ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم را به کسانی که درگیر مشکلاتی با موضوعات اراضی مشاع، تصرف و خلع ید، تملک آپارتمان و موجر و مستاجر هستند، معرفی کنیم. دعاوی ملکی موضوعی است که به دلیل پیچیدگی نیاز به داشتن تخصص دارد. یک وکیل ملکی ماهر علاوه بر داشتن علم حقوق باید نسبت به معاملات ملکی و چگونگی انجام آن در مشاورین املاک نیز آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل خود دفاع کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تقسیم بندی دعاوی ملکی

با توجه به شرایط کشور و اختلاف طبقاتی موجود، بسیاری از افراد درگیر اجاره منزل هستند و بسیاری دیگر مشغول سرمایه گذاری در حوزه املاک و خرید و فروش زمین و خانه می باشند. در هر دو گروه ممکن است اختلافاتی بین خریدار و فروشنده و یا موجر و مستاجر پیش بیاید. اگر مشکلات پیش آمده به صورت مسالمت آمیز بین طرفین رفع نشود کار به شکایت و دادگاه می کشد. در صورت پیچیده بودن پرونده به تنهایی نمی توان از پس قوانین و اثبات حقیقت برآمد و نیاز است که از یک وکیل خبره فعال در شهر مورد نظر مثل بهترین وکیل ملکی در شیراز، تهران، قم و هر شهر دیگری کمک گرفت.

دعاوی ملکی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

حقوقی: مربوط به دعاوی فک رهن، تحویل ملک، پایان کار، درخواست مطالبه اجرت المثل، سرقفلی و …

کیفری: این بخش مربوط به دعاوی ملکی همراه با کیفرخواست می باشد و بیش تر مربوط به موضوعات کلاه برداری است و قطعا کمک گرفتن از بهترین وکیل ملکی در مشهد می تواند تاثیر مثبت در پرونده داشته باشد.

ثبتی: این دسته جزو همان گروه دعاوی ملکی حقوقی می باشد، اما به دلیل حساس بودن و درگیری با اسناد ملکی در گروه جداگانه بررسی می شود.

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس نیز این دعاوی را بررسی می کند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج به کار می گیرد.

ابطال سند رسمی چه زمانی انجام می شود؟

دعوای ابطال سند رسمی به دعوایی گفته می شود که فردی به دادگاه برای ابطال سند رسمی مراجعه می کند. این دعاوی بیش تر در زمینه فروش ملک به چندین نفر صورت می گیرد. در صورتی که فردی ملکی را برای کلاه برداری به چندین نفر فروخته باشد و یا این که سند برای طرف صادر نکرده باشد، این مشکل ملکی کیفری در مورد سند رسمی پیش می آید و حتما باید برای اقدام به ابطال با بهترین وکیل ملکی در قم مشورت کرد و طبق صلاح دید او اقدام کرد.

سند مالکیت جزو اوراقی است که به صورت رسمی در دفتر املاک به ثبت می رسد و ابطال آن نیز تنها طبق حکم دادگاه صورت می گیرد. زمانی دادگاه رای به ابطال سند می دهد که مواردی همچون عدم تطابق سند با قوانین صدور سند مالکیت معارض، اشتباه در صادر کردن سند و یا ثبت املاکی که مربوط به انحصار ورثه و یا اوقاف می باشد، پیش بیاید.

علاوه بر بهترین وکیل ملکی در قم که می تواند برای ابطال سند به مراجعین خود کمک کند، کسانی که برای ثبت سند و انتقال آن با مشکل مواجه می شوند و ساکن تهران هستند نیز می توانند از وکلای معرفی شده در مقاله بهترین وکیل ملکی در تهران کمک بگیرند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم را بشناسید!

رسول رضایی

رسول رضایی

رسول رضایی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه، یکی از وکلایی است که با سطح علمی بالا و سابقه کاری درخشان اعتماد عموم مردم را جلب کرده و در شهر قم به شهرت رسیده است. ایشان دارای 10 سال سابقه قضاوت در قوه قضائیه بوده و به فراز و نشیب دادگاه ها و چگونگی پیگیری پرونده ها تسلط کامل دارد. تخصص اصلی ایشان در حوزه دعاوی حقوقی و ملکی می باشد و از این رو یکی از بهترین وکیل ملکی در قم به شمار می رود. کسانی که متقاضی دریافت مشاوره به صورت تلفنی و یا حضوری هستند، باید از قبل با دفتر ایشان تماس گرفته و وقت رزرو کنند.

تخصص و مهارت :

 • 10 سال سابقه قضاوت
 • تدریس در دانشگاه
 • مدرک تحصیلی دکترای حقوق
 • پذیرش انواع دعاوی کیفری، ملکی، حقوقی و خانواده

آدرس: قم، میدان سعیدی، زیرزمین بانک سینا

شماره تماس: 09100120059

رضا سخایی

رضا سخایی

رضا سخایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. ایشان علاوه بر ارائه خدمات وکالتی به عنوان رئیس کانون وکلای دادگستری قم و عضو هیئت علمی دانشگاه و کانون وکلای دادگستری مرکز بوده و انواع دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و کیفری را با علم و تجربه خوبی که دارد با اطمینان اخذ می نماید. آقای سخایی یکی از بهترین وکیل ملکی در قم می باشد و کسانی که درگیر دعاوی ملکی، اراضی، ثبت اسناد و غیره هستند، می توانند پرونده خود را به ایشان بسپارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه و کانون وکلای دادگستری
 • اخذ پرونده های حقوقی، ملکی، خانواده و کیفری
 • رئیس کانون وکلای دادگستری

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 09121518082

محمد ابراهیم شمس ناتری

محمد ابراهیم شمس ناتری

محمد ابراهیم شمس ناتری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر قم بوده و به اخذ پرونده های مختلفی با موضوعات ملکی، حقوقی، خانواده و غیره می پردازد. با توجه به سابقه درخشان و تعداد پرونده موفق در زمینه ملکی، ایشان جزو بهترین وکیل ملکی در قم محسوب می شود. مراجعین پس از جلسه مشاوره با آقای شمس، با اطمینان خاطر وکالت پرونده خود را در دعاوی اراضی، موجر و مستاجر، تملک آپارتمان ها و غیره به ایشان می سپارند. علاوه بر وکالت، ایشان سمت های دیگری هم چون عضو هیات علمی دانشگاه و کانون وکلای دادگستری را در کارنامه حرفه ای خود دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی

آدرس: قم، 45 متری صدوق، خیابان بیست متری فجر، پلاک 32

شماره تماس: 09121325132

فرشته قنبری

فرشته قنبری

فرشته قنبری یکی دیگر از وکلایی است که در لیست بهترین وکیل ملکی در قم قرار می گیرد. مدرک تحصیلی خانم قنبری، کارشناسی رشته حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران و دکترای تخصصی حقوق خصوصی از همان دانشگاه می باشد. خانم قنبری با توجه به بالا بودن مدارج علمی و سابقه درخشان، در زمینه پرونده های حقوقی، ملکی، خانواده، کیفری و ثبتی بسیار زیرکانه و حرفه ای عمل می کند. ایشان علاوه بر اخذ پرونده های دعاوی، عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و به عنوان استاد دانشگاه و مشاور حقوقی نیز به فعالیت می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه و گروه حقوق
 • مشاور حقوقی
 • پذیرفتن وکالت انواع دعاوی

آدرس: قم، سالاریه، خیابان اقاقیا، مجتمع اداری آرین، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09122538669

زهرا دادگر

زهرا دادگر

خانم زهرا دادگر، وکیل پایه یک دادگستری با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و شماره پروانه 1813 صادره از کانون وکلا، می باشد. با توجه به تعداد پرونده های اخذ شده و موفق در امور ملکی، ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در قم به فعالیت مشغول است و علاوه بر دعاوی ملکی، در زمینه حقوقی، کیفری، خانواده و غیره نیز فعالیت می کند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرفتن پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و خانواده
 • ارائه مشاوره حقوقی و نگارش انواع اوراق قضایی برای مراجعین و موکلین
 • عضویت در کانون وکلای دادگستری شهر قم

آدرس: قم، خیابان گلستان، پلاک 13

شماره تماس: 02532902048 – 09128516563

مهدی رمضان علی

مهدی رمضان علی

مهدی رمضان علی، وکیل پایه یک دادگستری با سابقه سال‌ها فعالیت در دعاوی مختلف می باشد. تحصیلات ایشان در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بوده در انواع دعاوی ملکی تجربه چشمگیری دارد. با توجه به سابقه فعالیت ایشان و پرونده های اخذ شده در املاک و اراضی، می توان گفت ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در قم به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی خرید و فروش اموال منقول و غیرمنقول، اراضی مشترک، تغییر کاربری زمین های زراعی
 • دعاوی کیفری مثل اخلاق و روابط نامشروع، اختلاس، سرقت
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: قم، میدان سعدی، ابتدای بلوار نیروی هوایی، جنب بانک ملت، طبقه فوقانی فروشگاه فرش پارسا

شماره تماس: 09126524931

اعظم حاتمی ورزنه

اعظم حاتمی ورزنه

وکیل دیگری که قرار است به عنوان بهترین وکیل ملکی در قم معرفی شود، خانم اعظم حاتمی ورزنه می باشد. ایشان کارشناس رشته حقوق بوده و دارای پروانه وکالت صادره از کانون وکلای دادگستری قم می باشد. با توجه به کارنامه درخشان ایشان و تعداد پرونده های اخذ شده و درصد موفقیت ها، می توان گفت خانم حاتمی از وکلای به نام و خبره می باشند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری
 • قبول انواع دعاوی
 • تنظیم اوراق قضایی، نگارش شکوائیه های ملکی و خانواده

آدرس: قم، میدان مطهری، جنب خودپرداز بانک رفاه، طبقه فوقانی انجمن صنفی کامیون داران

شماره تماس: 09127482547

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

خانم مرضیه صفدری، یکی از بهترین وکیل ملکی در قم است که دارای مدرک تحصیلی دکترای تخصصی رشته حقوق از دانشگاه تهران می باشد. خانم صفدری علاوه بر ارائه خدمات وکالتی، مدرس دانشگاه نیز می باشد. وی تسلط لازم را در زمینه انواع دعاوی دارد. سابقه فعالیت ایشان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری 8 سال و به عنوان مشاور حقوقی 14 سال می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس
 • دکترای تخصصی حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • 8 سال سابقه وکالت در دعاوی گوناگون

آدرس: قم، خیابان هدف، کوچه 6، پلاک 10

شماره تماس: 09127516901

حسین خوشبخت

حسین خوشبخت

حسین خوشبخت، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در زمینه انواع دعاوی حقوقی و کیفری و یکی از بهترین وکیل ملکی در قم می باشد. ایشان در سال 1385 پروانه وکالت خود را به شماره 1612 از کانون وکلای دادگستری دریافت نمود و در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک مشغول به فعالیت می باشد. از جمله سوابق ایشان تدریس به عنوان استاد در دانشگاه مفید به مدت 12 سال و وکالت برای 17 سال می باشد. همچنین آقای خوشبخت دارای مدرک دکترای رشته حقوق جزا و جرم شناسی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • تسلط کامل به زبان فرانسه
 • تسلط به زبان انگلیسی برای مذاکرات و قراردادها
 • 15 سال سابقه وکالت

آدرسقم، خیابان 19دی، نبش کوچه 81، پلاک 2

شماره تماس09123536418

سید میثم رمضانی

سید میثم رمضانی

آقای میثم رمضانی، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در قم در لیست معرفی قرار می گیرد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی بوده و در دعاوی مختلف به ارائه خدمات وکالتی مشغول می باشد. ایشان علاوه بر دعاوی ملکی، در دعاوی کیفری، حقوقی و خانواده نیز قبول دعاوی می نماید.

تخصص و مهارت:

 • نویسنده و برگزیده جشنواره های ملی
 • کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی
 • مهارت در دعاوی ملکی، حقوقی و کیفری

آدرس: قم، میدان مصلی، خیابان شهید منتظری، بین کوچه 30 و 32، ساختمان وکلا، طبقه 1

شماره تماس: 09122532886

بهترین وکیل ملکی در قم چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل ملکی در قم در زمان اخذ پرونده و قبول وکالت فرد، وظایفی را برعهده دارد که لازم است در طول روند پرونده به آن ها عمل کند که این مسئولیت ها به شرح زیر می باشند:

 • وظیفه اول بهترین وکیل ملکی در قم این است که به تمامی بندهایی که در قرارداد ثبت شده و به امضا رسیده است عمل کند و از هیچ تلاشی برای گرفتن حقوق موکل خود دریغ نکند.
 • در طول پرونده درخواست هزینه ای بیش تر از آن چه که در هنگام قرارداد تعیین شده است، نکند.
 • نسبت به امور ملکی تسلط داشته باشد و پرونده را با اطلاعات غلط خود به حاشیه نبرد.
 • برای بهبود وضعیت پرونده اطلاعات خود را به روز کند و برای استفاده از تجربیات دیگران با وکلای دیگر مشورت نماید.

بهترین وکیل ملکی در اصفهان نیز این وظایف را برعهده دارد و می تواند به موکلین خود کمک شایانی کند.

 بهترین وکیل ملکی در قم چه وظایفی دارد؟

منظور از دعوای فک رهن چیست؟

هنگامی که ملکی به عنوان قرض به شخص دیگری طبق قراردادی به نام رهن داده می شود، به شخص مالک و رهن دهنده راهن و کسی که ملک را قرض گرفته است، مرتهن می گویند. فک رهن نیز اقدامی برای پایان قرارداد بین راهن و مرتهن می باشد.

در هنگام رهن، راهن مبلغی را به عنوان امانت ملکی که در اختیار مرتهن قرار داده است، دریافت می کند. حال اگر پس از پایان قرارداد راهن دین خود را ادا کند و مبلغ را پس دهد ولی مرتهن اقدام به تخلیه ملک نکند، دعوای فک رهن پیش می آید. اگر اختلاف پیش آمده بین طرفین رفع نشود، راهن اقامه دعوای فک رهن می کند و به کمک بهترین وکیل ملکی در تبریز شکایت نامه ای را تنظیم می نماید. دادگاه نیز حکم الزام به فک رهن و پرداخت اجرت المثل مدت زمانی که ملک به صورت غیرقانونی در اختیار مرتهن بوده است، صادر می کند.

اگر ساکن شهر ارومیه هستید و می خواهید در رابطه با دعاوی کیفری در ارومیه اطلاعات کسب کنید، می توانید به مقاله بهترین وکیل کیفری در ارومیه مراجعه نمایید.

منظور از دعوای فک رهن چیست؟

کلام آخر

در این مقاله به مطالبی در مورد دعاوی ملکی مثل انواع آن، دعوای فک رهن، چگونگی ابطال سند رسمی و همچنین معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم پرداخته شد. کمک گرفتن از وکلا در هر زمینه ای به خصوص دعاوی ملکی می تواند تاثیرگذار باشد و به برقراری عدالت کمک کند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. در صورت نیاز به مشاوره با یک وکیل حرفه ای، می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا قبل از تاریخ انقضا مدت اجاره امکان فسخ قرارداد وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد. زیرا در این نوع عقود طرفین به ادامه تا انتهای قرارداد متعهد می مانند.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

در صورتی که فروشنده ملک برای تنظیم سند حاضر نشود چه باید کرد؟

زمانی که فروشنده یا به طور کلی انتقال دهنده ملک، سند رسمی را تنظیم ننماید، فردی که ملک به او منتقل شده بایدجهت تنظیم سند طرح دعوای “الزام به تنظیم سند ” کند.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا