وکیل ملکی

10 از بهترین وکیل ملکی در اراک⭐【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل ملکی در اراک را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از تصمیمات مهم در پیگیری پرونده های املاک انتخاب وکیل متخصص در این حوزه است و از این طریق می توان از بروز خسارت های مالی جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آورد. بهترین وکیل ملکی با توجه به ویژگی ها و مهارت های تخصصی که از آن برخوردار است به افراد کمک می کند تا تصمیمات درستی را در رسیدگی به پرونده های املاک در مراجع قضایی اتخاذ کنند. علاوه بر این وکیل ملکی در زمان انجام معاملات املاک نیز با آگاهی کامل از بروز ضررهایی که منافع موکل را تهدید می کند ممانعت خواهد کرد.

وکیل ملکی به چه کسی گفته می شود؟

وکیل ملکی فردی است که دارای حداقل مدرک کارشناسی در رشته حقوق و یا یکی از زیر شاخه های آن بوده و مجوز وکالت را از مراجع ذیصلاح اخذ نموده و دانش تخصصی در زمینه حقوق املاک و اراضی را دارد. بهترین وکیل ملکی در اراک با توجه به تجربه کاری بالایی که در این حوزه کسب نموده به عنوان نماینده موکل در دادگاه حضور می یابد.

وکیل ملکی متخصص علاوه بر تسلط و اشراف بر قوانین و مقررات مربوط به املاک، آگاهی کاملی در مورد آیین نامه های شهرداری ها، قانون مدنی و قانون ثبت نیز دارد و در رسیدگی به پرونده های ملکی در صورت لزوم اسناد لازم را از شهرداری ها تهیه نموده و در جهت دفاع از موکل در مراجع قضایی از آن استفاده می کند.

بهترین وکیل ملکی در اراک با رویه قضایی حوزه کاری خود آشنایی کاملی دارد و با اتکا بر تجربه و علم به کلیه قوانین و مقررات مربوطه استراتژی مناسب را در پیگیری این دعاوی تعیین نموده و در نهایت با کسب نتیجه موفق روند پرونده ملکی را به اتمام می رساند.

وکیل ملکی به چه کسی گفته می شود؟

خصوصیات بهترین وکیل ملکی در اراک

از مهم ترین ویژگی های وکلای ملکی که در زمان انتخاب باید در نظر داشته باشیم مهارت بالا در حوزه دعاوی املاک بوده و باید در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند. البته در کنار این ویژگی داشتن تجربه کاری برای بهترین وکیل ملکی در اراک نیز الزامی است.

وکلایی که به صورت تخصصی در حوزه ای خاص نظیر املاک و اراضی چندین سال سابقه وکالت و فعالیت حقوقی دارند در مقایسه با وکلای دیگر مهارت و تجربه بیشتری داشته و به راحتی مسائل و مشکلات مربوط به دعاوی ملکی را حل و رفع می کنند.

از دیگر خصوصیات بهترین وکیل ملکی در اراک اخلاق حرفه ای و صداقت با موکل است، این وکلا هرگز دستیابی به نتیجه دلخواه موکل را تضمین نمی کنند زیرا آن کسی که حکم نهایی را صادر می کند قاضی است و این مسئله برخلاف صداقت وکیل در قبال موکل خواهد بود.

وکیل ملکی تنها می تواند تلاش در جهت پیشبرد پرونده به سمت پیروزی مطابق با قوانین و مقررات و دفاع از حقوق موکل را تضمین نماید. روابط اجتماعی خوب و صبوری نیز از دیگر ویژگی های این وکلا محسوب می شود.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در اراک به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
جهانبخش باقری مطلقاراک، خیابان ملک، پاساژ آپادانا
محمدرضا میرزاحسینیاراک، خیابان محسنی، رو به روی فرش کویر یزد
حسین خدیواراک، خیابان ملک، جنب پاساژ دیدار
سمیرا رضاییاراک، ابتدای خیابان ملک، مجتمع اداری اطلس
حامد فراهانیاراک، خیابان شریعتی، جنب پل مجتمع کیمیا

10 تا از بهترین وکیل ملکی در اراک را بشناسید!

جهانبخش باقری مطلق

جهانبخش باقری مطلق

جهانبخش باقری مطلق یکی از بهترین وکیل ملکی در اراک می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بوده و با تسلط بر قوانین و مقررات املاک، دعاوی زیادی را در این حوزه وکالت و به نتیجه موفق رسانده اند. آقای باقری مطلق در دیگر حوزه های حقوقی و ارائه مشاوره های تخصصی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی ملکی
 • رسیدگی به پرونده های خانواده
 • رسیدگی به پرونده های کیفری

آدرس: اراک، خیابان ملک، رو به روی موسسه مالی نور، پاساژ آپادانا، طبقه 3

تلفن تماس: 09183626494

محمدرضا میرزاحسینی

محمدرضا میرزا حسینی

محمدرضا میرزاحسینی وکیل پایه یک با 10 سال سابقه وکالت در حوزه دعاوی حقوقی و کیفری در اراک هستند. ایشان در رسیدگی به پرونده های املاک به صورت تخصصی فعالیت دارند و سوابق درخشانی در این حوزه قضایی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند. آقای میرزا حسینی دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق عمومی بوده و علاوه بر وکالت به عنوان مدرس دانشگاه نیز فعالیت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به پرونده های ملکی
 • دعاوی خانواده
 • دعاوی کیفری
 • مدرس دانشگاه

آدرس: اراک، خیابان محسنی، رو به روی فرش کویر یزد

حسین خدیو

حسین خدیو

حسین خدیو وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در اراک می باشند. ایشان با تسلط بر قوانین و تبصره های مربوط به پرونده های املاک به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند و با اتکا بر مهارت و تجربه ای که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند دعاوی زیادی با موضوعات مختلف ملکی را با کسب نتیجه موفق به اتمام رسانده و به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در اراک شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت و پیگیری دعاوی ملکی
 • رسیدگی به پرونده های خانواده
 • تنظیم قراردادها، شکوائیه ها و لوایح

آدرس: اراک، خیابان ملک، جنب پاساژ دیدار

سمیرا رضایی

سمیرا رضایی

سمیرا رضایی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در اراک هستند. ایشان بیش از 6 سال سابقه وکالت را در کارنامه کاری خود در حوزه های مختلف حقوقی از جمله پیگیری پرونده های املاک به ثبت رسانده اند. خانم رضایی دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی و مسلط بر قوانین و آیین نامه های مربوط به دعاوی ملکی می باشند و در این حوزه موفقیت زیادی را کسب نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • تهیه و تنظیم قراردادهای املاک
 • تنظیم اوراق قضایی
 • رسیدگی به پرونده های ملکی
 • رسیدگی به دعاوی خانواده

آدرس: اراک، ابتدای خیابان ملک، جنب سینما عصر جدید، مجتمع اداری اطلس، طبقه 4

حامد فراهانی

حامد فراهانی

حامد فراهانی وکیل پایه یک و متخصص در رسیدگی به دعاوی املاک در اراک می باشند. ایشان عضو رسمی کانون وکلای دادگستری و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی نیز هستند و با تسلط بر قوانین مربوط به دعاوی حقوقی و ملکی به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در اراک معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به دعاوی املاک (الزام به تنظیم سند رسمی، فک رهن، خلع ید، مستاجر و موجر و غیره)
 • رسیدگی به پرونده های خانواده (طلاق، طلاق توافقی، دریافت مهریه، نفقه و غیره)
 • تهیه و تنظیم قراردادهای مالی و تجاری
 • تنظیم اوراق قضایی

آدرس: اراک، خیابان شریعتی، جنب پل مجتمع کیمیا، طبقه 2، واحد 5

وحید صدیقی

  وحید صدیقی

وحید صدیقی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در اراک می باشند. ایشان بیش از 8 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف قضایی و رسیدگی به پرونده های ملکی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند. آقای صدیقی دارای مدرک کارشناس ارشد مجموعه حقوق بوده و علاوه بر وکالت به موکلین و متقاضیان در حوزه دعاوی ملکی مشاوره نیز ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی ملکی (مستاجر و موجر، تنظیم سند رسمی املاک، فک رهن، خرید و فروش)
 • پیگیری پرونده های خانواده (طلاق، دریافت مهریه، نفقه، حضانت فرزند)
 • دعاوی کیفری (سرقت، خیانت در امانت، مواد مخدر، جعل سند)
 • تنظیم قراردادهای تجاری

آدرس: اراک، بلوار جهان پناه، مجتمع آسا، طبقه 11

سید ابوالفضل میر جوادی

سید ابوالفضل میر جوادی

سید ابوالفضل میر جوادی با 5 سال سابقه وکالت جزو یکی از بهترین وکیل ملکی در اراک می باشند. ایشان در رسیدگی به پرونده های املاک سوابق درخشانی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند و علاوه بر این به عنوان مدیر حقوقی بانک مهر ایران، مشاور حقوقی شرکت توان بهداد، عضو کارگروه صلح و سازش بانک نیز سابقه فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی ملکی
 • مدیر حقوقی بانک مهر ایران
 • مشاور حقوقی شرکت توان بهداد
 • عضو کارگروه صلح و سازش بانک

آدرس: اراک، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان فرمانداری سابق، ساختمان باران، مجتمع باران

محمدحسین شیرمحمدی

محمدحسین شیرمحمدی

محمدحسین شیرمحمدی وکیل پایه یک با 14 سال سابقه وکالت در زمینه رسیدگی به پرونده های ملکی، خانواده، امور ثبتی و بیمه ای در اراک می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی نیز می باشند.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به دعاوی ملکی
 • رسیدگی به دعاوی خانواده
 • رسیدگی به پرونده های امور ثبتی
 • تنظیم اوراق قضایی و قراردادهای تجاری و مالی

آدرس: اراک، میدان شریعتی، ساختمان ناهید، طبقه 6

بهمن شکری

بهمن شکری

بهمن شکری وکیل پایه یک با 9 سال سابقه وکالت در اراک هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از مرکز وکلای قوه قضایی اخذ نمودند و با توجه به کسب نتیجه موفق در درصد بالایی از دعاوی املاک به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در اراک معرفی می شوند. آقای شکری علاوه بر وکالت در حوزه های دیگری به عنوان مشاور حقوقی نیز سابقه فعالیت دارند که می توان مشاور و نماینده حقوقی بانک، نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی، وکیل معاضدتی دفتر حمایت از جانبازان دادگستری را نام برد

تخصص و مهارت:

 • پیگیری دعاوی حقوقی (خانواده، ملکی، امور ثبتی، انحصار وراثت و غیره)
 • تهیه و تنظیم اوراق قضایی و قراردادهای املاک
 • رسیدگی به پرونده های تجاری و مالی

آدرس: اراک، خیابان قائم مقام، چهار راه شهربانی، نرسیده به مسجد، جنب داروخانه آرامی

فرنوش سادات مهاجرانی

فرنوش سادات مهاجرانی

فرنوش سادات مهاجرانی یکی از وکلای پایه یک و مشاور حقوقی در اراک می باشند. ایشان در رسیدگی به دعاوی ملکی، خانواده، امور حسبی، شهرداری ها و غیره سوابق درخشانی را کسب نموده اند و به عنوان مدیر موسسه حقوقی داوری نیک محور در استان مرکزی نیز فعالیت دارند. خانم مهاجرانی با اتکا بر علم، تجربه و مهارت خود درصد بالایی از پرونده های ملکی را به نتیجه دلخواه موکلین خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • مدیر موسسه حقوقی داوری نیک محور
 • دعاوی ملکی
 • دعاوی خانواده

آدرس: اراک، خیابان شریعتی، ابتدای چهار راه گردو، مجتمع خلیج فارس، طبقه دوم

انواع دعاوی ملکی کدامند؟

پرونده هایی که در حوزه املاک برای حفظ حقوق و تعهدات مرتبط با اموال غیر منقول نظیر خانه، زمین و باغ و غیره در مراجع قضایی مطرح می شود شامل سه دسته ذیل می باشد:

 • دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی که در جهت اجرای مقررات قانونی در زمینه مالکیت املاک مطرح می گردد تحت عنوان دعاوی ملکی حقوقی معرفی می شوند.

پرونده هایی با موضوعاتی نظیر الزام به فک رهن، الزام به تنظیم سند رسمی برای املاک، اقدام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، درخواست مطالبه اجرت المثل و امثال آن جزو دعاوی ملکی حقوقی به شمار می آیند.

 • دعاوی ملکی کیفری: این دعاوی همانطور که از نام آن نیز پیدا است در زیرمجموعه دعاوی کیفری قلمداد می شوند و به ارتکاب جرم در ارتباط با مالکیت و املاک ارتباط دارد. جعل اسناد ملکی، تغییر کاربری اراضی بدون مجوز، ارتکاب فساد در معاملات دولتی نمونه هایی از دعاوی ملکی کیفری هستند که برای پیگیری آن ها حتما باید از بهترین وکیل ملکی در اراک کمک بگیرید.
 • دعاوی ملکی ثبتی: پرونده های حقوقی و قانونی که با مسائل مربوط به ثبت املاک و اسناد ارتباط دارد و معمولا به دلیل اشکالات در سند رسمی املاک که برخلاف قوانین و مقررات ایجاد می شود تحت عنوان دعاوی ملکی ثبتی در دادگاه مطرح و رسیدگی می شوند.

هرکدام از طرفین این دعاوی ممکن است ادعای مالکیت و اعتبار داشته باشند که لازم است برای اعمال حقوق خود با بهترین وکیل ملکی در اراک مشاوره داشته باشند.

انواع دعاوی ملکی کدامند؟

خدمات حقوقی بهترین وکیل ملکی در اراک

وکیل ملکی با توجه به حوزه تخصصی که در آن فعالیت دارد می تواند در مواضع مختلف به مراجعه کنندگان و متقاضیان خدمات حقوقی ارائه دهد که یکی از این مواضع وکالت پرونده املاک در مراجع قضایی است.

بهترین کیل ملکی در اراک به نمایندگی از طرف موکل خود در جلسات دادگاه حاضر شده و دفاعیات لازم را در جهت دفاع از حق و حقوق قانونی موکل ارائه می دهد.

علاوه بر وکالت، وکیل ملکی می تواند در صورت عدم تمایل موکل برای انحام امور قضایی، مشاوره حقوقی مربوط به پرونده و راهنمایی برای انجام امور قضایی را به او ارائه دهد.

از دیگر خدمات بهترین وکیل ملکی در اراک به موکل در زمان انجام معاملات مربوط به املاک نظیر خرید و فروش است که در این شرایط وکیل می تواند هرگونه ریسک و خسارت جبران ناپذیر معاملات ملکی را کاهش دهد.

وکیل ملکی در زمان انجام معاملات در کنار موکل حضور داشته و یا این که با تنظیم قرارداد از بروز هرگونه مشکل در آینده جلوگیری کند.

کلام آخر

در انجام معاملات املاک نظیر خرید و فروش، اجاره و غیره برای جلوگیری از هرگونه تهدید مالی و بروز خسارت های جبران ناپذیر بهتر است از بهترین وکیل ملکی در اراک کمک بگیرید. وکلای ملکی به عنوان افرادی متخصص قادر به حل مسائل و مشکلات در زمینه املاک در سریع ترین زمان ممکن هستند. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا