وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. زمانی که زن و شوهر به دلیل عدم سازش تصمیم به جدایی می گیرند و هر دوی آن ها برای طلاق موافقت دارند بایستی دادخواست خود را مبنی بر طلاق توافقی به دادگاه خانواده ارائه دهند و مراحل انجام آن را پیگیری کنند. با توجه به پیچیده بودن روند دادرسی طلاق توصیه می کنیم برای انجام این نوع طلاق و همچنین تسریع مراحل آن از بهترین وکیل طلاق توافقی کمک بگیرید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می شود که زوجین با وجود تمام مشکلات و عدم سازگاری که با هم دارند به این نتیجه می رسند که تنها راه حل مشکلات آنان جدایی است که البته با نام طلاق تفاهمی نیز شناخته می شود. در این نوع طلاق زوجین برای تمامی مسائل  و تعهدات نظیر مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و …. به توافق می رسند و آن را در دادخواست خود قید کرده و به دادگاه اعلام می کنند.

طلاق توافقی اگرچه با رضایت طرفین انجام می شود ولیکن مراحل آن ممکن است تا حدودی پیچیده بوده که برای جلوگیری از هرگونه ضایع شدن حق طرفین می توانند به بهترین وکیل مراجعه کنند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

با توجه به این که در طلاق توافقی زوج و زوجه هر دو برای طلاق موافق هستند اما به دو دلیل ذیل اقدام به اخذ بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران می کنند که البته دلایل ذکر شده از مهمترین وظایف وکیل طلاق توافقی محسوب می شود:

 • اغلب زوجین تمایل ندارند در جلسات دادرسی و جلسات مشاوره خانواده شرکت کنند که در این شرایط بهترین وکیل طلاق در تهران پیگیری روند پرونده را برعهده گرفته و به عنوان نماینده موکل خود در جلسات حضور می یابد.
 • بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران با توجه به آشنایی با قوانین طلاق و همچنین تجربه ای که در زمینه این دعاوی کسب نموده موجب تسریع در دریافت گواهی عدم امکان سازش زوجین می شود.
وظایف بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

مراحل طلاق توافقی توسط وکیل به چه صورت است؟

اگرچه روند طلاق توافقی در مقایسه با سایر انواع طلاق در مدت زمان کوتاه تری انجام و به پایان می رسد ولیکن برای طلاق توافقی نیز زوجین بایستی مراحل قانونی آن را طی کنند که برای تسریع در روند امور حقوقی این پرونده توصیه می شود وکالت طلاق توافقی را به وکلای متخصص در این حوزه بسپارید تا فرایند پیگیری پرونده با آرامش خیال انجام گیرد.

مراحل طلاق توافقی به قرار ذیل است:

 • دراولین مرحله وکیل طلاق توافقی هر کدام از زوجین نسبت به ثبت نام آنان در سامانه تصمیم اقدام می کند که زمان و تاریخ از مرکز بهزیستی برای انجام مشاوره قبل از طلاق تعیین و به آنان ابلاغ می گردد. در صورتی که زوجین بعد از شرکت در جلسات مشاوره از درخواست طلاق منصرف نشوند گواهی عدم انصراف را دریافت خواهند کرد.
 • بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران،  بعد از دریافت گواهی عدم انصراف، جهت ثبت دادخواست طلاق تفاهمی زوجین در سامانه ثنا اقدام می کند.
 • در مرحله بعد زمان و تاریخ جلسه دادرسی تعیین می شود و به زوجین ابلاغ خواهد شد. در این جلسه وکیل طلاق توافقی، توافقات مکتوب شده میان زوجین در خصوص مسائل مالی و غیر مالی از قبیل مهریه، حضانت فرزندان و … را به دادگاه ارائه می دهد.
 • زوجین برای ثبت طلاق با در دست داشتن گواهی عدم امکان سازش به دفترخانه طلاق مراجعه می کنند که براساس ماده 34 حمایت خانواده مدت اعتبار این گواهی سه ماه می باشد و در صورتی که در مدت تعیین شده برای ثبت طلاق از سوی زوجین اقدامی صورت نپذیرد گواهی اعتبار خود را از دست می دهد.

همچنین قابل ذکر است که زوجین می توانند حضور در دفترخانه را نیز به بهترین وکیل طلاق در ایران بسپارند.

مراحل طلاق توافقی توسط وکیل به چه صورت است؟

مزایای مراجعه به بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

در شرایطی که هر دو طرف یعنی زن و شوهر برای طلاق رضایت داشته باشند مراحل طلاق به نسبت ساده تر انجام می شود. اما مسئله ای که در این شرایط وجود دارد توافق بر سر سایر مسائل و حقوق زن است. در برخی موارد ممکن است زن و مرد کاملا برای طلاق آماده باشند اما نتوانند به یک توافق مناسب برسند. قطعا وکیل می تواند به ایجاد این توافق کمک نماید. وکیل با داشتن دانش کافی و تجربه بالا راه حل های متفاوتی را برای توافق پیش پای زوجین می گذارد.

در صورت عدم توافق، مراحل طلاق نمی تواند به صورت توافقی انجام شود و به همین دلیل مراحل روند پرونده طولانی و خسته کننده خواهد شد. حتی ممکن است در این مسیر درگیری و اختلافات بزرگ تری هم ایجاد شود. وکیل با شفاف سازی این شرایط برای طرفین آن ها را مجاب می نماید که بهتر است با مقداری سازش سعی بر انجام توافق داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است با عواقب مختلف آن رو به رو شوند.

از طرف دیگر در پرونده های طلاق از جمله طلاق توافقی، زوجین ترجیح می دهند برای کاهش مشکلات احتمالی کمتر با یکدیگر رو به رو شوند. با کمک وکیل نیازی نیست که زن و شوهر همدیگر را ببیند حتی توافق هم از طریق وکلا انجام می شود. زن و شوهر با دادن اختیارات به وکیل به او اجازه می دهند که توافقات لازم را انجام دهد. البته وکیل هم قبل از آن با موکل مشورت نموده و او را در جریان مسائل قرار می دهد.

10 از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران را بشناسید!

خانم زهره رستگار

خانم زهره رستگار

خانم زهره رستگار مفتخر است با ٢٣ سال سابقه وکالت در پرونده های کیفری و مواد مخدر راهنمای شما در این مسیر باشد شما در صورت نیاز می توانید  از دانش، تجربه و اطلاعات ایشان در اینخصوص استفاده نمایید.لذا توصیه می شود انجام کلیه اقدامات قانونی خود را به وکیل متخصص و باتجربه در زمینه مواد مخدر بسپارید.  و از بهترین دفاعیات وکیل با سابقه استفاده کنید.

طبق قانون مواد مخدر ؛ اعمالی مانند کشت وارد کردن،ارسال،صادر، نگهداری و حمل و تولید و ساخت برخی مواد مخدر که نمونه هایی از آن ذکر شد جرم می باشد و مرتکبین با توجه به نوع ‌‌میزان مواد به مجازاتهای مقرر در قانون محکوم می شوند.

آدرس: تهران- ستاری جنوب -فردوس غرب -بین ورزی و پروانه ساختمان نگار پلاک ۴۳۵ طبقه سوم واحد ۱۱

شماره تماس:

09121722840

02144141581

محمد الماسی

محمد الماسی

محمد الماسی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که بیش از 12 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلفی کیفری، خانواده و غیره را دارند و پرونده های زیادی در حوزه خانواده نظیر طلاق، مهریه و نفقه و… را به نتیجه مثبت رسانده اند ایشان علاوه بر دعاوی داخلی در زمینه دعاوی بین المللی نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • مدرس و پژوهشگر علم حقوق
 • دکترای حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای مرکز

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی،خیابان مفتح شمالی، پلاک ۳۶۶، طبقه ۴، واحد ۱۲

منا محمدی سام

منا محمدی سام

منا محمدی سام وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران می باشند که بیش از 11 سال سابقه وکالت در این حوزه حقوقی را دارند ایشان در پیگیری دیگر پرونده های حقوقی خانواده، کیفری، ملکی و غیره نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره مالیاتی
 • کارشناسی ارشد مجموعه حقوق
 • عضو کانون وکلای دادگستری

آدرس: تهرن، خیابان بهشتی، ابتدای خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، برج ستاره، پلاک 7، طبقه 10

زهرا اسلامی قلیچی

زهرا اسلامی قلیچی

زهرا اسلامی قلیچی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند که پرونده های طلاق توافقی را در مدت زمانی کوتاه به نتیجه می رسانند.

تخصص و مهارت:

 • عضوکانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران
 • مشاوره مالیاتی
 • مسلط به زبان انگلیسی

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، ابتدای خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، پلاک۷ طبقه اول، واحد۳۶

رامین حضوری

رامین حضوری

رامین حضوری وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند ایشان 4 سال سابقه وکالت در حوزه پرونده های خانواده، ملکی و کیفری را دارند و در زمینه پرونده های طلاق توافقی نیز جزو یکی از وکلای متخصص و با تجربه معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل موسسه تحقیقاتی وزارت دفاع
 • وکیل صنایع خودرویی وریلی آکیادویچ
 • وکیل آستانجین خودرو
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی
 • مشاوره مالیاتی

آدرس: تهران، خیابان بهبودی، نرسیده به ستارخان، نبش صالحیان، پلاک32، طبقه دوم

کریم محمودی

کریم محمودی

کریم محمودی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری با 4 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران شناخته می شوند ایشان در دیگر دعاوی خانواده و ملکی نیز فعالیت دارند

تخصص و مهارت:

 • مشاوره مالیاتی
 • عضو کانون وکلای دادگستری

آدرس: تهران، خیابان شهید قرنی، نرسیده به کریم خان زند، کوچه خسرو غربی، پلاک 25، واحد 4

وضعیت دریافت مهریه در طلاق تواقفی به چه صورت است؟

یکی از تعهداتی که بعد از عقد نکاح بر مرد واجب است پرداخت مهریه زن است و زن هر زمان که تمایل داشته باشد می تواند مهریه خود را از مرد طلب کند اما معمولا زوجه مهریه خود را در صورتی که قصد جدایی و طلاق داشته باشد از زوج طلب خواهد کرد.

در طلاق توافقی نیز زوجین بایستی در مورد آن به توافق برسند؛ در غیر این صورت دادگاه گواهی عدم سازش را برای آن ها صادر نخواهد کرد و پروند طلاق در مسیر طلاق توافقی پیش نخواهد رفت که البته زن می تواند در این مورد به بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران مراجعه کرده و با او مشورت کند.

نحوه پرداخت مهریه در طلاق توافقی

در طلاق توافقی پس از این که بر سر مهریه توافق انجام شد، نحوه پرداخت آن هم باید مشخص گردد. اگر قرار باشد مهریه پرداخت شود و بخشیده نشود باید زن و شوهر در مورد این که چگونه مهریه پرداخت شود هم توافق کنند. اگر زن راضی باشد، امکان پرداخت اقساطی مهریه وجود دارد و نیازی نیست که به صورت نقدی و یک جا پرداخت شود.

البته پرداخت مهریه می تواند به صورت ملک و یا هر چیز با ارزشی مانند طلا و یا خودرو باشد. در این شرایط اگر توافقی بین زوجین مبنی بر مهریه انجام شده باشد در توافق نامه آن ها ثبت می گردد. اگر توافقی انجام نشده باشد و مرد هم مهریه را پرداخت نکرده باشد زن می تواند برای مطالبه مهریه خود، دادخواست تهیه کرده و آن را پیگیری نماید. اما در این حالت دیگر پرونده از حالت توافقی خارج شده و با توجه به دادخواست ها مورد بررسی قرار می گیرد.

ناگفته نماند مهریه در شرایطی به زن تعلق می گیرد که با مرد رابطه زناشویی برقرار کرده باشد. در صورت عدم ارتباط جنسی، مهریه کامل به زن تعلق نمی گیرد و مهریه او نصف می باشد. اما باز هم در صورت طلاق توافقی باید بر سر آن توافق شده و مهریه ای که مورد رضایت هر دو طرف باشد تعیین و پرداخت شود.

وضعیت دریافت مهریه در طلاق تواقفی به چه صورت است؟

توافق در مورد نفقه در طلاق تواقفی به چه صورت است؟

یکی دیگر از مسائلی که در بخشنامه جدید طلاق توافقی به آن توجه شده و باید زوجین آن را روشن کنند این است که آیا نفقه ای بر عهده مرد مانده است یا خیر؟ و اگر باقی مانده بایستی مقدار و حتی نحوه پرداخت آن نیز کاملا مشخص شود.

توجه داشته باشید که نفقه نیز از حقوق مالی زن محسوب می شود ولیکن برخلاف مهریه جنس و مقدار آن مشخص نبوده و به صورت کتبی ثبت نشده است.

اگر زوجین در مورد نفقه به توافق نرسند دادگاه گواهی عدم امکان سازش را برای آنان صادر نخواهد کرد و در این صورت امکان طلاق توافقی نیز میسر نمی گردد لذا در صورتی که زوجین در این مورد به تفاهم نرسیده اند توصیه می کنیم حتما با بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران مشاوره داشته باشند تا راهکار مناسب را به آنان پیشنهاد دهد.

توافق در مورد نفقه در طلاق تواقفی به چه صورت است؟

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل طلاق توافقی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در خصوص طلاق توافقی نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

آیا می‌توان فقط به مشاوره با وکیل طلاق توافقی بسنده کرد؟

اگرچه حضور وکیل در جلسات دادگاه خانواده می‌تواند بسیار موثر باشد اما کسانی که مایل به پرداخت هزینه نیستند می‌توانند تنها با مشاوره با وکیلشان، در دادگاه به موفقیت مطلوبی برسند.

وکیل طلاق توافقی روی چه مسائلی تمرکز دارد؟

وکیل سعی می‌کند با استفاده از آگاهی و دانش خود در مورد تمام مسائل از جمله مهریه، حضانت فرزندان، نفقه، جهیزیه و … توافق ایجاد کند. در واقع وکیل طوری برنامه ریزی می‌کند که نتیجه دادگاه بیشترین منفعت را برای موکلش داشته باشد.

حضانت فرزند در طلاق توافقی چگونه است؟

حضانت فرزند نیز مانند مهریه می‌باشد و هر توافقی که بین زوجین در مورد حضانت فرزند در طلاق توافقی انجام گیرد، از سوی دادگاه مورد قبول است.

4/5 - (4 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا