وکیلوکیل ملکی

لیست 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم را به کسانی که درگیر مشکلاتی با موضوعات اراضی مشاع، تصرف و خلع ید، تملک آپارتمان و موجر و مستاجر هستند، معرفی کنیم. دعاوی ملکی موضوعی است که به دلیل پیچیدگی نیاز به داشتن تخصص دارد. یک وکیل ملکی ماهر علاوه بر داشتن علم حقوق باید نسبت به معاملات ملکی و چگونگی انجام آن در مشاورین املاک نیز آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل خود دفاع کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تقسیم بندی دعاوی ملکی

با توجه به شرایط کشور و اختلاف طبقاتی موجود، بسیاری از افراد درگیر اجاره منزل هستند و بسیاری دیگر مشغول سرمایه گذاری در حوزه املاک و خرید و فروش زمین و خانه می باشند. در هر دو گروه ممکن است اختلافاتی بین خریدار و فروشنده و یا موجر و مستاجر پیش بیاید. اگر مشکلات پیش آمده به صورت مسالمت آمیز بین طرفین رفع نشود کار به شکایت و دادگاه می کشد. در صورت پیچیده بودن پرونده به تنهایی نمی توان از پس قوانین و اثبات حقیقت برآمد و نیاز است که از یک وکیل خبره فعال در شهر مورد نظر مثل بهترین وکیل ملکی در شیراز، تهران، قم و هر شهر دیگری کمک گرفت.

دعاوی ملکی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

حقوقی: مربوط به دعاوی فک رهن، تحویل ملک، پایان کار، درخواست مطالبه اجرت المثل، سرقفلی و …

کیفری: این بخش مربوط به دعاوی ملکی همراه با کیفرخواست می باشد و بیش تر مربوط به موضوعات کلاه برداری است و قطعا کمک گرفتن از بهترین وکیل در قم می تواند تاثیر مثبت در پرونده داشته باشد.

ثبتی: این دسته جزو همان گروه دعاوی ملکی حقوقی می باشد، اما به دلیل حساس بودن و درگیری با اسناد ملکی در گروه جداگانه بررسی می شود.

بهترین وکیل کیفری در قم نیز دعاوی مرتبط با امور ملکی را بررسی می کند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج به کار می گیرد.

ابطال سند رسمی چه زمانی انجام می شود؟

دعوای ابطال سند رسمی به دعوایی گفته می شود که فردی به دادگاه برای ابطال سند رسمی مراجعه می کند. این دعاوی بیش تر در زمینه فروش ملک به چندین نفر صورت می گیرد. در صورتی که فردی ملکی را برای کلاه برداری به چندین نفر فروخته باشد و یا این که سند برای طرف صادر نکرده باشد، این مشکل ملکی کیفری در مورد سند رسمی پیش می آید و حتما باید برای اقدام به ابطال با بهترین وکیل ملکی در قم مشورت کرد و طبق صلاح دید او اقدام کرد.

سند مالکیت جزو اوراقی است که به صورت رسمی در دفتر املاک به ثبت می رسد و ابطال آن نیز تنها طبق حکم دادگاه صورت می گیرد. زمانی دادگاه رای به ابطال سند می دهد که مواردی همچون عدم تطابق سند با قوانین صدور سند مالکیت معارض، اشتباه در صادر کردن سند و یا ثبت املاکی که مربوط به انحصار ورثه و یا اوقاف می باشد، پیش بیاید.

علاوه بر بهترین وکیل ملکی در قم که می تواند برای ابطال سند به مراجعین خود کمک کند، کسانی که برای ثبت سند و انتقال آن با مشکل مواجه می شوند و ساکن تهران هستند نیز می توانند از وکلای معرفی شده در مقاله بهترین وکیل ملکی در تهران کمک بگیرند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم را بشناسید!

زهرا دادگر

زهرا دادگر

زهرا دادگر در شهر مذهبی و بزرگ قم وکیل پایه یک دادگستری است و در حوزه های مختلف از جمله ملکی، کیفری، مالی، خانواده و غیره مشغول به کار است. وی به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در قم به فعالیت مشغول است.

تخصص و مهارت:

 • عضویت در کانون وکلای دادگستری شهر قم
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، خیابان گلستان، پلاک 13

شماره تماس:  09128516563

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس هم اکنون به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل ملکی در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری می باشد که سابقه و تجربه کاری بسیار زیادی در شهر قم داشته اند که موجب جلب رضایت موکلین شده است؛ ایشان با لقب بهترین وکیل ملکی در قم در بین مردم معرفی شده اند و در زمینه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

هاشم زمانی

هاشم زمانی

هاشم زمانی در شهر بزرگ قم وکیل پایه یک دادگستری است؛ ایشان به دلیل داشتن سابقه کاری بالایی که دارند به عنوان بهترین وکیل ملکی در قم شناخته شده اند. وی در زمینه های  خانواده، ثبتی، ملکی، کیفری فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری وکالتی
 • کارشناس حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه ششم، پلاک یکم

محسن صالح

بهترین وکیل طلاق در قم

محسن صالح هم اکنون در شهر بزرگ قم به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت می کند. وی به علت سابقه بسیار خوب و درخشان در حوزه وکالت، به عنوان بهترین وکیل ملکی در قم شناخته شده اند. در ضمن ایشان در زمینه های وکالتی همچون خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت است.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه کار وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۴۵۲۱۷۹۰

آدرس: قم، زنبیل آباد، عطاران، بعداز ۴راه اول، نبش خ ولیعصر، مجتمع تجاری یاسمن، طبقه سوم، واحد نهم

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل پایه یک دادگستری است که توانسته تا به امروز چندین پرونده را به عنوان یک وکیل مجرب و سابقه موفقیت حل کند؛ ایشان تخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی را عهده دار است.

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران
 • مشاور حقوقی

تماس: 09121510700

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

بهزاد سیفی

بهزاد سیفی

بهزاد سیفی یکی از بهترین وکیل ملکی در قم است که مشغول به انجام کار وکالتی می باشد؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم است که در حوزه های حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و غیره مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه درخشان وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۱۱۷۹۳

آدرس: قم، دورشهر، مقابل سینما تربیت، ساختمان شفا، واحد چهارم

مریم عابدی

مریم عابدی

مریم عابدی وکیل پایه یک دادگستری است که در حال حاضر در شهر مذهبی و بزرگ قم مشغول فعالیت می باشد؛ ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی است که در زمینه های متعدد وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالتی
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی
 • عضو کانون وکلای دادگستری شهر قم
 • معاونت آموزش حقوقی مشاوران و مدیران صنعت املاک و مستغلات
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۳۵۳۵۷۸۲

آدرس: قم، خیابان صفائیه، کوچه ۲۸، ساختمان پارس، طبقه

حسن آذری

بهترین وکیل طلاق در قم

حسن آذری وکیل پایه یک دادگستری است که سابقه بسیار درخشانی در حوزه های مختلف وکالتی دارد و با لقب بهترین وکیل ملکی در قم در بین مردم شناخته شده است. وی در زمینه های حقوقی، خانواده، ثبتی، کیفری و غیره تخصص و مهارت دارد.

تخصص و مهارت:

 • 21 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۱۵۳۲۹۱۶

آدرس: قم، بلوارامین، فلکه مفتح، تقاطع مفتح و بکائی، پلاک ۱۷۰

رضا سخائی

رضا سخائی

رضا سخائی به عنوان رییس مرکز دادگستری در شهر قم فعالیت می کند و تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، حقوقی و غیره دارد. وی بهترین وکیل ملکی در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه در شهر قم
 • رییس کانون وکلا دادگستری شهر قم
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز

تماس: 09121518082

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه اول، واحد سوم

حامد منفرد

جناب آقای حامد منفرد

حامد منفرد بهترین وکیل ملکی در قم است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد که دارای سابقه ای بیشتر از 13 سال در زمینه وکالت دارد. وی جز. وکلای مجرب است و دارای پروانه از مرکز وکلای قوه قضاییه می باشد پرونده های حقوقی مختلفی را در این شهر حل و بررسی می کند. ایشان آمادگی ارائه مشاوره و وکالت در پرونده های حقوقی (تقسیم ماترک و عندالزوم فروش آن، تقسیم ارث و … )، کیفری (کلاهبرداری، جعل سند، خیانت در امانت، روابط نامشروع و … )، دعاوی ملکی، خانواده و … را دارند.

آدرس : قم، میدان سعدی، ابتدای بلوار نیروی هوایی، جنب بانک سینا، پلاک 5، زیرزمین

شماره تماس: 09127583978

بهترین وکیل ملکی در قم چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل ملکی در قم در زمان اخذ پرونده و قبول وکالت فرد، وظایفی را برعهده دارد که لازم است در طول روند پرونده به آن ها عمل کند که این مسئولیت ها به شرح زیر می باشند:

 • وظیفه اول بهترین وکیل ملکی در قم این است که به تمامی بندهایی که در قرارداد ثبت شده و به امضا رسیده است عمل کند و از هیچ تلاشی برای گرفتن حقوق موکل خود دریغ نکند.
 • در طول پرونده درخواست هزینه ای بیش تر از آن چه که در هنگام قرارداد تعیین شده است، نکند.
 • نسبت به امور ملکی تسلط داشته باشد و پرونده را با اطلاعات غلط خود به حاشیه نبرد.
 • برای بهبود وضعیت پرونده اطلاعات خود را به روز کند و برای استفاده از تجربیات دیگران با وکلای دیگر مشورت نماید.

بهترین وکیل طلاق در قم و بهترین وکیل طلاق توافقی در قم نیز این وظایف را برعهده دارد و می تواند به موکلین خود کمک شایانی کند.

 بهترین وکیل ملکی در قم چه وظایفی دارد؟

منظور از دعوای فک رهن چیست؟

هنگامی که ملکی به عنوان قرض به شخص دیگری طبق قراردادی به نام رهن داده می شود، به شخص مالک و رهن دهنده راهن و کسی که ملک را قرض گرفته است، مرتهن می گویند. فک رهن نیز اقدامی برای پایان قرارداد بین راهن و مرتهن می باشد.

در هنگام رهن، راهن مبلغی را به عنوان امانت ملکی که در اختیار مرتهن قرار داده است، دریافت می کند. حال اگر پس از پایان قرارداد راهن دین خود را ادا کند و مبلغ را پس دهد ولی مرتهن اقدام به تخلیه ملک نکند، دعوای فک رهن پیش می آید. اگر اختلاف پیش آمده بین طرفین رفع نشود، راهن اقامه دعوای فک رهن می کند و به کمک بهترین وکیل ملکی در تبریز شکایت نامه ای را تنظیم می نماید. دادگاه نیز حکم الزام به فک رهن و پرداخت اجرت المثل مدت زمانی که ملک به صورت غیرقانونی در اختیار مرتهن بوده است، صادر می کند.

اگر ساکن شهر قم هستید و می خواهید در رابطه با دعاوی خانواده اطلاعات کسب کنید، می توانید به مقاله بهترین وکیل خانواده در قم مراجعه نمایید.

منظور از دعوای فک رهن چیست؟

مزایای دریافت راهنمایی و مشاوره از وکیل ملکی

دعاوی ملکی به دلیل پیچیدگی ها، تنوع و تعدد قوانین و تبصره های موجود در شهرداری، بنگاه های معاملاتی و قوانین کلی کشور، غالبا دچار سو استفاده و کلاهبرداری های زیادی قرار می گیرد و بسیاری از افراد با دور زدن قانون و روابطی که دارند، جرایمی را در این حوزه مرتکب می شوند. همچنین ممکن است افرادی که سررشته و اطلاعی در این زمینه ندارند، زیان ببینند و نتوانند از حقوق خودشان به خوبی دفاع کنند.

بهترین وکیل ملکی در قم برای کسانی که درگیر دعاوی همچون خلع ید، رفع تصرف عدوانی، تغییر کاربری زمین های زراعی، مجوزهای ساخت و غیره می شوند، بسیار موثر است و می تواند با ارائه مشاوره هایی به صورت حضوری و غیر حضوری، آن ها را راهنمایی کند و راهکاری درست برای حل مشکلات شان ارائه دهد. در صورتی که دعوای پیش آمده پیچیده باشد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که پیگیری پرونده خود را به دست بهترین وکیل ملکی در قم بسپارند که مزایای زیادی برای آن ها به همراه دارد. فواید بهره مندی از وکلا در این موضوعات شامل موارد زیر می شود:

 • بهره مندی از بهترین وکیل ملکی در قم باعث کوتاه شدن مدت زمان پرونده و به نتیجه رسیدن آن در کم ترین زمان می شود.
 • رسیدگی وکیل به پرونده خسارات وارده را کاهش می دهد و باعث برگرداندن اموال از دست رفته در زمان کوتاه تری می گردد.
 • یک وکیل ماهر می تواند به خوبی درخواست فک رهن را در قالب قوانین کشور ارائه دهد.
 • به جای موکل در تمامی جلسات حضور می یابد و نیاز نیست که موکلش زندگی روزمره خود را مختل کند و یا به دلیل حضور در دادگاه استرس زیادی را تحمل کند.
 • با داشتن تجربه، تخصص و تسلطی که به موضوع دارد، پرونده ملکی را به خوبی وکالت می کند وقاضی را برای صدور رای مطلوب موکل خود مجاب می کند.
 • در صورتی که از سوی فروشنده و خریدار قوانین زیر پا گذاشته شود، از طرف مقابل درخواست غرامت می نماید.
 • برای دعاوی همچون الزام به تنظیم سند رسمی و ابطال آن، در کم ترین زمان ممکن درخواست خود را ارائه می دهد و با پیگیری های مستمر از زیان دیدن موکل خود جلوگیری می کند.

کلام آخر

در این مقاله به مطالبی در مورد دعاوی ملکی مثل انواع آن، دعوای فک رهن، چگونگی ابطال سند رسمی و همچنین معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قم پرداخته شد. کمک گرفتن از وکلا در هر زمینه ای به خصوص دعاوی ملکی می تواند تاثیرگذار باشد و به برقراری عدالت کمک کند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. در صورت نیاز به مشاوره با یک وکیل حرفه ای، می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا قبل از تاریخ انقضا مدت اجاره امکان فسخ قرارداد وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد. زیرا در این نوع عقود طرفین به ادامه تا انتهای قرارداد متعهد می مانند.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

در صورتی که فروشنده ملک برای تنظیم سند حاضر نشود چه باید کرد؟

زمانی که فروشنده یا به طور کلی انتقال دهنده ملک، سند رسمی را تنظیم ننماید، فردی که ملک به او منتقل شده بایدجهت تنظیم سند طرح دعوای “الزام به تنظیم سند ” کند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا