نکات حقوقی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا ✈️ + روش ها ❤️【سال1403】⚖️

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به مهاجرت کاری، تحصیلی و ازدواج اشاره کرد که البته این موارد در صورت برخورداری از شرایطی خاص مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا امکان پذیر خواهد بود. روش دیگر برای اخذ اقامت در کانادا سرمایه گذاری است لذا اگر تحصیلات عالی ندارید و یا تصور می کنید به دلیل بالا رفتن سن دیگر امکان مهاجرت برای شما فراهم نخواهد بود، لازم است که بدانید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا که به روش های مختلفی نیز قابل انجام است می تواند بهترین گزینه انتخابی برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا امکان پذیر است؟

کشور کانادا یکی از محدود کشورهایی است که از امنیت اقتصادی مناسب و نرخ اشتغال بالایی برخوردار است از این رو به عنوان یک مبدا قابل توجه برای اغلب سرمایه گذاران در سراسر دنیا به خصوص ایران قلمداد می شود. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا موجب ایجاد کسب و کار جدید شده و از سوی دیگر ضمن تضمین امنیت سرمایه گذاری دارای سود قابل قبولی نیز می باشد.

دولت فدرال کانادا از طریق سرمایه گذاری و برنامه هایی که برای آن در نظر گرفته موجب جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی زیادی شده است و با اعطای اقامت به این افراد توانسته است در مناطق و شهرهای مختلف موجب گسترش توسعه و ایجاد اشتغال گردد.

در حالت کلی دریافت اقامت کشور کانادا به دو طریق موقت و دائم می باشد. در اقامت موقت که از طریق اجازه کار و یا پیبشنهاد شغلی ایجاد می شود و اقامت دائم نیز به این معنا است که فرد می تواند به صورت دائمی در این کشور زندگی کرده و از تمام حقوق و مزایای شهروندان کانادا برخوردار می باشد البته به افراد با اقامت دائم اجازه رای داده نمی شود و نمی تواند پاسپورت کانادا را نیز دریافت کند.

نوع اقامت دائم و یا موقت با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا به نوع و روش انتخابی سرمایه گذاری بستگی دارد که برای کسب اطلاع در این مورد بهتر است که با بهترین وکیل تهران که در حوزه امور مهاجرتی فعالیت دارد، مشاوره داشته باشید.

آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا امکان پذیر است؟

روش های مختلف برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

دولت کانادا روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری مهاجرین در این کشور تدارک دیده است، البته ذکر این نکته نیز لازم است ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود ندارد و استفاده از این نام صرفا به دلیل نوع و روش مهاجرت به کانادا به این طریق می باشد. در ادامه به روش های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می پردازیم:

 • سرمایه گذاری استانی: یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید سرمایه گذاری در استان های این کشور است. این مورد قابلیت اجرا در چندین استان کانادا را دارد که هر کدام دارای شرایط متفاوت و منحصر به خود هستند.

هر کدام از استان های کانادا هر ساله براساس نیازهای کاری خود برنامه هایی را برای سرمایه گذاری از طریق پذیرش مهاجر در این مراکز ارائه می دهند که می توان آن را نوعی پیشنهاد از سوی دولت کانادا قلمداد کرد.

کانادا با ارائه اقامت از روش سرمایه گذاری نه تنها نرخ بیکاری را در کشور خود به حداقل ممکن می رساند بلکه تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی آن نیز دارد. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم برای هر کدام از استان های این کشور می توانند اقدام کنند و در صورت پذیرش اقامت دائم آن را دریافت کرده و از مزایای تحصیل، بهداشت و درمان و غیره در این کشور بهره مند شوند. قابل ذکر است که اقامت دائم به خانواده او نیز تعلق خواهد گرفت.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ: یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت که طرفداران زیادی نیز دارد استارتاپ است. افرادی که ایده های نو با پتانسیل بالا دارند می توانند از این روش برای مهاجرت استفاده کنند. در حقیقت کشور کانادا با قبول این طرح ها و ایده های نو سعی در رشد اقتصاد خود داشته و از کسب و کارهای های نوپا و راه اندازی آن در کشور حمایت می کند. معمولا استارتاپ در حوزه تکنولوژی مطرح می شود البته سایر حوزه های دیگر را نیز شامل خواهد شد.

از مهم ترین شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ می توان به مواردی از قبیل دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان فرانسه، سرمایه اولیه برای اجرای ایده استارتاپ و داشتن توانایی و تمکن مالی برای زندگی، اثبات طرح و ایده کسب و کار مورد نظر و جلب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اشاره کرد.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت: شما دارای هر نوع حرفه ای باشید به شرطی که بتوانید کسب و کار خود را به صورت شرکتی در کانادا راه اندازی کنید می توانید برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا اقدام و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. اگر بتوانید در این کشور کسب و کار خود را در هر حوزه ای اعم از تعمیرکار خودرو و وسایل الکتریکی تا شرکت تولید محتوا و برنامه نویسی ثبت کنید و مدیریت آن را نیز عهده دار شوید به راحتی ویزای کانادا را دریافت خواهید کرد.

برای انجام این کار لازم است در مرحله اول به اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کار دهید و در صورتی که نوع حرفه شما مورد تایید قرار گیرد ویزا برای شما صادر خواهد شد البته لازم است که در پیگیری قانونی این مراحل حتما از وکیل امور مهاجرتی کمک بگیرید.

اگر متاهل هستید علاوه بر خود شما، همسرتان نیز می تواند درخواست ویزای کار دهد و فرزندان زیر 18 سالتان نیز همانند یک شهروند کانادایی به صورت رایگان تحصیل می کنند. البته ذکر این نکته لازم است شما تنها اجازه تاسیس یک واحد تجاری را دارید ولیکن همسرتان مجاز است که برای هر کارفرمایی کار کند.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق بیزینس: این روش تا حدودی مشابه روش قبلی است با این تفاوت که در این روش به جای ثبت شرکت بایستی یک واحد تجاری را خریداری کنید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا با خرید بیزینس یکی از متداول ترین روش های اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. متقاضیان این روش با خرید یک کسب و کار تجاری ویزای Work permit را به دست می آورند و پس از آن می توانند برای دریافت اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنند.
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی: این نوع ویزا توسط هنرمندان در رشته های مختلف هنری دریافت می شود و از این طریق به کانادا مهاجرت می کنند. اگر در یکی از رشته های هنری و ورزشی فعالیت دارید می توانید از طریق ویزای خود اشتغالی اقامت در کانادا را دریافت نمایید. این روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا دارای شرایطی به قرار ذیل است:

حداقل 2 سال سابقه فعالیت حرفه ای در رشته فرهنگی و هنری

علاقه مند به حضور در برنامه های ورزشی و فرهنگی در کانادا و داشتن مهارت بالا در این زمینه

کسب حداقل نمره 35 از 100 در سیستم امتیاز بندی این نوع سرمایه گذاری

داشتن تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی در کانادا به مدت 6 ماه

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی: دولت کانادا از افرادی که با کارآفرینی و ایجاد اشتغال موجب توسعه اقتصادی این کشور شوند استقبال کرده و به آن ها اقامت دائم ارائه می دهد. در این مورد کانادا کلیه حمایت های مادی و معنوی را تنها به شرط کارآفرینی در اختیار این افراد قرار می دهد. البته در این مورد دقت داشته باشید ضمن این که سرمایه شما باید متناسب با نوع کسب و کار و حتی استان مورد نظر باشد علاوه بر این باید در ظرف 24 ماه ثابت کنید که ایده و طرح شما در رشد اقتصادی کانادا تاثیر گذار بوده است در غیر این صورت طبق قوانین تعیین شده از سوی کانادا احتمال مصادره اموال شما نیز وجود دارد.

حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که مبلغ سرمایه گذاری در استان های مختلف این کشور با هم فرق دارد. به عنوان مثال طبق آخرین اخبار در استان منیتوبا حداقل میزان سرمایه گذاری برای مهاجرین به قصد دریافت اقامت 150 الی 250 هزار دلار تعیین شده است، که برای مرکز این استان که وینی پگ است مبلغ سرمایه گذاری 250 هزار دلار و برای خارج از وینی پگ و در ایالت منیتوبا حداقل مبلغ سرمایه گذاری 150 هزار دلار اعلام شده است.

در شهرهای کم جمعیت کانادا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری حداقل مبلغ 200 هزار دلار لازم است البته در برخی از استان ها علاوه بر سرمایه گذاری افراد مهاجر باید از شرایط ویژه دیگری نیز برخوردار باشند. از این رو بهتر است قبل از هر گونه اقدام در این مورد حتما با وکلای متخصص در حوزه مهاجرت مشاوره داشته باشید.

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

بعد از این که استان و محل مورد نظر خود برای سرمایه گذاری در کشور کانادا را انتخاب کردید اکنون باید طرح و ایده ای که برای این کار در نظر گرفته اید را نیز ارائه دهید. لازم است که بدانید سرمایه گذاری در هر کدام از استان های کاناداد به دو طریق امکان پذیر می باشد، یا باید متقاضی کسب و کار جدید را راه اندازی کند و یا این که از طریق یک کسب کار دارای سابقه اقامت خود را در کانادا اخذ نماید.

اگر در حوزه بیزنس و راه اندزی کسب و کار جدید علاقه و سابقه دارید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می تواند برای شما بهترین و مناسب ترین راه حل باشد و برای این کار باید ضمن طی نمودن مراحل قانونی یک بیزنس پلن و یا طرح تجاری را تهیه و آن را به استان مورد نظرتان در کانادا ارائه دهید و بعد از دریافت تایید اولیه برای دریافت ویزای سفر اکتشافی قدام کنید، ذکر این نکته لازم است که ویزای سفر اکتشافی همان ویزای سفر توریستی است که با دعوتنامه استان مورد نظر کانادا انجام خواهد گرفت.

مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

از مهم ترین مزیت های این روش از مهاجرت به کانادا می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • یکی از سریع ترین روش ها برای اخذ اقامت کانادا از طریق اجازه کار با سرمایه گذاری است.
 • برای افرادی که تمایل دارند به عنوان کارآفرین و مدیر، کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند می تواند یک سرمایه گذاری سود آور بوده و روشی بسیار مناسب و کارآمد به شمار می آید.
 • با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا و راه اندازی یک شغل بیزنسی هزینه ها سوخت نشده و حتی دارای سود قابل توجهی نیز می باشد.
 • در صورت اجرای طرح موردنظر و سرمایه گذاری در استان مربوطه، بعد از گذشت مدت زمان مشخصی متقاضی و اعضای خانواده او اقامت دائم را دریافت می کنند.
 • در روش سرمایه گذاری، دولت کانادا به آن ها وام های بانکی نیز اعطا می کند.

 کلام آخر

در این مقاله در مورد چگونگی و روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا صحبت کردیم. اگر شما نیز به دنبال راهی برای اخذ اقامت کانادا و افزایش سرمایه خود هستید توصیه می کنیم به بهترین وکیل امور مهاجرتی در تهران جهت کسب اطلاعات در این مورد مراجعه کنید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا