وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در گیلان❤️【آپدیت1402】⭐

بخش بزرگی از دعاوی دادگاه ها مربوط به حوزه خانواده می باشد که آن هم در خصوص دعاوی طلاق است. طلاق به خودی خود دارای موضوعات مختلفی مانند مهریه می شود که لازم است مورد بررسی قرار بگیرد. بسیاری از وکلا در زمینه پرونده های مهریه دارای تجربه و تخصص هستند که بهتر است افراد به این وکلا مراجعه کرده تا با کمک آن ها پرونده را ختم نمایند. در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در گیلان را به شما معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید برای حل پرونده مهریه خود از آن ها کمک بگیرید. 

بهترین وکیل مهریه در گیلان کیست؟ 

یک وکیل خوب کسی است که در وهله اول تلاش نمایند مشکل طرفین را با مشاوره حل نموده و میان آن ها سازش برقرار نماید. این موضوع در دعاوی خانواده و به خصوص در دعاوی مربوط به مهریه و طلاق مهم تر از بقیه پرونده ها می باشد. زیرا وکیل با کمک به آشتی زوجین سبب کاهش آمار طلاق و در نتیجه کاهش عواقب آن خواهد شد. 

بهترین وکیل مهریه در گیلان وکیلی است که نسبت به حقوق زن و مرد آگاهی کامل داشته باشد و بتواند وکیل هر کدام از طرفین که باشد، موکل خود را به حقوق قانونی خود برساند. برای رسیدن به این هدف لازم است که وکیل تجربه وکالت پرونده های حوزه خانواده را داشته باشد. بسته به این که در پرونده های مهریه وکیل، وکالت زن را بر عهده داشته باشد و یا مرد وظایف متفاوتی دارد که باید نسبت به آن ها آگاه باشد.  

بهترین وکیل مهریه در رشت باید قدرت بیان و سخنوری خوبی داشته باشد تا بتواند اطلاعات و تجربه خود را به عرصه اجرا در آورد. در دعاوی خانواده رازداری وکیل بسیار مهم است، زیرا ممکن است زوجین اسراری داشته باشند که تمایل به فاش شدن آن ها نداشته باشند.  

بهترین وکیل مهریه در گیلان کیست؟

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در گیلان 

وکیلی که پیگیری پرونده طلاق و مهریه را به عهده می گیرد بابت کار خود دستمزدی را دریافت می نماید. دعاوی مهریه جزو دعاوی مالی هستند که دست مزد آن ها به ارزش آن ها بستگی دارد. معمولا دستمزد وکیل در پرونده های مهریه به میزان مهریه بستگی دارد. در واقع درصد معینی از مهریه به عنوان دست مزد وکیل تعیین می شود. هر چه مهریه بیشتر باشد با توجه به درصد مشخص شده، دست مزد وکیل هم بیشتر می شود.  

اما در حالت کلی، حق الوکاله وکیل باید مورد توافق طرفین باشد، حتی ممکن است برخی افراد مبلغی بیشتر از عرف را به وکیل بپردازند. لازم است قراردادی بین طرفین منعقد گردد و میزان هزینه وکیل در آن قید شود. البته این میزان بستگی به وظایف محول شده به وکیل نیز دارد. برای مثال، اگر پیگیری فرآیند مهریه هم به عهده وکیل باشد مبلغی که دریافت می نماید بیشتر خواهد بود. 

البته بهتر است که موکل قبل از امضای قرارداد، در مورد هزینه صحبت نماید. در صورت لزوم می تواند حق الوکاله وکلای مختلف را هم جویا شود. وکیل هم باید دست مزد معقول و منطقی را درخواست نموده که برای موکل قابل پرداخت باشد. می توانید به بهترین وکیل خانواده در رشت مراجعه نموده و در خصوص مبلغ حق الوکاله با او صحبت نمایید.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در گیلان را بشناسید! 

پدرام کشاورز 

پدرام کشاورز

آقای پدرام کشاورز دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است. پروانه وکالت شماره 1127 صادره از کانون وکلا متعلق به ایشان است. آقای کشاورز عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان گیلان می باشند که در این استان مشغول به فعالیت هستند. وکالت دعاوی جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت و سرقت در تخصص ایشان است. پدرام کشاورز همچنین در دعاوی مالی، تجاری، قراردادها، اختلافات مالی، املاک، شهرداری، جهاد کشاورزی و تخلیه مهارت دارند.  

تخصص و مهارت:  

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری 
 • تنظیم لوایح، دادخواست ها و شکوائیه ها 
 • پذیرش وکالت دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی 

شماره تماس: 09101690046 

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند. برخی از سوابق بازرس هیات مدیره و عضو کمیسیون های فرهنگی و معاضدت وکالت تسخیری مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان و مشاور حقوقی  شرکت های گروه صنعتی پارس خزر میباشد.

قبول پرونده های قتل، مواد مخدر، ملکی (زمین و آپارتمان مسکونی و مغازه) و قاچاق کالا و تعزیرات و دعاوی سهم الارث، تقسیم ماترک، فروش اموال مشاعی، تخلیه و خلع ید، اجرت المثل، دعاوی دادگاه نظامی، دیوانعالی کشور و دیوان عدالت اداری.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

سید حسن جعفرنژاد 

سید حسن جعفرنژاد

ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق هستند و در حال حاضر در شهر لاهیجان به وکالت مشغول می باشند. آقای جعفرنژاد دارای پروانه وکالت به شماره 26942 از مرکز وکلای قوه قضاییه هستند. ایشان دارای 12 سال سابقه وکالت بوده که در این دوران پرونده های زیادی را با نتیجه دلخواه به ثمر رسانده اند. تخصص ایشان در پرونده های ارث و وصیت، اعسار، خانواده، تملک آپارتمان ها، جرایم علقه اخلاق و عفت عمومی، مطالبه خسارت و اجراییات می باشد. آقای جعفرنژاد همیشه برای احقاق حق و رساندن حق به حق دار تلاش کرده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی تخصصی 
 • نوشتن دادخواست، شکوائیه و دفاعیه 
 • پذیرش وکالت پرونده های طلاق و مهریه 

آدرس: استان گیلان، لاهیجان، خیابان فیاض، نرسیده به فیاض 3، ساختمان 302، طبقه 2 

شماره تماس: 09124254054 

سعید عابدیان 

سعید عابدیان

آقای سعید عابدیان کارشناس ارشد حقوق خصوصی و فعال در زمینه وکالت و مشاوره حقوقی می باشند. ایشان با تکیه بر تخصص و سواد حقوقی خود موفق به پیروزی در بسیاری از پرونده های حقوقی خود شده اند که به همین دلیل هم جزو بهترین وکیل مهریه در گیلان هستند. آقای عابدیان به عنوان وکیل و مشاور در موسسه حقوقی فرزانگان عدالت هم سابقه همکاری دارند. مراجعه کنندگان می توانند از طریق مراجعه حضوری وکالت خود را به ایشان سپرده و یا از طریق تلفنی با ایشان ارتباط برقرار نمایند.  

تخصص و مهارت: 

 • وکالت دعاوی جرایم علیه اموال و اسناد مانند کلاهبرداری، خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع 
 • تخصص در زمینه های قراردادها، چک، سفته، داوری، مناقصات، رسید عادی، اختلافات مالی و دعاوی تجاری 
 • پذیرش وکالت دعاوی املاک از جمله موجر و مستاجر، زمین شهری و اوقاف، منابع طبیعی، سرقفلی و تخلیه 

آدرس: رشت، بلوار معلم، میدان مادر، بعد از استانداری، رو به روی کوچه نیایش، ساختمان 110، طبقه 5، واحد 14 

شماره تماس: 09124369569 

داریوش صالحی 

داریوش صالحی

آقای داریوش صالحی وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان گیلان هستند. شماره پروانه 876 متعلق به ایشان است که پس از دریافت آن فعالیت خود را در شهر رشت آغاز نمودند. ایشان در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند. سابقه درخشان و درصد بالای موفقیت ایشان در پرونده های تحت وکالت خود گواه دانش و توان بالای ایشان در امر وکالت است. مشاوره های حقوقی آقای صالحی در بیشتر موارد کارساز بوده و سبب حل و فصل مشکل موکلین شده است. امکان دریافت مشاوره غیر حضوری و آنلاین هم در دفتر وکالت ایشان فراهم است. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی 
 • تنظیم لوایح و دادخواست 
 • قبول وکالت دعاوی مالی و تجاری، سوء استفاده از ضعف نفس و جعل 
 • تخصص در دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، نفقه و حضانت و ملاقات فرزندان 

آدرس: گیلان، رشت، میدان لاکانی، ابتدای بلوار حافط، عمارت لاکانی، طبقه 2، واحد 6 

شماره تماس: 09300181826 

مریم غفاری رهبر 

مریم غفاری رهبر

مریم غفاری وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 61727 می باشند. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است. خانم غفاری جزو بهترین وکیل مهریه در گیلان شناخته شده اند. ایشان به دلیل مهارت بالا در امر وکالت توانسته اند اعتماد و رضایت موکلین خود را جلب نمایند. وکالت دعاوی حقوقی، کیفری، ثبتی و ملکی توسط ایشان پذیرفته می شود. مریم غفاری رهبر مشاوره های راه گشایی را هم به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت دعاوی خانواده، ارث و میراث، طلاق، مهریه و نفقه 
 • تخصص در دعاوی کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر و خیانت در امانت 
 • پذیرش پرونده های زمین شهری و اوقاف، خرید و فروش اموال غیر منقول و شهرداری 

آدرس: استان گیلان، فومن 

شماره تماس: 09114143443 

میلاد رهام پور 

میلاد رهام پور

از وکلای خوب و شناخته شده استان گیلان می توان از آقای میلاد رهام پور نام برد. تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است که پس از دریافت این مدرک موفق به کسب پروانه وکالت پایه یک به شماره 945 از کانون وکلا شدند. ایشان همچنین دانشجوی دکترای حقوق خصوصی دانشگاه گیلان هستند. آقای رهام پور سال ها است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم شهر رشت می پردازند. سابقه تدریس در دانشگاه هم در پرونده کاری این وکیل با تجربه دیده می شود.  

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • پذیرش وکالت دعاوی خانواده و مهریه 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست ها 

شماره تماس: 09119380958 

بابک نیک پی 

بابک نیک پی

ایشان دکترای حقوق خصوصی و وکیل پایه یک دادگستری می باشند که در حال حاضر در شهر رشت به وکالت مشغول می باشند. آقای نیک پی در دعاوی خانواده، ثبت احوال، مهریه، طلاق، مناقصات، اختلاف در مالکیت، موجر و مستاجر تخصص دارند. امکان مراجعه حضوری و غیر حضوری هم در دفتر وکالت ایشان مهیا است. سابقه درخشان ایشان با پرونده های با درصد موفقیت بالا نشانه توان بالای ایشان می باشد. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم لوایح 
 • تنظیم دادخواست ها 
 • پذیرش وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف 

آدرس: گیلان ، رشت، خیابان مطهری، جنب بانک تجارت، ساختمان قندی، طبقه 2، واحد 4 

شماره تماس: 09113381725 

مدینه باقرنیا 

مدینه باقرپور

خانم مدینه باقرنیا از وکلای خوب دادگستری رشت می باشند که سابقه طولانی در امر وکالت دارند. ایشان لیسانس فقه و حقوق بوده و حدود دو دهه است که به انجام خدمات حقوقی مشغول می باشند. درصد بالایی از پرونده های تحت وکالت ایشان با موفقیت به سرانجام رسیده است که سبب جلب اعتماد موکلین ایشان شده است. وکالت کلیه دعاوی ملکی، حقوقی و کیفری توسط ایشان پذیرفته می شود اما در دعاوی خانواده و مهریه تخصص دارند، به همین دلیل هم به عنوان بهترین وکیل مهریه در گیلان شناخته شده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حضوری 
 • مشاوره حقوقی غیر حضوری 
 • نگارش کلیه اوراق قضایی از جمله شکوائیه 

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان 

شماره تماس: 09112355524 

ابوذر امامی 

ابوذر امامی

ایشان دکترای حقوق جزا و جرم شناسی هستند که پس از اتمام تحصیلات خود موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک از کانون وکلا شده اند. دکتر امامی در دعاوی مختلف تخصص و تبحر دارند اما در خصوص دعاوی خانواده، جرایم اینترنتی و قاچاق مواد مخدر تجربه بیشتری دارند. در کارنامه کاری آقای امامی همکاری با موسسه اعتباری ملل به عنوان مشاور حقوقی به چشم می خورد. مشاوره های ایشان هم بسیار تخصصی و کاربردی بوده و سبب حل مشکلات پرونده های مختلف می شود. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی 
 • عضو کانون وکلای دادگستری 
 • تخصص در تنظیم انواع قراردادها 

آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، چهار راه شهید بهشتی، عمارت نور، واحد 7 

شماره تماس: 09111308842 

نکات مهم در خصوص مهریه 

قوانین مختلفی در خصوص مهریه، نحوه مطالبه و پرداخت آن، شرایط و بسیاری موضوعات دیگر وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار بگیرد. مهریه باید ارزش مالی داشته باشد، به همین دلیل سکه، طلا، پول، ملک و یا ماشین می تواند به عنوان مهریه در نظر گرفته شود. 

در گذشته مهریه عندالمطالبه بود، یعنی هر زمان که زن می خواست، می توانست آن را از همسر خود مطالبه کند. اما در قانون جدید مهریه تا میزان 110 سکه عندالمطالبه است و مقادیر بیشتر مهریه عندالاستطاعه است یعنی تنها در صورت توانایی مالی مرد باید پرداخت گردد. اگر زوج فوت نماید، زوجه می تواند از ارثیه وی مهریه خود را مطالبه نماید. 

خیانت و روابط نامشروع زن سبب محرومیت وی از مهریه نشده و همچنان مهریه حق او می باشد. در صورت طلاق قبل از روابط زناشویی، در صورتی که زن باکره باشد، نیمی از مهریه به وی تعلق می گیرد. در صورتی که زوجین برای طلاق توافق کرده باشند، مهریه هم مطابق توافق آن ها انجام می شود. 

نکات مهم در خصوص مهریه

راه های دریافت مهریه 

زن برای دریافت مهریه خود از طریق دو روش زیر می تواند اقدام نماید. 

روش اجرای ثبت: در این روش، زوج با مراجعه به دفترخانه ای که عقد در آن صورت گرفته است درخواست اجراییه می نماید. پس از صدور اجراییه، این موضوع به زوج ابلاغ شده و وی باید طی مدت 10 روز اقدام به پرداخت مهریه زوجه نماید. در صورت عدم پرداخت زوج، به میزان مهریه اموال زوج توقیف خواهد شد. 

روش مراجعه به دادگاه: در این روش زوج باید به دفاتر مربوطه مراجعه نموده و دادخواست خود را مبنی بر مطالبه مهریه تنظیم نماید. سپس دادگاه زمان رسیدگی به پرونده را تعیین نموده و با حضور زوجین دادگاه تشکیل می شود و دفاعیات و مستندات هر یک را مورد بررسی قرار می دهد. بعد از انجام این مراحل زوجین باید منتظر رای دادگاه باشند. در هر کدام از این روش ها، هر یک از زوجین می توانند وکیل اختیار نموده و پیگیری امور را به او بسپارند. 

کلام آخر 

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مهریه در گیلان را به شما معرفی نمودیم. وکیل مهریه باید به قوانین این بخش مسلط باشد تا بتواند نتیجه مطلوب را کسب کند. حق الوکاله وکیل مهریه به عواملی همچون توافق طرفین، میزان مهریه و وظایف محوله به وکیل بستگی دارد. امیدواریم مطالب گردآوری شده برای افرادی که به دنبال یافتن وکیل مهریه در گیلان هستند مفید بوده باشد. از همراهی شما تا انتهای مقاله صمیمانه سپاسگزاریم. در صورت داشتن سوالات حقوقی می توانید با شماره وکلای معرفی شده تماس حاصل فرمایید. اگر انتقاد و پیشنهادی در مورد مقالات ما دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.    

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا