وکیل

5 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد ⭐【آپدیت1402】⚖️

این مقاله به معرفی 5 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد اختصاص دارد، پس در ادامه همراه ما باشید. یکی از حق و حقوق قانونی زن در هنگام ازدواج، مهریه می باشد. در برابر آن تعهداتی نیز وجود دارد که زن به مرد می دهد. یکی از این موارد، سپردن حق طلاق می باشد. مهریه مالی است که مرد پرداخت آن را به عنوان قرض بر گردن می گیرد و هر زمانی که زن آن را طلب بکند باید به طور کامل پرداخت نماید. عموما دریافت و پرداخت مهریه با چالش‌هایی بین زوجین همراه است و وجود یک وکیل می تواند به رفع مشکلات کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در میرداماد کیست؟

یک وکیل مهریه که می تواند یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد نیز باشد، وظیفه انجام تمامی مراحل برای دریافت مهریه را دارد. در صورتی که موکل مرد باشد، مراحل پرداخت آن و در صورتی که موکلش زن باشد، انجام مراحل دریافت مهریه را بر عهده خواهد داشت. چنین وکیلی از سطح علمی و حقوقی بالایی برخوردار است و پروانه وکالت نیز دارد، چراکه بدون داشتن این مدارک امکان حضور در دادگاه ها و مراجع قضایی بدون محدودیت برای او وجود نخواهد داشت. بهترین وکیل مهریه در میرداماد با تسلطی که به قوانین، مواد و تبصره های آن دارد، به خوبی می تواند با داشتن سرعت عمل بالا حقوق موکل خود را از طرف مقابل دریافت نموده و پرونده را در مسیری صحیح پیش ببرد.

بهترین وکیل مهریه در میرداماد کیست؟

حق طلاق یا مهریه

یکی از از تعهداتی که زوجین در هنگام ازدواج دائم در مورد آن تصمیم می گیرند، انتخاب مهریه و حق طلاق است. قانون به صورت پیش فرض، حق طلاق را به مرد می بخشد. این یعنی وکالت طلاق به صورت بلاعزل به مرد داده می شود و هر زمان که بخواهد می تواند از همسرش جدا شود. برای پیشگیری از نابودی بنیان خانواده ها به دلیل سو استفاده بعضی از مردان از این قانون، زن می تواند تعهد دریافت مبلغی را به عنوان مهریه به ثبت برساند.

مهریه باید ماهیت مال و دارایی داشته باشد، مثل پول، طلا، سکه و ملک. برخی از زوجین تصمیم می‌گیرند که این قوانین پیش فرض را تغییر دهند. برای مثال زنانی که داشتن حق طلاق برای شان از مبلغ مهریه مهم تر است، در برابر داشتن وکالتنامه بلاعزل در طلاق، مهریه خود را واگذار می کنند. در این شرایط زن می‌ تواند در طول زندگی مشترک بدون رضایت مرد به صورت یک طرفه از او جدا شود. برخی نیز بعد از عقد دائم و در طول زندگی مشترک تصمیم شان تغییر می کند و با یکدیگر بر سر انتقال وکالت طلاق و مهریه توافق می کنند. این تغییرات باید در دفاتر رسمی و به صورت همزمان به ثبت برسد، چرا که بسیاری از زوجین از این شرایط ممکن است سو استفاده کنند.

همچنین شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر، مقاله بهترین وکیل طلاق در میرداماد را مطالعه کنید.

5 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد را بشناسید!

مهرداد دریاباری

مهرداد دریاباری

مهرداد دریاباری با شماره پروانه وکالت 1799، متخصص در انواع در دعاوی خانواده می باشد. دفتر وکالت ایشان در محدوده میرداماد بوده و با توجه به تخصصی که در رسیدگی به پرونده های مربوط به دریافت و پرداخت مهریه دارد، یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد محسوب می شود. آقای دریاباری در اسرع وقت نسبت به توقیف اموال زوج اقدام کرده و مهریه موکلین خانم خود را دریافت می کند. در صورتی که آقای دریاباری وکیل مهریه یک مرد باشد، با ارائه مدارک به دادگاه برای تقسیط مهریه با مبالغ کم اقدام می نماید.

تخصص مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • متخصص انواع دعاوی خانواده
 • تنظیم انواع اوراق قضایی

آدرس: میرداماد، خیابان قبادیان شرقی، پلاک 15، طبقه 3، واحد 12

شماره تماس: 09123050196

هادی عقیلی

هادی عقیلی

هادی عقیلی، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد معرف حضور شما می گردد. وی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی، از وکلای برجسته و مطرح در تهران است که علاوه بر ارائه خدمات وکالتی، به تدریس در دانشگاه نیز مشغول می باشد. آقای عقیلی در انواع دعاوی خانواده همچون طلاق و حضانت و قیومیت فرزندان دارای تجربه های درخشان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مدرس دانشگاه با مدرک دکترای رشته حقوق کیفری و جرم شناسی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی
 • تنظیم و نگارش انواع دادخواست ها، لایحه ها و شکوائیه

آدرس: میرداماد، خیابان رودبار غربی، پلاک 24، واحد 5

شماره تماس: 09122645397

محمد حاجیلو

محمد حاجیلو

یکی دیگر از وکلایی که در محدوده جردن و میرداماد دارای دفتر وکالتی بوده و به ارائه خدمات می پردازد، آقای محمد حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. با توجه به نظر موکلین و مراجعین، ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد است. مدرک تحصیلی وی نیز کارشناسی ارشد رشته حقوق بوده و با 10 سال سابقه وکالت تاکنون در دعاوی گوناگونی تجربه فعالیت داشته است. آقای حاجیلو علاوه بر پرونده های خانواده در انواع دعاوی مالی و تجاری مثل بانکی، ورشکستگی و غیره نیز سابقه وکالت داشته است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق
 • دارای 10 سال سابقه وکالت
 • اخذ پرونده هایی با موضوعات مختلف حقوقی و کیفری

آدرس: میرداماد، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان یازدهم، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 09121275588 – 02128425688

محمد خلیل دوست فاطمه

محمد خلیل دوست فاطمه

محمد خلیل دوست فاطمه با شماره پروانه وکالت 45549، یکی دیگر از این کسانی است که به عنوان بهترین وکیل مهریه در میرداماد مشغول به فعالیت می باشد. وی از قضات بازنشسته قوه قضاییه بوده و به همین دلیل با تمامی پیچ و خم‌های قضایی و روند پیشرفت پرونده ها آشنایی کامل دارد. سابقه وکالت ایشان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری هفت سال می باشد.

تخصص و مهارت:

 • دارای 7 سال سابقه وکالت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری
 • بازنشسته قوه قضاییه در سمت قاضی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در دعاوی کیفری، خانواده، ملکی

آدرس: میرداماد، تقاطع مدرس، ضلع شمال غربی، ساختمان 283، طبقه دوم غربی، واحد 3

شماره تماس: 02188877122 – 09029091312

بهزاد زینی وند

بهزاد زینی وند

بهزاد زینی وند، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با شماره پروانه وکالت 8017، دیگر وکیلی است که در زمینه دعاوی گوناگون خانواده همچون مهریه دارای تجربه و تخصص می باشد و از این رو می توان آقای زینی وند را نیز یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد محسوب کرد. ایشان با صبوری و اختصاص وقت کافی به هر یک از موکلین خود، سعی در کسب بهترین نتیجه برای آن ها می نماید.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در دعاوی ملکی، حقوقی و خانواده

آدرس: میرداماد، قبل از میدان مادر، پلاک 110، طبقه 5، واحد 10

شماره تماس: 09126008575

تقسیم مهریه از ارث

مهریه از حقوق قطعی زن بوده و برای مرد به عنوان بدهی تلقی می شود و تا آخر عمر او موظف به پرداخت آن به زن می باشد، مگر این که زن خود مهریه اش را ببخشد‌. حتی اگر مرد فوت کند نیز این دین بر گردن او باقی می ماند و زن می‌تواند از آنچه که از مرد باقی مانده است مهریه اش را برداشت کند. از این رو مهریه باید ماهیت مادی داشته باشد که قابلیت پرداخت داشته باشد. مواردی همچون اعضای بدن و یا بال مگس و چنین چیزهایی قابل ثبت در عقدنامه ندارند.

اگر استطاعت مالی مرد در حدی باشد که بتواند مهریه را پرداخت کند، باید در طول حیات خویش دینش را به زن ادا کند. اما اگر استطاعت مالی نداشته باشد و مالی از یکی از اقوام درجه یک مانند پدر و مادر به ارث رسیده باشد، زن می تواند از ارث دریافتی مرد مهریه اش را جدا کند. برای این که زن از اموال موروثی بتواند مهریه بگیرد، باید فردی که ارث از او باقی مانده است فوت کرده باشد. بهترین وکیل مهریه در میرداماد می تواند چنین مطالباتی را پیگیری کند. حتی زن این امکان را دارد که اموال فرد فوت شده را قبل از تقسیم به دلیل دریافت مهریه خود توقیف نماید.

تقسیم مهریه از ارث

انواع مهریه

به طور کلی مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم بندی می شود. مبنای این دسته بندی براساس وضعیت مالی مرد و نوع مطالبه زن می باشد. در مهریه عندالمطالبه هر زمان که زن بخواهد می تواند آن را مطالبه نماید و مرد نیز موظف است که تمام تلاش خود را برای پرداخت آن به کار گیرد و به صورت تمام و کمال و یا به صورت اقساطی آن را بپردازد. مهریه عندالاستطاعه نیز مهریه ای است که قاضی پرونده وضعیت مالی مرد را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت داشتن استطاعت مالی، او را موظف به پرداخت مهریه می نماید. در غیر این صورت با استعلام اموال مرد، مقدار مهریه ای که در توان اوست از او دریافت می شود و مابقی به عنوان بدهی باقی می ماند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد مهریه و چگونگی دریافت و پرداخت آن صحبت کردیم. همچنین برای کسانی که در تهران به دنبال یک وکیل زبده هستند، 5 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد معرفی گردید. از توجه و همراهی شما تا پایان مقاله بی نهایت سپاس گزاریم. برای دریافت مطالب بیش تر و شناخت وکلای برجسته در تمام مناطق تهران و سایر شهرها با سایت وکیل چی در ارتباط باشید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در میرداماد کلیک کنید.

در چه صورت با وجود درخواست طلاق از سوی زن مهریه به او تعلق خواهد گرفت ؟

در صورتی که بر اساس هر یک از سه شرطی که وجود آن ها زن را مجاز به ثبت درخواست طلاق می کند اقدام کند مهر به او تعلق می گیرد.

در چه شرایطی زن مجاز به ارائه درخواست طلاق از شوهر خود می باشد ؟

اگر زن در شرایط عسر و حرج باشد و یا مرد شروط عقدنامه را زیر پا بگذارد.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا