وکیل

5 تا از بهترین وکیل مهریه در ونک ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 5 تا از بهترین وکیل مهریه در ونک آشنا کنیم. مهریه مالی است که حق قانونی زن است و پرداخت آن نیز بر عهده مرد می باشد. عقد دائم بدون تعیین مهریه وجهه رسمی ندارد. امروزه اختلافات زیادی در زمینه مطالبه و پرداخت مهریه بین زوجین در دادگاه های خانواده به چشم می خورد که معمولا افراد به تنهایی نمی‌ توانند آن را حل و فصل نمایند. از این رو نیاز به کمک و همیاری یک وکیل خبره دارند که در این مقاله به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در ونک کیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم، مهریه حق طبیعی و قانونی زنان است و پرداخت آن نیز بر عهده مرد می باشد. این تعهد را زوج در هنگام جاری شدن عقد به زن می دهد و در واقع مجوز این است که همسرش هر زمان که بخواهد می تواند آن را از او طلب کند. مهریه در برابر داشتن حق طلاق مرد به زن داده می شود و نوعی توازن برای حفظ بنیان خانواده است. به این صورت که اگر زن به دلایل بی جا بخواهد از همسرش جدا شود، مرد به خاطر داشتن حق طلاق می تواند از جدایی پیشگیری کند و مرد نیز با وجود داشتن حق طلاق اگر بخواهد به هر دلیل بیخودی همسرش را طلاق دهد، لازم است که مهریه را به طور کامل پرداخت کند و از این رو مهریه یک مانع بازدارنده برای او می باشد.

مبالغ سنگین مهریه و عدم توانایی افراد برای پرداخت آن، باعث پیش آمدن اختلاف و جدال بین زوجین بر سر این موضوع می شود که غالبا وکلای مطرح در این زمینه همچون بهترین وکیل زن در ونک می تواند رسیدگی به دعاوی مربوط به این موضوع را بر عهده بگیرد. وکلایی که رسیدگی به چنین پرونده هایی را تقبل می کنند، باید از تجربه و تحصیلات لازم در این زمینه برخوردار باشند و بتوانند با تسلطی که نسبت به قوانین دارند راهکارهای نتیجه بخشی را برای دفاع از موکلین خود به کار گیرند. بهترین وکیل مهریه در ونک تجربه خوبی در زمینه مطالبه و پرداخت مهریه دارد و از این رو می تواند مورد اطمینان موکلین خود باشد.

بهترین وکیل مهریه در ونک کیست؟

انواع روش های درخواست مهریه

لازم است که خانم ها با روش های مطالبه مهریه به صورت قانونی آشنا باشند. بهترین وکیل مهریه در ونک می تواند این مشکل را حل کند و دیگر نیازی به سردرگمی خانم ها برای مطالبه و درخواست مهریه نباشد. روش های که برای این مورد وجود دارد به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می گردد:

اجرای ثبت: در این روش زوجه به دفترخانه ای که ازدواج آندها در آنجا منعقد شده است مراجعه می‌کند و با ارائه سند ازدواج و مدارک شناسایی خود برای درخواست مهریه اقدام می نماید. زوج نیز مدت 10 روز فرصت دارد که برای پرداخت اقدام کند. اگر در این مدت پاسخی از سوی مرد دریافت نشود، تمام اموال او توقیف می گردد و در نهایت به مزایده گذاشته می شود. پس از آن زمان می تواند به اندازه مهریه خود، از اموال او برداشت نماید. این روش طبق قانون جدید طلاق و مهریه است.

از طریق دادگاه خانواده: روش دیگری که برای مطالبه مهریه وجود دارد این است که زن دادخواست را به کمک بهترین وکیل مهریه در ونک تنظیم کند و آن را به مرجع قضایی ارائه دهد تا ادامه مراحل از طریق دادگاه خانواده پیگیری شود.

اگر نیاز به کمک وکیلی برای مطالبه مهریه در منطقه دیگری همچون سعادت آباد دارید، می توانید به مقاله بهترین وکیل مهریه در تهران مراجعه کنید.

5 تا از بهترین وکیل مهریه در ونک را بشناسید!

هوشیار منصوری

هوشیار منصوری

هوشیار منصوری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با پروانه وکالت 1523 از وکلای مطرح و برجسته در تهران است که در محدوده ونک فعالیت می کند‌. ایشان انواع دعاوی مربوط به خانواده همچون مهریه را به خوبی می شناسند و نسبت به زیر و بم آن آگاهی کامل دارند. به موجب تخصصی که آقای منصوری کسب نموده اند، پرونده های بسیاری به ایشان تاکنون واگذار شده و ایشان نیز آن ها را با بهترین نتیجه به پایان رسانده است. با این حساب آقای منصوری یکی بهترین وکیل مهریه در ونک به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در انواع دعاوی کیفری و حقوقی
 • دعاوی خانواده، مهریه، حضانت، نفقه ملاقات فرزندان
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری

آدرس: ونک، قبل از چهارراه جهان کودک، پلاک 59، طبقه سوم

شماره تماس: 02188663974

مهدی کوثری

مهدی کوثری

مهدی کوثری به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در ونک فعالیت می‌کند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و از وکلای باسابقه در تهران هستند. تجربه چندین ساله ایشان باعث شده است که آمادگی هر پیشامدی را داشته باشند و بدانند که در چه زمان با استناد به چه قانون و چه روشی می توانند پیروز میدان شوند.

تخصص مهارت:

 • ارائه دهنده مشاوره در زمینه انواع دعاوی خانواده به صورت حضوری یا تلفنی با تعیین وقت قبلی
 • متخصص در انواع دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: ونک، کوی ارم، پلاک 2، طبقه همکف شمالی

شماره تماس: 02188778046

غلامعلی اسدپور پیرانفر

غلامعلی اسدپور پیرانفر

آقای غلامعلی اسدپور مشاور حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری است که سال هاست به ارائه خدمات وکالتی مشغول می باشد. از جمله موضوعات متعددی که آقای اسدپور وکالت نموده اند، دعاوی مهریه، طلاق و خانواده می باشد و به همین سبب ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در ونک هستند. مراجعین می توانند با اطمینان خاطر امور حقوقی خود را به ایشان بسپارند و بدانند که آقای اسدپور از هیچ تلاشی برای دریافت مطالبات آن ها کوتاهی نمی کند

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی خانواده، مهریه، عدم تمکین، تغییر جنسیت و غیره
 • مشاوره حقوقی
 • نگارش اوراق قضایی

آدرس: ونک، ضلع جنوب شرقی میدان، پلاک 1، طبقه 3

شماره تماس: 02188884199

سید مهدی محمدیان

سید مهدی محمدیان

سید مهدی محمدیان دارای شماره پروانه وکالت 12278 که از سوی کانون وکلای دادگستری به ایشان اعطا شده است، یکی از بهترین وکیل مهریه در ونک می باشد. ایشان دارای تخصص در تمامی موارد دعاوی خانواده هستند. آقای محمدیان معتقدند که اسرار و رازهای موکل شان نباید به هیچ فاش شود و همواره مصلحت موکل خود را به منافع خویش ترجیح می دهند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • تنظیم اوراق قضایی و نگارش شکایت نامه و دادخواست
 • ارائه دهنده راه حل هایی که پرونده را در زمان کوتاه به نتیجه برساند.

آدرس: ونک، ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، پلاک 183، واحد یک

شماره تماس: 02188621891 – 02188621892

حامد شاکری نیا

حامد شاکری نیا

آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی که در محدوده ونک فعال است. ایشان با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی، به طور تخصصی به دعاوی حوزه خانواده رسیدگی می کنند. البته حوزه تخصصی دیگر ایشان، دعاوی کیفری می باشد. سال ها سابقه فعالیت آقای شاکری نیا در امور حقوقی باعث شده است که قدرت بیان ایشان بسیار قوی شده و تجزیه و تحلیل فوق‌العاده‌ای نسبت به موضوعات داشته باشند. آقای شاکری نیا نیز یکی از بهترین وکیل مهریه در ونک هستند.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن دادخواست و لایحه اعتراضی و تنظیم انواع قراردادها
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • متخصص دعاوی کیفری حقوقی

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، قبل از پل کردستان، روبروی سازمان بورس، پلاک 36، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 09122356157

قوانین مهریه برای طلاق توافقی

طلاق توافقی دو طرفه بوده و زن و شوهر هر دو باهم موافق جدایی هستند. در سال 1391 قوانینی برای حمایت از خانواده به تصویب رسید که هدف آن حمایت از بنیان خانواده بود. زن و شوهر در طلاق توافقی باید قبل از ارائه دادخواست طلاق، بر سر هر چیزی که بین آن ها و در زندگی مشترک شان وجود دارد توافق کنند؛ مثل مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و اموال مشترک.

در صورتی که زوجین برای طلاق مصمم باشند و مشکلی در توافقات بین آن ها وجود نداشته باشد، دادگاه در همان جلسه بدوی حکم طلاق را برای آن ها صادر می کند. طبق قوانینی که برای طلاق و مهریه به ثبت رسیده است، زوجینی که تصمیم به جدایی دارند باید قبل از هر چیزی جلسات مشاوره را پشت سر بگذارند. در صورت موثر نبودن این جلسات و دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق، می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن به کمک وکیل خود از یکدیگر جدا شوند.

قوانین مهریه برای طلاق توافقی

ویژگی های مهریه از نظر قانون

همان طور که پیش از این نیز گفته شد مهریه مالی است که متعلق به زن است و پرداخت آن بر عهده مرد می باشد. اما هر چیزی امکان ثبت به عنوان مهریه در قانون ندارد و باید شرایط خاصی داشته باشد تا در زمان جدایی و یا در طول زندگی مشترک زن به صورت فردی و یا به کمک بهترین وکیل مهریه در ونک بتواند آن را مطالبه کند. انواع مهریه عبارتند از:

چیزی که معین و در دسترس باشد و امکان تهیه آن برای مرد امکان پذیر باشد: مثل طلا، سکه، خودرو، ملک یا زمین

به صورت و مبلغ مشخص از اموال و دارایی مرد باشد برای مثال، حق تنصیف اموال

نوعی منفعت مالی باشد، مثل اجاره بهای ملک و یا سود سهام و دارایی

به صورت کار و یا انجام وظیفه باشد؛ مثل یادگیری کار خاصی توسط مرد و یا انجام امور آموزشی و تخصصی

کلام آخر

آنچه که در این مقاله به آن پرداخته شد، چگونگی مطالبه مهریه به کمک بهترین وکیل مهریه در ونک و قوانین مربوط به این موضوع بود. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد.از همراهی شما بی نهایت سپاس گزاریم و منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات تان در سایت وکیل چی هستیم. ببرای مشاهده مقاله بهترین وکیل طلاق توافقی در ونک کلیک کنید.

آیا در عقد موقت (صیغه) مشخص کردن میزان مهریه لازم است ؟

بله، در عقد موقت نیز می بایست مهر تعیین شود در غیر این صورت عقد باطل است.

چه مدارکی برای ارائه به وکیل مهریه لازم است؟

ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) و اسنادی که نشان‌دهنده ازدواج و ثبت مهریه موکل باشند در بیشتر پرونده‌های مهریه کافی هستند. در پرونده‌های خاص ممکن است وکیل دریافت مهریه مدارک دیگری هم بخواهد.

اگر در دوران عقد زن درخواست مهریه کند نصف خواهند شد؟

در صورتی که زن باکره باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد ولی در غیر این صورت تمام مهریه به او تعلق می گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا