وکیلوکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله ما قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را به شما معرفی کنیم. هنگامی که مشکلات در خانواده ها غیر قابل تحمل می شود و تعداد آن ها به قدری می شود که به تنهایی قابل رفع و رجوع نیست، کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می تواند بار سنگینی را از روی دوش خانواده ها و زوجین بردارد. یک وکیل خوب می داند که چگونه باید اختلافات موجود را از راه قانونی حل کند. اگر شما نیز به دنبال یک وکیل زبده در امور خانواده هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با مشکلات خانوادگی متفاوتی مواجه باشند و به تنهایی قادر به رفع اختلافات موجود نباشند. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در قم برای کسانی که ساکن این شهر هستند و به دنبال فردی آشنا به قانون و مسئولیت پذیر و قابل اعتماد می گردند، می تواند بسیار مفید باشد. بهترین وکیل در قم با توجه به مدرک تحصیلی خود و حیطه فعالیتی که دارد می تواند از پس چنین پرونده‌هایی به خوبی بر بیاید.

وکیل مورد نظر با توجه به تجربیاتی که دارد به خوبی می داند که لازم است در ابتدا برای ایجاد صلح بین زوجین تلاش کند و در صورت عدم موفقیت و عدم سازش بین آن ها، مراحل قانونی کار را آغاز کند. وکیل خانواده در زمینه دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه بعد از طلاق، حضانت فرزندان و استرداد جهیزیه اطلاعات گسترده ای دارد و به تمام مواد و تبصره های موجود در قانون مسلط است.

راه های پیدا کردن یک وکیل خانواده حرفه ای

پیگیری انواع دعاوی خانواده چه از نوع طلاق که چندین نفر از جمله زن و شوهر و در برخی موارد فرزندان درگیر آن هستند و چه از نوع تغییر جنسیت که به یک فرد مربوط می شود و باید برای تغییر هویت و مجاب کردن قانون برای موافقت با تصمیم او تلاش کند، از حساسیت زیادی برخوردار است و در بسیاری از موارد نیاز به همراهی یک وکیل حرفه ای در این حوزه دارد. یافتن وکیلی که بتواند در خصوص موضوع نظر دارای تجربه و تخصص کافی باشد و تمام توان خود را برای حل آن به کار گیرد، نیاز به تحقیق و بررسی بیش تری دارد و نمی توان به هر وکیلی در این راه اعتماد کرد. از جمله روش هایی که برای یافتن بهترین وکیل طلاق در قم می توان به کار برد، به شرح زیر می باشد:

 • یکی از روش های یافتن یک وکیل خبره، جستجوی اینترنتی و گشت و گذار در سایت هایی است که زمینه فعالیت آن ها معرفی وکلای خبره در هر منطقه و شهر، به تفکیک استان ها و حوزه تخصصی آن ها می باشد.
 • داشتن جلسه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری و کمک گرفتن از راهنمایی های وکیل مورد نظر و تشریح نحوه عملکرد و راهکاری که برای حل موضوع پرونده استفاده می شود نیز تا حدودی می تواند در انتخاب وکیل موثر باشد.
 • پرس و جو از از نزدیکان و دوستان و کسانی که سابقه بهره مندی از بهترین وکیل خانواده در قم را دارند نیز می تواند روش خوبی برای انتخاب وکیل باشد. استفاده از تجربیات دیگران در هر زمینه ای روشنگر راهی برای یک انتخاب صحیح است.
بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

در قانون، نفقه به معنی رفع احتیاجات فرد به مواردی مثل خوراک، پوشاک، مسکن و اسباب و اثاثیه منزل می باشد و زمانی که وظیفه تامین این موارد بر عهده شخص دیگری باشد، به فرد تامین کننده نفقه، منفق و کسی که نفقه را دریافت می کند منفق علیه می گویند. مطابق با ماده 1102 قانون مدنی زمانی که بین زوج و زوجه عقد دائم برقرار شود، هر دو نسبت به هم وظایفی بر عهده دارد و نفقه یکی از تعهداتی است که مرد در برابر زن باید انجام دهد. در صورتی پرداخت نفقه از طرف مرد برای زن واجب می شود که دو شرط برقرار باشد:

 • دائمی بودن عقد: که طبق ماده 1106 قانون مدنی در عقد دائم نفقه زن بر عهده مرد است.
 • تمکین زوجه: اگر زن از همسر خود عدم تمکین کند و بدون دلیل موجه خانه را ترک کند و قصد بازگشت نداشته باشد به این زن ناشزه می گویند و نفقه به او تعلق نمی گیرد.

در صورتی که زن درخواست نفقه از مرد نماید و مرد دلیلی مبنی بر عدم تمکین زن نداشته باشد، طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری، نفقه با توجه به در نظر گرفتن تحصیلات خانواده پدری و شئونات تعیین می گردد. گاهی اوقات گرفتن نفقه مشکل ساز می شود و یا مرد نمی تواند عدم تمکین زن را به دادگاه ثابت کند. کمک گرفتن از بهترین وکیل طلاق توافقی در قم می‌تواند چنین مشکلاتی را به خوبی حل و فصل کند.

برای کسانی که ساکن این شهر هستند و به دنبال اخذ مهریه می باشند، ما تعدادی از وکلای مورد اعتماد در این حوزه را در قالب بهترین وکیل مهریه در قم معرفی نموده ایم.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل خانواده در کرمانشاه نیز می تواند به موکلین خود در زمینه دعاوی متعدد خانواده کمک شایانی کند و سخت ترین مشکلات را برطرف نماید.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را بشناسید!

حسن کاظمی

بهترین وکیل کیفری قم

حسن کاظمی وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ و مذهبی قم مشغول به فعالیت می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی از جمله حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک فعالیت می کند؛ ایشان بهترین وکیل خانواده در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

تماس: 09123520213

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

هاشم زمانی

بهترین وکیل کیفری قم

هاشم زمانی یکی از بهترین وکیل خانواده در قم است و در ضمن وکیل پایه یک دادگستری در شهر مذهبی قم می باشد که در این شهر مشغول به انجام فعالیت های مختلف است؛ ایشان دعاوی در زمینه های ثبتی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی را تقبل می کند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه۶، پلاک ۱

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد. وی در امر وکالتو با 8 سال سابقه کاری توانسته است موکلین خود را راضی نگه دارد و به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم در بین مردم معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه حقوقی
 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک دکتری خصوصی از دانشگاه تهران
 • رتبه 12 آزمون کانون وکلا

تماس: 09127516901

آدرس: قم، خیابان جهاد، تیرسراج8، محله عمران آباد

عبدالمجید باقری

بهترین وکیل خانواده قم

عبدالمجید باقری وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است که در زمینه های متفاوت وکالت تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. وی دعاوی در زمینه های خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی و غیره را به خوبی بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالتی در شهر قم
 • کارشناس حقوق قضائی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09197461710

آدرس: قم، دورشهر، کوچه دوازدهم، پلاک هشتنم، طبقه 4

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل پایه یک دادگستری است که توانسته تا به امروز چندین پرونده را به عنوان یک وکیل مجرب و سابقه موفقیت حل کند؛ ایشان تخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی را عهده دار است؛ وی بهترین وکیل خانواده در قم است.

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران
 • مشاور حقوقی

تماس: 09121510700

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

محمد علی موحدی

بهترین وکیل کیفری قم

محمد علی موحدی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است و در حوزه های متفاوت حقوقی در شهر مذهبی قم مشغول به فعالیت است. وی در زمینه دعاوی های مختلف از جمله ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالت
 • مشاورحقوقی

تماس: ۰۹۱۲۵۵۱۵۷۸۶

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل کیفری قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری است و متناسب با تجربه کاری بسیار بالای خود در شهر مذهبی قم داشته اند رضایت هر یک از موکلین را جلب کند؛ ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم در بین مردم معرفی شده اند. وی در حوزه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

احمد جمالی

بهترین وکیل خانواده در قم

احمد جمالی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های متفاوت وکالتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و به علت تقبل پرونده های سخت وکالت، به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم  شناخته شده است. در ضمن وی در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره تخصص دارد.

تخصص و مهارت:

 •  12 سال سابقه وکالتی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09163686979

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه بیست و دوم، پلاک ۳۹۲

رضا سخائی

رضا سخائی

رضا سخائی به عنوان رییس مرکز دادگستری در شهر قم فعالیت می کند و تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، حقوقی و غیره دارد. وی بهترین وکیل خانواده در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه در شهر قم
 • رییس کانون وکلا دادگستری شهر قم
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز

تماس: 09121518082

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه اول، واحد سوم

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی یکی از بهترین وکیل خانواده در قم است؛ ایشان تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه انواع دعاوی خانواده دارد و می تواند بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار تمامی مردم عزیز شهر قم قرار دهد؛ ایشان با تمامی مردم عزیز مراجعه کننده به دفترشان رفتار و برخورد بسیار محترمانه دارند؛ جناب آقای سبحانی جزو وکلای مجرب قم هستند.

آدرس: قم

تلفن تماس: 09122515185

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم

برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در قم باید معیار هایی را در نظر گرفت. ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم عبارتند از:

 • بالا بودن سطح علمی و تحصیلات وکیل مورد نظر
 • صادق بودن و رازداری بهترین وکیل
 • داشتن تجربه کافی و موفقیت های متعدد در حوزه پرونده های خانواده و طلاق
 • داشتن خلاقیت و پیدا کردن راهکارهای کوتاه و اثربخش
 • دسترسی راحت تر و اختصاص دادن وقت کافی به موکل

بهترین وکیل کیفری در قم نیز از این ویژگی ها برخوردارند و می توانند به موکلین خود در کلیه زمینه ها کمک کنند.

حق الزحمه وکلا در قم چقدر است؟

می توان گفت هزینه وکالت پرونده ها در شهرهای مختلف با توجه به وضعیت مالی و فرهنگی اهالی آن شهر و شرایط اقتصادی کلی آن متفاوت است. سالانه قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری، تعرفه‌ ای را برای حدود نرخ وکالت انواع دعاوی حقوقی و کیفری تعیین می کنند که همه وکلا من جمله بهترین وکیل خانواده در قم موظف اند در محدوده آن از مراجعین و موکلین خود هزینه وکالت شان را دریافت کنند.

مورد دیگری که از نجومی شدن حق الوکاله های دریافتی وکلا و سو استفاده برخی از آن ها از موکلین جلوگیری می کند، تنظیم وکالتنامه به صورت الکترونیکی است. در این نوع از وکالتنامه ها، هر وکیلی موظف است که قرارداد خود با موکلش را در سامانه ثنا و صفحه مخصوص خود ثبت نماید و مطابق با حق الوکاله دریافتی مالیات مربوطه را نیز پرداخت کند که به اصطلاح به آن باطل کردن تمبر می گویند. از جمله موارد تاثیر گذار بر روی تعیین قیمت هر پرونده، نوع موضوع و سختی و پیچیدگی آن و مدت زمانی که برای رسیدگی به آن مورد نیاز است، میزان منفعتی که در میان است و شرایط موکل می باشد.

برای حضانت فرزندان چه شرایطی لازم است؟

پس از جدایی زوج و زوجه حضانت فرزندان دختر و پسر تا 7 سالگی به طور قطعی با مادر می باشد. بعد از هفت سالگی نیز تا زمان به بلوغ رسیدن فرزند که 18 سالگی می باشد، حضانت با پدر است. بعد از آن خود فرزند می‌ تواند برای ادامه زندگی با هر یک از والدین تصمیم گیری نماید. حضانت فرزندان بعد از طلاق یکی از مسائل پرچالش بین زوجین می باشد و همیشه کشمکش های زیادی بر سر این موضوع وجود دارد که متعاقبا فرزندان نیز در این بین آسیب می بینند.

به کمک بهترین وکیل طلاق توافقی در قم می توان این موضوع را به بهترین روش حل کرد. در صورت داشتن اعتیاد پدر و تایید و اثبات عدم صلاحیت او که به کمک یک وکیل خبره قابل انجام است، حضانت فرزند تا سن بلوغ به مادر واگذار می شود. نکته حائز اهمیت این است که حتی در زمانی که حضانت فرزندان با مادر می باشد، نفقه فرزند با پدر است و طبق قانون موظف است که آن را پرداخت کند.

برای حضانت فرزندان چه شرایطی لازم است؟

کلام آخر

ما در این مقاله مطالبی در مورد دعاوی خانواده و مسائلی مثل نفقه و حضانت فرزندان ارائه دادیم. همچنین برای مردم عزیز شهر قم که با مشکلات خانوادگی درگیر هستند و به دنبال یک وکیل خوب می گردند، 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای دریافت مشاوره و ارائه نظرات و انتقادات با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

اگر شوهر در جلسه اول دادگاه درخواست مهریه حاضر نشود، چه حکمی صادر می شود؟

به صورت غیابی محکوم به پرداخت می شود.

اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد می تواند مهریه طلب کند؟

بله. در هر شرایطی مهریه حق زن است.

جهیزیه زن پس از طلاق چه می شود؟

در صورتی که اموال ذکر شده تحت عنوان جهیزیه و یا هر عنوان دیگری از طرف زن وارد منزل شده باشد و متعلق به زن باشد، زن می تواند اموالش را پس بگیرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا