وکیل

10 تا از بهترین وکیل گیلان❤️【سال1403】⚡️

فهرست 10 تایی بهترین وکیل گیلان طبق نظر وکیل چی:

 • علیرضا نجفی (لاهیجان)
 • محمدحسن فعال (رشت)
 • مهین حبیبی نیا (تالش)
 • مدینه باقرنیا (رشت)
 • صادق نیک بخش شرفشاده (سنگر)
 • نبی اسماعیلی (تالش)
 • صادق پنجه ای (شفت)
 • بهزاد طلاعتی (رشت)

پرونده های زیادی در مراجع قضایی با موضوعات و عناوین مختلف مطرح می شود که لازم است هر کدام از طرفین این دعاوی برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق خود، روند پیگیری پرونده را در دادگاه به بهترین نحو ممکن انجام دهند. بهترین وکیل گیلان انتخاب خوبی در این شرایط است و کمک می کند که پیگیری پرونده تا حد امکان به نفع شما انجام شود. دانستن تعهدات وکیل در برابر موکل و تعهدات موکل در مقابل وکیل نیز در ارتباط بین شما و وکیل انتخابی، بسیار اثرگذار است؛ به همین دلیل ما در این مقاله به توضیح این مسائل پرداختیم.

بهترین وکیل گیلان چه کسی است؟

وکیل، فردی است که بعد از اتمام تحصیلات در رشته حقوق و اخذ پروانه وکالت پایه یک، به عنوان نماینده از جانب موکل خود در مراجع قضایی حضور پیدا کرده و از حقوق او دفاع می کند. بهترین وکیل گیلان با تکیه بر دانش حقوقی و تخصص خود در پیشبرد پرونده در مسیر صحیح قانونی، موکلین خود را راهنمایی کرده و مناسب ترین راه حل را به او پیشنهاد می دهد.

بهترین وکیل، بعد از اخذ پروانه وکالت، در یکی از حوزه های حقوقی به صورت تخصصی فعالیت می کند و بر یادگیری قوانین و مقررات مربوط به همان حوزه تمرکز کرده و با قبول پرونده های مختلف و رساندن آن ها به نتیجه مورد نظر موکل خود، تجربه بالایی کسب می کند. در حقیقت بهترین وکیل را می توان به عنوان یک نماینده قانونی در جهت دفاع از حق و حقوق موکل در مراجع قضایی معرفی کرد. این وکیل برای شروع کار وکالت خود، یک قرارداد وکالت با موکل منعقد می نماید و اختیارات خود را در آن مشخص می کند.

بهترین وکیل گیلان چه کسی است؟

راهنمای انتخاب یک وکیل خوب

قبل از این که تصمیم قطعی برای انتخاب یک وکیل بگیرید، لازم است که حتما به نکاتی توجه کنید و سپس تصمیم بگیرید. در اولین مرحله، موضوع پرونده خود را مدنظر قرار دهید و براساس آن، بهترین وکیل گیلان که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارد را شناسایی کنید. بعد از آن در مورد سابقه، تجربه و دانش علمی و عملی او تحقیق کنید. برای مثال بهتر است که در دعاوی مربوط به امور خانواده از بهترین وکیل خانواده در گیلان بهره مند شوید یا درمورد مسائل کیفری، به بهترین وکیل کیفری در گیلان مراجعه کنید.

هر گز جنسیت و سن را معیاری برای انتخاب وکیل قرار ندهید. برخی از وکلای جوان از همکاران قدیمی خود سابقه درخشان تری داشته و بر قوانین و مقررات حقوقی تسلط بیشتری دارند. برای پیدا کردن بهترین وکیل گیلان می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه کرده و در مورد وکیل مورد نظرتان تحقیق کنید.

توجه نمایید که مسئولیت پذیری و تعهد وکیل را مورد بررسی قرار دهید. وکیلی که نسبت به وظایف خود بی توجه باشد هرگز نمی تواند به درستی از حقوق موکل خود حمایت نماید. مشورت گرفتن از افرادی که قبلا با مشکل حقوقی مشابه مشکل شما برخورد داشته و به وکیل مراجعه نموده اند نیز می تواند در انتخاب وکیل، موثر باشد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل گیلان را بشناسید!

علیرضا نجفی

علیرضا نجفی

آقای علیرضا نجفی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای ۱۸ سال سابقه وکالت دادگستری، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و متخصص در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی هستند. علیرضا نجفی وکیل پایه یک دادگستری با مجوز رسمی صادره از کانون وکلای دادگستری با مجوز رسمی کانون وکلای دادگستری، طی ۱۸ سال گذشته عنوان وکیل و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی به افراد مختلف مشاوره داده و در صدها پرونده در زمینه های حقوقی مربوط به املاک، امور قراردادها، خانواده و کیفری موفقیت بدست آورده است.

رزومه و سوابق وکیل:

 • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 • دارای ۱۸ سال سابقه وکالت دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

خدمات:

 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی حقوقی
 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی کیفری
 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی خانواده
 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی ملکی

آدرس: لاهیجان،خیابان انقلاب،بن بست اسدی،ساختمان پور یوسفی،دفتر وکالت علیرضا نجفی

شماره تماس تلگرام و واتساپ: ۰۹۱۲۰۵۹۱۶۴۱

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

تخصص دعاوی ملکی وحقوقی : ۱- اثبات مالکیت ، خلع ید ، تخلیه ، اجرت المثل ایام تصرف ، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار ،اخذ صورتمجلس تفکیکی ، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی ، مطالبه سهم الارث ،تخلیه املاک تجاری ومسکونی ، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی وتعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .و.کالتایرانیان خارج ازکشور و…
۲- مطالبه اسنادتجاری چک ، سفته و رسیدعادی کتبی ،اثبات صلح سرقفلی ، مطالبه اجاره معوقه ، اعلام بطلان معامله وبطلان فروشنامه ، رجوع ازهبه ، بطلان صلح نامه عادی ، ابطال وکالت نامه ، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله وقراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی ،ابطال رای داور وموسسات داوری ، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی واثبات مالکیت وابطال سند ، اصلاح سند ،رفع تصرف ،ممانعت ازحق ومزاحمت ملکی ( دعاوی ثلاثه ) .و…
۳-قبول پرونده ها ودعاوی کیفری : جرایم قتل ، کلاهبرداری ، فروش مال غیر ، انتقال مال غیر ،انتقال منافع مال غیر ( اجاره مال غیر ) ،خیانت درامانت اموال واسناد تجاری ، جعل واستفاده ازسند مجعول عادی ورسمی ، اختلاس ،ارتشاء و رباخواری ، رابطه نامشروع ، مواد مخدر ، شرب خمر ( نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر ) ، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی ، اتهامات جرایم سیاسی وامنیتی ، تصرف عدوانی و …
جناب آقای محمدحسن فعال دارای سوابق ذیل نیز می باشد :
دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ازدانشگاه گیلان ، بازرس هیات مدیره دوره سوم مرکزوکلا قوه قضائیه استان گیلان ، عضو کمیسون های بازرسی ، معاضدت ووکالت تسخیری ، فرهنگی ادوارمختلف مرکزوکلا استان گیلان ومشاورحقوقی شرکتها وگروه صنعتی پارس خزر ، …

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی خانواده
 • دیوانعالی کشور
 • دیوان عدالت ادرای
 • جرایم پزشکی
 • جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

مهین حبیبی نیا

خانم مهین حبیبی نیا ،وکیل پایه یک کانون وکلای گیلان با بیش از یک دهه سابقه وکالت دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و با آگاهی و تجربه گسترده ای که در طول دوران حرفه ای خود در زمینه وکالت کسب نموده توانسته به عنوان یک وکیل حقوقی ،ملکی،کیفری،خانواده برتر و همچنین مسئولیت پذیر نسبت به موکلین خود شناخته شود .
ایشان با دارا بودن فن بیان قوی و تجربه بالای حقوقی ،پشتکار فراوان و آشنایی جامع و به روز با قوانین حقوقی توانسته است در حوزه وکالت به عنوان یک وکیل حرفه ای و مجرب و توانمند در گیلان شناخته شود.
از همه مهمتر با علاقه ای که به کار خود دارد توانسته با وکالت حرفه ای و کسب نتیجه مطلوب رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست اورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکیل گیلان به حساب بیایند. ایشان پرونده های مهم و پیچیده ای را با موفقیت در سابقه وکالت خود جای داده اند .

برخی از تخصص خانم مهین حبیبی نیا:

تخصص دعاوی ملکی و حقوقی: اثبات مالکیت، خلع ید، تخلیه، اجرت المثل ایام تصرف، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار، اخذ صورتمجلس تفکیکی، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی، مطالبه سهم الارث، تخلیه املاک تجاری ومسکونی، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی و تعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .وکالت ایرانیان خارج از کشور و …
مطالبه اسناد تجاری: چک، سفته و رسیدعادی کتبی، اثبات صلح سرقفلی، مطالبه اجاره معوقه، اعلام بطلان معامله و بطلان فروشنامه، رجوع ازهبه، بطلان صلح نامه عادی، ابطال وکالت نامه، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله و قراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی، ابطال رای داور و موسسات داوری، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی و اثبات مالکیت و ابطال سند، اصلاح سند، رفع تصرف، ممانعت ازحق و مزاحمت ملکی (دعاوی ثلاثه) و …
قبول پرونده ها و دعاوی کیفری: جرایم قتل، جرایم پزشکی، جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری، کلاهبرداری، فروش مال غیر، انتقال مال غیر، انتقال منافع مال غیر (اجاره مال غیر)، خیانت در امانت اموال و اسناد تجاری، جعل و استفاده از سند مجعول عادی و رسمی، اختلاس، ارتشاء و رباخواری، رابطه نامشروع، مواد مخدر، شرب خمر (نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر )، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی، اتهامات جرایم سیاسی و امنیتی، تصرف عدوانی و …
قبول پرونده در دعاوی خانواده: طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت، تحریر ترکه، مهر و موم ترکه، تقسیم ترکه و …

آدرس: تالش، خیابان طالقانی، سه راه تختی، جنب مبل فروشی مهری، رو به رو فروشگاه ایرانیان

شماره تماس: 09113828016

مدینه باقرنیا

مدینه باقرنیا

مدینه باقرنیا وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در گیلان می باشند. در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری فعالیت دارند و با بیش از 20 سال سابقه وکالت می توان ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکیل گیلان معرفی کرد. امکان مراجعه غیر حضوری و تلفنی هم برای مراجعه کنندگان ایشان فراهم است.

 تخصص و مهارت:

 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: گیلان، رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

صادق نیک بخش شرفشاده

صادق نیک بخش شرفشاده

صادق نیک بخش شرفشاده یکی از وکلای پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در گیلان می باشند. ایشان 10 سال سابقه وکالت در رسیدگی به انواع دعاوی کیفری و حقوقی را دارند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه و متخصص معرفی می شوند. از دیگر سوابق آقای نیک بخش شرفشاده می توان به غعالیت به عنوان مشاور حقوقی طرح ساحلی جفرود، وکیل شرکت صنایع غذایی تی تی گل، وکیل شرکت رنگین کمان و مشاور حقوقی شرکت های ساختمانی اشاره کرد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی طرح ساحلی جفرود
 • وکیل شرکت صنایع غذایی تی تی گل
 • مشاور حقوقی موسسات بیمه

آدرس: گیلان، سنگر، روبروی دادگستری

نبی اسماعیلی

نبی اسماعیلی

نبی اسماعیلی وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در گیلان می باشند. ایشان بیش از 11 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و موفقیت در پرونده زیادی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند. مراجعه کنندگان ایشان هم می توانند به صورت حضوری به آدرس دفتر ایشان مراجعه نمایند و هم به صورت غیر حضوری با ایشان در ارتباط بوده و مشاوره دریافت نمایند.

تخصص و مهارت:

 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی شرکت چوب و کاغذ چوکاو

آدرس: گیلان، تالش، خیابان معین، ساختمان مهر 13، طبقه اول

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای یکی از وکلای پایه یک در استان گیلان می باشند. ایشان 7 سال سابقه وکالت در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند و با تجربه و مهارتی که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند، پرونده های حقوقی را در مدت زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب می رسانند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی بیمارستان بین المللی قائم رشت
 • مشاور حقوقی شهرداری منطقه یک رشت
 • مشاور حقوقی شرکت سیال سامانه، بهبود سامانه کیفیت
 • مشاور حقوقی چند شرکت پیمانکاری

آدرس: گیلان، شفت، روبروی مسجد جامع، پاساژ دیوباد

بهزاد طلاعتی

بهزاد طلاعتی

بهزاد طلاعتی وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در گیلان می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و … را دارند و به عنوان یکی از وکلای با تجربه و با تبحر بالا معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: گیلان، رشت، خیابان لاکی، مجتمع کاسپین، طبقه 5، واحد16

تعهدات بهترین وکیل گیلان در برابر موکل

در هر نوع قرارداد وکالتی، طرفین در مقابل یکدیگر تعهداتی دارند که برخی از این تعهدات به قرار ذیل است:

 • وکیل موظف است که در ازای هر سند و مدرکی که از موکل دریافت می کند، به او رسید بدهد.
 • هر گونه خسارتی که به دلیل کوتاهی و یا اشتباه وکیل به موکل وارد شود را باید پرداخت کند.
 • وکیل باید در تمامی مراحل پیگیری و رسیدگی به پرونده، مصلحت و منفعت موکل خود را در اولویت قرار دهد.
 • وکیل موظف است که در کلیه جلسات دادگاه، در کنار موکل خود حضور داشته باشد. اگر موکل شرایط حضور در دادگاه را نداشته باشد، به نمایندگی از او در دادگاه حضور یابد و تمام جزئیات پرونده را به اطلاع موکل خود برساند.
تعهدات بهترین وکیل گیلان در برابر موکل

تعهدات موکل در مقابل وکیل

موکل نیز در مقابل وکیل تعهداتی دارد که موظف به رعایت آن می باشد. برخی از مهم ترین این تعهدات به قرار ذیل است:

 • پرداخت تمامی هزینه های دادگستری از قبیل هزینه دادخواست، دستمزد کارشناسی، باطل نمودن تمبر و غیره بر عهده موکل می باشد.
 • موکل بعد از پرداخت حق الوکاله و انجام اقدامات اولیه توسط وکیل، حق فسخ قرارداد را ندارد.
 • موکل موظف است که کلیه اسناد و مدارکی که برای جریان پرونده الزامی است را در اختیار وکیل قرار دهد.
 • وکیل موظف است که امور مربوط به مراجع قضایی را پیگیری کند ولی پیگیری امور اداری خارج از دادگستری، وظیفه موکل است.

بهترین زمان برای مراجعه به وکیل

همه ما هنگامی که دچار مشکلات حقوقی می شویم، به دنبال راه حل برای مشکل هستیم و به وکیل مراجعه می کنیم. اما بهتر است بدانیم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است که در هنگام انجام کارهای مختلف در صورت نیاز به وکیل مراجعه کنیم تا امورات مربوطه را به درستی انجام دهیم و به این شکل از بروز مشکلات در آینده جلوگیری نماییم.

اما به هر حال با وجود رعایت نکات مختلف، ممکن است مشکلات حقوقی هم ایجاد شود. در این شرایط بهترین کار این است که از همان ابتدای شکل گیری دعوا، به وکیل مراجعه نماییم تا در صورت امکان، مشکل پیش آمده با مشاوره و گفت و گو حل شود. اگر وکیل از ابتدا در جریان پرونده قرار داشته باشد بیشتر بر پرونده مسلط است و می توان به نتیجه مطلوب، امیدوارتر بود.

اما در هر مرحله ای می توان اقدام به مراجعه به وکیل نمود، در واقع ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. از هر جایی بتوانید مشکل را به صورت قانونی و با کمک فرد متخصص حل نمایید، به خود کمک کرده اید.

 کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که بهترین وکیل گیلان را به شما عزیزان معرفی کنیم. همچنین سعی کردیم که مطالب مهمی را درباره چگونگی انتخاب وکیل و زمان مناسب برای مراجعه به او را به شما توضیح دهیم. سایت وکیل چی پاسخگوی انواع سوالات حقوقی شما عزیزان است. در صورت داشتن هر گونه سوال حقوقی، کامنت بگذارید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

وکالت تام الاختیار چگونه باطل می شود؟

اگر وکالت تام الاختیار به صورت بلاعزل نباشد؛ قرارداد وکالت به دو صورت عزل وکیل توسط موکل و یا استعفای وکیل فسخ و باطل می شود.

برای انجام دستور تخلیه یا تخلیه فوری چقدر زمان لازم است؟

انجام و اجرای دستور تخلیه به طور متوسط چیزی بین 20 روز تا 3 ماه طول می‌کشد.البته بسته به مورد ممکن است کمی طولانی‌تر شود.

آیا محکومیت به جرم جعل سوءسابقه خواهد داشت؟

محکومیت به جرم جعل در صورتی که نسبت به اسناد عادی و توسط افراد عادی غیر از کارمند دولت صورت بگیرد سوءسابقه نخواهد داشت و در باقی موارد مرتکب دارای سابقه کیفری خواهد بود.

5/5 - (5 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا