خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله ما قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را به شما معرفی کنیم. هنگامی که مشکلات در خانواده ها غیر قابل تحمل می شود و تعداد آن ها به قدری می شود که به تنهایی قابل رفع و رجوع نیست، کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می تواند بار سنگینی را از روی دوش خانواده ها و زوجین بردارد. یک وکیل خوب می داند که چگونه باید اختلافات موجود را از راه قانونی حل کند. اگر شما نیز به دنبال یک وکیل زبده در امور خانواده هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با مشکلات خانوادگی متفاوتی مواجه باشند و به تنهایی قادر به رفع اختلافات موجود نباشند. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در قم برای کسانی که ساکن این شهر هستند و به دنبال فردی آشنا به قانون و مسئولیت پذیر و قابل اعتماد می گردند، می تواند بسیار مفید باشد. بهترین وکیل در قم با توجه به مدرک تحصیلی خود و حیطه فعالیتی که دارد می تواند از پس چنین پرونده‌هایی به خوبی بر بیاید.

وکیل مورد نظر با توجه به تجربیاتی که دارد به خوبی می داند که لازم است در ابتدا برای ایجاد صلح بین زوجین تلاش کند و در صورت عدم موفقیت و عدم سازش بین آن ها، مراحل قانونی کار را آغاز کند. وکیل خانواده در زمینه دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه بعد از طلاق، حضانت فرزندان و استرداد جهیزیه اطلاعات گسترده ای دارد و به تمام مواد و تبصره های موجود در قانون مسلط است.

بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

در قانون، نفقه به معنی رفع احتیاجات فرد به مواردی مثل خوراک، پوشاک، مسکن و اسباب و اثاثیه منزل می باشد و زمانی که وظیفه تامین این موارد بر عهده شخص دیگری باشد، به فرد تامین کننده نفقه، منفق و کسی که نفقه را دریافت می کند منفق علیه می گویند. مطابق با ماده 1102 قانون مدنی زمانی که بین زوج و زوجه عقد دائم برقرار شود، هر دو نسبت به هم وظایفی بر عهده دارد و نفقه یکی از تعهداتی است که مرد در برابر زن باید انجام دهد. در صورتی پرداخت نفقه از طرف مرد برای زن واجب می شود که دو شرط برقرار باشد:

 • دائمی بودن عقد: که طبق ماده 1106 قانون مدنی در عقد دائم نفقه زن بر عهده مرد است.
 • تمکین زوجه: اگر زن از همسر خود عدم تمکین کند و بدون دلیل موجه خانه را ترک کند و قصد بازگشت نداشته باشد به این زن ناشزه می گویند و نفقه به او تعلق نمی گیرد.

در صورتی که زن درخواست نفقه از مرد نماید و مرد دلیلی مبنی بر عدم تمکین زن نداشته باشد، طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری، نفقه با توجه به در نظر گرفتن تحصیلات خانواده پدری و شئونات تعیین می گردد. گاهی اوقات گرفتن نفقه مشکل ساز می شود و یا مرد نمی تواند عدم تمکین زن را به دادگاه ثابت کند. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در قم می‌تواند چنین مشکلاتی را به خوبی حل و فصل کند.

برای کسانی که ساکن شهرهای دیگری مثل تبریز هستند، ما تعدادی از وکلای مورد اعتماد در این حوزه را در قالب بهترین وکیل خانواده در تبریز معرفی نموده ایم.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل خانواده در کرمانشاه نیز می تواند به موکلین خود در زمینه دعاوی متعدد خانواده کمک شایانی کند و سخت ترین مشکلات را برطرف نماید.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را بشناسید!

احمد جمالی

احمد جمالی

احمد جمالی، یکی از وکلایی است که بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود توانسته است در تمامی آزمون های پیش رو برای ورود به دنیای وکالت، موفق شود. ایشان در سال 1389 به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلای دادگستری، شماره پروانه 9125 را دریافت نمود. آقای جمالی جزو بهترین وکیل خانواده در قم است که زوجینی که بر سر مسائل مهریه، طلاق، نفقه و حضانت فرزندان و غیره با مشکل مواجه هستند، می توانند به ایشان مراجعه کنند. وکیل جمالی با توجه به شناخت کامل قوانین و چگونگی پیش برد پرونده از وکلای سرشناس شهر قم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری به مراجعین
 • اخذ پرونده های وکالتی در حوزه ملکی، خانواده، کیفری و ثبتی
 • 12 سال سابقه درخشان

آدرس: قم، باجک، کوچه 22، پلاک 392

شماره تماس: 09163686979

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی

آقای مجتبی سبحانی جزو یکی از بهترین وکیل خانواده در قم است که خدمات وکالتی بسیاری را با سعه صدر و آگاهی نسبت به تمامی قوانین و علوم قضایی، به مراجعین و موکلین خود ارائه می دهد. ایشان شماره پروانه 1777 را از کانون وکلای دادگستری دریافت نمودند. یکی از حوزه های فعالیت ایشان پرونده های طلاق و خانواده می باشد و با سرعت عمل در توقیف اموال و مهارت در جمع آوری داده ها و اثبات آن ها در دادگاه، رضایت موکلین را به خوبی جلب می نماید.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش انواع دعاوی خانوادگی و کیفری و حقوقی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • نگارش اوراق قضایی

آدرس: قم، 45 متری صدوق، 55 متری فردوسی، نبش خیابان شهید حسن پور، ساختمان شفق، طبقه دوم

شماره تماس: 09122515185

سید محمد هادی سید صالحی

سید محمد هادی سید صالحی

آقای سید محمد هادی سید صالحی، یکی دیگر از وکلایی است که در زمره بهترین وکیل خانواده در قم معرفی می شود. وی از سال 1388 پس از دریافت پروانه وکالت خود به شماره 1651 به طور رسمی ارائه خدمات وکالتی را آغاز نمود و تاکنون 12 سال است که به صورت فعال و مستمر به اخذ پرونده هایی با موضوعات مختلف مثل آیین دادرسی، جرایم اخلاقی، عقود و معاملات علاوه بر خانواده می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در پرونده های خانواده، حقوقی و کیفری
 • 12 سال سابقه درخشان وکالت
 • ارائه مشاوره به صورت غیرحضوری و حضوری

آدرس: قم، میدان 45 متری صدوقی، خیابان عطاران، نرسیده به چهارراه اول، پلاک 45، طبقه 5، واحد 15

شماره تماس: 09122210263

مهدی پیشوایی

مهدی پیشوایی

مهدی پیشوایی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق سال هاست که در دادگاه های خانواده قم به دفاع از موکلین خود مشغول است و از این رو به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم شناخته می شوند. علاوه بر پذیرش دعاوی خانواده، ایشان در زمینه های حقوقی و کیفری نیز پرونده های بسیاری را با موفقیت به ثبت رسانده است و بیش از 800 پرونده در رزومه خود دارد که نتایج مثبتی در انتها داشته اند. پروانه وکالت ایشان به شماره 21675 در سال 1388 از مرکز وکلای قوه قضاییه صادر شده است. آقای پیشوایی دو گواهینامه از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین از آموزش فرآیند تدوین قانون دارند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالتی و مشاوره حقوقی
 • عضویت در انجمن آیین دادرسی ایران و شورای حل اختلاف
 • تدریس داوری در حوزه دعاوی و قراردادها
 • مسئول کانون حقوقی آستان قدس در قم

آدرس: قم، انتهای دور شهر، میدان رسالت، حاشیه زیر گذر عطاران، برج سفید، طبقه 4، واحد 413

شماره تماس: 09121523019

محسن صالح

محسن صالح

محسن صالح از وکلای خبره در شهر قم است که به دلیل موفقیت هایی که در پرونده های طلاق و خانواده داشته، به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم به شمار می روند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق از دانشگاه قم و کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی قم می باشند. در سال 1393، پروانه وکالت ایشان از مرکز وکلای قوه قضاییه به شماره 45674 صادر گردید و پس از آن به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به فعالیت مشغول شدند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه درخشان در امور وکالتی
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • ارائه دهنده انواع مشاوره های حقوقی

آدرس: قم، زنبیل آباد، عطاران، بعداز چهارراه اول، جنب خیابان ولیعصر، مجتمع تجاری یاسمن، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 09124521790

مهدی رضازاده

مهدی رضازاده

مهدی رضازاده، وکیل پایه یک دادگستری و از وکلای خبره در زمینه دعاوی خانواده و طلاق می باشد. از این رو ایشان را می‌توان به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم به کسانی که برای اختلافات خانوادگی خود به دنبال فردی کار بلد هستند معرفی نمود. آقای رضازاده پروانه وکالت خود را به شماره 7913، حدود 16 سال قبل دریافت نموده و پس از آن به طور حرفه‌ای کار خود را آغاز کرده است.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه مفید و مستمر در وکالت
 • دارای مدرک کارشناسی رشته فقه و حقوق اسلامی
 • متخصص در دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، ارث و ماترک

آدرس: قم، میدان سعیدی، خیابان هفت تیر، کوچه 1، ساختمان پزشکان میلاد، طبقه زیرزمین، واحد 2

شماره تماس: 09123536467

حامد منفرد

حامد منفرد

حامد منفرد، یکی دیگر از بهترین وکیل خانواده در قم محسوب می‌شود که 13 سال سابقه در ارائه خدمات وکالتی در کارنامه خود دارد. آقای منفرد با داشتن تجربه کافی در دعاوی خانواده و طلاق توانسته است رضایت موکلین خود را به خوبی جلب نماید. ایشان علاوه بر تخصص در موضوعات خانواده، در دعاوی مربوط به حقوقی، کیفری و ملکی نیز بسیار موفق عمل نموده است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم انواع دادخواست و شکوائیه
 • تخصص در دعاوی خانواده هم چون ارثیه، ماترک، تقسیم اموال

آدرس: قم، خیابان 19 دی، جنب کوچه 31، ساختمان آقایی، طبقه دوم، واحد 2

شماره تماس: 09127583978

راضیه خانی

راضیه خانی

یکی دیگر از وکلایی که در لیست بهترین وکیل خانواده در قم قرار می گیرد، خانم راضیه خانی کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی با پروانه وکالت به شماره 151368 می باشد. ایشان در سال 1399 پروانه وکالت خود را کسب نموده و در مدت زمان کوتاهی دوره کارآموزی خود را با توجه به هوش بالا و پشتکار فراوان طی کرد. خانم خانی در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت می کند و در همین مدت کم پرونده های بسیاری را حوزه خانواده به ثبت رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • وکالت انواع دعاوی حقوقی و خانواده

آدرس: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، کوچه 5، ساختمان صفا، طبقه 3

شماره تماس: 09120956924

مرتضی مقدس

مرتضی مقدس

مرتضی مقدس وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در دعاوی مختلف می باشد. تجربه و سابقه بالای ایشان باعث شده است که ایشان پرونده های بسیاری را در زمینه موضوعات خانواده در دست گرفته و با داشتن جلسه مشاوره حضوری وکالت شان را بر عهده بگیرد. با این حساب می‌توان آقای مقدس را به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم معرفی کرد که تجربه 13 ساله ایشان راه را برای موکلین آقای مقدس هموار می نماید. پروانه وکالت آقای مقدس به شماره 46034 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی
 • 13 سال سابقه
 • مهارت در دعاوی خانواده، طلاق، ارث، شناسنامه و …
 • اخذ وکالت پرونده های حقوقی و کیفری

آدرس: قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت، ساختمان شفا، طبقه 2، واحد 8

شماره تماس: 09192528063 – 02537741838

حسن آذری

حسن آذری

حسن آذری، وکیل پایه یک دادگستری و قاضی بازنشسته در قوه قضاییه می باشند. ایشان سابقه ای 21 ساله در حوزه وکالت در کارنامه خود دارند، چرا که پروانه وکالت ایشان در سال 1380 به شماره 24880 از مرکز وکلای قوه قضاییه صادر شده است. با توجه به حوزه فعالیت آقای آذری چه در زمان قضاوت و چه در زمان وکالت، در دادگاه های خانواده، ایشان را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم به شما معرفی نمود.

تخصص و مهارت:

 • 21 سال سابقه درخشان
 • قاضی بازنشسته دادگستری
 • کارشناس رشته حقوق از دانشگاه قم

آدرس: قم، بلوار امین، فلکه مفتح، تقاطع خیابان مفتح و بکائی، پلاک 170

شماره تماس: 09121532916

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم

برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در قم باید معیار هایی را در نظر گرفت. ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم عبارتند از:

 • بالا بودن سطح علمی و تحصیلات وکیل مورد نظر
 • صادق بودن و رازداری بهترین وکیل
 • داشتن تجربه کافی و موفقیت های متعدد در حوزه پرونده های خانواده و طلاق
 • داشتن خلاقیت و پیدا کردن راهکارهای کوتاه و اثربخش
 • دسترسی راحت تر و اختصاص دادن وقت کافی به موکل

بهترین وکیل خانواده در تهران نیز از این ویژگی ها برخوردار است و می تواند به موکلین خود در این زمینه کمک کند.

برای حضانت فرزندان چه شرایطی لازم است؟

پس از جدایی زوج و زوجه حضانت فرزندان دختر و پسر تا 7 سالگی به طور قطعی با مادر می باشد. بعد از هفت سالگی نیز تا زمان به بلوغ رسیدن فرزند که 18 سالگی می باشد، حضانت با پدر است. بعد از آن خود فرزند می‌ تواند برای ادامه زندگی با هر یک از والدین تصمیم گیری نماید. حضانت فرزندان بعد از طلاق یکی از مسائل پرچالش بین زوجین می باشد و همیشه کشمکش های زیادی بر سر این موضوع وجود دارد که متعاقبا فرزندان نیز در این بین آسیب می بینند.

به کمک بهترین وکیل خانواده در ایران می توان این موضوع را به بهترین روش حل کرد. در صورت داشتن اعتیاد پدر و تایید و اثبات عدم صلاحیت او که به کمک یک وکیل خبره قابل انجام است، حضانت فرزند تا سن بلوغ به مادر واگذار می شود. نکته حائز اهمیت این است که حتی در زمانی که حضانت فرزندان با مادر می باشد، نفقه فرزند با پدر است و طبق قانون موظف است که آن را پرداخت کند.

برای حضانت فرزندان چه شرایطی لازم است؟

کلام آخر

ما در این مقاله مطالبی در مورد دعاوی خانواده و مسائلی مثل نفقه و حضانت فرزندان ارائه دادیم. همچنین برای مردم عزیز شهر قم که با مشکلات خانوادگی درگیر هستند و به دنبال یک وکیل خوب می گردند، 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای دریافت مشاوره و ارائه نظرات و انتقادات با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

اگر شوهر در جلسه اول دادگاه درخواست مهریه حاضر نشود، چه حکمی صادر می شود؟

به صورت غیابی محکوم به پرداخت می شود.

اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد می تواند مهریه طلب کند؟

بله. در هر شرایطی مهریه حق زن است.

جهیزیه زن پس از طلاق چه می شود؟

در صورتی که اموال ذکر شده تحت عنوان جهیزیه و یا هر عنوان دیگری از طرف زن وارد منزل شده باشد و متعلق به زن باشد، زن می تواند اموالش را پس بگیرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا