وکیل

10 تا از بهترین وکیل در سنندج⭐【سال1403】⚖️

وکیل دادگستری شخصی است که به نیابت از فردی دفاع از او را مطابق با قوانین مدنی حاکم بر کشور بر عهده می گیرد. وکلا افراد مورد اعتمادی هستند که در ازای دریافت حق الوکاله با تمام قوا از موکل خودشان دفاع می کنند. کسانی که در استان کردستان و شهر سنندج درگیر دعاوی متفاوتی در حوزه کیفری، خانواده، ملکی و حقوقی هستند و نیازمند راهنمایی های یک وکیل خبره و حرفه ای هستند، در ادامه همراه ما باشند. در این مقاله ما سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل در سنندج را به شما معرفی نماییم.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

بهترین وکیل در سنندج کسی است که دارای اطلاعات و دانش لازم برای مواجهه با دعاوی موجود و پیش آمده در مراجع قانونی است. چنین شخصی ممکن است وکیل پایه دو، وکیل پایه یک دادگستری و یا حتی یک مشاوره حقوقی باشد. اما آنچه که در این مقاله ملاک انتخاب بهترین وکیل در سنندج است، داشتن مجوز ورود به تمامی دعاوی و مراجع قانونی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری می باشد.

شخصی که به عنوان وکیل پایه یک فعالیت می کند، کسی است که تمام مراحل را برای دریافت مجوزهای لازم پشت سر گذاشته است. این مراحل عبارتند از:

 • تحصیل در رشته های حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی در دانشگاه های کشور و دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 • شرکت در آزمون وکالت و پذیرش در آن و دریافت پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری و یا قوه قضاییه
 • گذراندن دوره کارآموزی که مطابق با آن لازم است فرد متقاضی برای مدت 18 ماه، نزد یکی از وکلای مطرح آن را طی کند و با تمام ریز و درشت دنیای وکالت از نزدیک آشنا شود.
 • پذیرفته شدن در آزمون اختبار و مصاحبه‌ های برگزارشده

بهترین وکیل در سنندج باتوجه به طی تمام این مراحل به پختگی لازم برای دفاع از موکلین می رسد. اما آنچه که در این میان برای قضاوت در مورد تخصص وکیل مورد نظر به کار گرفته می شود، موضو ع وتعداد پرونده های اخذ شده توسط ایشان است.

برای مثال ممکن است وکیل مورد نظر جزو یکی از بهترین وکیل در کرمانشاه باشد ولی بیش تر در دعاوی خانواده فعالیت کند و از این رو به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در کرمانشاه شناخته شود. اما این به این معنی نیست که وکیل مورد نظر از وکالت در دعاوی دیگر عاجز است، چرا که قطعا وی وانایی وکالت در انواع پرونده ها را دارد، اما در دعاوی خانواده به تبحر و پختگی خاصی رسیده است.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

 10 تا از بهترین وکیل در سنندج را بشناسید!

پرویز پروین

پرویز پروین

پرویز پروین  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با سابقه 10سال وکالت تخصصی و حرفه ایی در موضوعات ملکی و قرارداد ها و حقوقی و اراضی زراعی و مباحث مهم کیفری و غیره، عضو کانون وکلای دادگستری کردستان ،از جمله رزومه های کاری 10سال وکیل و مدیر حقوقی بزرگترین و مدرن ترین پروژه تجاری غرب کشور به نام بانتا آبیدر، وکیل و مشاور حقوقی جهاد دانشگاهی استان کردستان و چندین شرکت خصوصی معتبر همچنین وکالت تخصصی در بیشتر از۵۰۰پرونده با آمار موفقیت در ۹۰درصد از پرونده ها…

شماره تماس:

08733226463

09183805268

شماره تماس منشی: 09187701854

ساعت کاری دفتر: روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه5/30الی8

آدرس: دفتر سنندج خیابان مولوی کوچه طلوع ساختمان دایان طبقه دوم

وب سایت: www.vakil-parvin.ir

مازیار صیادی

مازیار صیادی

آقای مازیار صیادی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر سنندج هستند،ایشان بیش از 500 پرونده موفق در کارنامه خود دارند. تمام تلاش خود را برای به پیروزی رساندن پرونده های مراجعینش دارند. آقای مازیار صیادی در زمینه های مختلف حقوقی اعم از ملکی، خانواده، طلاق، کیفری و غیره مشغول به فعالیت هستند و مشاوره های حضوری و غیر حضوری مفیدی را به مردم شهر سنندج ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی کیفری
 • دعاوی خانوادگی
 • دعاوی ملکی
 • ۱۷ سال سابقه فعالیت حقوقی
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: سنندج، خیابان حافظ، ساختمان روژا، طبقه 2، واحد 4

شماره تماس: 09121714425

حمیده طاهائی

سرکار خانم حمیده طاهائی

خانم حمیده طاهائی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و متخصص در انواع دعاوی خانوادگی، ملکی و کیفری می باشند. سابقه حقوقی بالا در وکالت و دفاع از حقوق موکلین، یکی از ویژگی های ایشان محسوب می شود که سبب شده درصد موفقیت در پرونده های برعهده گرفته شده، به طور چشمگیری بالا برود.

تخصص خانم حمیده طاهائی:

 • وکالت در دعاوی خانواده: طلاق، مطالبه مهریه و نفقه، حضانت فرزند، ارث و انحصار وراثت و …
 • وکالت در دعاوی ملکی: الزام به تنظیم سند، خلع ید، تصرف عدوانی و …
 • وکالت در دعاوی کیفری: جعل، سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری و …
 • رسیدگی به امور قراردادها
 • و …

آدرس دفتر: سنندج، خیابان مولوی، کوچه ی طلوع، مجتمع تارا، طبقه ی سوم، واحد 10

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالت خانم حمیده طاهائی، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09183766400

دنیا حاجی احمدی

دنیا حاجی احمدی

وکیل پایه یک دادگستری هستند و در شهر سنندج به کار در حرفه وکالت فعالیت میکنند. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل در سنندج به کار وکالتی مشغول هستند و نسبت به این امور تسلط کافی را دارند. خانم دنیا حاجی احمدی تمام تلاش خود را برای جلب رضایت موکلین و مراجعینش دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: سنندج، خیابان پاسداران، کوچه ی نیکان، مجتمع مروارید، واحد هفت

جناب آقای مهرداد علی خانی

جناب آقای مهرداد علی خانی

یکی دیگر از وکیل پایه یک و مشاوره حقوقی در سنندج، جناب آقای علی خانی میباشند با چندین سال سابقه وکالت بسیار خوش درخشیده اند و زبان زد عام و خاص می باشد.

تخصص و مهارت:

 • ملکی
 • اموال غیر منقول
 • املاک، شهرداری
 • منابع طبیعی
 • جهاد کشاورزی
 • زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک
 • دعاوی خانوادگی مانند، طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، مهریه و …

آدرس دفتر: سنندج، میدان بسیج، رو به روی دادگستری، کوچه کوثر سوم

شماره تماس: ۰۹۱۸۳۷۹۷۴۸۱

 سحر خسروی

 سحر خسروی

 سحر خسروی وکیل پایه یک دادگستری در استان کردستان و شهر سنندج هستند و به کلیه فعالیت های حقوقی به صورت تخصصی انجام میدهد. ایشان  در کار و حوزه شغلی خود بسیار صبور و اخلاق مدار میباشند و ارتباط بسیار خوبی را با موکلین و مراجعین خود دارند. ایشان تلاش های بسیار زیادی را برای به ثمر رساندن در پرونده های موکلین و مراجعین خود به همراه دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: کردستان، سنندج، خیابان پاسداران، مجتمع بهاره، طبقه ی دوم، واحد ۱۸

سرکار خانم زمانه محبتی

سرکار خانم زمانه محبتی

سرکار خانم زمانه محبتی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری سنندج با بیش از 22 سال سابقه در حوزه وکالت درخشان خود و همچنین با درصد بالایی از پرونده های موفق خود توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای دادگستری شهر سنندج کسب کنند. در تخصص های وی نیز می توان به دعاوی ملکی، اسناد رسمی و تجاری، دعاوی راهنمایی و رانندگی، مطالبه خسارت، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده اشاره نمود.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی ملکی
 • اسناد رسمی و تجاری
 • دعاوی راهنمایی و رانندگی
 • مطالبه خسارت
 • جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی

آدرس دفتر: سنندج، خیابان فردوسی، پاساژ آبیدر، طبقه فوقانی

جناب آقای فرزاد بنی بشر

جناب آقای فرزاد بنی بشر وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری کردستان هستند که وی با سابقه بالای وکالت خود در زمینه های مختلفی توانسته اند جایگاه ویژه ای را بین وکلای دادگستری شهر سنندج کسب کنند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده، ملکی و …

آدرس دفتر: سنندج، ابتدای خيابان حسن آباد، کوچه هیمن ساختمان وکلای یاسان

جناب آقای فرزاد مرادی

یکی دیگر از بهترین و متخصص ترین وکلا جناب آقای فرزاد مرادی هستند. ایشان دارای با سابقه ی ۱۵ ساله در حوزه ی وکالت فعالیت دارند و در این مدت توانسته اند در بسیاری از پرونده ها را با موفقیت به سرانجام برساند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی املاک مانند، خرید و فروش اموال غیر منقول،
 • جرایم علیه اموال و اسناد مانند کلاهبرداری، جعل، تقلب، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، سرقت
 • دعاوی خانواده مانند طلاق، طلاق توافقی، دریافت نفقه، اجرت المثل و …

آدرس دفتر: سنندج، میدان بسیج، موسسه ی حقوقی راویژ

ویژگی های بهترین وکیل در سنندج

بهترین وکیل در سنندج برای این که در بین کسانی که نیاز به بهره مندی از یک وکیل دارند انتخاب شود و از جانب آن ها مورد اعتماد و مقبول واقع شود، باید از ویژگی هایی برخوردار باشد تا در بین رقبای فراوانی که دارد اعتبار لازم را به دست آورد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • داشتن نظم و انجام امور در موعد مقرر و حضور در دادگاه در زمان مورد نظر، همچنین نظم بهترین وکیل در سنندج باید در صحبت ها و نحوه نگارش او نیز مشهود باشد.
 • بهترین وکیل در سنندج باید دارای تجربه و سابقه فعالیت در زمینه موضوع پرونده باشد.
 • از هیچ تلاشی برای تحقق خواسته موکلش کوتاهی نکند و بهترین مسیر را برای پایان پرونده انتخاب نماید.
 • باید در نوشتن لایحه ها و انواع اوراق قضایی دارای تخصص باشد و همچنین نسبت به تمامی قوانین و مواد و تبصره های مورد نیاز در دعوای مورد نظر تسلط داشته باشد.
 • داشتن قدرت سخنوری و فن بیان قوی از دیگر ویژگی های بهترین وکیل در سنندج می باشد.

شغل وکالت چه مزایا و معایبی دارد؟

هر شغل و حرفه ای، معایب و مزایای خاص خود را دارد. در هنگام انتخاب یک شغل باید نکات منفی و مثبت آن را در نظر گرفت و در صورتی که ویژگی های مثبت آن بر ویژگی های منفی برتری داشته باشد، برای انتخاب آن مصمم شد. شغل وکالت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و نکات مثبت و منفی و مزایا و معایب بسیاری دارد که هر شخصی برای ورود به آن باید از آن آگاه باشد. برای عضویت در گروه بهترین وکیل در سنندج، باید دانش آموختگان از تمامی جوانب این شغل اطلاع داشته باشند و با قطعیت و اطمینان خاطر وارد آن شوند. در ادامه می خواهیم برخی از معایب و مزایای این شغل را به اختصار بیان کنیم.

مزایا

وضعیت درآمدی خوب: اگر کسی بتواند در زمره بهترین وکیل در سنندج قرار گیرد و در بین رقبا از شهرت خوبی برخوردار شود، می تواند از درآمد مکفی برخوردار شود، چرا که درآمد این شغل به صورت ثابت و ماهیانه نیست و با اخذ پرونده های مهم می توان به درآمد خوب رسید.

جایگاه اجتماعی شغل وکالت: این حرفه جایگاه خوبی در جامعه دارد و در هر کشوری وکلا در گروه افراد محبوب قرار می گیرند و شغل مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد.

نداشتن ساعت کاری منظم: بسیاری از افراد هستند که اولویت شان برای انتخاب شغل، نداشتن ساعت کاری رسمی و اداری است. این افراد تمایلی به تخصیص زمان مشخص در طول روز به شغل شان ندارند. وکالت از جمله مشاغلی است که تعیین ساعات آن با توجه به اخذ پرونده ها تقریبا بر عهده خود وکلا می باشد.

دفتری نبودن شغل: اگر کسی با یک جا نشینی و فعالیت در ساعت های متوالی پشت میزی مشکل داشته باشد، شغل وکالت می تواند برای او مناسب باشد. از ویژگی‌های این حرفه، تکاپوی آن و محیط های شغلی متفاوت و یکنواخت نبودن فضای آن است.

عدم نیاز به سرمایه: بسیاری از مشاغل آزاد برای شروع کار نیازمند سرمایه هنگفتی هستند، ولی شغل وکالت از جمله مشاغل آزادی است که نیاز به سرمایه اولیه ندارد

نداشتن محدودیت: بسیاری از وکلا، مثل بهترین وکیل کیفری در تهران، محدودیتی برای انتخاب حوزه تخصصی خود ندارند و در عین حال که می‌ توانند در تمامی بخش های حقوقی در دنیای وکالت فعالیت کنند، می توانند حوزه تخصصی خود را نیز در کنار آن ادامه دهند و پرونده های مربوط به آن را اخذ کنند.

معایب

احتمال وجود تهدید برای وکلا: برخی از پرونده ها که مربوط به جرایم کیفری، اختلاس ها و موضوعات حساس هستند، ممکن است به دلیل جدی بودن و پیچیدگی آن و اختلاف شدید طرفین دعوا، وکلا را نیز درگیر کنند.

مسئولیت پذیری: وکیلی که به عنوان بهترین وکیل در سنندج فعالیت می‌ کند، باید مسئولیت و عواقب پرونده اخذ شده را برعهده بگیرد و با تمام توان برای دفاع از موکل خود اقدام کند. زیرا هرگونه کوتاهی در انجام این امر می تواند صدمات و خسارات زیادی را به افراد وارد کند.

تاخیر و یا عدم پرداخت حق الوکاله: با توجه به این که بسیاری از وکلا حق الوکاله خود را به صورت اقساط دریافت می کنند، ممکن است برخی از افراد از پرداخت حق الوکاله وکیل خود به طور کامل ممانعت کنند.

شغل وکالت چه مزایا و معایبی دارد؟

تقسیم بندی وکالت بر اساس نوع قرارداد

قراردادی که بین موکلین و بهترین وکیل در سنندج تنظیم می شود در دو نوع می تواند انجام شود. حدود اختیاراتی که موکلین به وکیل خود می دهند تعیین کننده نوع وکالت هستند. انواع وکالت عبارتند از: وکالت مطلق و وکالت مقید

در وکالت مطلق شخصی برای مجموعه ای از امور خود وکیلی اختیار می کند و مسئولیت آن ها را به او واگذار می نماید. وکیل مورد نظر می تواند آزادانه در خصوص امور محوله اقدام نماید و تنها با یک هماهنگی شفاهی مجوز اقدامات لازم را بگیرد. استخدام یک وکیل با اختیارات مطلق، غالبا در شرکت ها و افراد خاصی دیده می شود که درگیری های شغلی، حقوقی و خانوادگی زیادی دارند و انجام آن ها به صورت فردی برای شان میسر نیست و لازم است اقدامات شان از نظر قانونی و حقوقی مورد بررسی قرار گیرد. از این رو این افراد اقدام به استخدام یک وکیل حرفه ای با مجموعه از اختیارات می کنند. چنین وکلایی معمولا از اخذ پرونده های جزئی حقوقی و کیفری خودداری می‌کنند، چرا که لازم است وقت خود را در اختیار تنها موکل خود قرار دهند.

وکالت مطلق همان وکالتی است که افراد برای مشکلات منحصر به فرد و دعاوی خود به سراغ بهترین وکیل در سنندج خواهند رفت. برای مثال جهت اموری مثل طلاق، انواع دعاوی ملکی، کلاهبرداری و… بهترین وکیل در سنندج با اختیارت مقید می تواند به کار گرفته شود. در این صورت وکیل مورد نظر تنها می تواند در همان مورد به خصوص دخالت کند.

کلام آخر

انتخاب یک وکیل خوب می تواند دغدغه بسیاری از افرادی باشد که در هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی و کیفری نیاز به راهنمایی و همراهی یک فرد متخصص دارند. هر وکیلی باید مشخصات و ویژگی هایی برای برتری بین رقبا داشته باشد که در این مقاله مطالبی را در این خصوص عنوان کردیم. همچینین 10 تا از بهترین وکیل در سنندج را نیز برای کمک به افرادی که به دنبال یک وکیل زبده هستند معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما می توانید نظرات و پیشنهادات تان را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

از نظر قانون چه افرادی حق دارند تقاضای نسب دهند؟

افرادی که رابطه نسبی مانند پدر و مادر و خواهر و برادری و فرزندی باهم دارند.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

4.7/5 - (6 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا