وکیل

10 تا از بهترین وکیل تغییر نام در تهران⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل تغییر نام در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. افرا در زمان معرفی خود ابتدا نامشان را بیان می کنند، در واقع نام را می توان برای تشخیص و تابلوی معرفی هر فرد دانست اما در این میان ممکن است برخی افراد از نامی که والدینشان برای آن ها نتخاب کرده اند رضایت نداشته و تمایل به تغییر نام داشته باشند. این افراد می توانند با مراجعه به بهترین وکیل تغییرنام برای پیگیری این پروسه به صورت قانونی اقدام کنند و نام دلخواهشان را در شناسنامه به جای نام قبلی ثبت کنند.

بهترین وکیل تغییر نام در تهران کیست؟

بهترین وکیل تغییر نام در تهران با سایر وکلای دیگر هیچگونه تفاوتی ندارد و در واقع وظیفه اصلی این وکیل این است که فرایند و پروسه حقوقی موکل خود را برای تغییر نام انجام دهد. زیرا در زمان مراجعه افراد برای تغییر نام با توجه به قوانینی که در اداره ثبت احوال وجود دارد ممکن است با درخواست آن ها برای این امر موافقت نشود و نیاز باشد که طرح دادخواست در دادگاه حقوقی انجام گیرد و از طریق دستور و صدور حکم از مراجع قضایی برای تغییر نام اقدام کنند که در چنین موردی قبل از هر گونه اقدامی لازم است که به بهترین وکیل در ایران که در حوزه پرونده های تغییر نام فعالیت دارد مراجعه نمایند و از مشاوره و راهنمایی های او بهره مند شوند.

بهترین وکیل تغییر نام در تهران کیست؟

نحوه طرح دادخواست برای تغییر نام

در صورتی که نام متقاضی نامتعارف و یا غیر مرسوم و یا حاوی الفاظ زشت باشد با مراجعه به اداره ثبت احوال می توان برای تغییر نام اقدام کند. ولیکن در موردی که نام فعلی متقاضی مرسوم و متداول بوده و تنها مورد پسند او نباشد اداره ثبت احوال تنها با حکم قضایی برای انجام این خواسته اقدام می کند. لذا متقاضی بایستی برای طرح دادخواست در دادگاه عمومی حقوقی محل صدور شناسنامه اقدام کند.

بهترین وکیل در تهران برای پرونده ابتدا دادخواستی را با نام موکل خود تنظیم کرده و از طریق دفاتر خدمات قضایی برای ثبت آن اقدام می کند. به این نکته توجه داشته باشید که در این دادخواست اداره ثبت احوال به عنوان خوانده دعوا می باشد. مدارک هویتی شناسایی متقاضی بایستی ضمیمه دادخواست شود و همچنین مدارک و مستنداتی که به عنوان دلیل تغییر نام در دادخواست قید کرده اید نیز باید حتما ضمیمه گردد.

در دادخواستی که به دادگاه ارائه می شود حتما نام جدید انتخابی خود را قید کنید زیرا در صورت صدور حکم، شناسنامه جدید با این نام صادر می شود. قابل ذکر است که مراحل حقوقی فوق تنها با بهره مندی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران در سریع ترین زمان ممکن و با نتیجه ای مطلوب انجام خواهدگرفت.

اهمیت مراجعه به بهترین وکیل تغییر نام در تهران

همان طور که پیشتر نیز گفتیم فرایند تغییر نام دارای پروسه طولانی می باشد که نیازمند حضور بهترین وکیل تغییر نام در تهران برای پیگیری آن است زیرا ثبت احوال به راحتی تغییر نام افراد را قبول نمی کند و لازم است که فرد برای تقاضای خود دلایل و مستندات کافی داشته باشد که البته بایستی دلایل خود را در دادگاه حقوقی محل صدور شناسنامه به اثبات برساند که این امر بیانگر دشواری و طولانی بودن فرایند مربوطه می باشد.

در صورتی که متقاضی نتواند شواهد و مستندات کافی رابه دادگاه ارائه دهد و یا اینکه به دلیل عدم آگاهی از روند رسیدگی پرونده نتواند دلایل خود را به اثبات برساند نه تنها درخواست او رد می شود بلکه زمان و هزینه زیادی را نیز از دست خواهد داد. ولیکن با بهره مندی از مشاوره و راهنمایی های بهترین وکیل تغییر نام در تهران علاوه بر این که رای دادگاه را به نفع خود دریافت خواهید کرد بلکه بعد از صدور حکم برای تغییر نام، فرد بایستی برای تعویض مدارک و اسنادی که به نام قبلی او ثبت شده مانند مدرک تحصیلی، سند ملک و غیره اقدام کند که انجام این امور نیز توسط وکیل در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد.

اهمیت مراجعه به بهترین وکیل تغییر نام در تهران

هزینه بهترین وکیل تغییر نام

هزینه بهترین وکیل تغییر نام در تهران به دشواری و پیچیدگی روند و مراحل پیگیری پرونده متقاضی بستگی دارد به عنوان مثال اگر اسم فرد مشکلی نداشته و تنها به دلایل سلیقه ای قصد تعویض نام را داشته باشد در این حالت دریافت رای دادگاه به نفع خود بسیار دشوار می باشد. از سوی دیگر بعد از دریافت رای موافق از دادگاه، تغییرنام مدارک متقاضی از قبیل مدرک تحصیلی، گواهینامه، مدارک شغلی و غیره نیز به زمان زیادی نیاز خواهد داشت که تمامی این موارد در هزینه حق الوکاله وکیل تغییر نام تاثیر گذار خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل تغییر نام در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل تغییر نام در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

شرایط تغییر نام کوچک افراد چیست؟

در صورتی ‌که نام فرد مستهجن و زننده باشد، توهین به مقدسات باشد، با جنس فرد مغایرت داشته باشد، از القابی باشد که در زمان‌های گذشته استفاده می‌شده است یا با دیگر اعضای خانواده یکسان باشد، می‌تواند تغییر داده شود.

مدارک لازم برای تغییر نام فامیلی چیست؟

مدارکی که جهت تغییر نام فامیلی لازم است، عبارت‌اند از: اصل و کپی شناسنامه و اجازه‌نامه تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی از پدر یا جد پدری یا کسانی که دارای حق‌تقدم خانوادگی هستند.

چه نام‌هایی را نمی‌توان تغییر داد؟

تغییر نام‌های معصومین نظیر محمد، علی، زهرا، فاطمه و غیره ممکن نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا