وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در سنندج⭐【سال1403】⚖️

سنندج یکی از شهرهای کردنشین غرب کشور است. مردم این شهر نیز ممکن است با مشکلات مختلفی در زمینه ملک و املاک رو به رو شوند. برای پیگیری درست و کسب بهترین نتیجه ممکن می بایست از یک وکیل ملکی خوب کمک گرفت. در این مطلب در خصوص موارد مراجعه به بهترین وکیل ملکی در سنندج و انواع دعاوی ملکی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در سنندج کیست؟

به دعاوی که مربوط به حوزه املاک باشد، دعاوی ملکی می گویند و وکلایی که به صورت تخصصی وکالت چنین پرونده هایی را می پذیرند نیز وکیل ملکی هستند. وکیل ملکی علاوه بر آگاهی بر قوانین کلی حقوقی و مدنی کشور، باید به مقررات بخش املاک تسلط کامل داشته باشد. دعاوی ملکی بخش عمده ای از پرونده های قضایی هستند که بسیار پیچیده و زمان بر می باشند.

بهترین وکیل ملکی در سنندج، باید بسیار صبور باشد تا بتواند در مسیر این پرونده ها، تصمیمات درست و به موقع را اتخاذ نماید. این وکیل باید نسبت به قیمت ملک در مناطق مختلف نیز آگاهی داشته باشد. پرونده های ملکی جزو دعاوی مالی هستند و حق الوکاله آن ها تقریبا بالا است. منصف بودن وکیل در دریافت حق الوکاله جزو ویژگی های مهم یک وکیل خوب است. وکیل ملکی در هنگام تنظیم قراردادها و مبایعه نامه ها نیز می تواند به مراجعین خود مشاوره داده و از وقوع مشکلات آتی جلوگیری نماید. می توانید برای آشنایی با وکلای دیگر سنندج مقاله بهترین وکیل طلاق در سنندج را مطالعه نمایید.

بهترین وکیل ملکی در سنندج کیست؟

موارد مراجعه به بهترین وکیل ملکی

برای حل و فصل هر گونه مشکل ملکی می توان از یک وکیل ملکی کمک گرفت. در مراحل و شرایط مختلف می توان به وکیل ملکی مراجعه نمود. مهم ترین موارد مراجعه به این وکیل عبارتند از:

 • طرح دعوا: هنگامی که به دلیل ایجاد مشکلات مختلف در زمینه ملکی ناچار به طرح دعوا شویم، می توانیم به وکیل ملکی مراجعه کنیم. در مقابل شکایتی نیز که بر علیه ما مطرح شده است نیز می توان از کمک های وکیل بهره مند شد.
 • مشاوره: افراد برای دریافت هر گونه مشاوره در خصوص مشکلات ملکی می توانند از بهترین وکیل ملکی در سنندج یاری بگیرند. هزینه مشاوره بسیار کمتر از اعطای وکالت می باشد و برای کاهش هزینه ها می توان از وکلا مشاوره گرفت.
 • تنظیم انواع قراردادها: در هنگام هر گونه معامله ملکی و ثبتی می توان به وکیل ملکی مراجعه نموده تا قراردادی اصولی تنظیم شود. این موضوع می تواند سبب کاهش حجم دعاوی ملکی گردد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در سنندج به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
پرویز پروینکردستان، سنندج
سارا بهمن پورسنندج، خیابان مولوی، کوچه طلوع، ساختمان دایان
اسعد امجدیکردستان، سنندج، مولوی کرد، ساختمان روشا
مازیار صیادیسنندج، خیابان حافظ، ساختمان روژا، طبقه 2
حمیده طاهائیسنندج، خیابان مولوی، کوچه طلوع، مجتمع تارا

10 تا از بهترین وکیل ملکی در سنندج را بشناسید!

پرویز پروین

پرویز پروین

آقای پروین وکیل پایه یک دادگستری فعال در استان کردستان و شهر سنندج هستند. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق می باشند که دارنده پروانه وکالت شماره 388 هستند. جناب آقای پرویز پروین با به کار گیری مهارت و تخصص خود پرونده های بسیاری را به نتیجه مطلوب رسانده اند. ایشان علاوه بر وکالت، در زمینه ارائه مشاوره های حقوقی هم تبحر دارند و بسیاری از پرونده ها را از این طریق به سرانجام دلخواه موکل رسانده اند. همکاری با موسسات و شرکت های مختلف به عنوان وکیل و مشاور در کارنامه کاری ایشان به چشم می خورد.

تخصص و مهارت:

 • وکالت پرونده های کلاهبرداری، خیانت در امانت
 • پذیرش پرونده های مالی، تجاری، قراردادها، داوری، سفته و برات
 • تخصص در دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت و حق کسب و پیشه

آدرس: کردستان، سنندج

سارا بهمن پور

سارا بهمن پور

سرکار خانم سارا بهمن پور سال ها است به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در سنندج فعالیت می کنند. ایشان پس از اتمام تحصیلات خود توانسته اند پروانه وکالت پایه یک به شماره 441 را از کانون وکلا دریافت نمایند. خانم بهمن پور با کسب موفقیت های بسیار در بین مردم شناخته شده اند و جایگاه ویژه ای را به دست آورده اند. در همین راستا این وکیل خبره عنوان بهترین وکیل ملکی در سنندج شناخته شده اند. کسب موفقیت در درصد بالایی از این دعاوی نشانه مهارت، توانایی و تجربه بالای این وکیل مجرب است.

تخصص و مهارت:

 • قبول دعاوی خانواده، مهریه و طلاق
 • ارائه مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی
 • تخصص در پرونده های ملکی از جمله اختلاف در مالکیت و خلع ید

آدرس: سنندج، خیابان مولوی، کوچه طلوع، ساختمان دایان، طبقه 2، واحد 10

اسعد امجدی

اسعد امجدی

یکی دیگر از وکلای پایه یک دادگستری که در استان کردستان فعالیت می کنند آقای امجدی است. ایشان دارای پروانه وکالت درجه یک به شماره 483 هستند و همچنین عضو کانون وکلای استان نیز هستند. جناب آقای اسعد امجدی سواد حقوقی لازم برای وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف را دارند اما در زمینه پرونده های کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، سرپرستی و قیومیت، جهاد کشاورزی، دعاوی ملکی و منابع طبیعی تخصص ویژه دارند. مردم به دلیل منصف بودن این وکیل  در دریافت حق الوکاله و تلاش مستمر برای دفاع از حقوق موکل به ایشان اعتماد دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری، غیر حضوری، آنلاین و تلفنی
 • تنظیم انواع اوراق قضایی مانند دادخواست ها و لوایح
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: کردستان، سنندج، مولوی کرد، ساختمان روشا

مازیار صیادی

مازیار صیادی

جناب آقای مازیار صیادی جزو وکلای با تجربه استان کردستان هستند که در حال حاضر در سنندج مشغول فعالیت هستند. ایشان در طول سال های وکالت خود، پرونده های بسیاری را وکالت کرده اند. آقای صیادی با داشتن سابقه درخشان و موفقیت های چشم گیر، توانسته اند سابقه درخشانی را به ثبت برسانند. تعهد، مسئولیت، انصاف و تلاش مستمر برای دفاع از موکل از جمله ویژگی های ایشان است که سبب جلب اعتماد و رضایت موکلین شده است. این وکیل با تجربه امکان دریافت خدمات به صورت غیر حضوری را نیز برای مراجعین خود فراهم نموده اند. ایشان به عنوان بهترین وکیل ملکی در سنندج شناخته شده اند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش دعاوی حقوقی و کیفری مختلف
 • تنظیم اوراق قضایی از جمله دفاعیه و شکوائیه
 • مشاوره های حقوقی تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری

آدرس: سنندج، خیابان حافظ، ساختمان روژا، طبقه 2، واحد 4

حمیده طاهائی

حمیده طاهائی

سرکار خانم حمیده طاهائی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی فعال در کردستان و سنندج  هستند. ایشان دارای تحصیلات در رشته حقوق جزا و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. خانم طاهائی موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شده  و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان نیز می باشند. خانم حمیده طاهائی حدود یک دهه است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم سنندج مشغول هستند. ایشان با تکیه بر دانش و معلومات حقوقی خود تعداد زیادی از پرونده های تحت وکالت را با موفقیت به پایان رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • نگارش کلیه اوراق قضایی مانند لوایح و شکوائیه
 • تخصص در پرونده های ملکی از جمله اختلاف در مالکیت
 •  قبول وکالت دعاوی طلاق توافقی، حضانت فرزندان و مهریه

آدرس: سنندج، خیابان مولوی، کوچه طلوع، مجتمع تارا، طبقه سوم، واحد 10

کاوه وکیلی

کاوه وکیلی

آقای وکیلی از دیگر وکلای شناخته شده در کردستان هستند که به عنوان بهترین وکیل ملکی در سنندج  فعالیت می کنند. ایشان پس از اتمام تحصیلات و دریافت پروانه وکالت خود چندین سال است که وکالت دعاوی مختلف را می پذیرند و به حمایت از حقوق موکلین خود می پردازند. ایشان توانسته اند با دانش، شکیبایی و مهارت خود درصد بالایی از پرونده هایی که وکالت آن ها را به عهده گرفته اند را با موفقیت به پایان برسانند. مشاوره های حقوقی ارائه شده توسط آقای کاوه وکیلی هم منجر به حل و فصل بسیاری از مشکلات مردم شده است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی مانند دادخواست
 • نگارش قراردادها، اظهارنامه ها و مبایعه نامه ها
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی، ملکی و کیفری گوناگون

آدرس: سنندج، میدان آزادی، پاساژ موسوی، طبقه فوقانی، واحد 5

مهرداد علی خانی

مهرداد علی خانی

جناب آقای علی خانی در دسته وکلای خوب و شناخته شده استان کردستان قررار دارند که در حال حاضر در سنندج به ارائه خدمات حقوقی می پردازند. ایشان موفق به دریافت پروانه وکالت شدند و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. آقای مهرداد علی خانی سال ها است در دادگاه های سنندج به وکالت دعاوی گوناگون مشغول هستند. ایشان با موسسات و شرکت های مختلفی به عنوان وکیل و مشاور همکاری نموده اند. این وکیل حاذق امکان دریافت مشاوره های غیر حضوری را نیز برای مراجعین خود فراهم نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت پرونده های خانواده و طلاق
 • تخصص در دعاوی ملکی و تملک آپارتمان ها
 • تنظیم اوراق قضایی از جمله دادخواست ها و شکوائیه ها

آدرس: سنندج، میدان بسیج، رو به روی دادگستری، کوچه کوثر سوم

چگونه بهترین وکیل ملکی در سنندج را بیابیم؟

حضور یک وکیل با تجربه و خبره در نتیجه پرونده تاثیر بسزایی دارد. در همین راستا یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که دچار مشکلات ملکی می شوند، نحوه شناسایی وکیل حرفه ای است. بررسی سابقه وکیل از جمله نکاتی است که در انتخاب درست وکیل بسیار کمک کننده است. مسلما هر چه درصد موفقیت وکیل در پرونده های مختلف بیشتر باشد، حضور وی شانس موفقیت را افزایش می دهد.

مطالعه کامنت ها و نظرات سایر موکلین در سایت های مختلف هم راهی برای شناخت وکیل است. کسب اطلاعات کافی در زمینه رشته تحصیلی، حوزه تخصصی و سایر اطلاعات وکیل هم شما را در جهت شناسایی بهترین وکیل ملکی در سنندج یاری می کند. تحقیق در مورد وکیل از موکلین سابق وکیل و همچنین مراجعه به وکیل و گفتگو با وی هم می تواند در انتخاب درست و اصولی وکیل خوب موثر باشد.  

چگونه بهترین وکیل ملکی در سنندج را بیابیم؟

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به 3 دسته حقوقی، کیفری و ثبتی تقسیم می شوند. در این قسمت به بررسی این پرونده ها می پردازیم.

پرونده های حقوقی: دسته ای از اختلافات ملکی که در حوزه اختلافات حقوقی قرار می گیرند، در دسته دعاوی ملکی حقوقی هستند. الزام به تنظیم سند، خلع ید و رفع تصرف عدوانی جز این دعاوی هستند.

دعاوی ملکی کیفری: در برخی از مواقع اختلافات ملکی شامل وقوع جرم می شود. فروش مال غیر، کلاهبرداری در زمینه املاک، خیانت در امانت در املاک و انتقال غیر قانونی املاک هم جزو این دسته هستند.

دعاوی ملکی ثبتی: مشکلاتی که در زمینه ثبت املاک ایجاد می شود، جزو پرونده های ثبتی است. این دعاوی با پرونده های ثبتی مشابه می باشند.

کلام آخر

 یکی از حوزه های پرونده های قضایی، دعاوی ملکی هستند. این پرونده ها حجم قابل توجهی دارند و دشواری های خاص خود را دارند. بهترین وکیل ملکی در سنندج باید نسبت به قوانین ملکی احاطه کامل داشته باشد تا بتواند از حقوق موکلین خود دفاع کند. برای طرح دعوا، دفاع از خود، دریافت مشاوره و تنظیم انواع قراردادهای ملکی می توان به یک وکیل این حوزه مراجعه نمود. روش های مختلفی برای شناسایی یک وکیل خوب وجود دارد که از جمله آن ها می توان تحقیق از موکلین سابق، مراجعه به کانون وکلا و گفتگو با وکیل را نام برد. ما در سایت وکیل چی تلاش می کنیم اطلاعات حقوقی را در زمینه های گوناگون تهیه نموده و در اختیار شما قرار دهیم. از همراهی شما با این مجموعه کمال تشکر را داریم. شما خوانندگان گرامی می توانید نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا