وکیل

10 تا از بهترین وکیل در بوشهر ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل در بوشهر را با هم وطنان عزیز ساکن این استان معرفی نماییم. وکیل همچون یک تکیه گاه مطمئن و فرد متخصص در انواع اختلافات و دعاوی قانونی و حقوقی می باشد که اگر از جمله وکلای کارکشته باشد، می توان با خاطری آسوده وکالت امور خود را به ایشان سپرد. اگر به دنبال یک وکیل ماهر و کاربلد در بوشهر هستید، می توانید در این مقاله همراه ما باشید و با مراجعه به آن ها و برگزاری جلسه مشاوره از راهنمایی های شان بهره مند شوید.

وکیل کیست و چه تعهداتی در برابر موکل دارد؟

وکالت به معنی واگذار نمودن امور و دادن اختیار انجام آن ها به شخص دیگر است. اصطلاحا به آن قراردادی که بین طرفین تنظیم می شود نیز وکالتنامه گفته می‌شود که بر اساس آن فردی که اختیار امری را در دست می گیرد وکیل و فردی که آن را واگذار نموده است، موکل نام می گیرد.

ممکن است در زندگی روزمره و برای موارد بسیاری بدون این که اطلاع داشته باشیم فردی را وکیل کاری کنیم. اما در دنیای حقوق و طبق قانون، وکیل به کسی گفته می شود که تحصیلات خود را در حوزه دروس حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی گذرانده باشد و بعد از آن نیز در آزمونی که به او مجوز این کار را می دهد، پذیرفته شود.

وکیل انتخابی ممکن است در موضوعات متفاوتی اختیار را در دست بگیرد و حتی ممکن است به استخدام رسمی سازمان های دولتی و خصوصی، شرکت و یا شخص خاصی در آید و تمام امور را به صورت کلی در دست بگیرد. بهترین وکیل در بوشهر می تواند در دفتر حقوقی خود به مراجعین مشاوره دهد ودر صورت توافق حاصله پرونده های آن ها را وکالت کند. تعهداتی که بهترین وکیل در بوشهر در برابر موکل خود دارد نیز به شرح زیر می باشد:

 • اگر به دلیل کوتاهی و اهمال او خسارتی به موکل وارد شود، در برابر او مسئول است و باید آن را رفع کند.
 • دیگر این که بهترین وکیل در بوشهر نمی‌ تواند از اختیاراتی که مطابق با وکالتنامه به او داده شده است تجاوز کند و تنها در آن حوزه می تواند فعالیت نماید.
 • تعهد دیگر وکیل در قبال موکل خود این است که در صورتی که فرد برای پرونده خود از چندین وکیل کمک گرفته باشد، هیچ وکیلی نمی تواند به صورت تنها و بدون هماهنگی با وکلای دیگر، کاری را خود سرانه انجام دهد.

اگر ساکن اهواز هستید و نیاز به یک وکیل در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده دارید، به مقاله بهترین وکیل در اهواز مراجعه کنید.

وکیل کیست و چه تعهداتی در برابرموکل دارد؟

خصوصیات بهترین وکیل در بوشهر چیست؟

در صورتی که در حال تحقیق برای انتخاب یک وکیل خوب از بین وکلای پیشنهادی از طرف دوستان و آشنایان و یا اینترنت هستید، باید خصوصیاتی را برای یک انتخاب درست بررسی کنید و مطابق با آن ها بهترین وکیل در ایران را انتخاب نمایید. این خصوصیات که معیار انتخاب می باشد به شرح زیر است:

 • وکیل انتخابی باید دارای تخصص و تبحر در حوزه پرونده مورد نظر باشد و به تمام قوانینی که در آن زمینه مورد نیاز است تسلط داشته باشد.
 • اطلاعات و دانش او باید کامل و به روز باشد، یعنی بهترین وکیل در بوشهر هیچ گاه نباید از مطالعه و اضافه نمودن اطلاعات خود دست بردارد.
 • داشتن شرافت، وجدان کاری و مسئولیت پذیری از ویژگی های دیگر بهترین وکیل در بوشهر است.
 • حفظ اسرار موکل و امانت داری از ویژگی های مورد نیاز یک وکیل خبره می باشد.
 • وکیل مورد نظر نباید در طول پرونده درخواست هزینه اضافی داشته باشد و تنها مجاز است حق الوکاله درخواستی در ابتدای قرارداد را مطالبه نماید. البته هزینه هایی مانند هزینه کارشناسی و اعتراض بر عهده خود موکل می باشد.

تقسیم بندی انواع وکالت

برای این که فردی بتواند بهترین وکیل در بوشهر را انتخاب کند، باید با انواع وکالت ها آشنایی داشته باشد و بداند که برای هر کاری از چه وکیلی باید کمک بگیرد. به طور کلی می توانیم بگوییم وکالتنامه های تنظیم شده در دفاتر رسمی از نظر نوع وکالت داده شده به وکیل مورد نظر به سه دسته تقسیم بندی می شود:

وکالت مدنی: در این نوع از وکالتنامه ها که وکیل مورد نظر می تواند حتی شخصی غیر از وکیل پایه یک دادگستری باشد، وکیلی برای امور اداری، خرید و فروش ملک و یا اموری مثل فسخ انواع اجاره نامه ها، عقدنامه ها و… به نیابت از شخص دیگری انتخاب می شود که ممکن است فردی، یکی از اعضای خانواده خود را به جای خود برای انجام کاری مختار نماید.

وکالت قضایی: در این نوع وکالت، وکیل مورد نظر باید جزو وکلای دادگستری باشد و بهترین وکیل در بوشهر در این دسته قرار می گیرد. افراد برای انواع موضوعات خانواده، ملکی، حقوقی و کیفری به سراغ این وکلا می روند و اختیار دفاع از خود را به آن ها می دهند.

وکالت با واسطه: وکالت با واسطه وکالتی است که فردی رابط بین وکیل اصلی و موکل قرار می‌گیرد و آن دو را به یکدیگر مرتبط می کند. در این مورد موکل به شخص واسطه این اختیار را می‌دهد که با نظر خود، وکیلی را برای او در نظر بگیرد.

چند نوع وکالت داریم؟

همان طور که گفته شد وکالت، عهدنامه ای است که بین وکیل و موکل برای واگذاری اختیار امور تنظیم می شود. وکالتنامه ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 • وکالت بلاعزل که همان وکالت غیر قابل فسخ می باشد و به طور کامل در مقاله «وکالت بلاعزل چیست؟» توضیح داده شده است.
 • وکالت رسمی که در دفاتر رسمی تنظیم می شود.
 • وکالت تام الاختیار که بهترین وکیل در بوشهر می تواند بسیاری از امور را بدون اجازه از موکل انجام دهد.
 • وکالت قضایی که بر اساس آن موکل امور قضایی خود را به وکیل خود می سپارد.

انواع دیگری از وکالت نیز وجود دارند که بر اساس حدود اختیارات وکیل می باشد و در انواع وکالت مطلق، مقید، ساده و عادی تقسیم بندی می شود.

چند نوع وکالت داریم؟

شرایط عزل وکیل

طبق ماده 678 قانون مدنی کشور، بهترین وکیل در بوشهر زمانی می تواند عزل شود که یکی از شرایط زیر برقرار باشد:

 • فوت کردن یکی از طرفین وکالت نامه و یا به جنون رسیدن یکی از آن ها
 • نابودی موردی که وکالت بر سر آن بوده است.
 • به پایان رسیدن مدت زمان وکالت
 • ور شکسته شدن موکل
 • ابطال پروانه وکالت وکیل مورد نظر
 • درخواست موکل برای عزل وکیل

تفاوت مشاور حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری

بسیاری از افراد هستند که مشاور حقوقی را با وکیل پایه یک دادگستری یکسان در نظر می گیرند. اما لازم به ذکر است که مشاورین حقوقی اختیارات یک وکیل را در دعاوی مختلف ندارند و تنها مجاز هستند که به افراد و سازمان ها، مشاور حقوقی ارائه دهند و آن ها را در مورد مسائل قانونی راهنمایی کنند. شاید یک مشاور حقوقی به اندازه یک وکیل خبره اطلاعات تئوری داشته باشد، اما داشتن تجربه برای حضور در دادگاه ها و مواجهه و برخورد مستقیم با طرفین دعوا، چیزی نیست که مشاورین بتوانند از پس آن بر بیایند. افراد بعد از پذیرش در دانشگاه و انتخاب رشته حقوق و یا فقه . و حقوق برای ادامه تحصیل، می توانند گام های نخستین را برای ورود به دنیای وکالت بردارند.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، این افراد می توانند برای شروع حرفه خود، در آزمون وکالت شرکت کنند. البته پیش از آن نیز می‌ توانند به صورت مشاور حقوقی در موسسات و شرکت ها مشغول به فعالیت شوند. بعد از برگزاری آزمون وکالت و پذیرش آن ها در این آزمون و دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا و قوه قضاییه، می‌ توانند به راحتی قبول دعاوی کنند. اما در این مرحله محدودیت هایی برای وکلا وجود دارد و حتی مجاز به تاسیس دفتر حقوقی نیز نمی باشند.

برای گذراندن تمام مراحل باید وکیل مورد نظر، دوره کار آموزی و آزمون اختبار را نیز پشت سر بگذارد و پس از آن، با قبول دعاوی مختلف می تواند به عنوان بهترین وکیل در بوشهر فعالیت کند. هر وکیلی این امکان را دارد که به عنوان مشاور حقوقی فردی و سازمانی فعالیت نماید و همین طور در دفتر حقوقی خود، به مراجعین مشاوره به صورت حضوری یا غیر حضوری ارائه دهد. مشاورین حقوقی نیز می‌ توانند در این موسسات و دفاتر فعالیت کنند و تجربیات لازم را کسب نمایند تا در صورت پذیرش در آزمون وکالت بتوانند سریع تر به یک وکیل حرفه ای تبدیل شوند.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل در بوشهر را معرفی کردیم. هر یک از این وکلا توانایی پرداختن به انواع موضوعات حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده را دارند، اما ممکن است در یکی از موضوعات تبحر بیش تری داشته باشند. برای شناخت این وکلا می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری در مورد موضوع مورد دعوا، مشاوره بگیرید.

از همراهی شما سپاس گزاریم. منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت وکیل چی هستیم.

پرداخت نکردن نفقه، در چه صورت از موجبات طلاق می باشد؟

پرداخت نکردن نفقه زمانی جهت طلاق از طرف زن قابل استناد می باشد که مرد از دادن نفقه استنکاف و الزام وی به تائیدیه آن ممکن نباشد.

درچه صورتی قرارداد به داوری ارجاع می شود؟

مطابق قانون طرفین می توانند در قرارداد داور تعیین کنید و در صورت اختلاف رفع مشکل را به داور ارجاع دهند.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا