وکیل

لیست10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را به کسانی که با اختلاف در پرداخت و دریافت مهریه در قم درگیر هستند معرفی کنیم. مهریه یکی از چالش های زوجین چه در هنگام عقد و چه جدایی می باشد و در صورت کمک نگرفتن از یکی وکیل خبره ممکن است نتوان به راحتی از پس آن بر آمد. وکیل مهریه می تواند با تجربه و دانشی که نسبت به قوانین جدایی و مهریه دارد برای تحقق عدالت به زوجین کمک کند. شما نیز اگر در مورد مهریه به مشاوره و کمک گرفتن یک وکیل نیاز دارید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مهریه چیست؟

مهریه در لغت به معنی صداق یعنی صداقت و دوستی و نشان دهنده صداقت زوج نسبت به زوجه می باشد و در اصطلاح فقهی و قانونی به معنی اموال معینی است که مرد در هنگام عقد به زن می دهد و یا دین آن را بر عهده می گیرد. از نظر مالی طبق قوانین مدنی کشور و شرع، 3 نوع حقوق مادی به زن تعلق می گیرد که عبارتند از: مهریه، نفقه و ارثیه. مهریه بر اساس توافقی که بین زن و مرد در هنگام عقد دائم صورت می‌گیرد، بر گردن مرد می باشد و باید آن را پرداخت کند.

با توجه به این که مهریه بیش تر بر اساس سنت و توافق خانواده ها تعیین می شود، اما باید شرایط مادی مرد را در نظر گرفت و در نهایت طبق توافق زوجین آن را تعیین کرد. مطابق با قوانینی که برای مهریه در کشور وجود دارد، تنها زمانی می تواند زوج مهر خود را طلب کند که مهریه مالی داشته باشد، یعنی به طور کلی چیزی باشد که طبق شرع باشد و ارزش مالی داشته باشد مثل باغ، ویلا، خانه، سکه، طلا و پول. چیزهایی مثل بال مگس و مشروبات الکی امکان مطرح کردن در دادگاه را ندارد؛ هر زنی این سوال به ذهنش می رسد که اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق می گیرد یا خیر، پاسخ این سوال را می توان از بهترین وکیل طلاق در قم پرسید.

بهترین وکیل مهریه در قم می تواند با توقیف اموال مرد و تلاش برای دریافت مهریه به زنانی که نمی تواندن مهریه خود را از مردان دریافت کنند، کمک کند.

مهریه چیست؟

بهترین وکیل مهریه در قم کیست؟

وکلای مهریه در قم مثل بهترین وکیل مهریه در کرج، تهران و شهرهای دیگر باید مدارج علمی معتبری از دانشگاه کسب کرده باشند و بتوانند در آزمون وکالت قبول شده و دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان برسانند. وقتی یکی از زوجین پرونده های خود را به دست بهترین وکیل مهریه در قم می سپارد، دیگر نیازی به پیگیری های پی در پی و استرس دادگاه ندارد و می تواند حتی بدون حضور خود، وکیلش را به نیابت از خود به جلسه دادگاه بفرستد.

وکیل مهریه با در دست داشتن مدارکی از جمله: کپی کارت ملی، اصل شناسنامه و سند ازدواج و یا رونوشت عقدنامه برای درخواست مهریه اقدام می کند. بهترین وکیل خانواده در قم در چنین مواردی وظیفه دارد که به دادگاه، میزان دارایی و استطاعت مرد را ثابت کند و در صورت لزوم آن را توقیف نماید

اگر ساکن شهر قم هستید و می خواهید مهریه خود را با کمک وکیل مجرب اخذ نمایید، می توانید به مقاله بهترین وکیل طلاق توافقی در قم مراجعه نمایید.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

چه زمانی باید از وکیل مهریه کمک گرفت؟

مهریه اگر از نوع عندالمطالبه باشد هر زمان زن آن را از مرد درخواست کند، مرد موظف است که آن را پرداخت نماید. اما در عرف زمانی که زن و شوهر قصد طلاق و جدایی دارند موضوع مهریه و درخواست مطالبه آن توسط زن بیان می شود. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است موضوع مهریه باید میان زوجین حل و فصل شود تا بتوانند حکم عدم سازش برای اجرای صیغه طلاق را از دادگاه دریافت کنند.

در اغلب موارد زوجین در مورد مهریه، با پرداخت به صورت اقساطی و یا بخشش نیم و یا کل مهریه از جانب زوجه با هم به توافق می رسند. اما در مواردی نیز ممکن است مرد از پرداخت مهریه خودداری کند که در این صورت پرونده با مشکل مواجه شده و زوجه باید به دنبال راهی قانونی برای مطالبه مهریه خود باشد.

در مواجه با این مشکلات ردر پیگیری پرونده های مهریه، زوجه می تواند با بهترین وکیل مهریه در قم مشاوره داشته باشد و از او کمک بگیرد به عبارتی دیگر در شرایطی که زوج از پرداخت مهریه سرباز می زند زوجه به منظور جلوگیری از پیچیده تر شدن و ایجاد هرگونه فراز و نشیب پرونده لازم است به وکیل مهریه مراجعه کند.

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که برای رسیدگی به پرونده های مهریه حضور وکیل الزامی نمی باشد و افراد می توانند به تنهایی پرونده خود را در دادگاه پیگیری کنند، ولیکن زمانی که زوج قصد اذیت و آزار زوجه و فرار از پرداخت دین دارد کمک گرفتن از بهترین وکیل مهریه در قم مزایای زیادی داشته و موجب تسریع روند پرونده خواهد شد.

در مواردی نیز می تواند بدون حضور وکیل مهریه را مطالبه کرد ولیکن ممکن است ضررهای اقتصادی زیادی به همراه باشد که حضور وکیل مهریه در پرونده از این ضرر و زیان ها جلوگیری به عمل می آورد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را بشناسید!

سید مهدی حسینی اصفهانی

سید مهدی حسینی اصفهانی

آقای سید مهدی حسینی اصفهانی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، عضو کانون وکلای مرکز و یکی از وکلای باسابقه حقوقی بالا در وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی می باشند.

برخی از تخصص ایشان:

 • حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • کیفری (مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر، دیه و …)
 • خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و …)
 • ملکی (خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و…)

آدرس دفتر: قم، خیابان 19 دی، نبش کوچه 30، پلاک 484، واحد 4

شماره تماس: 09127499936

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد. وی در امر وکالتو با 8 سال سابقه کاری توانسته است موکلین خود را راضی نگه دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در قم در بین مردم معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه حقوقی
 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک دکتری خصوصی از دانشگاه تهران
 • رتبه 12 آزمون کانون وکلا

تماس: 09127516901

آدرس: فم، خیابان جهاد، تیرسراج8، محله عمران آباد

هاشم زمانی

بهترین وکیل کیفری قم

هاشم زمانی یکی از بهترین وکیل مهریه در قم است و در ضمن وکیل پایه یک دادگستری در شهر مذهبی قم می باشد که در این شهر مشغول به انجام فعالیت های مختلف است؛ ایشان دعاوی در زمینه های ثبتی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی را تقبل می کند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه۶، پلاک ۱

عبدالمجید باقری

بهترین وکیل خانواده قم

عبدالمجید باقری وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است که در زمینه های متفاوت وکالت تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. وی دعاوی در زمینه های خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی و غیره را به خوبی بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالتی در شهر قم
 • کارشناس حقوق قضائی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09197461710

آدرس: قم، دورشهر، کوچه دوازدهم، پلاک هشتنم، طبقه 4

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل مهریه در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

محمد علی موحدی

بهترین وکیل کیفری قم

محمد علی موحدی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است و در حوزه های متفاوت حقوقی در شهر مذهبی قم مشغول به فعالیت است. وی در زمینه دعاوی های مختلف از جمله ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در قم است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالت
 • مشاورحقوقی

تماس: ۰۹۱۲۵۵۱۵۷۸۶

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل کیفری قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری است و متناسب با تجربه کاری بسیار بالای خود در شهر مذهبی قم داشته اند رضایت هر یک از موکلین را جلب کند؛ ایشان به عنوان بهترین وکیل مهریه در قم در بین مردم معرفی شده اند. وی در حوزه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

احمد جمالی

بهترین وکیل خانواده در قم

احمد جمالی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های متفاوت وکالتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و به علت تقبل پرونده های سخت وکالت، به عنوان بهترین وکیل مهریه در قم  شناخته شده است. در ضمن وی در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره تخصص دارد.

تخصص و مهارت:

 •  12 سال سابقه وکالتی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09163686979

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه بیست و دوم، پلاک ۳۹۲

رضا سخائی

رضا سخائی

رضا سخائی به عنوان رییس مرکز دادگستری در شهر قم فعالیت می کند و تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، حقوقی و غیره دارد. وی بهترین وکیل مهریه در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه در شهر قم
 • رییس کانون وکلا دادگستری شهر قم
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز

تماس: 09121518082

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه اول، واحد سوم

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی یکی از بهترین وکیل مهریه در قم است؛ ایشان تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه انواع دعاوی خانواده دارد و می تواند بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار تمامی مردم عزیز شهر قم قرار دهد؛ ایشان با تمامی مردم عزیز مراجعه کننده به دفترشان رفتار و برخورد بسیار محترمانه دارند؛ جناب آقای سبحانی جزو وکلای مجرب قم هستند.

آدرس: قم

تلفن تماس: 09122515185

اعسار پرداخت مهریه چیست؟

طبق قانون جدید طلاق و مهریه، اگر زوج از پرداخت مهریه از نظر مالی عاجز باشد، می تواند به دادگاه درخواست اعسار و قسط بندی بدهد. کسی که توانایی پرداخت بدهی خود را به دلیل نداشتن استطاعت مالی و یا عدم دسترسی به دارایی های خود نداشته باشد، معسر نامیده می شود. مردی که به دادگاه درخواست اعسار می دهد باید بتواند طبق اسناد این موضوع را به قاضی ثابت نماید.

حتی اگر مرد به دلیل عدم پرداخت مهریه به زندان برود، می تواند با ارائه درخواست اعسار و اثبات آن از زندان آزاد شود. مرد در هر زمانی می تواند درخواست عسر دهد، زیرا ممکن است زمانی معسر باشد و زمانی تمکین مالی داشته باشد و محدودیتی برای ارائه درخواست وجود ندارد. بهترین وکیل در قم می تواند در هر زمانی این دادخواست را به دادگاه ارائه دهد و زوج را از فشار مالی آزاد کند.

اعسار پرداخت مهریه چیست؟

انواع مهریه از نظر نحوه دریافت

همان طور که مهریه از نظر نوع ثبتی به سه دسته مهریه مهرالمثل، مهرالمتعه و مهرالمسمی تقسیم می شود، از نظر نحوه پرداخت نیز به دو دسته طبقه بندی می شود که عبارتند از:

عندالمطالبه: مهریه پس از جاری شدن عقد دائم بر گردن مرد می باشد و مرد در صورت درخواست زن باید آن را پرداخت کند. مهریه عندالمطالبه نوعی از مهریه است که زوجه هر زمان آن را درخواست کند، بدون توجه به شرایط مالی و حتی در زمان زندگی مشترک و قبل از طلاق، مرد موظف به پرداخت آن می باشد.

عندالاستطاعه: مهریه عندالاستطاعه با توجه به تمکن مالی مرد پرداخت می شود و دادگاه و بهترین وکیل خانواده در ایران با تشخیص شرایط مالی زوج، او را موظف به پرداخت می کند.

انواع مهریه از نظر نحوه دریافت

کلام آخر

در این مقاله ما به توضیح مطالبی هم چون آشنایی با مهریه و انواع آن و علت ضرورت بهره بردن از یک وکیل ماهر در روند پرونده طلاق و طلب مهریه پرداختیم. همچنین برای کسانی که در شهر قم ساکن هستند و برای دعاوی مهریه خود به دنبال یک وکیل کارکشته و زبده می گردند، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قم را معرفی نمودیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. در صورت نیاز به مشاوره و پاسخ سوالاتتان با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

اگر در دوران عقد زن درخواست مهریه کند نصف خواهند شد ؟

در صورتی که زن باکره باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد ولی در غیر این صورت تمام مهریه به او تعلق می گیرد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

4.5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا