وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در خوزستان❤️【سال1403】✅

عدم سازش، مهم ترین علتی است که زوجین را وادار به طلاق می کند. طلاق هم مانند هر دعاوی حقوقی دیگر مراحل و شرایط خاص خود را دارد؛ بنابراین به حضور بهترین وکیل طلاق در خوزستان، به عنوان نماینده ای برای حل دعاوی مربوط به طلاق نیاز است. در این مقاله علاوه بر معرفی وکلای حرفه ای، انواع طلاق را توضیح داده ایم. همچنین درباره این که جاری شدن حکم طلاق چگونه است؟ نیز مطالب مهمی را عنوان کرده ایم. برای کسب اطلاع از این وکلا، مطلب زیر را مطالعه کنید.

جاری شدن حکم طلاق چگونه است؟

طلاق در لغت به معنای فروپاشی بوده و امروزه یکی از مشکلات بزرگ جهان در خلاف جهت تحکیم خانواده می باشد. زوجین زمانی که در اجرای حکم طلاق مصمم باشند، می توانند از طریق مراجع قانونی اقدام کرده و به صورت صلح آمیز از یک دیگر جدا شوند. هنگامی که طرفین به طور کامل با طلاق موافق باشند، در مسائل مربوطه مانند مهریه، نفقه، حضانت و نفقه فرزند مشترک نیز با یک دیگر به تفاهم می رسند.

به طور معمول برای جاری شدن حکم طلاق، دادخواست آن توسط زوجین تنظیم شده و به دفاتر خدمات قضایی ارائه می شود. پس از حضور در جلسات مشاوره خانواده، در دادگاه خانواده به موضوع دعاوی رسیدگی می شود. سپس با تایید قاضی به دفاتر رسمی طلاق ارجاع داده و صیغه طلاق در حضور تعدادی شاهد جاری می شود. البته طلاق انواع متفاوتی دارد که هر یک شامل مراحل و قوانین خاصی می باشند.

در قانون آمده است که مرد می تواند هر زمان که بخواهد بدون ارائه مدارک نسبت به طلاق اقدام کند. در صورتی که اگر زن خواهان طلاق باشد، باید دلایل و مدارک محکمه پسندی ارائه کند. چنان چه زن دارای حق طلاق از جانب همسرش باشد، می تواند بدون هیچ ادله ای و اثبات آن در دادگاه، خواستار جدایی شده و طلاق بگیرد. برای پیگیری امور مربوط به طلاق بهترین وکیل طلاق در خوزستان می تواند به شما کمک کند.

جاری شدن حکم طلاق چگونه است؟

بهترین وکیل طلاق در خوزستان چه کسی است؟

در اکثر پرونده های طلاق یکی از طرفین رضایت ندارد و همین باعث پیچیده تر شدن مسائل می شود؛ بنابراین در این پرونده ها حضور وکیل الزامی است. وکیل با سابقه حل پرونده های متعددی که در این زمینه با موفقیت به ختم رسانده به امور قضایی آشنایی کامل دارد. کسانی که قصد جدایی دارند باید به یک مشاور حقوقی مراجعه کرده و با روال قانونی اجرای طلاق آشنا شوند.

هنگامی که بهترین وکیل خانواده در اهواز را انتخاب می کنید، ایشان در وهله اول سعی در ایجاد سازش و تفاهم میان طرفین دارد. پس از آن با ثبت دادخواست از طرف شما، پیگیر پرونده طلاق می شود. اگر وکیل انتخاب شده از سمت شما، حرفه ای باشد، به حضور موکل در دادگاه نیازی نیست. یک وکیل ماهر در حوزه طلاق با رجوع به دانش و مهارت خود، ادله موکلش را به گونه ای ارائه می دهد که هیچ مخالفتی از سمت دادگاه صورت نگیرد.

یک وکیل طلاق باید به ثبت نام در سامانه طلاق، روال اداری دفاتر قضایی، جمع آوری مدارک لازم در دادگاه خانواده و دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق تسلط کامل داشته باشد. با عدالت و انصاف به جانب داری از موکل خود بپردازد و از هیچ عملی در جهت هدف پرونده اهمال نکند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، خانواده، ثبتی، حقوقی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده ها

10 تا از بهترین وکیل طلاق در خوزستان را بشناسید!

رسول سواری

رسول سواری

آقای رسول سواری وکیل پایه یک دادگستری بوده و از وکلای به نام استان خوزستان هستند. همچنین فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران می باشند. ایشان سابقه وکالت شرکت های خصوص و دولتی معتبر، کارشناس حقوقی در سازمان ها و فعالیت های حقوقی در ارگان های دولتی را در رزومه خود دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • مترجم تخصصی زبان عربی
 • متخصص دعاوی طلاق، نفقه، مهریه و حضانت فرزند

آدرس: خوزستان، اهواز، فلکه ساعت، جنب پمپ بنزین، ساختمان بانک مسکن، طبقه 2، واحد 6

نرگس فرخی راد

نرگس فرخی راد

سرکار خانم فرخی راد یکی از بهترین وکیل طلاق در خوزستان می باشند. پروانه وکالت ایشان با شماره 1723 از کانون وکلا دادگستری استان خوزستان صادر شده است. ایشان 10 سال در حوزه های گوناگون حقوقی فعال بوده و به تدریس در دانشگاه های معتبر حقوقی می پردازند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • متخصص دعاوی خانواده علی الخصوص طلاق
 • وکالت حرفه ای دعاوی تصادفات، کلاهبرداری، جرائم سایبری و مطالبه وجه

آدرس: خوزستان، دزفول، خیابان شریعتی، جنب بانک رفاه

مصطفی محمد پور

مصطفی محمد پور

آقای محمد پور وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 46895 هستند. ایشان فعالیت حقوقی خود را از سال 1397 شروع کرده و در حال حاضر به عنوان بهترین وکیل طلاق در خوزستان شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری
 • متبحر در دعاوی طلاق، نفقه و مهریه
 • مسلط بر تنظیم قرارداد ها، لوایح، درخواست ها و شکوائیه ها

آدرس: خوزستان، ایذه، میدان امام علی ع، خیابان قریشوندی، جنب ثبت احوال، طبقه 2

محمد علی ناصر الاسلامی

محمد علی ناصر الاسلامی

آقای ناصرالاسلامی بیش از 11 سال است که خدمات حقوقی مختلفی را ارائه می دهند. محمد علی ناصرالاسلامی وکیلی خوش برخورد، توانا، مدافع و ماهر در امور قضایی- حقوقی می باشد. وکالت این وکیل در رسیدگی دعاوی خانوادگی، مالی، ملکی، تجاری، کیفری، ثبتی و حقوقی خلاصه می شود.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی
 • متخصص پرونده های طلاق
 • نگارش نامه ها و اوراق اداری قضایی

آدرس: خوزستان: اهواز، کیانپارس،  نبش خیابان 4 شرقی، مجتمع امین، طبقه 2، واحد 8

مرجان حلاج

مرجان حلاج

یکی دیگر از بهترین وکلا، خانم مرجان حلاج با 3 سال سابقه وکالت هستند. پروانه وکالت ایشان به شماره 2304 ثبت شده و در دفتر شخصی خود واقع در آبادان مشغول وکالت هستند. خانم حلاج در امور مختلف حقوقی تجربه کاری کسب کرده و اکثریت پرونده های شان با موفقیت همراه بوده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم قرارداد های حقوقی و وکالتی
 • تنظیم اوراق قضایی، داد خواست و شکوائیه
 • وکالت تخصصی در حوزه خانواده از جمله طلاق

آدرس: خوزستان، آبادان، خیابان امیری، مجتمع اداری زانوس، طبقه 6، پلاک 31

وظایف بهترین وکیل طلاق در خوزستان

در واقع حد و مرز ها و وظایف وکلا توسط موکل معین می شود. اولین مسئولیت وکیل طلاق، تنظیم دادخواست طلاق برای موکل خود است؛ سپس با حضور در جلسات دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کرده و تا ختم پرونده پیگیر امور باشد.

بهترین وکیل، موظف است با کلام شیوا و قاطع خود، کلیه مدارک موکل را به منظور طلاق گرفتن، نزد دادگاه بیان کند. سپس برای رسیدگی به پرونده در مراجع قضایی و نهاد های حقوقی مراجعه کرده و روند پیشرفت دعوی را سرعت ببخشد. همچنین در دادگاه، نسبت به آرای صادره فرجام خواهی کرده و اعاده دادرسی کند. در آخر نیز حق موکل خود را تمام و کمال به وی برساند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل آبادان

وظایف بهترین وکیل طلاق در خوزستان

انواع طلاق

انواع طلاق بر اساس قانون مدنی با عناوین زیر تقسیم می شود.

 • رجعی: در این نوع طلاق، مرد در ایام عده زن، حق تجدید نظر و بازگشت داشته و زن مکلف است که مسئولیت های زناشویی خود را مانند گذشته انجام دهد.
 • بائن: مرد در عده طلاق، حق هیچ گونه اعتراض و تجدید نظری نداشته و با قرائت صیغه طلاق حق بازگشت را نخواهد داشت.
 • خلعی: زن با بخشش مالی به صورت مهریه یا چیز دیگری، به دلیل عدم علاقه مندی به همسرش، درخواست طلاق می کند.
 • یائسه: این نوع طلاق شامل زنان 50 سال به بالا می شود که توانایی بارداری را ندارند.

کلام آخر

طلاق روشی برای اتمام زندگی مشترک زوجین می باشد و همه کشور ها برای اجرای آن از قوانین خاصی پیروی می کنند. ما در سایت وکیلچی سعی می کنیم که به روز ترین نکات را درباره مسائل حقوقی به شما عزیزان ارائه کنیم. در این مقاله لیستی از بهترین وکیل طلاق در خوزستان را به شما معرفی کردیم. همچنین نکاتی را درباره طلاق برای شما عنوان کردیم. اگر تجربه ای در زمینه مسائل حقوقی مربوط به طلاق دارید، در کامنت بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ بدهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا