وکیل

10 تا از بهترین وکیل در بهبهان⭐【سال1403】⚖️

بهبهان یکی از شهرستان های استان خوزستان می باشد که در آن وکلا بسیاری مشغول به وکالت هستند. افراد یک جامعه در مراحل زندگی خود دچار فراز و نشیب های حقوقی می شوند. این مشکلات گاهی به قدری پیچیده و دشوار هستند که تنها به دست یک وکیل خبره حل می شود. اما نیاز ما به وکلا تنها در هنگام رسیدگی به دعاوی کلان و جنجالی نیست. کلیه فعالیت های روزمره اقشار مختلف جامعه دارای بعد اجتماعی و قانونی می باشد، کسی که بهترین وکیل در بهبهان را در کنار خود داشته باشد در مواجه با مسائل حقوقی عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر درگیر مشکلات حقوقی بوده و به دنبال بهترین وکیل در بهبهان هستید تا انتها این مقاله با ما باشید.

بهترین وکیل در بهبهان کیست؟

شخصی که در جریان قضایی یک پرونده  قرار گرفته و قصد وکیل گرفتن را دارند، در وهله اول در پیرامون خود به جستجوی بهترین وکیل می پردازند. شرایط محیطی و فرهنگی یک شهر یا محله در شکل گیری بسیاری از جرائم تاثیرگذار بوده و مسلما استفاده از خدمات وکیلی که در همان محله مشغول به کار است، می تواند در نتایج پرونده اثر بگذارد.

وکیلی که از مهارت ها و توانایی های لازم در حرفه وکالت برخوردار باشد، پرونده های زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته و به همین وسیله شهرت می یابد. ویژگی هایی که بهترین وکیل در بهبهان باید داشته باشد شامل انصاف داشتن، عادل بودن، مدافع بودن، قانون مداری و راستگویی می شود. برخی از این ویژگی ها انتسابی هستند و در وجود یک وکیل خوب نهادینه شده اند. در صورتی که دسته دیگری از خصوصیات اکتسابی بوده و با تمرین و استمرار تقویت می شوند.

تقویت هر چه بیشتر فن سخنوری، بیان شیوا و کلام رسا یکی از مواردی است که باعث تخصص یافتن وکیل در زمینه های مختلف می شود. تمرکز بر روی مهارت آدم شناسی و توجه به جزئیات شخصیتی افراد، باعث برقراری ارتباط مناسب وکیل با اطرافیانش می شود. هر چه وکیل از قضات، موکلین، شاکیان، متشاکیان و شهود اطلاعات شناختی بیشتری داشته باشد به سادگی می تواند آن ها را متقاعد سازد. بنابراین وکیل خوب کسی است که این ویژگی ها را در خود ایجاد کند.

بهترین وکیل در بهبهان کیست؟

نحوه طرح دعاوی کیفری توسط بهترین وکیل

زمانی که موکل بخواهد علیه شخص حقیقی و حقوقی شکایت کرده و حق خود را طلب کند باید با وکیل خود مشورت کرده و او را از جزئیات دعوا مطلع سازد. در این حالت وکیل با تحلیل عنوان شکوائیه، قوانین و مقرارت  حاکم، روال پیگیری و پیش بینی نتیجه به موکل خود مشاوره ارائه می دهد. در صورت اطمینان موکل از درخواست خود نسبت به طرح دعوا اقدام می نماید.

برای این که شکایتی صورت بگیرد بهترین وکیل در اهواز باید شکوائیه را با توجه به نوع کیفری بودن آن تنظیم نماید. در تنظیم شکایت نامه، مشخصات شاکی و متشاکی، تاریخ و محل وقوع جرم، عنوان شکایت، ادله و مستندات و شرح شکایت باید درج شود. پس از تنظیم و تسلیم شکوائیه به دادسرا ارجاع شده تا مورد بررسی قرار بگیرد. شکوائیه پس از ابطال تمبر از دادسرا به بخش معاونت و از بخش معاونت به کلانتری مرجوع می شود.

پس از طی کردن روند قانونی،  پرونده در اختیار شعب رسیدگی قرار گرفته و با صلاحدید، دستور تعیین وقت صادر شده و به طرفین ابلاغ می گردد. در این مرحله، رسیدگی به دعوا به ترتیب در دادسرا، دادگاه بدوی و دادگاه تجدید نظرانجام می شود. شایان ذکر است که برخی از دعاوی کیفری در دیوان عالی کشور پیگیری می شوند.

10 تا از بهترین وکیل در بهبهان را بشناسید!

شهاب الدین آفاجری

 • شهاب الدین آفاجری وکیل دادگستری و مشاور حقوقی مدت 8 سال سابقه داوری حقوقی داشته و تخصص ایشان در دعاوی کیفری و حقوقی عمومی و ملکی و داوری و متخصص در دعاوی چک و سفته و همچنین پرونده های بانکی
 • وکالت در دعاوی کیفری کلاهبرداری .خیانت در امانت ..جعل ..و غیره
 • وکالت در دعاوی حقوقی ..ملکی..ارث..مطالبات و پرونده های داوری
 • وکالت در دعاوی تجاری چک و سفته
 • وکالت در تخلیه اماکن مسکونی و تجاری و روابط موجر و مستآجر

آدرس: دفتر بهبهان میدان نحوی ساختمان کریمی طبقه 5 واحد 3

شماره تماس:

09166715000

06152727652

مرضیه پور کاظم

مرضیه پور کاظم

سرکار خانم پور کاظم عضو کانون وکلا با سابقه چند ساله، یکی از بهترین وکیل در بهبهان می باشند. ایشان وکیلی عالم حقوق، تلاشگر، همراه، منصف و امین هستند. پرونده هایی که خانم مرضیه پور کاظم وکالت کرده اند در حوزه های ملکی، مالی، کیفری، حقوقی و خانواده بوده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم و طرح شکوائیه ها و قرارداد های حقوقی
 • متخصص دعاوی خانواده نظیر طلاق، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت و حضانت فرزند

آدرس: بهبهان، چهار راه مسجد بردی، ابتدای خیابان گود بقال

یحیی جمشیدی

یحیی جمشیدی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری بوده و در دفتر شخصی خود واقع در بهبهان مشغول به کار هستند. آقای یحیی جمشیدی از سال 1393 وارد حوزه وکالت شدند و از هیچ تلاشی برای موکلین خود ممانعت نکردند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی
 • نگارش تعهد نامه ها، وکالت نامه ها، شکایت نامه ها و درخواست ها

آدرس: بهبهان، میدان بید بلند، جنب داروخانه کاوه، ساختمان دکتر یوسفی، طبقه دوم

مسعود نژاد رکابی

مسعود نژاد رکابی

آقای نژاد رکابی وکیل پایه یک دادگستری، پروانه وکالت خود را به شماره 9755 در تاریخ 1389 به ثبت رسانده اند. ایشان جزو بهترین وکیل در بهبهان شمرده شده و خدمات حقوقی مختلفی را به همشهریان خود ارائه می کنند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری، تلفنی و اینترنتی
 • ماهر در حل دعاوی حقوقی، کیفری، ثبتی، مالی و خانواده

آدرس: بهبهان، خیابان تعلیم، کوچه چهارم گاز، پلاک 12

موقعیت اجتماعی بهترین وکیل در بهبهان

وکالت از آن دسته از مشاغلی است که در ایران از جایگاه اجتماعی و احترام زیادی برخوردار است. بخشی از این مقام و عزت در جامعه به قانون مداری و برقراری عدل و انصاف توسط وکلا بر می گردد. البته باید گفت که این اعتبار و جایگاه اجتماعی با توجه به معنویات و اهمیت شغل وکالت ذره کوچکی از زحمات وکلا در جهت تضییع حقوق مظلوم، نفی ظالم، گسترش عدل و برابری جبران نکرده است.

یک وکیل مدافع با رسیدگی به دعاوی کلان ، امنیت خود را به خطر انداخته و تمام سختی های این مسیر را به جان خریده است. کوچک ترین انحراف موجب ضایع شدن حقوق طرفین دعوا گشته و به رزومه وکیل لطمه می زند. یک وکیل مسئولیت بزرگی در برابر حقوق افراد جامعه دارد. تنها منافع معنوی این شغل می تواند بخشی از این دشواری ها را سهل و آسان کند.

بهترین وکیل در بهبهان باید برای هر گفته خود مدارک محکمه پسندی داشته و توقعات سایرین در راه اجرای عدالت را به نحوه احسنت بر آورده سازد. با همه این مشکلات و سختی های شغل وکالت، جایگاه اجتماعی وکیل در استقلال کاری، تنوع گزینه های شغلی، درآمد مکفی، اعتبار و احترام از سمت افراد جامعه خلاصه می شود.

موقعیت اجتماعی بهترین وکیل در بهبهان

انواع دعاوی دادرسی در دادگاه

دعوی بر گرفته از واژه ادعا به معنای مطالبه یا تقاضا کردن است. فردی که طرح شکوائیه و دعوا نموده و تقاضای احقاق حق خود را دارد، مدعی نامیده می شود. دعوی بنابر موضوع به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. به طور کلی دعاوی بررسی شده توسط مراجع قضایی در سه دسته دعاوی حقوقی، دعاوی کیفری و دعاوی اداری قرار می گیرند.

دعوی حقوقی به اختلافاتی بر سر وظایف، تعهدات، حقوق و حساب اشخاص حقیقی و حقوقی اتلاق می شود.هر گونه نزاع و افتراق در معاملات مالی، روابط خانوادگی و جعل اسناد در حوزه دعاوی حقوقی بررسی می شوند. به دعاوی حقوقی در دادگاه رسیدگی می شود.

دعاوی کیفری به آن دسته از مشاجراتی تعلق دارد که فردی علیه شخص حقیقی یا حقوقی شکوائیه طرح نموده است. در واقع پرونده های کیفری شاکی خصوصی داشته و تقاضای مجازات مجرم را خواستار است. اختلاس، کلاهبرداری، قتل، سقط جنین، جرائم علیه اموال و اشخاص نمونه هایی از دعاوی کیفری می باشند. این دعاوی در دادگاه ها و دادسرا ها پیگیری می شوند.

کلام آخر

اولین اقدام برای دریافت وکیل تعیین نوع دعوا پرونده خود و مراجعه به متخصص آن می باشد. اگر ساکن استان خوزستان بوده و در جستجو  بهترین وکیل در بهبهان هستید می توانید با وکلا معرفی شده تماس برقرار کرده و از آن ها در زمینه مشکلات حقوقی خود اطلاعات کسب کنید. از این که وکیل چی را همراهی می کنید از شما سپاس گزاریم. برای تبادل اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =

دکمه بازگشت به بالا