وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در قشم⭐【سال1403】⚖️

ما در این مقاله قصد داریم، بهترین وکیل ملکی در قشم را به شما معرفی کنیم. بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی به قوانین معاملات ملکی دچار ضرر و زیان می‌شوند و برای احقاق حقوق خود به وکیل ملکی مجربی مراجعه می‌کنند تا حقوق قانونی خود را از طریق دادگاه‌ها بدست آورند، در حالی که اگر در ابتدای معامله با وکیل حاذق و با تجربه‌ای مشورت می‌کردند، دچار مشکلات عدیده بعدی نمی‌شدند؛ زیرا او به تمامی قوانین ملکی و احتمال فریب و غبن در معامله آگاهی دارد و مانع ضرر و زیان موکل خود می‌شود.

وکیل ملکی مجرب کیست؟

وکیل ملکی با تخصص در زمینه حقوق ملکی و اموال غیر منقول به طور اختصاصی به دفاع از موکل خود در دعاوی ملکی می‌پردازد و در هنگام خرید ملک برای جلوگیری از زیان مشتری به دلیل عدم آگاهی در مورد قوانین ملکی به او یاری می‌رساند، او از قبول وکالت در زمینه‌های حقوقی و کیفری دیگر اجتناب می‌کند تا در امور ملکی تمرکز کند و با برخورداری از دانش و تجربه کافی در زمینه قوانین ملکی به اموری نظیر: بررسی حق مالکیت، اجاره ملک، خرید و فروش ملک، اخذ مجوز‌ها، تنظیم صحیح قراردادها و… می‌پردازد.

او با آگاهی درمورد قوانین و آیین نامه‌های مربوط به شهرداری، ثبت اسناد و سایر نهادها به مشتری برای اخذ پایان کار، دریافت صورت مجلس تفکیکی برای آپارتمان‌ها و… هنگام انتقال ملک یاری می‌رساند. وکیل ملکی در مورد اموال ارثی که وراث باید برای انتقال ملک، دارای گواهی نامه انحصار وراثت و مالیات بر ارث باشند، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند؛ هم‌چنین اصطلاحات خاصی در هنگام معاملات ملکی به کار می‌رود که معمولا مشتریان به آن‌ها واقف نیستند.

یکی ازاین اصطلاحات، خیارات است که به معنی توانایی و اختیار فسخ معامله می‌باشد، معمولا در مبایعه نامه با نوشتن اسقاط کافه خیارات ولو خیارفاحش، عملا به مشتری امکان فسخ معامله داده نمی‌شود و اگر ملک مشکلی داشته باشد، او نمی‌تواند معامله را فسخ کند؛ هم‌چنین دریافت کد رهگیری برای جلوگیری از فروش ملک به چند فرد، لازم و ضروری است؛ بنابراین هنگام معاملات ملکی، مشاوره با وکیل ملکی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.

وکیل ملکی مجرب کیست؟

دلایل نیاز به بهترین وکیل ملکی در قشم

هنگام بروز دعاوی ملکی مانند فروش ملک مشاع مراجعه به وکیل ملکی امری ضروری است. بهترین وکیل ملکی در قشم برای مشکلات و پیچیدگی‌های پرونده‌های ملکی، راه حل‌های مناسبی را پیشنهاد می‌کند. او ابتدا تمامی اطلاعات لازم برای پرونده را جمع آوری کرده و از موکل خود می‌خواهد، اسناد و مدارک مربوطه را در اختیار او قرار دهد و در زمان مناسب به دفاع از موکل خود می‌پردازد و درخواست‌ حقوقی خود را درباره پرونده مذکور در دادگاه عنوان می‌کند.

وکیل ملکی می‌تواند با برگزاری جلسات با وکیل طرف مقابل، راه حل مناسب را خارج از دادگاه برای حل پرونده بیابد. او علاوه بر نظارت بر خرید و فروش ملک، به قانونی بودن معامله در زمینه اجاره دادن یا اجاره کردن ملک و تنظیم قرار داد اجاره بین موجرو مستاجر توجه کامل دارد.

زمانی که فرد نیاز به تنظیم وصیتنامه و تقسیم اموال بین وارث خود را دارد. وکیل ملکی بهترین حقوقدان برای انجام این کار می‌باشد؛ هم‌چنین در صورت وجود اختلافات ملکی نظیر: تصرف عدوانی، دعاوی سرقفلی، دعاوی مربوط به اثبات مالکیت و… نقش مهمی در حل این مشکلات برای موکلین خود دارد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در قشم را بشناسید! 

سیده رقیه موسوی

سیده رقیه موسوی

سیده رقیه موسوی، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند. ایشان عضو فعال کانون وکلای دادگستری می‌باشند و در حل و فصل دعاوی ملکی، تفکیک اراضی مشاع، تصرف عدوانی ملک و… مهارت و تجربه ویژه‌ای دارند؛ از طرفی خانم موسوی به عنوان مشاوره حقوقی مجرب به شما در مسائل حقوقی یاری می‌رسانند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی مجرب و حرفه‌ای
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در نوشتن انواع شکایت نامه ها و دادخواست‌ها
 • متخصص در دعاوی ملکی

آدرس: قشم، بازار خلیج فارس، طبقه 3، پلاک 96

رقیه صادقی بهمنی

رقیه صادقی بهمنی

رقیه صادقی بهمنی، وکیل پایه یک دادگستری هستند و در زمینه‌ دعاوی ملکی تجربه و سابقه طولانی دارند. ایشان با توجه به نیازها و مسائل حقوقی مختلف، مشاوره‌های لازم را با موکلین خود به صورت حضوری انجام می‌دهند و در صورت تنظیم مبایعه نامه در بنگاه‌های املاک به صحت و درستی آن‌ها نظارت می‌کنند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه انواع مشاوره حقوقی و تنظیم اوراق قضایی
 • انجام کلیه خدمات مرتبط به بنگاه‌های املاک
 • اخذ وکالت در خصوص دعاوی ملکی
 • ارائه مشاوره‌های حقوقی به صورت حضوری

آدرس: قشم، نخل زرین، واحد 20

کتایون احمدی جوزانی

کتایون احمدی جوزانی

کتایون احمدی جوزانی، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند و متخصص دعاوی ملکی می‌باشند. ایشان توانایی تنظیم انواع اوراق قضایی و دادخواست در زمینه‌های ملکی را دارند و با ارائه مشاوره‌های حقوقی ملکی و پیشنهاد راه حل‌های مناسب برای رفع اختلافات و مسائل حقوقی در خدمت موکلین می‌باشند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص دعاوی ملکی ثبتی، کیفری و حقوقی
 • تنظیم انواع اوراق قضایی و دادخواست
 • ارائه مشاوره حقوقی
 • ارائه دهنده راهکارهای کلیدی و نتیجه بخش در امور ملکی

آدرس: قشم، میدان طالقانی، خیابان پژوهش، برج اداری، تجاری داماس، واحد 212

ابوالفضل افروزی

ابوالفضل افروزی

ابوالفضل افروزی، وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان برجسته‌ای می‌باشند. ایشان در زمینه پرونده‌های ملکی و درامور خلع ید، رفع تصرف عدوانی و دعاوی ملکی تخصص دارند و انواع لوایح و دادخواست‌ها در زمینه پرونده‌های ملکی را تنظیم می‌کنند. جناب افروزی یکی از وکلای معروف در قشم هستند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در پرونده‌های  ملکی اعم از: خلع ید، رفع تصرف عدوانی و…
 • ارائه مشاوره در خصوص دعاوی ملکی
 • امکان تنظیم انواع لوایح و دادخواست‌ها
 • دارای سابقه درخشان در امور وکالت

آدرس: قشم، روبروی دادسر، کوچه هتل سناتور (عرفان)، پلاک 14، واحد A

زهره رضایی خشگذری

زهره رضایی خشگذری

زهره رضایی خشگذری، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند. ایشان در زمینه‌ دعاوی ملکی تجربه و تخصص کامل دارند. خانم رضایی خشگذری مشاوره‌های لازم را برای خرید و فروش ملک و تنظیم مبایعه نامه انجام می‌دهند و درتنظیم قراردادها و لایحه‌های اعاده دادرسی، تخصص و تبحر دارند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی ملکی و تنظیم اسناد
 • ارائه دهنده مشاوره موثر به مراجعین
 • تنظیم قرارداد و لایحه‌های اعاده دادرسی
 • اخذ وکالت انواع دعاوی اموال غیر منقول

آدرس: قشم، نرسیده به میدان امام، مجتمع تجاری فردوس،  طبقه 2، سوئیت 3005

احمد رضا نکته سنج

احمد رضا نکته سنج

احمد رضا نکته سنج، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند. ایشان توانایی ویژه‌ای در رسیدگی به دعاوی مربوط به امور ملکی دارند و با مسائل پیچیده و حساس که در این حوزه وجود دارد، آشنا هستند؛ هم‌چنین به موکلین خود در حل دعاوی ملکی کمک می‌کنند؛ علاوه بر این پرونده‌های مربوط به اعسار و تملک را حل و فصل نموده و مشاوره‌های حقوقی به مراجعین را به صورت تلفنی و حضوری انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در حل پرونده‌های اعسار، تملک آپارتمان‌ها
 • دارای سابقه درخشان در دعاوی خانواده
 • امکان ارائه مشاوره تلفنی در زمینه امور ملکی

آدرس: قشم، نبش میدان طالقانی (روبرو فروشگاه شهروند)، مجتمع مهتاب، طبقه اول، واحد 107

روح الله اقبالی

روح الله اقبالی

روح الله اقبالی، وکیل پایه یک داگستری و متخصص در وکالت دعاوی ملکی می‌باشند. ایشان سابقه طولانی در وکالت دعاوی خانواده از جمله: مهریه و طلاق را دارند و در تنظیم و تدوین دادخواست دعاوی ملکی از تجربه و تخصص ویژه‌ای بهره‌مند هستند؛ هم‌چنین مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و آنلاین انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی کیفری، ملکی و ثبتی
 • دارای چندین سال سابقه در حل پرونده‌های خانواده
 • پذیرش وکالت انواع دعاوی ملکی
 • متخصص در مطالبه وجه قرارداد، فسخ و ابطال قرارداد

آدرس: قشم، خیابان ولیعصر، روبروی دادگستری سابق، انتهای کوچه هتل سناتور

معصومه عطایی

معصومه عطایی

معصومه عطایی، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند. ایشان با اخذ وکالت در دعاوی همچون تصرف عدوانی، خلع ید و سرقفلی به موکلین خود در حل پرونده‌های ملکی یاری می رسانند. خانم عطایی در دعاوی مربوط به خانواده نظیر: طلاق، الزام به تمکین نیز تخصص دارند و در صورت لزوم به موکلین خود مشاوره‌های حقوقی را ارائه می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی خانواده نظیر: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • پذیرش دعاوی نظیر: تصرف عدوانی، خلع ید، سرقفلی و…
 • مشاوره حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوزی

آدرس: قشم، هرمزگان قشم، مجتمع مهتاب، طبقه اول،  واحد 107

عباس پاکوهی قشمی

عباس پاکوهی قشمی

عباس پاکوهی قشمی، وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در تدوین و تنظیم اوراق قضایی، لوایح و شکوائیه می‌باشند. ایشان وکالت دعاوی ملکی را می‌پذیرند و از حقوق موکلین خود به نحو احسن با ادله محکم دفاع می‌کنند؛ هم‌چنین جناب پاکوهی قشمی در دعاوی مربوط به امور ملکی از جمله: خرید و فروش، اجاره ملک و… به مراجعین عزیز یاری می‌رساند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در تدوین و تنظیم اوراق قضایی، لایحه و شکواییه
 • قبول وکالت دعاوی ملکی
 • مشاور حقوقی در زمینه کلیه دعاوی ملکی
 • توانایی در حل پرونده‌های حقوقی و کیفری

آدرس: قشم، سایت نخل زرین، روبروی آزمایشگاه مرکز بهداشت، ساختمان ملوان 2

علی خسروی پور

علی خسروی پور

علی خسروی پور، یکی از بهترین وکیل ملکی در قشم هستند. ایشان عضو فعال کانون وکلای دادگستری می‌باشند. جناب خسروی پور در تدوین و تنظیم اوراق قضایی تبحر دارند و در حوزه تجارت مشاوره‌های حقوقی ارزشمندی به موکلین خود ارائه می‌دهند؛ هم‌چنین وکالت دعاوی خانوادگی را می‌پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • متخصص در رسیدگی به دعاوی ملکی
 • تنظیم اوراق قضایی، قراردادهای تجاری
 • پیگیری دعاوی خانواده

آدرس: قشم، بلوار امام قلی، پاساژ پردیس لاین گلایل، پلاک 1042

معرفی انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی ملکی حقوقی در مراجع قضایی برای اموال غیر منقول مطرح می‌شود، در این دعاوی یکی از طرفین دعوا، ادعای خود را بر علیه طرف دیگر مطرح می‌کند و باید برای اثبات ادعای خود، دادخواستی تنظیم کند و به مراجع قضایی ارائه دهد. وکیل ملکی در این موارد تاثیر زیادی در موفقیت پرونده دارد. این پرونده‌ها درمورد مسائلی نظیر: فروش ملک مشاع، دعوی تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی برای ملک، دعوی خلع ید برای شخصی که ملک را غیر قانونی تصرف کرده، الزام به اخذ گواهی پایان کار و… می‌باشد.

دعاوی اموال ثبتی: منظور از دعاوی ثبتی، مشکلاتی است که در ثبت قانون اماکن، زمین و ملک ایجاد می‌شود و برای رسیدگی به آن‌ها نیاز به محاکم قضایی و قانونی است، در این زمینه بهترین وکیل ملکی در قشم به موکل خود در حل مشکلات ایجاد شده کمک می‌کند. یکی از این دعاوی مربوط به افراز ملک مشاع است، زمانی که ملکی چندین مالک دارد، اگر تمام مالکین رضایت افراز یا تقسیم حدود ملک خود را ندهند، مجبورند که به دادگاه مراجعه کنند؛ هم‌چنین دعوی توقیف عملیات اجرایی و ابطال سند رسمی نیز از دعاوی ثبتی می‌باشد که نیاز به رسیدگی دارد.

دعاوی ملکی جزایی: رایج‌ترین جرایم در دادگاه‌های کشور که به عنوان دعاوی ملکی جزایی مطرح می‌شود‌، جعل اسناد ملکی است که فروشنده با سند جعلی اقدام به فروش ملک می‌کند که در صورت اثبات جرم، مجرم به پرداخت جریمه نقدی و مجازات کیفری محکوم می‌شود. یکی دیگر از این جرایم فروش املاک غیر به دیگران است و مورد دیگر دعوی خیانت در امانت است که مربوط به تصاحب ملکی مال غیر و فروختن آن به اشخاص دیگر است که مجازات‌های خاص خود را دارد.

معرفی انواع دعاوی ملکی

اهمیت مشاوره با بهترین وکیل ملکی در قشم

مشاوره با بهترین وکیل در قشم قبل از خرید ملک، مانع بروز مشکلات حقوقی می‌شود و معامله ملک از ابتدا تا پایان، مسیر صحیح خود را طی خواهد کرد. دریافت راهنمایی از بهترین وکیل ملکی در قشم به شما کمک می‌کند تا با قوانین و مقررات مربوط  به خرید و فروش ملک آشنا شوید. او در جلوگیری از نقص حقوق طرفین نقش اساسی دارد؛ بنابراین با دریافت مشاوره از وکیل ملکی از امکان بروز اختلافات ملکی در آینده جلوگیری خواهد شد.

هزینه مشاوره با وکیل ملکی نسبت به هزینه‌های ناشی از مشکلات حقوقی در آینده کمتر است. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، مشکلات مربوط به قراردادهای پیش فروش ساختمان است، بسیاری از بنگاه‌های معاملات املاک به علت عدم آگاهی از مفاد قانون پیش فروش ساختمان‌ها، با تدوین قرارداد‌های نادرست مشکلاتی را برای مشتریان ایجاد می‌کنند.

با افزایش قیمت مسکن برخی سعی در کلاهبرداری با نوشتن  قراردادهای تقلبی و دریافت مبالغ هنگفت را دارند؛ هم‌چنین برخی از قرادادهای پیش فروش به علت عدم شفافیت در شرایط و مفاد آن، امکان سوء استفاده را فراهم می‌کنند؛ بنابراین بهتر است، هرگونه معامله با مشورت وکیل ملکی صورت گیرد.

کلام آخر

بهترین وکیل ملکی در قشم به شما کمک می‌کند تا بدون استرس و نگرانی درمورد چگونگی انجام معاملات ملکی، خرید و فروشی مطمئن داشته باشید؛ زیرا او نه تنها به تمام مراحل معاملات ملکی آگاهی دارد؛ بلکه با تسلط به قوانین آن مانع ضرر و زیان شما می‌شود.

از شما بسیار سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم توانسته باشیم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در قشم را به شما معرفی کرده باشیم، در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی آن را با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا