خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت⭐【آپدیت1401】⚖️

حفظ بنیان خانواده، از ضرورت های یک جامعه است. خانواده ها باید نهایت تلاش خود را برای حفظ چارچوب خانواده کنند. اما در مواقعی ممکن است اختلافات موجود در خانواده از حالت جزئی و قابل رفع، فراتر رود و باعث تنش و جدایی شود. در این میان مشکلاتی مانند حضانت فرزند، نفقه و مهریه و… باعث طولانی شدن روند جدایی و ضایع شدن حقوق یکی از طرفین می شود. همراهی یک وکیل خوب می تواند این مسیر را هموار کند. در این مقاله ما به معرفی 10 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت برای ساکنین استان گیلان خواهیم پرداخت، پس همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در رشت کیست؟

سوالی که ممکن است ذهن هرکسی را درگیر کند این است که اصلا منظور از وکیل خانواده چیست و در مواقع لزوم باید به سراغ چه کسانی رفت؟ گاهی ممکن است این طور تلقی شود که وکیل خانواده و وکیل خانوادگی با هم یکی است، اما باید بگوییم این دو با هم تفاوت هایی دارند.

بهترین وکیل خانواده در رشت به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی خانوادگی تخصص لازم را دارد. چنین شخصی با به روز کردن علم خود و تغییرات به وجود آمده در قانون مربوط به زوجین و فرزندان، به دفاع از موکل خود می پردازد. اختلافات قضایی خانواده ممکن است بر اثر مسائلی همچون عدم پذیرش طلاق از جانب یکی از زوجین، عدم پرداخت نفقه و مهریه و دعوا بر سر حضانت فرزندان باشد. در این میان سپردن پرونده به بهترین وکیل خانواده در رشت می تواند کمک بزرگی برای رسیدن موکل به حق قانونی خود شود.

کسانی که در شهر تهران به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران هستند، می توانند به مقاله ای با این عنوان در سایت مراجعه کنند.

در شهر بزرگ تبریز نیز وکلای بسیاری در حال ارائه خدمات در زمینه دعاوی خانواده هستند که با لقب بهترین وکیل خانواده در تبریز شناخته می شوند.

وظایف وکیل خانواده چیست؟

اگر بخواهیم مهم ترین وظایف بهترین وکیل خانواده در ایران را برای تحقق عدالت، در چارچوب قوانین موجود کشوری بیان کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • رعایت اصول اخلاقی و کوتاهی نکردن از انجام اقدامات لازم برای پیروزی در پرونده
 • دفاع مطلق از موکل و پشتیبانی از او
 • توجه به کلیه صحبت های موکل و درخواست های او، به طوری که باعث جلب اعتماد و اطمینان فرد از پیگیری پرونده و تسلط وکیل خانواده به موضوع درخواستی شود.
 • بهترین وکیل خانواده در رشت باید امین و رازدار موکل خود باشد و به هیچ عنوان اسرار او را فاش نکند.
 • حضور در تمامی جلسات دادگاه و پیگیری ابلاغیه ها و احکام صادر شده
 • تلاش برای ایجاد صلح در میان زوجین در صورت وخیم نبودن شرایط
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 17 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

انواع دعاوی خانوادگی

بهترین وکیل طلاق در رشت، در جلسات مشاوره ممکن است با انواع دعاوی مواجه شود که لازم است در مورد هر کدام از آن ها تخصص و مطالعات کافی داشته باشد. این دعاوی در انواع مختلفی وجود دارد که عبارتند از: اختلافات دوران نامزدی و بر هم زدن آن، عقد دائم و موقت، درگیری برای احقاق شرایط ضمن عقد، اذن ازدواج مجدد، برگرداندن جهیزیه و اختلاف بر سر اقلام موجود، دریافت و پرداخت نفقه بعد از طلاق و اجرت المثل، عدم تمکین زوجین و نشوز، حضانت فرزندان بعد از طلاق و تعداد جلسات ملاقات فرزندان، نفقه پرداختی برای فرزند، سرپرستی کودک بی سرپرست و اهدای جنین و…

مهم ترین دعاوی مربوط به خانواده، بحث مهریه و طلاق است که پر چالش ترین دعاوی می باشد. بهترین وکیل خانواده در رشت به خوبی می تواند درخواست طلاق را ارئه دهد و با پیگیری های صورت گرفته با کم ترین ضرر پرونده را در مدت زمان کوتاهیبه پایان می رساند و از تضییع حق و حقوق موکل خود جلوگیری می کند.

همه موارد ذکر شده، قوانین و مراتب دادگاهی متفاوتی دارند و بهترین وکیل در ایران می تواند با جمع آوری ادله موجود و استفاده از تمامی بندهای قانون، باعث تحقق عدالت برای موکل خود شود.

دعاوی مربوط به ارث و وصیت

وقتی شخصی در قید حیات است، اختار تمامی اموال خود را دارد و می‌ تواند آن را به کسی ببخشد و یا صرف امور خاصی کند. اما بعد از فوت، اختیار اموال از دست او خارج می شود و تنها می تواند در مورد بخشی از آن تصمیم گیری نماید. از این رو لازم است قبل از مرگش وصیت نامه ای را به صورت محضری و یا دستی تهیه کند تا بعد از فوت، با استناد به آن اموال و ماترک تقسیم شود.

لازم به ذکر است وصیتی که فرد متوفی در زمان حیات خود نوشته است تنها در مورد یک سوم اموال او را صدق می کند و اختیار دو سوم دیگر اموال از دست او خارج می شود. در این میان ممکن است بر سر محتوای وصیت نامه بین ورثه اختلاف پیش بیاید. بهترین وکیل خانواده در رشت می تواند وکالت چنین پرونده‌هایی را قبول نماید و اموال ماترک را بین وراث تقسیم کند. اگر تمامی وارثان بر سر اموال باقی مانده از فرد متوفی با یکدیگر هم نظر باشند، اصولا بدون ایجاد مشکل تمامی اموال تقسیم می‌ گردد، اما اگر یکی از آن ها در مورد در مورد سهم الارث خود با بقیه اختلاف نظر داشته باشند، بین آن ها مشکلی به وجود می آید.

در صورت عدم توافق همه و با سنگ اندازی حتی یک نفر، انحصار ورثه به تعویق می‌افتد. در این صورت راه حل این است که از یک وکیلی که در این خصوص تخصص دارد و جزو بهترین وکیل خانواده در رشت می باشد، کمک گرفته شود. اگر وراث نتوانند با یکدیگر بر سر ارث توافق کنند، کار به شکایت کشیده می شود و یا بعد از پایان مدت لازم برای انحصار ورثه قانون برای تقسیم اموال وارد می شود و در این صورت با قیمت گذاری دولت و همچنین پرداخت مالیات کار پیچیده تر از آنچه که بود می شود. پس بهتر است تمامی وراث خودشان بایکدیگر توافق کنند.

اگر درست در زمانی که باقیمانده وراث فرد متوفی تصمیم به انحصار ورثه می گیرند، یکی از آن ها فوت کند و یا غایب شود، دادرسی بر پرونده طبق ماده 105 قانون مدنی باید متوقف شود. در این صورت هر کدام از ورثه این امکان را دارند که طبق ماده 300 درخواست تقسیم ارث را ارائه دهند و فرد غائب و یا فوت شده نیز می‌ تواند ولی و یاامینش است این دادخواست را ارائه دهد.

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در رشت

برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در رشت باید ویژگی هایی را در گزینه انتخابی مورد تحقیق و بررسی قرار داد. این ویژگی ها به شرح زیر هستند:

 • داشتن اطلاعات به روز و علم کافی در مورد قوانین خانواده
 • حفظ احترام موکل و توجه به درخواست و مشکلات او
 • نگهداری از اسرار موکل و عدم افشای آن ها
 • درخواست هزینه مناسب و گذاشتن بهترین و کم هزینه ترین راه پیش رو در مقابل موکل
 • مشورت با وکلای متخصص دیگر و کمک گرفتن از آن ها برای دستیابی به بهترین نتیجه
 • ندادن امید واهی به موکل و بیان حقایق

ویژگی های ذکر شده در خصوص بهترین وکیل خانواده در اصفهان و بهترین وکیل خانواده در شیراز نیز صدق می کند.

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در رشت

کلام آخر

اختلافات موجود بین زوجین گاهی باعث طلاق و درخواست های قانونی می شود. افراد ساکن در شهر رشت نیز ممکن است درگیر اختلافات خانوادگی باشند و نیازمند کمک گرفتن از یک وکیل خوب برای گرفتن حق و حقوق شان از طرف مقابل شوند. در این مقاله ما سعی داشتیم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت را به شما معرفی کنیم.

سایت وکیل چی از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله سپاس گزار است. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص مسائل خانواده می توانید با شماره تلفن وکلای معرفی شده در مقاله تماس بگیرید.

چگونه یک وکیل خانواده خوب پیدا کنم ؟

تهیه لیست از طریق اینترنت و مراجعه حضوری به دفاتر وکلا

مهم ترین وظایف وکیل خانواده چیست ؟

در وهله اول ایجاد صلح بین زوجین و در صورت عدم سازش، دفاع از موکل

حق الوکاله وکیل خانواده چقدر است؟

بستگی به سختی پرونده، زمان و انرژی مورد نیاز وکیل، سابقه و دانش او و میزان تخصصی بودن پرونده دارد.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا