وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم ⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله ما قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را به شما معرفی کنیم. هنگامی که مشکلات در خانواده ها غیر قابل تحمل می شود و تعداد آن ها به قدری می شود که به تنهایی قابل رفع و رجوع نیست، کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می تواند بار سنگینی را از روی دوش خانواده ها و زوجین بردارد. یک وکیل خوب می داند که چگونه باید اختلافات موجود را از راه قانونی حل کند. اگر شما نیز به دنبال یک وکیل زبده در امور خانواده هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با مشکلات خانوادگی متفاوتی مواجه باشند و به تنهایی قادر به رفع اختلافات موجود نباشند. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در قم برای کسانی که ساکن این شهر هستند و به دنبال فردی آشنا به قانون و مسئولیت پذیر و قابل اعتماد می گردند، می تواند بسیار مفید باشد. بهترین وکیل در قم با توجه به مدرک تحصیلی خود و حیطه فعالیتی که دارد می تواند از پس چنین پرونده‌هایی به خوبی بر بیاید.

وکیل مورد نظر با توجه به تجربیاتی که دارد به خوبی می داند که لازم است در ابتدا برای ایجاد صلح بین زوجین تلاش کند و در صورت عدم موفقیت و عدم سازش بین آن ها، مراحل قانونی کار را آغاز کند. وکیل خانواده در زمینه دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه بعد از طلاق، حضانت فرزندان و استرداد جهیزیه اطلاعات گسترده ای دارد و به تمام مواد و تبصره های موجود در قانون مسلط است.

بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

راه های پیدا کردن یک وکیل خانواده حرفه ای

پیگیری انواع دعاوی خانواده چه از نوع طلاق که چندین نفر از جمله زن و شوهر و در برخی موارد فرزندان درگیر آن هستند و چه از نوع تغییر جنسیت که به یک فرد مربوط می شود و باید برای تغییر هویت و مجاب کردن قانون برای موافقت با تصمیم او تلاش کند، از حساسیت زیادی برخوردار است و در بسیاری از موارد نیاز به همراهی یک وکیل حرفه ای در این حوزه دارد. یافتن وکیلی که بتواند در خصوص موضوع نظر دارای تجربه و تخصص کافی باشد و تمام توان خود را برای حل آن به کار گیرد، نیاز به تحقیق و بررسی بیش تری دارد و نمی توان به هر وکیلی در این راه اعتماد کرد.

از جمله روش هایی که برای یافتن وکیل خوب می توان به کار برد، به شرح زیر می باشد:

 • یکی از روش های یافتن یک وکیل خبره، جستجوی اینترنتی و گشت و گذار در سایت هایی است که زمینه فعالیت آن ها معرفی وکلای خبره در هر منطقه و شهر، به تفکیک استان ها و حوزه تخصصی آن ها می باشد.
 • داشتن جلسه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری و کمک گرفتن از راهنمایی های وکیل مورد نظر و تشریح نحوه عملکرد و راهکاری که برای حل موضوع پرونده استفاده می شود نیز تا حدودی می تواند در انتخاب وکیل موثر باشد.
 • پرس و جو از از نزدیکان و دوستان و کسانی که سابقه بهره مندی از بهترین وکیل خانواده در قم را دارند نیز می تواند روش خوبی برای انتخاب وکیل باشد. استفاده از تجربیات دیگران در هر زمینه ای روشنگر راهی برای یک انتخاب صحیح است.
بهترین وکیل خانواده در قم کیست؟

نفقه چیست و چگونه محاسبه می شود؟

در قانون، نفقه به معنی رفع احتیاجات فرد به مواردی مثل خوراک، پوشاک، مسکن و اسباب و اثاثیه منزل می باشد و زمانی که وظیفه تامین این موارد بر عهده شخص دیگری باشد، به فرد تامین کننده نفقه، منفق و کسی که نفقه را دریافت می کند منفق علیه می گویند. مطابق با ماده 1102 قانون مدنی زمانی که بین زوج و زوجه عقد دائم برقرار شود، هر دو نسبت به هم وظایفی بر عهده دارد و نفقه یکی از تعهداتی است که مرد در برابر زن باید انجام دهد. در صورتی پرداخت نفقه از طرف مرد برای زن واجب می شود که دو شرط برقرار باشد:

 • دائمی بودن عقد: که طبق ماده 1106 قانون مدنی در عقد دائم نفقه زن بر عهده مرد است.
 • تمکین زوجه: اگر زن از همسر خود عدم تمکین کند و بدون دلیل موجه خانه را ترک کند و قصد بازگشت نداشته باشد به این زن ناشزه می گویند و نفقه به او تعلق نمی گیرد.

در صورتی که زن درخواست نفقه از مرد نماید و مرد دلیلی مبنی بر عدم تمکین زن نداشته باشد، طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری، نفقه با توجه به در نظر گرفتن تحصیلات خانواده پدری و شئونات تعیین می گردد. گاهی اوقات گرفتن نفقه مشکل ساز می شود و یا مرد نمی تواند عدم تمکین زن را به دادگاه ثابت کند. کمک گرفتن از بهترین وکیل طلاق در قم می‌تواند چنین مشکلاتی را به خوبی حل و فصل کند.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

طلاق توافقی با وکیل خانواده

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که توسط یهترین وکیل خانواده در قم مورد رسیدگی و پیگیری قرار می گیرد. در این نوع از طلاق همان طور که از نامش نیز پیدا است زوجین برای جدایی توافق دارند ولیکن قبل از هرگونه اقدامی باید در مورد حقوق مالی و غیر مالی از قبیل مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، و غیره به توافق رسیده باشند.

اگر یکی از طرفین برای طلاق رضایت نداشته باشد قاضی حکم طلاق توافقی را صادر نکرده و باید روند پیگیری براساس طلاق یک طرفه انجام گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که توافق طرفین باید به صورت کتبی و به امضا طرفین رسیده باشد و ضممیه درخواست طلاق به دادگاه ارائه شود.

دادگاه نیز توافقنامه طرفین را مورد قبول قرار داده و حکم عدم سازش را صادر می کند و زوجین می توانند برای ثبت طلاق به یکی از دفترخانه های رسمی طلاق مراجعه کنند. اگرچه روند پیگیری پرونده های طلاق توافقی در مقایسه با سایر انواع طلاق کوتاه تر بوده و در مدت زمان کوتاهی به اتمام می رسد ولیکن بهترین وکیل خانواده در قم می تواند با اطلاع دقیق و تجربه ای که در رسیدگی به دعاوی کسب نموده در تسریع روند پرونده به شما کمک کند و در تنظیم و امضای توافقنامه مسائل مالی و غیرمالی مانع از ضایع شدن حقوق شما گردد.

زوجین بعد از ارائه درخواست طلاق توافقی باید در جلسات مشاوره شرکت کنند سپس با مراجعه به مراکز غربالگری برای صدور حکم عدم سازش اقدام نمایند که این روند در حالت معمول 6 الی 9 ماه به طول می انجامد ولی با حضور وکیل خانواده نیازی به حضور زوجین در هیچکدام از این مراحل نبوده و مراحل طلاق توافقی در حداکثر زمان یک ماه به پایان می رسد.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را بشناسید!

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی بیش از ده سال سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری و دارای دکترای حقوق خصوصی و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری قم می باشد. از تخصص های ایشان میتوان به دعاوی خانواده، دادگاه انقلاب، جرائم مالی و اقتصادی، ملکی، کیفری، دیه، تصادف، پیمانکاری، قراردادها، حقوق تجاری و … اشاره کرد.

تخصص های دکتر محمد سلیمی افشارجقی:

 • وکیل ابطال اجراییه
 • وکیل ابطال سند
 • وکیل اخذ و مطالبه اجرت المثل
 • وکیل اخذ و مطالبه اجور معوقه
 • وکیل ارث
 • وکیل استفاده از سند مجعول
 • وکیل الزام به تحویل مبیع
 • وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

آدرس: قم، خیابان هفت تیر، روبروی کوچه 44، پلاک 15، طبقه دوم

برای اعطای وکالت به دکتر محمد سلیمی، یکی از وکلای خوب قم میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09127523247

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد. وی در امر وکالتو با 8 سال سابقه کاری توانسته است موکلین خود را راضی نگه دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در قم در بین مردم معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه حقوقی
 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک دکتری خصوصی از دانشگاه تهران
 • رتبه 12 آزمون کانون وکلا

تماس: 09127516901

آدرس: قم، خیابان جهاد، تیرسراج8، محله عمران آباد

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، دارای سابقه وکالت در انواع دعاوی خانواده، حقوقی و کیفری می باشند. ایشان مشاور حقوقی خبره و یکی از وکلای زن فعال در شهر قم هستند که به دلیل تعامل و هم فکری با موکلین و رسیدگی دلسوزانه به پرونده ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم شناخته شده است .

تخصص خانم معصومه قلندری:

 • وکالت در دعاوی خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و …)
 • وکالت در دعاوی حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • وکالت در دعاوی کیفری (مواد مخدر، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر و …)
 • وکالت در امور قراردادها (مطالبه وجه قرارداد، الزام به انجام تعهد، فسخ و ابطال قرارداد و …)

جهت اعطای وکالت و دریافت مشاوره از خانم معصومه قلندری به صورت حضوری و غیرحضوری، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۵۱۶۶۹۶
آدرس دفتر: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، بین کوچه ۱ و ۳، ساختمان یلدا، طبقه ۵، واحد ۱۶

سيده فاطمه موسوی

سيده فاطمه موسوی

خانم سيده فاطمه موسوی وكیل پايه يک دادگستری ،مشاوره حقوقي و كارشناش ارشد حقوق جزا و جرم شناسي مي باشد.با توجه به سابقه فعاليت حقوقي وکیل سيده فاطمه موسوی انتخاب ايشان برای دعاوی حقوقی،كيفری،خانواده می‌تواند تاثیر مثبتی در روند و مسیر قانونی پرونده داشته باشد . وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین، برخورد و رفتار حرفه‌ای و مناسب با موکلین، فن بیان و نفوذ کلام، به عنوان یک وکیل حرفه‌ای و مسئولیت پذیر شناخته شود. همچنین ایشان یکی از بهترین وکلای شهرستان قم می باشند.

برخی از حوزه های تخصص خانم سیده فاطمه موسوی

 • دعاوی خانواده شامل؛ مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه و فرزند، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهيزيه ،طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج،الزام به تميكن و…
 • دعاوی حقوقی شامل؛ تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها و ثبت شركت، مطالبه وجه چک و سفته و…
 • دعاوی كيفری شامل؛ كلاهبرداری، جعل، خيانت در امانت، انتقال مال غير، تهديد، سرقت و ….

آدرس: باجک یک، بین کوچه ۱۱و۱۳ ،دفتروکالت

شماره تماس: 09100114151

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل پایه یک دادگستری است که توانسته تا به امروز چندین پرونده را به عنوان یک وکیل مجرب و سابقه موفقیت حل کند؛ ایشان تخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی را عهده دار است؛ وی بهترین وکیل خانواده در قم است.

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

محمد علی موحدی

بهترین وکیل کیفری قم

محمد علی موحدی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است و در حوزه های متفاوت حقوقی در شهر مذهبی قم مشغول به فعالیت است. وی در زمینه دعاوی های مختلف از جمله ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در قم است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالت
 • مشاورحقوقی

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل کیفری قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری است و متناسب با تجربه کاری بسیار بالای خود در شهر مذهبی قم داشته اند رضایت هر یک از موکلین را جلب کند؛ ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم در بین مردم معرفی شده اند. وی در حوزه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

احمد جمالی

بهترین وکیل خانواده در قم

احمد جمالی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های متفاوت وکالتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و به علت تقبل پرونده های سخت وکالت، به عنوان بهترین وکیل خانواده در قم  شناخته شده است. در ضمن وی در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره تخصص دارد.

تخصص و مهارت:

 •  12 سال سابقه وکالتی
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه بیست و دوم، پلاک ۳۹۲

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم

برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در قم باید معیار هایی را در نظر گرفت. ویژگی های بهترین وکیل خانواده در قم عبارتند از:

 • بالا بودن سطح علمی و تحصیلات وکیل مورد نظر
 • صادق بودن و رازداری بهترین وکیل
 • داشتن تجربه کافی و موفقیت های متعدد در حوزه پرونده های خانواده و طلاق
 • داشتن خلاقیت و پیدا کردن راهکارهای کوتاه و اثربخش
 • دسترسی راحت تر و اختصاص دادن وقت کافی به موکل

حق الزحمه وکلا در قم چقدر است؟

می توان گفت هزینه وکالت پرونده ها در شهرهای مختلف با توجه به وضعیت مالی و فرهنگی اهالی آن شهر و شرایط اقتصادی کلی آن متفاوت است. سالانه قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری، تعرفه‌ ای را برای حدود نرخ وکالت انواع دعاوی حقوقی و کیفری تعیین می کنند که همه وکلا من جمله بهترین وکیل خانواده در قم موظف اند در محدوده آن از مراجعین و موکلین خود هزینه وکالت شان را دریافت کنند.

مورد دیگری که از نجومی شدن حق الوکاله های دریافتی وکلا و سو استفاده برخی از آن ها از موکلین جلوگیری می کند، تنظیم وکالتنامه به صورت الکترونیکی است. در این نوع از وکالتنامه ها، هر وکیلی موظف است که قرارداد خود با موکلش را در سامانه ثنا و صفحه مخصوص خود ثبت نماید و مطابق با حق الوکاله دریافتی مالیات مربوطه را نیز پرداخت کند که به اصطلاح به آن باطل کردن تمبر می گویند. از جمله موارد تاثیر گذار بر روی تعیین قیمت هر پرونده، نوع موضوع و سختی و پیچیدگی آن و مدت زمانی که برای رسیدگی به آن مورد نیاز است، میزان منفعتی که در میان است و شرایط موکل می باشد.

حق الزحمه وکلا در قم چقدر است؟

برای حضانت فرزندان چه شرایطی لازم است؟

پس از جدایی زوج و زوجه حضانت فرزندان دختر و پسر تا 7 سالگی به طور قطعی با مادر می باشد. بعد از هفت سالگی نیز تا زمان به بلوغ رسیدن فرزند که 18 سالگی می باشد، حضانت با پدر است. بعد از آن خود فرزند می‌ تواند برای ادامه زندگی با هر یک از والدین تصمیم گیری نماید. حضانت فرزندان بعد از طلاق یکی از مسائل پرچالش بین زوجین می باشد و همیشه کشمکش های زیادی بر سر این موضوع وجود دارد که متعاقبا فرزندان نیز در این بین آسیب می بینند.

به کمک بهترین وکیل طلاق توافقی در قم می توان این موضوع را به بهترین روش حل کرد. در صورت داشتن اعتیاد پدر و تایید و اثبات عدم صلاحیت او که به کمک یک وکیل خبره قابل انجام است، حضانت فرزند تا سن بلوغ به مادر واگذار می شود. نکته حائز اهمیت این است که حتی در زمانی که حضانت فرزندان با مادر می باشد، نفقه فرزند با پدر است و طبق قانون موظف است که آن را پرداخت کند.

کلام آخر

ما در این مقاله مطالبی در مورد دعاوی خانواده و مسائلی مثل نفقه و حضانت فرزندان ارائه دادیم. همچنین برای مردم عزیز شهر قم که با مشکلات خانوادگی درگیر هستند و به دنبال یک وکیل خوب می گردند، 10 تا از بهترین وکیل خانواده در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای دریافت مشاوره و ارائه نظرات و انتقادات با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

اگر شوهر در جلسه اول دادگاه درخواست مهریه حاضر نشود، چه حکمی صادر می شود؟

به صورت غیابی محکوم به پرداخت می شود.

اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد می تواند مهریه طلب کند؟

بله. در هر شرایطی مهریه حق زن است.

جهیزیه زن پس از طلاق چه می شود؟

در صورتی که اموال ذکر شده تحت عنوان جهیزیه و یا هر عنوان دیگری از طرف زن وارد منزل شده باشد و متعلق به زن باشد، زن می تواند اموالش را پس بگیرد.

4.6/5 - (5 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا