وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل مهریه در شریعتی⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در شریعتی را به شما معرفی کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید. مهریه اموالی است که زن برای نکاح دائم یا موقت در اختیار می گیرد و می تواند هر زمان که بخواهد آن را مطالبه کند. مهریه در زمان درخواست، از طرف مرد قابل انجام است. در این صورت یا باید به محض درخواست زوجه پرداخت شود، یا زمانی که برای مرد مقدور است که به ترتیب به نام های مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه نام می گیرد.

مهریه چیست؟

در عهد باستان و در برخی از کشورها، به خصوص کشورهای مسلمان، همواره سنت مهریه وجود داشته است. پس بر این اساس وقتی عقد منعقد می شد و زن عقد را می پذیرفت، برای او مهریه را به عنوان امتیازی در نظر می گرفتند. سنت مهریه در میان یهودیان نیز رایج است و هنگام فوت شوهر یا طلاق به زن داده می شود.

در کشور ما هم مهریه به عنوان قانون و یک سنت دیرینه و شرعی وجود دارد و وقتی عقد دائم یا موقت منعقد می شود، قطعا به خانم ها با مقادیر مختلف و طبق توافق زوجین تعلق می گیرد. البته لازم به ذکر است که مهریه دارای انواع مختلف و شرایط پرداخت خاص خود می باشد.

مطابق ماده 1082 قانون مدنی کشور: «در صورت عقد، زن صاحب مهریه می شود و او می تواند به هر نحوی که بخواهد در آن تصرف کند. در این صورت زن صاحب مهریه می شود و چیزی نمی تواند مانع این مالکیت شود.» آنچه در عقد نکاح مهریه محسوب می شود باید مال، قابل تملک، معین و دقیق باشد.

اگرچه در عمل اغلب پیش می آید که زن در زمان طلاق درخواست مهریه کند، اما همیشه می تواند از شوهرش بخواهد که مهریه اش را بدهد. لازم به ذکر است مشکلاتی از قبیل داشتن رابطه نامشروع و عدم تمکین زن، مانع از تعلق مهریه نخواهد شد. در این میان به دلیل اختلافات پیش آمده بر سر مهریه، افراد به سراغ یک وکیل خانواده یا طلاق می روند. کمک گرفتن از بهترین وکیل مهریه در شریعتی نیز می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

مهریه چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در شریعتی

معیارهای انتخاب وکلا علارتند از:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین وکیل مهریه در شریعتی، تجربه لازم در طرح دعوای مربوطه است.
 • از دیگر ویژگی های یک وکیل ماهر، آگاهی کامل از اختیارات قانونی و قوانین مربوط به اختلافات خانوادگی و همچنین توانایی تجزیه و تحلیل اسناد و یادداشت ها، استفاده از آن ها در هر مورد خاص و ارائه راه حل کارا است.
 • بهترین وکیل طلاق در شریعتی برای وکالت در پرونده های مهریه باید مهارت گفتاری عالی داشته باشد و بتواند در دادگاه به خوبی از موکل خود دفاع کند و تمامی دلایلی را که می تواند موکل خود را نجات دهد ارائه دهد.
 • نکته دیگر پیگیری و شرکت در کلیه جلسات دادگاه است تا نیازی به حضور موکلین در دادگاه نباشند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در شریعتی را بشناسید!

دکتر مجتبی محمدی

دکتر مجتبی محمدی

رزومه دکتر مجتبی محمدی:
1- دکترای حقوق بین الملل ۲-وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز(تهران) ۳- عضو کمیسیون داوری کانون وکلای مرکز ۴- مدرک وکالت کانون وکلای بین المللی (IBA) ۵- مدرک داوری بین المللی اتاق بازرگانی ایران ۶- مدرک فن بیان در مذاکرات بین المللی

مهارت ها:
1- تسلط کامل به امور حقوقی شرکتهای داخلی و بین المللی
2- تسلط کامل بر امور قراردادهای داخلی و بین المللی
3- مهارت در مذاکرات بین المللی و آشنایی با قوانین سایر کشورها

مقالات:
1-چالشها و راهکارهای ارتقاء دادرسی عادلانه در رویه داوری بین المللی سرمایه گذاری خارجی(پایان نامه دکترا)

۲- شرط داوری در قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی(پایان نامه ارشد)
۳- مقاله پژوهشی بررسی جایگاه حفاظت از محیط زیست در رویه داوری بین‌المللی ایکسید(مجله محیط زیست و توسعه)
۴-مقاله پژوهشی اصول شکلی دادرسی عادلانه در داوری
سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر ایکیسد(مجله مطالعات حقوقی)
5- و ارائه چندین مقاله در زمینه های مختلف منجمله قراردادهای مدرن

سوابق شغلی:
1- مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران
2- مشاور حقوقی سندیکای بیمه گران ایران
3- مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی
4- مشاور حقوقی کمیسیون حقوق بشر
5- وکیل چندین شرکت پیمانکاری و بازرگانی برتر داخلی و بین المللی با گرید یک
6- مدیر حقوقی شرکت پترو امید آسیا ( بانک سپه)
7- مشاور حقوقی شرکت توسعه و تجارت کیش ( بانک سپه)
8- مدیر حقوقی شرکت سیمان هرمزگان ( بانک سپه)
9-وکیل شرکت سیمان شمال(بانک ملی)
۱۰-وکیل شرکت بین المللی Consilium Middle East
۱۱-وکیل چندین شرکت پیمانکاری نفتی از جمله  شرکت انرژی کاوش پرشیا و شرکت انرژی گستر هانا
۱۲-مدیر عامل شرکت حقوقی بین المللی ایران وکیل

آدرس شعبه اول: سعادت اباد-بالاتر از ميدان كاج-خيابان ١٢(على اكبر)-پلاك ٤١ واحد ۴

شماره تماس:
02122093600
02122093700
آدرس شعبه دوم: اتوبان ستاری بلوار فردوس شرق نرسیده به چهار راه سلیمی جهرمی ‌ ساختمان دفتر خدمات قضایی‌ ‌پ ۱۹۲ طبقه ۵ و ۱۲

تلفن تماس:
02144969001
02144969002

وب سایت: iranvakeel.com

غلام رضا ابویی

غلام رضا ابویی

دیگر وکیل فعال در تهران و حوزه انواع دعاوی خانواده، آقای ابویی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با شماره پروانه وکالت 3865 از کانون وکلا است. آقای ابویی در انواع دعاوی خانواده بسیار متبحر است و در اسرع وقت و با اقدامات لازم، حقوق موکلین خود را دریافت می کند و به همین دلیل یکی از بهترین وکیل مهریه در شریعتی به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • اختلافات خانوادگی بر سر مهریه، طلاق، نفقه، حضانت فرزندان و ارث و تقسیم ماترک
 • دعاوی حقوقی، ملکی، بانکی، تجاری
 • ارائه مشاوره

آدرس: شریعتی، بعد از یخچال، پلاک 1487، طبقه 3

سعید امینی

سعید امینی

سعید امینی دارنده شماره پروانه وکالت 5662 از کانون وکلای داگستری مرکز، سال هاست که به صورت ویژه و تخصصی در انواع دعاوی خانواده، به ارائه خدمات وکالتی می پردازد و از این رو یکی از بهترین وکیل مهریه در شریعتی نام برده می شود. آقای امینی به داشتن شیوایی بیان، دلسوزی، پیگیری و تلاش فراوان جهت احقاق حقوق موکلینش معروف می باشد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • مشاور حقوقی
 • دعاوی کیفری، حقوقی و ثبتی

آدرس: شریعتی، بالاتر از پل رومی، نبش کوچه نبوی، پلاک 2016، طبقه 1، واحد 2

مریم رنجبران کرمانی

مریم رنجبران کرمانی

خانم مریم رنجبران کرمانی دارای پروانه وکالت به شماره 15155 است که در سال 1404 منقضی می شود و باید مجدد بعد از آن برای تمدید اعتبار آن اقدام نماید. وی با به روزرسانی اطلاعات و دانش حقوقی خود و دریافت مشاوره و پشتیبانی از وکلای ارشد به دنبال بهبود عملکرد خود است. با توجه به آنچه گفته شد، خانم رنجبران یکی از بهترین وکیل مهریه در شریعتی است.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی
 • ارائه مشاوره تخصصی به صورت حضوری و غیرحضوری
 • دعاوی خانواده، احرت المثل، انواع طلاق و نوع مهریه های تعیینی

آدرس: شریعتی، چهارراه پاسداران، خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک 2، واحد 21

مهدی شاه عباسیان

مهدی شاه عباسیان

مهدی شاه عباسیان با مدرک تحصیلی دکترای حقوق، از وکلای پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل مهریه در شریعتی می باشد. ایشان از جمله وکلای برجسته و با دانش است که همواره در تلاش برای دریافت بهترین نتایج و رشد و ارتقای خود است.

تخصص و مهارت:

 • مسلط به زبان انگلیسی
 • آشنا به زبان فرانسه و عربی برای تنظیم قرارداد
 • 18 سال سابقه وکالت
 • تدریس در دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نوشهر

آدرس: شریعتی، بعد از پل سیدخندان، خیابان مجتبایی، پلاک 6، واحد 7

انواع مهریه بر اساس زمان تعیینی

با توجه به این که مهریه در ضمن عقد دائم بوده است یا خیر و یا این که تعیین شده است یا نه، انواع مختلفی دارد. البته مهریه را می توان بر اساس وعده پرداخت نیز تقسیم کرد که در مجموع انواع آن بر اساس زمان تعیینی عبارت است از:

مهر المسمی: نوعی مهریه است و مبلغی است که برای زوجه در عقد دائم با توافق طرفین تعیین می شود.

مهرالمثل: به موجب ماده 1100 قانون مدنی جاری می شود، زمانی که مهرالمسمی ماهیتا ناشناخته، ناشناس یا متعلق به شخص دیگری باشد، تعیین می گردد. طبق ماده 1087 قانون مدنی نیز، شرط در نظر گرفتن مهر المثل در صورت عدم ذکر آن در زمان عقد دائمی است. در این شرایط کارشناس حقوقی به بررسی وضعیت خانوادگی، فردی، تحصیلی، شغلی و اجتماعی زن می پردازد و با توجه به مهریه سایر بستگان زن، میزان مهریه را تعیین می کند. در این میان همراهی بهترین وکیل مهریه در شریعتی می تواند برای پیگیری و پیشبرد پرونده بسیار تاثیرگذار باشد.

مهر المتعه: ماده 1093 قانون مدنی می گوید: «هرگاه مهریه در عقد نکاح قید نشده باشد و زوج قبل از نزدیکی زن خود را طلاق دهد و تعلق مهریه ثابت شود، زن حق مهریه دریافت مهرالمتعه را دارد و اگر بعد از رابطه طلاق دهد مهریه تعیینی برای زن از نوع مهر المثل خواهد بود.» طبق ماده 1084 قانون مدنی بر عکس مهرالمثل، برای تعیین مهرالمتعه وضع اقتصادی مرد مورد توجه کارشناس حقوقی است نه شرایط و شخصیت زن.

مهر السنه: از اقسام مهریه است که تعریف آن در قانون مدنی ثابت نشده است و برای درک آن باید به تعاریف فقهی و دینی مراجعه کرد. این مهریه مطابق با مهر حضرت فاطمه دختر پیامبر است و مبلغ آن 500 درهم است. در صورت درج نوع مهر در سند ازدواج، این مبلغ بر اساس نرخ روز محاسبه می گردد.

انواع مهریه بر اساس زمان تعیینی

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در شریعتی

مبلغی که از طرف موکل به وکیل به عنوان حق الوکاله پرداخت می شود، مبلغی است که در زمان ایجاد وکالت بین طرفین تعیین می شود. در بسیاری از موارد هزینه های وکیل به صورت درصدی از مهریه در نظر گرفته می شود. اما به طور کلی حق الزحمه درخواستی وکیل به عواملی مانند میزان توانایی و شهرت وکیل، محل دفتر وکالت وی، میزان مهریه، سختی و آسانی پرونده و وضعیت مالی مرد بستگی دارد. . برخی از وکلا در شروع کار کل مبلغ را دریافت می کنند، اما وکلای با انصاف و زبده ای مثل بهترین وکیل مهریه در شریعتی دستمزد خود را در دو بخش و یا بیش تر دریافت می کنند.

کلام آخر

ما در این مقاله به طور مختصر در مورد انواع مهریه و قوانین مربوط به آن صحبت کردیم و سعی کردیم برای کسانی که در مناطقی از تهران به دنبال یافتن وکیل در این حوزه هستند، 5 تا از بهترین وکیل مهریه در شریعتی را معرفی کنیم. از همراهی تان تا پایان مقاله سپاس گزاریم. با سایت وکیل چی برای شناخت وکلای مطرح و به نام در سراسر کشور همراه باشید و نظرات تان را با ما درمیان بگذارید.

3- شرایط پرداخت مهریه چگونه است؟

شرایط پرداخت مهریه بدین صورت است که در صورت عدم توانایی مرد بر پرداخت و اثبات اعسار می توان اقدام به تقسیط آن نمود

در صورت بخشیدن مهریه می توان مجدد درخواست مهریه داد؟

 بخشش مهریه در طلاق های خلع و مبارات انجام می شود.

حق طلاق بهتر است یا مهریه؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که هیچ نسخه ثابتی برای این موضوع وجود ندارد و بنا بر رابطه زوجین باید تصمیم گیرنده باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا