کسب و کار

پر درآمد ترین شغل های امارات ✅【سال1403】⭐

هدف از این مقاله، معرفی پر درآمدترین شغل های امارات به شما عزیران است، پس تا انتها با ما همراه باشید. کشور امارات یکی از کشورهای مهاجر پذیر با جمعیت بالا است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت و زندگی در این کشور دارند. سطح کیفی زندگی در امارات بسیار بالا است به طوری که حتی از استاندارهای تعیین شده هم بالاتر می باشد. البته هزینه های زندگی در این کشور هم بالا است و به طبع آن افراد ساکن در امارات باید درآمد بالایی داشته باشند تا بتوانند از پس این هزینه برآیند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به امارت را دارید بهتر است با شغل های پر طرفدار این کشور آشنا شوید. 

پزشکی از پر درآمدترین شغل های امارات 

در سال های اخیر مهاجرت به کشور امارات افزایش چشم گیری داشته است. یکی از راه های مهاجرت هم، مهاجرت کاری است، اما باید به دنبال یک شغل پر درآمد بود تا بتوان هزینه های زندگی در این کشور لوکس را پرداخت کرد. رشته های پزشکی در همه دنیا جزو شغل های پر درآمد محسوب می شوند. کشور امارات هم از این قاعده مستثنی نیست و درآمد پزشکان در این کشور بسیار بالا است.  

با توجه به سیستم بهداشت و درمان پیشرفته ای که در کشور امارات وجود دارد، این که فعالان حوزه سلامت در این کشور از درآمد بالایی برخوردار باشند، جای تعجب نخواهد داشت. در واقع می توان گفت در کشوری که حتی کارگران آن هم درآمد بالایی دارند، طبیعی است که افراد تحصیل کرده خصوصا در حوزه سلامت دارای دست مزد و درآمد قابل قبولی باشند. 

قابل ذکر است که تمام شاخه های پزشکی اعم از پزشک عمومی، متخصص و جراح دارای شرایط مالی خوبی در کشور امارات هستند. می توان گفت رفاه مالی و درآمد خوب برای افراد فعال در حوزه بهداشت مانند پرستاران و سایر افرادی که جزو کادر درمان محسوب می شوند فراهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار و مهاجرت کاری به امارات می توانید مقاله مهاجرت برای کار به امارات را در سایت وکیل چی مطالعه بفرمایید

پزشکی از پر درآمدترین شغل های امارات

  شغل های مالی از دیگر شغل های پر درآمد امارات 

مهاجرانی که قصد دارند به امارات بروند، باید شغل ها و مهارت های مورد نیاز این کشور را بشناسند. زیرا با داشتن یک مهارت که در این کشور ضروری و مورد نیاز است راحت تر می توان اقامت این کشور را به دست آورد. از طرف دیگر می توان درآمد بالایی کسب کرد و در این کشور مرفه زندگی نمود. 

با توجه به ایجاد شغل های جدید و افزایش جمعیت، سطح زندگی خوب و هزینه های بالای این کشور، تراکنش های مالی بسیاری اتفاق می افتد. به همین دلیل شغل های مالی از جمله حسابداری در امارات بسیار مورد نیاز بوده و به همین دلیل هم می توان درآمد زیادی را از طریق این شغل ها به دست آورد. مدیریت مالی در چنین کشورهای حرف اول را می زنند زیرا همین برنامه ریزی ها و دانش مالی است که سبب رونق اقتصادی و پایداری آن خواهد شد. در واقع می توان گفت سیاست های این دولت ها برای پیشرفت به کارگیری نیروهای متخصص در حوزه های مالی و حسابداری است.

بزرگ ترین شرکت های مالی امارات در مرکز تجاری بزرگ دبی قرار دارند. در این مجموعه ها کارشناسان مالی به شرکت های مختلف در زمینه های مالی، سیاست های مالی، برنامه ریزی و بسیاری از موارد دیگر مشاوره می دهند تا مسیر درست را طی کنند. کشوری که در چند سال اخیر تا حد زیادی از نظر اقتصادی پیشرفت نموده و جزو کشورهای پر رونق اقتصادی است، به حسابداران حرفه ای هم نیاز مبرم دارد و طبیعی است که چنین شغل هایی جزو پر درآمد ترین شغل های این کشور باشند. 

وکالت از پر درآمدترین شغل های امارات 

در کشوری که دارای جمعیت 8 میلیون نفری با مساحت کم می باشد مشکلات قانونی بسیار زیادی رخ می دهد. مهاجرپذیری این کشور و وجود افراد مختلف از تمام کشورهای دنیا با فرهنگ های مختلف هم زمینه ساز مشکلات بیشتری خواهد شد که نیاز به مراجعه به وکیل را ایجاد می کند. ناگفته نماند امارات به عنوان یک کشور چند فرهنگی، به خوبی توانسته است مشکلات ناشی از تفاوت فرهنگ را حل نموده و به حداقل برساند.

از طرف دیگر باز هم به دلیل مهاجر پذیر بودن این کشور، نیاز به وکیل دو چندان خواهد شد. زیرا این مهاجران برای انجام امور مختلف مانند سرمایه گذاری، خرید ملک و بسیاری از موارد قانونی دیگر به مراجعه و مشاوره با وکلای خبره نیازمندند. تمدید اقامت و تبدیل اقامت به تابعیت هم از مواردی است که باید توسط وکیل انجام شده و در کشور امارات بسیار به چشم می خورد. 

در سایه مهاجرت، موارد دیگری مانند فرستادن دعوت نامه برای خانواده، دریافت اقامت برای فرزندان و موارد دیگر هم سبب می شود مهاجران به وکلای مختلف مراجعه نمایند. مجموعه این مسائل سبب می شود نیاز به افراد متخصص در زمینه وکالت در کشور امارات روز به روز بیشتر شود. طبیعی است شغلی که بیشتر مورد نیاز باشد و خدمات تخصصی ارائه نمایند، درآمد چشم گیری هم داشته باشد. پس اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید می توانید از طریق تحصیل در رشته های مربوط به وکالت اقدام نمایید. 

وکالت از پر درآمد ترین شغل های امارات

استاد دانشگاه در امارات 

امارات از کشورهایی است که دارای سیستم آموزشی پیشرفته و مطابق با استانداردهای جهانی است. دانشگاه های معتبر بسیاری در این کشور وجود دارند که مدارک آن ها دارای اعتبار جهانی هستند. همین موضوعات سبب شده است که رتبه علمی این کشور در سطح جهانی مطرح باشد. به همین دلیل جایگاه شغلی اساتید دانشگاه در این کشور بالا بوده و دارای اهمیت می باشد. 

البته باید گفت که به دلیل سطح علمی بالا، افرادی که به دنبال کسب این موقعیت شغلی هستند باید دارای تحصیلات عالی، تجربه و تخصص کافی باشند. حتی برای بسیاری از افراد تدریس کردن در موسسات آموزش عالی این کشور هم با ارزش خواهد بود. به همین دلیل استاد دانشگاه و تدریس در دانشگاه های مختلف امارات از جمله دانشگاه دبی، دانشگاه ابوظبی و دانشگاه کانادایی دبی جزو پر درآمد ترین شغل های امارات است. 

در این کشور به نقش اساتید دانشگاه در تربیت افراد متخصص و همچنین شخصیت سازی نسل آینده توجه ویژه ای می شود. به همین دلیل هم هست بسیاری از افراد تحصیل کرده در سراسر دنیا علاقه مند به مهاجرت به این کشور توسعه یافته و تدریس در دانشگاه های معتبر آن هستند. افراد با انتخاب این شغل می توانند درآمد خود را تضمین نمایند. چنین شغل هایی جای پیشرفت داشته و افراد می توانند از تدریس در سطوح پایین تر فعالیت خود را آغاز نموده تا به مرحله تدریس در دانشگاه برسند.

مهندسی داده 

با پیشرفت جوامع بشری هر روزه شغل های جدیدی ایجاد شده که سبب گسترش صنایع دیگر و کسب درآمدهای بالا می شوند. یکی از این مشاغل که مورد نیاز کشور امارات و شهر دبی نیز می باشد، مهندسی داده است. این افراد با تجزیه و تحلیل داده های مختلف می توانند نتایج مفیدی را در خصوص موضوع مورد نظر به دست آورند. مهندسی داده در ارتباط با تمام مشاغل قابل استفاده است و می تواند منجر به نتایج کاربردی و پیشرفت شغل گردد.  

افرادی که نسبت به تجزیه و تحلیل داده ها علاقه مندی و تخصص کافی دارند می توانند موقعیت های شغلی خوبی را در کشور امارات داشته باشند. شرکت های اوراکل، سیستم داده، سیگما و تعداد زیادی شرکت دیگر در این زمینه در امارات فعالیت حرفه ای دارند. در واقع می توان گفت درآمد بالای مهندسین داده در کشور امارات تضمینی بوده و این شغل جزو پردرآمدترین شغل های امارات محسوب می شود. 

متخصصان مهندسی داده می توانند نسبت به پیشرفت و آینده شغلی خود کاملا مطمئن باشند. این افراد حتی می توانند فعالیت خود را به صورت آنلاین انجام داده و از این طریق مسیر زندگی خود را تغییر دهند. با پیشرفت تکنولوژی نیاز به چنین شغل هایی هر روز افزایش پیدا کرده و افراد مختلف می توانند بهترین درآمدها را کسب نمایند. 

مهندسی داده

مدیر فناوری اطلاعات 

فناوری اطلاعات از جمله تخصص هایی است که بسیار گسترده بوده و شامل صنایع مختلف می شود. مدیریت فناوری اطلاعات در همه دنیا به عنوان شغل پر درآمد محسوب می شود. کشور امارات هم که همیشه در حال پیشرفت می باشد با توجه به افزایش جمعیت روز افزون خود از غافله فناوری اطلاعات عقب نمانده است.  

مدیران فناوری اطلاعات در طراحی، توسعه، پیشرفت، پشتیبانی و ارائه راه کارهای جدید فعالیت می کنند و در تمام دنیا به چنین متخصصانی نیاز است. به همین دلیل هم میزان حقوق فعالان این عرصه چشم گیر خواهد بود و این شغل از شغل های پر درآمد در تمام دنیا محسوب می شود.  

مدیریت فناوری اطلاعات شغلی است که در تمام سازمان ها و ارگان ها مورد نیاز بوده و هر روز هم مسیری تازه در این شغل ایجاد می شود. افراد فعال در این حوزه می توانند آینده و امنیت شغلی تضمین شده ای داشته باشند. به همین دلیل این شغل طرفداران زیادی هم دارد. در شهر دبی امکانات ویژه ای برای مدیران فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است. در نتیجه افرادی که در این رشته اطلاعات و مهارت کافی دارند می توانند با استفاده از این تخصص خود به امارات مهاجرت نموده و موقعیت شغلی و درآمد خود را تضمین نمایند. 

مدیر اجرایی 

مدیر اجرایی هر مجموعه جزو بالاترین سمت های هر شرکت می باشد که بدون وی امورات مجموعه به شکل درست و اصولی انجام نخواهد شد. این شخص نقش موثری در تامین اهداف مجموعه و همچنین پیشرفت آن ایفا می کند.  

حال می توان در نظر گرفت که کشور امارات با وضعیت بازرگانی و اقتصادی پیشرفته، دارای چه موقعیت های مناسبی برای افردی است که دارای توان اجرایی و ایده های مناسب برای پیگیری و به نتیجه رساندن آن ها هستند. این افراد مسئولیت تمامی امور پروژه ها و افراد مشغول به کار در آن ها را دارند. 

تمامی شرکت ها برای پیشرفت خود به دنبال داشتن بهترین مدیر اجرایی می باشند. می توان تصور نمود که چنین افرادی چه درآمدهای فوق العاده ای را می توانند کسب نمایند. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید می توانید در پی کسب مدارک و تجارب لازم برای انجام امور مدیریت اجرایی باشید تا بتوانید در این کشور یک شغل پر درآمد داشته باشید. البته لازم است بدانیم شغل های این چنینی با درآمد بالا دارای مسئولیت های سنگین نیز می باشند و افراد باید دارای توانایی های بالایی باشند تا بتوانند از عهده این مسئولیت برآیند.

مدیر اجرایی

مدیر ارشد بازاریابی 

امروزه پیشرفت و شناخته شدن نام های تجاری وابستگی زیادی به بازاریابی و مدیریت آن دارد. این حرفه در سرتاسر دنیا شناخته شده و رو به توسعه است، به طوری که گستردگی زیادی دارد. وظیفه مدیر بازاریابی این است که استراتژی های سازمان و یا نام تجاری را گسترش داده و سبب حفظ و بهبود آن ها گردد.  

سازمان ها، نهاد و شرکت های تجاری بین المللی بسیاری در امارات وجود دارند که برای توسعه فعالیت خود به دیده شدن نیازمند هستند. انجام این امر مهم توسط مدیران بازاریابی که مجهز به جدیدترین روش ها برای کسب شهرت می باشند، انجام می شود. به همین دلیل هم هست که بازاریابی پر درآمدترین شغل در امارات شناخته شده است. افرادی که در این زمینه تخصص دارند می توانند امیدوار باشند که در امارات به کسب درآمد بالا دست یابند. 

کلام آخر 

در این مقاله سعی کردیم پر درآمد ترین شغل های امارات را به شما عزیزان معرفی نماییم. شناخت این شغل ها برای افرادی که قصد مهاجرت دارند بسیار با اهمیت است. زیرا هم می توانند برای یک مهاجرت موفق سعی به کسب چنین مهارت هایی داشته باشند و هم آینده شغلی و درآمد خوب خود را در این کشور تضمین نمایند. هر شغلی که رو به پیشرفت بوده و نیاز به آن در هر نقطه از دنیا زیاد باشد، می تواند درآمد قابل توجهی را به دنبال داشته باشد. امیدواریم اطلاعات جمع آوری شده در این مقاله برای شما خوانندگان گرامی مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید. 

5/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا