وکیلوکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در مشهد⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم برای کسانی که در شهر مشهد در جست و جوی وکیلی زبده در زمینه طلاق، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه و حضانت فرزندان هستند، تعدادی از بهترین وکیل خانواده در مشهد را معرفی نماییم. هدف اصلی یک وکیل خانواده خوب در وهله اول، باید تلاش برای سازش بین زوجین باشد و در صورت پافشاری طرفین بهترین راهکار را برای به پایان بردن پرونده و کسب نتیجه مطلوب به کار گیرد. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با وکلایی زبده در این خصوص آشنا شوید.

چه زمانی باید به بهترین وکیل خانواده در مشهد مراجعه کنیم؟

حفظ حقوق خانواده از مهم ترین وظایف جامعه و قانون می باشد. گاهی زوجین و خانواده ها با اختلافاتی مواجه می شوند که حل آن ها نیاز به مشورت و بهره بردن از یک متخصص در این حوزه دارد. داشتن اشراف کامل به این موضوع کار هرکسی که ادعای آن را دارد نیست و تنها کسی می تواند با اطمینان این ادعا را کند که از وکلای متخصص خانواده باشد. وکلای پایه یک دادگستری ممکن است در تمامی حوزه ها متبحر نباشند و باید هرکس با توجه به موضوع پرونده خود، به دنبال وکیل مناسب بگردد.

بهترین وکیل می تواند در این مسیر همراه کسانی که درگیر موضوع هستند، باشد. وکیل خانواده با وکیل خانوادگی متفاوت است و گاهی اوقات این دو با هم اشتباه گرفته می شوند. وکیل خانوادگی به تمام امور یک خانواده اعم از کیفری و حقوقی می پردازد، ولی وکیل خانواده به وکیلی اطلاق می شود که تنها به پرونده اختلافی بین زوجین رسیدگی می کند.

چه زمانی باید به بهترین وکیل خانواده در مشهد مراجعه کنیم؟

نفقه و قوانین مربوط به آن

نفقه از وظایف مرد در برابر زن برای رفع احتیاجات او به مواردی همچون خوراک، پوشاک، مسکن، هزینه های درمان و اثاثیه منزل می باشد. در یک زندگی زناشویی به زن منفق علیه یعنی کسی که نفقع دریافت می کند و به مرد منفق یعنی کسی که نفقه را پرداخت می کند، می گویند. طبق ماده 1102 قانون مدنی کشور، پس از جاری شدن عقد دائم بین زوج و زوجه، مرد در قبال تمکین زن از او، وظیفه تامین چنین هزینه‌هایی را بر عهده می گیرد.

این تعهد مبتنی بر این است که اگر از پرداخت آن ها خودداری کند، زن این اجازه را دارد که از او شکایت نماید و حتی به این دلیل از او جدا شود. در واقع می توان گفت نفقه در ازدواج دائم به زن تعلق می گیرد که در ماده 1106 قانون به این مورد اشاره شده است. اگر زن از تمکین همسرش خودداری کند، یعنی بدون دلیل منزل را ترک کند و با آن باز نگردد و یا در روابط زناشویی از مرد اطاعت نکند، حکم نشوز می گیرد و دیگر نمی تواند ادعای دریافت نفقه را داشته باشد.

در ازدواج موقت نیز تنها در صورتی که در صیغه نامه تعهد مرد برای پرداخت نفقه ذکر شده باشد، زن می تواند آن را از او طلب کند. در غیر این صورت مرد وظیفه ای برای پرداخت نفقه نخواهد داشت. اگر زن به کمک بهترین وکیل خانواده در مشهد دادخواست مبنی بر عدم دریافت نفقه با وجود تمکین کردن از مرد را به مراجع قانونی ارائه دهد، قاضی مورد نظر کارشناسی را برای این مورد در نظر می‌ گیرد و در نهایت مرد موظف به پرداخت معوقات نفقه با توجه به شرایط زن، وضعیت درآمدی خود، شئونات و تحصیلات خانوادگی او می شود.

وکیل خانواده آنلاین کیست؟

بهترین وکیل خانواده در مشهد گاهی خدمات خود را به صورت آنلاین و شبانه روزی به موکلین و متقاضیان ارائه می دهد. برخی از وکلا در سایت های اختصاصی و یا اشتراکی به سوالات افراد به صورت چت پاسخ می دهند. گاهی اوقات دعاوی خانواده، مسائلی پیش پا افتاده می باشد و نیازی به همراهی وکیل ندارد و تنها سوالاتی در این خصوص برای فرد پیش می آید که با مشورت می تواند آن را حل کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

حضانت فرزند

یکی دیگر از پرونده هایی که در حوزه خانواده مطرح و توسط بهترین وکیل خانواده در مشهد رسیدگی می شود حضانت فرزند است. این مورد یکی از موضوعات مربوط به پرونده های طلاق است که بایستی تکلیف آن مشخص گردد. براساس ماده 1168 قانون مدنی نگهداری از فرزندان از وظایف و حق و تکلیف والدین است.

در قانون حضانت این گونه معنا شده که نگهداری و مراقبت از فرزند تا پایان 7 سالگی با مادر بوده و در طی این مدت زمان پدر نمی تواند حق حضانت را از مادر سلب کند مگر این که در دادگاه عدم صلاحیت مادر در نگهداری از فرزند را به اثبات برساند. که البته در این مورد باید با بهترین وکیل خانواده در مشهد مشورت کند.

بعد از 7 سالگی تا زمانی که فرزندان به سن بلوغ و قانونی برسند (برای دختر 9 سال و برای پسر 15 سال) حضانت آنان با پدر است و پس از آن خود می توانند تصمیم گیری کنند که با کدام یک از والدین می خواهند زندگی کنند.

لازم به ذکر است که دادن حضانت به یکی از والدین به معنای ممانعت از دیدار دیگری نمی باشد بلکه والدین با توافق یکدیگر و حکم دادگاه می توانند از حق ملاقات بهره مند شوند.

 برخی از مهم ترین نکات در بحث حضانت که وکیل خانواده در خصوص آن ها اطلاعات دقیق و کاملی دارد به قرار ذیل است:

 • در صورت فوت یکی از والدین حضانت فرزند با والد دیگر خواهد بود.
 • دختر بعد از 9 سالگی و پسر بعد از 15 سالگی می تواند در مورد حضانت، خود تصمیم گیری کند.
 • در صورتی که یکی از والدین صلاحیت لازم برای مراقبت و نگهداری از فرزند را نداشته باشد می توان با مراجعه به وکیل خانواده و ارائه دادخواست برای سلب حضانت اقدام کند.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در مشهد را بشناسید!

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج بهترین وکیل مشهد

آقای رضا حسینی برج، وکیل پایه یک دادگستری با سابقه ی ۱۰ ساله در شهر مشهد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد می‌باشد.

ایشان با دیدگاه و رویکرد حرفه‌ای، نگرشی جدید در علم حقوق و اندیشه قضایی دارند و به صورت حرفه‌ای بیش از 7000 پرونده موفق دارند و رزومه قوی و موفق در انجام پرونده‌ها و امور وکالت و رضایت حداکثری موکلین از عملکرد ایشان نقطه عطف این وکیل دادگستری می‌باشد. این حجم از رضایت و توفیق در پرونده‌ها باعث شده که وکیل “رضا حسینی برج” یکی از بهترین وکیل های مشهد شناخته شود و تبحر این وکیل زبانزد مردم گردد.

وکالت فوری با موضوعات:

 • طلاق توافقی 3 روزه
 • مهریه 3 روزه
 • چک 3 روزه
 • ملکی: اثبات مالکیت، تصرف و …
 • کیفری: سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، رابطه نامشروع
 • دیه: تصادفات، فوت
 • خانواده: طلاق، مهریه، نفقه، تمکین، جهیزیه
 • اجاره: تخلیه، سرقفلی و …
 • شرکت ها: سهامی، بیمه
 • وکالت ایرانیان خارج از کشور، اتباع، مهاجرت، اقامت

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “رضاحسینی برج” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره وکیل مشهد: 09156024004
شماره دفتر: 05137600011
آدرس دفتر:
 خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بهار، سجاد6 (جنب پیتزا نوشین)، پلاک220، طبقه 1
حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

ابوالفضل علیزاده مقدم

ابوالفضل علیزاده مقدم

ابوالفضل علیزاده مقدم، وکیل پایه یک دادگستری مشهد و مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و در مدت بیش از 14 سال فعالیت حقوقی خود توانسته به عنوان یک وکیل خوب در مشهد و مسئولیت‌پذیر نسبت به موکلین خود شناخته شود. وکیل علیزاده مقدم از بدو شروع وکالت تاکنون بیش از 8000 پرونده موفق داشته و با قاطعیت می‌توان گفت بهترین فعالیت حرفه‌ای در کار وکالت را در سطح شهر مشهد داشته که در ادامه حوزه فعالیت وکیل علیزاده مقدم در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده بیان شده است:

 1. پرونده‌های کیفری با موضوعات (جرائم منافی عفت، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 2. پرونده‌های حقوقی من الجمله: (چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 3. پرونده‌های ملکی مانند: (الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 4. پرونده‌های خانوادگی در مشهد به صورت تخصصی و حرفه‌ای از جمله: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

شماره تماس: 09151170211

ادرس: مشهد، بلوار سجاد، بزرگ مهر شمالی 3، پلاک 27، طبقه 2، واحد 5

علیرضا امامی روشناوند

علیرضا امامی روشناوند

علیرضا امامی روشناوند وکیل پایه یک دادگستری است که دارای سابقه 16 سال وکالت در مشهد می که فعالیت بسیار تخصصی در دعاوی خانواده دارد و پرونده های بسیار زیادی را در زمینه طلاق توافقی به موفقیت رسانده اند؛ می توان ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در مشهد معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری مشهد
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: مشهد، بلوار خیام جنوبی، نبش خیام 30، طبقه همکف

شماره تماس: 09151002956

کیمیا وهاب زاده موسوی

 کیمیا وهاب زاده موسوی

کیمیا وهاب زاده موسوی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد است که مشغول به کار وکالت می باشد. ایشان گواهینامه های دوره های آموزشی داوری و بنگاه های اقتصادی را دارا می باشد و دعاوی های متعدد را برعهده گرفته است. سرکار خانم کیمیا وهاب زاده تسلط بسیار زیادی به امور حقوقی و دعاوی ها دارد و در حوزه های مختلف از جمله ملکی، ارث، خانواده، طلاق، ثبتی و غیره به کار و فعالیت مشغول است؛ ایشان بهترین وکیل خانواده در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09105146717

آدرس: مشهد، بلوار مجد، مجتمع تجاری ضامن آهو

رضا نصیری تبریزی

رضا نصیری تبریزی

رضا نصیری تبریزی وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می باشد که دارای 14 سال سابقه وکالت در زمینه پرونده های مختلف خانواده، ملکی و کیفری است که اکثر مواقع حوزه فعالیت وی در دعاوی خانواده می باشد؛ ایشان متناسب به این تا به امروز درصد بالایی از پرونده های طلاق توافقی را به نتیجه مثبت رسانده اند؛ لازم به ذکر است که وی یکی از بهترین وکیل خانواده در مشهد می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 43 و 45، پلاک 634

شماره تماس: 09153166076

معصومه رحمانی

معصومه رحمانی

معصومه رحمانی وکیل پایه یک دادگستری در خراسان رضوی است که سابقه کاری بسیار درخشانی دارد و مردم عزیز شهر مشهد به او اعتماد بسیار زیادی دارند. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در مشهد به شغل تخصصی اش می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سوابق کار در وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09151181735

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار مدرس، ساختمان 14، طبقه پنجم، واحد 26

علیرضا دوستی

علیرضا دوستی

علیرضا دوستی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد می باشد؛ ایشان دارای بیش از ده سال سابقه وکالت بسیار درخشان در زمینه های متفاوت حقوقی نظیر دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و غیره است و در زمینه پرونده های خانواده از تجربه و تبحر بالایی برخوردارند؛ وی بهترین وکیل خانواده در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: مشهد، بلوار کوثر، کوثر 15، پلاک 108، مقابل شورای حل اختلاف

شماره تماس: 09159115870

سعید عابدیان

 سعید عابدیان-وکیل از ما

سعید عابدیان بهترین وکیل خانواده در مشهد است. ایشان کارشناس ارشد حقوق خصوصی می باشد که سابقه وکالت بسیار درخشانی در زمینه انواع دعاوی مختلف دارد؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد است که می‌تواند به شما در زمینه حل کردن پرونده‌های متفاوت از جمله دعاوی ملکی، حقوقی، کیفری و خانواده کمک نماید. البته بیشترین تخصص و تمرکز وی بر روی دعاوی متفاوت کیفری بوده و با دادن مشاوره به موکلین خود در رابطه با نوع پرونده ملکی، سعی بر رفع بهتر مشکل دارد.

آدرس: مشهد، بلوار سجاد، مجتمع تجاری ایران زمین

شماره تماس: 09158070164

رضا طالبی

رضا طالبی

رضا طالبی بهترین وکیل‌ خانواده در مشهد می باشد که تا به امروز توانسته به نتایج کاملا مثبتی با دانش و تجربه بالا رسیده است؛ وی اجازه نمی دهد حق هیچ کسی ضایع شود. ایشان توانسته از سال 1390 کار وکالت خود را آغاز کند و پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارد؛ وی در دعاوی مختلف حقوقی، خانوادگی، شرکتی، کیفری و ثبتی، پرونده‌های موفق بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید به غیر از پرونده‌های ملکی، برای حل کردن پرونده‌های دیگر نیز از او کمک و راهنمایی بگیرید.

 شماره تماس: 09155682014

آدرس: خراسان رضوی، مشهد

علی ابراهیمی مهر

علی ابراهیمی مهر

علی ابراهیمی‌مهر وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد است و ایشان توانسته از رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد شهر مشهد فارغ التحصیل شود؛ وی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری است و 15 سال سابقه حقوقی دارد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در مشهد به حساب می‌آید.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه و تخصص حقوقی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09151186862 

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی 3، پلاک27، طبقه2، واحد 5

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در مشهد

برای انتخاب بهترین وکیل در مشهد باید تحقیقات کاملی انجام داد و ویژگی های وکیل مورد نظر را بررسی کرد. در این بخش ما به خصوصیات بهترین وکیل خانواده در مشهد اشاره می کنیم:

سطح دانش و آگاهی: اولین و مهم ترین ویژگی بهترین وکیل خانواده در مشهد این است که در زمینه کاری خود علم و دانش کافی داشته باشد و به تمامی قوانین و واکنش های طرف مقابل آگاه باشد. همچنین لازم است با روند دادگاه و چگونگی پیگیری پرونده آشنا باشد.

تجربه بالا: داشتن تجربه کافی و سابقه مفید در زمینه دعاوی خانواده می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. وکیلی که در رزومه کاری خود تجربه پرونده های موفقیت آمیز زیادی داشته باشد، می تواند برای انتخاب گزینه مناسبی باشد.

رازداری: از دیگر ویژگی های بهترین وکیل خانواده در ایران این است که باید راز دار موکل خود باشد و به هیچ عنوان اسرار او را فاش نکند و تحت هر شرایطی تنها به مصلحت موکل خود فکر کند.

رعایت انصاف: یک وکیل خانواده حرفه ای در ابتدا باید با رجوع به وجدان خود سعی کند بین طرفین صلح برقرار کند و به دلیل مسائل مالی به دنبال تشدید اوضاع نشود. همچینن از نظر حق الوکاله باید نهایت انصاف را رعایت کند.

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در مشهد

رایج ترین دعاوی خانوادگی چیست؟

بهترین وکیل خانواده در مشهد اغلب با پرونده هایی درگیر می شود که در آن ها تخصص دارد و همه موضوعاتی که در دعاوی خانوادگی مطرح می شود، طبق قانون ماده 4 حمایت از خانواده ذکر شده است. این عناوین عبارتند از:

 • عقد دائم، موقت و اجازه عقد
 • مهریه، جهیزیه، نفقه، اجرت المثل و نحله
 • ازدواج مجدد، نامزدی و برهم خوردن آن و خسارت های وارده
 • عدم تمکین و نشوز
 • حضانت و ملاقات فرزندان برای زوجین، قیومیت و ولایت قهری
 • اهدای جنین و تغییر جنسیت
 • طلاق، برگشت از طلاق، بخشیدن مدت و انقضای آن

رسیدگی به تمامی موارد ذکر شده در حیطه وظایف بهترین وکیل خانواده در مشهد و یا بهترین وکیل زن در مشهد می باشد و با علم و تخصصی که دارد می تواند پرونده های این چنینی را به سر انجام برسند.

رسیدگی به دعاوی مربوط به مهریه

یکی از رایج ترین دعاوی که در دادگاه های خانواده به چشم می خورد و بسیاری از زوجین را درگیر خود می‌ کند، اختلاف بر سر دریافت و پرداخت مهریه است. مهریه حق قانونی زن است که در قبال حق طلاق در هنگام عقد دائم به او تعلق می گیرد. اگر بخواهیم مهریه را از نظر نوع دریافت طبقه بندی کنیم می توانیم به عندالمطالبه بودن و عند الاستطاعه بودن آن اشاره نماییم.

با توجه به سنگین بودن مبالغ مهریه، بالا بودن قیمت سکه، عدم توانایی مردان از پرداخت آن، کلاهبرداری برخی زنان برای دریافت مهریه و یا فریب مردان و تلاش برای دور زدن قانون برای پرداخت نکردن مهریه، غالبا حل دعاوی مربوط به آن به شکایت و رسیدگی قانونی کشیده می شود.

در این گونه دعاوی خانم ها می‌ توانند به کمک بهترین وکیل خانواده در مشهد، برای مطالبه حقوق خود دادخواست خود را به مراجع قانونی ارائه دهند. بهترین وکیل خانواده در مشهد با استعلام اموال مرد و توقیف آن ها تمام تلاش خود را برای گرفتن حق و حقوق موکل خود به کار می گیرد. در صورتی که موکل وکیل مورد نظر مرد باشد، سعی می کند به دادگاه ثابت کند که موکلش توانایی لازم برای پرداخت مهریه را ندارد و درخواست اعسار رابه دادگاه ارائه می دهد. در این میان قاضی پرونده با بررسی دلایل وکیل و موکل او و بررسی اموال و میزان درآمدی که دارد، پرداخت مهریه زن را به صورت اقساط در نظر می گیرد.

رسیدگی به دعاوی مربوط به مهریه

کلام آخر

کمک گرفتن از یک وکیل می تواند منافع زیادی به همراه داشته باشد. بهترین وکیل خانواده در مشهد می تواند در تمامی دعاوی خانواده با داشتن تخصص و تجربه در این زمینه با اخذ پرونده و ارائه مشاوره، خدمات وکالتی ارائه دهد. برای کسانی که در شهر مشهد به دنبال یک وکیل خبره در حوزه خانواده می گردند، لیستی از بهترین وکیل خانواده در مشهد را ارائه دادیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. لطفا در صورت داشتن داشتن سوالات و نظرات با وکلایی که در سایت وکیل چی معرفی کردیم در ارتباط باشید.

آیا در دوران نامزدی مهریه به خانم تعلق می گیرد؟

 تا پیش از وقوع و ثبت نکاح، هیچ اثر مالی و غیر مالی برای طرفین به وجود نخواهد آمد.

در چه صورتی می توان بدون رضایت آقا طلاق گرفت؟

داشتن حق طلاق، سو رفتار آقا، ابتلا به بیماری های لاعلاج و ضرب و شتم توسط مرد

منظور از شرط تنصیف دارایی چیست؟

نصف کردن دارایی مرد بعد از طلاق همسر

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا