وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را به شما معرفی کنیم. پرونده های کیفری اصولا از استرس و حساسیت بالایی برخودارند و بهره بردن از یک وکیل ماهر می تواند در این مسیر قوت قلب خوبی برای فرد باشد. پرونده های کیفری اصولا با مال، جان، شرف و حیثیت افراد در ارتباط است و باید وکیل بتواند با قدرت از موکل خود در برابر اتهامات دفاع کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد این موضوع و آشنایی با وکلا در ادامه همراه ما باشید.

روش کاربهترین وکیل کیفری در رشت

وکیل کیفری از جمله وکلایی است که به بهترین شکل از موکل خود می تواند دفاع کند. عملکرد وکیل کیفری با حوزه های دیگر وکالتی متفاوت است. در این زمینه، وکلا به طور ویژه با حقوق اشخاص سر و کار دارند. به وکیل کیفری، وکیل مدافع که به معنی محافظ و دفاع کننده می باشد نیز می گویند.

از جمله جرایمی که وکیل‌ مدافع از آن به عنوان بهترین وکیل کیفری در رشت دفاع می کند، مسائلی مربوط به کلاه برداری، خیانت در امانت، قتل، قاچاق، جرایم اقتصادی، ربا و مواد مخدر می باشد؛ بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند تمامی این مسائل را برای مردم عزیز شهر تهران حل کند.

وکیل کیفری باید از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد تا موکل او بتواند به خیالی آسوده روند پرونده را به او بسپارد. برخی از مهم ترین این ویژگی ها به قرار ذیل است:

 • وکیل کیفری باید دارای تحصیلات تخصصی در حوزه امور جزایی و کیفری باشد.
 • بهترین وکیل کیفری باید از مهارت و تجربه لازم در زمینه رسیدگی و دفاع از موکل خود در حوزه پرونده های کیفری برخوردار باشد.
 • وکیل کیفری با کلیه قوانین مربوط به این دعاوی از قبیل آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی آشنا بوده و بر این قوانین تسلط کاملی دارد.
 • با توجه به خشن بودن موضوعات پرونده های کیفری و مشکلاتی که ممکن است در مسیر روند پرونده وجود داشته باشد از این رو بهترین وکیل کیفری باید از ظرفیت روحی بالایی برخوردار باشد.
 • وکلای کیفری با محیط دادگاه های رسیدگی کننده به این دعاوی کاملا آشنایی دارند.
روش کاربهترین وکیل کیفری در رشت

انواع دعاوی کیفری

در دعاوی کیفری جرمی رخ می دهد و طبق یک شکواییه، بحث آن در مراجع قضایی مطرح می گردد. موضوع مورد بحث در چنین دعاوی ای ممکن است آبرو، مال و یا جان افراد باشد. به طور کلی دعاوی کیفری را می توان بر اساس نوع آسیب به دو دسته طبقه بندی کرد که عبارتند از:

جرایم علیه اموال افراد: در این نوع دعاوی جرم صورت گرفته علیه اموال فرد شاکی می باشد.در این صورت فرد با تنظیم شکایت نامه به کمک بهترین وکیل کیفری در رشت از مرجع محترم قضایی تقاضای بررسی و رسیدگی بهم موضوع را می کند. در این موارد مثل سرقت، کلاهبرداری و یا اختلاس علاوه بر جبران خسارت مالی شاکی، جرم فرد مشتکی عنه جنبه عمومی نیز دارد.

جرایم علیه خود فرد: در این مورد که از جمله جرایم حساس هستند، موضوع بحث وجود یک شخص است. ممکن است در این میان به وجود یک شخص، اعضا و جوارح او و یا آبرو و حرمتش تعرض شود که در نهایت اوج گیری اختلاف و دعوا باعث کشیده شدن موضوع به دادگاه های کیفری می گردد. قتل، ضرب و جرح و دعوا، توهین و سقط جنین از جمله این موارد هستند.

وظایف وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری در رشت، وظیفه دارد دعوی موکل خود را برای درخواست تمامی مطالبات او به صورت شکوائیه تهیه کند. وکلا باید در ابتدا با علم کافی و تسلط به قوانین ذکر شده پرونده مورد نظر را مطالعه نمایند و در صورت قابل دفاع بودن، با اخذ پرونده از آن دفاع کنند. در صورتی که جرم در چارچوب قانون باشد، وکیل می تواند تخفیفی برای مجازات تعیین شده از قاضی درخواست نماید. همان طور که در مقاله بهترین وکیل کیفری در ساری گفته شد، بهترین وکیل گیلان می تواند با جمع آوری مستندات و مشاهدات و ادله، در روند بازجویی و دادرسی نیز موثر باشد و در خصوص پرونده هایی مثل قتل، سرقت، کلاه برداری، زورگیری و… از موکل خود دفاع کند.

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

تخصص دعاوی ملکی وحقوقی : ۱- اثبات مالکیت ، خلع ید ، تخلیه ، اجرت المثل ایام تصرف ، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار ،اخذ صورتمجلس تفکیکی ، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی ، مطالبه سهم الارث ،تخلیه املاک تجاری ومسکونی ، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی وتعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .و.کالتایرانیان خارج ازکشور و…
۲- مطالبه اسنادتجاری چک ، سفته و رسیدعادی کتبی ،اثبات صلح سرقفلی ، مطالبه اجاره معوقه ، اعلام بطلان معامله وبطلان فروشنامه ، رجوع ازهبه ، بطلان صلح نامه عادی ، ابطال وکالت نامه ، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله وقراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی ،ابطال رای داور وموسسات داوری ، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی واثبات مالکیت وابطال سند ، اصلاح سند ،رفع تصرف ،ممانعت ازحق ومزاحمت ملکی ( دعاوی ثلاثه ) .و…
۳-قبول پرونده ها ودعاوی کیفری : جرایم قتل ، کلاهبرداری ، فروش مال غیر ، انتقال مال غیر ،انتقال منافع مال غیر ( اجاره مال غیر ) ،خیانت درامانت اموال واسناد تجاری ، جعل واستفاده ازسند مجعول عادی ورسمی ، اختلاس ،ارتشاء و رباخواری ، رابطه نامشروع ، مواد مخدر ، شرب خمر ( نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر ) ، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی ، اتهامات جرایم سیاسی وامنیتی ، تصرف عدوانی و …
جناب آقای محمدحسن فعال دارای سوابق ذیل نیز می باشد :
18 سال سابقه وکالت ، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ازدانشگاه گیلان ، بازرس هیات مدیره دوره سوم مرکزوکلا قوه قضائیه استان گیلان ، عضو کمیسون های بازرسی ، معاضدت ووکالت تسخیری ، فرهنگی ادوارمختلف مرکزوکلا استان گیلان ومشاورحقوقی شرکتها وگروه صنعتی پارس خزر ، …

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی خانواده
 • دیوانعالی کشور
 • دیوان عدالت ادرای
 • جرایم پزشکی
 • جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

وکیل فرزانه سیاسی فر

وکیل فرزانه سیاسی فر

خانم فرزانه سیاسی فر یکی از حقوقدانان و وکلای موفق در شهر رشت می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند. ایشان دارای چندین سال سابقه درخشان وکالت در زمینه دعاوی خانواده(طلاق، طلاق توافقی، درخواست طلاق از سوی زن، استرداد جهیزیه و…) دعاوی کیفری، دعاوی حقوقی، دعاوی ثبتی و شرکتی می‌باشند.

وکیل فرزانه سیاسی فر با توانایی خود در سخن وری، و حوزه ی وکالت و دعاوی  توانسته پرونده‌های بسیاری را به پایان عالی و موفق برساند. ایشان دارای 35 سال تجربه کاری در حوزه ی وکالت هستند و به طور کلی در همه ی حوزه های وکالت در حال فعالیت هستند.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در حوزه ی خانواده
 • حوزه ی حقوقی
 • حوزه ی کیفری
 • و حوزه های طلاق ، مهریه و غیره

آدرس: رشت، بلوار گیلان، روبروی خیابان 171، بلوک b، طبقه دوم، واحد 8

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن وکیل پایه یک دادگستری در رشت با 10 سال سابقه کاری بسیار درخشان در زمینه های مختلف وکالتی مانند طلاق، کیفری، ملکی، خانوادگی و ثبتی می باشد. ایشان در بانک صادرات به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی فعالیت حقوقی انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • تسلط کامل به زبان عربی در انجام مذاکرات
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست در رشت به عنوان بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شده است. ایشان دارای بیانی بسیار رسا و نفوذ کلامی می باشد و همین مسئله سبب می شود تا دفاعیات خوبی از موکلینش داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزاد بخت وکیل پایه یک دادگستری در استان زیبا گیلان در شهر بزرگ رشت است که سوابق بسیار درخشان و عالی وکالتی در حوزه های مختلف وکالت از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و غیره دارد و مشغول به انجام دادن فعالیت خود در این شهر می باشد. جناب آقای سید جلال آزادبخت سابقه موفقیت در پرونده های متعدد را دارد.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده در رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد و تخصص بسیار ویژه ای در دعاوی های متعدد وکالتی از جمله طلاق، کیفری، مالی، ملکی، خانوادگی و غیره دارد. ایشان به علت ارائه دادن بهترین روش ها و مشاوره های کاملا حرفه ای و تخصصی به مراجعه کنندگان بسیار کمک کرده است و موجب جلب اعتماد و اطمینان در آن ها شده است؛ وی نیز بهترین وکیل کیفری در رشت است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند در استان سرسبز گیلان در شهر زیبا رشت وکیل پایه یک دادگستری است و ایشان در دعاوی های مختلف وکالتی مانند خانواده، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ وی با تلاش و کوشش فراوان خود توانسته است تا با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای تختی، کوچه بنفشه، واحد هشتم

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ رشت است و هم اکنون در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی فعالیت تخصصی دارد. جناب آقای پنجه ای در زمینه های متعدد وکالت از جمله خانوادگی، کیفری، ملکی، مالی، ثبتی و غیره ماهر است؛ ایشان مشاوره های حضوری و غیرحضوری در رابطه با انواع دعاوی ها را انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه کار وکالت
 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • مشاورحقوقی

آدرس: استان گیلان، شهر شفت، خیابان ولیعصر، رخ شهید زگللاب

حسن احمدی

حسن احمدی

حسن احمدی در شهر زیبا رشت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در حال فعالیت حقوقی است؛ ایشان با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت معرفی شده است و کارنامه وکالتی درخشان و پرونده های موفق بسیار زیادی را برعهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، خیابان حاجی آباد، ساختمان گاندی، طبقه سوم

مدینه باقرنیا

فاطمه خورسند

مدینه باقرنیا به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به انجام فعالیت تخصصی در دعاوی مختلف کیفری، ملکی، ثبت اسناد، خانوادگی و غیره می باشد. وی به علت داشتن سوابق بسیار زیاد وکالتی، اعتماد و اطمینان مردم را جلب کرده است و ده ها پرونده وکالتی را با موفقیت به پایان رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • 19 سال سابقه کاری و تخصص در امور وکالت
 • مشاورحقوقی

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

مزایای بهره بردن از بهترین وکیل کیفری در رشت

پرونده های کیفری برعکس پرونده های حقوقی که نیازی به حضور موکل در جلسات دادگاه ندارند، لازم است که حتما خود متهم همراه با وکیل در دادگاه برای پاسخ گویی به قاضی حضور داشته باشد. وکیل کیفری با بررسی شکایت صورت گرفته و اتهامی که به موکلش وارد شده است می‌تواند برای درخواست تجدید نظر در رای دادگاه و مجازات تعیین شده اقدام کند.

بهترین وکیل کیفری در رشت باید تمامی مشاهدات و ادله را به صورت مکتوب و در قالب لایحه، اظهارنامه و شکواییه مطرح نماید. دعاوی کیفری تنها یک بار می توانند در دادگاه مطرح شوند. اگر اشتباهی صورت گیرد، باعث ضایع شدن حقوق فرد می شود و همچنین خسارت دادگاه نیز به متهم متحمل می گردد. استفاده از وکیل کیفری می تواند این احتمال را کاهش دهد و همچنین مدت زمان نتیجه گیری را کوتاه کند.

مزایای بهره بردن از بهترین وکیل کیفری در رشت

تفاوت دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی

اولین موردی که به عنوان تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی در نظر گرفته می‌شود، میزان هزینه دادرسی است. مبلغی که به حساب قوه قضاییه برای به جریان انداختن شکایت باید واریز شود، برای دعاوی کیفری از حقوقی کمی بیش تر است.

اگر در دعاوی کیفری به ابلاغیه و احضاریه که از طریق قانون به فرد متهم فرستاده شده است توجهی نشود، به ناچار دادسرای عمومی حکم جلب او را صادر می کند و به اجبار به دادسرا برده می شود. اما در دعاوی حقوقی بحث متفاوت است و بعد از ارسال ابلاغیه در صورت عدم حضور فرد در دادگاه ممکن است رای به نفع خواهان صادر شود.

در اختلافات حقوقی اگر فرد خواهان دعوا رضایت دهد، پرونده تمام می‌ شود و بدون هیچ موردی به پایان می رسد. اما در دعاوی کیفری حتی اگر شاکی نیز رضایت دهد، جنبه عمومی جرم برای فرد مجرم در جریان است و باید آن را تحمل کند.

شکایتی که برای اولین بار برای دعاوی کیفری انجام می شود بعد از کامل شدن تحقیقات در دادسرا و کلانتری، در دادگاه های عمومی مطرح می شود. اما برای دعاوی حقوقی بررسی آن به دادگاه های حقوقی و یا حتی به شورای حل اختلاف واگذار می گردد.

در دعاوی کیفری به فرد شکایت کننده شاکی گفته می شود و کسی که از او شکایت شده است به اسم مشتکی عنه و یا متهم نامیده می شود. اما در دعاوی حقوقی به فرد شکایت کننده خواهان و کسی که از او شکایت شده است خوانده گفته می شود. به بهترین وکیل کیفری در رشت نیز در دعاوی کیفری، وکیل مدافع می گویند.

چه زمانی باید از وکیل کیفری کمک گرفت؟

غالبا افراد در صورت مواجه شدن با یک مشکل حقوقی به سراغ وکیل می روند. گاهی مشکلات حقوقی تبدیل به کیفری می شود و جرمی را به فرد وارد می نماید. جرم های کیفری نسبت به مسائل حقوقی حساس تر می باشند و رهایی از آن سخت تر از پرونده های حقوقی است. پرونده های کیفری علاوه بر درگیری با مشکلات مالی و هزینه بر بودن، ممکن است با آبرو و جان افراد نیز درگیر باشد و متهم را درگیر زندان کند.

در این مواقع اقدامات فردی، به دلیل پیچیدگی ها مناسب نمی باشد و لازم است از بهترین وکیل کیفری در ایران کمک گرفته شود. مشاوره با یک وکیل خوب می تواند استرس و فشارها را دور کند و در اوج ناامیدی باعث امید شود. وکلای کیفری می توانند هم به دفاع از متهم و هم شاکی بپردازند. آن ها با تسلطی که به موضوع و روند دادگاه دارند، پرونده را در مسیر درستی قرار می دهند تا واقعیت ها مشخص شده و عدالت تحقق یابد.

چه زمانی باید از وکیل کیفری کمک گرفت؟

کلام آخر

پرونده های کیفری به مراتب نسبت به حقوقی سخت تر می باشند. از طرفی پیدا کردن یک وکیل مناسب که هم قابل اعتماد باشد و هم در کار خود نیز تخصص داشته باشد، نیازمند تحقیق می باشد. در این مقاله، ما برای کسانی که در شهر رشت با مشکلات کیفری در جایگاه شاکی یا متهم درگیر هستند 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را معرفی کردیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. لطفا برای دریافت مشاوره و پاسخ سوالات خود با شماره وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

از نظر قانونی توهین به چه اعمالی اطلاق می شود؟

هر زمانی که هتک حرمت نسبت به فردی صورت گیرد، حتی اگر این هتک حرمت فعل مجرمانه نباشد، توهین اتفاق افتاده است.

تعریف افترا چیست؟

افترا به معنای آن است که یک فرد، ویژگی و یا عملی را به فرد دیگری نسبت دهد که حقیقت ندارد و توهین آمیز باشد.

حق الوکاله وکیل کیفری چقدر است؟

با توجه به موضوع پرونده این مقدار متفاوت است و بستگی به سختی پرونده دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا