وکیل

10 تا از بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. بعد از فوت شخص، ورثه تنها در صورتی می توانند در اموال به جا مانده از متوفی دخل و تصرف داشته باشند که گواهی انحصار وراثت را دریافت کرده باشند. گواهی انحصار وراثت گواهی است که در آن لیست وراث قانونی متوفی و همچنین میزان سهم الارث هر کدام از آن ها به صورت دقیق قید می گردد. این گواهی کاملا قانونی بوده و توسط شورای حل اختلاف صادر خواهد شد. برای دریافت این گواهی در سریع ترین زمان ممکن لازم است که به بهترین وکیل انحصار وراثت مراجعه کنید.

بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج چه کسی است؟

بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج به وکیلی گفته می شود که تسلط کاملی بر قوانین امور حسبی داشته و در امور ارث و انحصار وراثت تخصص دارد. وکیل انحصار وراثت با مراحل و روند صدور گواهی انحصار وراثت به خوبی آشنا می باشد و با تکیه بر مهارت، تخصص و تجربه ای که در این زمینه کسب نموده با ارائه بهترین و مناسب ترین راهکار در مدت زمانی کوتاه مراحل انحصار وراثت را انجام می دهد.

بهترین وکیل در کرج که در حوزه پیگیری پرونده های تحریر ترکه، تقسیم ترکه وانحصار وراثت فعالیت دارد می تواند از هر گونه خطا و اشتباه در اسناد و مدارک مربوط به تقسیم ارث جلوگیری کرده و میزان مالیات بر ارث را به حداقل ممکن می رساند.

بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج چه کسی است؟

خصوصیات بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج

از مهم ترین خصوصیات بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهترین وکیل وصیت در کرج به واسطه این که با تمامی قوانین مربوط به ارث و وصیت آشنا بوده می تواند بعد از مرگ وصیت کننده و با نمایندگی از طرف ورثه مراحل صدور گواهی انحصار وراثت را نیز بر عهده بگیرد.
 • بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج باتجربه و مهارتی که در این حوزه دارد از حقوق موکلین خود در مراجع قضایی دفاع کرده و از هرگونه ضایع شدن حق و حقوق آن ها جلوگیری به عمل می آورد.
 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران بعد از اخذ مدرک وکالت خود به صورت تخصصی در زمینه حل و فصل پرونده های حقوقی مربوط به ارث و وصیت شروع به فعالیت کرده و به عنوان یکی از بهترین وکیل انحصار وراثت شناخته می شود.
 • پرونده های حقوقی مربوط به ارث و وصیت دارای پیچیدگی های قانونی زیادی می باشد و تنها وکیلی می تواند مراحل این پرونده را با موفقیت به نتیجه برساند که در این زمینه دارای مهارت و تخصص بوده و سالیان زیادی در این حوزه فعالیت کرده باشد. بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج با تسلط بر قوانین مربوطه از هر گونه آسیب و خسارت مادی و معنوی جلوگیری می کند.

دادگاه رسیدگی کننده به روند اجرای پرونده انحصار وراثت

براساس ماده 20 قانون آیین دادرسی مدنی رسیدگی به پرونده مربوط به ارث و تقسیم ترکه در دادگاه آخرین محل سکونت متوفی صورت می پذیرد و اگر آخرین اقامتگاهی که متوفی در آن سکونت داشته مشخص نباشد رسیدگی به این دعاوی در صلاحیت شورایی که متوفی در آن محل فوت کرده خواهد بود.

در مرحله بعد شورا به منظور رسیدگی به پرونده انحصار وراثت بعد از بررسی دلایل و مدارک موجود در پرونده، در روزنامه های کثر الانتشار نیز اقدام به چاپ آگهی می کند تا اگر ورثه و یا مدعی دیگری وجود دارد بتواند جهت اعتراض به این مرجع مراجعه نماید قابل ذکر است که هزینه چاپ این آگهی بر عهده شخص متقاضی انحصار وراثت خواهد بود.

قابل ذکر است که بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج بایستی برای صدور این گواهی با استناد به بند 3 ماده 11 قانون جدید شوراهای حل اختلاف مدارک ذیل را به این شورا ارائه دهد:

 • گواهی فوت متوفی، برای دریافت این گواهی می توان به صورت الکترونیکی از طریق سامانه اقدام کرد.
 • استشهادیه محضری، که برای این منظور ورثه باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و 3 نفر به عنوان شاهد فرم استشهادیه را امضا و تایید کنند.
 • شناسنامه متوفی
 • شناسنامه تمامی وراث
 • وصیت نامه رسمی (در صورتی که متوفی در زمان حیات وصیت نامه رسمی تنظیم کرده باشد)
 • عقدنامه و یا رونوشت آن
 • گواهی اظهارنامه مالیاتی

مدت زمان صدور گواهی انحصار وراثت

دریافت گواهی انحصار وراثت به اموالی که از متوفی به جا مانده بستگی دارد و به دو صورت محدود و نامحدود انجام می گیرد. اگر مالی که از متوفی باقی مانده ارزش آن 50 میلیون تومان ویا کمتر باشد انحصار وراثت محدود برای ورثه صادر می گردد و نوع نامحدود برای اموال به ارزش بیش از 50 میلیون تومان است.

عواملی نیز ممکن است موجب طولانی تر شدن زمان صدور گواهی انحصار وراثت گردد که برخی از این عوامل به قرار ذیل است:

 • در صورتی که هر کدام از وراث در تحویل مدارک هویتی خود با سایر ورثه همکاری نداشته باشد موجب می شود تا پروسه صدور این گواهی طولانی شود. وراث باید در چنین شرایطی درخواستی مبنی بر استعلام مدارک هویتی را به شورای حل اختلاف ارائه دهند.
 • در صورتی که متوفی بدهکار باشد بایستی قبل از درخواست گواهی مبلغ بدهی به طلبکار تسویه شود.
 • اگر همسر متوفی باردار باشد تا زمانی که فرزند او متولد می شود باید برای صدور این گواهی صبر کنید تا سهم الارث نوزاد نیز مشخص گردد.

با توجه به این که دریافت گواهی انحصار وراثت و مشکلات احتمالی که در مسیر آن قرار دارد بسیار پیچیده می باشد لذا بهتر است روند انجام آن را به بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج بسپارید زیرا این وکلا به دلیل تخصصی که در این حوزه دارند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین میزان هزینه اقدامات لازم برای صدور این گواهی را انجام می دهند.

مدت زمان صدور گواهی انحصار وراثت

اهمیت بهترین وکیل انحصار وراثت

همانطور که پیشتر گفتیم وراث برای این که بتوانند در اموال به جا مانده از متوفی دخل و تصرف داشته باشند و یا به عبارتی هر کدام از وراث برای این که بتوانند به سهم الارث خود دسترسی پیدا کنند بایستی گواهی انحصار وراثت داشته باشند و بدون صدور این گواهی امکان انتقال مال وجود نخواهد داشت.

نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که وراث هر کدام به تنهایی نمی توانند به مرجع مربوطه برای صدور گواهی انحصار وراثت مراجعه کنند بلکه یکی از آنان باید به نمایندگی از سایر وراث برای این امر اقدام نماید و یا این که انجام مراحل حقوق صدور این گواهی را به بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج بسپارند.

انحصار وراثت از نظر قانونی دارای مراحل پیچیده ای است که در صورتی که به روند آن آشنایی نداشته باشید ممکن است مدت زمان طولانی درگیر آن باشید لذا توصیه می کنیم به منظور تسریع در روند صدور این گواهی و همچنین جلوگیری از هر گونه هزینه و خسارت در پیگیری آن حتما فرایند انجام روال اداری و قانونی گواهی انحصار وارثت را به بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج بسپارید.

هزینه بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج

بسیاری از افراد تصور می کنند که هزینه وکیل انحصار وراثت بالا بوده و این امر موجب شده تا برای انجام امور وراثت از مراجعه به وکیل خودداری کنند در صورتی که چنین تصوری کاملا اشتباه بوده و افراد زیادی که خود روند پرونده صدور گواهی انحصار وراثت را بر عهده گرفته اند دچار ضرر و زیان شده و حتی در اغلب موارد حقوق آن ها کاملا ضایع گردیده است.

در حالت کلی حق الزحمه بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج در مقایسه با خدماتی که در زمینه صدور گواهی انحصار وراثت در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد بسیار مقرون به صرفه بوده و از سوی دیگر از هر گونه هزینه های اضافی در پیگیری روند پرونده توسط ورثه جلوگیری به عمل می آورد.

هزینه وکیل انحصار وراثت به عوامل مختلفی از قبیل موضوع پرونده، نسبت موکل با متوفی، مهارت و تجربه وکیل، میزان پیچیدگی پرونده و غیره بستگی دارد و هزینه وکالت براساس توافقی که میان وکیل و موکل در جلسه مشاوره صورت می پذیرد در قرارداد وکالت قید شده و به امضای طرفین می رسد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل انحصار وراثت در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

بعد از دریافت گواهی انحصار وراثت باید چیکار کنیم؟

وراث یا وکیل انحصار وراثت باید به اداره مالیات مراجعه کنند تا مالیات بر ارث مشخص و به حساب دولت واریز شود. در اصطلاح به مالیات بر ارث؛ سهم دولت از ارث گفته می‌شود. بعد از دریافت گواهی، امکان تحریر و تقسیم ترکه برای بین وراث متوفی وجود دارد.

وصیت نامه متوفی در چه صورت اعتبار دارد؟

وصیت نامه متوفی به صورت شفاهی و دست نوشته اعتبار ندارد و وصیت نامه‌ای که در دفتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد از اعتبار کافی برخوردار است.

انحصار وراثت محدود چیست؟

زمانی که ارزش مالی اموال به جا مانده از متوفی، کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد باید انحصار وراثت محدود انجام شود. تفاوت انحصار وراثت محدود و نامحدود در این است که این نوع انحصار وراثت نیاز به چاپ آگهی انحصار وراثت در روزنامه کثیرالانتشار ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا