وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را به شما معرفی کنیم. پرونده های کیفری اصولا از استرس و حساسیت بالایی برخودارند و بهره بردن از یک وکیل ماهر می تواند در این مسیر قوت قلب خوبی برای فرد باشد. پرونده های کیفری اصولا با مال، جان، شرف و حیثیت افراد در ارتباط است و باید وکیل بتواند با قدرت از موکل خود در برابر اتهامات دفاع کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد این موضوع و آشنایی با وکلا در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

بهترین وکیل کیفری در رشت از جمله وکلایی است که به بهترین شکل از موکل خود می تواند دفاع کند. عملکرد وکیل کیفری با حوزه های دیگر وکالتی متفاوت است. در این زمینه، وکلا به طور ویژه با حقوق اشخاص سر و کار دارند. به وکیل کیفری، وکیل مدافع که به معنی محافظ و دفاع کننده می باشد نیز می گویند.

مطابق با اصل 35 قانون جمهوری اسلامی در تمامی دادگاه ها خوانده و خواهان، هر دو حق انتخاب وکیل دارند و حتی اگر نتوانند حق الوکاله وکیل را بپردازند و از انتخاب وکیل مورد نظر عاجز باشند، دادگاه می تواند برای آن ها وکیل تعیین نماید. دادگاه های کیفری به این صورت است که در ابتدا قرار مجرمیت صادر می‌شود و سپس طبق کیفر خواست، نوع مجازات در دادگاه تعیین می گردد و به طرفین اعلام می شود و در صورت تایید آن و عدم تغییر، حکم اجرا می شود.

از جمله جرایمی که وکیل‌ مدافع از آن به عنوان بهترین وکیل کیفری در رشت دفاع می کند، مسائلی مربوط به کلاه برداری، خیانت در امانت، قتل، قاچاق، جرایم اقتصادی، ربا و مواد مخدر می باشد؛ بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند تمامی این مسائل را برای مردم عزیز شهر تهران حل کند.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

انواع دعاوی کیفری

در دعاوی کیفری جرمی رخ می دهد و طبق یک شکواییه، بحث آن در مراجع قضایی مطرح می گردد. موضوع مورد بحث در چنین دعاوی ای ممکن است آبرو، مال و یا جان افراد باشد. به طور کلی دعاوی کیفری را می توان بر اساس نوع آسیب به دو دسته طبقه بندی کرد که عبارتند از:

جرایم علیه اموال افراد: در این نوع دعاوی جرم صورت گرفته علیه اموال فرد شاکی می باشد.در این صورت فرد با تنظیم شکایت نامه به کمک بهترین وکیل کیفری در رشت از مرجع محترم قضایی تقاضای بررسی و رسیدگی بهم موضوع را می کند. در این موارد مثل سرقت، کلاهبرداری و یا اختلاس علاوه بر جبران خسارت مالی شاکی، جرم فرد مشتکی عنه جنبه عمومی نیز دارد.

جرایم علیه خود فرد: در این مورد که از جمله جرایم حساس هستند، موضوع بحث وجود یک شخص است. ممکن است در این میان به وجود یک شخص، اعضا و جوارح او و یا آبرو و حرمتش تعرض شود که در نهایت اوج گیری اختلاف و دعوا باعث کشیده شدن موضوع به دادگاه های کیفری می گردد. قتل، ضرب و جرح و دعوا، توهین و سقط جنین از جمله این موارد هستند.

وظایف بهترین وکیل کیفری در رشت چیست؟

بهترین وکیل کیفری در رشت، وظیفه دارد دعوی موکل خود را برای درخواست تمامی مطالبات او به صورت شکوائیه تهیه کند. وکلا باید در ابتدا با علم کافی و تسلط به قوانین ذکر شده پرونده مورد نظر را مطالعه نمایند و در صورت قابل دفاع بودن، با اخذ پرونده از آن دفاع کنند. در صورتی که جرم در چارچوب قانون باشد، بهترین وکیل کیفری در رشت می تواند تخفیفی برای مجازات تعیین شده از قاضی درخواست نماید. همان طور که در مقاله بهترین وکیل کیفری در ساری گفته شد، بهترین وکیل گیلان می تواند با جمع آوری مستندات و مشاهدات و ادله، در روند بازجویی و دادرسی نیز موثر باشد و در خصوص پرونده هایی مثل قتل، سرقت، کلاه برداری، زورگیری و… از موکل خود دفاع کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

خصوصیات بهترین وکیل کیفری در رشت

وکیل کیفری باید از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد تا موکل او بتواند به خیالی آسوده روند پرونده را به او بسپارد. برخی از مهم ترین این ویژگی ها به قرار ذیل است:

 • وکیل کیفری باید دارای تحصیلات تخصصی در حوزه امور جزایی و کیفری باشد.
 • بهترین وکیل کیفری در رشت باید از مهارت و تجربه لازم در زمینه رسیدگی و دفاع از موکل خود در حوزه پرونده های کیفری برخوردار باشد.
 • وکیل کیفری با کلیه قوانین مربوط به این دعاوی از قبیل آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی آشنا بوده و بر این قوانین تسلط کاملی دارد.
 • با توجه به خشن بودن موضوعات پرونده های کیفری و مشکلاتی که ممکن است در مسیر روند پرونده وجود داشته باشد از این رو بهترین وکیل کیفری باید از ظرفیت روحی بالایی برخوردار باشد.
 • وکلای کیفری با محیط دادگاه های رسیدگی کننده به این دعاوی کاملا آشنایی دارند.

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند. برخی از سوابق بازرس هیات مدیره و عضو کمیسیون های فرهنگی و معاضدت وکالت تسخیری مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان و مشاور حقوقی  شرکت های گروه صنعتی پارس خزر میباشد.

قبول پرونده های قتل، مواد مخدر، ملکی (زمین و آپارتمان مسکونی و مغازه) و قاچاق کالا و تعزیرات و دعاوی سهم الارث، تقسیم ماترک، فروش اموال مشاعی، تخلیه و خلع ید، اجرت المثل، دعاوی دادگاه نظامی، دیوانعالی کشور و دیوان عدالت اداری.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

وکیل فرزانه سیاسی فر

خانم فرزانه سیاسی فر یکی از حقوقدانان و وکلای موفق در شهر رشت میباشد.ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند. ایشان دارای چندین سال سابقه درخشان وکالت در زمینه دعاوی خانواده(طلاق، طلاق توافقی، درخواست طلاق از سوی زن، استرداد جهیزیه،…)، دعاوی کیفری، دعاوی حقوقی، دعاوی ثبتی و شرکتی می‌باشند.

وکیل فرزانه سیاسی فر با توانایی خود در سخن وری، و حوزه ی وکالت و دعاوی  توانسته پرونده‌های بسیاری را به پایان عالی و موفق برساند.ایشان دارای 35 سال تجربه ی کاری در حوزه ی وکالت هستند و به طور کلی در همه ی حوزه های وکالت در حال فعالیت هستند.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در حوزه ی خانواده
 • حوزه ی حقوقی
 • حوزه ی کیفری
 • و حوزه های طلاق ، مهریه و غیره میباشد

آدرس:

رشت ، بلوار گیلان ، روبروی خیابان ۱۷۱ ، بلوک b2 ، طبقه دوم ، واحد 8

شماره تماس:

09111354570

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن

سعادت احمدی منامن وکیل پایه یک دادگستری در استان زیبا گیلان در شهر بزرگ رشت است و دارای 10 سال سابقه کاری بسیار درخشان در زمینه های مختلف وکالتی مانند طلاق، کیفری، ملکی، خانوادگی و ثبتی می باشد. ایشان در بانک صادرات به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی فعالیت حقوقی انجام می دهد و با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • تسلط کامل به زبان عربی در انجام مذاکرات
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09143526834

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست در شهر زیبا رشت وکیل پایه یک دادگستری است که با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شده است. ایشان دارای بیانی بسیار رسا و نفوذ کلامی بسیار خوب می باشد و همین مسئله سبب می شود تا دفاعیات خوبی از موکلینش داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزاد بخت وکیل پایه یک دادگستری در استان زیبا گیلان در شهر بزرگ رشت است که سوابق بسیار درخشان و عالی وکالتی در حوزه های مختلف وکالت از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و غیره دارد و مشغول به انجام دادن فعالیت خود در این شهر می باشد. جناب آقای سید جلال آزادبخت سابقه موفقیت در پرونده های متعدد را دارد و به عنوان بهترین وکیل کیفری در رشت معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113365126

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده در شهر بزرگ و زیبا رشت وکیل پایه یک دادگستری می باشد و تخصص بسیار ویژه ای در دعاوی های متعدد وکالتی از جمله طلاق، کیفری، مالی، ملکی، خانوادگی و غیره دارد. ایشان به علت ارائه دادن بهترین روش ها و مشاوره های کاملا حرفه ای و تخصصی به مراجعه کنندگان بسیار کمک کرده است و موجب جلب اعتماد و اطمینان در آن ها شده است؛ وی بهترین وکیل کیفری در رشت است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند

فاطمه خورسند در استان سرسبز گیلان در شهر زیبا رشت وکیل پایه یک دادگستری است و ایشان در دعاوی های مختلف وکالتی مانند خانواده، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ وی با تلاش و کوشش فراوان خود توانسته است تا با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112359751

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای تختی، کوچه بنفشه، واحد هشتم

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای

صادق پنجه ای وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ رشت است و هم اکنون در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی فعالیت تخصصی دارد. جناب آقای پنجه ای در زمینه های متعدد وکالت از جمله خانوادگی، کیفری، ملکی، مالی، ثبتی و غیره ماهر است؛ ایشان مشاوره های حضوری و غیرحضوری در رابطه با انواع دعاوی ها را انجام می دهد. وی با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه کار وکالت
 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111361300

آدرس: استان گیلان، شهر شفت، خیابان ولیعصر، رخ شهید زگللاب

حسن احمدی

حسن احمدی

حسن احمدی در شهر زیبا رشت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در حال فعالیت حقوقی است؛ ایشان با لقب بهترین وکیل کیفری در رشت معرفی شده است و کارنامه وکالتی درخشان و پرونده های موفق بسیار زیادی را برعهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111374577

آدرس: رشت، خیابان حاجی آباد، ساختمان گاندی، طبقه سوم

مدینه باقرنیا

فاطمه خورسند

مدینه باقرنیا وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان در شهر زیبا رشت است و هم اکنون در این شهر مشغول به انجام فعالیت تخصصی در دعاوی های مختلف کیفری، ملکی، ثبت اسناد، خانوادگی و غیره می باشد. وی به عنوان بهترین وکیل کیفری در رشت بین مردم شناخته شده است و به علت داشتن سوابق بسیار زیاد وکالتی، اعتماد و اطمینان مردم را جلب کرده است. سرکار خانم باقرنیا ده ها پرونده وکالتی را با موفقیت به پایان رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • 19 سال سابقه کاری و تخصص در امور وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112355524

آدرس: رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به سه راه دیلمان

مزایای بهره بردن از بهترین وکیل کیفری در رشت

پرونده های کیفری برعکس پرونده های حقوقی که نیازی به حضور موکل در جلسات دادگاه ندارند، لازم است که حتما خود متهم همراه با وکیل در دادگاه برای پاسخ گویی به قاضی حضور داشته باشد. بهترین وکیل کیفری در رشت با بررسی شکایت صورت گرفته و اتهامی که به موکلش وارد شده است می‌تواند برای درخواست تجدید نظر در رای دادگاه و مجازات تعیین شده اقدام کند.

بهترین وکیل کیفری در رشت باید تمامی مشاهدات و ادله را به صورت مکتوب و در قالب لایحه، اظهارنامه و شکواییه مطرح نماید. دعاوی کیفری تنها یک بار می توانند در دادگاه مطرح شوند. اگر اشتباهی صورت گیرد، باعث ضایع شدن حقوق فرد می شود و همچنین خسارت دادگاه نیز به متهم متحمل می گردد. استفاده از بهترین وکیل کیفری در رشت می تواند این احتمال را کاهش دهد و همچنین مدت زمان نتیجه گیری را کوتاه کند.

مزایای بهره بردن از بهترین وکیل کیفری در رشت

تفاوت دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی

تفاوت هایی برای دعاوی کیفری و حقوقی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

اولین موردی که به عنوان تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی در نظر گرفته می‌شود، میزان هزینه دادرسی است. مبلغی که به حساب قوه قضاییه برای به جریان انداختن شکایت باید واریز شود، برای دعاوی کیفری از حقوقی کمی بیش تر است.

اگر در دعاوی کیفری به ابلاغیه و احضاریه که از طریق قانون به فرد متهم فرستاده شده است توجهی نشود، به ناچار دادسرای عمومی حکم جلب او را صادر می کند و به اجبار به دادسرا برده می شود. اما در دعاوی حقوقی بحث متفاوت است و بعد از ارسال ابلاغیه در صورت عدم حضور فرد در دادگاه ممکن است رای به نفع خواهان صادر شود.

در اختلافات حقوقی اگر فرد خواهان دعوا رضایت دهد، پرونده تمام می‌ شود و بدون هیچ موردی به پایان می رسد. اما در دعاوی کیفری حتی اگر شاکی نیز رضایت دهد، جنبه عمومی جرم برای فرد مجرم در جریان است و باید آن را تحمل کند.

شکایتی که برای اولین بار برای دعاوی کیفری انجام می شود بعد از کامل شدن تحقیقات در دادسرا و کلانتری، در دادگاه های عمومی مطرح می شود. اما برای دعاوی حقوقی بررسی آن به دادگاه های حقوقی و یا حتی به شورای حل اختلاف واگذار می گردد.

در دعاوی کیفری به فرد شکایت کننده شاکی گفته می شود و کسی که از او شکایت شده است به اسم مشتکی عنه و یا متهم نامیده می شود. اما در دعاوی حقوقی به فرد شکایت کننده خواهان و کسی که از او شکایت شده است خوانده گفته می شود. به بهترین وکیل کیفری در رشت نیز در دعاوی کیفری، وکیل مدافع می گویند.

چه زمانی باید از وکیل کیفری کمک گرفت؟

غالبا افراد در صورت مواجه شدن با یک مشکل حقوقی به سراغ وکیل می روند. گاهی مشکلات حقوقی تبدیل به کیفری می شود و جرمی را به فرد وارد می نماید. جرم های کیفری نسبت به مسائل حقوقی حساس تر می باشند و رهایی از آن سخت تر از پرونده های حقوقی است. پرونده های کیفری علاوه بر درگیری با مشکلات مالی و هزینه بر بودن، ممکن است با آبرو و جان افراد نیز درگیر باشد و متهم را درگیر زندان کند.

در این مواقع اقدامات فردی، به دلیل پیچیدگی ها مناسب نمی باشد و لازم است از بهترین وکیل کیفری در ایران کمک گرفته شود. مشاوره با یک وکیل خوب می تواند استرس و فشارها را دور کند و در اوج ناامیدی باعث امید شود. وکلای کیفری می توانند هم به دفاع از متهم و هم شاکی بپردازند. آن ها با تسلطی که به موضوع و روند دادگاه دارند، پرونده را در مسیر درستی قرار می دهند تا واقعیت ها مشخص شده و عدالت تحقق یابد.

چه زمانی باید از وکیل کیفری کمک گرفت؟

کلام آخر

پرونده های کیفری به مراتب نسبت به حقوقی سخت تر می باشند. پیدا کردن یک وکیل مناسب که هم قابل اعتماد باشد و هم در کار خود نیز تخصص داشته باشد، نیازمند تحقیق می باشد. در این مقاله، ما برای کسانی که در شهر رشت با مشکلات کیفری در جایگاه شاکی یا متهم درگیر هستند 10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را معرفی کردیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. لطفا برای دریافت مشاوره و پاسخ سوالات خود با شماره وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

از نظر قانونی توهین به چه اعمالی اطلاق می شود؟

هر زمانی که هتک حرمت نسبت به فردی صورت گیرد، حتی اگر این هتک حرمت فعل مجرمانه نباشد، توهین اتفاق افتاده است.

تعریف افترا چیست؟

افترا به معنای آن است که یک فرد، ویژگی و یا عملی را به فرد دیگری نسبت دهد که حقیقت ندارد و توهین آمیز باشد.

حق الوکاله وکیل کیفری چقدر است؟

با توجه به موضوع پرونده این مقدار متفاوت است و بستگی به سختی پرونده دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا