وکیل طلاق

5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد ⭐【آپدیت1402】⚖️

هدف از نگارش این مقاله ارائه اطلاعاتی در خصوص طلاق توافقی و چگونگی انجام آن و همچنین معرفی 5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد می باشد. امروزه طلاق توافقی جزو رایج ترین روش های جدایی زوجین از یکدیگر می باشد، چراکه دغدغه ها و چالش های آن کم تر بوده و با توجه به با افزایش سطح درک و فهم افراد تصمیم به جدایی های توافقی به جای یک طرفه افزایش یافته است. با وجود سادگی این نوع طلاق نسبت به طلاق های یک طرفه، قوانین و محدودیت هایی وجود دارد که افراد بدون توجه به آن ها و نداشتن اطلاعات کافی ممکن کارشان دشوار خواهد شد. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه و شناخت وکلا در ادامه همراه ما باشید.

مراحل انجام طلاق توافقی

در طلاق توافقی، همان طور که از اسمش پیداست قبل از ارائه درخواست باید توافقات لازم در خصوص مشترکات و موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و تقسیم اموال و دارایی انجام گیرد. ادامه مراحل را بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد می تواند بر عهده بگیرد و به بهترین نحو آن را پیگیری کند. برای انجام مراحل طلاق توافقی باید اقدامات زیر انجام شود:

 • در وهله اول باید در سامانه تصمیم ثبت نام صورت گیرد و زوجین اطلاعات خود را در آن به ثبت برسانند و برای مرحله بعدی که غربالگری است آماده شوند.
 • سپس زوجین باید برای شرکت در جلسه مشاوره به یکی از مرکز غربالگری معرفی شده مراجعه کنند و در صورت عدم انصراف از جدایی، با دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق مراحل بعدی را در پیش بگیرند.
 • بعد از دریافت گواهی، دادخواست طلاق توسط بهترین وکیل طلاق در میرداماد به ثبت می رسد. همچنین زوجین باید گواهی های مبنی بر عدم بارداری زوجه را که مورد تایید پزشکی قانونی است ارائه دهند.
 • حضور در جلسه دادگاه توسط زوجین و یا وکلای آن ها
 • دریافت گواهی عدم سازش از دادگاه و مراجعه به دفترخانه برای جدایی
مراحل انجام طلاق توافقی

مزایای بهره مندی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد

زمانی که زوجین برای پیگیری امور مربوط به طلاق توافقی خود از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد کمک می گیرند، از مزیت های برخوردار خواهند که عبارتند از:

 • عدم نیاز به حضور در دادگاه؛ چرا که بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد می‌تواند به جای آن ها در دادگاه حاضر شود.
 • نگارش تمامی دادخواست و لایحه ها توسط وکیل، زیرا وکلای متخصص در این زمینه با تمامی اصطلاحات و روند پیگیری پرونده آشنایی کامل دارند و می‌توانند آن ها را به نحو احسن به ثبت برسانند.
 • پیشگیری از طولانی شدن پرونده و انجام آن در کم ترین زمان ممکن
 • پرهیز از پرداخت هزینه های اضافی به دلیل ناآگاهی و آشنایی با روند پرونده. هرچند که برای استخدام وکیل باید هزینه ای پرداخت شود اما حضور وکیل باعث پیشگیری از پرداخت هزینه های اضافی می شود.

در صورتی که با مشکلات کیفری دست و پنجه نرم می کنید، می توانید مقاله بهترین وکیل کیفری در تهران را مطالعه کنید.

5 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد را بشناسید!

مهرداد دریاباری

مهرداد دریاباری

مهرداد دریاباری وکیلی فعال در محدوده جردن و میرداماد تهران است که به طور ویژه وکالت دعاوی مربوط به خانواده و به خصوص طلاق توافقی را برعهده دارد. وی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی بوده و تاکنون دعاوی بسیاری را وکالت نموده است. بنابراین آقای دریاباری یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد است. ایشان پرونده های موکلین خود را در سریع ترین زمان ممکن به اتمام می‌رساند و کسانی که محدودیت زمانی دارند و نیاز به انجام امور خود در کم ترین زمان هستند، می توانند به آقای دریاباری اطمینان کامل داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص دعاوی خانواده، حقوقی و ملکی
 • تنظیم انواع دادخواست ها لایحه ها
 • ارائه مشاوره

آدرس: میرداماد، خیابان قبادیان شرقی، پلاک 15، طبقه 3، واحد 12

شماره تماس: 09123050196

بابک خوانساری

بابک خوانساری

دیگر وکیلی که یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد است، آقای بابک خوانساری می باشد. وی به عنوان یکی از وکلای دلسوز و مسئولیت پذیر با رعایت انصاف در دریافت حق الوکاله، پرونده موکلین خود را به بهترین شکل ممکن و در کم ترین زمان به پایان می رساند. ایشان علاوه بر دعاوی مربوط به طلاق توافقی و دیگر دعاوی خانواده، در امور ملکی، کیفری و ثبتی نیز دارای تجربه و تخصص بالایی است.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در جرایم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک
 • مهارت در دعاوی خانواده و انواع موضوعات حقوقی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و آنلاین و تلفنی
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل

آدرس :میرداماد، جردن، بلوار شهید ستاری، پلاک 3، واحد 18

شماره تماس: 09121029700

پیام پارسا

پیام پارسا

آقای پیام پارسا با 13 سال سابقه وکالت، به تخصص در زمینه انواع دعاوی خانواده و حقوقی دست یافته است و در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد فعالیت می کند. همچنین وی علاوه بر دعاوی حقوقی در موضوعات کیفری نیز دارای تخصص بوده و به خوبی از موکلین خود دفاع می نماید و بیش ترین حد تخفیف را در مجازات آن ها قائل می‌شود. آقای پارسا با تعیین وقت قبلی به مراجعین و موکلین خود مشاوره می دهد.

تخصص و مهارت:

 • عضویت در کانون وکلای دادگستری مرکز
 • دارای 13 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره در زمینه انواع دعاوی خانواده

آذین طالبی

آذین طالبی

خانم آذین طالبی با شماره پروانه وکالت 1635 از جمله و وکلایی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد از او نام برده می شود. ایشان سابقه 12 ساله در وکالت داشته و در بسیاری از پرونده‌های تجاری، مالی، حقوقی و خانواده دارای تخصص می باشد. خانم طالبی طرفدار ایجاد صلح در زندگی بوده و به دلیل داشتن وجدان کاری، بدون توجه به حق الوکاله در ابتدا تمام تلاش خود را برای برگرداندن زوجین به زندگی شان به کار می گیرد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا
 • دارای 12 سال سابقه وکالت
 • اخذ پرونده های مربوط به انواع دعاوی حقوقی مالی چک و سفته
 • دعاوی ثبتی و ملکی

آدرس: میرداماد، بلوار آفریقا، خیابان ناهید غربی، پلاک 17

شماره تماس: 09122989050 – 09120403134

احمد رشید نژاد

احمد رشید نژاد

احمد رشید نژاد با پروانه وکالت 10669، از وکلای برجسته و زبده در تهران و در محدوده میرداماد است و با توجه به موفقیت ها و سرعت عملی که در طی مراحل پرونده های مربوط به طلاق توافقی دارد، یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد محسوب می شود. داشتن سطح علمی بالا و قدرت تجزیه و تحلیل او باعث شده است که ایشان مورد تایید موکلین و مراجعین خود باشد.

تخصص و مهارت:

 • ارائه دهنده راه حل های دقیق با کم ترین زمان
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص دعاوی خانواده و ملکی

آدرس: میرداماد، جنب ساختمان بانک مرکزی، پلاک 196، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 09121397014

بخشنامه جدید طلاق توافقی

پس از سال 1397 تغییراتی در روند طلاق توافقی ایجاد گردید. علت ایجاد این تغییرات، کمک به آمار کاهش طلاق بود. بخشنامه جدید طلاق توافقی در آذر سال 1397 به تمامی مراجع قضایی و وکلا، من جمله بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد ابلاغ گردید. بندی که به این بخشنامه اضافه شده است، الزام برای حضور در جلسات مشاوره می باشد. علت آن نیز دلایل سطحی و پیش پا افتاده زوجین برای جدایی است که ممکن است با شرکت در چندین جلسه مشاوره خانواده، بتوانند به آغوش خانواده باز گردند و از طلاق منصرف شوند.

انجام ادامه مراحل طلاق منوط به دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق از مرکز مشاوره می باشد. این مرکز، تحت نظر بهزیستی و قوه قضاییه فعالیت می نماید. بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد می تواند بعد از دریافت این گواهی توسط زوجین، ادامه کار را بدون دخالت موکلین بر عهده بگیرد و با ارائه مدرک به دادگاه تصمیم جدی زوجین برای جدایی را ابلاغ نماید.

بخشنامه جدید طلاق توافقی

مدارک لازم جهت درخواست طلاق توافقی

برای طلاق توافقی لازم است مدارکی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه شود. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه سند ازدواج و عقد نامه رسمی که در هنگام عقد دائم در دفتر ازدواج به ثبت رسیده است.
 • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی زن و مرد
 • ارائه وکالتنامه تنظیم شده بین موکل و بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد، البته این مورد در صورتی است که زوجین از وکیلی برای انجام مراحل طلاق خود کمک گرفته باشند.
 • گواهی جهت تایید باردار نبودن زن‌. همچنین در مواردی که زن ادعای باکره بودن داشته باشد، باید گواهی تایید سلامت از سوی پزشک قانونی نیز ارائه گردد.
 • توافقنامه تنظیم شده بین زن و مرد که در مورد تمامی موارد مانند حضانت فرزندان، مهریه و غیره توافق شده باشد.
 • ارائه گواهی دریافتی از مشاور جهت تایید عدم انصراف از طلاق زوجین

کلام آخر

در این مقاله در مورد طلاق توافقی و معرفی تعدادی از بهترین وکیل طلاق توافقی در میرداماد صحبت کردیم. علت نیاز افراد به همراهی وکیل در طی انجام مراحل طلاق توافقی، کمک به تسریع روند پرونده و عدم نیاز به حضور در دادگاه می باشد.

امیدواریم مطالب عنوان شده مفید بوده باشد. از توجه و همراهی شما متشکریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در میرداماد کلیک کنید.

فرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟

 چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می ‌باشد. طلاق خلع و مبارات نیز دو صورت طلاق توافقی است.

آیا طلاق توافقی عده دارد؟

طلاق توافقی از این جهت تفاوتی با سایر طلاق ها ندارد و به غیر از آنچه در ماده ۱۱۵۵ آمده سایر زنان پس از طلاق باید عِده نگه دارند. براین اساس اگر زنی که طلاق توافقی گرفته، مشمول ماده ۱۱۵۵ قانون مدنی است.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف می شود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا