وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در ایران⭐【آپدیت 1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در ایران را به شما معرفی کنیم؛ دعاوی خانواده جزو شاخه های اصلی امور حقوقی است و بسیاری از خانواده ها ممکن است درگیر این دسته از مشکلات شوند که دادگاه وظیفه دارد به این دعاوی به خوبی رسیدگی کند؛ دعاوی خانواده انواع مختلفی دارد و مردم ممکن است از حل برخی از مشکلات سخت این دعاوی عاجز باشند و به دنبال وکلا بروند؛ در کشور ایران وکلای بسیار زیادی وجود دارند که به دنبال حل دعاوی خانواده اند و تمام سعی و تلاش خود را برای موکلینشان به کار می گیرند؛ اگر به دنبال وکیل خانواده متعهد و با تجربه هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل خانواده در ایران کیست؟

ایران کشور پرجمعیتی است و بسیاری از افراد ممکن است در ارتباطات خانوادگی خود دچار مشکلات شوند؛ راه حل مناسب برای حل این دسته از مشکلات، کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در ایران است؛ وکلا در ایران از تجربه و سابقه بسیار زیادی برخوردارند و می توانند بهترین نتایج را برای موکلین خود رقم بزنند؛ وکیل خانواده به کسی گفته می شود که می تواند مشکلات هر یک از دعاوی مختلف در این زمینه را در ایران برای مردم برطرف کند و تمام تلاش خود را برای نتایج به کار گیرد.

بهترین وکیل خانواده در ایران به کسی گفته می شود که از تجربه و سابقه بسیار درخشانی در زمینه وکالت برخوردار است و می تواند با تکیه بر تجربه و دانش خود، به موکلینش کمک کند؛ وکیل خانواده در ایران می تواند ارتباط بسیار صمیمی و گرم با موکل خود برقرار کند و دلگرمی بسیار خوبی برای او باشد؛ وکیل اطلاعات کافی نسبت به قوانین و رسم و رسومات مردم در ایران دارد و می تواند با این اطلاعات، بهتر به موکل خود کمک کند.

در هر یک از شهرهای بزرگ ایران، وکلای زیادی درحال فعالیت اند؛ اگر شما ساکن شهر تهران هستید و قصد رفع مشکلات خانوادگی خود را دارید، می توانید به مقاله بهترین وکیل خانواده در تهران مراجعه کنید.

بهترین وکیل خانواده در ایران کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در ایران

در ضمن بهترین وکیل در ایران باید از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار باشد به عنوان مثال وکیل باید کاملا رازدار خانواده ها باشد تا آن ها بتوانند به راحتی مشکلات و اسرارشان را با ایشان در میان بگذارند و نگران فاش شدن رازهای زندگی شان نباشند؛ وکیل خانواده باید صبور و باحوصله باشد و بتواند به خوبی جزئیات پرونده ها را بررسی کند تا به بهترین نتایج برسد؛ همچنین وکیل باید با هر یک از موکلین خود بسیار با صبر و حوصله برخورد کند و پاسخ سوالاتشان را بدهد؛ وکیل خانواده در ایران باید رفتار کاملا محترمانه با هر یک از موکلین خود داشته باشد؛ همچنین ایشان باید کاملا متعهد به پرونده موکل خود باشد و پرونده را پیگیری کند و به دنبال جزئیات بسیار ریز پرونده باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، کیفری، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

مهم ترین دعاوی خانواده

رایج ترین دعاوی که در دادگاه خانواده مطرح و رسیدگی می شود به قرار ذیل است:

 • حضانت: نگهداری و مراقبت از والدین حق و تکلیف والدین می باشد و در صورت جدایی و طلاق، دادگاه براساس قوانینی که در این زمینه تعیین شده و همچنین مصلحت کودک حضانت فرزند را به یکی از والدین واگذار می کند. البته در مدتی که حضانت کودک با هرکدام از والدین است نمی تواند مانع دیدار کودک با والد دیگر شود.

حضانت در درجه اول بر عهده پدر و مادر است  در صورت فوت هر کدام از آن ها، حضانت با والد دیگر خواهد بود و بعد از فوت پدر و مادر، جد پدری در اولویت حضانت کودک قرار دارند.

 • درخواست نفقه: مرد موظف است که نیازهای زن در دوران زندگی زناشویی از قبیل مسکن، خوراک، پوشاک و نیازهای بهداشتی و درمانی او را تامین کند در غیر این صورت زن می تواند برای مطالبه نفقه حال و حتی گذشته خود از طریق مراجعه به بهترین وکیل خانواده در ایران و ارائه دادخواست به دادگاه خانواده اقدام کند.

ذکر این نکته نیز لازم است که نفقه زن مشروط به فقر و یا تمکن مرد نیست بلکه حتی زنان ثروتمند و شاغل نیز می توانند از شوهر نفقه بخواهند.

 • درخواست مهریه: یکی از شایع ترین پرونده هایی که در دادگاه خانواده مطرح می شود مربوط به مطالبه مهریه است. زن بعد از عقد نکاح مالک مهریه می شود و هر زمان که بخواهد می تواند آن را از مرد طلب کند. معمولا در زمان طلاق زن برای مطالبه مهریه اقدام می کند که توصیه می کنیم در این زمینه قبل از هرگونه اقدامی با بهترین وکیل خانواده در ایران مشاوره داشته باشید.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در ایران را بشناسید!

محمدمهدی رضیان

محمد مهدی رضیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در استان اصفهان و استاد دانشگاه و عضو اتحادیه سراسری وکلای دادگستری با سوابق و پرونده های متعدد موفق به عنوان بهترین وکیل اصفهان شناخته میشود. تجربه بالا و درصد موفقیت در زمینه پرونده های حقوقی کیفری ملکی و خانواده باعث شده محمد مهدی رضیان به عنوان بهترین وکیل در اصفهان انتخاب گردد.سابقه وکالتی درخشان ، میزان رضایت مندی حداکثری و تخصص مرتبط با پرونده و دانش فراوان وشناخت رویه دادگاهها از ویژگی های محمد مهدی رضیان میباشد، در نظر سنجی های مشاوره های تخصصی وکلای اصفهان بالاترین میزان امتیاز و رضایت مندی مربوط به وکیل رضیان بوده و به دلیل دانش بروز حقوقی و تحلیل صحیح پرونده و تسلط بر قوانین و تلاش برای حقوق موکل، اولین انتخاب موکلین به عنوان بهترین وکیل اصفهان محسوب میگردد.

تخصص و مهارت:

 • استاد دانشگاه
 • مشاور حقوقی شرکت های تجاری و خصوصی
 • وکالت و مشاوره پرونده های حقوقی کیفری،ثبتی،خانواده،مواد مخدر،قراردادها،داوری
 • سوابق پرونده های امنیتی و دادگاه انقلاب
 • رتبه برتر آزمون وکالت و اختبار
 • مدرس دوره های حقوقی و قرارداده

آدرس : اصفهان – خیابان چهارباغ بالا- حدفاصل مترو شریعتی و مجتمع پارک-جنب کوچه ۲۳- مجتمع سعادت – طبقه دوم- واحد چهار

شماره تماس: 09132000186

 بهزاد ماسوری

 بهزاد ماسوری

بهزاد ماسوری وکیل پایه یک دادگستری در شهر خرم آباد است که به انجام دادن امور وکالتی به طور کاملا تخصصی مشغول است. وی در حوزه دعاوی هایی از جمله خانواده، ملکی، تجاری، ثبت و غیره به کار خود مشغول می باشد و به عنوان بهترین وکیل خانواده در ایران به کار وکالت می پردازد. وی وکیلی است که اعتماد مردم را جلب کرده است و به همه دعاوی ها به صورت کاملا تخصصی رسیدگی می کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در خرم آباد
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۶۱۶۱۱۹۰۸

آدرس: استان لرستان، خرم آباد، میدان شهدا

 احمد بشارت فر

 احمد بشارت فر

احمد بشارت فر وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به عنوان بهترین وکیل خانواده در ایران به انجام دادن کار در حوزه وکالتی مشغول است. وی تا به امروز موفقیت های بسیار زیادی را برای هر یک از پرونده های وکالتی داشته است و مورد اعتماد تمام مردم عزیز این شهر خرم آباد واقع گشته است.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناسی حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120543596

آدرس: خرم آباد، خیابان امام (ره)، میدان عدالت، طبقه فوقانی بیمه آرمان

افشار خالدیان

افشار خالدیان

افشار خالدیان وکیل پایه یک دادگستری است که همچنان در استان بزرگ کردستان در شهرستان قروه مشغول به کار و تخصص در حوزه وکالتی می پردازد. وی با لقب بهترین وکیل خانواده در ایران نزد مردم عزیز شناخته و معرفی شده است و خدمات حقوقی بسیار مفیدی را به مردم ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سوابق کاری در زمینه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق ثبت اسناد و املاک
 • استاد دانشگاه حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09183810883

آدرس: کردستان، قروه، خیابان سید جمال الدین، مجتمع شنیتا، طبقه دوم

حجت اله شهباز بیگی

حجت الله شهباز بیگی

حجت اله شهباز بیگی وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه می باشد که در امور حقوقی دارای تخصص و مهارت بالایی است. وی با لقب بهترین وکیل خانواده در ایران شناخته شده است و در زمینه کاری اش تسلط بسیار زیادی دارد و همین مسئله موجب جلب اعتماد مردم نسبت به وی شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • رتبه یک ازمون وکلای دادگستری کرمانشاه در سال 97
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09186831030

آدرس: کرمانشاه، میدان مصدق، نبش پاساژ ارگ، ساختمان بارانیان، طبقه 1

فرحناز فرحبخش

 فرحناز فرحبخش

فرحناز فرحبخش وکیل پایه یک دادگستری در کرمان می باشد که تا به امروز نمونه پرونده های موفق بسیار زیادی را به پایان رسانده است. وی دفاعیات بسیار خوب و تاثیرگذاری را در دادگاه خویش به نفع موکلین خود انجام می دهد؛ ایشان بهترین وکیل خانواده در ایران است که توسط مردم شناخته شده و مردم به او اعتماد و اطمینان دارند.

تخصص و مهارت:

 • اعضای هیات علمی دانشگاه در استان کرمان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09133976676

آدرس: کرمان، خیابان سپیهبد قرنی، قرنی 15، ساختمان سبز، طبقه اول، واحد 5

محسن امامی قشلاق

محسن امامی قشلاق

محسن امامی قشلاق وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در شهر بزرگ ارومیه به فعالیت و تخصص در زمینه وکالت مشغول می باشد و در حوزه های مختلف خانواده، ملکی، مالی، تجاری، اسناد، طلاق، کیفری و غیره است. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در ایران شناخته شده است و در ضمن در شهر بزرگ ارومیه مشغول به کار می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • عضو هیئت علمی دانشگاه در ارومیه
 • دکتری حقوق خصوصی و عمومی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09143461751

آدرس: ارومیه، خیابان شهید بهشتی (دانشکده)، جنب بانک سپه، پلاک 61

ندا آذر تاج

ندا آذر تاج

ندا آذر تاج وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا اردبیل است که در این شهر مشغول به فعالیت حقوقی به مدت چندین سال می باشد. وی در حوزه دعاوی های متعدد خانواده، ملکی، کیفری، تجاری، مالی، طلاق و غیره تخصص دارد و راهکارهای بسیار خوب و مفیدی به هر یک از موکلین و مراجعه کنندگانش ارائه می دهد؛ ایشان بهترین وکیل خانواده در ایران معرفی گردیده است و سوابق بسیار خوبی هم دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۵۴۷۷۰۴

آدرس : اردبیل، خیابان فلسطین، طبقه دوم بانک مهر ایران

فرشته دارش

فرشته دارش

فرشته دارش وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ زنجان می باشد که تخصص و مهارت بسیار زیادی در زمینه دعاوی های مختلف حقوقی بر عهده دارد. وی یکی از بهترین وکیل خانواده در ایران معرفی شده است و به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های معتبر فعالیت داشته است.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه علامه طباطبایی
 • 9 سال سوابق کار در کلیه در امور وکالت
 • مولف مقالات علمی حقوقی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09127727230

آدرس: زنجان، ابتدای سعدی شمالی، روبه روی بانک ملی، پلاک 77 طبقه دوم واحد 5

حبیب اله تورنگ

 حبیب الله تورنگ

حبیب اله تورنگ وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ و زیبا ایلام می باشد و سالیان بسیار زیادی است که با لقب بهترین وکیل خانواده در ایران معرفی شده است. وی کلامی بسیار نافذ و قدرت بیانی بسیار خوب دارد و در تلاش می باشد تا مشاوره های بسیار خوبی را به مردم عزیز و مراجعین ارائه دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188430489

آدرس : ایلام، ملکشاهی، ارکواز، خیابان آیت، پاساژ مرکزی

وکیل خانواده متخصص در امور طلاق

همانطور که پیشتر نیز گفتیم بهترین وکیل خانواده در ایران در کلیه دعاوی مربوط به امور خانواده از قبیل طلاق از دانش حقوقی لازم بهره مند می باشد و می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند. بهترین وکیل طلاق در ایران با اطلاع دقیق از قوانین طلاق یک طرفه و طلاق توافقی راهکار مناسب را به موکل خود پیشنهاد می دهد و در جلسات دادگاه از او دفاع می کند. در حقیقیت وکلای خانواده از جدیدترین قوانین مربوط به دعاوی طلاق که توسط قانونگذار تعیین می شود مطلع هستند و با استناد به این قوانین در جهت احقاق حقوق موکل خود قدم بر می دارند.

مهم ترین وظایف وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده در ایران وظایفی برعهده دارد که باید آن ها را به خوبی انجام دهد و از عهده انجام هر یک از آن ها بربیاید؛ برخی از این وظایف را برای شما شرح خواهیم داد:

 • وکیل خانواده این وظیفه را دارد که موکل خود را در جریان مشکلات دعاوی خانواده قرار دهد و تمام مراحل و جزئیات روند پرونده را در اختیار موکل خود بگذارد.
 • بهترین وکیل ایران باید مدارک و اسناد مورد نیاز برای پرونده را جمع آوری کن و جلسات دادگاه و گزارشات را مستندسازی کند؛ در ضمن ایشان باید لایحه ها و قراردادهای مورد نیاز برای پیش بردن پرونده را طرح کند.
 • وکیل نه تنها باید پرونده موکلش را پیگیری کند، بلکه باید بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را به موکلین خود ارائه دهد و راهکار های بسیار مناسب در اختیارشان قرار دهد.
 • وکیل وظیفه دارد که تنها منافع خود را در اولویت کارش قرار ندهد و فقط برای در نظر گرفتن منافع خود، پرونده را تقبل نکند.
ویژگی های بهترین وکیل خانواده در ایران

هزینه وکالت در ایران

در صورتی که در ایران دچار مشکلات خانوادگی شده اید و قصد دارید از وکلا کمک بگیرید، باید هزینه هایی را به بهترین وکیل خانواده در ایران بپردازید؛ به هزینه ای که بابت وکالت به وکیل مورد نظر داده می شود، حق الوکاله می گویند؛ نمی توان به طور دقیق هزینه وکالت را در ایران تخمین زد زیرا عوامل بسیاری هستند که می توانند بر روی مبلغ پرداختی اثر بگذارد.

در صورتی که تجربه و تخصص بهترین وکیل طلاق در ایران بسیار درخشان و بهتر باشد، ممکن است هزینه حق الوکاله افزایش یابد؛ در ضمن منطقه و شهری که وکیل در آن در حال فعالیت است نیز می تواند مورد موثری در نظر گرفته شود زیرا هزینه وکالت دعاوی طلاق در شهر تهران نسبت به وکالت در شهرستان ممکن است کمی بیشتر باشد؛ از این رو باید تمامی موارد و عوامل، در نظر گرفته شوند و پس از آن هزینه به موکل توسط بهترین وکیل اعلام گردد.

هزینه وکالت در ایران

کلام آخر

وکلای بسیار زیادی در ایران در حال فعالیت هستند و مشاوره های تخصصی در اختیار موکلین خود قرار می دهند و سخت ترین پرونده را با موفقیت به پایان می رسانند، اخیرا بسیاری از مردم در شهرهای متعدد ایران به دنبال وکیل مجرب هستند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفید و ارزشمندی در رابطه با وکالت دعاوی خانواده در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت وکیل چی 10 تا از بهترین وکیل خانواده در ایران را به شما معرفی کرد تا به راحتی وکیل مورد نیازتان را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با وکالت دعاوی خانواده دارید، می توانید با وکلایی که در سایت معرفی شده در میان بگذارید.

مهم ترین مراجع قضایی کدامند؟

شورای حل اختلاف، دادگاه و دادسراها، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری

نگهداری از کودک برعهده کدام یک از والدین است؟

والدین وظیفه دارند که از کودک مراقبت کنند، حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر و از 7 سالگی تا سن بلوغ نیز با پدر است.

آیا مهریه بیش از 110 سکه به زن داده می شود؟

اگر مهریه بیش از 110 سکه باشد، دادگاه شرایط مالی مرد را می سنجد که در صورت داشتن موقعیت مالی مناسب، باید پرداخت شود اما اگر مرد موقعیت مالی خوبی نداشته باشد، تنها وظیفه دارد 110 سکه را بپردازد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا