وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد ⭐【سال1403】⚖️

این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد اختصاص دارد، پس در ادامه همراه ما باشید. یکی از حق و حقوق قانونی زن در هنگام ازدواج، مهریه می باشد. در برابر آن تعهداتی نیز وجود دارد که زن به مرد می دهد. یکی از این موارد، سپردن حق طلاق می باشد. مهریه مالی است که مرد پرداخت آن را به عنوان قرض بر گردن می گیرد و هر زمانی که زن آن را طلب بکند باید به طور کامل پرداخت نماید. عموما دریافت و پرداخت مهریه با چالش‌هایی بین زوجین همراه است و وجود یک وکیل می تواند به رفع مشکلات کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در میرداماد کیست؟

یک وکیل مهریه که می تواند یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد نیز باشد، وظیفه انجام تمامی مراحل برای دریافت مهریه را دارد. در صورتی که موکل مرد باشد، مراحل پرداخت آن و در صورتی که موکلش زن باشد، انجام مراحل دریافت مهریه را بر عهده خواهد داشت. چنین وکیلی از سطح علمی و حقوقی بالایی برخوردار است و پروانه وکالت نیز دارد، چراکه بدون داشتن این مدارک امکان حضور در دادگاه ها و مراجع قضایی بدون محدودیت برای او وجود نخواهد داشت. بهترین وکیل مهریه در میرداماد با تسلطی که به قوانین، مواد و تبصره های آن دارد، به خوبی می تواند با داشتن سرعت عمل بالا حقوق موکل خود را از طرف مقابل دریافت نموده و پرونده را در مسیری صحیح پیش ببرد.

بهترین وکیل مهریه در میرداماد کیست؟

حق طلاق یا مهریه

یکی از از تعهداتی که زوجین در هنگام ازدواج دائم در مورد آن تصمیم می گیرند، انتخاب مهریه و حق طلاق است. قانون به صورت پیش فرض، حق طلاق را به مرد می بخشد. این یعنی وکالت طلاق به صورت بلاعزل به مرد داده می شود و هر زمان که بخواهد می تواند از همسرش جدا شود. برای پیشگیری از نابودی بنیان خانواده ها به دلیل سو استفاده بعضی از مردان از این قانون، زن می تواند تعهد دریافت مبلغی را به عنوان مهریه به ثبت برساند.

مهریه باید ماهیت مال و دارایی داشته باشد، مثل پول، طلا، سکه و ملک. برخی از زوجین تصمیم می‌گیرند که این قوانین پیش فرض را تغییر دهند. برای مثال زنانی که داشتن حق طلاق برای شان از مبلغ مهریه مهم تر است، در برابر داشتن وکالتنامه بلاعزل در طلاق، مهریه خود را واگذار می کنند. در این شرایط زن می‌ تواند در طول زندگی مشترک بدون رضایت مرد به صورت یک طرفه از او جدا شود. برخی نیز بعد از عقد دائم و در طول زندگی مشترک تصمیم شان تغییر می کند و با یکدیگر بر سر انتقال وکالت طلاق و مهریه توافق می کنند. این تغییرات باید در دفاتر رسمی و به صورت همزمان به ثبت برسد، چرا که بسیاری از زوجین از این شرایط ممکن است سو استفاده کنند.

همچنین شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر، مقاله بهترین وکیل طلاق در میرداماد را مطالعه کنید.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

تلفن تماس:
02144969001
02144969002

وب سایت: iranvakeel.com

هادی عقیلی

هادی عقیلی

هادی عقیلی، دیگر وکیلی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد معرف حضور شما می گردد. وی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی، از وکلای برجسته و مطرح در تهران است که علاوه بر ارائه خدمات وکالتی، به تدریس در دانشگاه نیز مشغول می باشد. آقای عقیلی در انواع دعاوی خانواده همچون طلاق و حضانت و قیومیت فرزندان دارای تجربه های درخشان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مدرس دانشگاه با مدرک دکترای رشته حقوق کیفری و جرم شناسی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی
 • تنظیم و نگارش انواع دادخواست ها، لایحه ها و شکوائیه

آدرس: میرداماد، خیابان رودبار غربی، پلاک 24، واحد 5

محمد حاجیلو

محمد حاجیلو

یکی دیگر از وکلایی که در محدوده جردن و میرداماد دارای دفتر وکالتی بوده و به ارائه خدمات می پردازد، آقای محمد حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. با توجه به نظر موکلین و مراجعین، ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد است. مدرک تحصیلی وی نیز کارشناسی ارشد رشته حقوق بوده و با 10 سال سابقه وکالت تاکنون در دعاوی گوناگونی تجربه فعالیت داشته است. آقای حاجیلو علاوه بر پرونده های خانواده در انواع دعاوی مالی و تجاری مثل بانکی، ورشکستگی و غیره نیز سابقه وکالت داشته است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق
 • دارای 10 سال سابقه وکالت
 • اخذ پرونده هایی با موضوعات مختلف حقوقی و کیفری

آدرس: میرداماد، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان یازدهم، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس: 09121275588

محمد خلیل دوست فاطمه

محمد خلیل دوست فاطمه

محمد خلیل دوست فاطمه با شماره پروانه وکالت 45549، یکی دیگر از این کسانی است که به عنوان بهترین وکیل مهریه در میرداماد مشغول به فعالیت می باشد. وی از قضات بازنشسته قوه قضاییه بوده و به همین دلیل با تمامی پیچ و خم‌های قضایی و روند پیشرفت پرونده ها آشنایی کامل دارد. سابقه وکالت ایشان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری هفت سال می باشد.

تخصص و مهارت:

 • دارای 7 سال سابقه وکالت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری
 • بازنشسته قوه قضاییه در سمت قاضی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در دعاوی کیفری، خانواده، ملکی

آدرس: میرداماد، تقاطع مدرس، ضلع شمال غربی، ساختمان 283، طبقه دوم غربی، واحد 3

بهزاد زینی وند

بهزاد زینی وند

بهزاد زینی وند، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با شماره پروانه وکالت 8017، دیگر وکیلی است که در زمینه دعاوی گوناگون خانواده همچون مهریه دارای تجربه و تخصص می باشد و از این رو می توان آقای زینی وند را نیز یکی از بهترین وکیل مهریه در میرداماد محسوب کرد. ایشان با صبوری و اختصاص وقت کافی به هر یک از موکلین خود، سعی در کسب بهترین نتیجه برای آن ها می نماید.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در دعاوی ملکی، حقوقی و خانواده

آدرس: میرداماد، قبل از میدان مادر، پلاک 110، طبقه 5، واحد 10

تقسیم مهریه از ارث

مهریه از حقوق قطعی زن بوده و برای مرد به عنوان بدهی تلقی می شود و تا آخر عمر او موظف به پرداخت آن به زن می باشد، مگر این که زن خود مهریه اش را ببخشد‌. حتی اگر مرد فوت کند نیز این دین بر گردن او باقی می ماند و زن می‌تواند از آنچه که از مرد باقی مانده است مهریه اش را برداشت کند. از این رو مهریه باید ماهیت مادی داشته باشد که قابلیت پرداخت داشته باشد. مواردی همچون اعضای بدن و یا بال مگس و چنین چیزهایی قابل ثبت در عقدنامه ندارند.

اگر استطاعت مالی مرد در حدی باشد که بتواند مهریه را پرداخت کند، باید در طول حیات خویش دینش را به زن ادا کند. اما اگر استطاعت مالی نداشته باشد و مالی از یکی از اقوام درجه یک مانند پدر و مادر به ارث رسیده باشد، زن می تواند از ارث دریافتی مرد مهریه اش را جدا کند. برای این که زن از اموال موروثی بتواند مهریه بگیرد، باید فردی که ارث از او باقی مانده است فوت کرده باشد. بهترین وکیل مهریه در میرداماد می تواند چنین مطالباتی را پیگیری کند. حتی زن این امکان را دارد که اموال فرد فوت شده را قبل از تقسیم به دلیل دریافت مهریه خود توقیف نماید.

تقسیم مهریه از ارث

انواع مهریه

به طور کلی مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم بندی می شود. مبنای این دسته بندی براساس وضعیت مالی مرد و نوع مطالبه زن می باشد. در مهریه عندالمطالبه هر زمان که زن بخواهد می تواند آن را مطالبه نماید و مرد نیز موظف است که تمام تلاش خود را برای پرداخت آن به کار گیرد و به صورت تمام و کمال و یا به صورت اقساطی آن را بپردازد. مهریه عندالاستطاعه نیز مهریه ای است که قاضی پرونده وضعیت مالی مرد را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت داشتن استطاعت مالی، او را موظف به پرداخت مهریه می نماید. در غیر این صورت با استعلام اموال مرد، مقدار مهریه ای که در توان اوست از او دریافت می شود و مابقی به عنوان بدهی باقی می ماند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد مهریه و چگونگی دریافت و پرداخت آن صحبت کردیم. همچنین برای کسانی که در تهران به دنبال یک وکیل زبده هستند، 5 تا از بهترین وکیل مهریه در میرداماد معرفی گردید. از توجه و همراهی شما تا پایان مقاله بی نهایت سپاس گزاریم. برای دریافت مطالب بیش تر و شناخت وکلای برجسته در تمام مناطق تهران و سایر شهرها با سایت وکیل چی در ارتباط باشید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در میرداماد کلیک کنید.

در چه صورت با وجود درخواست طلاق از سوی زن مهریه به او تعلق خواهد گرفت ؟

در صورتی که بر اساس هر یک از سه شرطی که وجود آن ها زن را مجاز به ثبت درخواست طلاق می کند اقدام کند مهر به او تعلق می گیرد.

در چه شرایطی زن مجاز به ارائه درخواست طلاق از شوهر خود می باشد ؟

اگر زن در شرایط عسر و حرج باشد و یا مرد شروط عقدنامه را زیر پا بگذارد.

زندان بخاطر مهریه چقدر است ؟

تا زمانی که مهریه را پرداخت نکنید در زندان خواهید بود.

3/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا