مراحل ثبت نام در سامانه ثنا

لینک مستقیم سامانه ثنا

حالا که با سامانه ثنا آشنایی پیدا کردید می توانید ثبت نام در این سامانه را شروع کنید. ثبت نام و درخواست در این سامانه زیاد پیچیده نیست اما نکاتی دارد که باید به آن توجه کنید، پس با دقت تمام مراحل را بخوانید

قدم اول – ثبت نام در سامانه ثنا

در ابتدا برای ثبت نام به سامانه احراز هویت ثنا مراجعه کنید.

در صفحه نخست مانند تصویر شماره ۱ گزینه “ثبت نام بر خط” را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه را با دقت وارد کنید و با زدن گزینه “ادامه” به مرحله بعد بروید.

سامانه ثنا ثبت نام

در این مرحله شما باید قوانین نوشته شده را تایید کنید.

در مرحله “مشخصات شناسنامه ای” اطلاعاتی مانند شماره ملی، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی، نام پدر، تابعیت و دین، شماره شناسنامه، محل صدور شناسنامه، محل تولد، جنسیت و وضعیت تاهل را باید تکمیل و گزینه مرحله بعدی را انتخاب کنید.

در مرحله بعد تلفن ثابت، ایمیل، شماره همراه و در صورت داشتن شماره فکس (الزامی نیست) آن را وارد کنید و به مرحله بعد برید.

سامانه ثنا ثبت نام

در مرحله “اقامتگاه” شما باید اطلاعات مربوط به شهر، استان، شهرستان، منطقه شهرداری (با جستجو محل زندگی در گوگل مشخص می شود)، کدپستی، خیابان اصلی و نشانی کامل را تکمیل کنید. به مرحله بعد بروید.

در این مرحله تکمیل شغل و تحصیلات الزامی می باشد. در آخر گزینه “ثبت اطلاعات اولیه” را انتخاب کنید تا به درگاه پرداخت متصل و هزینه مربوطه را وارد کنید.

سامانه ثنا ثبت نام

قدم دوم – پرداخت هزینه

همان طور که در تصویر شماره 1 مشاهده می کنید، ابتدا یکی از کارگزاران را انتخاب و گزینه “پرداخت هزینه” را کلیک کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز با انتخاب گزینه “ویرایش اطلاعات اولیه” مراحل قبل را مجدد مرور و اطلاعات خود را اصلاح کنید.

مطابق تصویر شماره 2 با انتخاب گزینه “پرداخت اینترنتی درگاه آپ” به درگاه متصل و پرداخت اینترنتی را انجام دهید.

سامانه ثنا

قدم آخر – احراز هویت غیرحضوری

بعد از اتمام پرداخت به صفحه احراز هویت غیر حضوری می روید ابتدا گزینه “شروع فرآیند احراز هویت” سپس در صفحه بعد گزینه “ادامه” را انتخاب کنید. در این مرحله شما باید در صفحه سفید رنگی، امضای خود را با موس و یا تاچ پد لپتاپ وارد کنید. با توجه به این که ثبت امضا با موس بسیار دشوار است، شما می توانید این مرحله را با گوشی موبایل خود انجام دهید. بعد از ثبت امضا، نوبت به مرحله ثبت عکسی واضح و با کیفیت از چهره خود می رسد (به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت، از دو مرحله امضا و چهره نگاری تصویری برایتان آپلود نکردیم).

بعد از اتمام مرحله احراز هویت، مطابق تصویر شماره 3 پیغام “فرآیند احراز هویت غیر حضوری شما در حال انجام است، لطفت تا اعلام نتیجه صبر کنید” را دریافت خواهید کرد. سپس پیامکی به موبایل شما ارسال می شود با این مضمون که احراز هویت شما با موفقیت انجام شد.

سامانه ثنا

برای اطمینان می توانید به صفحه نخست رفته و گزینه ” ثبت نام بر خط” را که مطابق تصویر شماره 1 مشخص شده کلیک کنید.

شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه را وارد کنید، مطابق تصویر شماره 2 پیغامی ظاهر می شود که نشان از موفقیت در ثبت نام است.

سامانه ثنا

همانطور که قبل تر گفته شد یکی از مهمترین مدارکی که در پروسه مهاجرت به آن نیاز دارید گواهی عدم سوء پیشینه است که لازمه درخواست آن ثبت نام در سامانه ثنا می باشد. اطلاعات کافی در مورد این گواهی ندارید آموزش گواهی عدم سوء پیشینه چیست ؟ را مطالعه کنید. در صورتی که قبلا آن را دریافت کرده اید و حالا نیاز به ترجمه رسمی و اخذ تاییدات دادگستری و وزرات خارجه هستید با ما تماس بگیرید.

سوالات رایج شما

سامانه ثنا چه خدماتی ارائه می دهد؟

خدماتی مثل ثبت شکایت، ارائه و پیگیری درخواست ها و اظهارنامه ها، محاسبه هزینه دادرسی، محاسبه هزینه تعرفه خدمات، جستجوی لیست دفاتر خدمات، ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را می توانید از طریق ای سامانه انجام دهید.

اپلیکیشن عدالت همراه چیست؟

نسخه نرم افزاری سامانه ثنا می باشد که با نصب روی گوشی همراهتان می توانید از تمام خدمات قضایی که در سایت ابلاغ الکترونیک ثنا در اختیارتان است استفاده کنید.

هزینه ثبت نام در سامانه ثنا چقدر است؟

در زمان انتشار این مطلب هزینه ثبت نام ۹۰۰۰ تومان است.

آیا احراز هویت در ثنا غیر حضوری است؟

بله، احراز هویت در این سامانه به ۲ صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود. احراز هویت غیر حضوری در همین مطلب به طور کامل توضیح داده شده است.

آیا بعد از مرحله پرداخت حتما باید اقدام به احرار هویت غیر حضوری کرد؟

خیر شما می توانید بعد از مرحله پرداخت از سیستم خارج شوید و زمان دیگری که خواستید مجدد برای احراز هویت مراحل را بگذرانید.فقط در مرحاه پرداخت گزینه “قبلا پرداخت کردم” را انتخاب کنید

https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main