وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در شریعتی⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل طلاق در شریعتی آشنا کنیم، پس ادامه این مقاله را از دست ندهید. بسیاری از زوج ها در چند سال اول ازدواج یا بعد از چندین سال بعد از آن تصمیم به طلاق و متارکه می گیرند. گاهی زوج ها تصمیم می گیرند با طلاق دوطرفه و بدون درگیری و چالش به زندگی مشترک خود پایان دهند و گاهی نیز این طلاق با کشمکش ها و تنش های زیادی توام است. در این مرحله با کمک یک وکیل خوب می توان اختلافات موجود را در بستر قوانین حل کرد.

انواع طلاق با وکالت بهترین وکیل طلاق در شریعتی

طلاق را می توان با توافق طرفین یا یکی از زوجین درخواست کرد. برنامه ریزی و نظارت بر این گونه دعاوی در دادگاه خانواده توسط بهترین وکیل به صورت خصوصی، انفرادی و یا از طریق وکیل طلاق قابل انجام است. در هر یک از موارد فوق، نحوه رسیدگی به پرونده طلاق کمی تفاوت دارد. بنابراین حضور بهترین وکیل طلاق در شریعتی می تواند بسیار موثر باشد. در ادامه انواع طلاق را بنابر نوع درخواست به ضورت مختصر توضیح خواهیم داد:

طلاق توافقی: همان طور که از نام این نوع طلاق پیداست، زوجین می توانند در مسائل مشترکی مانند مهریه، نفقه و حتی حضانت فرزند به توافق برسند و از هم جدا شوند. اما نکته حائز اهمیت و نقش بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران در این نوع طلاق ایجاد هماهنگی مناسب بین زوجین است تا حق و حقوق هیچ یک از طرفین تضییع نگردد.

درخواست طلاق از جانب زن: چنین درخواستی از سوی زن با مشکلات فراوانی همراه است، زیرا اثبات ناتوانی مرد در زندگی مشترک و زندگی با او بسیار دشوار است و می توان آن را در دادرسی رد کرد. اما خوبی بهترین وکیل طلاق در شریعتی، ارائه مشاوره صحیح و سرعت دادن در رسیدن به نتیجه مطلوب موکل است.

درخواست طلاق از طرف مرد: برای اقامه دعوی و درخواست طلاق از جانب مرد، شرایط ساده تری اعمال می شود. مرد با اثبات عدم تمکین زن می تواند حقوق مادی زن از قبیل نفقه و اجرت المثل را نادیده بگیرد و از پرداخت آن امتناع کند. اما پرداخت مهریه که یکی از حقوق اصلی زن است باید به طور کامل صورت بگیرد.

انواع طلاق با وکالت بهترین وکیل طلاق در شریعتی

سوالات قاضی از زوجین در دادگاه

در صورت اعاده دعوای طلاق به دادگاه خانواده و تشکیل جلسه، طرفین باید شخصا یا از طریق بهترین وکیل طلاق در شریعتی در جلسه حاضر شوند و به سوالات قاضی دادگاه خانواده پاسخ دهند. برخی از سوالات پرسیده شده در دادگاه خانواده به شرح زیر می باشد:

 • معمولا اولین سؤال در بین سؤالات قاضی دادگاه طلاق، مربوط به ازدواج طرفین و اطلاعات مربوط به آن مانند سال ازدواج، تعداد سال های زندگی مشترک زوجین، تعداد فرزندان یا کودکان مشترک و غیره است.
 • اما مهم ترین سؤال قاضی از زوجین، سؤال از علت طلاق است. این سوال از آن جهت حائز اهمیت است که پاسخ و نحوه صحیح دفاع از آن در دادگاه خانواده، علت طلاق را ثابت می کند و در سایر موارد اگر قاضی را قانع کند، در اسرع وقت حکم طلاق صادر می شود.
 • در دعاوی طلاق که در حکم رای، خواسته شده است که طرفین به داوری ارجاع شوند، یکی از سوالاتی که قاضی دادگاه طلاق مطرح می کند این است که آیا طرفین اقوام قابل اعتمادی دارند که بتوانند آن ها را به عنوان داور به دادگاه معرفی کنند یا خیر؟
 • از دیگر سؤالات قاضی طلاق می توان به استحقاق مالی زوجه و تعیین تکلیف وی اشاره کرد. در این صورت از شوهر سوال می شود که آیا قصد پرداخت حقوق مالی همسرش از جمله مهریه، نفقه همسر و حقوق ایده آل را دارد یا در گذشته آن ها را پرداخت نموده است؟
 • الزام به نصف شدن دارایی مرد از دیگر سوالات قضایی در دادگاه طلاق خواهد بود. بنابراین در این مورد قاضی از طرفین می پرسد که آیا در سند ازدواج قید شده است که در صورت طلاق زوج، زوج موظف است نیمی از دارایی خود را به زن خود واگذار کند یا خیر؟
 • معمولاً در مرحله پایانی سؤالات قاضی در دادگاه طلاق، قاضی این سؤال را مطرح می کند که آیا طرف درخواست طلاق یا طرفین اطمینان کافی برای اقدام به طلاق دارند و آیا تصمیم آن ها برای جدایی قطعی و صحیح است؟

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل طلاق در شریعتی را بشناسید!

ابوالفضل پروان

ابوالفضل پروان

آقای ابوالفضل پروان، یکی از وکلای حرفه ای و با سابقه در تهران می باشد. محل کار ایشان، دفتر حقوقی مشترک با خانم افراسیابی در محدوده خیابان شریعتی است و تخصص اصلی و مهارت ویژه آقای پروان در انواع دعاوی خانواده به خصوص طلاق است و از این رو یکی از بهترین وکیل طلاق در شریعتی نیز به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 • قبول وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری و ثبتی

آدرس: شریعتی، پس از مترو قیطریه، بین کوچه پروین و واعظی، پلاک 1897، طبقه 2

مریم سهیلی

مریم سهیلی

خانم مریم سهیلی یکی دیگر از کسانی است که در حرفه وکالت فعالیت می کند و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران فعالیت می نماید. به دلیل تخصص ایشان در انواع دعاوی خانواده،، مهریه، طلاق، نفقه و… یکی از بهترین وکیل طلاق در شریعتی به شمار می رود. شماره پروانه وکالت خانم سهیلی 4571 صادره از کانون وکلا است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری در خصوص انواع دعاوی حقوقی
 • دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و…
 • دعاوی ملکی و بانکی

آدرس: شریعتی: خیابان آفریقا، قبل از مدرس، کوچه مروارید، مجتمع سپیدار، اپارتمان B3

منوچهر بحرینی

منوچهر بحرینی

منوچهر بحرینی با پروانه 3507 یکی از وکلای حرفه ای در تهران است و به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در شریعتی معرف حضورتان می گردد. وی با تسلط بر مواد اساس نامه قانونی حمایت از خانواده در زمینه های مختلف از جمله انواع طلاق، مهریه، نفقه، حضانت، ارث و سایر دعاوی مرتبط قبول وکالت نموده و اوراق آن را به موقع تنظیم می کند و ارباب رجوع را از نگرانی خارج می کند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع دادخواست ها و لایحه ها
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در انواع دعاوی خانواده

آدرس: شریعتی، پیش از میدان قدس، پلاک 2030

اکبر رنجبر

اکبر رنجبر

آقای اکبر رنجبر یکی دیگر از وکلای متخصص در امور حقوقی، کیفری و ثبتی است. وی به دلیل ارائه خدمات در زمینه مشکلات حقوقی، من جمله دعاوی خانواده و انواع دعاوی طلاق، یکی از بهترین وکیل طلاق در شریعتی می باشد. آقای رنجبر وکیلی زبده و باتجربه، صبور و دارای مهارت و ویژگی های ارتباطی قوی و تسلط بر قوانین و تجزیه و تحلیل آن ها می باشد.

تخصص و مهارت:

 • انواع دعاوی کیفری، سرقت، کلاهبرداری، ضرب و جرح و…
 • دعاوی خانواده و ملکی
 • ارائه مشاوره و تنظیم اوراق قضایی

آدرس: شریعتی، روبه روی خیابان میرزاپور، پلاک 1754، واحد 10

زهره مفاخری

زهره مفاخری

خانم زهره مفاخری دارای شماره پروانه وکالت 27219 از کانون وکلای دادگستری می باشد. وی در انواع موضوعات حقوقی به ویژه دعاوی خانواده و انواع طلاق از طرف مرد، زن و توافقی قبول وکالت می نماید و پرونده ها را در کم ترین زمان به نتیجه می رساند.با توجه به موفقیت های ایشان و میزان رضایت موکلین از خانم مفاخری، ایشان نیز یکی از بهترین وکیل طلاق در شریعتی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن دادخواست و تنظیم اوراق قضایی
 • انواع دعاوی خانواده
 • متخصص در تنظیم قراردادها و نظارت بر صحت آن ها

آدرس: شریعتی، پل صدر، خیابان الهیه، کوچه دشتی، پلاک 2، واحد 4

ویژگی های بهترین وکیل طلاق در شریعتی

از آنجایی که نکاح از نظر حقوقی یک نوع عقد است، طلاق را نیز می توان از انواع پیمان شکنی و ابطال قرارداد دانست که البته قوانین خاصی در آن لحاظ شده است که بر اساس آن زوجین باید حقوق دیگری را رعایت کنند. بنابراین می توان گفت بهترین وکیل طلاق در شریعتی به کلیه قوانین مدنی و خانواده در این زمینه بسیار مسلط بوده و تمامی شرایط و عوامل مربوط به طلاق را در مراحل رسیدگی و دادرسی طلاق در نظر می گیرد و این تنها راه دادگاه برای صدور حکم است.

حکم طلاق زمانی صادر می شود که چندین فاکتور مرتبط از قبیل مهریه، نفقه، حضانت فرزندان پس از طلاق و غیره صادر شود تعیین و تکلیف شود. از این رو بهترین وکیل طلاق در شریعتی باید به همه این موارد رسیدگی کند و به نفع موکل خود در دادگاه حاضر شود. چنین وکیلی با توجه به داشتن تجربه کافی می تواند روند پرونده را کوتاه نماید. بهترین وکیل طلاق در شریعتی همچنین باید با علم روانشناسی آشنا باشد تا از طرف مقابل برای رسیدگی به موضوع رضایت بگیرد. توجه داشته باشید که هر چه طرفین در موارد طلاق بیش تر توافق کنند، حکم طلاق سریع تر صادر می شود.

ویژگی های بهترین وکیل طلاق در شریعتی

علل ارائه درخواست طلاق از طرف زن

شرایط طلاق از طرف زن با مشکلات و دشواری هایی روبه روست و نیاز به ارائه دلایلی است که بتوان با استناد به آن ها و به کمک وکیل خانواده قاضی پرونده را راضی نمود. برخی از دلایل درخواست طلاق از طرف زن عبارتند از:

 • زندگی در شرایط عسر و حرج یک زن
 • داشتن حق طلاق زن
 • عدم حضور و مراجعه مرد به زن برای 4 سال متوالی
 • اعتیاد شدید زوج و خسارات مالی و جانی ناشی از آن به خانواده
 • بد اخلاقی و عدم رفتار مناسب زوجین با همسر و فرزندانش
 • داشتن شغل غیرمعمول و غیرقانونی که باعث از بین رفتن آبروی خانواده می شود.
 • نپرداختن نفقه زن به مدت حداقل 6 ماه
 • داشتن بیماری واگیردار، لاعلاج و یا صعب العلاج

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد طلاق و شرایط درخواست آن مطالبی را عنوان کردیم. همچنین 5 تا از بهترین وکیل طلاق در شریعتی را به کسانی که نیاز به دریافت مشاوره و کمک از چنین وکلایی دارند با ذکر ویژگی های یک وکیل و اطلاعات تماس لازم بیان نمودیم. از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات شما در سایت وکیل چی هستیم.

 نحوه دفاع و پاسخ صحیح به این سوال که علت طلاق از سوی زن چیست چه می باشد؟

نحوه دفاع و پاسخ صحیح به این سوال که علت طلاق از سوی زن چیست بدین صورت بوده که زوجه باید مستند به اسناد و مدارک لازم صحبت نماید.

مهریه در طلاق رجعی چگونه است؟

در صورتی که طلاق به درخواست مرد انجام شود باید تمام حقوق زن از جمله مهریه نیز پرداخت شود.

خانم با داشتن حق طلاق می‌تواند برای مهریه اقدام کند؟

از نظر قانونی منعی برای این موضوع وجود ندارد اما قضات در شعب نمی‌پذیرند که خانم همزمان برای مهریه و طلاق اقدام کند.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا