وکیل

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم❤️【1403】⚖️

برای حل و فصل اختلافات حقوقی و کیفری باید از طریق مراجع ذی صلاح مانند دادگاه ها اقدام نمود؛ این فرآیند دارای مراحل گوناگون است که انجام آن ها نیاز به داشتن مهارت خاص خود دارد. عموما افراد عادی جامعه اطلاعات حقوقی کمی دارند و به همین منظور، به وکیل دادگستری مراجعه می کنند. این وکلا می توانند دارای پروانه وکالت پایه یک و یا دو باشند که وکیل پایه یک دامنه فعالیت گسترده تری دارد. در صورتی که نیاز به شناخت بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم و دانستن حیطه کاری او دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

وکیل پایه یک دادگستری چه کسی است؟

وکیل به فردی گفته می شود که از جانب فرد دیگر که همان موکل است به انجام امور مشخصی می پردازد. برای چنین هدفی باید موکل به وکیل وکالت دهد تا در مواقع لازم وکیل برای انجام امور محوله وکالت نامه را ارائه نماید. برخی افراد وکالت انجام امور اداری و بانکی مختلف را دارند که تنها مدرک مورد نیاز آن ها وکالت نامه است. اما برای دفاع از موکل در محاکم قضایی، نیاز به داشتن پروانه وکالت است. 

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم، باید در رشته تحصیلی مربوطه تحصیل کرده باشد. وی پس از این تحصیلات و دریافت پروانه وکالت، می تواند به صورت رسمی وکالت خود را آغاز نماید. وکیل در دوران کارآموزی تجربیات لازم برای به کارگیری قوانین در جهت حمایت از موکل را می آموزد.

وکیل پایه یک دادگستری چه کسی است؟

حیطه فعالیت بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم

وکیل دادگستری به دلیل آگاهی و تسلط بر کلیه قوانین، امکان فعالیت در تمامی حوزه های حقوقی و کیفری را دارد. داشتن پروانه وکالت پایه یک سبب می شود وکیل، محدودیتی برای وکالت دعاوی مختلف نداشته باشد. در واقع می توان گفت وکیل پایه یک دادگستری می تواند وکالت هر نوع پرونده را در هر حوزه ای بپذیرد.  

از آن جا که وکالت نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد و حوزه های حقوقی و کیفری هم بسیار متنوع و گسترده هستند، یک وکیل نمی تواند در تمام حوزه ها به تخصص برسد. هر وکیل با توجه به روحیات، علایق و توانایی های خود در بعضی زمینه ها فعالیت بیشتری می نماید و سعی می کند اطلاعات خود را در آن حوزه به روز نگه دارد و بر جزئیات این قوانین نیز اشراف داشته باشد. بنابراین بهترین وکیل قم می تواند در هر حیطه ای فعالیت نموده و وکالت پرونده ها را بپذیرد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم را بشناسید! 

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، دارای سابقه وکالت در انواع دعاوی خانواده، حقوقی و کیفری می باشند. ایشان یکی از وکلای زن فعال در شهر قم هستند. خانم معصومه قلندری به عنوان یک مشاور حقوقی خبره، با موکلین خود تعامل و همفکری دارند و دلسوزانه به مسائل مربوط به پرونده آن ها رسیدگی می کنند.

تخصص خانم معصومه قلندری:

 • وکالت در دعاوی خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و …)
 • وکالت در دعاوی حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • وکالت در دعاوی کیفری (مواد مخدر، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر و …)
 • وکالت در امور قراردادها (مطالبه وجه قرارداد، الزام به انجام تعهد، فسخ و ابطال قرارداد و …)

جهت اعطای وکالت و دریافت مشاوره از خانم معصومه قلندری به صورت حضوری و غیرحضوری، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۵۱۶۶۹۶
آدرس دفتر: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، بین کوچه ۱ و ۳، ساختمان یلدا، طبقه ۵، واحد ۱۶

رسول خیابانی 

رسول خیابانی

آقای خیابانی پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی فعالیت حقوقی خود را آغاز نمودند. وکالت پرونده های تعزیرات حکومتی، خانواده، دعاوی قاچاق، اجراییات، قصاص، اسناد رسمی و تجاری توسط این وکیل خبره پذیرفته می شود. جناب خیابانی به دلیل موفقیت های کسب شده در بین مردم شناخته شده اند و عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم را کسب کرده اند.

تخصص و مهارت: 

 • ارائه مشاوره حضوری حقوقی 
 • مشاوره غیر حضوری، تلفنی و آنلاین 
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی مانند دادخواست ها 

آدرس: قم، بلوار 75 متری عمار یاسر، حد فاصل خیابان قدوسی و بلوار تعاون

سید رضا نقوی 

سید رضا نقوی 

آقای سید رضا نقوی جزو وکلای شناخته شده و مورد اعتماد مردم در استان قم هستد. ایشان فارغ التحصیل رشته حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند و پروانه وکالت درجه یک شماره 2140 صادره از کانون وکلا متعلق به ایشان است. جناب آقای نقوی با مشاوره ها و توان وکالتی بالای خود به حل و فصل مشکلات مردم این شهر کمک می کنند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت پرونده های ملکی و ثبتی مختلف  
 • تخصص در دعاوی سرپرستی و ارث و میراث 
 • پذیرش پرونده های مالی و تجاری، داوری و فاکتور 

آدرس: قم، بلوار امین، بین کوچه 31 و 33، ساختمان امین، طبقه اول، واحد3

لیلا قیطاسی 

لیلا قیطاسی

سرکار خانم لیلا قیطاسی دارای تحصیلات حقوقی هستند که سال ها است به ارائه خدمات حقوقی به مردم قم مشغول می باشند. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک بوده و همچنین عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. مشاوره های حقوقی ایشان بسیار راه گشا بوده و سبب حل مشکلات برخی از موکلین شده است. مردم قم لقب بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم را به ایشان داده اند.

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری 
 • تخصص در وکالت پرونده های خانواده، مهریه و طلاق 
 • پذیرش وکالت دعاوی حقوقی، ثبتی، ملکی و کیفری گوناگون 

آدرس: قم، بلوار شهید کریمی، جنب کلانتری 16، ساختمان امین، طبقه 4، واحد 8

محمد حسین سقائی 

محمد حسین سقائی 

آقای محمد حسین سقائی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای استان قم هستند. ایشان پس از پایان تحصیلات خود موفق شدند پروانه وکالت شماره 1590را از کانون وکلا دریافت نمایند. جناب آقای محمد حسین سقائی با تکیه بر دانش و سواد حقوقی خود سال ها است که به امر وکالت مشغول می باشند. انصاف ایشان در دریافت حق الوکاله، علم و آگاهی بالا، تمرکز و تعهد ایشان منجر به کسب موفقیت و نتایج دلخواه در پرونده های مختلف شده است.

تخصص و مهارت: 

 • تهیه و تنظیم اوراق قضایی 
 • تخصص در دعاوی خانواده، طلاق، حضانت فرزندان و ارث و میراث 
 • وکالت پرونده های مالی، تجاری، اختلاف مالی، فاکتور عادی و چک و سفته 

آدرس: قم

مهدی رمضانعلی 

مهدی رمضانعلی

آقای مهدی رمضانعلی وکیل پایه یک دادگستری فعال در استان قم هستند که حدود یک دهه است به انجام فعالیت های حقوقی می پردازند. پروانه وکالت شماره 17780صادره از قوه قضاییه متعلق به ایشان است. مدرک تحصیلی آقای سلیمانی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است. ایشان با به کارگیری معلومات، تجربه و مهارت خود موفق شده اند در پرونده های حقوقی و کیفری مختلف به پیروزی برسند. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم دادخواست ها و لوایح 
 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری 
 • قبول وکالت پرونده های خانواده، کیفری و ملکی 

آدرس: قم، میدان سعدی، بلوار نیروی هوایی، جنب بانک ملت

فاطمه خان احمدی 

فاطمه خان احمدی 

سرکار خانم خان احمدی جزو وکلای خوب و توانمند استان قم هستند. ایشان دارای مدرک تحصیلی حقوق هستند و موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک شده اند و حدود یک دهه است که به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر مشغول می باشند. خانم فاطمه خان احمدی سواد و توانایی لازم برای وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری را دارند اما در برخی پرونده های خانواده و ملکی تخصص بیشتری دارند.

تخصص و مهارت: 

 • وکالت دعاوی خانواده ، طلاق و مهریه 
 • پذیرش دعاوی مالی و تجاری مانند قراردادها و اختلافات مالی 
 • تخصص در وکالت دعاوی املاک مانند اختلاف در مالکیت و خرید و فروش اموال غیر منقول  

آدرس: قم

مهم ترین وظایف وکیل پایه یک دادگستری 

وکیل برای انجام درست کار خود وظایف متعددی را به عهده دارد که باید به بهترین نحو آن ها را انجام دهد. اولین وظیفه یک وکیل خوب و حرفه ای، بررسی همه جانبه پرونده و پیش بینی نتیجه آن است. وی باید موکل را در جریان کلیه جزئیات پرونده قرار دهد و از دادن تضمین نا به جا، جهت موفقیت آمیز بودن نتیجه خودداری نماید.  

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم باید در ابتدا تلاش کند بین موکل خود و طرف مقابل، صلح و سازش برقرار نماید. بسیاری از پرونده ها از طریق مشاوره های حقوقی و یا پیشنهادات توافقی وکلا حل و فصل می شوند. در صورت عدم سازش، وکیل باید به تنظیم دادخواست یا شکوائیه بپردازد و این اوراق را از مسیر درست به دادگاه برساند. پس از آن، وکیل موظف است کلیه اقدامات لازم جهت رسیدگی به پرونده را انجام دهد.

مهم ترین وظایف وکیل پایه یک دادگستری

مراجع دارای صلاحیت رسیدگی به دعاوی 

به منظور تسریع رسیدگی به پرونده های مختلف و عدم جمع شدن پرونده ها در یک مرجع، مراجع قضایی مختلفی تاسیس شده اند. هر دادگاهی صلاحیت رسیدگی به برخی دعاوی مشخص را دارد. هر پرونده با توجه به موضوع آن باید در دادگاه دارای صلاحیت مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد. 

پرونده ای که به دادگاه نامناسب ارجاع شود مورد بررسی قرار نمی گیرد و مرجوع می گردد. در نتیجه لازم است در هنگام ثبت دادخواست خود دقت لازم را به کار برد. دادگاه های خانواده صلاحیت رسیدگی به مشکلات حوزه خانواده را دارند. دادگاه های کیفری یک و دو برای رسیدگی به پرونده های کیفری در نظر گرفته شده اند. مجموعه دادگاه انقلاب هم مرجع دعاوی سیاسی، توهین به مقام رهبری و دعاوی حوزه قاچاق مواد مخدر است. 

کلام آخر 

ما در این مقاله از وکیل چی سعی کردیم که بهترین وکیل پایه یک دادگستری در قم را معرفی کنیم تا شهروندان این استان بتوانند در هنگام بروز مشکلات به آن ها مراجعه نمایند. وکیل برای احقاق حقوق موکل خود باید با وظایف خود آشنایی داشته باشد و آن ها را به درستی انجام دهد. هر پرونده باید در دادگاه مناسب و دارای صلاحیت مورد بررسی قرار بگیرد، در غیر این صورت حکم صادره فاقد ارزش می باشد. اگر تجربه مراجعه به هر یک از وکلای معذفی شده دارید، در کامنت به ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا