ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج آشنا کنیم. دعاوی ملکی از جمله اختلافات رایج بین تمامی اقشار جامعه می باشد. ممکن است اختلاف پیش آمده بین افراد حقوقی و در سطح بزرگ و حتی جزو جرایم کیفری باشد و یا تنها به دعوای بین مستاجر و موجر به دلیل تخلیه نکردن خانه خلاصه شود. در هر صورت بسیاری از این اختلافات ممکن است به شکایت و پیگیری قضایی منجر شود. وجود یک وکیل متخصص در حوزه دعاوی کیفری می تواند به خوبی حق را به حق دار برساند و از ضایع شدن حقوق افراد جلوگیری کند. برای آشنایی با این وکلا و کسب اطلاعات لازم در این زمینه در ادامه همراه ما باشید.

دسته بندی کلی دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در یاسوج پرونده هایی را در انواع حوزه های ملکی وکالت می کند، اما به طور کلی می توان تمامی دعاوی مربوط به این بخش را در سه قسمت طبقه بندی کرد:

 • دعاوی ملکی حقوقی
 • دعاوی ملکی کیفری
 • دعاوی ملکی ثبتی

در ادامه می خواهیم توضیح مختصری راجع به این سه دسته ارائه دهیم.

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی از جمله اختلافات و موضوعاتی هستند که اکثر پرونده ها را به خود اختصاص می دهند و فعالیت بهترین وکیل ملکی در یاسوج اغلب به این حوزه خلاصه می شود. اکثر اختلافاتی که در دعاوی ملکی حقوقی پیش می آید مربوط به بوجود آمدن خسارات و اختلافاتی است که ممکن است به صورت عمدی و یا غیر عمدی برای طرفین اتفاق افتاده باشد. در پرونده های حقوقی دعاوی ملکی برای فرد خوانده اتهاماتی در نظر گرفته نمی شود و در نتیجه دادگاه به فرد حکم حبس و یافت مجازاتی دیگری نمی دهد. این اختلافات معمولا با داد و ستد مالی و پرداخت جریمه حل می شود.

از جمله دعاوی حقوقی می توان به الزام به فک رهن، تحویل ملک، الزام دریافت پایان کار، تصرف عدوانی و غیره اشاره کرد.

دعاوی ملکی کیفری

این بخش مربوط به جرایم و کلاهبرداری هایی در حوزه املاک و تخلفات عمدی می باشد. غالبا در چنین پرونده هایی حضور بهترین وکیل ملکی در یاسوج الزامی است و قاضی برای فرد متخلف جزای نقدی و حبس در نظر می گیرد. نمونه هایی از دعاوی ملکی کیفری عبارتند از: جعل اسناد، کلاهبرداری در خرید و فروش ملک، خیانت در امانت، استفاده از سند های مجعول در معاملات و …

دعاوی ثبتی

دعوای ثبتی دسته دیگر پرونده های ملکی می باشد. این دسته به طور کلی زیر مجموعه دعاوی ملکی حقوقی است، اما به دلیل خاص بودن پرونده های آن برای این موضوع دسته بندی جداگانه ای در نظر گرفته شده است. از جمله دعاوی رایج در حوزه ثبتی شامل ابطال سند رسمی، دعوای افراز ملک، اجرای ثبت و … می باشد.

دسته بندی کلی دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در یاسوج کیست؟

بهترین وکیل ملکی در یاسوج به وکیلی گفته می شود که به نمایندگی از فرد دیگری پیگیری امور را در زمینه دعوای پیش آمده بر سر ملک بر عهده می گیرد. این وکیل انتخابی طبق وکالتنامه تنظیم شده می تواند در تمام مراحل در دادگاه در کنار موکلش و یا حتی بدون حضور او حاضر شود. بهترین وکیل در یاسوج می تواند در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری ورود کند، اما وکلای ملکی با سایر وکلا تفاوت هایی دارند و لازمه به نام بودن در این بخش، داشتن تخصص در حوزه دعاوی ملکی است. بنابراین بهترین وکیل ملکی در یاسوج باید نسبت به اراضی و املاک منطقه فعالیت خود آشنایی داشته باشد و همچنین قوانین مربوط به خرید و فروش ملک، اجاره، ثبت سند و هر آنچه که در بنگاه های معاملاتی اتفاق می‌افتد اشراف داشته باشد.

شما نیز اگر ساکن شهری در نزدیکی استان کهگیلویه و بویر احمد مانند اصفهان هستید و به دنبال یک وکیل ماهر در حوزه دعاوی ملکی می باشید، به مقاله بهترین وکیل ملکی در اصفهان مراجعه نمایید.

حق الزحمه بهترین وکیل ملکی در یاسوج

برای تعیین حق الزحمه وکلا باید به مواردی همچون شهرت او، میزان تبحر و مهارت، سطح علمی او و بسیاری موارد دیگر توجه کرد. هزینه وکالت یک پرونده مثل خرید یک جنس نیست که نرخ مشخصی داشته باشد، هر پرونده ای با پرونده دیگر متفاوت است و در نتیجه میزان هزینه دریافتی وکیل نیز برای آن متفاوت خواهد بود. اما سالانه تعرفه خاصی از جانب کانون وکلا به تمامی وکلای پایه یک دادگستری ابلاغ می‌شود تا حدود قیمت مشخصی را برای مراجعین تعیین کنند.

مورد دیگر این که تنظیم وکالتنامه ها به صورت الکترونیکی نیز از افراطی شدن حق الوکاله ها جلوگیری می کند. سختی و پیچیدگی پرونده و نوع موضوع مورد نظر نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است. علاوه بر این موارد در دعاوی ملکی نوع دعوا و ارزش ملک مورد نظر برای وکلا بسیار مهم است. چراکه اگر دعوا بر سر یک ملک تجاری و صنعتی باشد با دعوا بر سر یک منزل مسکونی کم ارزش، حق الوکاله متفاوتی خواهد بود.

ماده 100 شهرداری چیست؟

با توجه به این که در هر گونه ساخت و سازی، مالک و پیمانکار ساخت لازم است مجوزهای مورد نیاز را برای شروع کار و چگونگی انجام کار و نتیجه نهایی بگیرند، سرپیچی از این دستور عواقبی را در پی دارد. ماده ای که به این موضوع اختصاص یافته است، ماده 100 شهرداری می باشد. این ماده این گونه بیان می دارد که اگر سازنده قبل از آغاز ساخت مجوزهای لازم شروع کار را از شهرداری دریافت نکند و بدون اجازه کار را شروع کند، شهرداری این اجازه را دارد که به صورت قانونی از ادامه ساخت و ساز جلوگیری کند. بهترین وکیل ملکی در یاسوج می تواند در خصوص دریافت پروانه ساخت و یا رفع توقیف به سازندگان راهکارهای موثر را پیشنهاد دهد و یا پرونده را قبول کند.

ماده 100 شهرداری چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در یاسوج

ویژگی هایی که نشان دهنده ایده آل بودن وکیل انتخابی در حوزه دعاوی ملکی است عبارتند از:

 • داشتن تجربه کافی در زمینه انواع دعاوی ملکی
 • سطح تحصیلات کافی و مناسب
 • صبوری و قابل اعتماد بودن
 • آشنایی با مراجع قضایی و روند دادگاه
 • دریافت حق الوکاله مناسب

ارائه دادخواست الزام به تنظیم اسناد رسمی چیست؟

الزام به تنظیم اسناد رسمی از جمله مواردی است که در بخش دعاوی ملکی پیگیری می شود و بهترین وکیل ملکی در یاسوج می تواند از لحظه ارائه دادخواست تا انجام پیگیری ها برای رفع اختلاف پیش آمده در کنار موکلش باشد. قانون الزام به تنظیم سند رسمی برای اموال غیر منقول در نظر گرفته می شود، چرا که این اموال قابلیت انتقال و جابجایی ندارند اما ممکن است به دلیل ارزش بالایی که دارند افرادی تصمیم به تصاحب آن و تجاوز به آن را داشته باشند.

از این رو برای پیشگیری از بروز این اختلافات باید سند رسمی برای ملک مورد نظر به ثبت برسد. در انجام معامله املاک و اراضی در ابتدا بین طرفین معامله، مبایع نامه یا همان قولنامه ای تنظیم می گردد. طبق آنچه که در قولنامه نوشته شده است، فردی که در جایگاه فروشنده ملک است باید در نهایت سند رسمی آن را به نام طرف خریدار بزند. دعوا زمانی پیش می آید که فروشنده از این کار ممانعت کند، یعنی از انتقال سند رسمی ملک به نام خریدار خودداری نماید. در این صورت فرد خریدار باید شروع به پیگیری این امر نماید و در صورتی می تواند به صورت قانونی آن را پیگیری کند که دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به مرجع قانونی تحویل دهد. بهترین وکیل ملکی در یاسوج می تواند این دادخواست را به بهترین شکل تنظیم کند. چند نکته وجود دارد که فرد خریدار که شاکی پرونده است باید در هنگام اقامه این دعوا به آن توجه داشته باشد:

 • در دادخواست تنظیم شده باید فروشنده ملک، مالک اصلی و یا فردی که در این موضوع دخالت مستقیم کرده و باعث و بانی این معامله شده است، مورد خطاب قرار گیرد.
 • تمامی مدارک برای ملک مورد نظر باید تکمیل باشد. این مدارک شامل فک رهن، پایان کار ملک و مدارک شهرداری است.
 • در صورتی که ملک مشکل دار در رهن بانک باشد، ارائه دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی باید همراه با فک رهن باشد. ولی اگر ملک در بازداشت باشد، به طور کلی دعوای مطرح شده رد می شود.

کلام آخر

وکالت دعاوی ملکی نیازمند داشتن اطلاعات لازم در خصوص املاک و اراضی و چگونگی معاملات آن است. به همین دلیل ما سعی کردیم در این مقاله برای آن دسته از افرادی که در استان کهگیلویه و بویر احمد نیازمند همراهی یک وکیل خبره هستند، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج را معرفی نماییم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای مطالعه مقالات بیش تر و ارائه نظرات پیشنهادات خود در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

وکیل ملکی در چه زمینه هایی می تواند به شما کمک کند؟

الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، تعدیل اجاره‌بها، الزام تنظیم سند رسمی‌برای املاک مربوطه، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت،دریافت پایان کار، مطالبه ثمن و الزام به تحویل مبیع

هزینه وکالت وکیل ملکی چقدر است؟

بستگی به نوع پرونده و میزان شهرت وکیل دارد. ممکن است درصدی از ارزش پرونده باشد.

آیا داشتن وکیل ملکی نیاز است؟

بهترین وکیل ملکی در یاسوج به شما کمک می کند که از بسیاری از خسارات مالی مربوط به امور ملکی جلوگیری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا