وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در همدان⭐【سال1403】⚖️

لیستی از بهترین وکیل ملکی در همدان به پیشنهاد سایت وکیل چی:

  • فائزه حسنلو (خیابان بوعلی)
  • علی اسدی حبیب (خیابان بوعلی)
  • مصطفی ضیغمی (خیابان بوعلی13)
  • حسن قربانی (خیابان بوعلی)
  • عرفان صالح (بلوار مدنی)
  • لیلا آرین پارسا (آرامگاه بوعلی)
  • ستار عزیزی (دانشگاه بوعلی سینا)
  • افسانه مرادی برلیان (صالح آباد)
  • حمیدرضا شهسواری (میدان دانشگاه)

دعاوی ملکی از جمله دعاوی پرحاشیه و تعداد موضوعات گسترده هستند که مورد دعوا، زمین و یا ملکی از نوع تجاری، مسکونی، اراضی کشاورزی و … است. این دعاوی مختص شهر و یا منطقه خاصی نیستند و در هر منطقه ای می توانند اتفاق بیفتند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم و برای ساکنین همدان 10 تا از بهترین وکیل ملکی در همدان را معرفی کنیم، پس در ادامه با ما باشید.

بهترین وکیل ملکی در همدان کیست؟

بهترین وکیل ملکی در همدان به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی دارای تخصص باشد. دعاوی ملکی از جمله دعاوی هستند که به اموال غیر منقول یعنی اموالی که ماهیت جابجایی و انتقال ندارند مربوط می شوند. کسی که ادعای داشتن تخصص در این حوزه دارد باید تمامی انتظاراتی که یک فرد از وکیل خود در این زمینه دارد را برطرف کند و معیارهای لازم را داشته باشد؛ مثلا چنین فردی باید پرونده هایی را با موضوع دعاوی ملکی و انواع اراضی کار کرده باشد و در آن ها نتایج خوبی را به دست آورده باشد. همچنین چنین فردی می تواند مشاوره های لازم را به کسانی که نیازمند راهنمایی در این زمینه هستند ارائه دهد.

بهترین وکیل ملکی در همدان توانایی وکالت در دعاوی دیگری همچون کیفری، خانواده، حقوقی، ثبتی و غیره را نیز دارد، اما تخصص اصلی و مهارت او در این حوزه می باشد. می توانیم بگوییم یک وکیل ملکی در گروه بهترین وکیل در همدان می باشد. بهترین وکیل ملکی می تواند در دعاوی مانند جعل سند، اخذ پایان کار، خلع ید و رفع تصرف عدوانی، الزام به تنظیم اسناد رسمی و غیره ورود یافته و وکالت را برعهده بگیرد.

بهترین وکیل ملکی در همدان کیست؟

دعوای ملکی از نوع الزام به تنظیم اسناد رسمی

معامله اموال غیرمنقول مانند املاک و اراضی، باید برای کاهش تبعات موجود و اختلافات پیش آمده، با اسناد رسمی به ثبت برسند. بعد از آن که معامله ای بین طرفین شکل گرفت و قولنامه بین آن ها نوشته شد، فرد فروشنده ملزم به ثبت اسناد رسمی به نام طرف مقابل است. در برخی موارد ممکن است که فرد فروشنده با وجود این که ملک دارای سند است، از انتقال آن به فرد خریدار خودداری کند. در این صورت باید خریدار جهت دریافت حق خود و الزام به تنظیم سند رسمی اعاده دعوا نماید. این دعوا از دعاوی مالی ملکی می باشد.

غالبا افراد برای طرح شکایت و پیگیری پرونده اقدام به بهره مندی از یک وکیل ملکی می‌ نمایند. از این رو توصیه می شود در صورت اقامه چنین اختلافی در همدان، فرد خریدار حتما از بهترین وکیل ملکی در همدان کمک بگیرد. از جمله نکاتی که فرد خریدار در هنگام طرح شکایت باید به آن توجه کند، شامل موارد زیر می شود:

 • حتما یکی از افرادی که فروش مستقیم ملک را بر عهده داشته و یا مالک اصلی ملک بوده و یا از کسانی که در این معامله دخالت داشته اند تا خریدار به فروشنده متصل شود، طرف دعوا قرار گیرد.
 • در صورتی شکایت مورد نظر مورد پذیرش دادگاه قرار می گیرد که مدارکی از جمله پایان کار، فک رهن و شهرداری کامل باشد.
 • اگر ملک مورد دعوا در رهن بانک بوده باشد، درخواست ارائه شده باید از نوع الزام به تنظیم سند رسمی و فک رهن به صورت همزمان باشد و اگر ملک در بازداشت باشد، این دعوا از طرف محکمه رد می شود.

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در همدان

بهترین وکیل ملکی در همدان باید ویژگی ها و مشخصاتی داشته باشد تا بتواند از جانب موکلین و مراجعین انتخاب شده و حتی به دیگران نیز معرفی شود. بسیاری از وکلا از تخصص و تبحر خوبی برخوردار نیستند و به همین دلیل نمی توانند انتخاب موکلین برای دعاوی ویژه به خصوص دعاوی ملکی باشند. همان طور که می دانیم وکیلی توانایی وکالت دعاوی مربوط به امور ملکی و اراضی را خواهد داشت که نسبت به حوزه املاک، انواع معاملات آن و قوانین شهرداری علاوه بر قوانین حقوقی کشور تسلط داشته باشد. ویژگی هایی که باعث می شود مطابق با آن ها بهترین وکیل ملکی در همدان را انتخاب نمود عبارتند از:

 • داشتن تجربه کافی و سابقه درخشان در وکالت انواع دعاوی ملکی، به طوری که تعداد پرونده های موفق ایشان قابل بیان بوده و بتواند موکلین را مجاب برای انتخاب ایشان کند.
 • دریافت حق الوکاله منصفانه و پرهیز از هزینه تراشی های بی مورد و طمع ورزی در پرونده مورد نظر
 • داشتن پروانه وکالت و درجه پایه یک، زیرا کسی که وکیل پایه یک دادگستری باشد تمامی مراحل آموزشی را به خوبی پشت سر گذاشته و از نظر تئوری یک وکیل آماده می باشد.
 • پیگیری، ممارست و مسئولیت پذیری برای انجام وظیفه محول شده از دیگر ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی در همدان است، به طوری که موکل از انجام پرونده در زمان مورد نظر اطمینان خاطر داشته باشد و بداند وکیل خود از هیچ تلاشی برای پرونده کوتاهی نکرده است.
 • جلب رضایت مراجعین و موکلین با توضیح کامل در مورد مراحل انجام کار و راه حلی که قرار است در پیش گرفته شود.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در همدان را بشناسید!

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

فاِِئزه حسنلو وکیل پایه یک دادگستری می باشند و مشغول به فعالیت وکالتی در این شهر بزرگ اند. وی با لقب بهترین وکیل در همدان در بین مردم شناخته می شوند و تا به امروز موفق شده اند تاکنون ده ها پرونده موفق را در کارنامه وکالتی شان به ثبت برسانند. خانم فائزه حسنلو در شهر همدان مورد اعتماد و اطمینان مردم اند و با برگزاری مشاوره های کاملا حرفه ای شان، توانسته اند تا به مردم کمک زیادی در زمینه های مختلف حقوقی داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب وکیل پایه یک دادگستری می باشند و در ضمن در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام وکالت در زمینه های ملکی، مالی، کیفری، طلاق، تجاری، طلاق و غیره می باشند. وی با تمرکز و تسلط کلامی بسیار خوب خود، از موکلین شان در دادگاه دفاع کرده اند و همه تلاششان را می کنند تا بهترین دفاعیات را از موکلین شان داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، ابتدای کوچه دادگستری، مقابل اداره پست، ساختمان پردیس، طبقه اول، واحد۳

مصطفی ضیغمی

مصطفی ضیغمی

مصطفی ضیغمی وکیل پایه یک دادگستری می باشند و در زمینه های مختلف مانند مالی، تجاری، ملکی، کیفری، خانوادگی و غیره مشغول به فعالیت در شهر بزرگ همدان می باشند. وی با صداقت زیاد و امانتداری بالایی که در زمینه شغلی خود دارند، به عنوان بهترین وکیل در همدان شناخته شده اند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • کارشناس حقوق سابق دانشگاه علوم پزشکی همدان
 • 17 سال سابقه کاری وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی13، خانه برج آریان، طبقه10، واحد115

حسن قربانی

حسن قربانی

حسن قربانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبای همدان اند و در دعاوی های متعدد وکالتی، در این شهر بزرگ مشغول به انجام فعالیت های متعدد می باشند. وی به عنوان بهترین وکیل در همدان شناخته شده اند و توانسته اند تا با کار حرفه ای خود، رضایت مردم و موکلینش را به خود جلب کنند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان ،خیابان بوعلی (سیزده خانه)، کوچه شهید لعلی ، بن بست فقیهی ، پلاک ۲۱ ، طبقه همکف

عرفان صالح

عرفان صالح

عرفان صالح وکیل پایه یک دادگستری اند و در زمینه های متعدد وکالتی از جمله کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی و غیره مشغول به انجام دادن فعالیت در شهر بزرگ همدان اند و با فن بیان بسیار رسا و شیوایی کلامی که دارند توانسته اند تا با لقب بهترین وکیل در همدان شناخته شوند. وی به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های بزرگ و معتبر فعالیت هایی نیز داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی حقوق خصوصی
 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاورحقوقی

آدرس:  همدان، بلوار مدنی

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبای همدان اند و سالیان بسیار زیادی است که با لقب وکیل سرشناس در این شهر مشغول به انجام فعالیت های مختلف حقوقی می باشند. وی تخصص و مهارت بسیار زیادی در حرفه کاریشان دارند و همه هدفشان، جلب کردن رضایت مراجعه کنندگان می باشد. خانم لیلا آرین پارسا به عنوان خبرنگار و مدیر در هفته نامه انعکاس همت روز مشغول به فعالیت بوده است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • استاد دانشگاه

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، پاساژ الماس، اداری ۲، طبقه ۴، واحد ۴۳

ستار عزیزی

ستار عزیزی

ستار عزیزی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و تاریخی همدان اند و سابقه کاری بسیار درخشان و بالایی در دعاوی های متعدد حقوقی را بر عهده دارند. وی مشاوره های حضوری و غیر حضوری را به مراجعه کنندگان شان می دهند و توانسته اند تا موجب جلب رضایت آنان شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • مشاورحقوقی

آدرس: همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده ادبیات و علوم انسانی

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی وکیل پایه یک دادگستری می باشند و موفق شده اند تا با لقب بهترین وکیل در همدان شناخته شوند و سبب اطمینان و اعتماد مردم عزیز شوند. خانم افسانه مرادی برلیان در دعاوی های متعدد از جمله خانوادگی، ملکی، مالی، طلاق، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت می باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیبان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری یکی از بهترین وکیل ملکی در همدان است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی همدان می باشد و دارای مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا و جرم شناسی است؛ جناب آقای شهسواری دارای فن بیان بسیار قوی است و بین بهترین وکلای همدان قرار دارد؛ ایشان چندین سال سابقه درخشان وکالت در دعاوی مالی، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اوقاف، اجرت المثل و خلع ید و غیر دارد.

آدرس: همدان، میدان دانشگاه، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، ساختمان امین، طبقه ٣، واحد ٧

هزینه استخدام بهترین وکیل ملکی در همدان

حق الوکاله بهترین وکیل ملکی در همدان ممکن است مقادیر مختلفی داشته باشد. این مبلغ به عواملی همچون میزان شهرت و مهارت وکیل مورد نظر، محل قرارگیری دفتر وکالت، سختی و پیچیدگی پرونده و میزان منفعتی که فرد موکل در دعوای مورد نظر خواهد برد بستگی دارد. ممکن است حق الوکاله درخواستی بهترین وکیل ملکی در همدان، درصدی از میزان منفعتی که در دعوای مورد نظر در میان است باشد.

هزینه استخدام بهترین وکیل ملکی در همدان

افراز املاک مشاع چگونه انجام می شود؟

یکی از دعاوی رایج و پر دغدغه در بین دعاوی ملکی، دعوای افراز املاک مشاع می باشد. موردی که در این میان باعث اختلاف شده است املاک و اراضی مشترک و مشاع بین افراد می باشد. آنچه در این بین مهم است تعداد شرکا در ملک مورد نظر است و اگر فرد نتواند وجود شرکای خود را ثابت کند، نمی تواند دعوای افراز املاک مشاع را مطرح نماید. غالبا یکی از شرکا دعوا را مطرح می کند و در ادامه بهترین وکیل ملکی در همدان کار را در دست می گیرد و با رضایت تمام شرکا، ملک تفکیک می گردد.

اموال غیر منقول چه اموالی هستند؟

به طور کلی اموال هر فردی به اموال منقول و غیر منقول تقسیم بندی می شوند. ممکن است اموال هر فردی به هر دلیلی مورد تعدی قرار گیرد و کلاهبرداری هایی در مورد آن انجام شود که در نهایت منجر به از دست دادن اموال فرد شود. چیزی که در این مقاله مورد بحث است، اموال غیر منقول می باشد. به طور کلی اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که قابل حمل نیستند و نمی توان آن ها را جابجا کرد و با خود به جای دیگری برد.

اموال غیر منقول یعنی همان املاک و اراضی، مثل اموال منقول نیستند که قابل سرقت و یا ناپدید شدن باشند. اما در مورد آن ها نیز به دلیل داشتن سند ملکی دعاوی بسیاری پیش می آید. اگر در مورد آن ها اختلاف و دعوایی اتفاق بیفتد، قطعا به دلیل تخصصی بودن آن و داشتن قوانین، مواد و تبصره های مختلف و پیچیده، به صورت شخصی نمی توان آن را حل و فصل کرد و نیازمند راهنمایی و همراهی بهترین وکیل ملکی در همدان خواهد بود.

املاک و اراضی غیر منقول به دو دسته تجاری و مسکونی تقسیم بندی می گردد. املاک تجاری به املاکی گفته می شوند که برای اقدامات تجاری، راه اندازی فروشگاه ها، بانک، شرکت ها و بخش های صنعتی استفاده می شوند و املاک مسکونی نیز همان ساختمان ها و آپارتمان ها و املاکی هستند که قابل سکونت هستند و هر شخصی برای زندگی به یکی از آن ها احتیاج دارد. علاوه بر املاک که زمین های ساخته شده هستند، اراضی نیز جزو اموال غیر منقول هستند که به دو دسته اراضی محدوده شهری و خارج از محدوده شهری تقسیم می شوند. اراضی که در محدوده شهری هستند برای احداث ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها و مراکز اقامتی مورد استفاده قرار می گیرند. اراضی و زمین های خارج از محدوده شهری نیز زمین های زراعی، سوله های مربوط به انبارها، کارگاه ها و کارخانه ها هستند.

کلام آخر

موضوع مورد بحث در این مقاله دعاوی ملکی و معرفی وکلای مطرح در شهر همدان بود. ما برای کمک به کسانی که نیاز به تحقیق و یافتن یک وکیل خبره دارند، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در همدان را معرفی کردیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

از همراهی شما سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادات خود در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در همدان کلیک کنید.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

اگر در یک ملک ورثه ای یکی از ورثه حاضر به فروش نباشد، تکلیف بقیه چیست؟

بهترین روش در مورد اموال فرد فوت‌شده اعم از منقول و غیرمنقول (ماترک) دادخواست تقسیم ماترک است.

برای خرید خانه الزاما قولنامه باید تنظیم شود، یا انتقال سند در دفتر اسناد رسمی کافی است؟

می‌توانید با تنظیم یک قرارداد نقل و انتقال در دفترخانه، سند انتقال را تنظیم کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا