وکیلوکیل طلاق

لیست 10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین وکیل مهریه در رشت را به افرادی که برای دریافت و یا پرداخت آن در شهر رشت و شهرهای دیگر استان گیلان با مشکل مواجه هستند و درگیر دادگاه و دادخواست و شکایت شده اند، معرفی کنیم. علت به اختلاف خوردن زوجین برای مهریه، اغلب طلاق و جدایی می باشد و اصولا مرد به دلیل مشکلات مالی و مهریه بیش تر از حد توان، با زوجه به مشکل بر می خورد. بهره بردن از یک وکیل زبده در پرونده های خانواده و طلاق می تواند در این مسیر به هر دو طرف کمک کند تا حق کسی ضایع نشود. برای آشنایی با این مبحث و شناخت وکلا با ما همراه باشید.

مهریه چیست؟

مهریه به عنوان حق قانونی و طبیعی زن در هنگام جاری شدن عقد ثبت می شود و مرد مکلف به پرداخت آن می باشد. علت اهمیت مهریه برای زنان، پشتوانه مالی آن و جلوگیری از سو استفاده از زنان است و برای بازپس گیری آن بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند به موکل خود کمک کند. به طور کلی 3 نوع مهریه وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

مهر المسمی: مهریه ای است که زن و مرد در هنگام عقد با هم بر سر مقدار آن به توافق می رسند و در دفاتر رسمی به ثبت می رسانند.

مهر المثل: این نوع مهریه در هنگام عقد ثبت نمی شود و مبنای تعیین مقدار آن، اوضاع خانوادگی زوجه است.

مهرالمتعه: برای زمانی است که در عقد مقدار مهریه ذکر نشده باشد و زوج تصمیم به طلاق زوجه قبل از نزدیکی کند. مبنای مهرالمتعه وضع مالی زوج می باشد.

با توجه به شرایط اخذ مهریه، مردان تمام تلاش خود را برای عدم پرداخت مهریه به کار می گیرند. زنان نیز هنگام طلاق و یا انتقام از مرد و فشار آوردن به او قصد دریافت مهریه را دارند. در این بین ممکن است حقوق زن و یا مرد به دلیل نداشتن استطاعت مالی نادیده گرفته شود که بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند بعد از تلاش برای ایجاد سازش و برقراری صلح، حق موکل خود را از طرف مقابل بگیرد.

تفاوت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه چیست؟

در هنگام جاری شدن عقد، عاقد در مورد عندالمطالبه بودن و یا عندالاستطاعه بودن مهریه از زوجین سوال می پرسد. مهریه عندالمطالبه در هر زمانی قابل درخواست است و مرد موظف به پرداخت آن می باشد. حتی در صورت عدم توانایی برای پرداخت، از طرف دادگاه این مبلغ به صورت اقساط تقسیم می شود و مرد باید طبق قانون، سر موعد آن را پرداخت کند. بهترین وکیل سعی می کند دادگاه را برای تعیین اقساط با مبالغ قابل قبول برای موکل خود، مجاب کند. اگر زن به صورت رسمی مهریه خود را ببخشد، دیگر نیازی به پرداخت از جانب مرد نمی باشد.

مهریه عندالاستطاعه زمانی از جانب زن قابل درخواست است که مرد اموالی به نام داشته باشد و یا دارای حساب بانکی و سهام بورسی باشد. در صورت نداشتن اموال، مرد مکلف به پرداخت مهریه نمی باشد.

بهترین وکیل طلاق در رشت به دلیل دانش و اطلاعات به روزی که در زمینه انواع مهریه دارد، می تواند به خوبی به موکلین کمک کند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 17 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

خانم فرزانه سیاسی فر

خانم فرزانه سیاسی فر یکی از حقوقدانان موفق در شهر رشت میباشد

ایشان دارای 35 سال تجربه ی کاری در حوزه ی وکالت هستند و به طور کلی در همه ی حوزه های وکالت در حال فعالیت هستند

لیست فعالیت:

 • لیست فعالیت
 • فعالیت در حوزه ی خانواده
 • حوزه ی حقوقی
 • حوزه ی کیفری
 • و حوزه های طلاق ، مهریه و غیره میباشد

آدرس:

رشت ، بلوار گیلان ، روبروی خیابان ۱۷۱ ، بلوک b2 ، طبقه دوم ، واحد 8

شماره تماس:

09111354570

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن

بهترین وکیل دادگستری در استان گیلان و شهرستان رشت و دارای ده سال سابقه در امور حقوقی مختلف از جمله طلاق، کیفری، اموال، خانواده و ثبت است. وی به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در بانک صادرات شهر رشت به فعالیت های حقوقی می پردازد و به عنوان بهترین وکیل طلاق رشت در بین مردم شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • تسلط کامل به زبان عربی در انجام مذاکرات
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09143526834

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

وی وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان و شهرستان رشت بوده و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت معرفی شده است. او بیان عالی و نفوذ کلامی بسیار خوبی دارد که به او اجازه می دهد به خوبی از مشتریان خود دفاع کند. آقای مجید اسلام دوست دارای تخصص و مهارت در طلاق، ملک، ثبت، کیفری، دعاوی خانوادگی و … می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

وکیل پایه یک دادگستری رشت بوده و دارای سوابق وکالت بسیار بالایی در زمینه های مختلف وکالت از جمله طلاق، اموال، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و … می باشد. در رشت فعال است. آقای سید جلال آزادبخت در پرونده های مختلف سابقه موفقی دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113365126

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

وکیل پایه یک دادگستری از شهرستان رشت بوده و دارای تخصص و صلاحیت بسیار بالایی در امور مختلف حقوقی از جمله طلاق، کیفری، مالی، اموال، خانواده و … می باشد. با ارائه بهترین روش ها و راهنمایی های حرفه ای به مراجعین کمک زیادی کرد و اعتماد آنها را جلب کرد. خانم زهرا احمدزاده به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

ممکن است این سوال به ذهن بسیاری از افراد خطور کند که برای درخواست طلاق کجا باید رفت و چگونه مهریه خود را طلب کرد؛ از این رو بهترین راهکار انتخاب وکیل مجرب و کمک گرفتن از وی است؛ برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت لازم است در ابتدا به صورت اینترنتی و سپس حضوری، تحقیقات لازم انجام شود و معیارهایی برای انتخاب مورد سنجش قرار گیرد، این معیارها و ویژگی ها برای انتخاب بهترین وکیل مهریه رشت و یا هر شهر دیگری عبارتند از:

 • داشتن تحصیلات و مجوز اشتغال به صورت پروانه رسمی وکالت از قوه قضائیه و کانون وکلای ایران و فعالیت در بهترین موسسه حقوقی در رشت
 • تجربه و تخصص کافی در خصوص پرونده های طلاق و مهریه و آشنا به روند بررسی
 • رزومه کاری قوی و داشتن سابقه موفقیت در پرونده های خود
 • داشتن فن بیان قوی و توانایی دفاع از موکل
 • توانایی نوشتاری و نگارشی برای ثبت اوراق قضایی، دادخواست و لایحه های دفاعیه

معیارهای انتخاب بهترین وکیل خانواده در رشت نیز به همیت صورت است و افراد ساکن رشت می توانند از این وکلا کمک بگیرند.

معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

منظور از حال و یا مدت دار بودن مهریه چیست؟

گفته شد مهریه ممکن است عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه باشد. همچنین این که اگر مردی توانایی پرداخت مهریه نداشته باشد این امکان را دارد که دادخواست اعسار را به دادگاه ارائه دهد و با اثبات عدم توانایی مالی، مهریه را به صورت اقساطی پرداخت نماید. مفهوم دیگری که نوع دیگری از انواع مهریه را بیان می دارد، حال و یا مدت دار بودن مهریه می باشد.

وقتی می گوییم مهریه حال است، یعنی زن می تواند بعد از آن که عقد بین او و زوج جاری شد مهریه خود را درخواست کند و تا زمانی که همسرش آن را به او تقدیم نکرده باشد، از تمکین مرد خودداری نماید. این اقدام زن به معنی عدم تمکین نیست و از جمله موارد حق حبس از نشوز شمرده نمی شود و همچنین محق دریافت نفقه نیز خواهد شد. برای استفاده از این گزینه جهت دریافت مهریه بهتر است از راهنمایی های بهترین وکیل مهریه در رشت کمک گرفته شود.

در مهریه مدت دار، زن از حق حبس خود نمی تواند استفاده کند و در این صورت نفقه نیز در صورتی به او تعلق می گیرد که از همسرش نمکین نماید. زن درست از وقتی که عقد جاری می شود خود را می تواند مالک مهریه بداند و هرگونه دخل و تصرفی در اموال مرد به عنوان طلب خود می تواند داشته باشد. از زمان عقد، پرداخت بر عهده شوهر است و مثل یک دین بر گردن او می ماند و هر زمان که توانایی داشته باشد باید آن را پرداخت کند.

تفاوتی که در ثبت مهریه در عقد دائم و موقت وجود دارد از این نظر مهم است که ممکن است باعث باطل شدن عقد گردد. در زمان عقد دائم می توان در همان لحظه مهریه را تعیین و به ثبت رساند و یا این که بعد از عقد در مورد آن توافق کرد و در دفترخانه های رسمی ثبت کرد. تعیین نشدن مهریه در زمان عقد نمی تواند آن را باطل کند.

اما در عقد موقت اگر در زمان جاری شدن خطبه و خواندن عقد مهریه تعیین نشود عقد جاری شده نیز باطل می گردد. از این رو حتی در حد یک مبلغ بسیار ناچیز باید در جار شدن خطبه ذکر گردد.

مزایای اخذ مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در رشت

با توجه به تغییرات قانون و پیچیدگی های روند وارسی پرونده ها، شاید رسیدگی به امور به صورت شخصی کار سختی باشد. علوم حقوقی نیز به دلیل نوشتار سخت و سنگینی بار معنایی لغوی نیاز به کمک گرفتن از یک متخصص در این حوزه دارد. بهترین وکیل مهریه در رشت به دلیل داشتن اطلاعات کافی در زمینه قانون جدید طلاق و مهریه می تواند از پیچ و خم های موجود در این مسیر عبور کند و پرونده را با موفقیت به پایان برساند.

 • صرف مدت زمان کم تر و نتیجه گیری سریع تر از پرونده
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری دادگاه برای رسیدگی به جلسات
 • توقیف اموال مرد برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق زوجه به دلیل آشنا بودن بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت با چگونگی انجام این امر
 • ممنوع الخروجی مرد و رد دادخواست اعسار زوج
 • درخواست حکم جلب زوج توسط وکیل در صورت عدم حضور در جلسات
مزایای اخذ مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در رشت

کلام آخر

موضوعی که امروزه بیش تر راهروهای دادگاه را مملو از جمعیت کرده است، پرونده های طلاق و اخذ مهریه می باشد. بسیاری از زنان برای دریافت مهریه به دلیل آشنا نبودن با قوانین با شکست مواجه می شوند و موفق به دریافت حق طبیعی خود نمی شوند. در این بین وکلا برای کمک به افراد به میان می آیند و با ارائه مشاوره و پذیرش پرونده ها از تضییع حقوق جلوگیری می کنند. در همین راستا ما برای کمک به ساکنین رشت لیستی از بهترین وکیل مهریه در رشت را در این مقاله معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. لطفا نظرات، سوالات و درخواست های خود در این حوزه را با وکلای معرفی شده در سایت در میان بگذارید.

آیا ممکن است پرداخت مهریه به عهده شخصی غیر از شوهر باشد؟

خیر، مگر اینکه کسی ضامن باشد.

تحت چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد مگر در صورت بذل مهریه از طرف زن.

آیا در صورت خیانت زوجه به زوج ، زوج میتواند به زوجه مهریه ندهد؟

مهریه، از دیون مرد به زن بوده و قابل اسقاط نیست. 

4.8/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا