مجله حقوقیمهاجرت

مهاجرت به کانادا از آلمان✈️ + شرایط و مزایا ⭐【سال1403】⚖️

با وجود این که آلمان جزو کشورهای اقتصادی و پیشرفته جهان است اما به دلیل مالیات بالای این کشور و همچنین مسائل نژادی بسیاری از ساکنین این کشور به کانادا مهاجرت می کنند. ایرانیان زیادی هم که در آلمان زندگی می کرده اند به کانادا مهاجرت کرده اند. دلیل این مهاجرت کیفیت بالاتر زندگی در کانادا و سهولت دریافت اقامت دائم این کشور است. اگر در آلمان زندگی می کنید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله مهاجرت به کانادا از آلمان و تمام نکات مهم در این خصوص را بیان می کنیم.

مقایسه دو کشور آلمان و کانادا

آلمان و کانادا هر دو جزو بهترین کشورها برای مهاجرت هستند. آلمان دارای رتبه پنجم مهاجرت است اما کانادا در خصوص مهاجرپذیری رتبه اول جهان را دارد. اما باید گفت که استاندارد زندگی در هر دو کشور بالا و تقریبا هم سطح است.

آلمان قدرت اقتصادی بالایی دارد در صورتی که تنوع فرهنگی در این کشور کم است. اما کانادا یک کشور چند فرهنگی است که در آن افراد با ملیت های مختلف زندگی می کنند.

هم آلمان و هم کانادا دارای نظام سیاسی پایدار و همچنین امنیت بالا هستند. افرادی که به عنوان مهاجر در این دو کشور زندگی می کنند به ندرت ممکن است دچار مشکلات نا امنی شوند. در هر دو کشور امکان استفاده از بیمه رایگان برای اقشار مختلف وجود دارد. به طوری که بهداشت و درمان آلمان رتبه دهم جهان و در کانادا رتبه شانزدهم است.

اما هزینه کلی زندگی شامل هزینه مسکن، آب، برق و مالیات در آلمان بسیار بالاتر از کانادا است. در خصوص سهولت سفرهای بین المللی آلمان نسبت به کانادا برتری دارد.  کانادا یک کشور بزرگ با جمعیت کم است و به همین دلیل فاصله شهرها از یکدیگر بسیار زیاد است و همین امر سبب دشواری سفرهای داخلی می شود. اما در آلمان امکان سفرهای داخلی راحت هم بسیار زیاد است.

مقایسه دو کشور آلمان و کانادا

دلایل مهاجرت از آلمان به کانادا

با توجه به این که آلمان یک کشور خوب و با امکانات اروپایی است ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش بیاید که چرا شخصی از آلمان به کانادا مهاجرت می کند؟

نرخ بیکاری در کشور آلمان پایین تر از کانادا است و هزینه های زندگی در کانادا بیش تر از آلمان است. با این وجود حدود 10 درصد جمعیت کانادا یعنی تقریبا 3 میلیون نفر از ساکنین کانادا را افراد با نژاد آلمانی تشکیل می دهند. دلیل مهاجرت این افراد از آلمان به کانادا، داشتن سطح زندگی بالاتر و با کیفیت تر است.

میزان مالیات دریافتی کشور آلمان بسیار بالا است. از طرف دیگر نرخ مسکن در آلمان گران است و همچنین فرصت های شغلی و زندگی کمتری برای افراد غیر آلمانی در این کشور فراهم است. مردم آلمان به سختی می توانند فرهنگ سایر کشورها را بپذیرند و مشکلات نژادی زیادی در این کشور برای افراد خارجی ایجاد می شود. به همین دلیل افرادی که حتی اقامت دائم این کشور را دارند به کانادا مهاجرت می کنند. از طرف دیگر امکانات و شرایط زندگی با کیفیت و بالاتر از استاندارد کانادا، سبب ترغیب اشخاص مختلف برای زندگی در این کشور مهاجر پذیر است.

روش های مهاجرت به کانادا از آلمان

کشور کانادا با توجه به میزان زیاد افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، برنامه های مشخصی را برای پذیرش مهاجر دارد. اما در این خصوص تفاوتی بین ملیت ها قائل نمی شود. شرایط مهاجرت به کانادا برای یک فرد ایرانی یا یک فرد آلمانی یکسان است. روش های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا از آلمان وجود دارد که در این قسمت آن ها را عنوان می کنیم.

مهاجرت تحصیلی: ادامه تحصیل یکی از روش های مهاجرت از آلمان به کانادا است. کشور آلمان خود دارای دانشگاه های برتر و تحصیل رایگان است. اما تحصیل در کانادا رایگان نیست و حتی جزو کشورهای گران برای تحصیل است. اما داشتن 3 دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر جهان و کیفیت زندگی بالا باعث اخذ مهاجرت های تحصیلی بسیار حتی از کشور آلمان می شود.

مهاجرت از طریق تخصص شغلی: همان طور که گفته شد کانادا به دلیل جمعیت بالا و نیاز روز افزون به نیروی کار، امکان اقامت برای افراد دارای تخصص های شغلی را فراهم کرده است. افرادی که تخصص و استعداد در زمینه های مختلف را دارند می توانند از این نوع مهاجرت استفاده کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: برای مهاجرت از آلمان به کانادا می توان از انواع مختلف سرمایه گذاری ها استفاده نمود. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، بورس و استارتاپ منجر به دریافت اقامت کانادا برای آلمانی ها می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا مقاله دیگر ما در سایت وکیل چی را مطالعه کنید.

روش های مهاجرت به کانادا از آلمان

مزایای مهاجرت به کانادا از آلمان

آلمان جزو 5 کشور برتر اقتصادی دنیا است. این که شاهد مهاجرت افراد از آلمان به کانادا هستیم نشان دهنده ویژگی های بهتر و بیش تر در کانادا است. مزایای مهاجرت به کانادا به شرح زیر است:

-فرصت های شغای در کانادا بسیار زیاد است. افراد مختلف با هر استعداد و توانایی می توانند در این کشور کار مناسب خود را پیدا کنند. در سال های اخیر فرصت های شغلی متنوع و گسترده ای در کانادا ایجاد شده است.

-میزان درآمد در کانادا بالا است. درست است که هزینه های زندگی در کانادا زیاد است اما متناسب با آن درآمد افراد هم بیش تر است. برنامه ریزی و مدیریت در این کشور به گونه ای است که همه افراد در همه مشاغل می توانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

-آموزش در کشور کانادا در سطح بالایی قرار دارد. سیستم آموزش و پرورش کانادا با معیارهای جهانی کاملا منطبق است.

-کشور کانادا بر خلاف آلمان کشور چند فرهنگی است. برای آلمانی هایی که در کشور خود همواره با مشکلات نژادی رو به رو هستند این موضوع اهمیت زیادی دارد.

-طبیعت زیبا و مناظر طبیعی جزو جاذبه های کانادا محسوب می شوند. یکی از دلایل مهاجرت افراد مختلف از تمامی کشورها به کانادا وجود کوه ها، رودخانه ها و اقیانوس زیبای این کشور است.

-وجود قوانین مهاجرتی خوب در کانادا هم از دیگر مزیت های مهاجرت به این کشور است. امروزه کم تر کشوری وجود دارد که بتوان با روش های مختلف اقامت دائم آن را به دست آورد.

مزیت مراجعه به وکیل برای مهاجرت از آلمان به کانادا

هر کشوری برای پذیرش مهاجر قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند باید ابتدا در مورد تمام شرایط مهاجرت اطلاعات کسب کنند. به دلیل تخصصی بودن اطلاعات این حوزه نیاز است که به یک وکیل مجرب و با تجربه در زمینه مهاجرت مراجعه شود.

یک وکیل پرونده های مختلف مهاجرتی را مورد بررسی قرار داده است و از چند و چون مهاجرت با خبر است. به دلیل زمان بر و هزینه بر بودن روند مهاجرت در صورتی که اشتباهی رخ دهد، متقاضی متحمل خسارات زیادی می شود. اما حضور یک وکیل مهاجرت کمک می کند تا بهترین راه مهاجرت انتخاب شده و آرمون و خطایی وجود نداشته باشد. وکیل مهاجرت حتی می تواند اطلاعات مفیدی را در خصوص شیوه زندگی، فرهنگ و هزینه های زندگی در کانادا را در اختیار مهاجر قرار دهد. وکیل مهاجرت مزایا و معایب زندگی در آلمان و کانادا را به متقاضی توضیح می دهد تا او با توجه به تمامی شرایط  تصمیم نهایی خود را جهت مهاجرت اخذ نماید.

مزیت مراجعه به وکیل برای مهاجرت از آلمان به کانادا

هزینه مهاجرت از آلمان به کانادا

مهم ترین نکته ای که باید قبل از مهاجرت به کانادا از آلمان به آن توجه کرد هزینه این مهاجرت است. خود فرآیند مهاجرت دارای هزینه های متفاوتی است. بسته به این که متقاضی از چه روشی برای مهاجرت استفاده می کند هزینه های وی متغیر است. مثلا فردی که قصد دارد از طریق سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را اخد نماید هزینه بیش تری دارد. با توجه به نوع سرمایه گذاری مهاجر باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کند.

علاوه بر آن هزینه استخدام وکیل، مشاوره، تهیه بلیط و امور مربوط به سفارت هم وجود دارد. برای مهاجرت به کانادا یک سری هزینه های جانبی هم وجود دارد. هزینه آموزش زبان و مدرک آن و همچنین هزینه لازم برای ترجمه مدارک را هم باید در نظر گرفت.

اگر درخواست اقامت ریجکت شود، باید مراحل انجام شده دوباره تکرار شود و این موضوع خود مستلزم هزینه های دوباره است.

کلام آخر

در این مقاله مهاجرت به کانادا از آلمان را مورد بررسی قرار دادیم. آلمان یک کشور رده بالا با سطح کیفیت بالا است. اما شهروندان این کشور و همچنین مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند برای داشتن زندگی بهتر به کانادا مهاجرت می کنند. از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند می توان برای اقامت در این کشور اقدام نمود. اما باید توجه کرد که هزینه های زندگی در کانادا زیاد است. امیدواریم این مطالب برای افرادی که قصد مهاجرت دارند مفید واقع شده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.  

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا