مهاجرتنکات حقوقی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات و دبی ✈️⚡【سال1403】⚖️

برای افرادی که به دنبال پیشرفت اقتصادی هستند و همچنین قصد مهاجرت دارند، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهترین نوع مهاجرت است. انواع سرمایه گذاری های مختلف در هر کشور وجود دارد. نوع سرمایه گذاری ای که انجام می شود به زمینه فعالیت فرد و شرایط اقتصادی کشور مقصد بستگی دارد. البته قصد برخی افراد از سرمایه گذاری در کشورهای خارجی فقط دریافت ویزا و اقامت آن کشور است. در این مقاله به بررسی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات و دبی می پردازیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در امارات

امارات متحده عربی یک کشور بسیار امن از لحاظ فرهنگی و سیاسی است. امارات قطب اقتصادی منطقه خاورمیانه است که در سال های اخیر رشد اقتصادی چشم گیری را تجربه کرده است. وجود فرصت های شغلی بی نظیر در این کشور و همچنین زندگی لوکس مردمان این منطقه سبب جذب مهاجران به این کشور شده است. دبی هم با داشتن شرایط ویژه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران فقط از جمله مهاجران با هدف سرمایه گذاری در امارات است. 

امارات حدود 150 ملیت را در خود جای داده است. این موضوع خود نشان دهنده ویژگی های خوب این کشور است که افراد مختلف از تمام فرهنگ ها و کشورها تمایل به زندگی در این کشور را دارند. از آن جا که سرمایه گذاری در این کشور یکی از ساده ترین راه های دریافت اقامت امارات است، سرمایه داران بسیاری متقاضی سرمایه گذاری در این کشور هستند.

زیر ساخت های توسعه یافته و عدم پرداخت مالیات یکی دیگر از نکات مثبت مهاجرت به امارات است. راه  و روش های بسیاری برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات و دبی وجود دارد. در این قسمت به بررسی این روش ها می پردازیم.

سرمایه گذاری در امارات

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت در امارات

به دلیل نزدیک بودن کشور امارات به ایران، ایرانیان بسیاری تمایل به ثبت شرکت در این کشور و دریافت اقامت از این طریق را دارند. به دلیل رشد و پیشرفت اقتصادی امارات، سرمایه گذاران و صاحبان شرکت های تجاری در این کشور می توانند به بازارهای بین المللی راه یابند. در واقع با ثبت شرکت در امارات هم می توان یک کسب و کار بین المللی راه اندازی کرد و هم می توان اقامت این کشور پیشرفته را به دست آورد.

به دلیل داشتن استاندارهای زندگی در امارات و دبی و همچنین مطرح بودن این کشور به عنوان یک شاه راه اقتصادی و بازرگانی، ثبت شرکت در دبی بسیار مورد توجه قرار دارد. برای ثبت شرکت در امارات باید مراحل قانونی این فرآیند طی شود.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به امارات در مرحله اول فرد مهاجر باید حوزه فعالیت خود را مشخص نماید. این موضوع با توجه به توانایی و تخصص فرد باید تعیین شود. برای پیمودن مسیر ثبت شرکت لازم است که به امارات سفر کنید. به همین منظور باید ویزای توریستی دریافت کرده و به امارات بروید. پس از آن باید به سازمان توسعه اقتصادی امارات مراجعه کرده و درخواست خود را برای ثبت شرکت مطرح نمایید.

در مرحله بعد باید برای فعالیت مد نظر خود، مجوز دریافت کنید. سپس می توانید برای دریافت اقامت سرمایه گذاری اقدام نمایید. در این شرایط می توانید به عنوان یک سرمایه گذار در این کشور به فعالیت بپردازید. آخرین مرحله ثبت شرکت در امارات افتتاح حساب در بانک های معتبر این کشور است.

اقامت در امارات از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری و دریافت اقامت در امارات، خرید ملک است. فردی که در این کشور ملک یا خانه ای را خریداری کند در واقع در امارات سرمایه گذاری کرده است. به همین دلیل می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

خرید ملک در این کشور دارای شرایط خاص خود می باشد از جمله این که میزان سرمایه مهاجر در خرید خانه 1 میلیون درهم باشد. اگر خانه به صورت شراکتی خریداری شده باشد، برای مهاجرت از طریق خرید ملک به امارات باید به اندازه 10 میلیون درهم در آن ملک سهم داشته باشد.

نکته دیگر در خصوص خرید ملک در امارات این است که خانه باید به صورت پیش خرید نبوده و آماده و قابل سکونت باشد. همچنین ملک نباید در رهن بانک باشد. افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک اقامت امارات را کسب کنند، باید بدانند که نمی توانند در این کشور کار کنند. چنین افرادی اگر بخواهند در این کشور کار کنند باید نوع دیگری از اقامت را انتخاب کنند.

اقامت در امارات از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در امارات

شرکت های کوچک که فعالیت های تجاری انجام می دهند حدود 98 درصد شرکت های اقتصادی امارات را تشکیل می دهند. این شرکت ها در واقع پایه و اساس اقتصاد امارات را تشکیل می دهند. کارآفرینان موسس این شرکت ها هستند که نقش آن ها در اقتصاد پویای امارات غیر قابل چشم پوشی است.

برای کارآفرینی و مهاجرت از این طریق به کشور امارات داشتن شرایط مختلف ضروری است. این افراد باید ایده های ناب و اقتصادی داشته باشد تا بتوانند در این کشور کارآفرینی کنند. برای این نوع مهاجرت داشتن مدارک زیر الزامی است:

مجوز تجارت: این مجوز در واقع همان پروانه تجارت است که مشخصات شرکت مانند نام، آدرس، تاریخ تاسیس، فعالیت و شماره ثبت و پروانه شرکت قید شده است.

آیین نامه شرکت: در آیین نامه هر شرکت شرح وظایف افراد و نحوه مدیریت شرکت توضیح داده شده است. این سند مهم ترین مدرک یک شرکت است.

کارت تاسیس: هر شرکتی که در امارات تاسیس می شود دارای کارت تاسیس است و شرکت موظف به دریافت این کارت است. این کارت به مدیران شرکت این امکان را می دهد که برای افراد مهاجری که استخدام می کنند مجوز ویزا دریافت کنند.

توافق نامه عدم افشا: هر شرکت مجموعه اطلاعات خصوص دارد که نباید افشا شوند. اطلاعاتی مانند لیست مشتری ها و سیاست قیمت گذاری جزو این دسته هستند.

قرارداد کارمندان: هر کارمندی که در یک مجموعه فعالیت می کند نیازمند داشتن یک قرارداد است که باید در وزارت کار ثبت و امضا شود.

گواهی ثبت علامت تجاری: کسی که یک شرکت را تاسیس می کند موظف است برای اخذ حق انحصاری برای لوگوی تجاری و نام شرکت این گواهی را دریافت کند.

حمایت از دارایی ها: هر شرکت باید مطابق با قوانین کشور امارات متحده عربی از دارایی های خود حمایت نماید.

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در صندوق ها

در کشور امارات صندوق های سرمایه گذاری مختلفی وجود دارد که افراد می توانند در آن ها سرمایه گذاری کنند. این شیوه سرمایه گذاری هم یکی از راه های دریافت اقامت امارات است. برخی از این صندوق ها، سرمایه گذاری با درآمد ثابت هستند که در آن افراد در اموال ثابت  مانند املاک، ماشین آلات و تجهیزات سرمایه گذاری می کنند و درآمد ثابت هم دارند.

برخی دیگر از صندوق های سرمایه گذاری در امارات اشتراکی هستند. یعنی سرمایه افراد به شکل سهام و یا اوراق بهادار در زمینه های مختلف مانند اموال، املاک و ماشین آلات سرمایه گذاری می شود و با توجه به بازدهی آن ها سود دریافت می کنند. بورس دبی و امارات هم یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در صندوق ها است که یکی از بزرگترین بورس های خاورمیانه به حساب می آید. کلیه معاملات سهام، اختیارات و صندوق های سرمایه در بورس دبی انجام می شود. برای برای این که فردی به عنوان یک سرمایه گذار خارجی وارد این بازار شود باید یک حساب بانکی مربوط به این کشور که توسط بانک مرکزی تایید شده است را دارا باشد.

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در صندوق ها

نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری در امارات

افرادی که می خواهند از طریق روش های مختلف سرمایه گذاری در امارات، اقامت این کشور را به دست آورند باید توجه داشته باشند که املاکی که در این کشور خریداری می کنند به ارث نمی رسند. اما این کشور با سرمایه گذاران خارجی مانند شهروندان خود رفتار می کند.

همچنین فرد متقاضی باید بداند که امکان اخذ پاسپورت و اقامت دائم در این کشور وجود ندارد بلکه باید اقامت خود را تمدید نماید. مدت این اقامت اصولا 3 ساله است. اما اگر سرمایه گذار بتواند سرمایه ای بیش تز از 10درهم را به امارات بیاورد می تواند اقامت 10 ساله دریافت کند.

این افراد می توانند 10 میلیون درهم خود را در هر حوزه ای که بخواهند سرمایه گذاری کنند. اما برای دریافت اقامت 10 ساله تنها داشتن 10 میلیون درهم کافی نیست. بلکه فرد باید بتواند عدم نیاز به وام خود را ثابت کرده و بدهی های خود را پرداخت نماید. همچنین باید حداقل برای 3 سال سرمایه خود را حفظ کند.

کلام آخر

در این مقاله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را مورد بررسی قرار دادیم. گفتیم که از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و سرمایه گذاری در صندوق های این کشور می توان اقامت امارات را به دست آورد. مدت این اقامت حدودا 3 سال است که پس از پایان آن لازم است آن را تمدید نمایید. در صورتی که بتوانید 10 میلیون درهم در امارات سرمایه گذاری کنید می توانید 10 سال در این کشور اقامت کنید. امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.   

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا