طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق در قم ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل طلاق در قم را به اهالی قم و شهرهای اطراف که نیاز به همراهی یک وکیل ماهر در روند پرونده خود دارند، معرفی کنیم. طلاق یکی از مسائل رایج در کشور است و قوانین خاص خود را دارد. شما نیز اگر به دنبال یک وکیل ماهر برای رسیدگی به پرونده خود هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

طلاق و انواع آن

طلاق به معنی جدایی زوجین به صورت قانونی از یکدیگر می باشد که ممکن است از طرف مرد یا زن و یا به صورت توافقی از جانب هر دو درخواست شود. با این حساب اگر بخواهیم طلاق را از نظر نوع درخواست دسته بندی کنیم سه نوع طلاق خواهیم داشت:

برای هر سه نوع، کمک گرفتن از بهترین وکیل طلاق در قم می تواند بسیار مفید باشد. در طلاق توافقی، زن و مرد هر دو برای جدایی مشترکا به توافق می‌رسند و قبل از آن در مورد مهریه، نفقه، حضانت فرزندان بعد از طلاق و جهیزیه با هم صحبت می‌کنند. طلاق توافقی به سرعت و در مدت کم تر یک ماه می تواند به اتمام برسد.

زمانی که درخواست طلاق از طرف مرد صادر شود، با توجه به این که اکثرا حق طلاق با مرد است، لازم است که تمامی حق و حقوق زن را مثل مهریه، اجرت المثل، نفقه و غیره پرداخت کند تا روند جدایی به خوبی طی شود. در صورتی که درخواست طلاق از طرف زن باشد، با توجه به این که یکی از سخت ترین روش های جدایی است، بهتر است حتما از بهترین وکیل خانواده در قم بهره ببرد.

با توجه به این که حق طلاق غالبا با مرد می باشد، جدایی می تواند کاری زمان بر باشد و یا ممکن است مرد در ازای رضایت به طلاق، از زن بخواهد که مهریه اش را ببخشد. برای جلوگیری از نادیده گرفته شدن حق و حقوق، زن می تواند از بهترین وکیل مهریه در قم مشورت بگیرد و از او کمک بخواهد.

نوع دیگری از دسته بندی طلاق می تواند بر اساس نحوه جاری شدن صیغه باشد که از این نظر دو نوع طلاق داریم: طلاق رجعی و طلاق بائن. در طلاق رجعی که بیش تر از طرف مرد درخواست می شود، مرد می تواند پس از جدایی به زن رجوع کند، البته به شرطی که زن باکره و یا یائسه نباشد. طلاق بائن که به طلاق خلع بائن و مبارات بائن دسته بندی می شود، مرد دیگر امکان رجوع به زن را نخواهد داشت.

مزایای مشورت با بهترین وکیل طلاق در قم

برای طلاق گرفتن، به کارگیری بهترین وکیل طلاق در قم می تواند درک درستی از مسائل حقوقی و چگونگی رسیدن به خواسته خود را به فرد بدهد. مزایایی که بهره بردن از وکیل در دعاوی طلاق دارد عبارتند از:

 • بسیاری از افراد به دلیل استرس و یا نداشتن تجربه حضور در دادگاه، نمی توانند از خود دفاع کنند. بهترین وکیل در قم می تواند در حضور موکلش مطالبات و دفاعیات او را در دادگاه بیان کند.
 • در صورتی که یکی از زوجین امکان حضور در دادگاه را نداشته باشند، وکیل می تواند به نیابت از موکل در دادگاه حضور یابد.
 • با توجه به اینکه یک وکیل خوب تجربه و اطلاعات بالایی در حوزه خانواده و طلاق دارد، می تواند با اشراف به موضوع، پرونده را در سریع ترین زمان ممکن به پایان برساند.
 • برخی از اصطلاحات حقوقی برای بسیاری از افراد گنگ هستند و به همین دلیل نمی توان درک درستی از ابلاغیه ها داشت و یا درخواست های خود را مطابق با آنچه که مد نظر دادگاه است به ثبت رساند، بهترین وکیل طلاق در قم می تواند این کار را به راحتی انجام دهد.
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل طلاق در قم را بشناسید!

سید محمود رضوی اصل

سید محمود رضوی اصل

سید محمود رضوی اصل، وکیل پایه یک دادگستری و قاضی قوه قضاییه در شهر قم می باشند. ایشان در سال 1383 موفق به دریافت پروانه وکالت به شماره 1609 از کانون وکلای دادگستری شدند. ایشان تاکنون بیش از 17 سال است که به صورت حرفه‌ای و مستمر به دفاع از موکلین خود در انواع حوزه های حقوقی و کیفری مشغول هستند. تعداد موفقیت های آقای رضوی در پرونده های خانواده و طلاق باعث شده است که ایشان جزو یکی از بهترین وکیل طلاق در قم شناخته شوند. مدرک تحصیلی آقای رضوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای فقه و مبانی حقوق از حوزه علمیه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • قاضی دادگاه انقلاب اسلامی
 • 17 سال سابقه درخشان
 • آشنایی با انواع مراجع قضایی مثل مجتمع خانواده قم، دادگاه های حقوقی و شعب دادگاه انقلاب

آدرس: قم، شهرک زین الدین، فاز 5، خیابان شهیدان همتی، کوچه دهم، پلاک 18

شماره تماس: 09126520650

بهزاد سیفی

بهزاد سیفی

دیگر وکیلی که در زمینه پرونده های خانواده و طلاق دارای تخصص است، آقای بهزاد سیفی وکیل پایه یک دادگستری می باشد. ایشان دارای 13 سال سابقه وکالتی با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و شماره پروانه وکالت ایشان 5613 است که در سال 1388 صادر شده است. آقای سیفی با توجه به تسلط به موضوع دعاوی خانواده، فن بیان قوی، پیگیری پرونده و انجام تمامی تعهداتی که نسبت به موکل خود دارد، مورد اعتماد بسیاری از مراجعین و موکلین خود می باشد و یکی از بهترین وکیل طلاق در قم محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه در وکالت
 • قبول کردن وکالت موضوعات مختلف
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • متخصص در دعاویی خانواده، طلاق و …

آدرس: قم، دورشهر، مقابل سینما تربیت، ساختمان شفا، واحد 4

شماره تماس: 09122511793

حسن آذری

حسن آذری

آقای حسن آذری، قاضی بازنشسته ای است که علاوه بر انجام قضاوت، در جایگاه وکیل مدافع نیز به پذیرش پرونده هایی در موضوعات مختلف می پردازد و تاکنون 21 سال است که در حوزه وکالتی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به فعالیت می باشد. پروانه ایشان در سال 1380 از مرکز وکلای قوه قضاییه به شماره 24880 صادر گردید. تحصیلات آقای آذری، کارشناسی رشته حقوق از دانشگاه قم می باشد. از جمله تخصص های آقای آذری، پرونده های طلاق و خانواده می باشد و از این رو یکی از بهترین وکیل طلاق در قم محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 • قاضی بازنشسته دادگستری
 • 21 سال سابقه وکالت

آدرس: قم، بلوار امین، فلکه مفتح، تقاطع مفتح و بکائی، پلاک 170

شماره تماس: 09121532916

ابراهیم دلشاد معارف

ابراهیم دلشاد معارف

آقای ابراهیم دلشاد معارف، وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور خانواده، طلاق، مهریه و نفقه می باشند و به همین علت جزو یکی از بهترین وکیل طلاق در قم به شمار می روند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری می باشند. همچنین علاوه بر ارائه خدمات وکالتی در مورد دعاوی خانواده، در حوزه ثبتی، کیفری و ملکی نیز پرونده هایی با نتایج پیروزمندانه در رزومه خود دارند. شماره پروانه وکالت آقای دلشاد 1646 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • عضوت در کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در پرونده های حقوقی و کیفری، ملکی، خانواده

آدرس: قم، خیابان شهدای قدوسی، بین کوچه 32 و 34، طبقه بالای بانک سپه

عباس رحیمی

عباس رحیمی

وکیل دیگری که به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در قم معرفی می شود، آقای عباس رحیمی وکیل پایه یک دادگستری است. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران بوده و از سال 1391 به عضویت هیات علمی دانشگاه قم نائل آمده است. دیگر فعالیت جناب آقای رحیمی، همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی قم برای تدریس دروس رشته حقوق می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیات علمی دانشگاه و تدری در دانشگاه آزاد اسلامی
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • اخذ پرونده های ملکی، حقوقی، خانواده، ثبتی و کیفری

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه 24، پلاک 3

شماره تماس: 09121169550

راضیه خانی

راضیه خانی

راضیه خانی دیگر وکیلی است که می تواند به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در قم به شمار رود. وی کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی بوده و در سال 1399 پروانه وکالت خود را به شماره 151368 دریافت نموده است و در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به فعالیت می باشد. هوش بالا، پیگیری و جدیت در کار و آشنا بودن به تمام راهکارهای رسیدگی به دعاوی خانواده و طلاق از ویژگی‌ های ایشان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در انواع دعاوی طلاق، خانواده، مهریه، ارثیه ماترک
 • دعاوی حقوقی، چک، سفته، خسارات مالی
 • دعاوی کیفری و ملکی

آدرس: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، کوچه پنجم، ساختمان صفا، طبقه سوم

شماره تماس: 09120956924

روح الله شمشیری

 روح الله شمشیری

روح الله شمشیری به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در قم معرف حضور شما در این لیست می گردد. وی کارشناس ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی بوده و با داشتن درجه وکیل پایه یک دادگستری می تواند انواع دعاوی را بدون محدودیت وکالت نماید. آقای شمشیری پرونده های بسیاری را در زمینه امور خانواده و طلاق اخذ نموده و آن ها را با موفقیت به پایان رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی به افراد و سازمان ها
 • تنظیم لایحه و شکوائیه برای انواع دعاوی طلاق و خانواده

آدرس: قم، بلوار صدوقی، بلوار فردوسی، ساختمان شفق، واحد 3، طبقه 3

شماره تماس: 09128545840

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل خبره و کارکشته در قم است که در حوزه علمیه قم تحصیلات خود را به پایان رسانده و در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد. همچنین ایشان مولف کتاب درآمدی بر حقوق و حقوق جزای عمومی و کتاب اخلاق و حقوق کیفری می باشد. با توجه به تجربه ایشان در دعاوی خانواده و طلاق، می توان گفت که یکی از بهترین وکیل طلاق در قم می باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه تهران
 • نویسنده کتب و مقالات مربوط به حوزه حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی 24، پلاک 2

شماره تماس: 09121510700

رسول رضایی

رسول رضایی

رسول رضایی، وکیل پایه یک دادگستری بوده که به عنوان مشاور حقوقی و مدرس دانشگاه مشغول به فعالیت است. وی با 10 سال سابقه قضاوت در قوه قضاییه یکی از وکلایی است که به خوبی می‌داند پرونده را در چه مسیری پیش ببرد و چگونه با ارائه بهترین راهکارها در مدت زمان کم نتیجه خوبی را دریافت کند. آقای رضایی در دعاوی خانواده و طلاق بسیار رزومه‌ درخشانی دارند و از این رو می‌ توان به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در قم ایشان را معرفی نمود.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری با رزرو وقت
 • 10 سال سابقه قضاوت
 • مدرس دانشگاه
 • دکترای رشته حقوق

آدرس: قم، میدان سعیدی، زیرزمین بانک سینا

شماره تماس: 09100120059

مریم عابدی

مریم عابدی

خانم مریم عابدی دیگر وکیلی است که می تواند به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در قم شناخته شود. وی فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد حقوق عمومی بوده و در حال حاضر با 9 سال سابقه وکالت جزو وکلای به نام شهر قم می باشد. خانم عابدی در کارنامه خود سابقه وکالت بانک کشاورزی را نیز دارد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 • متخصص در دعاوی خانواده و طلاق
 • اخذ پرونده های مربوط به دعاوی کیفری و حقوقی

آدرس: قم، میدان جهاد، کوچه 40، ساختمان آفتاب، طبقه 2، واحد 5

شماره تماس: 09123535782

بهترین وکیل طلاق در قم چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی هایی که برای بهترین وکیل طلاق در قم می توان در نظر گرفت شامل موارد زیر می باشد:

یک وکیل خوب باید تحصیلات عالیه در رشته حقوق و گرایش های آن داشته باشد و در آزمون وکالت پذیرفته شده و دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان رسانده باشد.

 • باید بتواند تحت هر شرایطی راز موکل خود را فاش نکند و محرم اسرار او باشد.
 • طبق بندهای توافق نامه ای که بین وکیل و موکل به امضا رسیده است عمل کند و از حد خود تجاوز نکند.
 • بهترین وکیل طلاق در قم نباید در طول پرونده هزینه خود را افزایش دهد.
 • نسبت به موضوع خانواده، طلاق، مهریه و نفقه و قوانین مربوط به آن ها مسلط باشد تا پرونده را در مسیر درستی پیش ببرد.

بهترین وکیل طلاق در تهران نیز از این ویژگی های مهم برخوردار است و می تواند به موکلین خود کمک کند.

طلاق خلع بائن چیست؟

طلاق خلع بائن زمانی اتفاق می افتد که زن نسبت به مرد اظهار کراهت کند. در این صورت دادگاه حکم طلاق را در صورتی جاری می کند که مالی از طرف زن به مرد بخشیده شود تا مرد به طلاق راضی شود. مالی که به مرد تعلق می گیرد می تواند به اندازه مهریه، سکه و یا پول نقد باشد.

همه این ها به این دلیل است که حق طلاق با مرد است. البته طلاق گرفتن زن از مرد به دلیل کراهت به این آسانی نیست و بدون کمک وکیلی مثل بهترین وکیل طلاق در قم، نمی توان آن را به راحتی به سرانجام رساند. در طلاق خلع بائن، دادگاه به زن 3 ماه زمان می دهد تا مال بخشیده شده را پس بگیرد و به زندگی خود برگردد؛ بهترین وکیل طلاق در ایران می تواند به موکلین در این زمینه کمک کند.

طلاق خلع بائن چیست؟

کلام آخر

طلاق یکی از پرونده هایی است که جزو موضوعات پر چالش و رایج در دادگاه ها می باشد. کمک گرفتن از یک وکیل حرفه ای به خصوص زمانی که درخواست طلاق از طرف زن باشد می تواند کار را راحت تر کند و پرونده را سرعت بخشد. در این مقاله ما برای کسانی که درگیر طلاق و مشکلات آن هستند، 10 تا از بهترین وکیل طلاق در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله متشکریم. لطفا در صورت داشتن سوالات مربوط به حقوق و یا نیاز به مشاوره، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا زن می تواند با در خواست طلاق شوهرش مخالفت کند؟

خیر نمی تواند، زیرا مرد به تنهایی حق طلاق دارد .

آیا زن با داشتن  رای طلاق  می تواند  به تنهایی طلاق را ثبت کند؟

خیر. برای ثبت طلاق در دفاتر طلاق باید زوجه هر دو حاضر شوند .

در صورت مریض بودن شوهر طلاق از طرف زن امکان پذیر است ؟

حق طلاق با خواسته و اراده مرد است و نیازی به دلیل موجه نیست. در صورت اثبات بیماری حق و حقوق او از بین نمی رود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا