وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را به کسانی که با اختلاف در پرداخت و دریافت مهریه در قم درگیر هستند معرفی کنیم. مهریه یکی از چالش های زوجین چه در هنگام عقد و چه جدایی می باشد و در صورت کمک نگرفتن از یکی وکیل خبره ممکن است نتوان به راحتی از پس آن بر آمد. وکیل مهریه می تواند با تجربه و دانشی که نسبت به قوانین جدایی و مهریه دارد برای تحقق عدالت به زوجین کمک کند. شما نیز اگر در مورد مهریه به مشاوره و کمک گرفتن یک وکیل نیاز دارید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مهریه چیست؟

مهریه در لغت به معنی صداق یعنی صداقت و دوستی و نشان دهنده صداقت زوج نسبت به زوجه می باشد و در اصطلاح فقهی و قانونی به معنی اموال معینی است که مرد در هنگام عقد به زن می دهد و یا دین آن را بر عهده می گیرد. از نظر مالی طبق قوانین مدنی کشور و شرع، 3 نوع حقوق مادی به زن تعلق می گیرد که عبارتند از: مهریه، نفقه و ارثیه. مهریه بر اساس توافقی که بین زن و مرد در هنگام عقد دائم صورت می‌گیرد، بر گردن مرد می باشد و باید آن را پرداخت کند.

با توجه به این که مهریه بیش تر بر اساس سنت و توافق خانواده ها تعیین می شود، اما باید شرایط مادی مرد را در نظر گرفت و در نهایت طبق توافق زوجین آن را تعیین کرد. مطابق با قوانینی که برای مهریه در کشور وجود دارد، تنها زمانی می تواند زوج مهر خود را طلب کند که مهریه مالی داشته باشد، یعنی به طور کلی چیزی باشد که طبق شرع باشد و ارزش مالی داشته باشد مثل باغ، ویلا، خانه، سکه، طلا و پول. چیزهایی مثل بال مگس و مشروبات الکی امکان مطرح کردن در دادگاه را ندارد؛ هر زنی این سوال به ذهنش می رسد که اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق می گیرد یا خیر، پاسخ این سوال را می توان از بهترین وکیل مهریه در ایران پرسید.

بهترین وکیل مهریه در قم می تواند با توقیف اموال مرد و تلاش برای دریافت مهریه به زنانی که نمی تواندن مهریه خود را از مردان دریافت کنند، کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در قم کیست؟

وکلای مهریه در قم مثل بهترین وکیل مهریه در کرج، تهران و شهرهای دیگر باید مدارج علمی معتبری از دانشگاه کسب کرده باشند و بتوانند در آزمون وکالت قبول شده و دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان برسانند. وقتی یکی از زوجین پرونده های خود را به دست بهترین وکیل مهریه در قم می سپارد، دیگر نیازی به پیگیری های پی در پی و استرس دادگاه ندارد و می تواند حتی بدون حضور خود، وکیلش را به نیابت از خود به جلسه دادگاه بفرستد.

وکیل مهریه با در دست داشتن مدارکی از جمله: کپی کارت ملی، اصل شناسنامه و سند ازدواج و یا رونوشت عقدنامه برای درخواست مهریه اقدام می کند. بهترین وکیل خانواده در قم در چنین مواردی وظیفه دارد که به دادگاه، میزان دارایی و استطاعت مرد را ثابت کند و در صورت لزوم آن را توقیف نماید.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

اگر ساکن شهر اصفهان هستید و می خواهید مهریه خود را با کمک وکیل اخذ نمایید، می توانید به مقاله بهترین وکیل مهریه در اصفهان مراجعه نمایید.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را بشناسید!

علی عابدینی

علی عابدینی

علی عابدینی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در قم شناخته می شود. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق قضایی از دانشگاه آزاد اسلامی قم بوده و پروانه وکالت خود به شماره 3389 را در سال 1386 از مرکز وکلای قوه قضاییه دریافت نمود. وکیل عابدینی 14 سال سابقه درخشان در حوزه ارائه خدمات وکالتی در انواع زمینه های خانواده، اسناد رسمی و تجاری، شهرداری و ملکی دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی شرکت عدل نیروی قم
 • مشاور حقوقی ماشین آلات راه سازی رمضانی
 • 14 سال سابقه درخشان
 • متخصص در دعاوی خانواده، مهریه، طلاق و نفقه

آدرس: قم، میدان حضرت ولی عصر(عج)، خیابان 20 متری منتظر المهدی، روبروی هنرستان ثامن الائمه

شماره تماس: 02537235054 – 09123513623

راضیه خانی

راضیه خانی

خانم راضیه خانی به عنوان متخصص در انواع پرونده های حقوقی و کیفری یکی از وکلای پایه یک دادگستری شهر قم می باشد. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی بوده و شماره پروانه وکالت شان 51368 می باشد که در سال 1399 صادر شده و ایشان پس از آن به طور رسمی کار خود را در زمینه مشاوره و اخذ پرونده های حقوقی، خانواده و کیفری آغاز نمود. راضیه خانی با وجود سابقه کمی که دارد، در مدت دو سال توانسته است پرونده های بسیاری را در حوزه خانواده و مهریه با موفقیت به پایان برساند و به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در قم شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی
 • اخذ پرونده های حقوقی و کیفری
 • تخصص در پرونده های دعاوی خانواده، مهریه، طلاق و نفقه

آدرس: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، کوچه 5، ساختمان صفا، طبقه 3

شماره تماس: 09120956924

علیرضا قاسمی

علیرضا قاسمی

علیرضا قاسمی با داشتن 7 سال سابقه مفید و فعال در حوزه وکالت و دعاوی پرونده های خانواده و مهریه، یکی از بهترین وکیل مهریه در قم به شمار می رود. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری استان قم بوده و با شماره پروانه 1768 از کانون وکلای دادگستری، در مدت 7 سال سابقه فعالیت، پرونده های بسیاری را با توجه به تسلط به موضوع، داشتن علم و دانش بالا و ویژگی‌های اخلاقی مثل برخورد و رفتار خوب، ارائه راه حل های کارا و قدرت سخنوری قوی با پیروزی به پایان رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه فعال در امور وکالتی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تدوین اوراق قضایی
 • پذیرش وکالت انواع دعاوی

آدرس: قم، فلکه جهاد، ابتدای خیابان باجک 2، طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین، پلاک 643

شماره تماس: 09128538320 – 02537707572

مرتضی مقدس

مرتضی مقدس

آقای مرتضی مقدس از وکلای باسابقه و باتجربه شهر قم می باشد که در زمینه دریافت مهریه برای زوجینی که قصد جدایی دارند بسیار حرفه ای عمل می کند و از این رو یکی از بهترین وکیل مهریه در قم به شمار می رود. مدرک تحصیلی ایشان، کارشناسی حقوق قضایی از دانشگاه قم و کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه نراق می باشد. شماره پروانه وکالت آقای مقدس 46034 صادره از مرکز وکلای قوه قضاییه می باشد. ایشان بیش از 13 سال سابقه مفید به عنوان وکیل پایه یک دادگستری دارند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالتی
 • پذیرفتن وکالت دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری و ملکی
 • ارائه مشاوره به مراجعین

آدرس: قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت، ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد 8

شماره تماس: 09192528063 – 02537741838

هاشم زمانی

هاشم زمانی

هاشم زمانی وکیل دیگری است که می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در قم معرفی کرد. سابقه کاری 12 ساله ایشان باعث شده است که تجربه حضور در انواع دعاوی را داشته باشد و بتواند در بسیاری از آن ها به تخصص برسد. وکیل زمانی، با شماره پروانه 17758 و مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق قضایی و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی به فعالیت در شهر قم مشغول است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 12 سال سابقه وکالت و مشاوره
 • متخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، ملکی و کیفری

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه 6، پلاک 1

شماره تماس: 02536700565 – 09122524230

محمد رضایی

محمد رضایی

آقای محمد رضایی، وکیل پایه یک دادگستری با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی یکی از بهترین وکیل مهریه در قم محسوب می شود. وی در سال 1383 پس از پایان دوره تحصیلی در آزمون وکالت شرکت کرده و پس از گذراندن آزمون اختبار و دوره کارآموزی با شماره پروانه 8810 کار وکالت را با درجه وکیل پایه یک دادگستری آغاز نمود. آقای رضایی علاوه بر تخصص در دعاوی خانواده، طلاق و مهریه در پرونده های دیگری با موضوعات حقوقی و کیفری نیز بسیار موفق عمل نموده است.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش پرونده هایی با موضوعات خانواده، حقوقی، ملکی و کیفری
 • 18 سال سابقه فعال در امور وکالتی و حقوقی
 • ارائه دهنده مشاوره به افراد حقیقی و شرکت ها

آدرس: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، بین کوچه اول و سوم، مجتمع پزشکان یلدا، طبقه 5، واحد 15

شماره تماس: 09121511888

احمد جمالی

احمد جمالی

وکیل دیگری که به عنوان بهترین وکیل مهریه در قم می‌تواند شناخته شود، آقای احمد جمالی می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی بوده و پروانه وکالت خود را در سال 1389 از کانون وکلای دادگستری به شماره 9125 دریافت نموده است. آقای جمالی می تواند گزینه قابل قبولی برای کسانی که برای دریافت مهریه و یا در دیگر مراحل طلاق دچار مشکل هستند، باشد.

تخصص و مهارت:

 • دارای 12 سال سابقه‌ی درخشان
 • متخصص در دعاوی خانواده، طلاق، ارثیه، وصیت، ماترک و مهریه
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری

آدرس: قم، باجک، کوچه 22، پلاک 392

شماره تماس: 09163686979

رضا سخایی

رضا سخایی

رضا سخایی، یکی دیگر از چندین وکیل پایه یک دادگستری هستند که در لیست بهترین وکیل مهریه در قم قرار می گیرند. ایشان علاوه بر فعالیت به عنوان وکیل، سمت دیگری به نام رئیس کانون وکلای دادگستری در رزومه خود دارند. آقای سخایی بسیار با تجربه و کارکشته بوده و با توجه به شناختی که نسبت به مراجع قضایی و چگونگی حل پرونده ها دارند می توانند اولویت انتخاب برای ساکنین شهر قم باشند. در رزومه آقای صفایی، علاوه بر پرونده های طلاق و مهریه، پرونده های موفق متعددی در زمینه دعاوی ملکی و اراضی نیز به چشم می خورد.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • رئیس کانون وکلای دادگستری قم
 • چندین سال سابقه درخشان در زمینه وکالت پرونده های حقوقی، ملکی و خانواده

آدرس: قم، سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 09121518082

عبدالمجید باقری

عبدالمجید باقری

عبدالمجید باقری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکیل مهریه در قم می باشد. وی در سال 1395 پروانه وکالت خود را به شماره 1928دریافت نمود و تا به امروز به صورت مستمر پرونده های بسیاری را اخذ کرده و با موفقیت به پایان رسانده است. مدرک تحصیلی آقای باقری کارشناسی رشته حقوق قضایی از دانشگاه آزاد قم بوده و در مدت 6 ساله وکالت خود با تلاش های مستمر و هدفمند، پرونده های موفق بسیاری را توانسته است به کارنامه خود اضافه کند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی و شکواییه هایی در خصوص خانواده و طلاق
 • تخصص در اخذ مهریه، اعسار، نفقه و حضانت فرزندان
 • 6 سال سابقه مفید

آدرس: قم، دورشهر، کوچه 12، پلاک 8، طبقه 4

شماره تماس: 09197461710

بهزاد سیفی

بهزاد سیفی

بهزاد سیفی، وکیل پایه یک دادگستری و یکی دیگر از بهترین وکیل مهریه در قم می باشد. سابقه فعالیت ایشان به بیش از 13 سال می رسد. آقای سیفی علاوه بر تجربه کافی، با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی به تمام مواد و تبصره‌های مربوط به خانواده مسلط است و به خوبی با استناد به آن ها از موکل خود دفاع می کند. شماره پروانه وکالت آقای سیفی 5613 بوده که در سال 1388 از کانون وکلای دادگستری قم صادر گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • دارای سابقه وکالتی 13 ساله
 • کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی
 • اخذ وکالت دعاوی با موضوعات خانواده و حقوقی

آدرس: قم، دورشهر، مقابل سینما تربیت، ساختمان شفا، واحد 4

شماره تماس: 09122511793

اعسار پرداخت مهریه چیست؟

طبق قانون جدید طلاق و مهریه، اگر زوج از پرداخت مهریه از نظر مالی عاجز باشد، می تواند به دادگاه درخواست اعسار و قسط بندی بدهد. کسی که توانایی پرداخت بدهی خود را به دلیل نداشتن استطاعت مالی و یا عدم دسترسی به دارایی های خود نداشته باشد، معسر نامیده می شود. مردی که به دادگاه درخواست اعسار می دهد باید بتواند طبق اسناد این موضوع را به قاضی ثابت نماید.

حتی اگر مرد به دلیل عدم پرداخت مهریه به زندان برود، می تواند با ارائه درخواست اعسار و اثبات آن از زندان آزاد شود. مرد در هر زمانی می تواند درخواست عسر دهد، زیرا ممکن است زمانی معسر باشد و زمانی تمکین مالی داشته باشد و محدودیتی برای ارائه درخواست وجود ندارد. بهترین وکیل در قم می تواند در هر زمانی این دادخواست را به دادگاه ارائه دهد و زوج را از فشار مالی آزاد کند.

اعسار پرداخت مهریه چیست؟

انواع مهریه از نظر نحوه دریافت

همان طور که مهریه از نظر نوع ثبتی به سه دسته مهریه مهرالمثل، مهرالمتعه و مهرالمسمی تقسیم می شود، از نظر نحوه پرداخت نیز به دو دسته طبقه بندی می شود که عبارتند از:

عندالمطالبه: مهریه پس از جاری شدن عقد دائم بر گردن مرد می باشد و مرد در صورت درخواست زن باید آن را پرداخت کند. مهریه عندالمطالبه نوعی از مهریه است که زوجه هر زمان آن را درخواست کند، بدون توجه به شرایط مالی و حتی در زمان زندگی مشترک و قبل از طلاق، مرد موظف به پرداخت آن می باشد.

عندالاستطاعه: مهریه عندالاستطاعه با توجه به تمکن مالی مرد پرداخت می شود و دادگاه و بهترین وکیل خانواده در ایران با تشخیص شرایط مالی زوج، او را موظف به پرداخت می کند.

انواع مهریه از نظر نحوه دریافت

کلام آخر

در این مقاله ما به توضیح مطالبی هم چون آشنایی با مهریه و انواع آن و علت ضرورت بهره بردن از یک وکیل ماهر در روند پرونده طلاق و طلب مهریه پرداختیم. همچنین برای کسانی که در شهر قم ساکن هستند و برای دعاوی مهریه خود به دنبال یک وکیل کارکشته و زبده می گردند، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را معرفی نمودیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. در صورت نیاز به مشاوره و پاسخ سوالاتتان با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

اگر در دوران عقد زن درخواست مهریه کند نصف خواهند شد ؟

در صورتی که زن باکره باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد ولی در غیر این صورت تمام مهریه به او تعلق می گیرد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا