وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قشم⭐【سال1403】⚖️

ما در این مقاله قصد داریم، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قشم را به شما معرفی کنیم. یکی از مهم‌ترین حقوق زن هنگام عقد ازدواج مهریه است، اگر چه مهریه زن عندالمطالبه است و او هر زمان که اراده کند، می‌تواند آن را از مرد مطالبه کند، اما گاهی اوقات زوجه به خصوص هنگام طلاق و جدایی برای دریافت مهریه دچار مشکلات و چالش‌هایی می‌شود که به تنهایی قادر به حل آن‌ها نیست و در این زمان وکیل مهریه بهترین شخصی است که می‌تواند به او در مطالبه مهریه کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در قشم کیست؟

بهترین وکیل مهریه در قشم که وکیل پایه یک دادگستری است در زمینه حقوق خانواده نظیر: طلاق، نفقه، حضانت فرزندان و مهریه تخصص دارد. او اطلاعات کاملی را درمورد قوانین مدنی مهریه و تغییرات مربوط به آن دارد. وکیل مهریه در زمینه مطالبه مهریه برای زوجه فعالیت می‌کند و در صورتی که زوجه قصد دارد در کمترین زمان ممکن با صرف هزینه کم، مهریه خود را مطالبه کند، انتخاب این وکیل برای تسهیل این فرآیند لازم و ضروری می‌باشد؛ زیرا زوجه در بیشتر موارد به علت آگاه نبودن از قوانین مهریه، توانایی مطالبه آن را ندارد.

مطابق با ماده 1082 قانون مدنی، مهریه مالی است که زن به محض عقد نکاح، مالک آن می‌باشد و اگر مهریه وجه رایج کشور باشد با گذشت زمان متناسب با تغییرات شاخص قیمت سالانه پول توسط بانک مرکزی ایران محاسبه شده و به قیمت روز به زوجه پرداخت می‌شود؛ برای تسهیل دریافت مهریه در این شرایط، مراجعه به وکیل مهریه موجب تسهیل فرآیند مطالبه آن خواهد شد؛ هم‌چنین وکیل مهریه باید به قوانین حقوقی ایران کاملا آشنا باشد و قبلا پرونده‌های موفق زیادی را درمورد دریافت مهریه و توقیف اموال زوج داشته باشد.

او باید توانایی تفسیر قوانین به نفع موکل را داشته باشد و با ارائه دلایل محکم و دفاع مناسب از موکل خود با توجه مستندات قانونی، موجب صدور رای دادگاه به نفع موکل خود شود. مطالبه مهریه قوانین خاص خود را دارد، اگر مرد تقاضای طلاق کند باید کل مهریه زن را پرداخت کند و اگر تقاضای طلاق از طرف زن باشد، طلاق خلع محسوب می‌شود و او باید مقداری از مهریه را به مرد ببخشد.

بهترین وکیل مهریه در قشم کیست؟

شرایط عدم تعلق مهریه به زن

یکی از مهم‌ترین حقوق مالی زن هنگام عقد ازدواج، مهریه است و بعد از عقد نکاح، زن مالک مهریه است و می‌تواند آن را عندالمطالبه و هر زمانی که لازم بداند، دریافت کند یا به صورت عندالاستطاعه یعنی زمانی که مرد توانایی پرداخت آن را داشته باشد، مهریه را دریافت کند، در جلسه مشاوره با وکیل مهریه، قوانین مربوط به دریافت مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در قشم برای زوجه توضیح داده می‌شود.

در صورت بطلان عقد میان مرد و زن و عدم نزدیکی آن‌ها، مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد؛ زیرا اساس عقد نکاح باطل است و مرد وظیفه پرداخت مهریه را ندارد؛ هم‌چنین اگر عقد به دلیل خاصی فسخ شود و رابطه زناشویی بین زوجین صورت نگرفته باشد، مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد. اما اگر فسخ نکاح به علت ناتوانی مرد در رابطه جنسی باشد که به آن عنن گفته می‌شود، مرد موظف است نصف مهریه زن را پرداخت کند.

در مواردی که زن مهریه‌ای نداشته باشد و قبل از تعیین مهریه فوت کند؛ در صورتی که رابطه زناشویی برقرار نشده باشد، لزومی به پرداخت مهریه از طرف مرد نیست اما در صورت برقراری رابطه زناشویی، به زن مهر‌المثل تعلق می‌گیرد و مرد باید به ورثه زوجه آن را پرداخت کند؛ هم‌چنین در صورتی که زوجین تصمیم به طلاق بگیرند اما زوجه، دوشیزه باشد و رابطه زناشویی قبل از طلاق برقرار نشده باشد، نصف مهریه به زوجه تعلق می‌گیرد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قشم را بشناسید! 

رقیه صادقی بهمنی

رقیه صادقی بهمنی

رقیه صادقی بهمنی، یکی از بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری و متخصص در حقوق خانواده و دعاوی حقوقی می‌باشند. خانم بهمنی در زمینه دعاوی خانواده مانند: طلاق و مهریه تجربه و تخصص ویژه‌ای دارند و امکان مشاوره حضوری را برای مراجعین محترم فراهم می‌کنند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • دعاوی خانواده
 • متخصص در دعاوی حقوقی
 • طلاق و مهریه

آدرس: قشم، نخل زرین، واحد 20

سیده سمیرا موسوی

سیده سمیرا موسوی

سیده سمیرا موسوی، کارشناس ارشد حقوق با تخصص در تمامی دعاوی حقوقی می‌باشند. ایشان مشاوره حقوقی را به صورت حضوری و آنلاین انجام می‌دهند. یکی از ویژگی‌های ایشان، اختصاص دادن وقت کافی برای هر پرونده است؛ از طرفی قادر به اخذ وکالت در پرونده‌های مختلف از جمله: دعاوی خانواده کیفری، مالی و مدنی نیز هستند.

تخصص و مهارت: 

 • کارشناس ارشد حقوق
 • قبولی وکالت در تمامی دعاوی
 • مشاوره حقوقی حضوری و آنلاین
 • اختصاص وقت کافی به پرونده

آدرس: قشم، میدان شهدای گمنام، جنب حوزه علمیه امام صادق (ع)

آرش ابوطالبی زنوزی

آرش ابوطالبی زنوزی

آرش ابوطالبی زنوزی، یکی از بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان دارای سابقه درخشان در امور حقوقی و کارشناس حقوق قضایی می‌باشند. جناب ابوطالبی زنوزی در تفاهم نامه‌ها و مذاکرات مربوط به طلاق توافقی مشارکت دارند و تخصص خاصی در زمینه طلاق توافقی و امور مهریه دارند. ایشان مشاوره‌های تخصصی و حقوقی را به صورت حضوری انجام می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم کلیه اوراق قضایی
 • ارائه مشاوره تخصصی حقوقی
 • طلاق توافقی و امور مهریه
 • کارشناسی حقوق قضایی

آدرس: قشم، کووه‌ای، به سمت درگهان، اولین جاده آسفالت، روبروی زمین فوتبال 17 شهریور

عباس پاکوهی

عباس پاکوهی

عباس پاکوهی، عضو کانون وکلا دادگستری و متخصص در دعاوی خانواده، طلاق و مهریه می‌باشند. ایشان قادر به تنظیم کلیه اوراق قضایی مرتبط با دعاوی حقوقی می‌باشند. جناب پاکوهی وکالت دعاوی مختلف از جمله: مهریه و طلاق را برعهده می‌گیرند و پرونده‌های موفق بسیاری در این زمینه دارند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی خانواده طلاق و مهربه
 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • ارائه مشاوره تخصصی
 • پذیرش وکالت دعاوی مختلف از جمله مهریه، خانواده، طلاق

آدرس: قشم، سایت نخل زرین، روبروی آزمایشگاه مرکز بهداشت، ساختمان ملوان 2

سمیرا منادی

سمیرا منادی

سمیرا منادی، یکی از بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان تخصص در وکالت دعاوی خانواده شامل: طلاق، نفقه و مهریه را دارند. خانم منادی مشاوره حقوقی را به صورت تلفنی و حضوری ارائه می‌دهند. ایشان عضو رسمی کانون وکلای دادگستری هستند و سابقه درخشانی در امور مهریه دارند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در وکالت دعاوی خانواده شامل طلاق، نفقه و مهریه
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • دارای سابقه درخشان در امور مهریه
 •  اخذ وکالت دعاوی خانواده

آدرس: قشم، بلوار امام قلی خان، مجتمع تجاری خلیج فارس، طبقه 3، واحد 7

هما اسدی

هما اسدی

هما اسدی، یکی از بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان در وکالت دعاوی خانواده تخصص داشته و پرونده‌های موفقی در طلاق و مهریه دارند. خانم اسدی مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری ارائه می‌دهند؛ از طرفی عضویت ایشان در کانون وکلای دادگستری نشانه تجربه و دانش ایشان در زمینه حقوقی می‌باشد؛ هم‌چنین وکیلی مورد اعتماد برای حل و فصل مسائل حقوقی می‌باشند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی طلاق، مهریه، نفقه، ارث و…
 • متخصص در دعاوی ملکی مانند: تنظیم سند و دعاوی موجر و مستاجر
 • ارائه مشاوره حقوقی و خانواده به صورت حضوری
 • عضو کانون وکلای دادگستری

آدرس: قشم، بازار قدیم، لاین نیلوفر، پلاک 714

مجتبی دشت گرد

مجتبی دشت گرد

مجتبی دشت‌گرد، وکیلی حاذق و با تجربه در زمینه دعاوی خانواده و مهریه هستند و پرونده‌های متنوعی را در این زمینه حل و فصل کرده‌اند. ایشان در وکالت دعاوی مربوط به املاک از جمله: خلع ید، جعل سند تخصص دارند و مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهند؛ هم‌چنین در تنظیم شکوائیه و لوایح تبحر ویژه‌ای دارند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در وکالت دعاوی خانواده و طلاق
 • دارای تجربه موفق در زمینه ثبتی، ملکی و کیفری گوناگون
 • دارای تبحر فراوان در تنظیم و تدوین اسناد حقوقی و قضایی
 • اخذ وکالت در دعاوی املاک نظیر خلع ید، فک رهن و…

آدرس: قشم، مجتمع بین المللی ستاره، طبقه اول، روبروی بازار چینی‌ها، پلاک 2200

بهرام اسماعیلی

بهرام اسماعیلی

بهرام اسماعیلی، یکی از  بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان پرونده‌های مختلفی را در زمینه خانواده نظیر: طلاق، مهریه و اجرت المثل حل و فصل کرده‌اند؛ از طرفی در تدوین و تنظیم قراردادهای تجاری تخصص دارند. جناب اسماعیلی عضو رسمی کانون وکلا هستند و مراجعه کنندگان می‌توانند، برای مسائل حقوقی و قانونی خود اعتماد کاملی به ایشان داشته باشند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش وکالت پرونده‌های خانواده، کیفری و ملکی
 • تهیه و تدوین قراردادهای تجاری و حقوقی
 • متخصص در دعاوی تجاری، حقوق، ثبتی و خانواده
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری

آدرس: قشم، مجتمع خلیج فارس، طبقه 3، واحد 5

فریبا اردشیری لاجیمی

فریبا اردشیری لاجیمی

فریبا اردشیری لاجیمی، وکیل پایه یک دادگستری با تخصص در وکالت پرونده‌های دعاوی مهریه و خانواده می‌باشند. ایشان مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و آنلاین انجام می‌دهند . خانم اردشیری لاجیمی در تنظیم دادخواست و لوایح تبحر ویژه‌ای دارند و پرونده‌های موفق ایشان گویای تخصص و تجربه‌شان در حل دعاوی حقوقی می‌باشد.

تخصص و مهارت:

 • اخذ وکالت پرونده‌های حوزه خانواده، مهریه و طلاق توافقی
 • مسلط به تدوین قرارداد، شکوائیه و لایحه‌های دفاعیه
 • متخصص در دعاوی اداری و ثبتی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: قشم، بلوار امام قلی، پاساژ پردیس لاین گلایل، پلاک 1042

ابوالفضل افروزی

ابوالفضل افروزی

ابوالفضل افروزی، یکی از بهترین وکیل مهریه در قشم هستند. ایشان در وکالت پرونده‌های طلاق توافقی، مهریه و… تبحر و تخصص دارند. جناب افروزی عضو کانون وکلای دادگستری هستند و پرونده‌های موفقی در زمینه دعاوی ملکی و کیفری دارند؛ همین امر موجب اعتماد افراد به ایشان در حل و فصل دعاوی حقوقی و کیفری شده است.

تخصص و مهارت:

 • دارای تبحر فراوان در وکالت پرونده طلاق توافقی، استرداد جهیزیه و…
 • ارائه مشاوره تخصصی طلاق و مهریه
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • اخذ وکالت دعاوی خانواده، ملکی، کیفری

آدرس: قشم، روبروی دادسر، کوچه هتل سناتور (عرفان)، پلاک 14، واحد A

روش‌های دریافت مهریه توسط زوجه

دریافت مهریه از دادگاه: ابتدا زوجه باید برای مطالبه مهریه دادخواست خود را در سامانه ثنا ثبت کند تا دادگاه به آن رسیدگی کند، اگر مهریه کمتر از 20 میلیون تومان باشد، شورای حل اختلاف به آن رسیدگی می‌کند، در غیر این صورت رسیدگی آن به عهده دادگاه است، بهتر است هنگام دادخواست مهریه، درخواست توقیف اموال مرد به اندازه مهریه به دادگاه داده شود تا مرد نتواند برای فرار از پرداخت مهریه، اموال خود را به غیر منتقل کند، بعد از بررسی دادگاه، حکم صادر می‌شود و در صورت عدم پرداخت مهریه، زوجه می‌تواند حکم جلب مرد را از دادگاه بگیرد.

دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت: گرفتن مهریه از طریق ثبت با مراجعه به دفتر ازدواجی که در آن جا عقد صورت گرفته است، انجام می‌شود و زوجه می‌تواند مهریه خود را در دفترخانه به اجرا بگذارد، بعد از صدور اجرائیه این موضوع به زوج ابلاغ می‌شود تا مهریه تا زمان مقرر، پرداخت شود. اگر زوج آن را پرداخت نکند، زوجه باید به اداره ثبت اسناد مراجعه کند و اموال مرد را توقیف کند. او می‌تواند از اداره ثبت اسناد بخواهد که با استعلام اموال مرد آن‌ها را شناسایی کرده و به میزان مهریه این اموال را توقیف کند تا مهریه زن پرداخت شود.

روش‌های دریافت مهریه توسط زوجه

مزایای مشاوره با بهترین وکیل مهریه در قشم

وکیل مهریه می‌تواند حقوق زن را به صورت عندالمطالبه و عند الاستطاعه بگیرد و مشاوره با او منافع زیادی هنگام مطالبه مهریه دارد. برخی از این مزایا شامل موارد زیر است:

 • بهترین وکیل مهریه در قشم با توجه به تجربه و علم به قوانین مطالبه مهریه، به زوجه کمک می‌کند که در کمترین زمان ممکن مهریه را دریافت کند.
 •  اقدام بهترین وکیل در قشم در توقیف اموال مرد، به زن در دریافت سریع‌تر مهریه کمک می‌کند.
 • وکیل مهریه در جلسات دادگاه حضور یافته برای دریافت مهریه اقدام می‌کند، بدون آن که نیازی به حضور زن در دادگاه باشد.
 • یکی از وظایف وکیل مهریه، گرفتن حکم جلب زوج در صورت عدم پرداخت مهریه است که نیازی به حضور زوجه ندارد.
 • اگر مرد هنگام مطالبه مهریه از طرف زن درخواست اعسار نماید، وکیل مهریه مجرب باتسلط به قوانین حقوقی می‌تواند، دادخواست زوج را رد کرده و از تقسیط مهریه جلوگیری کند.

کلام آخر

بهترین وکیل مهریه در قشم با توجه به تجربه و آگاهی از قوانین حقوقی، مدنی و تجربه در دعاوی خانواده از جمله مطالبه مهریه، در کمترین زمان ممکن مهریه زوجه را مطالبه می‌کند و با توقیف اموال مرد، مانع از عدم پرداخت مهریه و درخواست اعسار و ناتوانی مالی از طرف او خواهد شد تا حقوق زن در دریافت مهریه پایمال نشود.

از شما بسیار ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم توانسته باشیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در قشم را به شما معرفی کرده باشیم، در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی آن را با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا