طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین وکیل مهریه در رشت را به افرادی که برای دریافت و یا پرداخت آن در شهر رشت و شهرهای دیگر استان گیلان با مشکل مواجه هستند و درگیر دادگاه و دادخواست و شکایت شده اند، معرفی کنیم. علت به اختلاف خوردن زوجین برای مهریه، اغلب طلاق و جدایی می باشد و اصولا مرد به دلیل مشکلات مالی و مهریه بیش تر از حد توان، با زوجه به مشکل بر می خورد. بهره بردن از یک وکیل زبده در پرونده های خانواده و طلاق می تواند در این مسیر به هر دو طرف کمک کند تا حق کسی ضایع نشود. برای آشنایی با این مبحث و شناخت وکلا با ما همراه باشید.

مهریه چیست؟

مهریه به عنوان حق قانونی و طبیعی زن در هنگام جاری شدن عقد ثبت می شود و مرد مکلف به پرداخت آن می باشد. علت اهمیت مهریه برای زنان، پشتوانه مالی آن و جلوگیری از سو استفاده از زنان است و برای بازپس گیری آن بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند به موکل خود کمک کند. به طور کلی 3 نوع مهریه وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

مهر المسمی: مهریه ای است که زن و مرد در هنگام عقد با هم بر سر مقدار آن به توافق می رسند و در دفاتر رسمی به ثبت می رسانند.

مهر المثل: این نوع مهریه در هنگام عقد ثبت نمی شود و مبنای تعیین مقدار آن، اوضاع خانوادگی زوجه است.

مهرالمتعه: برای زمانی است که در عقد مقدار مهریه ذکر نشده باشد و زوج تصمیم به طلاق زوجه قبل از نزدیکی کند. مبنای مهرالمتعه وضع مالی زوج می باشد.

با توجه به شرایط اخذ مهریه، مردان تمام تلاش خود را برای عدم پرداخت مهریه به کار می گیرند. زنان نیز هنگام طلاق و یا انتقام از مرد و فشار آوردن به او قصد دریافت مهریه را دارند. در این بین ممکن است حقوق زن و یا مرد به دلیل نداشتن استطاعت مالی نادیده گرفته شود که بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند بعد از تلاش برای ایجاد سازش و برقراری صلح، حق موکل خود را از طرف مقابل بگیرد.

در شهر بزرگ تبریز برخی از خانم ها برای اخذ مهریه به کمک وکیل نیاز دارند، از این رو می توانند از بهترین وکیل مهریه در تبریز کمک بگیرند.

تفاوت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه چیست؟

در هنگام جاری شدن عقد، عاقد در مورد عندالمطالبه بودن و یا عندالاستطاعه بودن مهریه از زوجین سوال می پرسد. مهریه عندالمطالبه در هر زمانی قابل درخواست است و مرد موظف به پرداخت آن می باشد. حتی در صورت عدم توانایی برای پرداخت، از طرف دادگاه این مبلغ به صورت اقساط تقسیم می شود و مرد باید طبق قانون، سر موعد آن را پرداخت کند. بهترین وکیل مهریه در ایران سعی می کند دادگاه را برای تعیین اقساط با مبالغ قابل قبول برای موکل خود، مجاب کند. اگر زن به صورت رسمی مهریه خود را ببخشد، دیگر نیازی به پرداخت از جانب مرد نمی باشد.

مهریه عندالاستطاعه زمانی از جانب زن قابل درخواست است که مرد اموالی به نام داشته باشد و یا دارای حساب بانکی و سهام بورسی باشد. در صورت نداشتن اموال، مرد مکلف به پرداخت مهریه نمی باشد.

بهترین وکیل مهریه در شیراز به دلیل دانش و اطلاعات به روزی که در زمینه انواع مهریه دارد، می تواند به خوبی به موکلین کمک کند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت را بشناسید!

سید جلیل فاضل مژده

سید جلیل فاضل مژده

سید جلیل فاضل مژده، وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت می باشد. ایشان در سال 1388 موفق به دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره پروانه 7890 شدند و از آن پس به طور رسمی و با مجوز لازم به ارائه مشاوره های حقوقی و اخذ پرونده و آغاز رسیدگی به آن ها پرداختند. آقای فاضل برای کسانی که در جریان و کشمکش مهریه و طلاق هستند و در استان گیلان به دنبال یک وکیل زبده می گردند، می تواند گزینه مناسبی باشد.

تخصص و مهارت:

 • دارای 13 سال سابقه فعال در حوزه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • پذیرش و رسیدگی به پرونده های طلاق، مهریه و نفقه
 • اخذ انواع پرونده های حقوقی و مالی

آدرس: رشت، گلسار، بلوار توحید، روبروی آژانس امیر، ساختمان یلدا، طبقه سوم، واحد 6

شماره تماس: 01333780113 – 09111345918

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 16سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

پدرام کشاورز

پدرام کشاورز

آقای پدرام کشاورز با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دارنده پروانه وکالت به شماره 1127 از قوه قضائیه، از جمله وکلایی است که با وجود قیمت مناسب حق الوکاله از هیچ تلاشی برای دفاع از موکل خود و احقاق حقوق ضایع شده او دریغ نمی کند. آقای کشاورز در زمینه پرونده های دعاوی خانواده خبره می باشد و از این رو یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت به شمار می رود که می توان در صورت لزوم برای دریافت مشاوره و رسیدگی به پرونده به ایشان مراجعه کرد.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به جرایمی مانند کلاه برداری، جعل، فروش و انتقال مال غیر و سرقت
 • دعاوی مالی و تجاری، سفته، فاکتور و رسید
 • اخذ پرونده های ملکی، ثبت اسناد، سر قفلی، تخلیه و…
 • دعاوی خانواده، مهریه، نفقه و استرداد جهیزیه

آدرس: رشت، سبزه میدان

شماره تماس: 09101690046

ابوذر امامی

ابوذر امامی

ابوذر امامی دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره پروانه 506 می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و جزو بهترین وکیل مهریه در رشت می باشد. آقای امامی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه شهید بهشتی و دانشجوی مقطع دکترای همین رشته در دانشگاه مازندران است. آقای امامی با تخصص و توانایی خود، تاکنون پرونده های زیادی را در حوزه حقوقی و خانواده دفاع نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی موسسه اعتباری ملل
 • وکیل ناجا در استان گیلان
 • پیگیری پرونده های ملکی، تملک آپارتمان، ثبت اسناد و تخلیه
 • پرونده های قاچاق و مواد مخدر

آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، چهارراه شهید بهشتی، ساختمان نور، واحد 7

شماره تماس: 09111308842

مجتبی سلیمانی قرابائی

مجتبی سلیمانی قرابائی

دیگر وکیلی که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت به اخذ پرونده های دعاوی خانواده می پردازد، آقای مجتبی سلیمانی قرابائی می باشد. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی رشته حقوق با نمره الف و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است و همچنین با قبولی در آزمون وکالتی که در سال 1390 از سوی قوه قضائیه برگزار شد، موفق به اخذ پروانه وکالت با شماره پروانه 47775 شدند و به طور رسمی آغاز به فعالیت قضایی نمودند. آقای سلیمانی تجربه 11 سال وکالت در حوزه دعاوی شهرداری و اداره کار و تعاون، پرونده های دعاوی خانواده و حقوقی را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه درخشان
 • معدل الف مقطع کارشناسی و رتبه 79 منصب قضاوت
 • پرونده های شهرداری و اداره کار
 • دعاوی حقوقی و ملکی

آدرس: رشت، خیابان 17 شهریور، روبروی بیمارستان امیرالمومنین، ساختمان امیرپوریان، طبقه 2

شماره تماس: 01333342510 – 09114274009

بهزاد طاعتی

بهزاد طاعتی

بهزاد طاعتی، وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 45534 صادره از مرکز وکلای قوه قضائیه می باشد. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته حقوق قضایی و کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه علوم تحقیقات می باشد. آقای طاعتی در زمینه پرونده های مربوط به خانواده و طلاق بسیار موفق بوده و به همین دلیل یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه وکالت
 • متخصص در دعاوی حقوقی، اعسار، مهریه، طلاق و نفقه
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، مجتمع کاسپین، طبقه 5، واحد 16

شماره تماس: 01333241965

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

دیگر وکیلی که جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت به ارائه خدمات وکالتی می پردازد، خانم احمدزاده می باشد. وی وکیل پایه یک دادگستری با پرونده های متعدد در زمینه خانواده می باشد که در بسیاری از آن ها پیروز دادگاه بوده است. مدرک تحصیلی خانم احمدزاده، کارشناسی رشته حقوق بوده و بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه وکالت دارد. از ویژگی های بارز ایشان، صبوری و دلسوزی و رعایت انصاف در کنار مسئولیت پذیری می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی به مراجعین، سازمان ها و اصناف
 • اخذ پرونده های مختلف در دعاوی خانواده، طلاق و مهریه
 • تنظیم و نگارش شکوائیه و سایر اوراق قضایی

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی، قبل از میدان دفاع مقدس، نبش سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

شماره تماس: 09113492182

امین آزاده عقیده

امین آزاده عقیده

یکی دیگر از بهترین وکیل مهریه در رشت، آقای امین آزاده عقیده می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد. پروانه وکالت آقای آزاده با شماره 26474 در سال 1394 صادر گردید. وی به دلیل تبحر و مهارتی که در خصوص چگونگی ارائه دادخواست طلاق و پیگیری های لازم برای دریافت حق و حقوق خانم ها دارد، همواره یکی از انتخاب های زوجینی است که قصد جدایی به صورت توافقی و یا یک طرفه را دارند.

تخصص و مهارت:

 • مهارت در دعاوی کلاهبرداری و انواع جرایم کیفری
 • اخذ پرونده ای طلاق، اعسار، مهریه، نفقه و حضانت
 • تنظیم شکایت نامه و دفاعیه

آدرس: رشت، فلکه لاکانی، خیابان ضیابری، قبل از تقاطع سام، ساختمان مهر، طبقه 2، واحد 3

شماره تماس: 09112353798

سید مطهر علوی

سید مطهر علوی

وکیل دیگری که می تواند به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در رشت معرفی شود، آقای علوی می باشد. وی وکیل پایه یک دادگستری بوده و شماره پروانه وکالت ایشان 7915 می باشد. آقای علوی فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی از دانشگاه بیرجند می باشد و تجربه خوبی در زمینه انواع دعاوی خانواده دارد. شیوایی بیان، پیگیری مداوم، رعیت انصاف و حفظ مصلحت موکلان باعث شده است مراجعین و موکلین آقای علوی از ایشان رضایت کامل داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به دعاوی ملکی، اراضی مشترک و انواع اموال منقول و غیر منقول
 • وکیل بانک سینا
 • رسیدگی و پذیرش پرونده های طلاق و مهریه

آدرس: رشت، خیابان تختی، کوچه بنفشه، ساختمان فاطیما، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 09116001619

زهرا ابراهیمی

زهرا ابراهیمی

زهرا ابراهیمی، وکیل پایه یک دادگستری و دارای 10 سال سابقه درخشان در انواع دعاوی مخصوصا دعاوی خانواده و طلاق می باشد. کسانی که در شهر رشت و سایر شهرهای استان گیلان در جست و جوی بهترین وکیل مهریه در رشت هستند، می توانند با خانم ابراهیمی جلسه مشاوره داشته باشند و در صورت توافق های لازم، پرونده خود را با خیال راحت به ایشان بسپارند.

تخصص و مهارت:

 • انواع پرونده های حقوقی و کیفری
 • تقسیط مهریه، طلاق های غیابی ز طرف زن و مرد
 • نفقه، مهریه و حضانت فرزندان

آدرس: رشت، بیستون، خیابان معلم، ساختمان بانک حکمت ایرانیان، طبقه دوم، واحد 5

شماره تماس: 01334782262

معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

ممکن است این سوال به ذهن بسیاری از افراد خطور کند که برای درخواست طلاق کجا باید رفت و چگونه مهریه خود را طلب کرد؛ از این رو بهترین راهکار انتخاب وکیل مجرب و کمک گرفتن از وی است؛ برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت لازم است در ابتدا به صورت اینترنتی و سپس حضوری، تحقیقات لازم انجام شود و معیارهایی برای انتخاب مورد سنجش قرار گیرد، این معیارها و ویژگی ها برای انتخاب بهترین وکیل مهریه رشت و یا هر شهر دیگری عبارتند از:

 • داشتن تحصیلات و مجوز اشتغال به صورت پروانه رسمی وکالت از قوه قضائیه و کانون وکلای ایران
 • تجربه و تخصص کافی در خصوص پرونده های طلاق و مهریه و آشنا به روند بررسی
 • رزومه کاری قوی و داشتن سابقه موفقیت در پرونده های خود
 • داشتن فن بیان قوی و توانایی دفاع از موکل
 • توانایی نوشتاری و نگارشی برای ثبت اوراق قضایی، دادخواست و لایحه های دفاعیه

معیارهای انتخاب بهترین وکیل مهریه در کرج نیز به همیت صورت است و افراد ساکن کرج می توانند از این وکلا کمک بگیرند.

معیار انتخاب بهترین وکیل مهریه در رشت

مزایای اخذ مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در رشت

با توجه به تغییرات قانون و پیچیدگی های روند وارسی پرونده ها، شاید رسیدگی به امور به صورت شخصی کار سختی باشد. علوم حقوقی نیز به دلیل نوشتار سخت و سنگینی بار معنایی لغوی نیاز به کمک گرفتن از یک متخصص در این حوزه دارد. بهترین وکیل مهریه در رشت به دلیل داشتن اطلاعات کافی در زمینه قانون جدید طلاق و مهریه می تواند از پیچ و خم های موجود در این مسیر عبور کند و پرونده را با موفقیت به پایان برساند. بهره گیری از بهترین وکیل مهریه در رشت مزایایی به همراه دارد که عبارتند از:

 • صرف مدت زمان کم تر و نتیجه گیری سریع تر از پرونده
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری دادگاه برای رسیدگی به جلسات
 • توقیف اموال مرد برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق زوجه به دلیل آشنا بودن بهترین وکیل خانواده در رشت با چگونگی انجام این امر
 • ممنوع الخروجی مرد و رد دادخواست اعسار زوج
 • درخواست حکم جلب زوج توسط وکیل در صورت عدم حضور در جلسات
مزایای اخذ مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در رشت

کلام آخر

موضوعی که امروزه بیش تر راهروهای دادگاه را مملو از جمعیت کرده است، پرونده های طلاق و اخذ مهریه می باشد. بسیاری از زنان برای دریافت مهریه به دلیل آشنا نبودن با قوانین با شکست مواجه می شوند و موفق به دریافت حق طبیعی خود نمی شوند. در این بین وکلا برای کمک به افراد به میان می آیند و با ارائه مشاوره و پذیرش پرونده ها از تضییع حقوق جلوگیری می کنند. در همین راستا ما برای کمک به ساکنین رشت لیستی از بهترین وکیل مهریه در رشت را در این مقاله معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. لطفا نظرات، سوالات و درخواست های خود در این حوزه را با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا ممکن است پرداخت مهریه به عهده شخصی غیر از شوهر باشد؟

خیر، مگر اینکه کسی ضامن باشد.

تحت چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد مگر در صورت بذل مهریه از طرف زن.

آیا در صورت خیانت زوجه به زوج ، زوج میتواند به زوجه مهریه ندهد؟

مهریه، از دیون مرد به زن بوده و قابل اسقاط نیست. 

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا