وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از حقوق قانونی زن که در رابطه زناشویی می تواند از مرد درخواست کند اجرت المثل است،که البته این حقوق را زن در قبال کارهایی که در دوران زندگی مشترک و به امر شوهر انجام می دهد دریافت خواهد کرد که به آن مطالبه اجرت المثل در دوران زوجیت نیز می گویند و معمولا زمانی که به دلیل اختلاف و مشکلات زندگی مشترک زوجین به پایان می رسد و قصد طلاق دارند زن با مشاوره بهترین وکیل اجرت المثل برای دریافت این حقوق قانونی خود اقدام می کند.

اجرت المثل چیست؟

اجرت المثل یکی از حقوقی است که قانون و شرع اسلامی آن را به زن اختصاص داده و معمولا این حقوق برای انجام کارهایی باید از طریق زوج به زوجه پرداخت شود که جزء وظایف او نبوده و به امر شوهر آن کارها را انجام می دهد. براساس آنچه که در قانون و شرع اعلام شده وظایف زن شامل تمکین خاص و عام می شود.

منظور از تمکین عام اطاعت از دستورات شوهر در حدود قانون و شرع است به عنوان مثال زن بایستی برای خروج از خانه از شوهر خود اجازه بگیرد و تمکین خاص نیز وظایف زناشویی است و زن حق ندارد بدون دلیل شرعی از انجام این وظایف خودداری کند. زن زمانی طرح دعوی طلاق از طرف مرد به دادگاه ارائه می شود می تواند با مراجعه به بهترین وکیل اجرت المثل در کرج و تهران برای دریافت این حق قانونی خود اقدام کند.

اجرت المثل چیست؟

شرایط دریافت اجرت المثل چگونه است؟

زوجه در شرایط ذیل می تواند با مراجعه به بهترین وکیل برای طرح دعوی اجرت المثل اقدام کند:

 • زوجه قصد تبرع نداشته باشد: زوجه در زمان زندگی مشترک ممکن است در قبال کارهایی که وظیفه او نیست و به دستور شوهر انجام می دهد انتظار دریافت مزد و یا وجه نداشته باشد که در چنین موردی گفته می شودکه زوجه قصد تبرع دارد. اما زوجه در چنین شرایطی می تواند برای ایام زوجیت تقاضای وجه یا همان اجرت المثل را داشته باشد و در صورتی که زوج ادعا کند که زوجه تمامی این کارها را به صورت رایگان انجام داده است بایستی بتواند ادعای خود را با ذکر دلیل و مدرک به اثبات برساند. توصیه می شود زوجه در این شرایط برای این که بتواند به درستی تصمیم گیری کرده و نتیجه دلخواه را دریافت نماید از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران کمک بگیرد.
 • طلاق از طرف زوجه نباشد: برای این که زوجه بتواند تقاضای اجرت المثل ایام زوجیت را داشته باشید بایستی درخواست طلاق از طرف مرد باشد در غیر این صورت اجرت المثل به زن تعلق نخواهد گرفت البته در طلاق توافقی زن می تواند با کمک برای این حقوق قانونی خود اقدام کند، قابل ذکر است که اگر درخواست طلاق از طرف مرد ناشی از تخلف زن به دلیل سوء اخلاق رفتار و یا کوتاهی در وظایف همسری باشد در این مورد اجرت المثل به زن تعلق نخواهد گرفت.

تفاوت اجرت المثل ایام زناشویی با نفقه

طبق قانون مدنی نفقه به معنای تامین نیازهای متعارف زن از قبیل خرید لباس، اثاث منزل، مسکن و پرداخت هزینه های بهداشتی و درمانی است که توسط شوهر باید پرداخت شود. به عبارتی دیگر در عقد دائم مرد موظف است که نیاز های متعارف زن را برطرف کند.

همانطور که گفتیم یکی دیگر از حقوق مالی زن اجرت المثل است که مرد موظف به پرداخت آن است. هرچقدر مدت زمان زندگی مشتکر زوجین بیشتر باشد به همان میزان اجرت المثل نیز بیشتر می شود.

طبق ماده 1106 قانون مدنی تفاوت میان نفقه و اجرت المثل را اینگونه می توان بیان کرد که مرد موظف است در صورت تمکین زن نفقه را پرداخت نماید ولیکن اجرت المثل زمانی به زن تعلق می گیرد که در منزل مرد و برای او کاری انجام داده باشد که جزو وظایف او نبوده و تنها به درخواست و دستور شوهر آن کار را انجام داده است.

اگر زن بدون دلیل از انجام وظایفی که در قانون و شرع به او محول شده خودداری کند در این حالت نفقه به او تعلق نخواهد گرفت ولیکن اگر از انجام امورات منزل مانند آشپزی، نظافت و حتی رسیدگی به فرزندان که جزو وظایف قانونی و شرعی او نیست خودداری کند همچنان مرد موظف به پرداخت نفقه بوده ولیکن اجرت المثل ایام زوجیت به او تعلق نمی گیرد.

10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
محسن قنبریتهران، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان دکتر بهشتی، برج زرین
حسن امیدوارتهران، خیابان استاد مطهری، بعد از خیابان ترکمنستان، پلاک 8
مجید ایرمانتهران، خیابان مفتح، پایین تر از خیابان مطهری، پلاک 5
فرزانه آذر بیکتهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، سرو غربی، ساختمان سروناز
مهرزاد امینیتهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا

 10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران را بشناسید!

محسن قنبری

محسن قنبری

محسن قنبری وکیل پایه یک دادگستری تهران با 8 سال سابقه وکالت و به عنوان یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران نیز معرفی می شوند که در حوزه دعاوی حقوقی، خانواده، کیفری و غیره فعالیت دارند. ایشان همچنین پرونده های زیادی را نیز در زمینه طلاق، طلاق توافقی و اجرت المثل به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان دکتر بهشتی، پلاک 19، برج زرین، واحد 2/5

حسن امیدوار

حسن امیدوار

حسن امیدوار وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند و در حوزه دعاوی خانواده به صورت تخصصی فعالیت دارند و پرونده های زیادی را در زمینه طلاق، طلاق توافقی، نفقه و اجرت المثل به نتیجه مثبت رسانده اند. ایشان بعد از دریافت پروانه وکالت اقدام به ارائه انواع خدمات حقوقی به مردن شهر تهران شدند و در این مسیر تمام تلاش خود را برای حمایت از حقوق موکلین خود به کار گرفته اند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری، بعد از خیابان ترکمنستان، نرسیده به خیابان شریعتی، پلاک 8، طبقه سوم

مجید ایرمان

مجید ایرمان

مجید ایرمان وکیل پایه یک دادگستری با17 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف حقوقی، کیفری، ملکی و غیره می باشند ایشان همچنین وکالت پرونده های خانواده در حوزه های طلاق، طلاق توافقی، اجرت المثل و غیره را نیز پذیرفته و در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کنند و به عنوان یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی سازمان های دولتی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان مفتح، پایین تر از خیابان مطهری، خیابان زهره، پلاک 5، طبقه 3، واحد 6

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذر بیک

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که  بیش از 11 سال سابقه وکالت در حوزه دعاوی خانواده را دارند و پرونده های زیادی در زمینه اجرت المثل، طلاق، طلاق توافقی و غیره را به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند ایشان عضو کانون وکلای دادگستری می باشند و علاوه بر دعاوی خانواده در حوزه دعاوی امور ملکی و اسناد تجاری، کیفری نیز فعالیت دارند.

تخصص ومهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، سرو غربی، جنب بانک تجارت، ساختمان سروناز، طبقه اول، واحد 8

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی

مهرزاد امینی  یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در پیگیری پرونده های خانواده، طلاق، مهریه و اجرت المثل را دارند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و با تجربه در پیگیری دعاوی خانواده شناخته می شوند. وکالت دعاوی ملکی و ثبتی مانند اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیر منقول و بسیاری از دعاوی دیگر هم در تخصص آقای امینی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

آدرس: تهران، صادقیه، بلوار فردوس شرق، جنب فرهنگسرا، پلاک 192، طبقه 2، واحد 3

هدی عمید

هدی عمید

هدی عمید وکیل پایه یک  و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان به صورت تخصصی در پیگیری و رسیدگی به دعاوی اجرت المثل فعالیت دارند و در این حوزه به عنوان یکی از وکلای با تجربه شناخته می شوند. خانم عمید 17 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی مختلف خانواده، طلاق، مهریه، نفقه و غیره را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق بین الملل
 • مسلط به زبان انگلیسی

آدرس: تهران، یوسف آباد، کوچه دوم، پلاک 9، واحد 5

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی

فاطمه طهماسبی سروستانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند . ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و به صورت تخصصی در حوزه دعاوی مختلف خانواده شروع به فعالیت کردند. خانم طهماسبی سروستانی با 10 سال سابقه وکالت را می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد مجموعه حقوق

آدرس: تهران، رسالت، خیابان مجیدیه شمالی، کوچه جعفری، پلاک 16، واحد 3

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی یکی از وکلای پایه یک در تهران هستند. ایشان بعد از اخذ پروانه وکالت خود از کانون وکلای دادگستری به صورت تخصصی در حوزه دعاوی اجرت المثل شروع به فعالیت کردند. خانم عزیزی از تخصص و تبحر بالایی در پیگیری انواع پرونده های خانواده برخوردارند. خانم عزیزی مشاوره های حقوقی مفید و موثری را به موکلین خود ارائه می دهند که در بسیاری از موارد منجر به حل و فصل دعاوی می گردد.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق و تجارت بین الملل

آدرس: تهران، کنارک، خیابان امام، جنب دفتر هواپیمایی

پیام پارسا

پیام پارسا

پیام پارسا وکیل پایه یک با 12 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی مختلف حقوقی در تهران می باشند. ایشان به صورت تخصصی در حوزه دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و اجرت المثل فعالیت دارند اما توانایی وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری را دارا هستند. ایشان به دلیل توانایی های بسیار خود توانسته اند تعداد زیادی از دعاوی را به نتیجه دلخواه موکل برسانند.

تخصص ومهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، جردن، کوچه مروارید، برج سپیدار، پلاک 2، طبقه 2، واحد 7

مهتاب رادمان

مهتاب رادمان

خانم رادمان وکیل پایه یک دادگستری هستنذ که در حال حاضر در شهر تهران به وکالت مشغول می باشند. پروانه وکالت شماره 8257 به خانم رادمان تعلق دارد که پس از دریافت آن اقدام به اخذ پرونده و وکالت نمودند. ایشان سال ها است که به وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف مشغول می باشند و با استناد به دانش و تجربه خود، پرونده های بسیاری را به نتیجه مطلوب رسانده اند. مشاوره های حقوقی ایشان منجر به ایجاد صلح و آشتی میان بسیاری از زوجین در پرونده های طلاق شده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری، آنلاین و تلفنی
 • تخصص در وکالت دعاوی خانواده از جمله اجرت المثل
 • پذیرش وکالت پرونده های حوزه اختلافات مالی، چک و سفته

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، پلاک1545، ساختمان گلستان، طبقه 3

تقی لطفی

تقی لطفی

از وکلای خوب و شناخته شده تهران در حوزه دعاوی خانواده و اجرت المثل، می توان از آقای تقی لطفی نام برد. ایشان دارای پروانه وکالت پایه یک و عضو کانون وکلا می باشند که وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف را به عهده می گیرند. آقای لطفی حدود دو دهه است که به شغل وکالت مشغول هستند و در این دوران توانسته اند با کسب موفقیت در درصد بالایی از دعاوی تحت وکالت خود، اعتماد موکلین را جلب نمایند. حسن خلق، دانش حقوقی، تجربه و حق الوکاله منصفانه از خصات های آقای لطفی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع قراردادها و لوایح
 • ارائه مشاوره حضوری، آنلاین و تلفنی
 • تخصص در وکالت پرونده های مختلف از جمله خانواده و اجرت المثل

آدرس: تهران، خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، کوچه تابان شرقی، پلاک 10، طبقه 2، واحد 6

نحوه طرح دعوی اجرت المثل زن

زوجه برای دریافت اجرت المثل بهتر است ابتدا به بهترین وکیل اجرت المثل در تهران مراجعه کرده و بعد از تنظیم و تدوین دادخواست مورد نظر در این زمینه آن را به دادگاه خانواده ارائه دهد. دادگاه تمامی شرایط مربوط به دریافت اجرت المثل زوجه را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که تشخیص داده شود که اجرت المثل به زن تعلق می گیرد حکم پرداخت آن را صادر خواهد کرد.

لازم است که بدانید اجرت المثل زن تنها مختص به زمان حیات او نخواهد بود بلکه در صورت فوت زن، ورثه ی او از جمله فرزندان می توانند برای مطالبه و دریافت اجرت المثل بعد از فوت مادر اقدام نمایند.

نحوه طرح دعوی اجرت المثل زن

عوامل تاثیرگذار در تعیین میزان اجرت المثل زوجه

برای تعیین میزان اجرت المثل زوجه موارد ذیل توسط کارشناس رسمی دادگستری مورد بررسی قرار می گیرد همچنین ارائه مدارکی که از سوی بهترین وکیل اجرت المثل در دفاع از حقوق موکل خود به دادگاه ارائه می شود در میزان اجرت المثل تاثیرگذار می باشد:

 • تحصیلات: یکی از مواردی که می تواند در تعیین اجرت المثل تاثیر زیادی در نظر کارشناس داشته باشد میزان تحصیلات زن است که هرچقدر تحصیلات زن بالاتر باشد در نتیجه اجرت بیشتری به او تعلق خواهد گرفت، به عنوان مثال اگر شوهر در زمان بیماری در منزل بستری بوده و زن از او پرستاری کرده باشد این عمل مستحق دریافت اجرت المثل خواهد بود و کاملا طبیعی است که دستمزد یک پرستار با مدرک لیسانس از پرستار با مدرک دیپلم بیشتر خواهد بود.
 • شاغل بودن زن: در صورتی که زن در بیرون از خانه شغلی داشته باشد میزان اجرت المثل او نیز کمتر خواهد بود زیرا قانون در این بار چنین اظهار می کند که زن شاغل دارای استقلال مالی بوده و در زندگی مشترک تکلیفی برای استفاده کردن از حقوق خود ندارد و تمامی دستمزدی که از شغل خود دریافت می کند متعلق به خود زن خواهد بود ذکر این نکته نیزلازم است که شاغل بودن زن به هیچ عنوان موجب سلب حق نفقه او نخواهد شد. با توجه به این که اجرت المثل در قبال کارهایی است که زن به دستور شوهر انجام می دهد لذا کاملا طبیعی خواهد بود که زن خانه دار اجرت بیشتری باید دریافت کند.
 • تعداد فرزندان: هرچه تعداد فرزندان بیشتر باشد در نتیجه کارهایی که زن در خانه انجام می دهد نیز بیشتر خواهد بود و به تبع آن نیز میزان اجرت المثل بیشتر خواهد بود.
 • سال های زندگی مشترک: تعداد سال هایی که زوجین با هم زندگی مشترک داشته اند در تعیین میزان اجرت المثل تاثیرگذار می باشد.
عوامل تاثیرگذار در تعیین میزان اجرت المثل زوجه

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل اجرت المثل در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا