کسب و کار

10 تا از بهترین وکیل حمل و نقل در ایران❤️【سال1403】⭐️

صنعت حمل و نقل یکی از صنایع فعال و کاربردی در هر کشوری است که در صنایع دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. حمل نقل ممکن است برای هر نوع کالا و یا ابزاری مورد استفاده قرار گرفته و به صورت داخلی و خارجی انجام می شود. باید بگوییم حمل و نقل مواد مختلف دارای قوانین و مقررات مختلفی است که باید مورد توجه قرار داشته باشد. از طرف دیگر، مسائل مربوط به بیمه، عوارض محموله های مختلف و نکات بسیار دیگری که در عرصه حمل و نقل وجود دارد نیاز به یک فرد متخصص مانند وکیل دارد. در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل حمل و نقل در ایران را به شما معرفی نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید. 

بهترین وکیل حمل و نقل در ایران چه کسی است؟ 

صنعت حمل و نقل از جمله صنایع مربوط به حمل و نقل کالا، مسافر و تدارکات مختلف است که به تجارت داخلی و بین المللی کمک می کند. قوانین و مقررات ملی و بین المللی مختلف با هدف تضمین کیفیت و کارایی حمل و نقل توسط نهادهای دولتی تعیین شده که فعالان این حوزه ملزم به رعایت آن ها می باشند. 

بهترین وکیل حمل و نقل در ایران کسی است که دارای تحصیلات حقوقی بوده و در زمینه حمل و نقل تخصص و مهارت بیشتری دارد. در واقع این وکیل به قوانین حمل و نقل در داخل و خارج کشور مسلط بوده و به رعایت این قوانین توسط شرکت های حمل و نقل نظارت دارد. 

بهترین وکیل کیفری در ایران با تلاش برای رعایت قوانین حمل و نقل نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد اختلافات دارد و در صورت ایجاد اختلاف هم از طریق داوری و یا طرح دعوا به حل و فصل مشکل کمک می نماید. شرکت های حمل و نقل از نظر قانونی هم ملزم به داشتن وکیل و مشاور حقوقی می باشند تا از بروز مشکلات قانونی پیشگیری نمایند. 

بهترین وکیل حمل و نقل در ایران چه کسی است؟

وظایف بهترین وکیل حمل و نقل در ایران 

یک وکیل حمل و نقل در شرکت های مربوطه دارای وظایف مشخص و معینی است که در این قسمت به آن ها اشاره می نماییم.

 • نظارت بر رعایت مقررات: تمامی شرکت های حمل و نقل موظف به رعایت قوانین این بخش می باشند؛ در غیر این صورت دچار مشکلات حقوقی خواهند شد. وکیل حمل و نقل وظیفه دارد به منظور پیشگیری از ایجاد چنین مشکلاتی نسبت به رعایت قوانین در شرکت توجه ویژه ای داشته باشد. 
 • مذاکره و تنظیم قرارداد:  طبیعی است که در یک مجموعه ای فعال در زمینه حمل و نقل، قراردادهای داخلی و خارجی مختلفی منعقد می گردد. در این مسیر نیاز به مذاکره های حقوقی با طرف مقابل می باشد که این مسئولیت به عهده وکیل است. ضمنا قراردادهای منعقد شده باید دارای مفادی باشد که هم منطبق بر قوانین بوده و هم منافع شرکت را تامین نمایند. 
 • حل و فصل اختلافات: در تمام شرکت های مختلف به وجود آمدن اختلاف اجتناب ناپذیر است. بهترین وکیل حمل و نقل در ایران باید بتواند با تکیه بر دانش و قدرت بیان خود مسائل پیش آمده را به طور قانونی و بدون نیاز به دادگاه حل و فصل نماید. در صورتی که این مشکلات به طرح دعوا منجر گردد وی باید بتواند پیگیری امور را تا کسب نتیجه مطلوب انجام دهد. 
 • امور بیمه: به دلیل مشکلات و خطراتی که سیستم حمل و نقل را تهدید می نماید، داشتن بیمه مناسب برای این شرکت ها ضروری خواهد بود. وکیل حمل و نقل باید قراردادهای بیمه ای را مورد توجه قرار داده و در صورت بروز اختلاف با بیمه ها به صورت قانونی موضوع را پیگیری نمایند. 

10 تا از بهترین وکیل حمل و نقل در ایران را بشناسید! 

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

آدرس شعبه اول: سعادت آباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

تلفن تماس:
02144969001
02144969002

وب سایت: iranvakeel.com

آقای موسی الرضا میر

آقای موسی الرضا میر

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها جرایم مالی و اقتصادی را پیگیری می‌نماید.

ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای متخصص در جرایم اقتصادی وکالت انجام می‌دهند.

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب
 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر
 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات
 • حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹
 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ، ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی از قبیل پرونده میلاد حاتمی
 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی
 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز
 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری
 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850
تلفن دفتر: 02188793415

پرستو رادمنش 

پرستو رادمنش

خانم رادمنش پس از کسب مدرک کارشناسی حقوق، مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را نیز دریافت نموده اند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری هستند که در استان کرمانشاه به فعالیت می پردازند. خانم رادمنش با کسب پیروزی در دعاوی مختلف به عنوان بهترین وکیل حمل و نقل در ایران شناخته شده اند. ایشان با اداره کل راه و شهرسازی، بانک ملت، بانک ملی، بانک سپه، تعاونی مسکن اتباع و امور مهاجرین و همچنین جهاد نصر به عنوان وکیل و مشاور حقوقی همکاری داشته اند.  

تخصص و مهارت: 

 • تخصص در دعاوی ملکی اعم از تملک آپارتمان ها، موجر و مستاجر و شهرداری 
 • وکالت دعاوی مختلف  مطبوعاتی، رایانه ای، صنفی، حمل و نقل و راهنمایی و رانندگی 

آدرس: کرمانشاه، 22 بهمن، چهار راه سی متری دوم، رو به روی بانک قرض الحسنه مهر ایران، ساختمان برج کادوس، طبقه 5، واحد 15

فرزاد جوادی نژاد 

فرزاد جوادی نژاد

تحصیلات آقای جوادی نژاد لیسانس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضور رسمی کانون وکلای اصفهان می باشند. ایشان مدرس دوره های تخصصی حقوق در ادارات و ارگان های دولتی و همچنین مدرس دانشگاه المهدی می باشند. در سابقه آقای فرزاد جوادی نژاد عضویت در کمیسیون معاضدت قضایی و هیات تحریره کانون وکلای دادگستری دیده می شود. پروانه وکالت شماره 2672 صادره از کانون وکلا به ایشان تعلق دارد.  

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم اوراق قضایی شامل لوایح و دادخواست ها 
 • ارائه مشاوره حقوقی تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری 
 • تخصص در دعاوی خانواده، حدود، محیط زیست، حمل و نقل، قصاص و آیین دادرسی 

آدرس: اصفهان

آرش نجفی 

آرش نجفی

یکی از بهترین وکیل حمل و نقل در ایران آقای آرش نجفی می باشند. ایشان دارای مدرک تحصیلی حقوق و تجارت بین الملل می باشند که در دعاوی حقوقی و کیفری مختلف دارای تخصص می باشند. ایشان به زبان انگلیسی مسلط بوده و جهت تنظیم قراردادها به زبان انگلیسی توانمند هستند. مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس، شرکت دلپذیر، شرکت اندیشه شفا طب و باشگاه ذوب آهن اصفهان در رزومه کاری ایشان وجود دارد. آقای نجفی وکالت دعاوی اجراییات، اختلاف کارگر و کارفرما، ارث و وصیت، اعسار، امور ثبتی و بسیاری از دعاوی دیگر را می پذیرند. 

تخصص و مهارت: 

 • 15 سال سابقه وکالت 
 • مشاور حقوقی در زمینه های حقوقی مختلف 
 • تنظیم اظهارنامه، مبایعه نامه، شکوائیه و دفاعیه 

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان بیستم، کوچه سهیل، پلاک 2، واحد 2

امید بیستونی 

امید بیستونی

آقای امید بیستونی وکیل پایه یک دادگستری به شماره پروانه 45416 صادره از قوه قضاییه می باشند. ایشان با ارائه بهترین دفاعیه ها از موکلین خود به عنوان بهترین وکیل حمل و نقل در ایران شناخته شده اند. وکالت دعاوی مربوط به تعزیرات، بیمه، حدود، دعاوی پزشکی، عقود و معاملات، مطالبه وجه و بسیاری از پرونده های حقوقی دیگر در تخصص این وکیل با تجربه است. ایشان در سال های وکالت خود با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان، شرکت های تجاری و کارخانه جات تولیدات صنعتی و شهرداری همکاری داشته اند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری 
 • مشاوره غیر حضوری و آنلاین 
 • تنظیم انواع قراردادها، دادخواست ها و لوایح 

آدرس: هرمزگان، شهرستان بستک، خیابان امام، ساختمان کریمیان، طبقه 1، واحد 1

سید شروین علوی

سید شروین علوی

آقای علوی از وکلای خوب و شناخته شده فعال در استان تهران هستند که دارای پروانه وکالت پایه یک می باشند. ایشان با تکیه بر تخصص و دانش خود موفق شده اند بسیاری از پرونده های خود را با نتیجه دلخواه موکل خود به پایان برسانند. آقای شروین علوی امکان دریافت مشاوره آنلاین و غیر حضوری را هم برای موکلین خود فراهم نموده اند. ایشان در وکالت دعاوی حقوقی، ملکی، ثبتی و کیفری تخصص دارند و تمام تلاش خود را برای حمایت از موکلین به کار می گیرند. 

تخصص  مهارت: 

 • اخذ وکالت دعاوی مختلف 
 • تنظیم اظهارنامه و مبایعه نامه 

آدرس: تهران، خیابان آریا شهر، فلکه اول

سحر زارع 

سحر زارع

خانم زارع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بوده و دارای پروانه وکالت به شماره 953 از کانون وکلای دادگستری هستند. ایشان مسلط به زبان انگلیسی جهت انجام مذاکرات و عقد قرارداد می باشند. وکیل سحر زارع حدود 4 سال است که در دعاوی مختلف به وکالت می پردازند و وکالت دعاوی مختلف از جمله دعاوی مربوط به اسناد رسمی و تجاری، دعاوی حمل و نقل، قاچاق، اعسار، خانواده، دیات و دیوان عدالت اداری را می پذیرند. 

تخصص و مهارت: 

 • تنظیم قراردادها 
 • ارائه مشاوره حقوقی تخصصی 
 • پذیرش وکالت پرونده های مختلف 

آدرس: شیراز، خیابان فرهنگ شهر

محسن مرادی 

محسن مرادی

محسن مرادی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق قضایی ادامه داده اند. ایشان در شرکت ها و موسسات مختلف به عنوان مشاور حقوقی و وکیل فعالیت می نمایند. سابقه درخشان آقای مرادی در وکالت دعاوی مختلف سبب شده است تا به عنوان بهترین وکیل حمل و نقل در ایران شناخته شوند. وکالت پرونده های مختلف از جمله دعاوی میراث فرهنگی، مالیات، شرکت های تجاری، استارتاپ ها، محیط زیست، استنکاف از اجرای احکام، امور بین الملل و اجرای ثبت توسط ایشان پذیرفته می شود.  

تخصص و مهارت:  

 • 11 سال سابقه وکالت 
 • اخذ وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف 
 • نوشتن اوراق قضایی مانند شکوائیه و دادخواست 

آدرس: فارس، شیراز، خیابان معدل، رو به روی هنرستان معدل

  دانیال کریمی 

دانیال کریمی

آقای دانیال کریمی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق حمل و نقل تجاری از دانشگاه تهران می باشند. ایشان همچنین دانشجوی دکترا حقوق خصوصی نیز هستند  که موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری شده اند. آقای کریمی در حوزه دعاوی ملکی، بانکی، بورس ، امور بازرگانی و حمل و نقل سابقه درخشانی دارند که سبب شناخته شدن ایشان گشته است. تلاش ایشان همواره جهت احقاق حق موکلین بوده است که تا حدود زیادی هم در این زمینه موفق عمل نموده اند. 

تخصص و مهارت: 

 • مشاوره حضوری 
 • مشاوره تلفنی و آنلاین 
 • اخذ وکالت دعاوی مختلف 

آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج اداری آسمان، طبقه 4، واحد 406

ارکان قرارداد حمل و نقل زمینی 

حمل و نقل زمینی و خشکی به دو صورت داخلی و خارجی صورت می پذیرد که نوع داخلی آن در داخل مرزهای کشور انجام شده و نوع خارجی آن هم شامل حمل و نقل انواع محموله ها به خارج از کشور است. در این سیستم سه رکن اساسی وجود دارد که شامل فرستنده کالا، متصدی حمل و نقل و گیرنده کالا می باشد. 

متصدی حمل و نقل موظف است بسته را از فرستنده تحویل گرفته و به صورت سالم و درست به گیرنده آن تحویل نماید. در نتیجه مسئولیت هر گونه نقص و یا تاخیر در ارسال به عهده متصدی حمل و نقل خواهد بود. اگر محموله دچار آسیب هایی شود که به دلیل نقص در بسته بندی و یا ایراد ذاتی محموله باشد مسئولیت آن با ارسال کننده خواهد بود. در این شرایط وی موظف است هزینه های گیرنده را مسترد نموده و خسارات وی را نیز پرداخت نماید. 

در صورتی که محموله جزو مواد خطرناک باشد، فرستنده موظف است اطلاعات کافی را در خصوص آن به حمل کننده ارائه نموده تا از بروز خطرات جلوگیری شود. به طور کلی در سیستم حمل و نقل برای انتقال محموله های مختلف بار نامه وجود دارد که لازم است تمام نکات ضروری در آن ذکر شده و طرفین مطابق با آن عمل نمایند. 

ارکان قرارداد حمل و نقل زمینی

نکات مهم در انتخاب وکیل حمل و نقل 

در هنگام انتخاب وکیل برای شرکت های حمل و نقل باید دقت شود که وکیل این بخش از قوانین کشور اشراف کامل داشته باشد. بررسی سابقه وی هم از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا لازم است که وکیل قبلا در زمینه حمل و نقل فعالیت نموده باشد تا با وظایف خود و نحوه اجرای آن ها آشنایی کامل داشته باشد. 

در هنگام مراجعه به وکیل حتما قرارداد وکالت تهیه شده و تمام نکات و اختیارات لازم در آن قید شود. لازم است که حق الوکاله هم تعیین شده و در قرارداد به طور واضح قید گردد. از طرف دیگر باید هر یک از طرفین قرارداد، آن را امضا نموده و یک نسخه از آن را در اختیار داشته باشند. 

کلام آخر 

در این مقاله در خصوص بهترین وکیل حمل و نقل در ایران صحبت نمودیم. سیستم حمل و نقل یکی از گسترده ترین صنایع کشور بوده که با بسیاری از ارگان ها و سازمان ها همکاری می نماید. کالایی که مورد حمل و نقل قرار می گیرد ممکن است مواد شیمیایی و یا آتش زا باشد که دارای خطرات خاص خود می باشد. به همین دلیل لازم است در بارنامه نکات لازم ذکر گردد.

وکیل حمل و نقل باید به قوانین حقوقی حمل و نقل ملی و بین المللی واقف باشد و سعی نماید وظایف خود را به درستی انجام دهد. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم. شما عزیزان می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط بوده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4/5 - (3 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا