کسب و کار

10 تا از بهترین وکیل مشارکت در ساخت ⭐【سال1403】⚖️

امروزه افراد تمایل دارند که خانه های جدید و مدرن را جایگزین خانه های قدیمی خود کنند. برای همین امر به سراغ سازندگان ساختمان می روند تا با انجام مشارکت این هدف را محقق نمایند. قوانین و مقررات مختلفی در خصوص مشارکت میان سازنده و مالک ساختمان وجود دارد. با افزایش این روند، احتمال ایجاد اختلاف و مشکلات مختلف میان سازنده و مالک را افزایش می دهد. برخی از این اختلافات ممکن است منجر به دعوای حقوقی گردد. بهتر است برای حل این مشکلات از یک وکیل با تجربه در زمینه ساخت و ساز کمک گرفت. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مشارکت در ساخت در تهران را به شما معرفی می نماییم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مشارکت در ساخت کیست؟

مشارکت در ساخت یعنی این که مالک یک ساختمان قدیمی با یک سازنده و پیمانکار به صورت مشارکتی یک ساختمان را در محل ملک بسازند. سپس ساختمان را به نسبت توافق شده بین طرفین تقسیم می نمایند. اما گاهی در این مسیر میان مالک و سازنده اختلافاتی پیش می آید یا یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نمی کند. در چنین شرایطی برای حل مشکل به محاکم قضایی مراجعه می شود.

هر یک از طرفین در هنگام بروز چنین دعاوی حقوقی بهتر است به بهترین وکیل مشارکت در ساخت مراجعه نموده و پیگیری پرونده را به وی بسپارند. بهترین وکیل تهران باید علاوه بر داشتن پروانه وکالت پایه یک دارای سابقه و تجربه در خصوص دعاوی مربوط به مشارکت در ساخت باشد. لازم است وکیل به کلیه قوانین مشارکت و همچنین قوانین شهرداری و ساخت و ساز هم مسلط باشد. این وکیل باید سخنوری، قدرت بیان و استدلال بالایی داشته باشد. با استفاده از این توانایی ها وکیل قادر خواهد بود با جلسات مشاوره مشکل طرفین را حل و فصل نماید و از طرح دعوا جلوگیری نماید. زیرا بسیاری از این مشکلات با بررسی حقوقی و ارائه توضیحات کامل قابل حل خواهد بود.

بهترین وکیل مشارکت در ساخت کیست؟

وظایف بهترین وکیل مشارکت در ساخت

فرد مالک و یا پیمانکار می توانند قبل از شروع مشارکت به یک وکیل مشارکت مراجعه نمایند. در چنین شرایطی وظیفه بهترین وکیل ایران است که کلیه نکات لازم را در خصوص مشارکت در اختیار طرفین مشارکت قرار دهد. یک وکیل خوب باید یک قرارداد کامل  و همه جانبه را برای مشارکت در ساخت تنظیم نماید تا از مشکلات آتی جلوگیری شود.

ممکن است یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکند و یا در موعد مقرر به وظایف خود عمل ننماید. در چنین شرایطی طرف مقابل طرح دعوا کرده و خواهان حق خود می باشد. در صورتی که به هر دلیلی بین مالک و پیمانکار مشکل حقوقی ایجاد شود وکیل آن ها موظف است که در محاکم قضایی از آن ها دفاع نماید. تهیه و تدوین دادخواست ها، شکوائیه ها و دفاعیات و همچنین ارائه آن ها به دادگاه از وظایف وکیل مشارکت است.

10 تا از بهترین وکیل مشارکت در ساخت را بشناسید!

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی در تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، استاد دانشگاه و دارای دکترای تخصصی حقوق خصوصی می باشند. آقای دکتر روح اله کریمی یکی از بهترین وکیل مشارکت در ساخت در تهران می باشند.

سوابق شغلی:

قريب دو دهه وکالت تخصصي انواع دعاوی حقوقي و كيفري در کلیه مراجع قضایی بدوی و تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری

وكيل و مشاور حقوقی شرکت های تجاری و صنعتي بزرگ كشور از سال ١٣٨٦ تا كنون

كسب آرای متعدد در انواع پرونده های حقوقی و كيفری به نفع موكل

تدریس دروس تخصصی حقوق در دانشگاه های استان تهران

مدرس كارگاه های آموزشي فنون دفاع در دادگاه و تكنيك های تنظيم دادخواست و شكواييه

نويسنده كتاب فنون سخنوری و دفاع در محاكم قضايی

برخی خدمات قابل ارائه در دفتر وکالت ایشان:

 • وکیل متخصص در پرونده های مشاركت در ساخت،پيش فروش ساختمان،اختلاف بين شركا،اختلاف بين مالك و سازنده،اختلاف بين خريداران با مالك و سازنده،اختلاف با شهرداري
 • وکیل متخصص در پرونده های ملکی،ثبتي،اراضي، زمين، ساختمان، آپارتمان
 • وكيل متخصص در پرونده هاي سرقفلی، حق کسب و پیشه وتجارت
 • وكيل متخصص در پرونده هاي تنظيم سند،ابطال سند، خلع يد،تحويل ملك،تخليه ملك تجاري و مسكوني،اجرت المثل و خسارات
 • وكيل متخصص در پرونده هاي ارث،تقسيم تركه و اختلاف بين وراث
 • وكالت پرونده هاي اختلاف با منابع طبيعي،جنگلها و مراتع، تغيير كاربري اراضي، اوقاف و ساير دعاوي مشاركت و ملكي
 • وكالت پرونده هاي فروش مال غير،جعل و كلاهبرداري،تصرف عدواني و ساير جرايم ملكي

در دفتر وکالت ایشان، تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی نیز با هماهنگی و همکاری مستقیم دکتر روح اله کریمی، موکلین را در نیل به مقصود و احقاق حق یاری می کنند.


جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره آقای دکتر روح اله کریمی می توانید با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید.

آدرس: دفتر وکالت: تهران، میدان ونک، بین چهارراه آفریقا و گاندی شمالی، پلاک 59، طبقه 4، واحد 17

شماره تماس:

 09909390217

09123300507

زیبا معانی

زیبا معانی

از بهترین وکیل در مشارکت در ساخت می توان خانم زیبا معانی را نام برد. ایشان فارغ التحصیل رشته حقوق و وکیل پایه یک دادگستری هستند. خانم معانی 18 سال است که در زمینه وکالت فعالیت دارند. تخصص ایشان وکالت در محاکم کیفری دو و یک و امور حقوقی از جمله مشارکت در ساخت و همچنین  انجام داوری های مختلف است. ایشان با تخصص و دانش خود پرونده های بسیاری را در داداگاه های مختلف با موفقیت به سرانجام رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری
 • تنظیم انواع اوراق قضایی و قراردادها

آدرس: تهران، ستارخان، ابتدای باقرخان، پلاک 127، طبقه 2، واحد 5

امیر اسدی

امیر اسدی

آقای اسدی وکیل پایه یک دادگستری دارای پروانه وکالت به شماره 31475 می باشند. ایشان در حال حاضر در شهر تهران مشغول فعالیت هستند. وکالت کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و ثبتی توسط وکیل اسدی پذیرفته می شود. ایشان همچنین در خصوص دعاوی مربوط به مشارکت در ساخت تخصص دارند. آقای امیر اسدی همواره در تلاش هستند تا با تکیه بر دانش و اطلاعات خود بهترین دفاعیه را از موکل خود ارائه دهند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قراردادها
 • اخذ پرونده های مختلف
 • تنظیم کلیه اوراق قضایی

آدرس: تهران، بهارستان، گلستان، فلکه دوم، رو به روی دادسرا، ساختمان وکلا، طبقه 3، واحد 13

فرشته نوری

فرشته نوری

خانم نوری از بهترین وکیل در خصوص مشارکت در ساخت می باشند. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند. خانم فرشته نوری همچنین عضو کانون وکلای مرکز نیز می باشند. همکاری با موسسه حقوقی طلوع نور در سابقه کاری ایشان دیده می شود. این وکیل با تجربه حدود 15 سال است که در شغل وکالت فعالیت کرده و وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری را می پذیرند. تخصص ایشان دعاوی کلاهبرداری، ربا، سرقت، مشاعات، املاک و شهرداری است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری
 • تنظیم انواع قراردادها، لوایح و دادخواست ها

آدرس: تهران، سه راه قیطریه، اول منظریه جنوبی، پلاک 13

ننا فرد

ننا فرد

ایشان از وکلای پایه یک دادگستری تهران هستند که دارای سابقه دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره 12451 می باشند. مدرک تحصیلی خانم فرد کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است. ایشان همچنین دارای گواهی اصول قراردادنویسی هستند. خانم ننا فرد در حوزه وکالت سابقه 15 ساله دارند. وکالت دعاوی الزام به تنظیم سند، خلع ید، تخلیه، مطالبه وجه، مشارکت در ساخت، مهریه و نفقه توسط ایشان انجام می شود.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم قرارداد
 • تنظیم لوایح و دادخواست
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: تهران، سهروردی، عشقیار، کوچه 12، پلاک 82

انواع قرارداد مشارکت در ساخت

برای انجام مشارکت در ساخت حتما باید قرارداد حقوقی و مطابق قانون منعقد گردد. قراردادهایی که در این نوع مباحث تنظیم می گردد به صورت مشارکت عادی، مشارکت سهمی، مشارکت تعویضی و یا تکمیلی است. در این قسمت به توضیح این قراردادها می پردازیم.

مشارکت عادی: رایج ترین نوع مشارکت در ساخت و ساز مشارکت عادی است. در این روش سهم هر یک از طرفین قرارداد با توجه به میزان آورده آن ها خواهد بود. به طوری که هر فرد به اندازه سرمایه خود مالک درصدی از کل سهام می شود. درصد هریک از طرفین با توجه به قیمت مصالح و ارزش ملک متفاوت است. مثلا اگر قیمت ملک بیش تر باشد درصدی که مالک زمین می برد بیش تر خواهد بود.

مشارکت سهامی: در این نوع مشارکت، سازنده ابتدا بخشی از ملک را از مالکان خریداری می نماید. سپس با بقیه مالکان که ملک خود را نفروخته اند به شکل مشارکتی و سهمی برای ساخت  و ساز توافق می کند.

مشارکت تعویضی: اگر مالک و یا سازنده تمام و یا بخشی از ملک خود که غیر از ملک مشارکتی است را با بخشی از ملک مشارکتی تعویض کند، مشارکت تعویضی رخ داده است. در این شرایط برای بقیه مراحل قرارداد مشارکت تعویضی منعقد می گردد.

مشارکت تکمیلی: ممکن است بنا به دلیل مختلف مانند کم کاری پیمانکار و یا کمبود بودجه، امکان اتمام ساخت و ساز توسط پیمانکار اولیه وجود نداشته باشد. در این شرایط بقیه کار به پیمانکار دیگر واگذار شده و مشارکت تکمیلی صورت می گیرد.

انواع قرارداد مشارکت در ساخت

تعهدات پیمانکار نسبت به سازنده

زمانی که یک قرارداد بین دو نفر منعقد می گردد تعهداتی را برای هر یک از آن ها به دنبال دارد. پیمانکار هم نسبت به مالک تعهداتی دارد که موظف به انجام آن ها است. پیمانکار موظف است ساختمان را همان گونه که در قرارداد قید شده است و به به کار گیری همان مصالح مشخص شده تحویل نماید.

زمان تحویل پروژه باید در قرارداد قید شود و پیمانکار هم باید در موعد مقرر ساخت و ساز را به پایان برساند. برای پیشگیری از هر گونه بدقولی در قرارداد باید ضمانتی برای اجرای تعهدات ثبت شده و پیمانکار باید آن ضمانت را ارائه دهد. در صورتی که وی نتواند به تعهدات خود عمل نماید مالک می تواند از طریق ضمانت خسارات خود را جبران نماید.

 پرداخت حقوق و بیمه کارکنان پروژه بر عهده پیمانکار است و او باید پرداختی ها را به موقع انجام دهد. همچنین فراهم نمودن شرایط ایمنی در کار هم از وظایف سازنده است و مالک هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد. البته کلیه این موارد به توافق طرفین بستگی دارد اما روال کلی کار به این صورت است.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مشارکت در ساخت را به شما معرفی نمودیم. مالک یا مالکین برای ساخت و ساز با سازندگان به توافق رسیده و قراردادی را مبنی بر مشارکت تنظیم می نمایند. با توجه به توافقات و میزان آورده، هر فرد سهمی از پروژه را خواهد داشت. در صورت بروز مشکلاتی در این زمینه باید به وکیل متخصص در حوزه مشارکت مراجعه نمود. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا