وکیل

10 تا از بهترین وکیل سمنان⭐【سال1403】✅

وکیل یکی از شخصیت های مهم و کارساز در نظام حقوقی جامعه است که خدمات حقوقی متنوعی را در اختیار مردم قرار می دهد و همواره سعی در برقراری عدالت و به نتیجه رساندن پرونده های حقوقی دارد. در این مقاله از سایت وکیل چی به بررسی نقش و مسئولیت وکلا در جامعه به خصوص بهترین وکیل سمنان می پردازیم و همچنین لیستی 10 تایی از بهترین وکلای شهر سمنان را تهیه کردیم تا با مراجعه به این مطلب بهترین وکلای سمنان را پیدا کنید و مسائل حقوقی خویش را با یاشان در میان بگذارید و به حل آن ها بپردازید.

بهترین وکیل سمنان چه مسئولیت هایی دارد؟ 

مهم ترین مسئولیت و نقش یک وکیل، دفاع از حقوق موکل و احیای این حقوق است. اما می توان این موضوع را هدف نهایی وکیل دانست که برای رسیدن به این هدف وظایف و مسئولیت های مختلفی متوجه وکیل است. مسئولیت های وکیل از همان ابتدای مراجعه موکل آغاز می شود. در این زمان، وکیل باید پرونده را با دقت مورد بررسی قرار دهد و یک استنباط کلی از پرونده داشته باشد. وکیل موظف است در صورت تشخیص محق نبودن موکل، این موضوع را به او اطلاع دهد و او را از پیگیری پرونده منصرف نماید. در صورت اصرار موکل، می تواند بدون هیچ گونه قول و تضمینی وکالت پرونده را بپذیرد. 

پس از پذیرش پرونده، بهترین وکیل سمنان باید قرارداد وکالت تنظیم شده و نکات مهم در آن ذکر شود. کار اصلی وکیل از این مرحله به بعد آغاز می شود به صورتی که وی باید در جلسات دادگاه حاضر شود. ایشان نسبت به جمع آوری مدارک و مستندات لازم برای اثبات ادعای موکل خود مسئول هستند. وکیل دفاعیه های لازم را تهیه کرده و به حضور دادگاه تقدیم می نماید. هر اقدامی که منجر به منفعت موکل شود جزو مسئولیت های وکیل می باشد. بهترین وکیل کیفری در سمنان تمام مسئولیت های لازم برای دفاع از موکل خود را انجام می دهد.

بهترین وکیل سمنان چه مسئولیت هایی دارد؟ 

حوزه فعالیت بهترین وکیل 

هر وکیل پس از پایان تحصیلات و اخذ پروانه وکالت، می تواند وکالت پرونده های مختلف حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و ملکی را بپذیرد. این فرد نسبت به قانون حقوقی، مدنی، آیین دادرسی و قانون مجازات اسلامی تسلط کامل دارد و می تواند هر پرونده ای را قضاوت کند. اما برای این که بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارد، باید در یک یا چند حوزه فعالیت خود را افزایش دهد.  

وکالت شغلی حساس و تخصصی می باشد و به دلیل گستردگی موضوعات، یک وکیل نمی تواند در همه بخش ها تخصص داشته باشد. در پرونده های یک حوزه، موضوعات بسیار گوناگونی وجود دارد که برای حل این مسائل به تجربه بالایی نیاز است. در همین راستا، وکیل باید تمرکز خود را بر چندین موضوع مشخص که در آن ها اطلاعات و زمینه بیشتری دارد فعالیت نماید تا به تخصص برسد.  

با توجه به این نکته، موکلین باید در انتخاب وکیل دقت داشته باشند که بهترین وکیل را در حوزه پرونده خود انتخاب نمایند. چه بسا وکلایی در زمینه دعاوی خانواده بسیار با تجربه باشند و سابقه درخشانی داشته باشند، اما در مورد دعاوی کیفری چنان موفق عمل ننمایند. 

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل سمنان را بشناسید! 

سحر آب یار 

سحر آب یار

سرکار خانم آب یار از وکلای شناخته شده سمنان هستند. ایشان پس از اتمام تحصیلات خود موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک به شماره 30511 شدند. خانم آب یار چندین سال است که به وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف می پردازند و تعداد زیادی از این پرونده ها با موفقیت به سرانجام رسیده اند. ایشان با تکیه بر دانش و تجربه خود فعالیت می کنند و با اخلاق خوب خود اعتماد موکلین خود را جلب نموده اند. مشاوره های حقوقی ایشان هم بسیار کارساز بوده و سبب حل و فصل مشکلات بسیاری از موکلین شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری 
 • وکالت دعاوی خانواده مانند مهریه و طلاق 
 • پذیرش پرونده های ملکی و مالی مانند چک، سفته و اختلاف در مالکیت 

آدرس: سمنان، بلوار سعدی، نبش کوچه شهید مصباحیان، طبقه دوم 

امیررضا آتش پیکر 

امیررضا آتش پیکر

جناب آقای آتش پیکر یکی از وکلای خوب سمنان و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری سمنان هستند و پروانه وکالت پایه یک را کسب نموده اند. پرونده های کلاهبرداری، جعل، طلاق توافقی، حضانت فرزندان ، موجر و مستاجر، شهرداری وو بسیاری از دعاوی دیگر توسط ایشانمورد بررسی قرار گرفته است. پرونده های موفقی که در کارنامه کاری جناب آقای امیررضا آتش پیکر دیده می شود نشانه توانایی های بالای ایشان است. 

تخصص و مهارت 

 • مشاوره حقوقی تخصصی حضوری 
 • مشاوره غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند لوایح و دادخواست ها 

آدرس: سمنان، بلوار ولیعصر، مجتمع بعثت، طبقه 4، واحد 21 

حسن آرین پور 

حسن آرین پور

جناب آقای حسن آرین پور یکی دیگر از وکلای شناخته شده سمنان هستند که در این شهر به ارائه خدمات حقوقی به مردم می پردازند. ایشان دارای سواد و دانش حقوقی برای وکالت کلیه دعاوی حقوقی وکیفری را دارا می باشند اما در برخی از زمینه ها بر قوانین مسلط تر بوده و عملکرد بهتری دارند. آقای آرین پور توانسته اند بخش عمده ای از پرونده های تحت وکالت خود را به نتیجه دلخواه موکل برسانند. مردم به دلیل توانایی های ایشان به این وکیل با تجربه اعتماد دارند. وکیل حسن آرین پور موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شده اند و با شرکت ها و موسسات مختلفی به عنوان وکیل و مشاور همکاری داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش پرونده های کلاهبرداری، خیانت در امانت و جعل
 • تخصص در پرونده های مالی و تجاری مانند اختلافات مالی، چک و سفته
 • قبول پرونده های ملکی مانند خرید و فروش اموال غیر منقول و شهرداری

آدرس: سمنان، ابتدای خیابان شهید صدیقی، ساختمان کاوه، طبقه 3، واحد 6 

سمیرا آریا اصل 

سمیرا آریا اصل

یکی دیگر از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی فعال در سمنان خانم آریا اصل هستند. ایشان دارای تحصیلات حقوقی و پروانه وکالت پایه یک هستند. سرکار خانم سمیرا آریا اصل با مشاوره های خود توانسته اند بسیاری از پرونده ها را بدون تشکیل دادگاه به صلح و سازش برسانند. ایشان بسیار با تجربه هستند و به ویژگی های بسیاری از جمله صداقت، تعهد، مسئولیت پذیری و تلاش مستمر برای دفاع از موکل مزین هستند. ایشان با کسب موفقیت های بسیار کارنامه کاری درخشانی را به ثبت رسانده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • قبول وکالت کلیه پرونده های حقوقی و کیفری 
 • تنظیم انواع قراردادها، اظهارنامه ها و مبایعه نامه ها 
 • نگارش کلیه اوراق قضایی از جمله دادخواست ها، شکوائیه ها و لوایح 

آدرس: سمنان، بیارجمند، میدان امام، خیابان امام، جنب مخابرات 

حسین اسلامی 

حسین اسلامی

آقای حسین اسلامی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند که در سمنان به فعالیت و ارائه خدمات حقوقی به مردم می پردازند. ایشان حدود 7 سال سابقه وکالت دارند که طی این سال ها پرونده های زیادی را به نتیجه مثبت و دلخواه رساندند. همچنین عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان سمنان هستند که موفق به کسب بردهای بسیاری شده اند که منجر به اعتماد موکلین به این وکیل کارکشته شده است. ایشان امکان ارائه مشاوره حقوقی به صورت غیر حضوری و آنلاین را نیز برای موکلین خود فراهم نموده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم انواع قراردادهای داخلی، خارجی و بین المللی 
 • وکالت دعاوی جرایم سیاسی، اخذ تابعیت، آدم ربایی و اختلاس 
 • وکالت در دعاوی مربوط به اعمال منافی عفت مانند روابط نامشروع 

آدرس: سمنان، بلوار 17 شهریور، جنب خیابان بهار، ساختمان اورانوس، طبقه 3 

فاطمه آریایی فر 

فاطمه آرایای فر

از خانم آریایی فر می توان به عنوان یکی دیگر از وکلای خوب سمنان نام برد. ایشان با به کار گیری دانش و مهارت خود می توانند پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی را به نتیجه مطلوب برسانند. سرکار خانم فاطمه آریایی فربه دلیل اخلاق خوب و انصاف در دریافت حق الوکاله مورد اعتماد مردم هستند. ایشان با سابق درخشانی که دارند عنوان بهترین وکیل سمنان را به خود اختصاص داده اند. هدف ایشان تنها حمایت از موکل و پایبندی به سوگند خود می باشد. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادهای داخلی و خارجی 
 • وکالت دعاوی خانواده مانند مهریه، طلاق و نفقه 
 • پذیرش پرونده های ملکی مانند شهرداری، موجر و مستاجر و شهرداری 

آدرس: سمنان، شهرک اندیشه اول، پلاک 30، واحد 6 

فرزانه آزادان فرد 

فرزانه آزادان فرد

خانم آزادان فرد هم از وکلای توانمند سمنان هستند که بسیار مورد اعتماد مردم قرار دارند. ایشان پس از پایان تحصیلات دانشگاهی و اخذ دریافت پروانه وکالت، فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. مشاوره های حقوقی موفق ایشان را نمی توان نادیده گرفت که سبب حل و فصل بسیاری از مشکلات موکلین شده است. اخلاق محوری، عدالت جویی و صبر و شکیبایی از خصوصیات خوب این وکیل کارکشته است. تعداد بالای پرونده های موفق ایشان، گواه سواد حقوقی بالا و تجربه ایشان است. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی از جمله دادخواست 
 • پذیرش وکالت پرونده های ملکی، ثبتی و خانواده 
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری، غیر حضوری، آنلاین و تلفنی 

آدرس: سمنان، بلوار فردوس، خیابان میرزایی شیرازی، پلاک 44، طبقه 4

رمضان بهاریان

رمضان بهاریان

جناب آقای رمضان بهاریان جزو وکلای معروف و شناخته شده در استان سمنان هستند. ایشان سال ها است که به مردم این شهر خدمات حقوقی ارائه می نمایند. آقای بهاریان وکالت دعاوی حقوقی، کیفری و ملکی مختلف را می پذیرند و با علم و آگاهی خود توانسته اند درصد بالایی از این پرونده ها را به نتیجه مطلوب برسانند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک به شماره 16622 از قوه قضاییه می باشند و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. مشاوره های حقوقی جناب آقای رمضان بهاریان سبب حل و فصل بسیاری از پرونده ها شده است.  

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی تخصصی حضوری و غیر حضوری 
 • تدوین و نگارش انواع قراردادها، دادخواست ها و اوراق قضایی 
 • پذیرش وکالت پرونده های ملکی، حقوقی، کیفری، ثبتی و خانواده

آدرس: سمنان، بلوار صدیقی، بین فرعی 8 و 10،جنب سازمان بورس، مجتمع آریا، طبقه 1

حسین محمودی

حسین محمودی

جناب آقای حسین محمودی جزو وکلای خوب سمنان هستند که سال ها است که دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق می باشند. ایشان حدود یک دهه است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر می پردازند. پروانه وکالت شماره 19144متعلق به ایشان است که پس از کسب آن و طی کردن سایر مراحل فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. آقای حسین محمودی در زمینه وکالت پرونده های کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی تخصص دارند و لقب بهترین وکیل در سمنان را به دست آورنده اند. صداقت، حسن خلق، تعهد و مسئولیت پذیری ایشان سبب جلب اعتماد و رضایت موکلین ایشان شده است. 

تخصص و مهارت: 

 • وکالت پرونده های خانواده و هویت قانونی، استرداد جهیزیه و مهریه
 • وکالت پرونده های حوزه اعمال منافی عفت و اخلاق مانند شرب خمر، زنا و لوط 
 • پذیرش پرونده های املاک شامل اختلاف در مالکیت، املاک، شهرداری و ثبت اسناد و املاک 

آدرس: سمنان، بلوار امیر کبیر، ابتدای بلوار آزادی، نبش خیابان 16، مجتمع زیتون، طبقه 4

مشخصات بهترین وکیل سمنان 

وظایفی که به عهده وکیل قرار دارد بسیار سنگین است، زیرا وی با حق مردم در ارتباط است. برای موفق شدن در این مسیر، وی باید دارای ویژگی های بسیاری باشد تا بتواند مسئولیت های خود را انجام دهد. شغل وکالت ارتباط نزدیکی با دقت و ریز بینی دارد، برخی مواقع، کلید حل پرونده در همین جزئیات است. وکیل باید با دقت پرونده را مورد بررسی قرار دهد و به این نکات ریز هم توجه داشته باشد.  

از دیگر مشخصات یک وکیل، می توان به صبر و شکیبایی او اشاره کرد. در دعاوی قضایی عجله و شتاب نتیجه بخش نخواهد بود. یک وکیل باید منظم و وقت شناس باشد و امورات مربوط به پرونده را در زمان لازم انجام  دهد. این وکیل باید اشراف کامل به قوانین و مقررات داشته باشد و در زمینه روانشناسی هم اطلاعات قابل قبولی را داشته باشد. قدرت تحلیل و استدلال نیز از دیگر ویژگی های یک وکیل با تجربه و حرفه ای است.

مشخصات بهترین وکیل سمنان

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی 

امروزه با توجه به افزایش روز افزون پرونده های قضایی دادگاه های متعددی تاسیس و تشکیل شده اند. هر پرونده ای باید در دادگاه صالح خود مورد بررسی قرار بگیرد در غیر این صورت حکم صادر شده فاقد اعتبار می باشد. برای پرونده های حوزه خانواده، دادگاه خانواده تشکیل شده تا به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. 

دعاوی حقوقی عمومی در دادگاه حقوقی تحت پیگیری قرار می گیرند. پرونده های کیفری هم با توجه به موضوع آن ها در دادگاه های کیفری یک و دو مورد صدور حکم قرار می گیرند. 

کلام آخر 

وکلا همواره به عنوان نماینده عدالت و حقوق مردم در پرونده های حقوقی ظاهر می شوند. آن ها به عنوان میانجی بین افراد و دستگاه قضایی، نقش بسیار مهمی در حفظ حقوق و حل و فصل اختلافات دارند. همچنین از وکلا انتظار می رود با دانش و تجربه خود بهترین راه حل را برای امور حقوقی ارائه دهند و به موکلان خود در کسب بهترین نتایج در امور حقوقی کمک کنند. بنابراین نقش وکیل به عنوان وکیل و پیشگام در امر عدالت خواهی بسیار ارزشمند و حیاتی است.

طبق تعاریف بالا و نقش وکیل در حل مسائل حقوقی؛ ما در این مقاله سعی کردیم 10 تا از بهترین وکیل سمنان را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. خوشحالیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، در صورت داشتن سوال از محتوای این مقاله و هرگونه پیشنهادی از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.     

4.8/5 - (5 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا