وکیل

10 تا از بهترین وکیل سمنان✅【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله، 10 تا از بهترین وکیل سمنان را به شما معرفی می کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مرجعه کنید. با افزایش جمعیت و پیشرفت تکنولوژی، افراد با یکدیگر بیشتر در ارتباط هستند که ممکن است مشکلات متعددی را ایجاد کند. برخی از اختلافات میان مردم قابل چشم پوشی است و برخی از آن ها نیز احتمال حل شدن از طریق ریش سفیدی را دارند. اما برخی از این اختلافات به سادگی قابل حل نخواهد بود و نیاز به مراجعه به مرجع صالح مانند دادگاه ها دارد.

بعضا مشاهده می شود که افرادی که برای احقاق حق خود به این محاکم مراجعه می کنند، به دلیل ناآگاهی نسبت به قوانین و ناآشنا بودن با مراحل دادرسی، موفق به احقاق حق خود نخواهند شد. بهتر است برای طی کردن این مسیر، از یک وکیل مجرب و ماهر کمک بگیرید تا بتواند به شکل درست و اصولی، پرونده شما را پیش ببرد.

بهترین وکیل سمنان چه مسئولیت هایی دارد؟ 

مهم ترین مسئولیت و نقش یک وکیل، دفاع از حقوق موکل و احیای این حقوق است. اما می توان این موضوع را هدف نهایی وکیل دانست که برای رسیدن به این هدف وظایف و مسئولیت های مختلفی متوجه وکیل است. مسئولیت های وکیل از همان ابتدای مراجعه موکل آغاز می شود. در این زمان، وکیل باید پرونده را با دقت مورد بررسی قرار دهد و یک استنباط کلی از پرونده داشته باشد. وکیل موظف است در صورت تشخیص محق نبودن موکل، این موضوع را به او اطلاع دهد و او را از پیگیری پرونده منصرف نماید. در صورت اصرار موکل، می تواند بدون هیچ گونه قول و تضمینی وکالت پرونده را بپذیرد. 

پس از پذیرش پرونده، بهترین وکیل سمنان باید قرارداد وکالت تنظیم شده و نکات مهم در آن ذکر شود. کار اصلی وکیل از این مرحله به بعد آغاز می شود به صورتی که وی باید در جلسات دادگاه حاضر شود. ایشان نسبت به جمع آوری مدارک و مستندات لازم برای اثبات ادعای موکل خود مسئول هستند. وکیل دفاعیه های لازم را تهیه کرده و به حضور دادگاه تقدیم می نماید. هر اقدامی که منجر به منفعت موکل شود جزو مسئولیت های وکیل می باشد. بهترین وکیل کیفری در سمنان تمام مسئولیت های لازم برای دفاع از موکل خود را انجام می دهد.

مسئولیت های بهترین وکیل سمنان

حوزه فعالیت بهترین وکیل 

هر وکیل پس از پایان تحصیلات و اخذ پروانه وکالت، می تواند وکالت پرونده های مختلف حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و ملکی را بپذیرد. این فرد نسبت به قانون حقوقی، مدنی، آیین دادرسی و قانون مجازات اسلامی تسلط کامل دارد و می تواند هر پرونده ای را قضاوت کند. اما برای این که بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارد، باید در یک یا چند حوزه فعالیت خود را افزایش دهد.  

وکالت شغلی حساس و تخصصی می باشد و به دلیل گستردگی موضوعات، یک وکیل نمی تواند در همه بخش ها تخصص داشته باشد. در پرونده های یک حوزه، موضوعات بسیار گوناگونی وجود دارد که برای حل این مسائل به تجربه بالایی نیاز است. در همین راستا، وکیل باید تمرکز خود را بر چندین موضوع مشخص که در آن ها اطلاعات و زمینه بیشتری دارد فعالیت نماید تا به تخصص برسد.  

با توجه به این نکته، موکلین باید در انتخاب وکیل دقت داشته باشند که بهترین وکیل را در حوزه پرونده خود انتخاب نمایند. چه بسا وکلایی در زمینه دعاوی خانواده بسیار با تجربه باشند و سابقه درخشانی داشته باشند، اما در مورد دعاوی کیفری چنان موفق عمل ننمایند. 

10 تا از بهترین وکیل سمنان را بشناسید! 

سحر آب یار 

سحر آب یار

سرکار خانم آب یار از وکلای شناخته شده سمنان هستند. ایشان پس از اتمام تحصیلات خود موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک به شماره 30511 شدند. خانم آب یار چندین سال است که به وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف می پردازند و تعداد زیادی از این پرونده ها با موفقیت به سرانجام رسیده اند. ایشان با تکیه بر دانش و تجربه خود فعالیت می کنند و با اخلاق خوب خود اعتماد موکلین خود را جلب نموده اند. مشاوره های حقوقی ایشان هم بسیار کارساز بوده و سبب حل و فصل مشکلات بسیاری از موکلین شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری 
 • وکالت دعاوی خانواده مانند مهریه و طلاق 
 • پذیرش پرونده های ملکی و مالی مانند چک، سفته و اختلاف در مالکیت 

آدرس: سمنان، بلوار سعدی، نبش کوچه شهید مصباحیان، طبقه دوم 

امیررضا آتش پیکر 

امیررضا آتش پیکر

جناب آقای آتش پیکر یکی از وکلای خوب سمنان و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری سمنان هستند و پروانه وکالت پایه یک را کسب نموده اند. پرونده های کلاهبرداری، جعل، طلاق توافقی، حضانت فرزندان ، موجر و مستاجر، شهرداری وو بسیاری از دعاوی دیگر توسط ایشانمورد بررسی قرار گرفته است. پرونده های موفقی که در کارنامه کاری جناب آقای امیررضا آتش پیکر دیده می شود نشانه توانایی های بالای ایشان است. 

تخصص و مهارت 

 • مشاوره حقوقی تخصصی حضوری 
 • مشاوره غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند لوایح و دادخواست ها 

آدرس: سمنان، بلوار ولیعصر، مجتمع بعثت، طبقه 4، واحد 21 

حسن آرین پور 

حسن آرین پور

جناب آقای حسن آرین پور یکی دیگر از وکلای شناخته شده سمنان هستند که در این شهر به ارائه خدمات حقوقی به مردم می پردازند. ایشان دارای سواد و دانش حقوقی برای وکالت کلیه دعاوی حقوقی وکیفری را دارا می باشند اما در برخی از زمینه ها بر قوانین مسلط تر بوده و عملکرد بهتری دارند. آقای آرین پور توانسته اند بخش عمده ای از پرونده های تحت وکالت خود را به نتیجه دلخواه موکل برسانند. مردم به دلیل توانایی های ایشان به این وکیل با تجربه اعتماد دارند. وکیل حسن آرین پور موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شده اند و با شرکت ها و موسسات مختلفی به عنوان وکیل و مشاور همکاری داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش پرونده های کلاهبرداری، خیانت در امانت و جعل
 • تخصص در پرونده های مالی و تجاری مانند اختلافات مالی، چک و سفته
 • قبول پرونده های ملکی مانند خرید و فروش اموال غیر منقول و شهرداری

آدرس: سمنان، ابتدای خیابان شهید صدیقی، ساختمان کاوه، طبقه 3، واحد 6 

سمیرا آریا اصل 

سمیرا آریا اصل

یکی دیگر از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی فعال در سمنان خانم آریا اصل هستند. ایشان دارای تحصیلات حقوقی و پروانه وکالت پایه یک هستند. سرکار خانم سمیرا آریا اصل با مشاوره های خود توانسته اند بسیاری از پرونده ها را بدون تشکیل دادگاه به صلح و سازش برسانند. ایشان بسیار با تجربه هستند و به ویژگی های بسیاری از جمله صداقت، تعهد، مسئولیت پذیری و تلاش مستمر برای دفاع از موکل مزین هستند. ایشان با کسب موفقیت های بسیار کارنامه کاری درخشانی را به ثبت رسانده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • قبول وکالت کلیه پرونده های حقوقی و کیفری 
 • تنظیم انواع قراردادها، اظهارنامه ها و مبایعه نامه ها 
 • نگارش کلیه اوراق قضایی از جمله دادخواست ها، شکوائیه ها و لوایح 

آدرس: سمنان، بیارجمند، میدان امام، خیابان امام، جنب مخابرات 

حسین اسلامی 

حسین اسلامی

آقای حسین اسلامی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند که در سمنان به فعالیت و ارائه خدمات حقوقی به مردم می پردازند. ایشان حدود 7 سال سابقه وکالت دارند که طی این سال ها پرونده های زیادی را به نتیجه مثبت و دلخواه رساندند. همچنین عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان سمنان هستند که موفق به کسب بردهای بسیاری شده اند که منجر به اعتماد موکلین به این وکیل کارکشته شده است. ایشان امکان ارائه مشاوره حقوقی به صورت غیر حضوری و آنلاین را نیز برای موکلین خود فراهم نموده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم انواع قراردادهای داخلی، خارجی و بین المللی 
 • وکالت دعاوی جرایم سیاسی، اخذ تابعیت، آدم ربایی و اختلاس 
 • وکالت در دعاوی مربوط به اعمال منافی عفت مانند روابط نامشروع 

آدرس: سمنان، بلوار 17 شهریور، جنب خیابان بهار، ساختمان اورانوس، طبقه 3 

فاطمه آریایی فر 

فاطمه آرایای فر

از خانم آریایی فر می توان به عنوان یکی دیگر از وکلای خوب سمنان نام برد. ایشان با به کار گیری دانش و مهارت خود می توانند پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی را به نتیجه مطلوب برسانند. سرکار خانم فاطمه آریایی فربه دلیل اخلاق خوب و انصاف در دریافت حق الوکاله مورد اعتماد مردم هستند. ایشان با سابق درخشانی که دارند عنوان بهترین وکیل سمنان را به خود اختصاص داده اند. هدف ایشان تنها حمایت از موکل و پایبندی به سوگند خود می باشد. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادهای داخلی و خارجی 
 • وکالت دعاوی خانواده مانند مهریه، طلاق و نفقه 
 • پذیرش پرونده های ملکی مانند شهرداری، موجر و مستاجر و شهرداری 

آدرس: سمنان، شهرک اندیشه اول، پلاک 30، واحد 6 

فرزانه آزادان فرد 

فرزانه آزادان فرد

خانم آزادان فرد هم از وکلای توانمند سمنان هستند که بسیار مورد اعتماد مردم قرار دارند. ایشان پس از پایان تحصیلات دانشگاهی و اخذ دریافت پروانه وکالت، فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. مشاوره های حقوقی موفق ایشان را نمی توان نادیده گرفت که سبب حل و فصل بسیاری از مشکلات موکلین شده است. اخلاق محوری، عدالت جویی و صبر و شکیبایی از خصوصیات خوب این وکیل کارکشته است. تعداد بالای پرونده های موفق ایشان، گواه سواد حقوقی بالا و تجربه ایشان است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی از جمله دادخواست 
 • پذیرش وکالت پرونده های ملکی، ثبتی و خانواده 
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری، غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 

آدرس: سمنان، بلوار فردوس، خیابان میرزایی شیرازی، پلاک 44، طبقه 4

رمضان بهاریان

رمضان بهاریان

جناب آقای رمضان بهاریان جزو وکلای معروف و شناخته شده در استان سمنان هستند. ایشان سال ها است که به مردم این شهر خدمات حقوقی ارائه می نمایند. آقای بهاریان وکالت دعاوی حقوقی، کیفری و ملکی مختلف را می پذیرند و با علم و آگاهی خود توانسته اند درصد بالایی از این پرونده ها را به نتیجه مطلوب برسانند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک به شماره 16622 از قوه قضاییه می باشند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. مشاوره های حقوقی جناب آقای رمضان بهاریان سبب حل و فصل بسیاری از پرونده ها شده است.  

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی تخصصی حضوری و غیر حضوری 
 • تدوین و نگارش انواع قراردادها، دادخواست ها و اوراق قضایی 
 • پذیرش وکالت پرونده های ملکی، حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده

آدرس: سمنان، بلوار صدیقی، بین فرعی 8 و 10،جنب سازمان بورس، مجتمع آریا، طبقه 1

حسین محمودی

حسین محمودی

جناب آقای حسین محمودی جزو وکلای خوب سمنان هستند که سال ها است که دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق می باشند. ایشان حدود یک دهه است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر می پردازند. پروانه وکالت شماره 19144متعلق به ایشان است که پس از کسب آن و طی کردن سایر مراحل فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. آقای حسین محمودی در زمینه وکالت پرونده های کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی تخصص دارند و لقب بهترین وکیل در سمنان را به دست آورنده اند. صداقت، حسن خلق، تعهد و مسئولیت پذیری ایشان سبب جلب اعتماد و رضایت موکلین ایشان شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت پرونده های خانواده و هویت قانونی، استرداد جهیزیه و مهریه
 • وکالت پرونده های حوزه اعمال منافی عفت و اخلاق مانند شرب خمر، زنا و لوط 
 • پذیرش پرونده های املاک شامل اختلاف در مالکیت، املاک، شهرداری و ثبت اسناد و املاک 

آدرس: سمنان، بلوار امیر کبیر، ابتدای بلوار آزادی، نبش خیابان 16، مجتمع زیتون، طبقه 4

مشخصات بهترین وکیل سمنان 

وظایفی که به عهده وکیل قرار دارد بسیار سنگین است، زیرا وی با حق مردم در ارتباط است. برای موفق شدن در این مسیر، وی باید دارای ویژگی های بسیاری باشد تا بتواند مسئولیت های خود را انجام دهد. شغل وکالت ارتباط نزدیکی با دقت و ریز بینی دارد، برخی مواقع، کلید حل پرونده در همین جزئیات است. وکیل باید با دقت پرونده را مورد بررسی قرار دهد و به این نکات ریز هم توجه داشته باشد.  

از دیگر مشخصات یک وکیل، می توان به صبر و شکیبایی او اشاره کرد. در دعاوی قضایی عجله و شتاب نتیجه بخش نخواهد بود. یک وکیل باید منظم و وقت شناس باشد و امورات مربوط به پرونده را در زمان لازم انجام  دهد. این وکیل باید اشراف کامل به قوانین و مقررات داشته باشد و در زمینه روانشناسی هم اطلاعات قابل قبولی را داشته باشد. قدرت تحلیل و استدلال نیز از دیگر ویژگی های یک وکیل با تجربه و حرفه ای است.  

مشخصات بهترین وکیل سمنان

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی 

امروزه با توجه به افزایش روز افزون پرونده های قضایی دادگاه های متعددی تاسیس و تشکیل شده اند. هر پرونده ای باید در دادگاه صالح خود مورد بررسی قرار بگیرد در غیر این صورت حکم صادر شده فاقد اعتبار می باشد. برای پرونده های حوزه خانواده، دادگاه خانواده تشکیل شده تا به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. 

دعاوی حقوقی عمومی در دادگاه حقوقی تحت پیگیری قرار می گیرند. پرونده های کیفری هم با توجه به موضوع آن ها در دادگاه های کیفری یک و دو مورد صدور حکم قرار می گیرند. 

کلام آخر 

در این مقاله،10 تا از بهترین وکیل سمنان را به شما معرفی نمودیم. یک وکیل در هر حوزه ای می تواند فعالیت نموده و به وکالت بپردازد اما یک وکیل حرفه ای و با تجربه سعی می کند تنها در چند بخش تجربه خود را افزایش دهد و به تخصص برسد. وکیل خوب تمام اقداماتی که به منافع موکل خود منجر می شود را انجام می دهد. این وکیل بسیار دقیق، تیزبین، با حوصله و با سواد است. هر پرونده ای باید در دادگاه دارای صلاحیت مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد. امیدواریم مطالب این مقاله، برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.     

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا