وکیل

10 تا از بهترین وکیل در شریعتی⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله تصمیم داریم 10 تا از بهترین وکیل در شریعتی تهران را به شما معرفی کنیم. از شما خواهشمندیم با ما همراه باشید. یکی از دغدغه های اکثر افرادی که با مشکلات حقوقی روبرو هستند، یافتن یک وکیل زبده برای دفاع از آن ها در دادگاه و سایر حوزه های قضایی است. انتخاب یک وکیل برجسته می تواند بر نتیجه نهایی پرونده تأثیر بگذارد و همچنین از ضرر و زیان احتمالی در آینده جلوگیری کند.

وکالت دادن به چه معناست؟

وکالت در لغت به معنای تفویض است. از نظر حقوقی نایب کردن بهترین وکیل درشریعتی، به معنای انعقاد قراردادی است که در آن فرد دیگری به عنوان وکیل برای انجام کاری تعیین می شود. در ماده 656 قانون مدنی وکیل به شرح زیر تعریف شده است:

وکالت قراردادی است که به موجب آن، یکی از طرفین در اجرای امور خود جایگزین دیگری می شود. با تنظیم وکالت نامه و تایید طرفین، هر یک دارای حقوق و وظایف متفاوتی بوده و مسئولیت های خاصی را بر عهده می گیرند. وکالت یکی از قراردادهای پرکاربرد امروزه در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و… می باشد. وکالت نامه در زندگی روزمره انواع مختلفی دارد که بسته به اختیاراتی که به یکدیگر واگذار می کنند در انواع مختلفی دسته بندی می شوند. انواع وکالتنامه عبارتند از: وکالت نامه بلاعزل که به طور کامل در مقاله « وکالت بلاعزل چیست؟ » توضیح داده شده است، وکالت تام الاختیار، وکالت شفاهی، وکالت رسمی و وکالت عادی.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل در اقدسیه

وکالت دادن به چه معناست؟

ویژگی های بهترین وکیل در شریعتی

یک وکیل زبده که در حوزه های مختلف حقوقی به ارائه خدمات می پردازد باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

اشتیاق به حرفه: بهترین وکیل در شریعتی برای موفقیت در حرفه خود و شناخته شدن به عنوان یکی از وکلای خوب در رشته تخصصی خود، باید بیش از هر چیز به شغل خود علاقه داشته باشد. زیرا وکالت جزو مشاغل پر فشار است، بنابراین اگر علاقه ای نباشد نمی توان در آن موفق شد.

روابط عمومی قوی: یکی دیگر از ویژگی هایی که بهترین وکیل تهران باید داشته باشد، توانایی ایجاد ارتباط با طرف مقابل پرونده و اعضای مرجع قضایی است. یک وکیل خوب باید مهارت برقراری تماس تلفنی و پیش نویس مکاتبات رسمی را داشته باشد.

تسلط بر قوانین و پایبندی به آن ها: برخورداری از دانش حقوقی در تمامی حوزه ها اعم از حقوق جزا، خانواده و … لازمه شغل وکالت است. بدیهی است بهترین وکیل در شریعتی باید از مفاد قانونی آن آگاهی کامل داشته و دارای مهارت در جمع آوری ادله و مستند نمودن آن ها داشته باشد.
صبوری: پرونده های حقوقی می تواند بسیار خشونت و دعوا و درگیری باشد، بنابراین بهترین وکیل در شریعتی باید در شرایط سخت صبور باشد.

رازداری و امانت داری: یک وکیل باید در حفظ اسرار و رازهای موکل خود کوشا باشد و همچنین امانت دار خوبی برای مدارک و اسناد در دست باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل در شریعتی را بشناسید!

خانم مریم جولانی

خانم مریم جولانی

خانم مریم جولانی وکیل دادگستری
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران
یکی از موفق ترین وکلای ایران
موفقیت در پرونده های حقوقی و کیفری

تخصص و مهارت:

 • متخصص در دعاوی خانواده
 • کیفری
 • ملکی و ثبتی
 • انحصاروراثت و تقسیم ترکه و وصول مطالبات

آدرس: تهران . خیابان شریعتی. بین خیابان دولت و پل صدر. روبروی پمپ بنزین زرگنده. ساختمان سفیران.

شماره تماس: ۰۹۱۲۴۷۱۶۴۵۲

ابوالفضل پروان

ابوالفضل پروان

آقای ابوالفضل پروان، یکی از وکلای حرفه ای و کاربلد در تهران می باشد. محل فعالیت ایشان در همان دفتر حقوقی است که به صورت مشترک با خانم افراسیابی آن را اداره می کنند و از این رو ایشان نیز یکی از بهترین وکیل در شریعتی محسوب می شوند. از جمله حوزه های تخصصی آقای پروان دعاوی مربوط به خانواده و دیگر دعاوی حقوقی است.

تخصص و مهارت:

 • وکالت انواع دعاوی کیفری و حقوقی
 • متخصص در دعاوی خانواده، مهریه، طلاق، حضانت، تغییر جنسیت و غیره
 • نگارش دادخواست ها و لایحه هایی که جهت اعتراض به احکام دادگاه ارائه می شود.
 • مشاوره حقوقی بیش از ده ها شرکت

آدرس: شریعتی، بعد از مترو قیطریه، بین کوچه پروین و واعظی، پلاک 1897، طبقه 2

زهره مفاخری

زهره مفاخری

خانم زهره مفاخری با شماره پروانه وکالت 27219 یکی از وکلای مطرح در تهران است که به عنوان عضوی از لیست بهترین وکیل در شریعتی معرفی می گردد. پروانه وکالت ایشان تا اواخر سال 1402 اعتبار دارد و در حال حاضر جزو وکلای فعال می باشد. خانم مفاخری در انواع دعاوی حقوقی و کیفری سابقه فعالیت دارد که با تلاش و پیگیری و ارتباط قوی با موکلین و اعضای دادگاه سعی در جلب رضایت موکل و دریافت نتیجه معقولانه می نماید.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا
 • تنظیم اوراق قضایی

آدرس: شریعتی، سیدخندان، قبل از سه راه اقدسیه، تنگستان سوم، پلاک 744، واحد 303

دلارام بصیرت

دلارام بصیرت

خانم دلارام بصیرت وکیل دیگری است که به صورت حرفه ای و بدون محدودیت انواع دعاوی حقوقی و کیفری را قبول وکالت می نماید. با توجه به این که ایشان در محدوده منطقه شریعتی در دفتر وکالت خود به ارائه خدمات می پردازد، خانم بصیرت نیز یکی از بهترین وکیل در شریعتی محسوب می شود وکیل مورد نظر با صبوری و مهارت ارتباطی قوی و همچنین ویژگی هایی مثل تسلط بر قوانین و پایبندی به آن ها موفقیت های بسیاری را کسب نموده است.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی ملکی و حقوقی و خانواده و چک و طلاق توافقی
 • دعاوی مالی، تجاری، بانکی و حقوقی
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: شریعتی، پل صدر، خیابان الهیه، کوچه دشتی، پلاک 2، واحد 4

مریم رنجبران کرمانی

مریم رنجبران کرمانی

خانم مریم رنجبران کرمانی دارای شماره پروانه وکالت 15155 می باشد که در حال حاضر تا سال 1404 معتبر است. ایشان به حرفه خود بسیار علاقمند بوده و با به روز نمودن اطلاعات و سواد حقوقی خود و دریافت راهنمایی و کمک از وکلای بزرگ تر سعی در بهبود عملکرد خود می کند و بر این اساس تاکنون موفقیت های بسیاری را کسب نموده است. طبق آنچه گفته شد، خانم رنجبران یکی از بهترین وکیل در شریعتی است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره تخصصی با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری و غیرحضوری
 • اخذ پرونده های حقوقی و کیفری
 • نوشتن لایحه و دادخواست های حقوقی

آدرس: شریعتی، چهارراه پاسداران، خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک 2، واحد 21

حوزه اختیارات وکیل

به طور کلی در قراردادها دو نوع وکالت وجود دارد. وکالت مطلق و وکالت محدود که در این قسمت توضیح می دهیم:

وکالت مطلق: این نوع وکالت بدین صورت است که شخصی برای تمام کارها و امور خود، شخص دیگری را به عنوان وکیل تعیین می کند و بهترین وکیل در شریعتی در آن مورد می تواند به کلیه امور شخص اعم از اداری و مالی رسیدگی کند. اعلب امور مربوط به کسب و کار، بدون نیاز به مجوز موکل توسط وکیلی با اختیارات مطلق قابل انجام است.

وکالت محدود: در این نوع، شخص از بهترین وکیل در شریعتی می خواهد که برای برخی موارد از طرف او کارهایی را انجام دهد و وی اجازه دخالت در بقیه موارد را ندارد. مثلا ممکن است به عنوان یک وکیل استخدام شود.

از نظر ظاهری نیز وکالت به انواع رسمی، عادی و شفاهی تقسیم می شود.

حوزه اختیارات وکیل

انواع دعاوی قابل وکالت

وکلای پایه یک دادگستری می توانند در حوزه‌های مختلف قبول و کالت نمایند. به طور کلی بر اساس قانون آیین دادرسی کشور و مراجع رسیدگی کننده به پرونده ها، دعاوی قابل وکالت به دو دسته دعاوی حقوقی و کیفری تقسیم بندی می شوند.

دعاوی حقوقی از جمله مواردی هستند که موضوع مورد بحث در آن ضرر و زیان و یا منافع مالی می باشد. شاکی، فردی خصوصی است و دعوا ممکن است بین افراد حقیقی و یا حقوقی شکل گرفته باشد. در نتیجه اگر طرف شاکی رضایت دهد، پرونده مختومه اعلام می شود. با توجه به این که دعاوی حقوقی نسبت به کیفری رواج بیش تری دارد و پرونده های بسیاری به آن اختصاص می یابد، این دعاوی به زیر مجموعه های کوچک تری تقسیم شده اند که شامل: دعاوی خانواده، ملکی، ثبتی، مالی و تجاری می شوند.

دعاوی کیفری از این نظر با دعاوی حقوقی متفاوت اند که شاکی آن ها، فردی خصوصی نیست و به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین و ارتکاب جرم و انجام عملی ممنوعه، باید متهم علاوه بر جلب رضایت شاکی خصوصی خود، جنبه عمومی جرم را نیز پشت سر بگذارد.

کلام آخر

آنچه در این مقاله گفته شد در مورد شناخت وکلا و انواع وکالتی که بین وکیل و موکل تنظیم می گردد بود. همچنین برای اهالی منطقه 3 تهران و کسانی که در آن محدوده به دنبال یک وکیل حرفه ای هستند، 5 تا از بهترین وکیل در شریعتی معرفی گردید. از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان هستیم. شما می توانید مطالب بیش تر را در سایت وکیل چی بیابید و با وکلای مطرح در هر کجای کشور آشنا شوید.

درچه صورتی قرارداد به داوری ارجاع می شود؟

مطابق قانون طرفین می توانند در قرارداد داور تعیین کنید و در صورت اختلاف رفع مشکل را به داور ارجاع دهند.

آیا حیطه اختیارات وکیل پایه یک دادگستری با وکیل پایه دو دادگستری یکسان است؟

وکیل پایه یک دادگستری امکان حضور در کلیه محاکم حقوقی و کیفری را دارد، اما وکلای پایه دو دادگستری حیطه وظایف محدودتری دارند.

آیا شیربها نیز در قانون ثبت شده است؟

خیر شیربها در قانون کشور ما وجود ندارد و عرفی است.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا