وکیل

10 تا از بهترین وکیل در رشت⭐【آپدیت1401】⚖️

وجود اختلافات بین افراد، سختی گرفتن حق و حقوق فردی، عدم توانایی برای دفاع از خود و آشنا نبودن به قوانین و تبصره های موجود در دادگاه ها ممکن است باعث پیروز شدن طرف مقابل در دادگاه، حتی به اشتباه شود. وکلا در این مسیر می توانند به صورت کاملا حرفه ای از تمامی نکات موجود در قانون برای حفظ حقوق فرد استفاده کنند. شهر رشت یکی از شهرهای پر جمعیت در شمال ایران است که ممکن است بسیاری از آن ها با مشکلات حقوقی درگیر باشند. ما در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل در رشت می پردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

منظور از وکالت چیست؟

وکالت در لغت به معنی تفویض و واگذار نمودن است. دادن وکالت به بهترین وکیل در رشت نیز از نظر حقوقی به معنای تنظیم قراردادی است که به واسطه آن، شخصی فرد دیگری را به عنوان وکیل جهت انجام کاری نایب می کند. در ماده 656 قانون مدنی، وکالت به این صورت تعریف می شود:
وکالت عقدی است که توسط آن یکی از طرفین، دیگری را بر انجام امور خود جایگزین می کند.؛ با انعقاد قرار داد وکالت و امضای طرفین، هرکدام حق و حقوقی را بر گردن یک دیگر دارند و در برابر هم وظایفی را بر عهده دارند؛ وکالت یکی از قرارداد هایی است که عقد آن بسیار رایج است که امروزه برای مسائل اجتماعی، اقتصادی و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عقد قرار داد وکالت، نیاز به امضا و پذیرش وکیل و موکل دارد.

منظور از وکالت چیست؟

تقسیم بندی وکلای دادگستری

وکلای دادگستری به کسانی گفته می شود که می توانند در امور قضایی و غیر قضایی در زندگی روزمره به کار گرفته شوند و در سه دسته وکیل دادگستری، مدنی و مع الواسطه تقسیم بندی می گردند.

 • وکیل دادگستری که بهترین وکیل در رشت نیز در این گروه است کسی است که تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مربوطه گذرانده و در آزمون های مربوط به دادگستری و قوه قضاییه پذیرفته شده باشد. یک وکیل دادگستری باید حتما مجوزی به عنوان پروانه وکالت داشته باشد.
 • وکیل مدنی برای پیش بردن امور اداری و حقوقی به کار گرفته می شود و در دفاتر ثبت اسناد رسمی در کنار فرد مورد نظر همراه می شود تا با تنظیم وکالتنامه امور را در دست بگیرد. پس از آن وکیل مورد نظر به عنوان نماینده موکل در حوزه اختیاراتش می تواند اقدام به فعالیت کند.
 • گاهی نیز ممکن است فردی که در مخمصه ای گیر افتاده است و یا برای اموری نیاز به وکیل دارد، توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشد. در این صورت شخص واسطه ای برای او، به اختیار خودش از وکیلی مشاوره می‌گیرد و با تنظیم قرارداد و وکالت نامه، وکالت فرد را به او می سپارد.

چرا باید بهترین وکیل در رشت را انتخاب کنیم؟

اگر فردی درگیر مشکلات کیفری، حقوقی و یا خانوادگی باشد و نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل برای اثبات حقانیت خود داشته باشد، نباید پرونده خود را به دست هر وکیلی بسپارد. انتخاب بهترین وکیل کیفری در رشت می تواند حقوق از بین رفته را زنده کند و نتیجه را برعکس نماید. وکلای خبره و مسلط می توانند با جمع آوری ادله کافی و استفاده از قدرت سخنوری خود، تمام و کمال از موکل خود دفاع نمایند. مثلا اگر فردی، شاکی خصوصی داشته باشد و تمام تلاش خود را برای اثبات مجرم بودن طرف مقابل کند، می تواند به کمک وکیل خوب بی گناهی خود را ثابت نماید.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 17 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری (زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

وکالت چند نوع است؟

به طور کلی دو نوع وکالت در عقود وجود دارد. وکالت مطلق و وکالت مقید که در این بخش به تشریح آن ها می پردازیم:

وکالت مطلق: این نوع از وکالت به این معنی است که شخصی، فرد دیگری را برای تمامی کارها و امور خود وکیل کند و بهترین وکیل در کرج یا هر شهری در این حالت می تواند تمامی امور فرد را که شامل امور اداری و مالی می باشد، بدون نیاز به اجازه از موکل به انجام برساند.

وکالت مقید: در این نوع، شخص برای امور خاصی از بهترین وکیل در ایران می خواهد که به نیابت از او به انجام امور بپردازد و اجازه دخالت در باقی امور را ندارد. مثلا برای خرید خانه، تقسیم ارث، پرونده های دعاوی و …
همچنین وکالت از نظر ظاهری نیز به وکالت رسمی ، عادی و شفاهی طبقه بندی می شود.

وکالت باید برای اموری به وکیل سپرده شود که در انحصار موکل نباشد. مثلا برای معامله کردن، موکل نمی تواند کسی را وکیل قرار دهد. در ضمن اگر اموری مورد دعوی قرار گیرد که خود فرد نیز در دخالت در مورد آن منع عملکرد داشته باشد، مثل ورشکستگی، نمی تواند از کمک بهترین وکیل در رشت بهره مند شود.

اگر در شهر بزرگ بندرعباس زندگی می کنید و به دنبال یافتن یک وکیل مجرب و متعهد هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل در بندرعباس مراجعه کنید و وکیل مورد نظر را بیابید.

وکالت چند نوع است؟

مشاور حقوقی کیست و چه فرقی با وکیل دارد؟

شاید برای هر چیز کوچکی نیاز به مراجعه به یک وکیل نباشد و یا وکلا وقت کافی برای همه افراد و یا سوالات ساده و پیش پا افتاده نداشته باشند. حتی در برخی موارد ممکن است برخی از سازمان های دولتی و خصوصی و شرکت ها نیاز به بررسی امور مالی و قانونی خود از منظر قانون و وکلا داشته باشند. به همه این موارد می تواند یک مشاور حقوقی رسیدگی کند.

می توان گفت که همه وکلا یک مشاور حقوقی خبره می باشند و می توانند راهنمایی‌های لازم را به افراد در تمامی دعاوی ارائه دهند. اما مشاورین حقوقی همگی به پایه وکالت نمی رسند و ممکن است اجازه اخذ پرونده و وکالت آن را نداشته باشد. همان طور که پزشکان پس از پایان دوره پزشکی عمومی می توانند در مورد امراض مختلف اظهار نظر کنند ولی در خصوص موارد خاص باید دارای درجه تخصص باشند، وکلا نیز همین طور هستند. کسانی که در رشته حقوق و یا فقه و حقوق و رشته هایی از این قبیل فارغ التحصیل می شوند، می توانند در موسسات و دفاتر حقوقی به عنوان یک مشاور فعالیت خود را آغاز کنند و مراجعین را با دریافت هزینه و یا به صورت رایگان راهنمایی نمایند.

اما برای این که مشاوران بتوانند وکالت پرونده ای را برعهده بگیرند، باید سطح خود را ارتقا دهند و در آزمون وکالت شرکت کنند. اگر بتوانند در آزمون مورد نظر پذیرفته شوند، به عنوان وکیل پایه دو فعالیت خود را ادامه می‌دهند. وکیل پایه دو می تواند وکالت پرونده ها را برعهده بگیرد. اما برای این کار محدودیت‌هایی برای او در نظر گرفته می شود و برای این که هیچ مانعی برای قبولی وکالت دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و خانواده برای او وجود نداشته باشد، باید در آزمون اختبار شرکت کنند و پس از پایان دوره کارآموزی و قبولی در مصاحبه ها، به عنوان وکیل پایه یک قدم در عرصه وکالت بگذارند. بهترین وکیل در رشت موفق به سپری کردن تمام این مراحل شده است.

ویژگی های بهترین وکیل در رشت

نکاتی وجود دارد که در انتخاب وکیل باید به آن ها دقت کرد. شناخت بهترین وکیل در رشت مستلزم توجه به ویژگی هایی است که به شرح زیر می باشند:

 • بهترین وکیل در رشت باید کاملا به روز باشد و از تغییرات در علوم حقوقی آگاه شود.
 • بهترین وکیل ملکی در رشت باید مورد اعتماد و امین موکل خود باشد.
 • از دروغ گویی و بیان موارد غیر قانونی پرهیز کند.
 • به خاطر مسائل مالی، کار موکل خود را سخت نکند.
 • از تجربیات افراد دیگر برای روشن سازی پرونده استفاده کند.
 • بهترین وکیل مهریه در رشت باید احترام موکل خود را حفظ کند.
 • دارای قدرت بیان و نوشتار خوب باشد.

لازم به ذکر است؛ کلیه ویژگی های ذکر شده برای بهترین وکیل در رابطه با بهترین وکیل خانواده در رشت نیز صدق می کند.

کلام آخر

انتخاب یک وکیل خوب می تواند حتی باعث تغییر در سرنوشت افراد شود. وکلا باید تمام توان خود را جهت حفظ حقوق موکل خود و دفاع از ایشان به کار گیرند و با امانت داری و جلب اعتماد فرد، امور محوله را به نحو احسنت به انجام برسانند. در این مقاله ما سعی کردیم در مورد وکالت و نکاتی که باید در انتخاب یک وکیل به آن توجه داشت، مطالبی را بیان کنیم. همچنین برای کسانی که به دنبال یک وکیل خبره در رشت هستند، به معرفی 10 تا از بهترین وکیل در رشت پرداختیم.

امیدواریم که مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. سایت وکیل چی از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزار است، در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با وکیل های معرفی شده در این مقاله درمیان بگذارید. همچنین در صورتی که شما دوستان عزیز قصد طلاق را دارید و به دنبال وکیلی حاذق و ماهر می گردید، می توانید به کمک مقاله ما بهترین وکیل طلاق در رشت را بیابید.

در چه صورت می توان از وکیل دادگستری شکایت کرد؟

در صورتی که بین وکیل و موکل در مورد موضوع وکالت اختلافی باشد.

تعرفه وکیل چقدر است؟

بستگی به وکیل مورد نظر و موضوع وکالت دارد و تقریبا توافقی است.

حداکثر تعداد وکیل چند نفر برای شخص است؟

حداکثر هر فرد می تواند برای پرونه خود 2 وکیل را انتخاب کند.

4.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا