وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ونک⭐【سال1403】⚖️

وکیلی که در حوزه دعاوی ملکی فعالیت می کند، باید علاوه بر تخصص در زمینه موضوعات حقوقی، در مورد معاملات ملکی و اختلافات ناشی از آن نیز اطلاعات لازم را داشته باشد. آنچه که در این مقاله مورد بحث است، انواع دعاوی ملکی و شناخت وکلایی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. همچنین قصد داریم برای ساکنین ونک، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ونک معرفی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

موضوعات مربوط به دعاوی ملکی

دعاوی ملکی گستره بسیار وسیعی دارند و موضوعات بسیاری را شامل می شوند. بهترین وکیل ملکی در ونک نسبت به تمامی آن ها آگاهی لازم را دارد و می تواند پرونده های مربوط به آن را قبول کرده و به بهترین شکل وکالت کند‌. رایج ترین دعاوی ملکی که پرونده های بسیاری در مراجع قضایی با موضوعات مربوط به آن ها وجود دارد عبارتند از:

دعوای خلع ید: خلع ید یکی از موضوعات رایج در حوزه دعاوی ملکی است که بهترین وکیل ملکی در ایران برای حل آن می تواند روش هایی را اتخاذ کند. علت اقامه این دعوا در مراجع قضایی، تصاحب ملک و یا زمینی توسط فرد دیگر بدون اجازه مالک است‌. در این شرایط مالک، نایب او و یا بهترین وکیل ملکی در تهران می تواند دادخواستی مبنی بر اقامه دعوای ملکی ارائه دهد و با ارائه مدارک و شواهدی آن را به اثبات برساند‌.

تخلیه ید: این مورد غالبا بین موجر و مستاجر پیش می آید و زمانی که مستاجر از تخلیه ملک خودداری کند، مالک باید دعوای تخلیه را مطرح نماید. در این صورت از طرف مرجع قضایی و دادسرا احضاریه ای مبنی بر تخلیه فوری ملک به مستاجر ارائه می شود.

افراز املاک مشاع: یکی دیگر از دعاوی مورد بحث در مراجع قضایی، دعوا بر سر افراز املاک مشاع می باشد. املاک و زمین هایی وجود دارند که ممکن است بیش از یک مالک داشته باشند و آن‌ها به صورت مشارکتی در آن سهیم باشند.، اما بر سر تقسیم آن با یکدیگر با مشکل مواجه شوند ‌. در این صورت بهترین وکیل ملکی در ونک می تواند وکالت آن را برعهده بگیرد و اختلاف را به پایان برساند. غالبا چنین دعوایی بر سر زمین‌هایی بدون سند رسمی پیش می آید.

تنظیم اسناد رسمی: این مورد جزو دعاوی ثبتی ملکی می‌باشد. هنگامی که ملکی معامله می‌ شود، باید سند آن به نام خریدار جدید به ثبت برسد. در این میان اگر فروشنده از انتقال سند به خریدار خودداری کند، منجر به بروز اختلاف می شود که پیچیدگی های خاص خود را دارد. در این صورت بهترین وکیل ملکی در ونک می تواند با پیگیری های لازم حق را به حقدار برسانند.

موضوعات مربوط به دعاوی ملکی

مزایای داشتن وکیل ملکی

همان طور که در هر کاری لازم است از متخصص مربوط به آن کمک گرفته شود، در انواع دعاوی چه از نوع حقوقی و چه کیفری بهتر است از راهنمایی ها و مهارت های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران استفاده شود. مزیت های که کمک گرفتن از بهترین وکیل ملکی در ونک به همراه دارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • با داشتن وکیل ملکی به دلیل مشغله های روزمره و شرایط سخت و دشوار کاری و استرس ناشی از حضور در دادگاه، نیازی به حضور در تمام جلسات دادگاه نیست. بهترین وکیل ملکی در ونک می تواند به جای فرد مورد نظر در دادگاه حضور داشته باشد.
 • همراهی یک وکیل خوب در طول پرونده ملکی، مدت زمانی که برای به نتیجه رساندن پرونده مورد نیاز است را کاهش می دهد.
 • مواردی که مربوط به شهرداری است، مثل دریافت مجوز و پایان کار، نیاز به دوندگی و پیگیری دارد. بهترین وکیل ملکی در ونک می تواند انجام این امور را میسر نماید.
 • وکیل ملکی به قوانین و مقررات مربوط به شهرداری و دعاوی ملکی آشنایی کامل دارد و می‌ تواند در کم ترین زمان، خسارات مالی موکل خود را از طرف مقابل دریافت کند و همچنین از ضایع شدن حقوق افراد پیشگیری کند.

اگر در استان البرز سکونت دارید و در آنجا به دنبال یک وکیل ملکی ماهر هستید، می توانید با تعدادی از آن ها در مقاله بهترین وکیل ملکی در کرج آشنا شوید.

 • اصلی ترین وظیفه بهترین وکیل خانواده در ونک، تلاش برای دفاع از موکل خود و مطالبه حقوق اوست. یک وکیل خبره به خوبی می داند که باید به دلیل تعهداتی که در برابر موکل خود دارد، تمام تلاش خود را برای دریافت مطالبات او به کار گیرد.
 • یک وکیل خانواده باید از افشای اسرار موکل خود خودداری کند و رازدار خوبی باشد.
 • بهترین وکیل خانواده در ونک باید به تمام جزئیات پرونده از زبان موکل خود گوش دهد و با مطالعه دقیق بهترین راهکار را برای حل پرونده و حفظ حقوق موکل خود به کار گیرد.
 • در تمامی جلسات دادگاه حضور یابد و و گزارشی گام به گام از مراحل کار به موکل خود ارائه دهد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ونک را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

شماره تماس: 09121212133

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

وب سایت: iranvakeel.com

محمد حسین کامران

محمد حسین کامران

محمدحسین کامران، وکیل پایه یک دادگستری و دیگر وکیلی است که به‌عنوان بهترین وکیل ملکی در ونک به ارائه خدمات وکالتی می پردازد. مراجعین می‌توانند با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری و یا غیر حضوری به دفتر ایشان برای دریافت مشاوره مراجعه کنند. از جمله ویژگی های آقای کامران، حضور در تمامی جلسات دادگاه، عدم افشای اسرار موکلین و حفظ مصلحت آن ها، تجزیه و تحلیل قوانین و موضوع پرونده و به کارگیری بهترین روش برای حل آن می باشد.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده های مربوط به دعاوی خانواده همچون طلاق، حضانت، مهریه، طلاق توافقی و غیابی
 • انواع دعاوی کیفری، ضرب و جرح، افترا، پولشویی، اختلاس
 • ارائه مشاوره و تنظیم اوراق قضایی

آدرس: ونک، خیابان خدامی، پلاک 14، طبقه 2

سارا عسکریان مقدم

سارا عسکریان مقدم

خانم مقدم، با شماره پروانه وکالت 10167 یکی دیگر از وکلایی است که به عنوان بهترین وکیل ملکی در ونک مشغول به فعالیت می باشد. در حال حاضر پروانه وکالت ایشان تا سال 1404 تمدید شده است. از جمله دعاوی که ایشان تاکنون پرونده های بسیاری را در زمینه وکالت کرده اند، دعاوی مربوط به خانواده و انواع موضوعات حقوقی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • متخصص در دعاوی ملکی و خانواده
 • نوشتن انواع شکایت نامه دادخواست و لایحه های اعتراضی

آدرس: ونک، کوچه شهید صانعی، پلاک 23، واحد 14

محبوبه حجتیان

محبوبه حجتیان

دیگر وکیلی که در گروه بهترین وکیل ملکی در ونک شناخته می‌شود، خانم محبوبه حجتیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد. تخصص اصلی ایشان، چگونگی انجام معاملات ملکی و اختلافات رایج و دعاوی مربوط به آن می باشد. ایشان سابقه همکاری با انواع بانک های سپه، ملت و بسیاری از موسسات قرض الحسنه را در کارنامه خود دارد. ایشان در زمینه امور مربوط به ثبت در اداره اسناد و املاک، امور محجورین، مهاجرت و … دارای تجربه است.

تخصص و مهارت:

 • انجام خدمات مربوط به بنگاه های املاک و دعاوی مرتبط با آن
 • مشاوره حقوقی به بانک ها و موسسات مالی ک
 • مسلط به روند رسیدگی به پرونده های مربوط به دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، ساختمان ملاصدرا، طبقه 2، واحد 11

علی عبدی

علی عبدی

علی عبدی، وکیل پایه یک دادگستری و از وکلای حرفه ای و در تهران است. وی در انواع دعاوی مربوط به املاک پرونده های حقوقی مالی و تجاری مثل چک، استرداد لاشه چک، سفته و غیره دارای تجربه و تخصص می باشد. با توجه به پرونده هایی که ایشان در حوزه انواع دعاوی ملکی و اموال غیرمنقول وکالت کرده و به پیروزی رسیده است، می توان ایشان را یکی از بهترین وکیل ملکی در ونک نامید.

تخصص و مهارت:

 • وکالت دعاوی حقوقی، خانواده، ملکی، کیفری و امور حسبی
 • ارائه مشاوره و وکالت در واحدهای دولتی
 • مهارت در اخذ کد اقتصادی و ثبت شرکت ها و نقل و انتقالات مال

آدرس: ونک، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک 53، طبقه 3

فک رهن چیست؟

یکی از موضوعات وکالتی بهترین وکیل ملکی در ونک، فک رهن می باشد. این مورد زمانی پیش می آید که ملکی در رهن شخص دیگری باشد. در این صورت فرد مالک، راهن و فرد مستاجر، مرتهن می باشد‌. مرتهن هر زمانی که مالک بخواهد باید ملک را به مالک واگذار کند. در زمان رهن ملک، فرد رهن کننده مبلغی را به عنوان ضمانت ملکی که در اختیار دارد، به مالک می دهد و زمانی که قرار است ملک را پس دهد، این مبلغ را نیز دریافت می کند. اگر بعد از این که قرارداد بین مالک و مستاجر به پایان رسید مرتهن ملک را به او پس ندهد، مالک می تواند دعوای فک رهن را اقامه کند و به کمک بهترین وکیل ملکی در ونک شکایت نامه ای را تنظیم کرده و به دادسرا ارائه دهد.

فک رهن چیست؟

حق الوکاله بهترین وکیل ملکی در ونک چه میزان است؟

مبلغی که بهترین وکیل ملکی در ونک به عنوان دستمزد از موکلینش دریافت می کند، بستگی به مواردی مانند موضوع پرونده، شدت و سختی آن و میزان مدارک و ادله موجود دارد. همچنین وکیل مدت زمانی که برای رسیدگی به موضوع مورد نیاز است را تخمین می زند و با توجه به تمامی پارامترها مبلغی را به عنوان حق الوکاله تعیین می کند. در برخی از دعاوی ملکی، وکیل مورد نظر درصدی از ارزش ملک را از موکلین خود مطالبه می نماید.

کلام آخر

در این مقاله در مورد دعاوی ملکی و معرفی 5 تا از بهترین وکیل ملکی در ونک صحبت کردیم. شما می‌توانید به موضوعات و مطالب بیش تری در سایت وکیل چی دسترسی داشته باشید. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

آیا قبل از تاریخ انقضا مدت اجاره امکان فسخ قرارداد وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد. زیرا در این نوع عقود طرفین به ادامه تا انتهای قرارداد متعهد می مانند.

از نظر قانونی می توان ملکی را به نام شخصی زده و شروطی مبنی بر اینکه تا قبل از فوت واگذار کننده نمی توان آن ملک را به فروش برساند یا تصاحب کند امکان پذیر است؟

بله. چنانچه شرط شود ملکی که واگذار می کنید تا زمان حیاط واگذار کننده قابل فروش و انتقال نباشد این شرط صحیح است. در صورتی که منظور از تصاحب، استفاده یا تغییر در ملک باشد شرط مذبور قابل اجرا می باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا