وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سمنان⭐【آپدیت 1401】⚖️

بر اساس آمار منتشر شده در سال های اخیر، در پی بروز مشکلات خانواده، دعاوی مهریه به یکی از چالش های مهم در زندگی مشترک زوجین تبدیل شده و غالبا به مراجع قضایی کشیده می شود. مهریه مهم ترین حقوق مالی زن است که در قانون روش های تضمین شده ای برای وصول آن توسط زن وجود دارد اما حضور یک وکیل مهریه مجرب می تواند این امر را سرعت و سهولت بخشد؛ از این رو در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سمنان را به شما معرفی کنیم. لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی کرده تا وکیل مورد نظر خود را به راحتی بیابید.

بهترین وکیل مهریه درسمنان کیست؟

بهترین وکیل مهریه در سمنان وکیلی است که در تمامی امور مربوط به دعاوی خانواده تخصص ویژه داشته و با تسلط بر قوانین مدنی، پیگیری این گونه پرونده ها را به راحتی در دست می گیرد. وکیلی که برای این گونه پرونده های حساس در حوزه خانواده انتخاب می شود باید از تمامی زوایای قانون مطلع بوده تا ضرر و زیانی به طرفین دعوا وارد نشده و حق موکلین ضایع نگردد.

وکیل مهریه گاهی از طرف مرد انتخاب می شود و این درست زمانی است که مرد توانایی پرداخت مهریه را نداشته و یا این که احساس می کند با پرداخت و یا عدم پرداخت مهریه مجبور به جدایی و خاتمه دادن به زندگی مشترک است. در این جا است که حضور بهترین وکیل مهریه لازم است تا او را در این زمینه یاری کند. وکیل مهریه باید با رعایت عدالت میان زن و مرد، هر دو را از حقوق قانونی خود آگاه کرده تا هیچ کدام از طرفین دعوا دچار ضرر و زیان مالی نشوند.

بهترین وکیل مهریه در سمنان کیست؟

ویژگی های مهم مهریه

همان طور که دانستید، مهریه عبارت است از مال یا تعهدی که زوج در قبال به نکاح درآمدن زوجه در زمان انجام عقد نکاح، به وی می پردازد که شرایط و چگونگی آن به توافق طرفین رسیده و در عقدنامه به وضوح ثبت می شود.

نکته حائز اهمیت و یکی از خصوصیات بارز مهریه، قابلیت اجرایی شدن آن است و این بدین معنی است که مهریه نباید پیچیده و دور از ذهن باشد و باید به واقعیت نزدیک بوده تا زوج بتواند به تعهدات خود عمل کند. مال یا تعهدی که از طرف مرد به عنوان مهریه مشخص می شود می تواند به اشکال زیر مطرح شود:

 • به صورت دین باشد: مانند مشخص کردن مبلغ مشخص و یا بخشی از اموال و دارایی مرد
 • مشخص و در دسترس باشد: مانند ملک، زمین، اتومبیل، پول، طلا
 • به صورت منفعت مشخص شده باشد: مانند گرفتن اجاره بهای ملک مسکونی و یا ملک تجاری
 • به صورت کاری مشخص و مشروع باشد: مانند یادگیری و یا آموزش به صورت تخصصی و حرفه ای شغلی خاص

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سمنان را بشناسید!

اقدس رهائی

اقدس رهائی

اقدس رهائی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی که در سال 1389 موفق به دریافت پروانه وکالت به شماره 9554 در سمنان شد، جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در سمنان به شمار می رود. وی با مشاوره دقیق و با تسلط بر قوانین، موکلین خود را در مسیر درست پیگیری پرونده یاری کرده و تا حصول نتیجه دلخواه از تلاش دست برنمی دارد.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • طلاق
 • مهریه

آدرس: سمنان، بلوار قدس، بلوار شهید صدیقی، نبش فرعی 4، ساختمان گلفام، طبقه1، واحد1

شماره تماس: 0912712405

مهرنوش خراسانی

مهرنوش خراسانی

مهرنوش خراسانی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا استان سمنان با پروانه وکالت به شماره 21103 به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در سمنان شناخته شده که با قبول پرونده های خانواده تبحر خود را نشان می دهد. وی با استناد به اسناد و مدارک موجود در پرونده به بررسی نتیجه احتمالی پرداخته و موکل خود را به خوبی هدایت و می کند.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • مهریه
 • نفقه
 • حقوقی

آدرس: سمنان، باغ فردوس، کوچه شهید صفایان، مجتمع نیکی، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 09123317342

علی همتیان

علی همتیان

علی همتیان، وکیل پایه یک دادگستری، با 14 سال سابقه درخشان در امر وکالت مشاور حقوقی و نایب رئیس سابق کانون وکلا استان سمنان و متخصص در امور بین الملل جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در سمنان می باشد. وی دارای پروانه وکالت به شماره 9663 که در سال 1387 موفق به دریافت آن شده است در پرونده های واگذار شده موفق عمل کرده و حقوق موکل را اولویت کار خود قرار می دهد.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • مهریه
 • دعاوی پزشکی
 • جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی

آدرس: سمنان، بلوار نهضت، نبش هلال احمر21، طبقه اول، واحد5

شماره تماس: 09125322580

سکینه ایزدی مهر

سکینه ایزدی مهر

سکینه ایزدی مهر، وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه وکالت 22374 از کانون وکلا شهر سمنان و جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در سمنان است. وی با داشتن مهارت در زمینه پرونده های تخصصی خانواده، توانسته در پیگیری و حل این گونه پرونده ها موفق عمل کند.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • اعسار
 • مهریه

آدرس: سمنان، تعاون، خیابان 12 غربی، پلاک107، طبقه 2، واحد 2

شماره تماس: 09127327214

حسین اسلامی

حسین اسلامی

حسین اسلامی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی دارای پروانه وکالت به شماره 46834، جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در سمنان به شمار می آید. مهارت و دانش به روز این وکیل حرفه ای سبب شده تا موکلین رضایت خاصی از مراجعه به این وکیل متبحر داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • مهریه
 • نفقه

آدرس: سمنان، بلوار 17 شهریور، جنب خیابان بهار، ساختمان اورانوس، طبقه 3

شماره تماس: 09121310192

روش های مطالبه مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در سمنان

روش های مطالبه مهریه مزایا و معایب خاص خود را داشته و برای یافتن بهترین روش می توان به بهترین وکیل خانواده در سمنان مراجعه کرده و بهترین روش را بیابید. اجرای مهریه بر اساس قانون به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

اجرای ثبت: در این روش زوجه با در دست داشتن مدارک شناسایی و ازدواج به دفترخانه ازدواجی که صیغه عقد در آن جاری شده مراجعه کرده و درخواست خود مبنی بر مطالبه مهریه را ارائه می دهد. بعد از گذشت مراحل اداری و صدور اجراییه، زوج به مدت 10 روز فرصت دارد تا مهریه زن را بپردازد و یا بر سر پرداخت آن با وی به توافق برسد. در صورت عدم پرداخت مهریه و اتمام مهلت مقرر شده، اموال مرد توسط زن توقیف شده و یا این که در مزایده به اندازه مبلغ مهریه زن به فروش می رسند.

دادگاه خانواده: در این روش زوجه به کمک وکیل مهریه دادخواست مطالبه مهریه را تنظیم و به دادگاه خانواده ارائه می دهد. بعد از تعیین زمان رسیدگی به پرونده، زوجه و وکیل مهریه در دادگاه حضور می یابند و قاضی در این مورد رای خود را صادر و به زوج ابلاغ می کند.

روش های مطالبه مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در سمنان

موارد عدم تعلق مهریه به زن

بعد از مراحل اولیه اجرا گذاشتن مهریه توسط زن، غالبا سوالاتی برای آقایان پیش می آید که ترجیح می دهند به بهترین وکیل مهریه در سمنان مراجعه کرده تا از این طریق بدانند که شرایط قانونی عدم تعلق مهریه به زن چیست؟ و یا این که چه راه قانونی برای عدم پرداخت مهریه وجود دارد؟ در ادامه به توضیح مختصر این شرایط می پردازیم:

باطل بودن عقد نکاح: در صورت اثبات ناقص بودن صیغه عقد نکاح و اثبات این که صیغه به درستی اجرا نشده، مهریه به زن تعلق نمی گیرد.

فسخ نکاح: در صورتی که شرایط فسخ نکاح وجود داشته باشد، به زن مهریه تعلق نمی گیرد، فقط در یک صورت زن می تواند نصف مهریه خود را بگیرد و آن هم ناتوانی زوج در اعمال ارتباط زناشویی است.

عدم تعیین مهریه: اگر در هنگام عقد نکاح مهریه ای برای زن مشخص نگردد، مهریه به وی تعلق نمی گیرد اما زن می تواند بعد از عقد برای خود مهریه ای در نظر گرفته و آن را به ثبت برساند.

فوت زن: اگر قبل از تعیین مهریه و بدون هیچ گونه ارتباط زناشویی بین زوجین، زن فوت کند هیچ گونه مهریه ای به او تعلق نمی گیرد، ولی اگر ارتباط زناشویی برقرار شود از لحاظ قانونی به وی مهر المثل تعلق می گیرد که بعد از فوت زن ورثه می توانند با کمک وکیل مهریه آن را از مرد مطالبه کنند.

کلام آخر

حفظ چارچوب اخلاقیات در خانواده و رعایت حقوق افراد یکی از بزرگ ترین مباحث مطرح شده در قانون مدنی کشور است. به جهت حساسیت بالای دعاوی خانواده به ویژه دعاوی طلاق که در نهایت منجر به از هم پاشیده شدن زندگی مشترک می شود، اقدام خودسرانه همراه با لجاجت و تعصب می تواند بر مشکلات دامن زده و به بیشتر شدن اختلافات بیانجامد. حضور بهترین وکیل طلاق در سمنان می تواند به شما در این امر، مشاوره صحیح داده تا راهکاری مناسب برای مشکل خود بیابید.

در پایان از این که با ما همراه بودید، متشکریم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید و رضایت شما را جلب کرده باشد. همچنین اگر شما به دنبال بهترین وکیل طلاق در سمنان هستید می توانید به مقاله بهترین وکیل طلاق در سمنان مراجعه کرده و اطلاعات کافی را در این زمینه کسب نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال حقوقی و طلاق با وکلای ذکر شده در این مقاله ارتباط حاصل فرمایید و نظرات و پیشنهادات خود را با ما در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا با ازدواج مجدد زن، مهریه قطع می شود؟

خیر، ازدواج مجدد زن مانع دریافت مهریه نمی شود و هیچ مانعی برای دریافت مهریه وجود نخواهد داشت.

آیا در عقد موقت (صیغه) مشخص کردن میزان مهریه لازم است ؟

بله، در عقد موقت نیز می بایست مهر تعیین شود در غیر این صورت عقد باطل است.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد مگر این که مهریه توسط زن بذل و بخشش شود.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا