وکیلوکیل کیفری

5 تا از بهترین وکیل کیفری در ونک ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله به طور اختصاصی و مفصل در مورد دعاوی کیفری صحبت خواهیم کرد. همچنین برای آن دسته از افرادی که درگیر اتهامات و جرایم کیفری همچون کلاهبرداری، سرقتف ضرب و جرح، اختلاس و غیره هستند و در محدوده منطقه سه شهر تهران به دنبال یک وکیل زبده می گردند، 5 تا از بهترین وکیل کیفری در ونک را معرفی خواهیم کرد. کسانی که به صورت عمد و یا غیر عمد درگیر چنین موضوعاتی شوند، باید از راهنمایی ها یک وکیل حاذق بهره مند شوند. انتخاب یک وکیل در این شرایط بسیار مهم و حیاتی می باش.د برای شناخت وکلا و چگونگی بررسی صلاحیت آن ها، در ادامه همراه ما باشید.

تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

به طور کلی دعاوی رایج در دادگاه ها و مراجع قضایی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم بندی می گردند. البته نوع دیگری از آن ها نیز وجود دارند که به دعاوی ثبتی معروف اند و زیر مجموعه ای از دعاوی حقوقی و کیفری می باشند که به صورت مجزا مورد بررسی قرار می گیرند. دعاوی حقوقی و کیفری با یکدیگر تفاوت هایی دارند این تفاوت ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • طرفین پرونده قضایی در دعاوی حقوقی به نام های خواهان و خوانده شناخته می شوند. ولی در دعاوی کیفری به عنوان شاکی و متشاکی عنه نامیده می شوند.
 • تنها جزایی که برای فرد خوانده یعنی همان فرد خاطی در نظر گرفته می شود، پرداخت خسارت و جبران ضرر و زیان فرد خواهان است. ولی در دعاوی کیفری، متهم باید علاوه بر رضایت طرف مقابل جزای قانونی جرم همچون حبس، شلاق و غیره را نیز بگذارند.
 • در دعاوی کیفری، استخدام وکیل همچون بهترین وکیل کیفری در ونک کاملا ضروری است و حتی در صورت عدم استطاعت و توانایی فرد برای انتخاب وکیل، دادگاه برای فرد وکیل تسخیری یا معاضدتی در نظر می گیرد. اما در دعاوی حقوقی اجباری برای داشتن وکیل نیست.
 • تنظیم و نوشتن اوراق قضایی همچون شکایت نامه و لایحه ها در دعاوی حقوقی نیاز به ثبت در برگه های مخصوص دارد، ولی در دعاوی کیفری قانونی برای این مورد وجود ندارد.
 تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

ملاک انتخاب بهترین وکیل کیفری در ونک

دعاوی کیفری بسیار پر چالش و حساس هستند و هرگونه کوتاهی وکیل در دفاع از موکل خود ممکن است منجر به صدور رای غیر عادلانه و سنگین برای فرد متهم شود. جرایمی مانند کلاهبرداری، سرقت، ضرب و جرح، جعل، قاچاق و.‌.. ممکن است مجازاتی از یک تا چندین سال حبس و یا حتی اعدام داشته باشد. انتخاب وکیلی که بتواند به بهترین شکل ممکن از موکلینش دفاع کند، نیازمند شناخت معیارهایی است که در هنگام انتخاب وکیل باید به آن توجه شود.

 • داشتن تجربه و آشنایی کامل به تمامی قوانین و مقررات مربوط به جرایم کیفری و قوانین و ضوابط پزشکی قانونی
 • داشتن تجربه وکالت پرونده های کیفری و موفقیت در آن ها
 • تلاش در راستای تخفیف در مجازات موکل و تبرئه او همراه با تحقق عدالت
 • داشتن پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و تحصیلاتی در زمینه جرم شناسی

معیارهای انتخاب تمامی وکلای کیفری یکسان است. کسانی که در استان فارس به دنبال یکی از بهترین وکیل کیفری در شیراز هستند نیز لازم است این معیارها را مورد بررسی و سنجش قرار دهند.

5 تا از بهترین وکیل کیفری در ونک را بشناسید!

هادی شفیعی

هادی شفیعی

هادی شفیعی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر تهران می باشد و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته تجارت بین المللی است. البته ایشان در حال حاضر مشغول ادامه تحصیل در مقطع دکترا و در رشته حقوق خصوصی می باشد. شماره پروانه وکالت آقای شفیعی 31604 از کانون وکلای قوه قضاییه می باشد. به دلیل تجربه و موفقیت هایی که ایشان در مورد دعاوی کیفری کسب کرده است، به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ونک محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 • سابقه وکالت در شرکت های هواپیمایی
 • متخصص در دعاوی مربوط به اعتبارات اسنادی ارزی و ریالی
 • تنظیم انواع قراردادهای داخلی و خارجی

آدرس: ونک، خیابان ونک، تک جنوبی، پلاک 4، واحد 2

شماره تماس: 09122866359

علی عبدی

علی عبدی

علی عبدی یکی از وکلای برجسته و مطرح در تهران می باشد که به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ونک شناخته می شود. پروانه وکالت ایشان به شماره 21349 است و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری می تواند انواع دعاوی حقوقی و کیفری را وکالت نماید. مجوز وکالت ایشان در سال 1392 صادر گردیده است و در طول سال ها فعالیت حقوقی که داشته، پرونده های بسیاری را وکالت کرده و در آن‌ها به موفقیت رسیده است.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در انواع دعاوی کیفری و حقوقی و خانواده
 • ارائه مشاوره و وکالت در شرکت ها و ارگان های دولتی
 • اخذ کد اقتصادی، ثبت اختراعات، شرکت ها، نقل و انتقالات و غیره

آدرس: ونک، قبل از چهارراه جهان کودک، پلاک 53، طبقه 3

شماره تماس: 02188671120

داوود کرمی

داوود کرمی

از دیگر وکلای به نام و حاذق در تهران، آقای داوود کرمی می باشد. ایشان علاوه بر ارائه خدمات وکالتی، به تدریس در دانشگاه و عضویت در هیئت علمی آن نیز مشغول است. آقای کرمی با شناخت کامل و تسلط به قوانین و جزئیات آن و توانایی تجزیه و تحلیل آن ها، پرونده های اخذ شده را به خوبی در مسیر صحیح پیش می برد و از موکلین به نحو احسن دفاع می‌ کند.

تخصص مهارت:

 • متخصص در انواع دعاوی بیمه، مهندسی، حمل و نقل، تصادفات و غیره
 • فعالیت به عنوان مشاور حقوقی در شرکت و ارگان های دولتی و خصوصی و مدیر حقوقی شرکت های بیمه ای
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، گرمسار شرقی، کوچه کفایی، پلاک 7، واحد 3

شماره تماس: 09122017863

حامد شاکری نیا

حامد شاکری نیا

حامد شاکری نیا یکی دیگر از وکلایی است که به عنوان بهترین وکیل کیفری در ونک محسوب می شود. آقای شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. همچنین ایشان عضو کانون وکلای دادگستری مرکز بوده و در حوزه انواع دعاوی کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده سابقه فعالیت دارد. بسیاری از موکلین و مراجعین از آقای شاکری نیا به دلیل حسن رفتار و تسلط به قوانین، رسیدگی کامل به پرونده و توجه به جزئیات رضایت کامل دارند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی
 • اخذ انواع پرونده های حقوقی و کیفری
 • تنظیم اوراق قضایی و دادخواست ها به بهترین شکل

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا،قبل از پل کردستان، روبروی سازمان بورس، پلاک 36، طبقه 1، واحد 3

شماره تماس: 09122356157

نورالدین کریمی

نورالدین کریمی

آقای نورالدین کریمی، وکیلی مطرح و برجسته در تهران است که در دعاوی حقوقی و کیفری سابقه فعالیت دارد. وی پرونده های بسیاری را در زمینه انواع جرایم کیفری مانند کلاهبرداری، اختلاس، پولشویی، شرب خمر و غیره وکالت کرده است و از این رو به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ونک شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان کارشناس معاونت حقوقی
 • 8 سال سابقه کاری برای مشاوره حقوقی
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

آدرس: ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

تماس: 09127107714

نحوه طرح دعوای کیفری چگونه است؟

هنگامی که بین دو نفر اختلافاتی از نوع دعاوی کیفری پیش بیاید و بخواهند به صورت قانونی آن را حل کنند، لازم است در ابتدا در مراجع قضایی اقامه دعوا نمایند. در وهله اول فرد شاکی به صورت فردی و یا به کمک بهترین وکیل کیفری در ونک، لازم است دادخواستی را ارائه دهد. این دادخواست همان شکوائیه است و همچون دعاوی حقوقی لازم است به صورت کتبی به ثبت برسد. اما آنچه که باعث تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی می شود این است که دادخواستی که برای دعاوی حقوقی باید ارائه شود، نیاز به فرمت و برگه خاصی ندارد و فرد شاکی می تواند به صورت حضوری برگه ای را که حاوی متن شکایت است تحویل دهد.

بعد از تحویل آن مراحل اولیه تحقیقات نسبت به جرم صورت گرفته آغاز می شود و در صورت تایید جرم، ممکن است فرد متهم تا برگزاری دادگاه بازداشت شود. جلسه اول دادگاه رسیدگی به دعوای مطرح شده را شامل می شود. پس از آن با درخواست تجدید نظر در رای صادر شده قاضی، توسط فرد و یا وکیل او، دادگاه به جلسات بعدی کشیده می شود. بهترین وکیل کیفری در ونک تمام تلاش خود را می‌کند تا مجازات تعیین شده را کاهش دهد و یا در صورت امکان به طور کل موکل خود را رفع اتهام کند.

نحوه طرح دعوای کیفری چگونه است؟

جرایم حدی چیست و چه مجازاتی دارد؟

جرایم حدی دسته ای از جرایم کیفری است که به طور واضح در فقه و قانون اسلامی و کتاب قرآن به آن اشاره شده است. در جرایم حدی، مرجع قضایی اجازه دخل و تصرف در نوع مجازات ندارد و باید همان طور که در قرآن گفته شده است با آن رفتار کند. شرایطی که برای فرد خاطی در نظر گرفته می شود این است که به جرم خود اعتراف کرده و ثابت شود که به حرام بودن آن آگاهی کامل داشته است.

برای مثال شرب خمر از جمله جرایم حدی است که در قرآن برای آن مجازات شلاق در نظر گرفته شده است و در قانون نیز اگر کسی را به جرم شرب خمر بازداشت کنند، او را شلاق خواهند زد. حال اگر فرد دستگیر شده اطلاعی از حرام بودن جرم خود نداشته باشد و در دادگاه نیز این امر ثابت شود، برای او شلاق در نظر گرفته نمی شود. غالبا فرد متهم به جرایم حدی واجب است از یکی از وکلای برتر کشور همچون بهترین وکیل کیفری در ایران کمک بگیرد تا بتواند چنین مواردی را ثابت کند و او را از مجازاتی مثل اعدام، شلاق، سنگسار، قطع عضو، تبعید و غیره تبرئه نماید. تمامی این مجازات ها در قرآن برای جرایم حدی در نظر گرفته شده است و تشدید آن بستگی به نوع جرم دارد.

کلام آخر

جرایم کیفری در دادگاه هایی همچون دادگاه عمومی، دادگاه نوع اول، دادگاه انقلاب و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. افراد درگیر با موضوعات مربوط به جرایم کیفری، باید از کسانی که در این حوزه دارای تخصص هستند و می توانند به خوبی از آن ها دفاع کنند کمک بگیرند.

در این مقاله ما برای کسانی که نیاز به شناخت وکیل در تهران دارند، 5 تا از بهترین وکیل کیفری در در ونک را معرفی نمودیم. از همراهی و توجه شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت وکیل چی هستیم. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل شرب خمر در تهران کلیک کنید.

معنی واژه محکومیت چیست؟

واژه “محکومیت” به این معناست که دادگاه دلایل وقوع جرم را کافی دانسته و رای به مجازات مجرم صادر کرده است.

آیا رضایت اولیای دم می تواند قاتل را از زندان آزاد می شود؟

 بعد از رضایت اولیای دم دادگاه بر اساس شرایط عمومی قاتل را مجازات کند.

اگر فردی مالی را که سرقت کرده است را بفروشد مرتکب چه مجازاتی شده است؟

مرتکب دو جرم شده است یکی مرتکب سرقت شده است و دیگری انتقال و یا فروش مال غیر که در حکم کلاهبرداری می باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا