مجله حقوقیمهاجرت

مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک ✈️ + هزینه ⭐【سال1403】⚖️

کسانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند می توانند از روش های مختلفی ویزای این کشور را دریافت کنند. یکی از این راه ها خرید ملک در امارات و دبی است. اما برای استفاده از این روش اقامت در کشور امارات شرایط خاصی لازم است. چنین اقامتی موقتی بوده و باید پس از پایان آن به تمدید اقامت اقدام نمود. در این مقاله قصد داریم مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک و هزینه های این روش را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

شرایط مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری در ملک اقامت کشور های مختلف مانند اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و یا امارات را اخذ نمایند، باید بدانند تنها با خرید ملک نمی توانند به هدف خود دست یابند. برای این مهم داشتن شرایط تعیین شده از سوی دولت امارات ضروری است.

در صورتی با خرید خانه و ملک در امارات می توانید اقامت این کشور را بگیرید که ارزش ملک حدود 1 میلیون درهم باشد. ملاک این قیمت، مبلغی است که در سند ملک قید شده است و ارزش روز آن تاثیری در این موضوع ندارد.

چنانچه، ملک به صورت مشارکتی خریداری شده باشد، یعنی چندین نفر در آن شریک باشند، سهم فرد مهاجر باید 1 میلیون درهم باشد. خانه ای که به صورت پیش خرید، خریداری شده است اقامت این کشور را ایجاد نمی کند.

همچنین خانه خریداری شده نباید در رهن و یا وثیقه بانک باشد. خرید خانه در دبی و یا سایر شهرهای امارات هزینه های جانبی مانند شارژ و سایر هزینه ها را دارد که مالک موظف به پرداخت آن ها است.

فردی که خانه و یا ملکی با مشخصات فوق را در امارات خریداری نماید می تواند اقامت موقت این کشور را داشته باشد. اما امکان دریافت پاسپورت و یا اقامت دائم وجود ندارد. باید توجه داشت که مدت اعتبار این اقامت 6 ماهه و یا 2 ساله است. پس از اتمام این مدت با ارائه مدارک لازم می توان برای تمدید اقامت خود اقدام نمود.

شرایط مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

مزایا و معایب خرید ملک در امارات

هر کاری که انسان انجام می دهد دارای مزایا و معایب بسیاری است. مهاجرت کردن و خرید ملک در کشور امارات هم از این قاعده مستثنی نیست. در این قسمت مزایا و معایب مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک را عنوان می نماییم.

با توجه به شرایط و موقعیت خوب این کشور، خرید ملک در امارات می تواند یک سرمایه گذاری بسیار خوب باشد. حال آن که شما می توانید در کنار یک سرمایه گذاری خوب، اقامت این کشور پر طرفدار را هم به دست آورید. امارات و شهر های مختلف آن بسیار لوکس و مدرن هستند، شما با خرید ملک می توانید از زندگی در این کشور زیبا لذت ببرید و از امکانات بسیای بهره مند شوید.

اما باید توجه داشت که این سرمایه گذاری معایبی نیز دارد. از جمله این که برای خرید ملک باید حتما 1 میلیون دلار سرمایه داشته باشید، با مبلغی کم تر از این نمی توان اقامت امارات را اخد نمود. با خرید ملک در امارات فرد تنها می تواند اقامت این کشور را به دست آورد، اما نمی تواند در این کشور کار کند.

مالکیت در قانون امارات به این صورت است که افراد می توانند مالکیت مطلق داشته باشند. یعنی فرد هم صاحب زمین ساختمان و هم خود ساختمان است. اما در نوع دیگر مالکیت فرد تنها صاحب ساختمان و اعیان آن است. بیش تر افراد مهاجر صاحب چنین خانه هایی می شوند، یعنی با پرداخت 1 میلیون درهم فقط مالک ساختمان هستند. مهاجر باید بداند زندگی در شهرهای امارات بسیار پر هزینه و گران است.

شرایط اولیه خرید ملک در امارات

هر شخصی که قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در امارات و دبی را دارد باید دارای شرایط اولیه این سرمایه گذاری باشد.

  • ملکی که در کشور امارات خریده می شود باید متناسب با تعداد اعضای خانواده او باشد. در واقع یک خانواده 6 نفره نمی توانند یک ملک 50 متری خریداری نمایند
  • سند مادر و اصلی ملک باید مالکیت قانونی از ادارات کشور امارات داشته باشد
  • شخص سرمایه گذار باید حدود 10 هزار درهم در ماه درآمد داشته باشد
  • دارای بیمه درمانی معتبر در این کشور باشد تا در صورت لزوم بتواند از آن استفاده نماید.
  • ملکی که برای دریافت اقامت امارات خریداری می شود باید دارای کاربری ویلا و یا آپارتمان مسکونی باشد. برای این موضوع کاربری تجاری قابل قبول نمی باشد
  • خانه و یا آپارتمان باید در محله ای که مجوز زندگی برای مهاجران را دارد قرار داشته باشد
  • ملک دارای ارزش قیمتی لازم به میزان 1میلیون درهم بوده و در رهن هم نباشد
شرایط اولیه خرید ملک در امارات

مراحل مهاجرت به امارات

ساده ترین راه برای دریافت اقامت امارات، خرید ملک در این کشور است. شما برای دریافت این اقامت فقط به 1 میلیون درهم پول نیاز دارید. اما برای اقدام به دریافت اقامت از طریق خرید ملک باید اقداماتی انجام شود.

فرد متقاضی ابتدا باید خانه خود در امارات را انتخاب نماید. پس از آن لازم است وی درخواست ویزای توریستی امارات را بدهد. سپس با این ویزا، وارد کشور امارات می شود و با پرداخت مبلغ ملک و خانه، سند آن را به نام خود در می آورد.

در مرحله بعد، متقاضی به اداره مهاجرت امارات مراجعه کرده و مدارک هویتی، پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه و سندی که دریافت کرده است را ارئه می دهد. در این شرایط فرد می تواند برای دریافت اقامت کشور از طریق خرید ملک اقدام نماید. مدت زمان لازم برای صدور اقامت حدود دو هفته است.

متقاضی باید توجه داشته باشد، ملکی را که خریداری می نماید باید به طور کامل ساخته و آماده سکونت باشد. همچنین هیچ گونه بدهی به بانک و یا ارگان دیگری نداشته باشد.

قیمت خرید خانه در امارات

متقاضیان مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک باید به قیمت خانه در این کشور توجه داشته باشند. درست است که با داشتن مبلغ 1 میلیون درهم می توانند اقامت این کشور را بگیرند اما باید در خصوص قیمت املاک اطلاعات کافی داشته باشند.

می توان گفت میزان ارزش ملکی که به ازای آن اقامت این کشور صادر می شود، در محدده متوسط قیمت ملک کشور امارات است. موارد مختلفی در تعیین قیمت املاک تاثیر گذار هستند.

همان طور که گفته شد مالکیت در این کشور به صورت مطلق و غیر مطلق است. طبیعتا قیمت خانه با هر یک از این نوع مالکیت ها متفاوت است. املاکی که دارای مالکیت مطلق هستند به دلیل داشتن زمین و ساختمان با یکدیگر ارزش بالاتری دارند.

در خصوص آپارتمان ها، محله ای که آپارتمان در آن واقع است بر قیمت آن موثر است. دسترسی آسان به مدارس، مهدکودک، مراکز خرید و سیستم حمل و نقل عمومی سبب بالا رفتن قیمت ملک می شود. متراژ و نقشه ساختمان هم از دیگر عوامل موثر بر قیمت ملک در امارات است.

نقشه ساختمان در میزان ارزش ملک موثر بوده و خانه ای که نورگیر و خوش نقشه باشد قیمت بالاتری دارد. سن ملک هم می تواند جزو موارد تعیین کننده قیمت خانه باشد. املاک و آپارتمان های نوساز مسلما گران تر هستند.

قیمت خرید خانه در امارات

وکیل خرید ملک و اقامت آن در امارات

با توجه به افزایش روز افزون مهاجرت به امارات، شرکت ها و موسسات بسیاری در زمینه خدمات مهاجرت در این کشور راه اندازی شده اند. در این مجموعه ها افراد متخصص در زمینه کلیه انواع مهاجرت از جمله خرید ملک مشغول به فعالیت هستند.

این افراد می دانند که برای دریافت اقامت در این کشور چه املاکی مورد قبول هستند و دارای شرایط لازم می باشند. اما باید توجه داشت که این موسسات باید دارای مجوز قانونی برای فعالیت خود باشند. پس از کسب اطمینان از مجموعه های مشاوره ای، می توان در خصوص خرید ملک با ایشان مشورت نمود.

ویژگی یک موسسه خوب داشتن افراد متخصص و با تجربه در خصوص خرید و فروش املاک و قیمت های مناطق مختلف است. البته خود فرد هم باید از طریق سایت های مختلف و مشورت در خصوص شناخت قوانین بانکی این کشور، نحوه خرید و تحویل ملک، مدت زمان اعتبار ویزای خرید ملک و سایر موضوعات این زمینه اطلاعات کسب نماید.

کلام آخر

در این مقاله مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک را مورد بررسی قرار دادیم. باید بدانیم که برای اخذ این نوع اقامت باید ملکی را در این کشور خریداری نمود که دارای بابت آن حداقل 1 میلیون درهم پرداخت نمود. این ملک نباید دارای رهن و وثیقه باشد.

لازم به ذکر است که اقامتی که از طریق خرید ملک در امارات به دست می آید موقت است و امکان دریافت اقامت دائم از این طریق وجود ندارد. فرد متقاضی باید دقت نماید که از وکلا و موسسات قانونی مشورت بگیرد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا