وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس ⭐【سال1403】⚖️

مهریه یکی از چالش های پیش رو برای زوجین چه در هنگام ازدواج و چه جدایی می باشد. مهریه که یکی از قوانین کشور ما به عنوان پشتوانه برای زن می باشد، اکثر اوقات به موضوعی دردسر ساز تبدیل می شود. مشکلاتی که پرداخت مهریه برای زن و مرد دارد، باعث می شود که نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل احساس شود. از این رو در این مقاله ما به شما 10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را معرفی خواهیم کرد، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس کیست؟

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس وکیلی است که با استفاده از تجربه، دانش و آشناییتی که با چگونگی پیگیری قضایی پرونده های حوزه خانواده و طلاق دارد، می تواند حقوق زنان را از همسران شان دریافت کند. مهریه یا صداق، مالی است که در هنگام عقد دائم به ثبت می رسد و مرد مکلف است آن را پرداخت کند. وکیلی که برای پیگیری پرونده مهریه استخدام می شود می تواند از جانب مرد و یا زن وکیل باشد، چرا که در برخی موارد زوج توانایی پرداخت مهریه را ندارد و اگر از قانون مطلع نباشد ممکن است بی دلیل اموال او مصادره شود.

در هر حالتی که بهترین وکیل مهریه در بندرعباس وکالت هر یک از طرفین را بر عهده بگیرد، موظف است با رعایت انصاف از موکل خود دفاع کند تا حقوق هیچ یک از زوجین پایمال نشود. اگر درخواست مهریه هم زمان با درخواست جدایی باشد، می توان از بهترین وکیل طلاق در بندرعباس کمک گرفت. یک وکیل حرفه‌ای به خوبی می‌داند در چنین مسائلی باید در ابتدا زوجین را به صلح و آشتی دعوت کند و آن ها را تشویق به گذراندن جلسات مشاوره نماید و در صورت عدم سازش در مرحله آخر به دنبال وکالت آن ها برای جدایی و دریافت مهریه زن باشد.

در شهر بندرعباس علاوه بر امور مهریه، برای دعاوی دیگر خانواده نیز می توان از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس کمک گرفت.

بهترین وکیل مهریه در بندرعباس کیست؟

روش های درخواست مهریه

دریافت مهریه می توانند از طرق مختلفی انجام گیرد. برای این که بدانید کدام روش بهتر است و زودتر می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند باید با بهترین وکیل مهریه در بندرعباس مشورت نمایید و از راهنمایی های او بهره ببرید. روش های درخواست مهریه به دو نوع ثبتی و دادگاه خانواده تقسیم می شود که در ادامه به توضیح در مورد آن ها می پردازیم.

 • روش ثبتی: در روش اجرای ثبت، زن در ابتدا به دفترخانه ای که عقدشان در آن جا جاری و به ثبت رسیده است مراجعه می کند و با ارائه مدارک لازم و عقدنامه درخواست خود را مبنی بر دریافت مهریه به اجرا می گذارد. پس از آن دستور اجرا به زوج ارسال می شود و او موظف است تا 10 روز اقدام به پرداخت نماید. در صورت عدم پاسخ گویی از سمت مرد، اموال او توقیف می شود و اگر بازهم اقدامی برای پرداخت صورت نگیرد اموال او مصادره می شود.
 • دادگاه خانواده: در این حالت زوجه نزد بهترین وکیل بندرعباس می رود و از او راهنمایی های لازم را دریافت می کند. وکیل نیز دادخواست مطالبه مهریه را نوشته و به دادسرا ارجاع می دهد و پس از آن پرونده به جریان می افتد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

چه زمانی می تواند برای مطالبه مهریه اقدام کرد؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در جلسات مشاوره با بهترین وکیل مهریه در بند عباس مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد این است که چه زمان می توان برای دریافت مهریه اقدام کرد؟ برخی تصور می کنند که تنها در زمان طلاق و جدایی زوجه می تواند درخواست مطالبه مهریه خود را داشته باشد. لازم است که بدانید مهریه یکی از اصلی ترین حقوق مالی زن بوده و بعد از جاری شدن عقد نکاح به او تعلق می گیرد. به عبارتی دیگر بعد از عقد نکاح زن مالک قانونی مهریه بوده و هرطور که بخواهد می تواند در آن دخل و تصرف داشته باشد لذا هیچ فرد دیگری نمی تواند در مورد مهریه زن تعیین تکلیف نماید.

قابل ذکر است که زن هر زمان که بخواهد می تواند درخواست مطالبه مهریه خود را از زوج داشته باشد و زوج نیز موظف به پرداخت است بنابراین تصور این که زمان اخذ مهریه تنها در موقع جدایی و طلاق است کاملا اشتباه بوده و زوجه می تواند در دوران زندگی مشترک مهریه خود را از مرد مطالبه کند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مهریه یکی از حقوق مالی و بی قید و شرط زن بوده و مرد نمی تواند به هیچ عنوان از پرداخت آن سرباز بزند مگر در مواردی که در قانون به اشاره شده است. بنابراین زن می تواند در صورت خودداری مرد از پرداخت مهریه، به بهترین وکیل مهریه در بندرعباس مراجعه کرده  و از او در این زمینه کمک بگیرد.

برخی افراد تصور می کنند در صورتی که زن از مرد خود تمکین نکند مهریه به او تعلق نمی گیرد اما این تصور کاملا اشتباه بوده و در صورت عدم تمکین زن و یا عدم سکونت در منزل مرد همچنان مهریه حق قانونی او بوده و به او تعلق خواهد گرفت.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را بشناسید!

زهرا دبیری

زهرا دبیری

زهرا دبیری ۱۷ سال سابقه کار 13 سال در شهرستان شیراز و ۴ سال در شهرستان بندرعباس هستند. یکی از وکلای پایه یک دادگستری در بندر عباس می باشند.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در امور خانواده
 • امور حقوقی و پرونده های مواد مخدر
 • دعاوی کیفری
 • کارشناس ارشد حقوقی

آدرس دفتر: بلوار امام خمینی روبروی بیمارستان کودکان ساختمان آریا طبقه اول واحد 1

شما میتوانید با مشاوره رایگان با ایشان بهترین راهکار را برای مشکلات خود پیدا کنید.

شماره تماس:

09177119627

فاطمه وردی پور

فاطمه وردی پور کل کناری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی ،عضو کانون وکلای دادگستری هرمزگان با چندین سال سابقه در زمینه دعاوی حقوقی ،خانوادگی وکیفری
 ایشان تاکنون در دعاوی بی شماری قبول وکالت نموده که با تمرکز و مطالعه فراوان، ارائه راه حل مطلوب، حسن سابقه، صداقت، صبر، پیگیری مکرر و پاسخگو بودن به موقع توانسته رضایت موکلینش را در نتیجه پرونده جلب نماید

” مراجعه به وکیل آخرین راه چاره نیست ، بلکه اولین و بهترین راه حل است “

 • سالها سابقه کار در دعوی حقوقی(چک،قراردادی،پیش فروش ساختمان و سرقفلی ،مطالبه وجه،هبه و رجوع هبه،الزام به تنظیم سند،تخلیه،توقیف اموال و اجراییات، ملکی و ثبتی و غیره….)
 • دعوی کیفری(جعل و کلاهبرداری،خیانت در امانت،فروش مال غیر، سرقت،قاچاق.تهدید،تحصیل مال از طریق نا مشروع،مواد مخدر و غیره….)
 • و همچنین سایر پرونده های تعزیرات حکومتی
 • دعوی خانواده (طلاق،طلاق توافقی،تمکین،منع اشتغال،مهریه،نفقه)
 • دعاوی تجاری(تنظیم قرارداد اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه‌ی تجاری،شرکت ها و دعاوی مربوط به سازمان بنادر و کشتیرانی)

ارایه مشاوره و همچنین لایحه نویسی در خصوص این دعاوی

آدرس: بندرعباس حد فاصل سه راه پلنگ صورتی و چهارراه مرادی جنب فروشگاه پارسیان ساختمان اهرام طبقه۳ واحد۹

شماره تماس:

09177975097

0936935097

[email protected]

دکتر مجتبی خواجویی گسمونی

دکتر مجتبی خواجویی ، وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس و مدرس دانشگاه هستند . ایشان بیش از ۱۷ سال سابقه وکالت دادگستری و مشاور حقوقی سازمانهای دولتی و شرکتهای تجاری خصوصی
بیش از ۱۴ سال سابقه تدریس دانشگاه را دارا هستند . ایشان رییس هیات مدیره موسسه حقوقی دال هستند.

ایشان در حال حاضر یکی از بهترین مشاوران حقوقی استان هرمزگان می‌باشد که میتواند با ارائه بهترین راه کارهای حقوقی شما را در رسیدن به پیروزی نهایی با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان ممکن یاری داده و تا پایان رسیدگی و احقاق در کنار شما باشد.

وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین ، برخورد و رفتار حرفه ای و مناسب با موکلین ، فن بیان و نفوذ کلام ، به عنوان یکی از وکلای برتر بندرعباس و استان هرمزگان بعنوان یک وکیل حرفه ای و مسئولیت پذیر شناخته شود . اگر در استان هرمزگان با یک موضوع حقوقی درگیر شدید ، برای تسریع و رسیدگی بهتر و اصولی به امور، بدنبال یک وکیل پایه یک دادگستری هستید ، می‌توانید با خیال آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید.

حوزه فعالیت وکیل خواجویی در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده عبارتند از:

 • پرونده‌های کیفری با موضوعات (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده‌های حقوقی از جمله: (قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده‌های ملکی مانند: (اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده‌های خانواده از جمله: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

آدرس:بندرعباس ، بلوار دانشگاه روبروی کتابفروشی پنج استاد ، نبش دانشگاه ۱۳/۱ ساختمان تورینو طبقه ۶

شماره تماس:09171600419

09133473727

شماره دفتر:987633620805

آدرس وب سایت:http://khajueelawyer.com

مرضیه اورک پور

مرضیه اورک پور

مرضیه اورک‌پور، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بندرعباس، با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، دارای سابقه وکالت درخشان در شرکت‌های معتبر حوزه خلیج فارس از جمله شرکت نفت ستاره خلیج فارس و … می‌باشد. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی به موقع به موکل، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای موفق بندرعباس قرار گیرند. وکیل اورک‌پور مولف و نویسنده کتب و مقالات حقوقی بوده و همین مهارت، ایشان را جز بهترین و باتجربه‌ترین وکلای قرار داده است.

 از جمله حوزه فعالیت تخصصی مرضیه اورک‌پور در وکالت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دعاوی ملکی من الجمله: (الزام به تنظیم سند رسمی در بندرعباس، مشارکت در ساخت، امور سرقفلی و حق کسب و پیشه، الزام به تنظیم صورت مجلس تفکیکی، دعاوی الزام به دریافت پایان کار، انواع قراردادها و تعهدات قراردادی، ابطال و فسخ قرارداد و …)
 • دعاوی کیفری با موضوعات (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • وکیل متخصص در امور تجاری، قراردادهای تجاری، تنظیم انواع قرارداد (داخلی و خارجی)
 • دعاوی خانواده از جمله: (طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، ، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

از دیگر خدمات وکالتی مرضیه اورک‌پور در زمینه‌های جرائم اقتصادی، امور تخصصی شرکت ها، امور تجار و ورشکستگی، و همچنین پرونده‌های مرتبط با چک و …  در شهر بندرعباس می باشد. در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … پس از تعیین وقت و هماهنگی با منشی جهت مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات موکل و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام‌رسان های مجازی، براساس خواست افراد نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز تماس گیرنده اقدام می‌نماید.

برای اعطای وکالت به مرضیه اورک‌پور، یکی از  وکلای خوب بندرعباس، می‌توانید با شماره زیر هماهنگ و تعیین وقت نمایید:

شماره وکیل: 09178641812

شماره تماس: 09364952009

حضور در دفتر با هماهنگی و وقت قبلی

آدرس: بندرعباس، گلشهر، چهارراه دانشگاه

 سامان احمدی

سامان احمدی

سامان احمدی وکیل پایه یک دادگستری در استان هرمزگان در شهر بزرگ بندرعباس است و مشغول به انجام کار وکالت می باشد. ایشان در حیطه دعاوی های ملکی، خانواده، طلاق، کیفری و غیره تخصص بسیار زیادی دارد و در تلاش می باشد تا بتواند پرونده هایی که بر عهد گرفته را به خوبی انجام دهد و موجب رضایت موکلین شود. در ضمن سامان احمدی خلق و خوی بسیار خوبی دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 0937539373

آدرس: بندرعباس، بلوار مصطفی خمینی.رو به روی خیابان شلمچه.کنار بستنی شاداب

 مجتبی خواجویی

مجتبی خواجویی

مجتبی خواجویی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا بندرعباس می باشد و در زمینه های متعدد حقوقی از جمله کیفری، خانواده، ملکی، ثبتی، طلاق و غیره فعالیت دارد. وی با تکنیک هایی که ارائه می دهد، پرونده خود را در بازه زمانی کوتاه انجام می دهد و به نتایج درست و مطلوب می رساند. در ضمن آقای مجتبی خواجویی بهترین وکیل در بندرعباس است.

تخصص و مهارت:

 • مدرس دانشگاه
 • عضو کانون وکلا دادگستری استان هرمزگان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09171600419

آدرس: بندرعباس، بلوار دانشگاه، نبش دانشگاه 13/1، ساختمان تورینوف، طبقه 6

 محمدامین عباسی

 محمدامین عباسی

محمدامین عباسی وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ بندرعباس مشغول به انجام کار حقوقی می باشد و به عنوان بهترین وکیل مهریه در بندرعباس معرفی شده است. وی پرونده های بسیار زیادی را در کارنامه وکالتی اش ثبت کرده است و همین مسئله موجب شده که مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع شود.

تخصص و مهارت:

 • عضوذ کانون وکلا دادگستری در بندرعباس
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ٠٩١٧٣٩٧٨٩۴٠

آدرس: بندرعباس، شهر نمایش، روبروی پمپ بنزین، ساختمان پاک، طبقه چهارم، واحد 10

سام اسحقی

سام اسحقی

سام اسحقی وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس می باشد و مشغول به فعالیت های مختلف حقوقی در این شهر بزرگ است؛ وی در زمینه دعاوی های متعدد ملکی، مالی، تجاری، طلاق، خانواده و غیره فعالیت می کند؛ ایشان با لقب بهترین وکیل مهریه در بندرعباس شناخته شده است و تعهد و مسئولیت بسیار زیادی در قبال پرونده های حقوقی که بر عهده می گیرد دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلا دادگستری بندرعباس
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢٧٧۴۵٠٠۶

آدرس: بندرعباس، خیابان دانشگاه، کوچه دانشگاه ۱۳، جنب بانک ملت، ساختمان کوروش کبیر، طبقه ۳، واحد ۳۰۱

مسعود نیکویی

مسعود نیکویی

مسعود نیکویی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ بندرعباس است و با لقب بهترین وکیل مهریه در بندرعباس شناخته شده است. وی به مدت چهار سال در شرکت اتحادیه تعاونی و تولید وکالت و مشاور حقوقی را بر عهده گرفته است و در ضمن به مدت چهار سال در شرکت مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد وابسته به بنیاد مستضعفان و به مدت پنج سال صندوق تعاون روستایی ایرانیان و پیگیری مطالبات حقوقی و مالی بانک محال علیه به عنوان وکیل و مشاور حقوقی فعالیت کرده است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سوابق و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 

آدرس: بندرعباس، چهارراه فاطمیه، کوچه قوام 5، ساختمان جهان نما، طبقه7، واحد 20

نحوه دریافت مهریه از ارثیه

مهریه بدهی مرد به زن می باشد و عموما ماهیت مادی دارد. اگر مرد توان پرداخت مهریه را نداشته باشد ولی از پدر، مادر و یا یکی از خویشاوندان درجه یک ارثی به او برسد زن می تواند از آن ارثیه درخواست مهریه نماید. شروطی برای امکان دریافت مهریه از سهم الارث مرد وجود دارد برای مثال، پدر، مادر و هرکسی که قرار است از او ارثیه برسد نباید در قید حیات باشد و مرد شرایط بهره بردن از ارث را داشته باشد؛ بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس با دانش و علم بالایی که دارد موکلینش را یاری می کند تا با این شرایط مهریه شان را اخذ نمایند.

در صورتی که زن درخواست مهریه را داده باشد و اموال موروثی در دست وراث باشد، تمام اموال تا زمانی که مهریه پرداخت نشود توقیف می شود و بقیه وراث نیز نمی توانند از اموال مشترکی که انحصار ورثه نشده است استفاده کنند. اگر فرد فوت شده مثل پدر همسر، قبل از فوت خود تضمینی قانونی مبنی بر پرداخت مهریه عروس خود داده باشد، زن می تواند پس از فوت پدر شوهر خود اموال را توقیف کند تا پیش از پرداخت مهریه اش بقیه وارثان نتوانند آن را تقسیم کنند؛ بهترین وکیل مهریه در ایران به موکلین خود می تواند کمک کند تا به راحتی مهریه شان را از ارثیه همسر اخذ نمایند.

نحوه دریافت مهریه از ارثیه

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در بندرعباس

مبلغی که به عنوان حق الزحمه بین وکیل و موکل تعیین می شود، چیزی است که در هنگام تنظیم وکالت نامه بین طرفین تنظیم می شود. در بسیاری از موارد حق الوکاله مهریه به میزان درصدی از مهریه توافق می شود. ولی به طور کلی میزان مبلغ درخواستی وکیل به مواردی هم چون میزان مهارت و معروفیت وکیل، محل دفتر حقوقی او، مبلغ مهریه، شرایط پرونده و وضعیت مالی مرد بستگی دارد. برخی از وکلا در ابتدای کار تمامی مبلغ را دریافت می نمایند اما بهترین وکیل در بندرعباس با رعایت حق انصاف تمام هزینه را در ابتدای کار دریافت نمی کند.

اگر به دنبال وکیل زن در این شهر هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل زن در بندرعباس مراجعه نمایید.

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در بندرعباس

کلام آخر

در این مقاله ما به کسانی که به دنبال وکیلی برای پیگیری مهریه شان در استان هرمزگان هستند، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در بندرعباس را معرفی نمودیم. این وکلا تنها به منزله معرفی می باشند و گزیده ای از وکلای فعال در بندرعباس هستند. شما می توانید با مراجعه حضوری از کیفیت و نحوه وکالت این وکلا اطمینان لازم را کسب کنید.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا داشتن وکیل برای پرونده مهریه اجباری است؟

خیر، در صورت تمایل می توانید خودتان پیگیر روند پرونده وصول مهریه باشید، اما حضور وکیل متخصص کارها را تسریع می کند.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا