وکیل

10 تا از بهترین وکیل رشت⭐【آپدیت1402】⚖️

وجود اختلافات بین افراد، سختی گرفتن حق و حقوق فردی، عدم توانایی برای دفاع از خود و آشنا نبودن به قوانین و تبصره های موجود در دادگاه ها ممکن است باعث پیروز شدن طرف مقابل در دادگاه، حتی به اشتباه شود. وکلا در این مسیر می توانند به صورت کاملا حرفه ای از تمامی نکات موجود در قانون برای حفظ حقوق فرد استفاده کنند. شهر رشت یکی از شهرهای پر جمعیت در شمال ایران است که ممکن است بسیاری از آن ها با مشکلات حقوقی درگیر باشند. ما در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل رشت می پردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

منظور از وکالت چیست؟

وکالت در لغت به معنی تفویض و واگذار نمودن است. دادن وکالت به بهترین وکیل رشت نیز از نظر حقوقی به معنای تنظیم قراردادی است که به واسطه آن، شخصی فرد دیگری را به عنوان وکیل جهت انجام کاری نایب می کند. در ماده 656 قانون مدنی، وکالت به این صورت تعریف می شود:
وکالت عقدی است که توسط آن یکی از طرفین، دیگری را بر انجام امور خود جایگزین می کند.؛ با انعقاد قرار داد وکالت و امضای طرفین، هرکدام حق و حقوقی را بر گردن یک دیگر دارند و در برابر هم وظایفی را بر عهده دارند؛ وکالت یکی از قرارداد هایی است که عقد آن بسیار رایج است که امروزه برای مسائل اجتماعی، اقتصادی و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عقد قرار داد وکالت، نیاز به امضا و پذیرش وکیل و موکل دارد.

منظور از وکالت چیست؟

تقسیم بندی وکلای دادگستری

وکلای دادگستری به کسانی گفته می شود که می توانند در امور قضایی و غیر قضایی در زندگی روزمره به کار گرفته شوند و در سه دسته وکیل دادگستری، مدنی و مع الواسطه تقسیم بندی می گردند.

 • وکیل دادگستری که بهترین وکیل رشت نیز در این گروه است کسی است که تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مربوطه گذرانده و در آزمون های مربوط به دادگستری و قوه قضاییه پذیرفته شده باشد. یک وکیل دادگستری باید حتما مجوزی به عنوان پروانه وکالت داشته باشد.
 • وکیل مدنی برای پیش بردن امور اداری و حقوقی به کار گرفته می شود و در دفاتر ثبت اسناد رسمی در کنار فرد مورد نظر همراه می شود تا با تنظیم وکالتنامه امور را در دست بگیرد. پس از آن وکیل مورد نظر به عنوان نماینده موکل در حوزه اختیاراتش می تواند اقدام به فعالیت کند.
 • گاهی نیز ممکن است فردی که در مخمصه ای گیر افتاده است و یا برای اموری نیاز به وکیل دارد، توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشد. در این صورت شخص واسطه ای برای او، به اختیار خودش از وکیلی مشاوره می‌گیرد و با تنظیم قرارداد و وکالت نامه، وکالت فرد را به او می سپارد.

چرا باید بهترین وکیل رشت را انتخاب کنیم؟

اگر فردی درگیر مشکلات کیفری و یا خانوادگی باشد و نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل برای اثبات حقانیت خود داشته باشد، نباید پرونده خود را به دست هر وکیلی بسپارد. انتخاب بهترین وکیل کیفری در رشت می تواند حقوق از بین رفته را زنده کند و نتیجه را برعکس نماید. وکلای خبره و مسلط می توانند با جمع آوری ادله کافی و استفاده از قدرت سخنوری خود، تمام و کمال از موکل خود دفاع نمایند. مثلا اگر فردی، شاکی خصوصی داشته باشد و تمام تلاش خود را برای اثبات مجرم بودن طرف مقابل کند، می تواند به کمک وکیل خوب بی گناهی خود را ثابت نماید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

مشاور حقوقی کیست و چه فرقی با وکیل دارد؟

شاید برای هر چیز کوچکی نیاز به مراجعه به یک وکیل نباشد و یا وکلا وقت کافی برای همه افراد و یا سوالات ساده و پیش پا افتاده نداشته باشند. حتی در برخی موارد ممکن است برخی از سازمان های دولتی و خصوصی و شرکت ها نیاز به بررسی امور مالی و قانونی خود از منظر قانون و وکلا داشته باشند. به همه این موارد می تواند یک مشاور حقوقی رسیدگی کند.

می توان گفت که همه وکلا یک مشاور حقوقی خبره می باشند و می توانند راهنمایی‌های لازم را به افراد در تمامی دعاوی ارائه دهند. اما مشاورین حقوقی همگی به پایه وکالت نمی رسند و ممکن است اجازه اخذ پرونده و وکالت آن را نداشته باشد. همان طور که پزشکان پس از پایان دوره پزشکی عمومی می توانند در مورد امراض مختلف اظهار نظر کنند ولی در خصوص موارد خاص باید دارای درجه تخصص باشند، وکلا نیز همین طور هستند.

کسانی که در رشته حقوق و یا فقه و حقوق و رشته هایی از این قبیل فارغ التحصیل می شوند، می توانند در موسسات و دفاتر حقوقی به عنوان یک مشاور فعالیت خود را آغاز کنند و مراجعین را با دریافت هزینه و یا به صورت رایگان راهنمایی نمایند.

اما برای این که مشاوران بتوانند وکالت پرونده ای را برعهده بگیرند، باید سطح خود را ارتقا دهند و در آزمون وکالت شرکت کنند. اگر بتوانند در آزمون مورد نظر پذیرفته شوند، به عنوان وکیل پایه دو فعالیت خود را ادامه می‌دهند. وکیل پایه دو می تواند وکالت پرونده ها را برعهده بگیرد. اما برای این کار محدودیت‌هایی برای او در نظر گرفته می شود و برای این که هیچ مانعی برای قبولی وکالت دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و خانواده برای او وجود نداشته باشد، باید در آزمون اختبار شرکت کنند و پس از پایان دوره کارآموزی و قبولی در مصاحبه ها، به عنوان وکیل پایه یک قدم در عرصه وکالت بگذارند.

10 تا از بهترین وکیل رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 17 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری (زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

محمد مهدی ترحمی

محمد مهدی ترحمی

وکیل پایه یک دادگستری
وکیل بانک شهر و شرکت‌های خصوصی
با انتشار دهها مقاله ، مصاحبه و یاداشت در پایگاه های خبری رسمی کشور
عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان گیلان

آقای محمد مهدی ترحمی ، طی سالهای فعالیت خود، با کسب نتایج قابل قبول ، موفق به جلب اعتماد شهروندان شد و تعیین حق الوکاله منصفانه نیز ، موجب رضایتمندی حداکثری از این وکیل دادگستری گردیده ، بدین جهت که مراجعه شهروندان و شرکت ها جهت مشاوره و سپردن پرونده‌های خود به ایشان در شهرهای استان گیلان ، در مقایسه با سایر وکلا ، افزایش چشمگیری يافته، لذا وی از جمله وکلای حرفه ای و شناخته شده در شهرهای استان گیلان، به ویژه در شهرهای ماسال، فومن، صومعه سرا ، رشت و خمام می باشد و آنچه ‌در این زمینه بیش از پیش شایان توجه است، اینکه نامبرده در چارچوب مقررات و با تلاش خود ، موفق به احقاق حقوق مردم اعم از مالی ، جانی ، حیثیتی  گردیده است و به نظر می‌رسد با توجه به تجربه سالهای اخیر این وکیل دادگستری، میتوان بسیاری از مشکلات حقوقی شهروندان و خلأهای قانونی مربوط به برخی پروندها را تا حد زیادی رفع نمود.
این عضو کانون وکلای دادگستری بیان داشته ، معتقدم به موازات اعتماد مردم و تحقق اجرای عدالت ، از نظر بنده و بسیاری از وکلای دادگستری، ارائه خدمات صادقانه از اولویت هایی است که سرلوحه کارمان قرار گرفته و سعی کردیم از این امر مهم غافل نشویم .‌

تخصص و مهارت:
ارث و تقسیم و فروش آن امور اراضی و منابع طبیعی ، فسخ و ابطال معاملات و قرارداد و اسناد رسمی و تحویل و تنظیم سند رسمی املاک و خسارات مربوط به آن ، داوری و ابطال رای داور و اختلافات قراردادی، تخلیه ملک استیجاری ، مطالبات چک و سفته ، تصادفات و خسارات مربوطه ، دعاوی دیوان عدالت اداری و اداره کار ، وکالت در دعاوی خانواده از جمله طلاق، نفقه، مهریه، جهیزیه ، همچنین جرایم اینترنتی جعل و کلاهبرداری رایانه ای ، دعاوی کیفری جعل، خیانت در امانت، آدم ربایی ، سرقت،کلاهبرداری و انتقال مال غیر ، ورود به عنف ، تخریب ، ضرب و جرح و انواع قتل ، مواد مخدر ، تجاوز به عنف و روابط نامشروع و جرایم امنیتی ، سیاسی ، رباخواری ، رشوه ، اختلاس و حضور در پرونده های حقوقی و کیفری در شعب اجرای احکام

شماره تماس: 09111302927

آدرس: رشت ، خیابان معلم، جنب شهرداری منطقه یک ، با هماهنگی قبلی

اینستاگرام: vakil.tarahomi_guilan

زهرا احمدزاده

بهترین وکیل در رشت

او یکی از وکلای برتر دادگاه رشت است و با ارائه ده ها پرونده موفق در پرونده کاری خود، سابقه کاری بسیار خوبی دارد. وی با ارائه راه حل ها و روش های حرفه ای در مدت زمان محدود توانست مسائل حقوقی مراجعین را حل کند و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد آنها به کار گرفت. خانم زهرا احمدزاده به عنوان بهترین وکیل رشت در بین مردم معرفی شده و دارای تخصص و تبحر بالایی در دعاوی مختلف ملکی، خانوادگی، طلاق، کیفری، ثبتی و … می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113492182

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

حسن احمدی

بهترین وکیل در رشت

ایشان وکیل پایه یک دادگستری در شهرستان رشت می باشد و با ارائه مشاوره حضوری و کارشناسی به موکلان و سپس تنظیم شکایت و قرارداد، اقدامات لازم را برای رسیدن به پرونده انجام می دهد. آقای حسن احمدی به صورت غیررسمی مانند تلفنی و اینترنتی به مشتریان خود مشاوره می دهد و تمام تلاش خود را می کند تا پرونده به درستی پیش برود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111374577

آدرس: رشت، خیابان حاجی آباد، ساختمان گاندی، طبقه سوم

فرزانه سیاسی فر

بهترین وکیل در رشت

وکیل پایه یک دادگستری از استان گیلان شهرستان رشت می باشد. مشاوره حضوری و حضوری برای مشتریان خود ارائه می دهد و در زمینه های مختلف وکالت از جمله دارایی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، مالی، اسنادی و … دارای تخصص و مهارت می باشد. خانم فرزانه سیاسی فر سابقه درخشانی در وکالت دارد و همچنان به عنوان وکیل برتر رشت مشغول به فعالیت است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان گیلان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111354570

آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، جنب کارخانه آردکوبی، پلاک ۱۷۴، طبقه اول

صادق پنجه ای

بهترین وکیل در رشت

او وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر رشت مشغول به کار است. او به سازمان ها و شرکت های معتبری مانند شهرداری رشت، بیمارستان بین المللی رشت و چندین شرکت پیمانکاری معتبر دیگر مشاوره حقوقی می دهد. جناب آقای صادق پنجه ای در دعاوی مختلف از جمله کیفری، ملکی، مالی، ثبتی، خانوادگی و … فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111361300

آدرس: استان گیلان، شهر شفت، خیابان ولیعصر، رخ شهید زگللاب

سعادت احمدی منامن

بهترین وکیل در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت و به عنوان مشاور حقوقی و وکیل در بانک صادرات شهر رشت مشغول به کار بوده است. آقای سعادت احمدی منامن به زبان عربی مسلط است و به راحتی می تواند مذاکرات را به این زبان انجام دهد. او به عنوان بهترین وکیل رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار در امور وکالتی
 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09143526834

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

فاطمه خورسند

بهترین وکیل در رشت

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر رشت استان گیلان، مشغول به فعالیت وکالتی است. ایشان به عنوان بهترین وکیل رشت معرفی شده است و با پشتکار و تلاش خود توانسته است تا دهها پرونده وکالتی را در کارنامه خود به ثبت برساند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112359751

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای تختی، کوچه بنفشه، واحد هشتم

مجید اسلام دوست

بهترین وکیل در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در رشت بوده و خدماتی از قبیل طرح شکایت، مشاوره حضوری و حضوری، عقد قرارداد و در نهایت رسیدگی به پرونده ارائه می دهد. او با مهارت گفتاری عالی و موفقیت در پرونده های ملکی، خانوادگی، جنایی، تجاری و … اعتماد مردم را جلب کرده است. و به عنوان وکیل برتر رشت معرفی شد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

مدینه باقرنیا

بهترین وکیل در رشت

وی وکیل دادگستری در استان گیلان است و هم اکنون در شهر رشت مشغول به کار است. او در زمینه های مختلف نمایندگی از جمله جنایی، خانوادگی، املاک، ثبتی و تجاری سوابق بسیار درخشانی دارد. خانم مدینه باقرنیا مشاوره حضوری و حضوری را انجام می دهد و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مراجعین انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • 19 سال سابقه کاری در امور وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112355524

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

المیرا آسوبار

المیرا آسوبار

المیرا آسوبار جزو وکلای پایه یک دادگستری در شهر بزرگ رشت است. ایشان از برترین وکلای شهر رشت می باشند. ایشان دارای بیش از 5 سال درخشان در حرفه وکالت است و رسیدگی به انواع دعاوی خانوادگی به خصوص طلاق می کنند. مدرک کارشناسی ارشد مجموعه حقوق را دارند و از سوابق کاری خانم آسوبار می توان به وکیل و مشاور حقوق قوه قضاییه اشاره نمود. وی یکی از بهترین وکیل رشت می باشند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره تخصصی
 • چندین سال تجربه وکالت

آدرس: رشت، بلوار نامجو، روبروی کلینیک امام سجاد، پلاک 581، طبقه 1

تلفن تماس: 09121021394

وکالت چند نوع است؟

به طور کلی دو نوع وکالت در عقود وجود دارد. وکالت مطلق و وکالت مقید که در این بخش به تشریح آن ها می پردازیم:

وکالت مطلق: این نوع از وکالت به این معنی است که شخصی، فرد دیگری را برای تمامی کارها و امور خود وکیل کند و بهترین وکیل رشت یا هر شهری در این حالت می تواند تمامی امور فرد را که شامل امور اداری و مالی می باشد، بدون نیاز به اجازه از موکل به انجام برساند.

وکالت مقید: در این نوع، شخص برای امور خاصی از بهترین وکیل در ایران می خواهد که به نیابت از او به انجام امور بپردازد و اجازه دخالت در باقی امور را ندارد. مثلا برای خرید خانه، تقسیم ارث، پرونده های دعاوی و …
همچنین وکالت از نظر ظاهری نیز به وکالت رسمی ، عادی و شفاهی طبقه بندی می شود.

وکالت باید برای اموری به سپرده شود که در انحصار موکل نباشد. مثلا برای معامله کردن، موکل نمی تواند کسی را وکیل قرار دهد. در ضمن اگر اموری مورد دعوی قرار گیرد که خود فرد نیز در دخالت در مورد آن منع عملکرد داشته باشد، مثل ورشکستگی، نمی تواند از کمک بهترین وکیل رشت بهره مند شود.

وکالت چند نوع است؟

ویژگی های بهترین وکیل رشت

نکاتی وجود دارد که در انتخاب وکیل باید به آن ها دقت کرد. شناخت بهترین وکیل رشت مستلزم توجه به ویژگی هایی است که به شرح زیر می باشند:

 • بهترین وکیل رشت باید کاملا به روز باشد و از تغییرات در علوم حقوقی آگاه شود.
 • بهترین وکیل ملکی در رشت باید مورد اعتماد و امین موکل خود باشد.
 • از دروغ گویی و بیان موارد غیر قانونی پرهیز کند.
 • به خاطر مسائل مالی، کار موکل خود را سخت نکند.
 • از تجربیات افراد دیگر برای روشن سازی پرونده استفاده کند.
 • بهترین وکیل مهریه در رشت باید احترام موکل خود را حفظ کند.
 • دارای قدرت بیان و نوشتار خوب باشد.
ویژگی های بهترین وکیل در رشت

کلام آخر

انتخاب یک وکیل خوب می تواند حتی باعث تغییر در سرنوشت افراد شود. وکلا باید تمام توان خود را جهت حفظ حقوق موکل خود و دفاع از ایشان به کار گیرند و با امانت داری و جلب اعتماد فرد، امور محوله را به نحو احسنت به انجام برسانند. در این مقاله ما سعی کردیم در مورد وکالت و نکاتی که باید در انتخاب یک وکیل به آن توجه داشت، مطالبی را بیان کنیم. همچنین برای کسانی که به دنبال یک وکیل خبره در رشت هستند، به معرفی 10 تا از بهترین وکیل رشت پرداختیم.

امیدواریم که مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. سایت وکیل چی از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزار است، در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با وکیل های معرفی شده در این مقاله درمیان بگذارید.

در چه صورت می توان از وکیل دادگستری شکایت کرد؟

در صورتی که بین وکیل و موکل در مورد موضوع وکالت اختلافی باشد.

تعرفه وکیل چقدر است؟

بستگی به وکیل مورد نظر و موضوع وکالت دارد و تقریبا توافقی است.

حداکثر تعداد وکیل چند نفر برای شخص است؟

حداکثر هر فرد می تواند برای پرونه خود 2 وکیل را انتخاب کند.

4.9/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا