وکیلوکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز ⭐【آپدیت1402】⚖️

یکی از روش های جدایی زوجین با توجه به نوع درخواست، می تواند طلاق توافقی باشد. طلاق توافقی یکی از رایج ترین انواع طلاق است که بر اساس آن، زوجین قبل از جدایی با یکدیگر بر سر مسائل مشترک شان به تفاهم می رسند و با تنظیم یک توافق نامه کتبی درخواست طلاق خود را به مراجع قانونی ارائه می دهند. زوجین در تلاش هستند که این مسیر را در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسانند. از این رو برای یک طلاق فوری و بی دغدغه از وکلای مربوطه کمک می گیرند. ما در این مقاله برای کسانی که ساکن اهواز هستند، 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز را معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زن و مرد هردو به طور توافقی تصمیم می گیرند که زندگی مشترک شان را به پایان برسانند. زوجین طبق شرایطی که مورد تاییدشان است، قبل از این که درخواست طلاق خود را به مراجع قانونی ارائه دهند، سعی می کنند تمام مشکلات و چالش های پیش رو را بین خودشان حل کنند تا بدون دردسر و در کم ترین زمان ممکن از یکدیگر جدا شوند. زن و شوهری که می خواهند روند پرونده سریع باشد و مانعی پیش روی آن ها نباشد از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز کمک می گیرند.

مواردی که لازم است قبل از طلاق توافقی در مورد آن ها تفاهم حاصل شود عبارتند از:

 • حضانت فرزندان بعد از طلاق
 • نفقه فرزندان
 • مهریه
 • جهیزیه
 • اجرت المثل دوران زوجیت و نفقه زن
طلاق توافقی چیست؟

وظیفه بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز چیست؟

به طور کلی زمانی که زوج و زوجه برای پیگیری پرونده خود به سراغ بهترین وکیل طلاق در اهواز می روند، در ذهن شان انتظاراتی را از او دارند که مهم ترین آن تلاش برای تسریع روند پرونده می باشد. وظایفی که بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز برعهده دارد به شرح زیر می باشد:

ارائه مشاوره: بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز باید در ابتدا جلسه مشاوره ای با موکل خود داشته باشد و همراه او جزئیات پرونده را مورد بررسی قرار دهد و در مورد روند کار اطلاعات لازم را ارائه دهد؛ ایشان باید در بهترین موسسه حقوقی فعالیت کند.

سعی در ایجاد توافق میان زوجین: دیگر وظیفه ای که یک وکیل بر عهده دارد، تلاش برای ایجاد یک توافق ایده آل برای زن و شوهر می باشد، به طوری که هر دو از توافق حاصل راضی باشند و هیچ کدام از آن ها مورد ظلم واقع نشود.

پیگیری پرونده: بهترین وکیل خانواده در اهواز باید حتی در صورت عدم حضور موکلش در دادگاه حضور یابد و با سطح اطلاعات و دانشی که در این حوزه دارد از موکل خود در جلسات دادگاه به بهترین شکل ممکن دفاع کند.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

حضانت فرزندان در طلاق توافقی

در طلاق توافقی و دیگر انواع طلاق زوجین باید در مورد حضانت و نگهداری فرزندان با هم به توافق برسند در غیر این صورت دادگاه براساس قانون عمل کرده و در مورد حضانت فرزندان تصمیم گیری می کند.

در صورت عدم تفاهم زوجین در مورد حضانت فرزندان قوانین ذیل برای حضانت در نظر گرفته می شود:

 • طبق ماده 1168 قانون مدنی نگهداری از فرزندان از تکالیف پدر و مادر بوده و براساس ماده 1169 قانون مدنی اگر پدر و مادر کودک از هم جدا شوند حضانت فرزند تا هفت سالگی با مادر بوده و پس از آن حضانت به پدر واگذار می شود تا زمانی که فرزندان به سن بلوغ برسند که برای دختر 9 سالگی و پسر 15 سالگی می باشد. پس از آن خود می توانند تصمیم بگیریند که با کدام یک از والدین می خواهند زندگی کنند. اما طبق تبصره همین ماده اگر والدین بعد از 7 سالگی در مورد حضانت با هم اختلاف داشته باشند و یا این که مادر درخواست حضانت فرزند بعد از 7 سالگی را نیز به دادگاه ارائه دهد در این مورد با رعایت مصلحت کودک و بررسی های انجام شده قاضی دادگاه حکم صادر می کند.
 • طبق ماده 1172 قانون مدنی هیچ یک از والدین حق ندارند در مدت زمانی که حضانت فرزند بر عهده آن ها واگذار شده در مراقبت و نگهداری او کوتاهی کنند و در صورتی که این اتفاق بیفتد دادگاه تقاضای حضانت والد دیگر را قبول کرده و یا نگهداری کودک را به یکی از بستگان نزدیک به عنوان قیم واگذار می کند.
 • ذکر این نکته نیز لازم است که نفقه فرزند همواره بر عهده پدر بوده و حتی اگر حضانت فرزند به مادر واگذار شود پدر موظف است که نفقه فرزند خود را پرداخت کند مگر آن که در طلاق توافقی مادر علاوه بر حضانت، نفقه فرزند را نیز بر عهده بگیرد.

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز را بشناسید!

خانم نسیم گچ کار

خانم گچ کار

اگر بدنبال این هستید که یکی از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی را برای پرونده خود که عضو کانون وکلای دادگستری استان خوزستان می باشد، انتخاب کنید ، بی شک نسیم گچ کار می تواند این نیاز شما را برآورده کند . خانم نسیم گچ کار دارای شماره پروانه 2273 از کانون وکلای دادگستری خوزستان بوده که در رده ی بهترین وکلای خوزستان می باشد
ایشان دارای مدرک ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشد .

همانطور که در ادامه مقاله بصورت کامل ویژگی های بهترین وکیل را تحلیل میکنیم . خانم گچ کار توانسته با سابقه خوبی که در پرونده های حقوقی ، کیفری و خانواده داشته، خود را به عنوان یک وکیل حرفه ایی معرفی کند . او همچنین توانسته به صورت تخصصی، موفقیتی در پرونده های کلاهبرداری، جعل، سرقت، دعاوی ملکی، اعسار، اسناد رسمی و تجاری بدست بیاورد . با توجه به اینکه ایشان توانسته بیشترین رضایت را از موکیلن خود کسب کند، به عنوان یکی از بهترین وکیل های اهواز شناخته می شود.

مشاوره به صورت حضوری و صرفا با هماهنگی قبلی می باشد.

آدرس: امانیه

شماره تماس: ۰۹۱۶۶۲۰۲۳۲۹

آقای علی تقی زاده

آقای علی تقی زاده

آقای علی تقی زاده وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی دارای پروانه وکالت صادره ازکانون وکلای دادگستری خوزستان با بیش از 10 سال سابقه کار موفق در عرصه وکالت و به انجام رساندن موفق بیش از صدها پرونده از بهترین و خوشنام ترین وکلای اهواز می باشند. از ویژگی های ایشان می توان به جدیت در کار، پیگیری مداوم ومستمر ، پاسخگو بودن ، فن بیان شیوا ، پایبندی به زمان ، صداقت و صبر اشاره کرد که باعث شده است در زمره وکلای خوش نام ومورد اعتماد مردم قرار بگیرند . از جمله اقداماتی که در دفتر ایشان انجام می گردد می توان به انواع مشاوره حضوری و غیرحضوری ، وکالت تخصصی در پرونده های خانواده ملکی ، حقوقی و کیفری و تنظیم انواع دادخواست و لایحه اشاره کرد.

آدرس: اهواز کیانپارس نبش خیابان ۱۹ غربی ساختمان رامین طبقه ۲ واحد ۸ دفتر وکالت علی تقی زاده

شماره تماس:

۰۹۱۶۱۱۸۰۰۷۳

مریم گودرزی

بهترین وکیل طلاق در اهواز

مریم گودرزی وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ خوزستان در شهر زیبا اهواز می باشد که در ده ها پرونده وکالتی در حوزه های مختلف طلاق، ملکی، ثبتی، کیفری و غیره موفق شده اند؛ ایشان موفق شده است در زمینه وکالت در بین مردم جایگاه خوبی داشته باشد و به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09163078571

آدرس: اهواز، خیابان کیانپارس، بین ۱۸ و ۱۹ غربی، مجتمع رامین، طبقه چهارم، واحد ۱۵

رسول سواری

رسول سواری

رسول سواری وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر بزرگ اهواز است که سابقه موفق شدن در پرونده های متعدد وکالتی را در کارنامه شغلی خود برعهده داشته است. وی در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان کارشناس و نماینده حقوقی مشغول به فعالیت است و به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز بین مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مترجم تخصصی زبان عربی به فارسی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09166211787

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، جنب پمپ بنزین، ساختمان بانک مسکن، طبقه دوم، واحد شش

البرز حیدرپور

بهترین وکیل طلاق در اهواز

البرز حیدرپور در شهر بزرگ اهواز وکیل پایه یک دادگستری می باشد. ایشان نفوذ کلامی بسیار خوب با سابقه بسیار درخشان وکالتی دارد و همین مسئله موجب جلب رضایت و نظر مردم شده است. جناب آقای البرز حیدرپور در حیطه دعاوی های متعدد از جمله طلاق، ملکی، کیفری، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی کسب کرده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09160730037

آدرس: اهواز، کیانپارس، نبش خیابان ١٩ غربی،  ساختمان رامین، طبقه پنجم، واحد ٢٠

بهاره رستم زاده

بهترین وکیل طلاق در اهواز

بهاره رستم زاده وکیل پایه یک دادگستری در خوزستان در شهر زیبا اهواز می باشد و در ضمن مشغول به انجام دادن فعالیت در حیطه های گوناگون وکالتی از جمله طلاق، کیفری، ملکی و ثبتی است. وی با ارائه مشاوره های تخصصی و حرفه ای اش در تلاش می باشد تا به مردم و مراجعینش کمک شایانی کند و در مدت زمان بسیار محدودی مشکلات حقوقی شان را برطرف سازد؛ سرکار خانم بهاره رستم زاده با لقب بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز معرفی شده.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از سه سال سابقه کار وکالتی
 • دکتری حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09161131636

آدرس: اهواز، خیابان شریعتی، بین امام و کاوه، طبقه فوقانی

مجتبی صالح نژاد

بهترین وکیل طلاق در اهواز

مجتبی صالح نژاد وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ اهواز است و در زمینه های متعدد وکالتی اعم از طلاق، کیفری، ملکی، تجاری و غیره مشغول به فعالیت می باشد. وی به دلیل داشتن صداقت و صراحت با مراجعینش، سبب شده تا او را به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز بشناسند و به اعتماد کنند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • 8 سال سوابق کار در قوه قضاییه
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09166001809

آدرس: اهواز، 24 متری روبروی خیابان شهید شمخانی، ساختمان نگین، طبقه دوم، پلاک 82

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر زیبا و بزرگ اهواز است و مشغول به فعالیت داشتن در زمینه های متعدد وکالتی از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، ثبتی و غیره می باشد. وی با تلاش و کوشش فراوانی که داشته، توانسته است به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز معرفی شود.

تخصص و مهارت:

 • 14سال سابقه کار در امور وکالت
 • 26 سال سابقه تدریس در دروس فقهی و حقوقی
 • عضو هیئت علمی در دانشگاه چمران اهواز
 • دکتری رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی
 • سابقه تحصیلات حوزوی در حوزه های علمیه قم

شماره تماس:  ۰۹۱۶۶۰۶۴۴۵۲

آدرس: اهواز، زیتون کارمندی، نرسیده به فلکه سنگر، خیابان بوعلی، بین زیبا و انوشه (زهره)، پلاک  ۲۴

سکینه باقری

بهترین وکیل طلاق در اهواز

سکینه باقری وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا اهواز است و موفق گردیده است تا رضایت هر یک از موکلین خود را در این زمینه جلب کند. وی دعاوی در زمینه های طلاق، ملکی، کیفری، ثبتی و غیره را قبول کرده است و با ارائه دادن بهترین راهکارها در تلاش است تا مشکلات تمام موکلینش را در زمان کوتاه حل کند؛ ایشان همچنین با لقب بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09187413055

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، دفتر وکالت علی محمد صالحی

مراحل انجام طلاق توافقی

برای طلاق توافقی زوجین باید چند مرحله را پشت سر بگذارند. این مراحل به شرح زیر می باشند:

مرحله اول: ممکن است ابتدا این سوال به ذهن افراد برسد که برای درخواست طلاق کجا باید رفت؟ اولین گام مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه دادخواست طلاق توافقی می باشد؛ در این بخش زوجین یکی از شعب بهزیستی و مرکز غربالگری را برای گذراندن جلسات مشاوره انتخاب می کنند.

مرحله دوم: شرکت در جلسات مشاوره و بهره مندی از راهنمایی های مشاور؛ در صورت عدم انصراف زوجین از طلاق، گواهی عدم انصراف از طلاق توسط مشاور صادر می شود.

مرحله سوم: مراجعه به دادگاه خانواده و ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق؛ در این صورت اگر دادگاه نیز نتواند زوجین را منصرف کند، حکم طلاق آن ها را صادر می نماید.

مرحله چهارم: در مرحله آخر زوجین سه ماه فرصت دارند با در دست داشتن گواهی به یکی از دفترخانه ها مراجعه و صیغه طلاق را جاری کنند.

مراحل انجام طلاق توافقی

تعداد جلسات مشاوره برای طلاق توافقی

طبق بخشنامه جدید طلاق توافقی، تعداد جلساتی که برای مشاوره مورد نیاز است، حداقل 5 جلسه می باشد که مدت زمان آن بستگی به شلوغی و تعداد مراجعین مرکز دارد. اما به طور کلی فاصله میان جلسات حداقل 45 روز و حداکثر سه ماه می باشد. هزینه جلسات نیز برای هر یک از زوجین در هر جلسه 52 هزار تومان می باشد. برای این که مدت زمان جلسات مشاوره کمتر شود و طلاق سریع تر اتفاق بیفتد، بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز می‌ توانند کمک شایانی در این مسیر به زوجین کند؛ به طور کلی باید مراحل طلاق توافقی طی شود.

تعداد جلسات مشاوره برای طلاق توافقی

کلام آخر

گاهی زوجین به این نتیجه می رسند که ادامه زندگی به ضرر هر دوی آن هاست و بهتر است بدون اختلاف و اذیت از یکدیگر جدا شوند. آن ها با تنظیم توافق نامه ای در مورد آن چه که بین شان مشترک است به تفاهم می رسند و درخواست طلاق توافقی را ارائه می دهند. در این مسیر برای این که پرونده سریع تر مسیر خود را طی کند از وکیل کمک می گیرند. بر این اساس ما در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در اهواز را معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادات به سایت وکیل چی مراجعه نمایید.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

عده طلاق چه میزان است؟

برای زن زمان واحدی وجود ندارد و بستگی به بارداری، یائسگی، باکرگی و … دارد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا