وکیلوکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج را به شما معرفی کنیم؛ زوج های بسیار زیادی وجود دارند که در طول زندگی مشترک شان به مشکل بر می خورند و این دو نفر نمی توانند از عهده حل این مشکلات بر بیایند و همچنین تفاهم کافی برای ادامه زندگی ندارند، در این صورت یک وکیل مجرب و خبره می تواند وکالت پرونده طلاق آن ها را بر عهده بگیرد و جهت اخذ طلاق به آن ها کمک کند؛ وکیل طلاق در این زمینه از تجربه بسیار زیادی برخوردار است و می تواند به موکلین خود در این زمینه کمک شایانی کند؛ اگر شما نیز به دنبال یک وکیل طلاق خوب هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل طلاق در کرج کیست؟

بهترین وکیل طلاق در کرج فردیست که می تواند به خوبی پرونده های طلاق را بررسی کند و مشکلات زوجین را حل کند؛ وکیل طلاق ابتدا تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیرد تا صلح را بین زوجین به وجود آورد و آن ها را به زندگی مشترک شان بازگرداند اما در صورت عدم موافقت طرفین، وکیل موظف است که تمام شرایط پرونده موکل خود را بررسی نماید و از حق او به خوبی در دادگاه دفاع کند.

وکیل طلاق اطلاعات کافی در زمینه امور مختلف مانند نفقه، مهریه، انواع طلاق، حضانت کودک و غیره باید داشته باشد تا بتواند در دادگاه به خوبی کنار موکلش حضور داشته باشد؛ بهترین وکیل در کرج می داند که باید در شرایط خاص به موکل خود امید دهد و البته امید واهی به او نمی دهد و او را در جریان روند پرونده همراهی می کند.

بهترین وکیل طلاق در کرج کیست؟

طلاق غیابی به چه معناست؟

به طور کلی طلاق به معنای پایان یافتن ازدواج و ترک یکدیگر است؛ صیغه طلاق در صورتی که زوجین نتوانند به زندگی مشترک شان ادامه دهند، بین آن ها جاری می شود؛ گاهی اوقات این امکان وجود دارد که یکی از زوجین زندگی خود را ترک کند که در این صورت طرف مقابل اقدام به طلاق غیابی می کند؛ البته در این شرایط، مهریه به زن تعلق می گیرد؛ در این نوع طلاق، مرد موظف است که تمام حق و حقوق موکل خود را به درستی بپردازد زیرا در غیر این صورت، زن حق دارد که از طریق دادگاه اموال مرد را توقیف نماید.

در طلاق غیابی، ممکن است مرد هیچ ملک و املاکی به نام خود نداشته باشد که در این صورت زن با کمک بهترین وکیل طلاق در کرج، می تواند حکم جلب مرد را به راحتی بگیرد؛ مدت زمان مورد نیاز برای طی شدن طلاق غیابی مشخص نیست و ممکن است برای خانم ها کمی طولانی تر نیز باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

ویژگی های بهترین وکیل طلاق در کرج

وکیل طلاق بایستی از ویژگی های مختلفی در فعالیت حرفه ای خود برخوردار باشد تا افراد بتوانند با اطمینان کامل پیگیری دعاوی طلاق را به او بسپارند. برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل طلاق در کرج به قرار ذیل است:

 • تخصص: یک وکیل طلاق متخصص باید بر کلیه قوانین و مقررات طلاق، آیین نامه ها و بخشنامه هایی که در این زمینه توسط دیوان عالی کشور صادر می شود تسلط کاملی داشته و از آخرین تغییرات در قوانین مربوطه مطلع باشد.
 • تجربه: یکی از مهم ترین مواردی که می تواند موجب موفقیت در پرونده های طلاق و جلوگیری از ضایع شدن حقوق فرد شود تجربه بهترین وکیل طلاق در کرج است. وکلای طلاق که بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک به صورت تخصصی در پیگیری دعاوی طلاق فعالیت داشته اند و پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه موفقیت رسانده اند به طور قطع از تجربه و دانش حقوقی کافی برخوردارند.
 • پیگیری: یکی از عواملی که موجب تسریع روند پرونده های طلاق می شود پیگیری است که لازم ست بهترین وکیل طلاق در کرج در جهت رسیدگی و پیگیری به امور مرتبط با پرونده طلاق به دادگاه و سایر ادارات و مراکز مختلف مراجعه نماید و بدین ترتیب نه تنها روند پرونده در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد بلکه موکل نیز به اهداف  مدنظر خود دسترسی پیدا خواهد کرد.

وکالت در طلاق و یا حق طلاق به چه صورت است؟

براساس قانون حق طلاق با مرد است، به این معنا که مرد می تواند بدون ذکر دلیل و تنها با پرداخت حقوق مالی زن درخواست طلاق را به دادگاه ارائه داده و حکم طلاق را دریافت کند و مخالفت زن برای طلاق مانع انجام این امر نخواهد شد. ولیکن مرد می تواند حق طلاق را به خانم دهد که در اصطلاح حقوقی به آن وکالت در طلاق می گویند به این معنا که خانم با وکالتی که از همسرش به او داده می تواند به جای او درخواست طلاق را به دادگاه خانواده ارائه دهد.

البته ذکر این نکته نیز لازم است که داشتن وکالت و یا حق طلاق از جانب زن هرگز به این معنا نیست که حق طلاق از طرف مرد از بین رود بلکه با دادن وکالت طلاق به زن، زوجین هر دو از حق طلاق برخوردارند و هرگز حق طلاق از طرف مرد ساقط نمی شود.

نکته مهم دیگری که در وکالت طلاق وجود دارد این که خانم برای دادخواست باید حتما وکیل داشته باشد به عبارتی دیگر در این طلاق حضور بهترین وکیل طلاق در کرج الزامی می باشد. به این مسئله توجه داشته باشید که وکالت در طلاق به معنای عدم حضور مرد در دادگاه و دفترخانه است و برای جلسات مشاوره بهزیستی و غربالگری حضور مرد اجباری می باشد.

وکالت طلاق دارای شرایط خاصی است که از آن جمله می توان به بلاعزل بودن این حق اشاره کرد تا آقا نتواند بعد از مدتی این حق را از زن بگیرد و شرط دیگر در این مورد حق اسقاط در تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی است تا زن بعد از صدور رای طلاق با مشکل مواجه نشود و فورا بعد از دریافت حکم طلاق از دادگاه بتواند برای اجرای صیغه طلاق در دفترخانه اقدام نماید.

10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج را بشناسید!

اشکان حیدری

اشکان حیدری

اشکان حیدری وکیلی بسیار مجرب است؛ وی وکیل پایه یک دادگستری می باشد که دارای سابقه ای بسیار درخشان در حوزه وکالت است و سابقه بسیار درخشان موفقیت در پرونده های مختلف حقوقی دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در کرج شناخته شده است. جناب آقای حیدری در دعاوی های مختلف از جمله خانواده، حقوقی، کیفری، جرائم مالی فعالیت می کند.

تخصص و مهارت :

 • 16 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه تهران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09126632141

آدرس: کرج، گوهر دشت، خیابان سوم شرقی، ساختمان گلستان، پلاک ۱۲، واحد ۶۶

سجاد حجازی

سعید حجازی

سجاد حجازی وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ البرز در شهر زیبا کرج است و با لقب بهترین وکیل طلاق در کرج شناخته می شود؛ در ضمن ایشان در دانشکده حقوق دانشگاه تهران دانش آموخته است و فعالیت کاملا تخصصی و ویژه در دعاوی های متفاوت حقوقی، کیفری، خانواده، املاک، معاملات، ارث، تجاری و غیره دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای مرکز
 • مشاور حقوقی
 • مسئول واحد حقوقی انجمن فرهنگی ناشران آموزشی

تماس: 09122985274

آدرس: کرج، میدان نبوت، بلوار ملاصدرا، جنب شورای حل اختلاف، ساختمان معین، واحد 6

فرانک فرنیا

فرانک فرنیا

فرانک فرنیا وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا کرج است که ایشان در رشته حقوق از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی فارغ التحصیل شده است؛ وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی است و تقریبا در زمینه های مختلف: ملکی، کیفری، خانواده، امور ثبتی، شرکت ها و کمیسیون ماده صد شهرداری ها، آماده برای ارائه کلیه خدمات حقوقی، مشاوره و وکالت در مراجع قضایی و دادگستری، اداره ثبت اسناد و املاک و دیوان عدالت اداری 21 سال تجربه دارد؛ وی بهترین وکیل طلاق در کرج می باشد.

تخصص و مهارت:

 • ۲۱ سال تجربه وکالت در محاکم دادگستری و سایر مراجع قضای
 • بیش از ۷ سال سابقه بعنوان مشاور حقوقی و وکیل شرکت ها (شرکت ترک آک آی دو) و شرکت کاسپین بتن سپند الوند
 • دارای گواهینامه پیشرفته داوری از مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران
 • پرونده های متعدد داوری
 • سابقه وکالت بانک‌ها
 • سابقه عضویت در کمیسیون‌های رفاه ؛ معاضدت و انتشارات کانون وکلای البرز
 • پذیرش پرونده های موکلین از خارج کشور
 • تجربه و تبحر در امور ملکی و تنظیم قراردادها
 • دارای تخصص در پرونده های خانواده

شماره تماس: 09123621794

آدرس: کرج میدان طالقانی، اول عظیمیه بعد از راهنمایی و رانندگی، نرسیده به مخابرات، جنب گلفروشی، پلاک ۱۵۶، طبقه ۲، واحد ۴

محیا رضائی

محیا رضائی

محیا رضائی وکیل پایه یک دادگستری می باشد؛ ایشان در امور ملکی، طلاق، کیفری، خانوادگی، مهریه، جهیزیه و نفقه تخصص دارد و تا به امروز پرونده‌های بسیار زیادی داشته است؛ ایشان با به سرانجام رساندن این پرونده ها با موفقیت و حل کردن مشکلات موکلانش به بهترین نحو، توانسته لقب بهترین وکیل طلاق در کرج را بگیرد.

تخصص و مهارت:

 • ملکی
 • طلاق
 • خانواده
 • نفقه
 • مهریه
 • جهیزیه
 • کیفری

شماره تماس: 09124625346

آدرس: کرج، طالقانی جنوبی، ساختمان تارا، طبقه 7

رقیه بحرکاظمی

رقیه بحرکاظمی

رقیه بحرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در شهر زیبا و بزرگ کرج مشغول به انجام دادن فعالیت حقوقی در حوزه های مختلف وکالت از جمله ملکی، مالی، تجاری، ثبتی، کیفری و غیره است و به عنوان بهترین وکیل طلاق در کرج از دید مردم معرفی شده است؛ ایشان مشاوره تلفنی و حضوری را با بهترین روش های حقوقی به مردم ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09121675896

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی شمالی، نرسیده به میدان آزادگان، جنب خیابان بخشداری، ساختمان سپید، طبقه 2، واحد 8

زهرا نوری توران پشتی

زهرا نوری توران پشتی

زهرا نوری توران پشتی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا کرج است که در موسسه های بسیار معتبر به عنوان وکیل و مشاورحقوقی فعالیت می کند. ایشان دارای سوابق درخشان کاری در زمینه های مختلف وکالتی می باشد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در کرج معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار و تخصص وکالتی
 • کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی و  فقه و حقوق
 • عضو کمیسیون وکلا استان البرز در سال 1397 تا 1399
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۳۶۰۴۸۷۵

آدرس: البرز، کرج، خیابان مظاهری، نرسیده به میدان توحید، ساختمان احمد، طبقه ۲

علیرضا منصوریان

علیرضا منصوریان

علیرضا منصوریان وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرج است که به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در کرج فعالیتش در حوزه های متفاوت حقوقی است؛ ایشان مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی دارد و در زمینه دعاوی کیفری، ثبتی، حقوقی و خانواده متخصص می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • 10 سال سابقه کار در زمینه های مختلف وکالت

شماره تماس: 09122633321

آدرس: کرج، میدان سپاه، بلوار جمهوری، جنب پل شهدای روحانی، ساختمان آریسمان، طبقه ۴، واحد ۱۵

لیلا عیسی زاده

لیلا عیسی زاده

لیلا عیسی زاده وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ البرز در شهر زیبا کرج می باشد؛ وی بین مردم با لقب بهترین وکیل طلاق در کرج معرفی شده و موجب اعتماد و اطمینان مردم و سایرین واقع گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • 20 سال سابقه کار و تخصص در وکالت
 • کارشناسی ارشد فقه و حقوق خصوصی
 • تسلط بر زبان انگلیسی بر انجام مذاکرات
 • مدرس دانشگاه
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۶۳۳۶۴۳

آدرس: کرج، خیابان مظاهری، خیابان صاحب نعمتی، کوچه شهروز، پلاک ۵۴، طبقه همکف

حمیدرضا کوهستانی

حمیدرضا کوهستانی

حمیدرضا کوهستانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ کرج است که فعالیت تخصصی می کند. ایشان دارای 6 سال سابقه کاری وکالتی در زمینه حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و غیره است اما بیشترین پرونده های وی مربوط به دعاوی ملکی می باشد و تخصص ایشان در زمینه ملکی بیشتر از سایر زمینه ها است؛ ایشان بهترین وکیل طلاق در کرج است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢٣۶٠٩٠۶٧

آدرس: کرج، چهار راه نبوت، برج نبوت، طبقه ۶، واحد ١٠

فضل اله افخمی

فضل اله افخمی

وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرج می باشد و جزو وکلای برتر و بهترین وکیل طلاق در کرج در بین مردم شناخته شده است. به دلیل سابقه و تجربه بالایی که در زمینه وکالتی خصوصا امور ملکی و اراضی دارند باعث اعتماد مردم شده است و قبول وکالت در زمینه امور حقوقی و مراجع قضایی دادگستری را به عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری در زمینه امور حقوقی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09122179447

آدرس: کرج، گوهر دشت، خیابان شهید عاملی، نبش کوچه یکم، ساختمان یاس، طبقه اول، واحد 2

مهشید مهدوی پناه

مهشید مهدوی پناه

مهشید مهدوی پناه یکی از بهترین وکیل طلاق در کرج است؛ ایشان مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارد و وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری کرج می باشد. ایشان موفق به دریافت رتبه تک رقمی در آزمون وکالت و همچنین موفق به کسب رتبه تک رقمی آزمون اختبار شده اند. خانم مهدوی پناه بیش از 8 سال سابقه وکالت در پرونده های مختلف را در رزومه خود دارند. وکالت در دعاوی ارث و میراث، انحصار وراثت، مالی و مالیاتی، دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ملکی، تنظیم قرارداد، دعاوی شهرداری و … از تخصص ایشان است.

آدرس : کرج، گوهردشت، بلوار مزهری، 100 متر بعد از پل روحانی به سمت آزادگان، طبقه فوقانی دفتر اسناد 80

شماره تماس: 09121796014

مراحل انجام طلاق توسط وکیل چگونه است؟

با توجه به این که حجم بالایی از پرونده هایی که در دادگاه خانواده بررسی و رسیدگی می شود مختص یه پرونده های طلاق است از این رو توصیه می کنیم که انجام مراحل این پرونده حقوقی را به بهترین وکیل طلاق در کرج بسپارید. مراحل این دعاوی توسط وکیل به قرار ذیل است:

 • صدور گواهی عدم سازش: در هر کدام از انواع طلاق لازم است که زوجین در جلسات مشاوره شرکت کنند تا از این طریق گواهی عدم سازش و یا عدم انصراف از طلاق صادر گردد.
 • دادخواست طلاق: بعد از اتمام جلسات مشاوره دادخواست طلاق ثبت شده و برای این کار لازم است که وکیل طلاق با در دست داشتن مدارک لازم که شامل اصل و کپی صفحات شناسنامه و کارت ملی، اصل رونوشت عقدنامه و اصل وکالت نامه طلاق می شود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند.
 • ارجاع به دادگاه خانواده: بعد از ثبت دادخواست، مدارک به دادگاه خانواده جهت تشکیل پرونده ارجاع داده می شود و زمان و تاریخ رسیدگی به پرونده طلاق به زوجین ابلاغ می شود.
 • اثبات شروط طلاق: قانونگذار برای صدور حکم طلاق شروطی را تعیین نموده که در صورتی که در هرکدام از انواع طلاق زوجین بتوانند هرکدام از این شروط را با ارائه مدارک و ادله در دادگاه به اثبات برسانند حکم طلاق صادر خواهد شد.
 • اجرای حکم: بعد از ثبات شرایط طلاق توسط بهترین وکیل طلاق در کرج و صدور حکم طلاق، باید برای اجرای این حکم به دفترخانه ثبت طلاق مراجعه شود.

نحوه تقاضای طلاق به درخواست مرد

در صورتی که مرد بخواهد تقاضای طلاق داشته باشد، باید برخی مراحل را طی کند؛ از این رو در ادامه نحوه تقاضای طلاق به درخواست مرد را طبق گفته های بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج برای شما شرح خواهیم داد:

 • ابتدا مرد باید به دادگاه مراجعه کند و اجازه طلاق را از دادگاه مربوطه(دادگاه خانواده محل اقامت زوجه یا زندگی مشترک) بگیرد؛ هدف از اجازه طلاق به معنای حکم طلاق یا گواهی عدم امکان سازش می باشد.
 • در ادامه باید ایشان تمامی حقوق مالی زن را به درستی تعیین کند و بپردازد که شامل مهریه،نفقه،معوقه و نفقه دوران عده و اجرت المثل ایام زوجیت (در صورت مطالبه زوجه) است.
 • پس از آن زمانی که زوجین شرط مربوط به تعلق گرفتن نصف اموال را در عقدنامه که درج شده، امضا کرده باشد، باید این اموال به زن داده شود زیرا درخواست طلاق از سمت مرد است و قاضی پس از رسیدگی های لازم این حکم را اجرا می کند؛ البته در صورتی که علت طلاق مرد، تخلف زن در وظایف زناشویی باشد، این شرط منتفی می گردد.
نحوه تقاضای طلاق به درخواست مرد

نحوه تقاضای طلاق به درخواست زن

در صورتی که زن بخواهد درخواست طلاق به دادگاه بدهد، کمی شرایط سخت و دشوار می شود زیرا در سیستم حقوقی ایران، زن حق طلاق ندارد مگر در شرایطی که زن به علت یکی از موارد زیر بتواند مرد را محکوم کند :

1 . در صورتی که زن بتواند تنفر و عدم دوست داشتن خود را نسبت به همسر در دادگاه اثبات کند، می تواند با بخشیدن اموال خود، طلاق بگیرد؛ اموال در نظر گرفته شده ممکن است بخشی از مهریه یا کل مهریه یا حقوق مالی دیگر زن باشد.

2 . زمانی که زن به دلیل سختی های بیش از حد شرایط، نتواند به زندگی خود ادامه دهد یعنی اگر مرد رفتار و برخورد بسیار نامناسب و غیرقابل تحملی داشته باشد یا شرایط مالی بسیار بدی داشته باشد، زن می تواند حکم طلاق را بگیرد.

3 . در صورتی که مرد در طول زندگی، نفقه زن را به طور کامل نپردازد یا این که از لحاظ مالی از پرداخت آن عاجز باشد، زن می تواند درخواست طلاق کند.

4 . زمانی که مرد اعتیاد داشته باشد یا به مدت 5 سال در حبس بماند یا بیش از 6 ماه نفقه نپردازد، زن به راحتی می تواند درخواست طلاق خود را به دادگاه ارائه دهد.

نحوه تقاضای طلاق به درخواست زن

کلام آخر

امروزه در جامعه زوج های بسیار زیادی وجود دارد که در امور مختلف تفاهم کافی با یکدیگر ندارند و مشکلات بسیار زیادی بین آن ها وجود دارد که با کمک یک وکیل حاذق می توانند مشکلشان را برطرف کنند؛ از این رو در این مقاله سعی کردیم شما را با شرایط درخواست طلاق و نحوه اجرای آن، مطالب مفیدی در اختیارتان قرار دهیم و در ضمن سایت وکیل چی 10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج را به شما معرفی کرد تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با طلاق دارید، می توانید با وکلای معرفی شده در سایت در میان بگذارید. لازم به ذکر است؛ افرادی که خواستار گرفتن وکیل خانم هستند و ساکن شهر کرج می باشند، می توانند به کمک مقاله های موجود در سایت ما بهترین وکیل زن در کرج را بیابند. هم چنینی می توانید برای مشاهده مقاله بهترین وکیل طلاق از طرف زن در کرج به لینک مربوطه مراجعه کنید.

اگر در عده طلاق بائن زن رجوع در مهرش نکند، زوج می تواند با دادن یک مهری که رضایت زوجه را جلب کند اورا به عقد موقت یا دائم خود در آورد ؟

بله می تواند.

مردی شیعه زن شیعه خود رابه طریق سنی طلاق داده پس از عده زن با مردی سنی ازدواج کرده اکنون تکلیف زن چیست ؟

عقد دوم باطل است و او همسر مرد اول است .

 زن ادعای طلاق دائم می کند تا اینکه شوهرش او را طلاق دهد و مرد ادعای موقت می کند و می گوید مدت تمام شده و نیازی به طلاق نیست وظیفه چیست ؟

اگر ادعای هیچ کدام مطابق ظاهر نباشد زن می تواند به حاکم شرع رجوع کند تا او را طلاق دهد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا