وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس ⭐【آپدیت1401】⚖️

مهریه یکی از چالش های پیش رو برای زوجین چه در هنگام ازدواج و چه جدایی می باشد. مهریه که یکی از قوانین کشور ما به عنوان پشتوانه برای زن می باشد، اکثر اوقات به موضوعی دردسر ساز تبدیل می شود. مشکلاتی که پرداخت مهریه برای زن و مرد دارد، باعث می شود که نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل احساس شود. از این رو در این مقاله ما به شما 10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را معرفی خواهیم کرد، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس کیست؟

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس وکیلی است که با استفاده از تجربه، دانش و آشناییتی که با چگونگی پیگیری قضایی پرونده های حوزه خانواده و طلاق دارد، می تواند حقوق زنان را از همسران شان دریافت کند. مهریه یا صداق، مالی است که در هنگام عقد دائم به ثبت می رسد و مرد مکلف است آن را پرداخت کند. وکیلی که برای پیگیری پرونده مهریه استخدام می شود می تواند از جانب مرد و یا زن وکیل باشد، چرا که در برخی موارد زوج توانایی پرداخت مهریه را ندارد و اگر از قانون مطلع نباشد ممکن است بی دلیل اموال او مصادره شود.

در هر حالتی که بهترین وکیل مهریه در بندرعباس وکالت هر یک از طرفین را بر عهده بگیرد، موظف است با رعایت انصاف از موکل خود دفاع کند تا حقوق هیچ یک از زوجین پایمال نشود. اگر درخواست مهریه هم زمان با درخواست جدایی باشد، می توان از بهترین وکیل طلاق در بندرعباس کمک گرفت. یک وکیل حرفه‌ای به خوبی می‌داند در چنین مسائلی باید در ابتدا زوجین را به صلح و آشتی دعوت کند و آن ها را تشویق به گذراندن جلسات مشاوره نماید و در صورت عدم سازش در مرحله آخر به دنبال وکالت آن ها برای جدایی و دریافت مهریه زن باشد.

در شهر بندرعباس علاوه بر امور مهریه، برای دعاوی دیگر خانواده نیز می توان از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس کمک گرفت.

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس کیست؟

بهترین وکیل مهریه در شیراز به دلیل داشتن اطلاعات کافی در حیطه مهریه و دعاوی متعدد می تواند به موکلین خود کمک شایانی کند.

روش های درخواست مهریه

دریافت مهریه می توانند از طرق مختلفی انجام گیرد. برای این که بدانید کدام روش بهتر است و زودتر می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند باید با بهترین وکیل مهریه در بندرعباس مشورت نمایید و از راهنمایی های او بهره ببرید. روش های درخواست مهریه به دو نوع ثبتی و دادگاه خانواده تقسیم می شود که در ادامه به توضیح در مورد آن ها می پردازیم.

 • روش ثبتی: در روش اجرای ثبت، زن در ابتدا به دفترخانه ای که عقدشان در آن جا جاری و به ثبت رسیده است مراجعه می کند و با ارائه مدارک لازم و عقدنامه درخواست خود را مبنی بر دریافت مهریه به اجرا می گذارد. پس از آن دستور اجرا به زوج ارسال می شود و او موظف است تا 10 روز اقدام به پرداخت نماید. در صورت عدم پاسخ گویی از سمت مرد، اموال او توقیف می شود و اگر بازهم اقدامی برای پرداخت صورت نگیرد اموال او مصادره می شود.
 • دادگاه خانواده: در این حالت زوجه نزد بهترین وکیل مهریه در تهران می رود و از او راهنمایی های لازم را دریافت می کند. وکیل نیز دادخواست مطالبه مهریه را نوشته و به دادسرا ارجاع می دهد و پس از آن پرونده به جریان می افتد.
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل خانواده در تبریز می تواند به موکلین خود کمک کند تا مهریه خود را با این روش ها درخواست کنند و اخذ نمایند.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را بشناسید!

حوا عیدی

حوا عیدی

حوا عیدی وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه پیام نور تهران، یکی از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس می باشد. وی موفق به کسب عنوان وکیل پایه یک دادگستری پس از قبولی در آزمون وکالت در سال 1395 و دریافت شماره پروانه 2066 از کانون وکلای دادگستری گردید. خانم عیدی 6 سال است که به طور تخصصی در انواع دعاوی خانواده، کیفری و ملکی فعالیت می کند. ایشان حدود چهار سال است که به طور اختصاصی به عنوان وکالت امور بانک انصار را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه درخشان
 • وکیل بانک انصار
 • متخصص در دعاوی خانواده، مهریه، طلاق

آدرس: بندرعباس، شهر نمایش، ابتدای بلوار معلم

شماره تماس: 09153345202

فاطمه کاوه

فاطمه کاوه

خانم فاطمه کاوه وکیلی دارای چندین سال سابقه فعال در انواع دعاوی خانواده، اعسار، شهرداری، تملک آپارتمان و امور ثبتی می باشد و از این رو برای کسانی که به دنبال یکی از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس هستند، می تواند گزینه مناسبی باشد. ایشان پروانه وکالت خود را به شماره 17112 از مرکز وکلای قوه قضاییه دریافت کرد و در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری بدون هیچ محدودیتی در انواع دعاوی به وکالت می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • وکالت انواع دعاوی ملکی و حقوقی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در دعاوی مربوط به امور خانواده،طلاق و دریافت مهریه

آدرس: بندرعباس، نرسیده به چهارراه مصلی، روبروی سپاه، ساختمان سرتکی، طبقه دوم، واحد 4

شماره تماس: 09177614494 – 07613354695

مقصود درویشی

مقصود درویشی

مقصود درویشی وکیلی است که می تواند به عنوان بهترین وکیل مهریه در بندرعباس انتخاب شود. آقای درویشی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی است و بیش از 12 سال است که در استان هرمزگان به قبول دعاوی مشغول می باشد. پروانه وکالت ایشان با شماره 7565 در سال 1388 از مرکز وکلای قوه قضاییه صادر گردید و در حال حاضر بیش تر وقت خود را به پرونده های مربوط به امور ملکی و خانواده اختصاص می دهد.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به دعاوی مختلف به خصوص حوزه طلاق و مهریه
 • 12 سال سابقه درخشان
 • ارائه مشاوره به مراجعین

آدرس: بندرعباس، بلوار سید جمال الدین اسدآبادی، چهارراه مرادی، برج اهرام، طبقه 2

شماره تماس: 0917656100

فاطمه فتح پور

فاطمه فتح پور

خانم فاطمه فتح پور از وکلای برجسته و کاربلد در بندرعباس می باشد که بیش تر وقت خود را به تحقیق و رسیدگی به پرونده های مربوط به طلاق و مهریه می گذراند و از این رو از نظر مراجعین و موکلین به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس شناخته می شود. خانم فتحی پور با ویژگی های اخلاقی خوب خود مثل رفتار محترمانه، بیان خوب و مسلط بودن به تمام قوانین توانسته است رضایت اکثر افراد را جلب نماید.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن لایحه، شکوائیه و دفاعیه
 • ارائه مشاوره و راهکار
 • متخصص در انواع دعاوی

آدرس: بندرعباس، مابین چهارراه نخل ناخدا و پمپ بنزین بلال، برج اورست، طبقه 5، واحد502

شماره تماس: 09177173151

فریبا دشتله

فریبا دشتله

فریبا دشتله وکیل پایه یک دادگستری، از سال 1393 در انواع دعاوی مربوط به خانواده و طلاق و مهریه مشغول به فعالیت می باشد. پروانه وکالت ایشان در همان سال 93 از کانون وکلای دادگستری به شماره 23353 صادر گردید. خانم دشتله در حال حاضر یکی از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس محسوب می شود. ایشان در انواع دعاوی مربوط به املاک، اموال منقول و جرایمی هم چون کلاهبرداری، جعل سند و استفاده از اسناد مجعول، خیانت در امانت و … قبول وکالت می نماید.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • 8 سال سابقه وکالت
 • مشاوره و اخذ پرونده های مربوط به خانواده و طلاق و مهریه

آدرس: بندرعباس، چهارراه فاطمی، ساختمان جام جم، طبقه 7، واحد 29

شماره تماس: 09174674426 – 07633244172

نحوه دریافت مهریه از ارثیه

مهریه بدهی مرد به زن می باشد و عموما ماهیت مادی دارد. اگر مرد توان پرداخت مهریه را نداشته باشد ولی از پدر، مادر و یا یکی از خویشاوندان درجه یک ارثی به او برسد زن می تواند از آن ارثیه درخواست مهریه نماید. شروطی برای امکان دریافت مهریه از سهم الارث مرد وجود دارد برای مثال، پدر، مادر و هرکسی که قرار است از او ارثیه برسد نباید در قید حیات باشد و مرد شرایط بهره بردن از ارث را داشته باشد؛ بهترین وکیل مهریه در ارومیه با دانش و علم بالایی که دارد موکلینش را یاری می کند تا با این شرایط مهریه شان را اخذ نمایند.

در صورتی که زن درخواست مهریه را داده باشد و اموال موروثی در دست وراث باشد، تمام اموال تا زمانی که مهریه پرداخت نشود توقیف می شود و بقیه وراث نیز نمی توانند از اموال مشترکی که انحصار ورثه نشده است استفاده کنند. اگر فرد فوت شده مثل پدر همسر، قبل از فوت خود تضمینی قانونی مبنی بر پرداخت مهریه عروس خود داده باشد، زن می تواند پس از فوت پدر شوهر خود اموال را توقیف کند تا پیش از پرداخت مهریه اش بقیه وارثان نتوانند آن را تقسیم کنند؛ بهترین وکیل مهریه در ایران به موکلین خود می تواند کمک کند تا به راحتی مهریه شان را از ارثیه همسر اخذ نمایند.

نحوه دریافت مهریه از ارثیه

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در بندرعباس

مبلغی که به عنوان حق الزحمه بین وکیل و موکل تعیین می شود، چیزی است که در هنگام تنظیم وکالت نامه بین طرفین تنظیم می شود. در بسیاری از موارد حق الوکاله مهریه به میزان درصدی از مهریه توافق می شود. ولی به طور کلی میزان مبلغ درخواستی وکیل به مواردی هم چون میزان مهارت و معروفیت وکیل، محل دفتر حقوقی او، مبلغ مهریه، شرایط پرونده و وضعیت مالی مرد بستگی دارد. برخی از وکلا در ابتدای کار تمامی مبلغ را دریافت می نمایند اما بهترین وکیل مهریه در بندرعباس با رعایت حق انصاف تمام هزینه را در ابتدای کار دریافت نمی کند.

اگر به دنبال وکیل مهریه در پایتخت هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل خانواده در تهران مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مقاله ما به کسانی که به دنبال وکیلی برای پیگیری مهریه شان در استان هرمزگان هستند، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را معرفی نمودیم. این وکلا تنها به منزله معرفی می باشند و گزیده ای از وکلای فعال در بندرعباس هستند. شما می توانید با مراجعه حضوری از کیفیت و نحوه وکالت این وکلا اطمینان لازم را کسب کنید.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا داشتن وکیل برای پرونده مهریه اجباری است؟

خیر، در صورت تمایل می توانید خودتان پیگیر روند پرونده وصول مهریه باشید، اما حضور وکیل متخصص کارها را تسریع می کند.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا