وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج آشنا کنیم. دعاوی ملکی از جمله اختلافات رایج بین تمامی اقشار جامعه می باشد. ممکن است اختلاف پیش آمده بین افراد حقوقی و در سطح بزرگ و حتی جزو جرایم کیفری باشد و یا تنها به دعوای بین مستاجر و موجر به دلیل تخلیه نکردن خانه خلاصه شود. در هر صورت بسیاری از این اختلافات ممکن است به شکایت و پیگیری قضایی منجر شود. وجود یک وکیل متخصص در حوزه دعاوی کیفری می تواند به خوبی حق را به حق دار برساند و از ضایع شدن حقوق افراد جلوگیری کند. برای آشنایی با این وکلا و کسب اطلاعات لازم در این زمینه در ادامه همراه ما باشید.

دسته بندی کلی دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در یاسوج پرونده هایی را در انواع حوزه های ملکی وکالت می کند، اما به طور کلی می توان تمامی دعاوی مربوط به این بخش را در سه قسمت طبقه بندی کرد:

 • دعاوی ملکی حقوقی
 • دعاوی ملکی کیفری
 • دعاوی ملکی ثبتی

در ادامه می خواهیم توضیح مختصری راجع به این سه دسته ارائه دهیم.

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی از جمله اختلافات و موضوعاتی هستند که اکثر پرونده ها را به خود اختصاص می دهند و فعالیت بهترین وکیل ملکی در یاسوج اغلب به این حوزه خلاصه می شود. اکثر اختلافاتی که در دعاوی ملکی حقوقی پیش می آید مربوط به بوجود آمدن خسارات و اختلافاتی است که ممکن است به صورت عمدی و یا غیر عمدی برای طرفین اتفاق افتاده باشد. در پرونده های حقوقی دعاوی ملکی برای فرد خوانده اتهاماتی در نظر گرفته نمی شود و در نتیجه دادگاه به فرد حکم حبس و یافت مجازاتی دیگری نمی دهد. این اختلافات معمولا با داد و ستد مالی و پرداخت جریمه حل می شود.

از جمله دعاوی حقوقی می توان به الزام به فک رهن، تحویل ملک، الزام دریافت پایان کار، تصرف عدوانی و غیره اشاره کرد.

دعاوی ملکی کیفری

این بخش مربوط به جرایم و کلاهبرداری هایی در حوزه املاک و تخلفات عمدی می باشد. غالبا در چنین پرونده هایی حضور بهترین وکیل ملکی در یاسوج الزامی است و قاضی برای فرد متخلف جزای نقدی و حبس در نظر می گیرد. نمونه هایی از دعاوی ملکی کیفری عبارتند از: جعل اسناد، کلاهبرداری در خرید و فروش ملک، خیانت در امانت، استفاده از سند های مجعول در معاملات و …

دعاوی ثبتی

دعوای ثبتی دسته دیگر پرونده های ملکی می باشد. این دسته به طور کلی زیر مجموعه دعاوی ملکی حقوقی است، اما به دلیل خاص بودن پرونده های آن برای این موضوع دسته بندی جداگانه ای در نظر گرفته شده است. از جمله دعاوی رایج در حوزه ثبتی شامل ابطال سند رسمی، دعوای افراز ملک، اجرای ثبت و … می باشد.

دسته بندی کلی دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در یاسوج کیست؟

بهترین وکیل ملکی در یاسوج به وکیلی گفته می شود که به نمایندگی از فرد دیگری پیگیری امور را در زمینه دعوای پیش آمده بر سر ملک بر عهده می گیرد. این وکیل انتخابی طبق وکالتنامه تنظیم شده می تواند در تمام مراحل در دادگاه در کنار موکلش و یا حتی بدون حضور او حاضر شود. بهترین وکیل در یاسوج می تواند در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری ورود کند، اما وکلای ملکی با سایر وکلا تفاوت هایی دارند و لازمه به نام بودن در این بخش، داشتن تخصص در حوزه دعاوی ملکی است. بنابراین بهترین وکیل ملکی در یاسوج باید نسبت به اراضی و املاک منطقه فعالیت خود آشنایی داشته باشد و همچنین قوانین مربوط به خرید و فروش ملک، اجاره، ثبت سند و هر آنچه که در بنگاه های معاملاتی اتفاق می‌افتد اشراف داشته باشد.

حق الزحمه بهترین وکیل ملکی در یاسوج

برای تعیین حق الزحمه وکلا باید به مواردی همچون شهرت او، میزان تبحر و مهارت، سطح علمی او و بسیاری موارد دیگر توجه کرد. هزینه وکالت یک پرونده مثل خرید یک جنس نیست که نرخ مشخصی داشته باشد، هر پرونده ای با پرونده دیگر متفاوت است و در نتیجه میزان هزینه دریافتی وکیل نیز برای آن متفاوت خواهد بود. اما سالانه تعرفه خاصی از جانب کانون وکلا به تمامی وکلای پایه یک دادگستری ابلاغ می‌شود تا حدود قیمت مشخصی را برای مراجعین تعیین کنند.

مورد دیگر این که تنظیم وکالتنامه ها به صورت الکترونیکی نیز از افراطی شدن حق الوکاله ها جلوگیری می کند. سختی و پیچیدگی پرونده و نوع موضوع مورد نظر نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است. علاوه بر این موارد در دعاوی ملکی نوع دعوا و ارزش ملک مورد نظر برای وکلا بسیار مهم است. چراکه اگر دعوا بر سر یک ملک تجاری و صنعتی باشد با دعوا بر سر یک منزل مسکونی کم ارزش، حق الوکاله متفاوتی خواهد بود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج را بشناسید!

محمد خالق حسنی

جناب آقای محمد خالق حسنی

محمد خالق حسنی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری است و در کانون وکلای دادگستری یاسوج عضو می باشد؛ ایشان مشاور حقوقی است و زمینه کاری شان در دعاوی حقوقی و کیفری است و در این زمینه ها بسیار متخصص و متبحر می باشد.

آدرس : یاسوج، جنب دادگاه تجدید نظر س سامان، طبقه ی اول

الهام براتی

سرکار خانم الهام براتی

الهام براتی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در حوزه های دعاوی متفاوت کیفری و دعاوی حقوقی فعالیت می کند و یک وکیل بسیار متبحر می باشد؛ سرکار خانم براتی عضو کانون وکلای دادگستری یاسوج نیز می باشند.

آدرس : یاسوج، خیابان سردار جنگل، ساختمان هشت بهشت، طبقه ی اول

مرتضی بهشتی

مرتضی بهشتی

مرتضی بهشتی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در یاسوج می باشد که در زمینه دعاوی خانواده(طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه،…)، دعاوی ملکی(دعوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، دعوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک، فسخ قرارداد،جعل اسناد،…)، دعاوی کیفری و حقوقی تخصص بسیار زیادی دارد.

آدرس: یاسوج، بلوار ابوذر، نبش فرعی۱۴، جنب نانوایی سنگک

فرزانه برافراشته پور

فرزانه برافراشته پور

فرزانه برافراشته پور یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بزرگ یاسوج می باشد و شماره پروانه 46995 دارد که از سوی کانون وکلای دادگستری در سال 1397صادر گردیده است. وی در حوزه دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، دعاوی کیفری و حقوقی تخصص بسیار زیادی دارد و با پشتکار، سخن‌وری و آشنایی کامل نسبت به قوانین توانسته آن ها را به خوبی به پایان برساند.

آدرس: یاسوج، هجرت دو، جنب دبستان ۱۷ شهریور

علی جانی پور

علی جانی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل در یاسوج است که بیش از چندین سال سابقه وکالت دارد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ از جمله تخصص های وی می توان به دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و … اشاره کرد.

آدرس : یاسوج، خیابان سردارجنگل شمالی، ساختمان کسری، طبقه ٢

مهناز باقری

مهناز باقری یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بزرگ یاسوج می باشد که پروانه وکالت خود را از سوی کانون وکلای دادگستری در سال 1391اخذ کرده است، ایشان در حوزه دعاوی های مختلف خانواده (طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، و …)، دعاوی ملکی (دعوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، دعوی الزام تنظیم سند، املاک، فسخ قرارداد،جعل اسناد، و …)، دعاوی کیفری و حقوقی تخصص دارد.

آدرس : یاسوج، بلوار کاشانی، نبش فرعی ،۱۵روبروی ساختمان جدید دادگاه

کوروش قنبری مرداسی

کوروش قنبری یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری در شهر بزرگ و زیبا یاسوج می باشد. ایشان رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان کهکیلویه و بویر احمد می باشد که توانسته مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را اخذ نماید و همه دعاوی حقوقی، کیفری (جرائم)، امورقرارداد ها، اسناد تجاری، خانواده، ملکی، ثبتی، و… را تقبل نماید.

آدرس : یاسوج، خیابان سردار جنگل شمالی، ساختمان طلوع، طبقه ۲، واحد ۲

حسین آقایی برزآباد

جناب آقای حسین آقایی برزآباد

حسین آقایی برزآبادی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در کانون وکلای یاسوج عضو است و در ضمن مشاور حقوقی می باشد. جناب آقایی برزآبادی 12 سال سابقه بسیار درخشان در زمینه های مختلف دعاوی خانواده مانند طلاق، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، دریافت نفقه، دعاوی حقوقی، دعاوی ثبتی و ملکی و کیفری است.

آدرس : یاسوج، سردار جنگل شمالی، خیابان هجرت سوم، ساختمان هشت بهشت، طبقه ی سوم

سعید فرخی

جناب آقای سعید فرخی

سعید فرخی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری است که دارای ۱۲ سال در زمینه های مختلف دعاوی کیفری از جمله خیانت، کلاهبرداری، ربا، تخریب عمدی اموال و …، دعاوی خانواده مانند طلاق، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، طلاق توافقی، دریافت نفقه و …، دعاوی ملکی مانند جعل اسناد، خیانت در امانت، تخلیه ی اماکن تجاری، فک رهن و ….، دعاوی حقوقی و دعاوی ثبتی است و ایشان در این زمینه ها بسیار متخصص و متبحر می باشد.

آدرس: یاسوج، خیابان سردار جنگل شمالی، جنب ساختمان شماره دو دادگستری

سعید بخشی گنجه

جناب آقای سعید بخشی گنجه

سعید بخشی گنجه وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری هستند و در پرونده هایی همچون دعاوی خانواده مانند طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، دریافت نفقه و …، دعاوی کیفری مانند خیانت، کلاهبرداری، ربا، تخریب عمدی اموال و …، دعاوی ملکی مانند جعل اسناد، خیانت در امانت، فسخ قرارداد، فک رهن، تخلیه ی اماکن تجاری و …، دعاوی حقوقی و دعاوی ثبتی، بیش از ۱۱ سال سابقه ی درخشان دارند. از جمله خدمات وکالتی ایشان می توان به اخذ پرونده، تنظیم شکواییه، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد؛ وی یکی از بهترین وکیل ملکی در یاسوج است.

آدرس : یاسوج، کاشانی ۱۵، پلاک ۱۵

ماده 100 شهرداری چیست؟

با توجه به این که در هر گونه ساخت و سازی، مالک و پیمانکار ساخت لازم است مجوزهای مورد نیاز را برای شروع کار و چگونگی انجام کار و نتیجه نهایی بگیرند، سرپیچی از این دستور عواقبی را در پی دارد. ماده ای که به این موضوع اختصاص یافته است، ماده 100 شهرداری می باشد. این ماده این گونه بیان می دارد که اگر سازنده قبل از آغاز ساخت مجوزهای لازم شروع کار را از شهرداری دریافت نکند و بدون اجازه کار را شروع کند، شهرداری این اجازه را دارد که به صورت قانونی از ادامه ساخت و ساز جلوگیری کند. بهترین وکیل ملکی در یاسوج می تواند در خصوص دریافت پروانه ساخت و یا رفع توقیف به سازندگان راهکارهای موثر را پیشنهاد دهد و یا پرونده را قبول کند.

ماده 100 شهرداری چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در یاسوج

ویژگی هایی که نشان دهنده ایده آل بودن وکیل انتخابی در حوزه دعاوی ملکی است عبارتند از:

 • داشتن تجربه کافی در زمینه انواع دعاوی ملکی
 • سطح تحصیلات کافی و مناسب
 • صبوری و قابل اعتماد بودن
 • آشنایی با مراجع قضایی و روند دادگاه
 • دریافت حق الوکاله مناسب

ارائه دادخواست الزام به تنظیم اسناد رسمی چیست؟

الزام به تنظیم اسناد رسمی از جمله مواردی است که در بخش دعاوی ملکی پیگیری می شود و بهترین وکیل ملکی در یاسوج می تواند از لحظه ارائه دادخواست تا انجام پیگیری ها برای رفع اختلاف پیش آمده در کنار موکلش باشد. قانون الزام به تنظیم سند رسمی برای اموال غیر منقول در نظر گرفته می شود، چرا که این اموال قابلیت انتقال و جابجایی ندارند اما ممکن است به دلیل ارزش بالایی که دارند افرادی تصمیم به تصاحب آن و تجاوز به آن را داشته باشند.

از این رو برای پیشگیری از بروز این اختلافات باید سند رسمی برای ملک مورد نظر به ثبت برسد. در انجام معامله املاک و اراضی در ابتدا بین طرفین معامله، مبایع نامه یا همان قولنامه ای تنظیم می گردد. طبق آنچه که در قولنامه نوشته شده است، فردی که در جایگاه فروشنده ملک است باید در نهایت سند رسمی آن را به نام طرف خریدار بزند. دعوا زمانی پیش می آید که فروشنده از این کار ممانعت کند، یعنی از انتقال سند رسمی ملک به نام خریدار خودداری نماید. در این صورت فرد خریدار باید شروع به پیگیری این امر نماید و در صورتی می تواند به صورت قانونی آن را پیگیری کند که دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به مرجع قانونی تحویل دهد. بهترین وکیل در یاسوج می تواند این دادخواست را به بهترین شکل تنظیم کند. چند نکته وجود دارد که فرد خریدار که شاکی پرونده است باید در هنگام اقامه این دعوا به آن توجه داشته باشد:

 • در دادخواست تنظیم شده باید فروشنده ملک، مالک اصلی و یا فردی که در این موضوع دخالت مستقیم کرده و باعث و بانی این معامله شده است، مورد خطاب قرار گیرد.
 • تمامی مدارک برای ملک مورد نظر باید تکمیل باشد. این مدارک شامل فک رهن، پایان کار ملک و مدارک شهرداری است.
 • در صورتی که ملک مشکل دار در رهن بانک باشد، ارائه دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی باید همراه با فک رهن باشد. ولی اگر ملک در بازداشت باشد، به طور کلی دعوای مطرح شده رد می شود.

کلام آخر

وکالت دعاوی ملکی نیازمند داشتن اطلاعات لازم در خصوص املاک و اراضی و چگونگی معاملات آن است. به همین دلیل ما سعی کردیم در این مقاله برای آن دسته از افرادی که در استان کهگیلویه و بویر احمد نیازمند همراهی یک وکیل خبره هستند، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در یاسوج را معرفی نماییم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای مطالعه مقالات بیش تر و ارائه نظرات پیشنهادات خود در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

وکیل ملکی در چه زمینه هایی می تواند به شما کمک کند؟

الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، تعدیل اجاره‌بها، الزام تنظیم سند رسمی‌برای املاک مربوطه، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت،دریافت پایان کار، مطالبه ثمن و الزام به تحویل مبیع

هزینه وکالت وکیل ملکی چقدر است؟

بستگی به نوع پرونده و میزان شهرت وکیل دارد. ممکن است درصدی از ارزش پرونده باشد.

آیا داشتن وکیل ملکی نیاز است؟

بهترین وکیل ملکی در یاسوج به شما کمک می کند که از بسیاری از خسارات مالی مربوط به امور ملکی جلوگیری کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا