وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین وکیل مهریه در رشت را به افرادی که برای دریافت و یا پرداخت آن در شهر رشت و شهرهای دیگر استان گیلان با مشکل مواجه هستند و درگیر دادگاه و دادخواست و شکایت شده اند، معرفی کنیم. علت به اختلاف خوردن زوجین برای مهریه، اغلب طلاق و جدایی می باشد و اصولا مرد به دلیل مشکلات مالی و مهریه بیش تر از حد توان، با زوجه به مشکل بر می خورد. بهره بردن از یک وکیل زبده در پرونده های خانواده و طلاق می تواند در این مسیر به هر دو طرف کمک کند تا حق کسی ضایع نشود. برای آشنایی با این مبحث و شناخت وکلا با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در رشت کیست؟

وکیل مهریه همان وکیل پایه یک دادگستری است که بعد از اخذ پروانه وکالت خود به صورت تخصصی در حوزه دعاوی مهریه شروع به فعالیت کرده و بر تمامی امور مربوط به خانواده و مهریه تبحر ویژه ای پیدا کرده است. در حقیقت بهترین وکیل مهریه در رشت اطلاعات کامل و جامعی در مورد قوانین مدنی مربوط به پرونده های مهریه دارد و در این زمینه به موکلین خود مشاوره حقوقی نیزارائه می دهد.

با توجه به این که وکیل مهریه تمام تمرکز و وقت خود را در حوزه وکالت بر مباحث مربوط به دعاوی خانواده و مهریه اختصاص داده است پس تسلط کاملی بر قوانین این دعاوی داشته و برای رسیدگی به پرونده های مهریه می تواند بهترین گزینه مناسب باشد. زیرا با کمترین زمان و صرفت حداقل هزینه ممکن می تواند پرونده مهریه را به نفع موکل خود رسیدگی و به پایان برساند.

افرادی که درگیر پرونده های مهریه شده اند می توانند با مراجعه به بهترین وکیل خانواده در رشت ضمن مشورت و دریافت مشاوره از وکیل مربوطه در صورت تمایل پیگیری و رسیدگی به پرونده خود در دادگاه خانواده را به او بسپارند. زیرا اغلب افراد به دلیل عدم آگاهی با قوانین مربوط به مهریه و همچنین نداشتن توانایی کافی در دفاع از خود، رای مثبت و دلخواه را نمی توانند از دادگاه دریافت کنند و متحمل هزینه های زیادی نیز خواهند شد.

بهترین وکیل مهریه در رشت در رسیدگی به این دعاوی همواره مصلحت موکل خود را در اولویت قرار می دهد و با جمع آوری ادله و اسناد قابل اثبات و ارائه آن به دادگاه سعی می کند که رای پرونده را به نفع موکل خود دریافت کند.

ذکر این نکته نیز لازم است که پرونده های مهریه جزو دعاوی مالی محسوب می شوند و وکیل مهریه با آشنایی با روند این پرونده ها در دادگاه خانواده از پیچیده تر شده آن جلوگیری به عمل می آورد.

مهریه چیست؟

مهریه به عنوان حق قانونی و طبیعی زن در هنگام جاری شدن عقد ثبت می شود و مرد مکلف به پرداخت آن می باشد. علت اهمیت مهریه برای زنان، پشتوانه مالی آن و جلوگیری از سو استفاده از زنان است و برای بازپس گیری آن بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند به موکل خود کمک کند. به طور کلی 3 نوع مهریه وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

مهر المسمی: مهریه ای است که زن و مرد در هنگام عقد با هم بر سر مقدار آن به توافق می رسند و در دفاتر رسمی به ثبت می رسانند.

مهر المثل: این نوع مهریه در هنگام عقد ثبت نمی شود و مبنای تعیین مقدار آن، اوضاع خانوادگی زوجه است.

مهرالمتعه: برای زمانی است که در عقد مقدار مهریه ذکر نشده باشد و زوج تصمیم به طلاق زوجه قبل از نزدیکی کند. مبنای مهرالمتعه وضع مالی زوج می باشد.

با توجه به شرایط اخذ مهریه، مردان تمام تلاش خود را برای عدم پرداخت مهریه به کار می گیرند. زنان نیز هنگام طلاق و یا انتقام از مرد و فشار آوردن به او قصد دریافت مهریه را دارند. در این بین ممکن است حقوق زن و یا مرد به دلیل نداشتن استطاعت مالی نادیده گرفته شود که بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند بعد از تلاش برای ایجاد سازش و برقراری صلح، حق موکل خود را از طرف مقابل بگیرد.

تفاوت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه چیست؟

در هنگام جاری شدن عقد، عاقد در مورد عندالمطالبه بودن و یا عندالاستطاعه بودن مهریه از زوجین سوال می پرسد. مهریه عندالمطالبه در هر زمانی قابل درخواست است و مرد موظف به پرداخت آن می باشد. حتی در صورت عدم توانایی برای پرداخت، از طرف دادگاه این مبلغ به صورت اقساط تقسیم می شود و مرد باید طبق قانون، سر موعد آن را پرداخت کند. بهترین وکیل سعی می کند دادگاه را برای تعیین اقساط با مبالغ قابل قبول برای موکل خود، مجاب کند. اگر زن به صورت رسمی مهریه خود را ببخشد، دیگر نیازی به پرداخت از جانب مرد نمی باشد.

مهریه عندالاستطاعه زمانی از جانب زن قابل درخواست است که مرد اموالی به نام داشته باشد و یا دارای حساب بانکی و سهام بورسی باشد. در صورت نداشتن اموال، مرد مکلف به پرداخت مهریه نمی باشد.

بهترین وکیل طلاق در رشت به دلیل دانش و اطلاعات به روزی که در زمینه انواع مهریه دارد، می تواند به خوبی به موکلین کمک کند.

مزایای اخذ مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در رشت

با توجه به تغییرات قانون و پیچیدگی های روند وارسی پرونده ها، شاید رسیدگی به امور به صورت شخصی کار سختی باشد. علوم حقوقی نیز به دلیل نوشتار سخت و سنگینی بار معنایی لغوی نیاز به کمک گرفتن از یک متخصص در این حوزه دارد. بهترین وکیل مهریه در رشت به دلیل داشتن اطلاعات کافی در زمینه قانون جدید طلاق و مهریه می تواند از پیچ و خم های موجود در این مسیر عبور کند و پرونده را با موفقیت به پایان برساند.

 • صرف مدت زمان کم تر و نتیجه گیری سریع تر از پرونده
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری دادگاه برای رسیدگی به جلسات
 • توقیف اموال مرد برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق زوجه به دلیل آشنا بودن بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت با چگونگی انجام این امر
 • ممنوع الخروجی مرد و رد دادخواست اعسار زوج
 • درخواست حکم جلب زوج توسط وکیل در صورت عدم حضور در جلسات

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

تخصص دعاوی ملکی وحقوقی : ۱- اثبات مالکیت ، خلع ید ، تخلیه ، اجرت المثل ایام تصرف ، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار ،اخذ صورتمجلس تفکیکی ، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی ، مطالبه سهم الارث ،تخلیه املاک تجاری ومسکونی ، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی وتعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .و.کالتایرانیان خارج ازکشور و…
۲- مطالبه اسنادتجاری چک ، سفته و رسیدعادی کتبی ،اثبات صلح سرقفلی ، مطالبه اجاره معوقه ، اعلام بطلان معامله وبطلان فروشنامه ، رجوع ازهبه ، بطلان صلح نامه عادی ، ابطال وکالت نامه ، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله وقراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی ،ابطال رای داور وموسسات داوری ، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی واثبات مالکیت وابطال سند ، اصلاح سند ،رفع تصرف ،ممانعت ازحق ومزاحمت ملکی ( دعاوی ثلاثه ) .و…
۳-قبول پرونده ها ودعاوی کیفری : جرایم قتل ، کلاهبرداری ، فروش مال غیر ، انتقال مال غیر ،انتقال منافع مال غیر ( اجاره مال غیر ) ،خیانت درامانت اموال واسناد تجاری ، جعل واستفاده ازسند مجعول عادی ورسمی ، اختلاس ،ارتشاء و رباخواری ، رابطه نامشروع ، مواد مخدر ، شرب خمر ( نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر ) ، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی ، اتهامات جرایم سیاسی وامنیتی ، تصرف عدوانی و …
جناب آقای محمدحسن فعال دارای سوابق ذیل نیز می باشد :

18 سال سابقه وکالت، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ازدانشگاه گیلان ، بازرس هیات مدیره دوره سوم مرکزوکلا قوه قضائیه استان گیلان ، عضو کمیسون های بازرسی ، معاضدت ووکالت تسخیری ، فرهنگی ادوارمختلف مرکزوکلا استان گیلان ومشاورحقوقی شرکتها وگروه صنعتی پارس خزر ، …

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی خانواده
 • دیوانعالی کشور
 • دیوان عدالت ادرای
 • جرایم پزشکی
 • جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

خانم فرزانه سیاسی فر

خانم فرزانه سیاسی فر یکی از حقوقدانان موفق در شهر رشت میباشد

ایشان دارای 35 سال تجربه ی کاری در حوزه ی وکالت هستند و به طور کلی در همه ی حوزه های وکالت در حال فعالیت هستند

لیست فعالیت:

 • لیست فعالیت
 • فعالیت در حوزه ی خانواده
 • حوزه ی حقوقی
 • حوزه ی کیفری
 • و حوزه های طلاق ، مهریه و غیره میباشد

آدرس:

رشت ، بلوار گیلان ، روبروی خیابان ۱۷۱ ، بلوک b2 ، طبقه دوم ، واحد 8

شماره تماس:

09111354570

مهین حبیبی نیا

خانم مهین حبیبی نیا ،وکیل پایه یک کانون وکلای گیلان با بیش از یک دهه سابقه وکالت دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و با آگاهی و تجربه گسترده ای که در طول دوران حرفه ای خود در زمینه وکالت کسب نموده توانسته به عنوان یک وکیل حقوقی ،ملکی،کیفری،خانواده برتر و همچنین مسئولیت پذیر نسبت به موکلین خود شناخته شود .
ایشان با دارا بودن فن بیان قوی و تجربه بالای حقوقی ،پشتکار فراوان و آشنایی جامع و به روز با قوانین حقوقی توانسته است در حوزه وکالت به عنوان یک وکیل حرفه ای و مجرب و توانمند در گیلان شناخته شود.
از همه مهمتر با علاقه ای که به کار خود دارد توانسته با وکالت حرفه ای و کسب نتیجه مطلوب رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست اورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکیل تالش و لیسار به حساب بیایند. ایشان پرونده های مهم و پیچیده ای را با موفقیت در سابقه وکالت خود جای داده اند .

برخی از تخصص خانم مهین حبیبی نیا:

تخصص دعاوی ملکی و حقوقی: اثبات مالکیت، خلع ید، تخلیه، اجرت المثل ایام تصرف، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار، اخذ صورتمجلس تفکیکی، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی، مطالبه سهم الارث، تخلیه املاک تجاری ومسکونی، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی و تعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .وکالت ایرانیان خارج از کشور و …
مطالبه اسناد تجاری: چک، سفته و رسیدعادی کتبی، اثبات صلح سرقفلی، مطالبه اجاره معوقه، اعلام بطلان معامله و بطلان فروشنامه، رجوع ازهبه، بطلان صلح نامه عادی، ابطال وکالت نامه، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله و قراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی، ابطال رای داور و موسسات داوری، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی و اثبات مالکیت و ابطال سند، اصلاح سند، رفع تصرف، ممانعت ازحق و مزاحمت ملکی (دعاوی ثلاثه) و …
قبول پرونده ها و دعاوی کیفری: جرایم قتل، جرایم پزشکی، جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری، کلاهبرداری، فروش مال غیر، انتقال مال غیر، انتقال منافع مال غیر (اجاره مال غیر)، خیانت در امانت اموال و اسناد تجاری، جعل و استفاده از سند مجعول عادی و رسمی، اختلاس، ارتشاء و رباخواری، رابطه نامشروع، مواد مخدر، شرب خمر (نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر )، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی، اتهامات جرایم سیاسی و امنیتی، تصرف عدوانی و …
قبول پرونده در دعاوی خانواده: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت، تحریر ترکه، مهر و موم ترکه، تقسیم ترکه و …

آدرس: تالش، خیابان طالقانی، سه راه تختی، جنب مبل فروشی مهری، رو به رو فروشگاه ایرانیان

شماره تماس: 09113828016

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

وی وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان و شهرستان رشت بوده و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت معرفی شده است. او بیان عالی و نفوذ کلامی بسیار خوبی دارد که به او اجازه می دهد به خوبی از مشتریان خود دفاع کند. آقای مجید اسلام دوست دارای تخصص و مهارت در طلاق، ملک، ثبت، کیفری، دعاوی خانوادگی و … می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

وکیل پایه یک دادگستری رشت بوده و دارای سوابق وکالت بسیار بالایی در زمینه های مختلف وکالت از جمله طلاق، اموال، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و … می باشد. در رشت فعال است. آقای سید جلال آزادبخت در پرونده های مختلف سابقه موفقی دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

وکیل پایه یک دادگستری از شهرستان رشت بوده و دارای تخصص و صلاحیت بسیار بالایی در امور مختلف حقوقی از جمله طلاق، کیفری، مالی، اموال، خانواده و … می باشد. با ارائه بهترین روش ها و راهنمایی های حرفه ای به مراجعین کمک زیادی کرد و اعتماد آنها را جلب کرد. خانم زهرا احمدزاده به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

ممکن است این سوال به ذهن بسیاری از افراد خطور کند که برای درخواست طلاق کجا باید رفت و چگونه مهریه خود را طلب کرد؛ از این رو بهترین راهکار انتخاب وکیل مجرب و کمک گرفتن از وی است؛ برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت لازم است در ابتدا به صورت اینترنتی و سپس حضوری، تحقیقات لازم انجام شود و معیارهایی برای انتخاب مورد سنجش قرار گیرد، این معیارها و ویژگی ها برای انتخاب بهترین وکیل مهریه رشت و یا هر شهر دیگری عبارتند از:

 • داشتن تحصیلات و مجوز اشتغال به صورت پروانه رسمی وکالت از قوه قضائیه و کانون وکلای ایران و فعالیت در بهترین موسسه حقوقی در رشت
 • تجربه و تخصص کافی در خصوص پرونده های طلاق و مهریه و آشنا به روند بررسی
 • رزومه کاری قوی و داشتن سابقه موفقیت در پرونده های خود
 • داشتن فن بیان قوی و توانایی دفاع از موکل
 • توانایی نوشتاری و نگارشی برای ثبت اوراق قضایی، دادخواست و لایحه های دفاعیه
معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

منظور از حال و یا مدت دار بودن مهریه چیست؟

گفته شد مهریه ممکن است عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه باشد. همچنین این که اگر مردی توانایی پرداخت مهریه نداشته باشد این امکان را دارد که دادخواست اعسار را به دادگاه ارائه دهد و با اثبات عدم توانایی مالی، مهریه را به صورت اقساطی پرداخت نماید. مفهوم دیگری که نوع دیگری از انواع مهریه را بیان می دارد، حال و یا مدت دار بودن مهریه می باشد.

وقتی می گوییم مهریه حال است، یعنی زن می تواند بعد از آن که عقد بین او و زوج جاری شد مهریه خود را درخواست کند و تا زمانی که همسرش آن را به او تقدیم نکرده باشد، از تمکین مرد خودداری نماید. این اقدام زن به معنی عدم تمکین نیست و از جمله موارد حق حبس از نشوز شمرده نمی شود و همچنین محق دریافت نفقه نیز خواهد شد. برای استفاده از این گزینه جهت دریافت مهریه بهتر است از راهنمایی های بهترین وکیل مهریه در رشت کمک گرفته شود.

در مهریه مدت دار، زن از حق حبس خود نمی تواند استفاده کند و در این صورت نفقه نیز در صورتی به او تعلق می گیرد که از همسرش نمکین نماید. زن درست از وقتی که عقد جاری می شود خود را می تواند مالک مهریه بداند و هرگونه دخل و تصرفی در اموال مرد به عنوان طلب خود می تواند داشته باشد. از زمان عقد، پرداخت بر عهده شوهر است و مثل یک دین بر گردن او می ماند و هر زمان که توانایی داشته باشد باید آن را پرداخت کند.

تفاوتی که در ثبت مهریه در عقد دائم و موقت وجود دارد از این نظر مهم است که ممکن است باعث باطل شدن عقد گردد. در زمان عقد دائم می توان در همان لحظه مهریه را تعیین و به ثبت رساند و یا این که بعد از عقد در مورد آن توافق کرد و در دفترخانه های رسمی ثبت کرد. تعیین نشدن مهریه در زمان عقد نمی تواند آن را باطل کند.

اما در عقد موقت اگر در زمان جاری شدن خطبه و خواندن عقد مهریه تعیین نشود عقد جاری شده نیز باطل می گردد. از این رو حتی در حد یک مبلغ بسیار ناچیز باید در جار شدن خطبه ذکر گردد.

منظور از حال و یا مدت دار بودن مهریه چیست؟

کلام آخر

موضوعی که امروزه بیش تر راهروهای دادگاه را مملو از جمعیت کرده است، پرونده های طلاق و اخذ مهریه می باشد. بسیاری از زنان برای دریافت مهریه به دلیل آشنا نبودن با قوانین با شکست مواجه می شوند و موفق به دریافت حق طبیعی خود نمی شوند. در این بین وکلا برای کمک به افراد به میان می آیند و با ارائه مشاوره و پذیرش پرونده ها از تضییع حقوق جلوگیری می کنند. در همین راستا ما برای کمک به ساکنین رشت لیستی از بهترین وکیل مهریه در رشت را در این مقاله معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. لطفا نظرات، سوالات و درخواست های خود در این حوزه را با وکلای معرفی شده در سایت در میان بگذارید.

آیا ممکن است پرداخت مهریه به عهده شخصی غیر از شوهر باشد؟

خیر، مگر اینکه کسی ضامن باشد.

تحت چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد مگر در صورت بذل مهریه از طرف زن.

آیا در صورت خیانت زوجه به زوج ، زوج میتواند به زوجه مهریه ندهد؟

مهریه، از دیون مرد به زن بوده و قابل اسقاط نیست. 

4.8/5 - (6 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا