وکیل

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. وکیل پایه یک دادگستری در رشته حقوق و یا مبانی فقه حقوق تحصیل کرده و دارای مدرک کارشناسی می باشد و در آزمون وکالت نیز پذیرفته شده و بعد از اتمام دوره کارآموزی پروانه وکالت پایه یک خود را دریافت می کند و می تواند در عرصه وکالت فعالیت نماید که البته برخی از وکلا به صورت تخصصی در حوزه ای خاص وکالت می کنند و برخی دیگر در تمامی دعاوی حقوقی فعال خواهند بود.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

بهترین وکیل در تهران که دارای پروانه وکالت پایه یک می باشد وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی را برای انجام امور قضایی و اداری می پذیرد که البته قبل از هرگونه اقدامی قرارداد وکالت میان آن ها امضا می شود. بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در زمینه گسترش عدالت و احقاق حقوق موکلین خود فعالیت می کند و در این مسیر براساس چارچوب قوانین از هیچگونه تلاشی برای دریافت نتیجه موفقیت و مطلوب کوتاهی نخواهد کرد. افرادی که درگیر امور قضایی شده اند و بدون کمک وکیل پایه یک دادگستری اقدام به تنظیم شکایت خود در مراجع قضایی می کنند به دلیل عدم آگاهی با قوانین و مراحل پیگیری شکوائیه قادر به دفاع از خود نبوده ودرصد موفقیت آن ها بسیار کم می باشد و حتی ممکن است به دلیل عدم آگاهی موجب پیچیدگی بیشتر پرونده شوند ولیکن بهره مندی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران موجب می شود تا در زمان کمتری به نتیجه دست پیدا کند و علاوه بر این از موکل خود در مقابل بی عدالتی نیز دفاع خواهد کرد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وظایف بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران

از مهم ترین وظایف بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که براساس آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری در سال 1400 به تصویب رسیده است می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران قبل از هرگونه اقدامی در طرح دعوا و حتی بعد از آن بایستی سعی در ایجاد و سازش میان طرفین پرونده را داشته باشد.
 • بهترین وکیل دادگستری بایستی متن و قرارداد وکالت نامه را به صورت دقیق و بدون هیچگونه ابهامی نوشته و در آن مبلغ حق الوکاله نیز به درستی قید شده باشد و یک نسخه از آن را که به امضای طرفین رسیده به موکل خود تحویل دهد.
 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران برای هر گونه اسناد و مدارکی که برای پیش بردن پرونده از موکل خود تحویل می گیرد رسید ارائه می دهد.
 • وکیل بایستی بعد از عقد قرارداد با موکل خود، برای طرح دادخواست، شکوائیه و هرآنچه که برای پرونده حقوقی او در مراجع قض یی لازم است اقدام نماید و در تمام جلسات دادرسی به جز جلساتی که عدم حضور وکیل اعلام شده شرکت نماید.
 • بهترین وکیل دادگستری در ایران بایستی تمامی ابلاغیه هایی که برای پرونده موکل صادر شده و همچنین رای های نهایی را دریافت نموده و آن ها را به اطلاع موکل خود برساند.

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران را بشناسید!

امیر فتح پور

امیر فتح پور

امیر فتح پور با 17 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی به عنوان یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران شناخته می شوند. ایشان در شهر شیراز وکالت پرونده های زیادی را در حوزه کیفری، ملکی، ثبتی و خانواده بر عهده گرفته و با توجه به تسلطی که بر قوانین حقوقی دارند درصد بالایی از پرونده ها را به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: شیراز، خیابان زند، نبش انوری، جنب ساعت میلاد، ساختمان یاس، طبقه دوم

شماره تماس: 09173175515

مجید قاری زاده عباس آبادی

مجید قاری زاده عباس آبادی

مجید قاری زاده عباس آبادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمان می باشند که بیش از 8 سال است در زمینه وکالت دعاوی ثبتی، کیفری، مواد مخدر، خانواده، دیوان عدالت اداری و غیره فعالیت دارند و با توجه به تسلط بالا و آشنایی با قوانین توانسته اند پرونده هایی که به ایشان سپرده شده است را به نتیجه موفقیت برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاور حقوقی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه
 • مشاور حقوقی شرکت ارفع سازان
 • مشاور حقوقی شرکت سبا فام

آدرس: کرمان، رفسنجان، خیابان کارگر شمالی، کارگر 42، داخل کوچه سمت راست، درب دوم

شماره تماس: 09133935645

علی عابدینی

علی عابدینی

علی عابدینی با 14 سال سابقه وکالت و مشاور حقوقی در حوزه های مختلفی نظیر دعاوی ملکی، خانواده، کیفری و غیره و همچنین با توجه به تجربه بالایی که در این زمینه دارند به عنوان یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران معرفی می شوند ایشان در دعاوی ملکی و کشاورزی به صورت تخصصی فعال هستند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلا قوه قضایی
 • مشاور حقوقی شرکت عدل نیرو قم
 • مشاور حقوقی ماشین آلات راهسازی رمضانی

آدرس: قم، میدان حضرت ولی عصر (عج)، 20 متری منتظر المهدی، روبروی هنرستان ثامن الائمه

شماره تماس: 09123513623

امین احمدی

امین احمدی

امین احمدی وکیل پایه دادگستری در خوزستان می باشند که 13 سال سابقه وکالت در زمینه های حقوقی اعسار، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، تملک آپارتمان ها، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، حدود و غیره را دارند و با توجه به سابقه درخشان، فن بیان و نفوذکلامی که در زمینه امور مربوط به وکالت دارند به عنوان یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • وکیل و مشاور حقوقی بانک ملت
 • وکیل و مشاور حقوقی پست بانک ایران

آدرس: اهواز، خیابان طالقانی، نبش خوانساری، ساختمان ادیب پور، طبقه 2، واحد 2

شماره تماس: 09163186118

مهرزاد امیری

مهرزاد امیری

مهرزاد امیری وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که به مدت 6 سال سابقه وکالت به صورت تخصصی در دعاوی ملکی، حقوقی و کیفری دادگاه ارشاد را دارند ایشان همچنین موفق به کسب رتبه 19 آزمون وکالت نیز شده اند لذا می توان گفت که بر قوانین حقوقی تسلط کاملی دارند و به عنوان یکی از بهترن وکیل پایه یک دادگستری در ایران معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا، پلاک 192، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09121541043

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با مشاور حقوقی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاورین حقوقی هر دو در رشته حقوق تحصیل کرده اند ولیکن اگر کسی بخواهد در زمینه وکالت فعالیت داشته باشد و در محاکم قضایی بتواند از موکلین خود دفاع کند بایستی بعد از این که مدرک لیسانس خود در رشته حقوق را دریافت کرد در آزمون وکالت شرکت کرده و بعد از قبولی و گذراندن دوره کارآموزی پروانه کسب وکالت را دریافت نماید این در حالی است که مشاور حقوقی نیازی به شرکت در آزمون وکالت و گذراندن دوره کارآموزی وکالت را ندارد و بعد از اتمام دوره تحصیلی لیسانس به عنوان مشاور حقوقی در سازمان ها و ادارات مختلف فعالیت می کند.

از دیگر تفاوت میان وکلا و مشاورین حقوقی است که امکان استخدام رسمی در ادارات و سازمان های دولتی برای وکلا وجود ندارد در صورتی که این اصل شامل مشاورین حقوقی خواهد شد. ذکر ان نکته نیز حائز اهمیت است که وکلا می توانند همزمان مشاوره حقوقی نیز به مراجعه کنندگان خود ارائه دهند در صورتی که مشاور و یا کارشناسی حقوقی چون پروانه وکالت ندارد پس وکیل نیست.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با مشاور حقوقی

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری با چه هدفی انجام می شود؟

افرادی که با مشکلات حقوقی مواجه می شوند ممکن است با اهدافی به قرار ذیل با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران به صورت حضوری و غیرحضوری مشاوره داشته باشند:

 • برخی افراد دارای پرونده های حقوقی می باشند ولیکن به دلیل عدم توانایی مالی نمی توانند پیگیری پرونده خود را به وکیل بسپارند از این رو به منظور مطلع شدن از نکات حقوقی مربوط به پرونده خود با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران درخواست مشاوره می کنند.
 • برخی دیگر از افراد نیز با قصد انتخاب وکیل ابتدا با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران درخواست مشاوره می کنند و بعد از بررسی کلیات روند حقوقی پرونده خود و در صورت توافق با وکیل مورد نظر قرارداد وکالت را تنظیم و امضا می کنند و پیگیری پرونده را به ایشان می سپارند.
 • عده ای دیگر نیز به منظور کسب اطلاعات بیشتر و همچنین جلوگیری از هرگونه مشکل حقوقی در آینده با بهترین وکیل دادگستری مشاوره می کنند به عنوان مثال یک شرکت تجاری که قصد انعقاد یک قرارداد حقوقی را دارد قبل از هر گونه اقدامی با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره ای انجام می دهد تا بتواند قرارداد رابه طریقه صحیحی منعقد نماید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل پایه یک دادگستری در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در حوزه های مختلف حقوقی نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری وکیلی است که پس از قبولی در آزمون کارآموزی کانون وکلا دادگستری در پایان دوره کارآموزی در آزمون کانون وکلا نیز قبول شده و پروانه وکالت پایه یک دادگستری را از کانون وکلا دریافت می کند.

 تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل قوه قضاییه چیست؟

وکیل پایه یک دادگستری پروانه وکالت خود را از کانون وکلا دادگستری دریافت کرده اما وکیل قوه قضاییه پروانه خود را از مرکز وکلا قوه قضاییه دریافت می کند.

وظایف وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

ارائه یک نسخه از وکالت نامه به موکل، حضور در جلسات دادگاه ،دفاع از حقوق موکل در حدود متعارف و اطلاع دادن وصول ابلاغیه ها به موکل به ویژه در ارتباط با آرای صادر شده از مهم ترین وظایف وکیل پایه یک دادگستری می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا