مهاجرتنکات حقوقی

مهاجرت برای کار به امارات (دبی) ✈️ + شرایط و درآمد⚡【سال1403】⚖️

بسیاری از افراد برای افزایش سطح کیفی زندگی خود مهاجرت می کنند. مهاجرت روش های متفاوتی داشته و انواع خود را دارد. هر کس از مهاجرت به یک کشور خارجی هدفی را دنبال می کند که عمده ترین اهداف مهاجرت برخورداری از امکانات و خدمات تحصیلی مناسب و شغل ایده آل می باشد. امارات یکی از کشورهای عرب پر رونق بوده که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. به دلیل تشابه فرهنگ و شرایط محیطی امارات یکی از گزینه های هر مهاجر ایرانی می باشد. این کشور با به کار گیری استراتژی های صحیح توانسته قدرت اقتصادی خود را در تمام صنایع و مشاغل گوناگون به رخ بکشد. مهاجرت برای کار به امارات (دبی) شرایط خاص خود را دارد و اشخاص با به وجود آوردن این شرایط می توانند به امارات مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت برای کار به امارات (دبی)

شرایط انواع مهاجرت با یک دیگر متفاوت بوده و شامل برخی نکات تخصصی می شود. متقاضی مهاجرت برای کار به امارات باید مهارت یا استعداد خود را در نظر گرفته و برای اخذ اقامت کاری در این کشور با توجه به تخصص خود اقدام کند. همه کشورها تقریبا شرایط عمومی یکسانی دارند که اصلی ترین آن ها مجوز ورود به کشور، مجوز اقامت و مجوزهای لازم برای کار، تحصیل یا ازدواج و سرمایه گذاری می باشد.

دریافت ویزا کاری و اقامت اولین شرط ورود و فعالیت در کشور امارات می باشد. این مجوزها حقوق فردی و اجتماعی شما را مشخص می کنند. برای اخذ روادید و یا آغاز به کار در این کشور، مهاجر باید از نظر سلامت روان و جسم معاینه شده و گواهی تاییدیه سلامت دریافت نماید. همچنین باید مدارکی را مبنی بر تحصیلات و عناوین شغلی خود ارائه دهد. حداقل مدرک تحصیلی قابل قبول در کشور امارات دیپلم می باشد.

مهاجرت برای کار به امارات واجد شرایط سنی بوده و فقط کسانی می توانند ویزا کاری دریافت کنند که به سن قانونی 18 سال رسیده باشند. داشتن تمکن مالی برای دریافت ویزا کاری از شروط مهم مهاجرت به امارات می باشد. اسناد مربوط به قرارداد های کاری و توافق نامه از سمت کارفرما از جمله مدارک تحویلی است. علاوه بر موارد ذکر شده متقاضی باید شرایط استخدام در حوزه کاری خود را داشته باشد، تا مجوز کار و اقامت بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت از طریق خرید ملک به امارات را مطالعه فرمایید.

شرایط مهاجرت برای کار به امارات (دبی)

درآمد و بازار کار دبی امارات

کشور امارات یکی از صادر کننده های نفت و گاز جهان می باشد و سالانه درآمد هنگفتی از این صنعت وارد چرخه اقتصاد این دولت می شود. برخورداری از سرمایه های طبیعی، روابط اقتصادی مناسب، استراتژی سیاسی و تمرکز بر نقاط قوت از دلایل پیشرفت و توسعه کشور امارات بوده که تاثیر بسزایی در بازار کار و صنایع مختلف داشته است.

دبی یکی از شهرهای پرجمعیت و پر رونق کشور امارات است. صنعت گردشگری، سرمایه گذاری، خودرو سازی و تجارت های بین الملل مهم ترین مشاغل کشور امارات را تشکیل می دهند. این کشور با دارا بودن سازه های عظیم و جلوه گر، موقعیت قرار گیری منحصر به فرد و تنوع آب و هوایی توانسته افراد زیادی را مجذوب خود کرده و از این طریق گردشگران زیادی را فرا بخواند.

درآمد و حقوق کارکنان این کشور بر اساس عوامل متعددی تعیین می شود. این که حوزه فعالیتی فرد چه دشواری هایی را در بر بگیرد یا با چه خطراتی همراه باشد یکی از معیارهای تخمین درآمد است. به طور کلی تحصیلات مهاجر، ساعات کاری، مهارت، رزومه و سابقه کار از عوامل تاثیرگذار بر دستمزد یک شخص در کشور امارات می باشد. پس حدود مشخصی برای حقوق افراد وجود ندارد.

سرمایه گذاری های هنگفت و تجارت های بین المللی نظیر برج سازی در کشور امارات، درآمد و سود قابل توجهی را متوجه کارفرما می کند. یکی از روش های کسب درآمد مقبول در این کشور راه اندازی کسب و کارهای آزاد و گردشگری می باشد. لازم به ذکر است که بیش از 7000 هزار شرکت خصوصی و غیر خصوصی در دبی امارات در حال فعالیت و توسعه کار آفرینی هستند.

درآمد و بازار کار دبی امارات

مشاغل مورد نیاز کشور امارات

آمار نرخ بیکاری در کشور امارات نشان دهنده شرایط مناسب کاری می باشد. مهاجرت برای کار به امارات (دبی) از مواردی است که وجود مشاغل گوناگون را توجیه می کند. امارات هر ساله فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را انتشار داده و به دنبال جذب نیرو می باشد. با توجه به ویژگی های این کشور صنایع و تجارت های رایج، شغل های متعددی را شکل می دهند.

بیشترین نیاز این کشور به مهندسان هوا فضا، شیمی و برق می باشد. دبی به دلیل این که شهر توریستی است، دائما در حال به روز رسانی برنامه های الکترونیکی می باشد به همین دلیل به نیرو های متخصص برنامه نویس احتیاج دارد. کادر درمان سومین گروه شغلی است که توسط دولت امارات تقاضا می شود. مشاغل آزاد بزرگ ترین دسته کاری امارات را تشکیل می دهند.

 شغل های مورد نیاز این کشور عبارتند از: معماری و مهندس عمران، مهماندار، ماهیگیر، تعمیرکار و سازنده قایق و کشتی، تولید کننده صنایع دستی، مهندس رایانه، بازاریاب، متصدی فروشگاهی، پزشک و پرستار، عکاس، کارکنان کارخانه ها، طراح های دکوراسیون، تورلیدر، مهندسی نفت و پتروشیمی، خودرو ساز و مشاغل مربوط به رستوران ها و مراکز خدماتی- تفریحی می باشد.

اخذ ویزا مهاجرت برای کار به امارات چگونه است؟

امارات برای جذب نیروی متخصص و کاربلد، قوانین سختگیرانه و دشوار را حذف کرده و تا حدودی برای ارائه اقامت کاری به مهاجرین دست و دلبازی به خرج داده است. رایج ترین نوع مهاجرت به این کشور، مهاجرت کاری است. مهاجرت شغلی با توجه به مدت زمان و شرایط شامل انواع ویزا می شود. متقاضی مهاجرت با ارائه مدارک کاری، رزومه، مدارک هویتی و ایجاد شرایط تعیین شده از سمت امارات درخواست اقامت کاری می کند.

سفارت امارات در ایران با بررسی مدارک و ارائه تاییدیه اولیه، متقاضی را برای مصاحبه فرا می خواند. پس از تصدیق صلاحیت، مجوز کار برای شخص صادر شده که به مدت 2 ماه اعتبار دارد. ویزا کاری امارات در انواع گوناگونی بر اساس زمان از 21 روز تا 3 سال به صورت موقت و دائم صدور می یابد. تمامی مدارک ارائه شده در وزارت امور خارجه بایگانی می شود. از مراحل دیگر دریافت مهاجرت برای کار به امارات می توان به آزمایش مدیکال، اخذ کارت هویت اماراتی و دریافت کارت استخدام اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت برای کار به امارات (دبی)

کسانی که قصد مهاجرت برای کار به امارات را دارند باید اسناد و مدارک خواسته شده را در مدت زمان مشخص تسلیم مقامات اجرایی نظیر دادگاه ها و وزارت خارجه امارات کنند. این کار روند دریافت اقامت کاری را تسریع کرده و احتمال پذیرش افراد را بالا می برد. متقاضیان مهاجرت کاری به امارات باید یک سری مدارک را به جهت استخدام ارائه داده و پس از آن اسناد اقامتی خود را فراهم و ارسال کنند.

برای ورود به کشور امارات به عنوان یک فرد شاغل، باید پاسپورت تحویل مقامات داده شود. سپس با تنظیم درخواست ویزا و تکمیل اطلاعات شخصی و حقوقی، مدارک به سفارت ارجاع داده شود. عکس با کیفیت، گواهی سلامت پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه ضمیمه پرونده شده و به کشور امارات فرستاده می شود. در این حین در حساب شخص مقداری معین مسدود شده تا از تمکن مالی شخص اطمینان حاصل گردد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت برای کار به امارات (دبی)

کاریابی متقاضیان مهاجرت برای کار به امارات (دبی)

متقاضیان مهاجرت به امارات در ابتدا باید شغل خود را بر اساس تحصیلات و مهارت انتخاب کرده و در جستجو گزینه کاری خود باشند. در این مسیر افراد می توانند از دوستان و یا نزدیکانی که در دبی امارات زندگی می کنند کمک گرفته و درخواست کار بدهند. همچنین می توانید ویزا توریستی دریافت کرده و خودتان به دنبال کار مورد نظرتان باشید. سایت های معتبر بسیاری وجود دارد که به معرفی مشاغل و شرایط کاری در کشورهای مختلف می پردازند و می توانند گزینه کمکی به حساب آیند.

علاوه بر سایت های کاریابی و معرفی کار توسط آشنایان، برای یافتن شغل مناسب خود، می توانید به موسسات کاریابی مراجعه کرده و از آن ها مشاوره بگیرید. در امارات و ایران دفاتر و موسسات بسیاری وجود دارند که فعالیت کاریابی داشته و مهاجران و کارفرمایان را در این امر یاری می دهند. این موسسات با گرد آوری اطلاعات استخدام از صاحبان کسب و کار، رزومه مراجعین را بررسی کرده و به یک دیگر معرفی می کنند. کاریابی به این صورت از اتلاف وقت شما جلوگیری نموده و در کوتاه ترین زمان شما را به نتایج دلخواه می رساند.

کلام آخر

آمارها نشان داده است که تعداد مهاجرت ایرانیان به دبی نسبت به سایرکشورها بیشتر می باشد. خدمات آموزشی، پزشکی، تفریحی و رفاهی ارائه شده توسط دولت امارات به گونه ای است که افراد را ترغیب به اقامت گزیدن در این کشور عربی می کند.

مهاجرت برای کار به امارات (دبی) ، نیازمندی های افراد به جایگاه شغلی را تامین نموده و آن ها را در مسیر دستیابی به اهداف شان یاری می دهد. باید قبل از اقدامات لازم برای دریافت اقامت به فکر یک شغل مطمئن بود. وکیل چی از همراهی شما سپاس گزار است. لطفا انتقادات خود را به گوش ما برسانید و پیشنهادات ارزشمندتان را از طریق شبکه های مجازی ارائه دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا